VRIJDAG 8 MEI 1936 nE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOELER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Toenemende bewolking met kans op regen of onweer. Koeler overdag. Hoogste barometerst.: 772.7 te Andenes en Varna. Laagste barometerst.: 755.0 te Biarritz. De hooge drukking over Scandinavië verloor in haar kern wat in beteekenis, doch breidde zich Zuid-Westwaarts uit, waardoor zij verbinding kreeg met de Azoren-hoogedruk. In de omgeving van IJsland bleef de depressie nog standhou den. Het lage drukgebied over Frankrijk vulde weer wat op, het vertoont thans nog een klein 755-kerntje over de Westelijke Pyraneën, Tengevolge van drukstijging over Polen en Hongarije heeft het weer in Duitschland ook meer een depressie achtig karakter gekregen. Over het alge meen is in dit lage drukgebied de weers toestand verslechtenrd. Plaatselijk vielen in Frankrijk en Zwitserland zware regens, evenals in Zuid-Duitschland en Oostenrijk, Tal van Fransche en Duitsche stations melden zware bewolking. In Duitschland is sinds gisteren de temperatuur nog wat gestegen, doch in bijna het geheele verdere gebied daalt zij. Over het algemeen blijft zij echter nog boven normaal. De voort gaande drukstijgingen in het Zuidelijk ge deelte van het waarnemingsgebied en het langzaam in beteekenis afnemen van den hoogedruk over Scandinavië zullen den weerstoestand ten onzent gaan verslech teren. Toenemende bewolking met kans op regen en onweer en voorts afkoeling zijn te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 8.05 uur tot Zaterdagmorgen 3.48 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee, op Zaterdag 9 Mei voorm. 4.09 uur en nam. 4.25 uur. GEMEENTERAAD BENOEMINGEN. In de laatst gehouden ledenvergadering van „De Ambachtsschool" te Leiden is ter voorziening in de vacature van het Be stuur de volgende voordracht opgemaakt: 1. J. Heringa. 2. W. A. J. Monhemius. Volgens artikel 5 der statuten geschiedt de benoeming door de Gemeenteraad. Het Bestuur verzoekt daarom den Raad uit bovenstaande voordracht een keuze te willen doen. Het Bestuur van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis biedt den Raad de volgende voordracht aan voor de be noeming van een regent, ter voorziening in de vacature ontstaan door het verleen de ontslag aan den heer mr. P. J. Iden- burg. 1. de heer J. J. Groen, directeur der N.V. Drukkerij v/h J. J. Groen Zn. te Leiden; 2. de heer R. A. Kern, lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Het bestuur der Vereeniging tot Be vordering van den Bouw van Werkmanswo ningen beveelt den Raad voor voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van ir. A. M. Touw als bestuurslid der Ver eeniging, de volgen aanbeveling aan: 1. ir. J. J. G. van Hoek, directeur der N.V. Werninks Betonmaatschappij, alhier; 2. mr. C. J. Goudsmit, advocaat te Oegstgeest. LAGER ONDERWIJS. Als gevolg van het aan den heer J. L. van Leeuwen verleend ontslag zal aan de Jongensschool voor UJL.O. een vacature van onderwijzer ontstaan. Naar de meening van B. en W. dient in die vacature te worden voorzien door over- plaatsihg van den heer L. Westerman, on derwijzer aan de Opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Aalmarkt, die sedert 14 Maart j.L, in verband met de ziekte van den heer van Leeuwen, tijdelijk werkzaam werd gesteld aan. de Jongens school voor U.L.O. Indien de Raad mocht besluiten tot overplaatsing van den onderwijzer L. Wes terman van de Opleidingsschool voor Gym nasium en H.B.S. aan de Aalmarkt naar de Jongensschool voor U.L.O., zal aan eerstgenoemde school een vacature ont staan. Het komt B. en W. voor, dat in die va cature kan worden voorzien door benoe ming van mej. M. H. Saraber, die tot 1 Januari j.l. als vaste onderwijzeres aan de school aan de Aalmarkt werkzaam was en aan wie met ingang van dien datum, als boventallige leerkracht, eervol ontslag werd verleend. Ontslag. In