VRIJDAG 8 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 GYMNASTIEK KATH. INT. WEDSTRIJDEN TE WEENEN Uitzending van een Nederlandsche turnploeg Men verzoekt ons opname van het vol gende: De Union international! des Oeuvres Catholiques d'Education Physique (U.I.O. C.E.P.) organiseert dit jaar in Weenen in ternationale athletiek- en gymnastiek- wedstrijden. In Antwerpen in 1930 was Nederland vertegenwoordigd door een aantal athle- ten en enkele gymnastiekvereenigingen. Een tweetal U.I.O.C.E.P.-titels kwamen mee naar Nederland teruf. Ook dit jaar mag Nederland niet ont breken. Met trots kunen wij zeggen dat in ons land de katholieke sportbeweging het best georganiseerd is. Onze katholieke tur ners en gymnasten krijgen nu ook een kans om in een internationalen wedstrijd uit te komen. Voorloopig is een ploeg van 0 turners en 6 athleten opgegeven in de overtuiging dat katholiek sportlievend Nederland ons den noodigen steun niet zal onthouden. Voor 15 Mei moet de definitieve opgave In het bezit zijn van de organisatoren. De afvaardiging van deze kleine ploeg met haar leiders zal minstens 1000 gulden kosten. In 24 dagen tijd hoopt het comité dit bedrag te verzamelen. 1000 katholieke sportliefhebbers die één gulden storten en we zijn er. Zouden die er in ons heele land niet zijn? En zouden er niet zijn die veel meer kunnen en willen geven? De katholieke sportbeweging heeft de zen steun noodig en de katholieke gym nast en athleet zullen u uiterst dankbaar zijn. Bedragen kunnen gestort worden op giro 236444 van L. de Vreede, La Placestraat 22, Amsterdam. WIELRENNEN DE RONDE VAN BELGIE. De derde étappe van de Ronde van Bel gië, die gisteren is verreden en liep van Namen naar Brussel over een afstand van 233 km., is gewonnen door Dolf Braecke- velt; in de- algemeene klasseering kwam geen verandering en Kint bleef dus op de leidersplaats. De uitslag luidt: 1. Braeckevelt 233 km. in 0.55.53; 2. Louyet 6.55.56; 3. Mersch 6.55.58; 4. Gar-' nier 6.55.59; 5. Adam 6.56.23; tiende werd Kint en vijftiende Wierinckx. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP LIBRE. Mooie successen voor Van Vliet. Te Muhlhouse is gisteren een aanvang gemaakt met het tournooi om het wereld kampioenschap libre. Hieraan wordt ook deelgenomen door onzen landgenoot Van Vliet uit Den Haag en reeds dezen eersten dag wist hy fraaie successen te boeken. In zijn partij tegen den Zwitser Loeb wist hij door in de twaalfde beurt een slotserie van 156 te scoren, gelijk te spe len. Zijn gemiddelde in deze partij be droeg 41.60 hetgeen zeer goed te noemen is Zijn tweede partij was tegen den Duit- scher Joachim. Hij wist hier in 18 beurten met een flinken voorsprong te winnen. Een bijzondere prestatie leverde de Spanjaard Butron door in zijn partij tegen Loeb de 500 in 1 serie vol te maken. Deze partij was dus daardoor reeds bijzonder vlug ten einde. De Zwitser kon tegen dit fenome nale spel slechts een 1 zetten. De resultaten van den eerste dag waren: Loeb (Zwitserland) 500 12 165 41.00 v. Vliet (Ned.) 500 12 150 41.60 Dechner (Oost.) 350 34 66 10.47 Baltus (België) 500 34 103 14.70 Butron (Spanje) 293 10 149 29.30 Domingo (Spanje) 500. 10 152 50.— Cote (Frankrijk) 500 24 98 20.83 Galmiche (Frankr.) 282 24 70 11.75 Loeb (Zwitserlan) 1 1 1 1.— Bptron (Spanje) 500 1 500 500.— Ferraz (Portugal) 500 32 175 15.03 Dechner (Oostenr.) 457 32 270 14.28 Joachim (Duitschl.) 342 18 145 19.— v. Vliet (Ned.) 500 18 127 27.77 Galmiche (Frankr.) 