UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? DINSDAG 12 MSI 1936 DE LEIDSCHE COURANI VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM. St. Josephsgezellen Vereeniging. Zon dag was het de j aarlijksche feest- en ondersdag van de St. Josephsgezellen-ver- eeniging alhier. Des morgens te 7 uur werd in de St. Martinuskerk een H. Mis opgedra gen voor de leden der vereeniging, waarna Algemeene H. Communie en vervolgens een gemeenschappelijk ontbijt in het Ge- zellenhuis. Des avonds had een groote bijeenkomst plaats van leden, adspirantleden, ouders en genoodigden in hotel „Flora", bij welke gelegenheid de groote zaal geheel bezet was. Te rond 8 uur opende Senior G. Hoger- vorst met een passend begroetingswoord, waarna vervolgens het VlaggenÜed ge zongen werd. Vervolgens las de secretaris der vereeni ging, de heer P. Turkenburg, een zeer uit gebreid en uitstekend gestyleerd jaarver slag, waarin hij op zeer aangename wijze alle gebeurtenissen die in het afgeloopen jaar in de St. Josephsgezellenver. zyn af gespeeld, illustreerde. Het ledental was ge stegen van 102 tot 112. Gewag werd ge maakt van de verwisseling van Praeses en Vice-Praeses en van 5 commissarissen. Het verslag werd met een dankbaar applaus beloond. Vervolgens had de opvoering plaats van het tooneelstuk in 3 bedrijven „De Houten Ham" van Henk Bakker. Door het R.-K. Amsterdamsch Tooneelgezelschap werd dit stuk op de meest treffende wijze vertolkt en vanaf het begin tot het einde is er door de talrijke aanwezigen onbedaarlijk ge lachen. Wij brengen dit gezelschap gaarne een woord van lof voor het keurig spel. Tusschen het eerste en tweede bedrijf werd het woord gevoerd door den vice- praeses, kapelaan Voortwist. Na het tooneelstuk sprak de praeses, pastoor Kosters, nog een kort woord tot alle aanwezigen. Met het zingen van het Gezellenlied werd deze mooie avond geslo ten. Reclasseering. De alhier Zaterdag ge houden bloempjesdag voor de Reclassee ring heeft opgebracht ƒ119.30. Vergeleken bij vorig jaar is het comité tevreden. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. De heer H. v. Duuren, be heerder van het Radiostation „Nora".is be noemd tot lid van het hoofdbestuur der P. T.T. en overgeplaatst naar den Haag. Reclasseering. De opbrengst van de epeldjesdag ten baite van de Reclasseering bedraagt de mooie som van ƒ57.41. ROELOFAREND S VEEN. Schaakclub „Utile Dulci". Dezer da gen hield de R.K. Schaakclub „Utile Dulci" een ledenvergadering. De voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder den vice- praeses, kapelaan Buijs, en verzoekt den secretaris de notulen der vorige vergade ring voor te lezen, welke zonder opmerkin gen worden goedgekeurd. Bij den uitslag van het wintertournooi blijkt, dat de heer P. van Dooren het kampioenschap van de Veen heeft behaald. De praeses feliciteert hem met dit succes en reikt hem als aan denken een mooie prijs aan. Besloten wordt, indien de prijs niet te hoog is, een wisselprijs aan te koopen. Mocht iemand zoo goed zijn de club iets dergelijks aan te bieden, dan zal dat gaarne in ontvangst ge nomen worden. Geprobeerd zal worden om dit jaar weer in een competitie deel te nemen. Er zijn echter nogal bezwaren, om dat de club een onderafdeeling is van de Josephigezellen en alleen in R.K. verband zou mogen spelen. Door terugtrekking van eenige clubs uit de omgeving is dit ver band het vorige jaar opgeheven. Medege deeld wordt, dat deze zomer niet geschaakt wordt. In Augustus zal men weer beginnen te spelen. Zondag, 24 Mei a.s., zal de R.K. Schaakclub „De twee koningen" van Lei den worden uitgenoodigd voor de 'vierde van de zes te spelen wedstrijden, welke tus schen deze clubs worden gespeeld. Na de rondvraag, waarvan goed gebruik wordt gemaakt, sluit de voorzitter met een woord