verband met zijn benoeming tot se cretaris der gemeente Enschede, verzoekt mr. J. Bool den Raad met ingang van 1 Mei 1936 eervol ontslag te willen verleenen als secretaris van Curatoren van het Gymna sium alhier. B. en W. stellen voor, dit ont slag eervol en onder dankzegging te ver leenen. LEVERING GAS EN ELECTRICITEIT AAN OEGSTGEEST. Ernstig vliegongeluk in Ned-Indië EEN FOKKER NEERGESTORT. Leerling-vlieger gedood. BANDOENG, 8 Mei (Aneta). Hedenmor gen is bij he\ vliegveld Salatri een Fokker C 5 neergestort. De sergeant van de lucht vaart- afdeeling, leerling-vlieger, H. Pie- ters, werd gedood. De eerste luitenant der infanterie H. Maurenbrecher, werd licht gewond. BANDOENG, 8 Mei (Aneta). Nader wordt nog omtrent het ongeluk met de Fokker C 5 bij Salatri vernomen: Hedenochtend is bij het vliegveld Sala tri, tijdens het mitrailleurschieten, een Fok ker C 5 .bestuurd door den luitenant-vlie ger Maurenbrecher, en als mitrailleur- schutter de sergeant-leerling-vlieger Pieters, neergestort, na in een vrille te zijn geraakt. Het toestel sloeg over den kop, beide in zittenden werden er uit geslingerd, waarna het toestel in brand vloog en totaal ver brandde. Luitenant Maurenbrecher bekwam eenige kleine verwondingen, terwijl sergeant Pie ters werd gedood Een hospitaaitoestel vertrok onmiddellijk derwaarts, waarmede luitenant Mauren brecher naar Bandoeng vloog, waarna hij weer naar huis kon terugkeeren. Sergeant Preters is vermoedelijk reeds bij de eerste aanraking met den grond gedood. De dokter van de luchtvaartafdeeling, dr. Hubach, verleende de eerste hulp aan den gewonden luitenant Maurenbrecher, die daarna naar Bandoeng werd overgebracht. De begrafenis van sergeant Pieters vindt Zaterdagmorgen om 8 uur plaats op het nieuwe kerkhof te Bandoeng. Op dringend verzoek van de weduwe zal de begrafenis niet geschieden met militaire honneurs. eenkomst 2 cent per M3. meer moesten be talen. Overigens is de redactie van beide over eenkomsten zooveel mogelijk in overeen stemming gebracht met die van in den laat- sten tijd gesloten soortgelijke contracten. Tegenover bovengenoemde concessies hebben ten slotte Burgemeester en Wet houders van Oegstgeest zich bereid ver klaard te bevorderen, dat beide overeen komsten worden gesloten voor een tijdvak, dat 31 December 1959 eindigt, hetgeen dus neerkomt op een verlenging van de gas- en stroomlevering aan Oegstgeest met 18 jaren. Als datum van inwerkingtreding van bei de overeenkomsten is 1 Mei 1936 bepaald". DE GASTARIEVEN. Gelijk reeds in de Raadszitting van 16 Maart j.l. namens B. en W. werd mede gedeeld, is de toepassing van de nieuwe gastarieven, zooals die bij Raadsbesluit van 20 Januari j.l. zijn vastgesteld, bij de ver bruikers op zoodanig verzet en op zulke bezwaren gTootendeels ongegrond achtende, rissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit als B. en W., hoewel de gerezen bezwaren grootendeel ongegrond achtende, tot de conclusie zijn gekomen, dat deze ta rieven niet kunnen worden gehandhaafd zonder de belangen van de Gasfabriek te schaden. Mede werd toen als het voorne men van B. en W. te kennen gegeven om, Commissarissen gehoord, de gemeenteraad binnen zoo kort mogelijken termijn voor te stellen de bovenbedoelde tarieven door een ander tariefsysteem te vervangen. Van Commissarissen nu hebben B. en W. inmiddels het hieronder afgedrukt voorstel tot wijziging van de Gasverordening met toelichting ontvangen ,met welk voorstel zij zich kunnen vereenigen. Mitsdien geven B. en W. met verwijzing naar den inhoud van de missive van Com missarissen, de gemeenteraad alsnu in overweging over te gaan: a. tot vaststelling van de navolgende ver ordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 17 December 1914 (Gemeenteblad No. 36), betreffende de levering van gas door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electrici teit, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 