van dank de vergadering met den christe- lyken groet. Hieronder volgt de uitslag van het win tertournooi van de spelers die hieraan heb ben deel genomen: Groep I gew. rem. verl. punten P. van Dooren 6 3 1 7>£ Th. Olijerhoek 6 2 2 7 G. van Rijn 5 2 3 6 J. Hillebrand 5 1 4 5 J. Oomen 2 1 7 2% A. van Pelt 1 1 8 1 yz Groep II: H. Bakker 8—28 J. van Klink 6 "4 6 L. van der Meer 5 5 5 P. Seip 4 1 5 4 ya A. van Scheppingen 3 1 6 3% H. Olijerhoek 3 7 3 SASSENHEIM. De Prinses in de bollenstreek. Gistermiddag stopte wederom bij den overweg een hofauto. Ditmaal was het H. K. H. Prinses Juliana, die zich met een klein gevolg door de bollenstreek had la ten rijden. H. K. H. kocht van een klein jongetje van v. d. Eist, twee bouquetten ro zen. Postnieuws. De directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat 15 Mei de laatste buslichting aan het postkan toor is vervoergd en wel op 20.20 (aanslui ting op den nachtposttrein). De lichting van de bij bussen blijft ongewijzigd. STOMP WIJKVEUR. Opheffing Crisiscomité. Vrijdagavond 8 dezer heeft het plaatselijk crisiscomité te Stompwijk-Veur haar laat ste vergadering gehouden. Aanwezig wa ren alle leden met uitzondering van den heer Vesseur Na de huishoudelijke verga dering, waarin voor een bedrag van f 600 werd uitgekeerd, heeft Burgemeester Keij- zer als voorzitter de leden als volgt toege sproken. (Voor dit laatste gedeelde waren mede aanwezig de heeren S. N. Perquin Sr., A. G. Slingerland en H. P. N. Heijdt). Mijne Heeren: Gelijk U bekend is, heeft het Nationaal Crisiscomité op 1 Mei j.l. op gehouden te bestaan. Het inzicht van den Minister van Binnenlandsche Zaken in deze is U voorzeker ook bekend en schijnt het niet langer gewettigd een afzonderlijk na tionaal orgaan van steunverleening voor al gemeene nooden in stand te houden. Begin Januari 1932 kwamen enkele heeren op mijn verzoeK hier bijeen en had op 21 Januari daaraanvolgende reeds de defini tieve oprichting van het plaatselijk crisis comité plaats. Op 28 Januari werd als secretaris geïnstalleerd de heer S. N. Per quin Sr. en werd bepaald, dat de eerste openbare collecte zou worden gehouden op 1 Februari d.a.v. De heeren raadsleden der beide gemeenten, benevens de ge meente-secretaris en enkele anderen be lasten zich met de collecte, welke bleek te hebben opgebracht een bedrag van 1450.34 dit was een zeer goed resultaat. Het comité kon nu aan het werk. Tal van vergaderin gen zijn gehouden en dank zij de ijver der leden kon in tal van nooden worden voor zien- Ook het Nationaal Crisiscomité hielp meermalen rijkelijk en daarom past van deze plaats eerst een woord van dank aan de Voorzitster van het Nationaal Crisis- comité H.K.H. Prinses Juliana, die niet al leen het initiatief heeft genomen tot oprich ting van het N.C.C., doch ook daadwerkelijk heeft medegewerkt en zoo doende zooveel zegenrijk werk. heeft verricht. De goede God spare Haar en Haar Kon. Moeder nog tal van jaren voot ons Nederlandsche Volk. Ook de overige leden van het Hooofdbe- stuur zij dank gebracht voor de prettige wijze, waarop steeds werd samengewerkt. Van de leden die van het begin de ver gaderingen hebben medegemaakt, is één lid niet meer aanwezig, nJ. de heer P. Keuken meester, terwijl eveneens de heer Graven- etein als vertegenwoordiger der Ger. Kerk is vervangen. Aan deze heeren, doch voor al ook aan U breng ik mijn hartelijken dank voor uwe groote medewerking en steun ondervonden. Speciaal wil ik noemen de heeren Perquin en Zandwijk, die als secre taris en penningmeester zooveel arbeid heb ben verricht. In de bijna 4 1/2 jaar is er 6teun verleend tot een bedrag van 11.129.79, hierbij is niet gerekend de goe deren ontvangen van het N.C.C., benevens de levensmiddelen door de bakkers ter be schikking gesteld. Wanneer dit alles in geld omgerekend wordt, kan men gerust aanne men, dat voor 14.000.in die jaren is uit- gekeerd. In vergelijking met de cijfers van zelfs groote steden, hebben deze gemeen ten geen slecht figuur geslagen. Naast God breng ik dan openlijk dank aan de ingeze tenen, die ons in staat stelden deze uitkee- ringen te doen. Hij zegene U daarvoor. Al houdt het crisiscomité op, toch is het noo- dig, dat een ander comité wordt opgericht en wanneer Uw hulp daarvoor gevraagd wordt, reken ik op Uwe volle medewer king. Een blijde mededeeling heb ik nog te doen. Door het N.C.C. is aan enkele heeren, die in een of andere functie zich verdiens telijk hebben gemaakt, een gedenkpenning met beeltenis van H.K. Hoogheid toegekend. Ook buiten het Crisiscomité zijn er perso nen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt b. v. met het collecteeren en belanglooze medewerking bij uitvoeringen. Met genoe gen meld ik dan., dat aan de volgende comitéleden deze eer is te beurt gevallen: de heeren Borst, van den Bosch, de Koning, Zandwijk, ten Hoopen, Mooijman; de Lan gen en den heeT Perquin als oud-comité lid. Den heei Slingerland werd deze me daille toegekend voor zijn ijver bij het col lecteeren an den heer Heijdt voor zijn medewerken op het gebied van muziek bij de gehouden uitvoeringen. Ik wensch de heeren geluk en daar niet meer medailles werden beschikbaar gesteld, vertrouw ik, dat de overige heeren zich niet zullen laten ontmoedigen en wederom zullen helpen, wanneer het noodig is. Alvorens te sluiten wil ik U voorstel len (het voorstel werd aangenomen), het navolgende telegram te willen zenden aan H.K. Hoogheid Prinses Juliana: „Crisiscomité Stomp wijk en Veur in laatste vergadering bijeen, dankt Uwe Ko ninklijke Hoogheid voor steeds ondervon den steun en bidt Gods beste zegen af voor U en Uw Koninklijke Moeder. Burgemees ter Keijzer, voorzitter Wethouder v. d. Bosch heeft daarna Bur gemeester Keijzer bedankt voor het zeer vele, wat hij voor het Crisiscomité heeft gedaan, daar hij toch de spil was, waar alles omdraaide. Ook bracht hij hem dank voor de wijze, waarop hij de vergaderin gen wist te leiden. Door het N.C.C is ook aan Burgemeester Keijzer een medaille geschonken. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Zon dag 17 Mei a.s. wordt te Oudewater de wed strijd Unio IA.V.V. I gespeeld. Suppor ters, die de reis mede willen maken, kun nen zich tot uiterlijk Donderdagavond op geven aan het Secretariaat, Veenestraat 146. De kosten zijn ƒ1.per persoon, welk bedrag bij aanmelding moet worden vol daan. Het ligt in de bedoeling met 2 bus sen te gaan. zoodat er plaats in overvloed is. Men wachte niet tot den laatsten dag om zich aan te melden. Het vertrek is vast- om 12 uur van het Patronaat. en M. J. Vis. Gerardus Willibrordus An- tonius, z. v. J. J. M. Suyten en C. C. Vlas veld. O n d e r tr o u w d: C. J. v, d. Maat en A. Berk. J. C. v. d. Nat en C. Kruizinga. G e h u w d: J J. van Haastert en A. W. Janson A. G. Ruijt en M. M. van Log- chem. Overleden: Johannes de Vreede, 82 jara., VEUR. Geboren: Johanna Elizabeth Maria, d. v. W. J. van Benten en B. M. Bolleboom. G e h u w d: A. A. M. v. d. Helm en M. J. v. d. Meer. TER AAR. Sluiting winterseizoen St. Jos.-Gezellen. —De traditie getrouw werd Zondag het sluitingsfeest gevierd van het wintersei zoen der St. Joseph's Gezellenvereeniging. Om zeven uur des morgens droeg de vice- praeses kap. A. Groen, een H. Mis op tot intentie van de leden, waarna gezamen lijke H. Communie. Ongeveer kwart voor negen togen wij naar het R.-K. Ver.