20 Januari 1936 (Gemeenteblad No. 1). Artikel 1: In art. 7, eerste lid, van boven genoemde verordening wordt in plaats van „tegen betaling van een vastrecht van 10 cent per kalendermaand, gelezen: „koste loos". Art. II: Art. 10 wordt gelezen als volgt: „De prijs van het gas bedraagt: I. volgens tarief A: a. bij levering over den gewonen me ter: een aansluitrecht van 40 cent per maand, benevens voor het verbruikte gas 8 cent per M3. (grondprijs) voor de eerste 20 M3. per maand en 7 cent per M3. voor de overige M3. per maand; b. bij levering over den muntgasme ter: 9 cent per M3. voor de eerste 20 M3. per maand en 8 cent per M3. voor de ove rige M3. per maand; II. volgens tarief B: bij levering over den gewonen meter en over den muntgasmeter een aansluitrecht van 40 cent per maand en een vastrecht van 1.85 per maand, benevens 4 cent per M3. voor het verbruikte gas. Het vastrecht en het aansluitrecht zijn verschuldigd, ook al wordt in eenige maand geen gas verbruikt. Bij aanvang resp. ein de van de gaslevering volgens tarief B in den loop .van een kalendermaand kan het in die maand verbruikte gas volgens tarief A worden berekend, wanneer dit voor den verbruiker voordeeliger is. Overgang van het eene tarief op het an- Abessynië's lot MUSSOLINI BEREID OVERLEG TE PLEGEN MET KOLONIALE MOGENDHEDEN. LONDEN, 8 Mei. (A.N.P.). De diploma tieke medewerker van de „Daily Tele graph" verklaart in Italiaansche kringen te Londen den indruk te hebben gekregen, dat Mussolini geneigd zou zijn in overleg te treden met de koloniale deskundigen der andere mogendheden aangaande de te volgen methode voor de moderniseering van Abessinië. Op deze wijze zou zich een weg openen voor een verbetering der be trekkingen tusschen Italië en den Volken bond en de opheffing der sancties. Groot-Brittannië daarentegen, aldus de „Daily Telegraph", zal waarschijnlijk niet voorstellen de sancties op te heffen, daar de regeering gevoelt, dat de toestand onveranderd zou worden gelaten, totdat Mussolini een vollediger verklaring zal afleggen nopens zijn bedoelingen tegen over Abessinië. Het verluidt evenwel, dat de meeste ministers tegen de handhaving voor onbepaalde tijd der sancties zijn. In de gisteren gehouden bijeenkomst van de commissie van buitenlandsche zaken der conservatieve partij hebben de meeste sprekers de eventueele intrekking der sancties bepleit, maar tevens de meening uitgesproken, dat daarbij met omzichtig heid moet worden te werk gegaan en dat van een andere dan de Britsche regeering het initiatief zou moeten uitgaan de in trekking der sancties te bewerken. Deze vergadering was voorts van mee ning, dat de Volkenbond moet worden ge reorganiseerd en dat alle leden, vooral Frankrijk, hun volle aandeel moeten ne men in eenige collectieve actie. GEEN ABESSYNSCH LEGER VOOR DE ITALIANEN. LONDEN, 8 Mei. (A. N. P.). De diplo matieke correspondent van de „Morning- post" deelt mede, dat een de laatste da gen te Londen verspreid bericht volgens 't welk Italië voornemens zou zijn uit Abes- synië een „zwart leger" te recruteeren door een formeele verklaring van den Ita- liaanschen ambassadeur te Londen tegen over de Britsche regeering is gedemen teerd. De Britsche regeering is er van in kennis gesteld, dat de garnizoenen in Abessynie dermate zullen worden be snoeid, dat zij slechts voldoende zullen zijn voor de handhaving van orde en rust, Mo gelijk zullen te dien einde eenige inboor lingen in dienst worden genomen, maar een recruteering van Abessynen op groote schaal tot .versterking van het Italiaansche leger ligt niet in het voornemen. RAS SEYOEM BIEDT ZIJN ONDER WERPING AAN. ROME, 8 Mei. (A. N. P.) Uit Asmara wordt gemeld, dat Ras Seyoem die, zoo als men weet, het bevel voerde over een der sterkste Abessynsche legers aan het Noordelijk front, zich heeft gemeld bij het commandement van het derde leger korps in het gebied van Sokota, op