-ge- fcouw, alwaar een heerlijk ontbijt ons wachtte. Wanneer de broodjes verorberd zijn, volgt bekendmaking en uitdeeling der prijzen van de gehouden wedstrijden in het afgeloopen seizoen. De meest belang rijke competitie is wel die van: „Prijsvraag over Rerum Novarum en Quadragesimo Anno". Over dit onderwerp zijn een serie lezingen gehouden, en naar aanleiding hier van zijn een twintigtal vragen gesteld, die ter beantwoording werden gegeven aan de leden. Over het algemeen was de vice- praeses tevreden over de ingezonden op lossingen, wat zeker blijkt uit het be haalde puntenaantal, waarvan het maxi mum 100 was. De uitslag: Toon den Haan 94 1/2 p., A. H. v. d. Hoorn 93 1/2 p., Cor Hoogervorst 90 1/2 p., Jan Mank 88 1/2 p. Cor Holscher 88 p., Jan Ouwerkerk 88 p., Cor Pieterse 86 p., Gerard Droog 85 1/2 p., A. Otto 84 1/2 p., en Fr. Sanders 58 1/2 p. De eerste drie kwamen in aanmerking voor een prijs, welke bestond uit een prach tig boekwerk. De kampioenen van het jassen zijn: W. v. d. HoornB. van Emmerik, J. v. d. Laan —Co Fransen, en P. v. d. VlugtHenk Va- lentijn. Tafel-tennis: I. Sassen, Th. van Stralen en P. van Zaal. Deze prjjzen bestonden uit doosjes sigaren. Als nog een paar gezellenliedjes zijn ge zongen, wordt mededeeling gedaan van het plan, om den Tweeden Pinksterdag een fietstocht te organiseeren naar de Lie- baard, Baarn. Zeker kan een tochtje door het Gooi heel mooi zijn. Gezellen die er idee voor hebben worden aangespoord zich binnen veertien dagen op te geven bij een der leden van de familieraad. Ook de vice- prases gaat mee. Bij de sluiting worden de leden nog herinnerd aan de maandelijk- sche vergadering. VOORSCHOTEN. INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER BERKHOUT. Programma der feestelijkheden. Het programma van de feestelijkheden bij de installatie van Burgemeester M. F. Berkhout op Vrijdag 15 Mei a.s., is als volgt samengesteld: 1. Officieele ontvangst van den nieuwen Burgemeester met Echtgenoote en kinde ren door den Gemeenteraad aan het Haag- sche Schouw te half twee uur. 2. Rondrit door het Dorp, daarna zang- hulde door schoolkinderen en défilé van verschillende vereenigingen. 3. 3.30 n.m. Vergadering van den Ge meenteraad. Punten van behandeling: Opening. Het binnenleiden van den Bur gemeester met mevrouw Berkhout. Voor lezing door den Secretaris van het officieele besluit van benoeming. Installatie-rede van den loco-Burgemeester. Toespraak van den Burgemeester. Toespraak van den Secre taris. Sluiting van de vergadering. Hierna zal voor andere aanwezigen gelegenheid bestaan tot spreken. Na afloop hiervan re ceptie tot 6 uur. 4. Concert in de Voorstraat 'om 8 uur n.m. te geven door het Harmoniegezel schap „Benvenuto" en de St. Laurens-Har- monie. 5. Illuminatie van de Voorstraat. Bij de installatie van den nieuwen Bur gemeester dezer gemeente is de rondrit door het Dorp bepaald als volgt: Aanvangs punt: Het Haagsche Schouw (des middags te half twee), Rijndijk, Leidsoheweg, bij aankomst van den stoet aan den nieuwen straatweg gelegen langs den heer A. Does- wijk, waar opgesteld zullen staan: de R.K. HAZERSWOUDE. Reclasseering. De gehouden speldjesver koop op Zaterdag j.l. ten bate der Reclas seering van alle gezindte, heeft in deze gemeente opgebracht f 90.47. Rietveldsche polder. Tot lid van het bestuur van den Rietveldschen polder werd herkozen de heer J. A. Verbeij, terwijl in de plaats van den heer A. Rijkaard Sr., die niet herkiesbaar was, de heer A. Rijkaart Jr. werd gekozen. Tot gecomitteer- den werden herkozen de heeren T. Weze lenburg Kzn., W. van der Poel, J. A. Heemskerk en B. van Zwieten. NIEUWKOOP. Visscherij-bank. Tot lid van den Raad van Toezicht van de Coöp. Visscherijbank is benoemd in de vacature-Kuijf de heer C. van den Bosch, die lid van het bestuur was en in diens plaats voor lid van het bestuur werd benoemd de heer A. Leliveld. Gouden penningen. Bij het afgraven van rietland in het perceel genaamd het Besje, vond de arbeider van C. een aantal gouden penningen. Zij zullen ter beoordee ling worden opgezonden aan een deskun dige. Bouwvergunningen. Aan W. Verduijn alhier is op zijn verzoek vergunning ver leend voor het bouwen van een woning naast zijn slachtplaats op den Noordschen weg. Watersport. De watersportvereeniging „Noord-Zuid" gaf op de Noordeinderplas alhier haar eersten wedstrijd van dit sei zoen bestaande uit behendigheids wedstrij den voor motorbootjes. De uitslag hiervan is als volgt: Ringsteken le prijs H. van Schaik; 2e prijs C. de Graaf. Balvaren: le prijs A. van den Berghe; 2e prijs W. J van der Laan. Knobbelrit: le prijs W. van den Bosch; 2e prijs J. Veldhuizen. KOUDEKERK. Muziekconcours. De Muziekvereeniging „Kunsn, Na Arbeid" alhier, is voornemens deel te nemen aan het Groot Nat. Con cours te Muiden op Maandag 1 Juni a.s. De vereeniging hoopt uit te komen in de 1ste afd. onder leiding van den direc teur J. van der Kaai te Leiderdorp. ZOETERWOUDE. Stopzetting Ha vermout-fabriek. Naar we vernemen is aan het personeel van de Havermout fabriek alhier met ingang van heden en gedeeltelijk Zaterdag a.s. ontslag aangezegd in verband met de stopzetting van het bedrijf, zulks naar aanleiding van gerezen moeilijkheden met de regeering. Crisis-Comité. Vanwege het Nat. Crisis-comité is aan de heeren P. Wap, H. Smeets en J. de Graaf, respect, voorzitter, secretaris en penningmeester van het Plaatselijk Crisis-comité, een bronzen ge denkpenning aangeboden. Geboren: Arnoldus Theodorus Maria, z. v. A. N. v d. Brink eri W. P. Hooijmans. Hubertus Nicolaas, z. v. J. A. A. van Rijn en Th. C. Kerklaan. Adriana Hele na, d. v. A. Enze en H. M. v. d. Zalm. Anna Maria Frieda, d. v. J. J. Langelaam Harmonie „St. Laurens" en de landelijke rij vereeniging Wassenaar-Voorschoten „Ko ningin Emma", welke zich aldaar bij den stoet zullen aansluiten om den rondrit door het Dorp mede te maken. Vervolgens gaat de rondrit verder: Leidscheweg, Gebroe ders Treubstraat, Voorstraat, Veursche- weg, Papelaan, Oranjekade, Wijngaarden laan, Schoolstraat (aankomst Raadhuis). De vereenigingen, die zullen deelnemen aan het défilé, dat gehouden wordt onmid dellijk na de zanghulde der schoolkinderen, moeten zich opstellen in de straat in het nieuwe gedeelte van het Burgemeester V ernèdepark (hoek Leidscheweg). Des avonds te kwart voor acht uur zal het Har moniegezelschap „Benvenuto" zich opstel len in het Burgemeester Vernèdepark voor den aanvang van het concert en een sere nade brengen aan den nieuwen Burge meester. De burgerij wordt verzocht op den dag dezer installatie te vlaggen. Tegen een boom gebotst. Door de po litie is procesverbaal opgemaakt tegen T. R. wegens overtreding van de Rijwiel en Motorwet. T. R. reed met H. S. op den Leidscheweg met een auto met een snelheid van ong. 80 K.M. en is toen de macht over zijn stuur kwijtgeraakt en tegen een boom aan gereden, waarbij H. S. door de voorruit werd geworpen en een wonde aan zijn neus bekwam. Hij is door dr. M. v. d. Stoel ver bonden. Collecte reclasseering. De in deze gemeente gehouden collecte op Zaterdag jl., den Nationalen Reclasseeringsdag, heeft in totaal ƒ,34.45 opgebracht. Aan de jonge dames die zich met den verkoop van het speldje hebben belast komt een hartelijk woord van dank toe voor hare belanglooze medewerking. ZOETERWOUDE H.R. St. Josephsgezellen. Zondag 10 Mei is het jaarfeest onzer vereeniging gevierd. De dag begon met een algemeene H. Com munie, waarna gemeenschappelijk ontbijt, 's Middags 3 uur had de aangekondigde voetbalwedstrijd St. Jos. Gez. tegen de Veteranen van Meerburg plaats, die in een verdiende overwinning voor de Veteranen eindigde, 's Avonds om 8 uur vond de ouder-avond plaats in het Patronaat. De zaal was huiselijk ingericht met tafeltjes, keurige kleedjes en dito bloemen. De mu ziek was in goede