een 100-tal km. ten Z.W. van Makalle, midden in het gebied, dat sedert lang door de Italiaansche troepen is bezet. dere geschiedt uitsluitend op schriftelijke aanvrage bij de Directie. Overgang van tarief A op tarief B is te allen tijde mogelijk; overgang van tarief B op tarief A kan slechts op 1 Januari of 1 Juli geschieden, behoudens in bijzondere omstandigheden, ter beoordeeling van de Directie. Commissarissen zijn bevoegd bijzondere overeenkomsten aan te gaan: lo. bij een gegarandeerd gasverbruik van 3000 M3. en meer per kalenderjaar; 2o. ten behoeve van de levering van gas voor ruimteverwarming. De abonnementsprijzen van de in art. 8 bedoelde lantaarnlichten worden door Commissarissen bepaald, met inachtneming van den gasprijs ovèr den gewonen meter volgens tarief A, met uitzondering van het aansluitrecht". Art. III: Aan het slot van art. 11 wordt een nieuw lid toegevoegd, luidende: „Het in artikel 10 bedoelde aansluitrecht is verschuldigd van af den eersten resp. tot den laatsten van de loopende maand, waar in de gaslevering aanvangt, resp. eindigt, tenzij de gaslevering na den 15den van de maand is aangevangen, resp. vóór den 15den is geëindigd, in welk geval over deze maand geen aansluitrecht verschuldigd is". Art. V: Deze verordening treedt in wer king na de opneming van het verbruik over de maand April 1936. De Commissarissen der Lichtfabrieken deelen B. en W. mede: „Zooals wij Uw College reeds bij schrij ven van 13 Maart j.l. mededeelden, is de toepassing van de nieuwe gastarieven, zoo als die bij besluit van den Raad van 20 Ja nuari j.l. zijn vastgesteld, bij de verbrui kers op zoodanig verzet en op zulke be zwaren gestuit, dat onze Commissie, hoewel zij dat verzet en die bezwaren grootendeels ongegrond achtte, eenstemmig tot de con clusie was gekomen, dat zij niet kipinen worden gehandhaafd zonder de belangen van de Gasfabriek te schaden. In verband daarmede gaven wij U verder te kennen, dat het ons voornemen was binnen zoo kort mogelijken termijn te bevorderen, dat de bij Raadsbesluit van 20 Januari jj. vast gestelde tarieven door een ander tarief- systeem werden vervangen. Aan dit voornemen thans uitvoering ge vende, doen wij U hierbij ons voorstel voor een nieuw tarief toekomen. Het in art. II van de hierbij gaande ont- werp-verordening tot wijziging van de Gas verordening opgenomen tarief is gesplitst AGENDA LEIDEN. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging zitting in het gebouw der St. Vincentiusvereeniging Hoogland- sche Kerkgracht, van 89 uur. Vrijdag, R. K. Metaalbewerkersbond, le denvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171 tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 114 tel. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. in een tarief A, bestemd voor de kleinere verbruikers, en een tarief B, bestemd voor de grootere verbruikers. Volgens tarief A bedraagt de prijs van het gas, betrokken over den gewonen me ter, 8 cent per M3. voor de eerste 20 M3. per maand en 7 cent per M3. voor alle ove rige M3. per maand; daarnaast is een uniform aansluitrecht van 40 cent per maand verschuldigd, dat in de plaats komt van de vroeger verschuldigde meterhuur, die van 40 cent tot 3.per maand varieerde. De prijs van het gas, betrokken over den muntgasmeter, bedraagt volgens tarief A 9 cent per M3. voor de eerste 20 M3. per rige per maand verbruikte M3.; een aan- rige per maand evrbruikte M3.; een aan sluitrecht is in dit geval niet verschuldigd. Voor de muntgasverbruikers is dit tarief tot 70 M3. per maand (840 M3. per jaar) voordeeliger dan het bij Raadsbesluit van 17 December 1934 vastgestelde tarief (50 M3. a 9 cent, 50110 M3. per maand 6}^ cent en daarboven 4 cent per M3). Ook voor degenen, die het gas over den gewo nen meter betrekken, is het voorgestelde tarief, vergeleken met het bovenbedoelde tarief van 17 December 1934, ten minste even voordteelig als voor de