handen van den heer Kamphuis. De Vice-Praeses opende met den Gezel len groet en een welkom aan de ouders, die, alhoewel dringend waren uitgenoodigd, hieraan nu niet zoo'n goed gehoor hadden gegeven. Spreker zette het Gezellenwerk uiteen, waaruit bleek, dat het Gezellenwerk niet alleen een vroolijk bij elkaar zijn is, doch ook een grooter taak heeft. Het ver heugde spr. tenslotte, dat er ook eenige ge zellen met hun meisjes aanwezig waren. Zoo moet het gezellenwerk worden. Zij moeten niet tegen zijn, maar mede-leven met het Gezellenwerk." Hierna volgde een schitterend verzorgd jaarverslag door onzen Senior. Hij heette onze Vice-Praeses hartelijk welkom, en herdacht o.a. onzen oud-Senior G. Heems kerk, wiens gezellenwerk, ziekte en sterven voor Ons allen een voorbeeld moet zijn. Hierna volgde de installatie van 5 nieuwe leden. De Vice-Praeses sprak hen eenige woorden toe, om steeds te toonen sterke en trouwe gezellen te zijn. Hierna werden zij in den gezellenkring als lid aangenomen. Ook het zomerprogram werd thans be kend gemaakt. De Vice-Praeses hoopte dat ook de ouders wel degelijk goed zouden inzien dat het gezellenwerk niet alleen een gezellig samenzijn is, doch dat er een goede grondslag wordt gelegd voor het latere leven. De opvoering van het leekenspel „De vijand", wat hierna volgde, was zeer goed. Met een dankwoord aan de tooneelisten en de ouders besloot de Vice-Praeses dezen welgeslaagden avond met den Gezellen- groet „Trouw aan Kolping!" Vraag: Is het geoorloofd een dolkmes te dragen ter lengte van 10 c.M.? Antwoord: De Wet op het Dragen van Wapenen verbiedt het bij zich hebben in het openbaar o.a. van dolkmessen. Dolk messen, die eigenlijk meer zakmessen zijn. doch waarvan het lemmet eenige overeen komst heeft met dat van een dolkmes, kun nen ongestraft gedragen worden. Over het algemeen zullen z.g. dolkmessen van 10 c.M. tot de zakmessen gerekend kunnen worden. Vraag inzake naturalisatie. Antwoord: Voor naturalisatie dient men zich met een gezegeld verzoekschrift te wenden tot de Koningin, waarbij tevens gevoegd moet worden: een geboorte-acte (ook op gezegeld papier), een bewijs, dat de aanvrager gedurende de laatste 5 jaren zijn verblijfplaats in Nederland heeft ge had en een bewijs, dat de voor naturalisatie vereischte som gelds 2001000, afhan kelijk van inkomen) is gestort bij den ont vanger der registratie. Wend u voor deze formaliteiten tot de vreemdelingen politie. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of er een hoofddirecteur bestaat van den Raad van Arbeid? Antwoord: Een hoofddirecteur be staat niet. De Raden van Arbeid hebben voorzitters aan het hoofd. Vraag inzake opneming bij den Ma rine-dienst. Antwoord: Wend u tot den Ge meentel. Dienst voor Militaire Zaken, Breestraat. Vraag: M. V. te W. inzake het laten halen van boodschappen door kinderen be neden de 14 jaar. Antwoord: De winkelier kan niet be keurd worden. Hij mag zulke kinderen evenwel niet zelf als boodschappenbezorger gebruiken. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 11. Meneer hou die hond bij je", riep Toontje uit; „je zult er geen spijt van hebben"Verwonderd riep de meneer: „Koest Bello", en op hetzelfde oogenblik was Bello stil. De hond stond een beetje beteuterd te kijken en Toontje zei: „Meneer ik zal je twee duizend gulden geven als je die hond doodschiet." 12. Nou de meneer bedacht zich niet lang. Hij ging naar binnen en haalde een geweer. Even later knalde het schot. Dat was een echte gemeene streek, zoowel van Toontje al3 van den meneer; maar de meneer kon die tweeduizend gul den juist heel erg goed gebruiken moet je rekenen. Maar als je zooiets hoort kun je heel goed begrijpen, dat een Joh- gen als Toontje geen vriendjes had.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11