muntgasver bruikers. Volgens tarief B is, behalve weder een uniform aansluitrecht (40 cent), een vastrecht van 1.85 per maand verschul digd, alsmede een prijs van 4 cent per M3. verbruikt gas. Dit tarief is voordeeliger dan tarief A voor alle aangeslotenen, die over den gewonen meter 55 M3. en meer en over den muntmeter 52 M3. en meer per maand verbruiken. Voorts wordt voorgesteld (art. I) de noo- dige binnenleidingen en gastoestellen, be doeld in art. 7, eerste lid, der Gasverorde ning, weder kosteloos in bruikleen te geven en mitsdien het vastrecht van 10 cent per kalendermaand te doen vervallen. De -verder voorgestelde wijzigingen zijn meer van formeelen aard en behoeven naar onze meening geen nadere toelichting. De inwerkingtreding van het nieuwe ta rief is ten slotte gedacht na de opneming van het verbruik over de maand April 1936 (art. V). De totale derving aan inkomsten zal bij invoering van de bovenbedoelde tarieven ongeveer 50.000.— per jaar bedragen. Of schoon in 1936 de nieuwe tarieven slechts voor een gedeelte van dat jaar zullen gel den, moet er niettemin op gerekend wor den, dat ook in het loopende jaar het ge heele bedrag zal worden gederfd, zulks om dat het mede noodig zal zijn de kwade pos ten te dekken, die als gevolg van het ver zet tegen het huidige tarief en van de soepele toepassing, welke bij het vaststel len van de vastrecht-bedragen moest wor den betracht, zijn ontstaan. Voor 1936 zou dit bedrag kunnen worden gedekt door te beschikken over de bij de Gasfabriek ge vormde reserve, op 31 December 1935 groot 98.435.89. Wij moeten er ten slotte op wijzen, dat de voorgestelde tariefsverlaging geen ze kerheid geeft, dat daardoor de achteruit gang in het gasverbruik tot staan zal ko men, nog minder dat een stijging van het verbruik daarvan het gevolg zal zijn". RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN Bij het Rijksmuseum van Oudheden al hier is bevorderd tot conservator de assis tent dr. F. C. Bursch, terwijl aan den as sistent dr. W. C. Braat de persoonlijke titel van conservator is toegekend. Eindexamen Sted. Gymnasium De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de eind examen voor het Sted. Gymnasium alhier voor zooveel het mondeling gedeelte be treft zullen worden afgenomen op 26, 27, 29, 30 Juni en 1 Juli. Tot gecommitteerden zijn benoemd dr. W. E. J. Kuiper te Am sterdam, dr. A. A. van Schelven te Haar lem en dr. H. D. Kloosterman, alhier. Dr. F. Zernicke en dr. A. Pulle zijn op enkele (fata toegevoegd. In andere commissies zijn voorts be noemd: dr. J. Droste, dr. A. E. van Ar kei, dr. N. J. Krom, dr. C. die Boer, dr. G. J. Thierry, dr. H. G. Bungenberg de Jong, dr. J. P. B. de Josselin de Jong, dr. W. J. ae Haas, dr. F. Muller Jzu en dr. B. A. van Groningen. Gistermiddag te kwart over zes is het 6-jarige meisje H. uit de Morschstraat bij het spelen in den Morschsingel te water ge raakt. Twee korporaals der artillerie, die door het geschreeuw van andere kinderen opmerkzaam werden gemaakt, begaven zich ijlings naar de plaats van het onge val. Korporaal Lentz sprong geheel ge kleed te water en slaagde er met behulp van korporaal v. Dongen in het kind, dat reeds zonk, op den wal te brengen. Het meisje scheen weinig letsel van het natte avontuur te hebben bekomen. N.V. „DE LEIDSCHE COURANT" Op de heden gehouden aandeelhouders vergadering der N.V. „De Leidsche Cou rant" werden balans-, winst- en verlies rekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 5% (als vorig jaar). De aftredende commissarissen de heeren dr. Walenkamp, J. Reijnders, W. v. d. Meer en J. H. Boeren, werden herkozen, tot commissaris werd in de vacature van wijlen den heer J. Bots bij herstemming gekozen de heer P. J. Colla. De voorzitter memoreerde de groote verdienste van den heer Bots; z.g., die zulk een actief aandeel heeft gehad in het be stuur van „De Leidsche Courant" en wiens nagedachtenis in dankbare herinnering zal blijven. Betreffende de in 1928 aangegane obli gatielening, groot 30.000, resteerende /15.000, werd op voorstel van commissaris sen besloten deze geheel af te lossen. HET 75-JARIG BESTAAN DER ST. ELISABETH-VEREENIGING De totale opbrengst van de gehouden geldinzamelingen bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan der St. Elisabeth-Vereeni- ging heeft bedragen: collectes in de ver schillende kerken 1025.20, giften 423.55, cpbreigst zakjes 1207.7514, bridge drive 129.11, totaal f 2785.61J4. Hierbij zij nog opgemerkt, dat de colle- te in de St. Leonarduskerk aan den Haag- v/eg niet 155 doch f 200.10 bedroeg. R. K. KINDERKOOR. De Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie ..De Graal" gaat een kinderkoor beginnen. Jonge Meisjes van 1014 jaar zingen héél graag en vinden het fijn in 'n operet te als kabouter, elfje of bloem mee te spe len, daarom verwachten wij, dat héél wa^ meisjes zich bij dit koor zullen aanslui ten. De leiding is opgedragen aan den heer Willem Mizee. De zanglessen zijn op Woensdag van 2 303.30 uur. Wij rekenen vooral ook op de medewer king van de ouders om dit kinderkoor tot stand te doen komen. SCHENKING AAN HET RUK Door een particulier, die zijn naam niet oekend wenscht te zien, is aan het Rijk geschonken het pand Kloksteeg 27 alhier, van belang als belending van het Prenten kabinet der Rijksuniversitet. Aangezien B. en W. zich met een voor stel van Commissarissen der Stedelijke Febrieken van Gas en Electriciteit tot het sluiten van nieuwe gas- en stroomleverings- overeenkomsten met de gemeente Oegst geest kunnen vereenigen, geven zij, met verwijzing naar den inhoud van de missive van Commissarissen, den Raad alsnu in overweging over te gaan ot het met de ge meente Oegstgeest sluiten van: a. een overeenkomst betreffende de le vering van gas in die gemeente door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden, overeen komstig het overgelegde ontwerp; b. een overeenkomst betreffende de leve ring van electriciteit in die gemeente door de Stedelijke Electriciteitsfabriek te Lei den, overeenkomstig het overgelegde ont werpt. Commissarissen schrijven aan B. en W.: „Wij hebben de eer u mede te deelen, dat het gemeentebestuur van Oegstgeest in de laatste jaren meermalen bij de Directie van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit heeft aangedrongen op wijzi ging van de met die gemeente in 1911 ge sloten gas- en stroomleveringsovereenkom- sten, hoewel die contracten eerst in 1941 afloopen. De voornaamste reden voor dien aandrang was wel hierin gelegen, dat de gemeente Oegstgeest, welker bebouwing vooral gedurende de laatste jaren een groote uitbreiding heeft ondergaan, de bij bovenbedoelde overeenkomsten op zich ge nomen garanties bij uitbreiding van het buizen- en kabelnet te drukkend acht (zie art. 7, lid van de gas- en art. 6, lid 4, van de electriciteitsovereenkomst). Als ge volg daarvan zijn door de Directie met Burgemeester en Wethouders van Oegst geest onderhandelingen gevoerd, die ten slotte tot overeenstemming hebben geleid op de basis van de hierbij gaande ontwerp overeenkomsten I en II. In de eerste plaats nu zijn de garanties bij uitbreiding van het buizen- en kabelnet aanmerkelijk verlicht (zie art. 7, lid 5, van ontwerp-overeenkomst I en art. 7, lid 4, van ontwerp-overeenkomst H). Voorts heeft de Directie toegestemd in een reduc tie op den prijs van het gas én de elec triciteit te leveren ten behoeve van de ge meente-gebouwen en de straatverlichting van Oegstgeest. Ten slotte zullen voortaan voor alle ingezetenen van Oegstgeest de zelfde gasprijzen gelden als voor de inge zetenen van Leiden, derhalve ook voor die ingezetenen van Oegstgeest, die het gas uit den gashouder van Rijnsburg betrekken en die daarvoor krachtens het bepaalde in art. 13 van de geldende gasleveringsover-

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2