500 23 214 21.73 Baltus (België) 328 23 83 14.26 PAARDENSPORT DE ESTAFETTE-RIT DOOR HET LAND H.M. de Koningin neemt de oorkonde in ontvangst De laatste ruiter van den estafette-rit door Nederland, welke door de Koninklij ke Federatie van Landelijke Ryvereenigin- gen was georganiseerd ,is Donderdagmor gen te ongeveer elf uur te Apeldoorn, het eindpunt van den rit, aangekomen. Des middags om half drie werden die oorkonden bij monde van den voorzitter van de federatie, jhr. van Coehoorn van Sminia aan H.M. de Koningin, die op 't bordes van het paleis van het Loo stond, overhandigd. Ook H.K.H. Prinses Juliana was bij de plechtigheid tegenwoordig. Na het overhandigen van de oorkonden, waarin de landelijke ruiters uit het ge heel land hun trouw aan het vorstenhuis uitspreken, werden de etappeleiders en de bestuursleden der federatie aan de beide vorstelijke personen voorgesteld. Voordien genoten negentig landelijke ruiters, waar onder vijf trompetters, de eer, voor H. M. te mogen defileeren. Hiermede was deze estafette-rit, die uitstekend geslaagd mag heeten, ten einde. HOCKEY ZWITSELAND—NEDERLAND. Naar wij vernemen wordt de hockey- landen-wedstrijd Zwitserland—Nederland op 31 Mei a.s. niet te Lausanne doch te Luzern gespeeld. Met Pinksteren wordt nl. te Lausanne een internationaal voetbal tour nooi gehouden en in dat verhand was het niet mogelijk ook den hockeywedstrijd daar te spelen. Na Lausanne kwam Luzern het meest in aanmerking als plaats, waar deze ontmoeting zou kunnen plaats vin- desn. Het bestuur van den Zwitserschen Hockeybond heeft een dergelijk besluit dein ook dezer dagen genomen. Hockeyclub „Zuidwijck" Zondag 1*0 Mei 11.30 uur: N.H.L.Zuid wijck n heeren (degr. wedstr.). SCHAKEN SIMULTAAN-SEANCE IN S. C. A. E. C. UNITAS. Voor de afdeeling schaken van Unitas gaf gisteravond de hea G. Bosscha alhier een simultaan-séance in het clubgebouw Rapenburg 6. De opkomst was niet groot, daar tegelijkertijd een paar belangrijke lezingen voor studenten werden gehouden. De heer Bosscha wist in twee uren 9 zijner tegenstanders te verslaan, alleen de heer L. Ph. Schreinemachers won zijn partij. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Een koopman in katten en muizen veroordeeld. De koopman V. uit Leiden had de le verantie van katten en muizen aan het parmaco-therapie-instituut der Universi teit. Hij heeft verscheidene malen door de administratie afgestempelde bonnen ver- valscht, door daarop later hoogere bedra gen in te vullen, waardoor hem in totaal een bedrag van ƒ385.te veel werd uit betaald. Het O.M. eischte acht maanden gevangenisstraf, wegens valschheid in ge schrifte. Kale plekken in plaats van mooie krullen. Een jeugdige dienstbode uit Nieuw- veen heeft zich bij den kapper C. ter plaatse laten permanenten. Deze deed dit evenwel niet volgens de regelen der kunst en verzuimde de gummi-platen ter bescher ming van de huid te plaatsen. Het gevolg was, dat het meisje een aantal brandwon den opliep en voor altijd eenige kale plek ken op het hoofd houdt. Zij stelde een ci viele vordering in van 135.voor gele den schade. Volgens de verklaringen van een dokter-deskundige heeft het meisje door de nonchalante behandeling geen zwaar lichamelijk letsel bekomen. Het O.M. eischte tegen den niet-versche nen kapper, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, 150.subs. 150 dagen, met toewijzing der civiele vor dering. De uitspraak in beide zaken is bepaald op 19 Mei. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Onttrekking aan faillieten boedel. De officier van Justitie eischte tegen C. H. uit Haarlemmermeer 6 maanden gevangenisstraf wegens het onttrekken van een rijwiel, een motor en een radio-toestel aan zym boedel, toen hij in staat van fail lissement verkeerde. VALSCHE RIJKSDAALDERS UITGEGEVEN. De arr. rechtbank te Amsterdam veroor deelde een Chineeschen koopman, die op 23 December in winkels in de Linden- dwarsstraat en in de Palmdwarsstraat al daar valsche rijksdaalders had uitgegeven, tot een gevangenisstraf van één jaar. De man had, toen hy gearresteerd werd, nog zestien valsche rijksdaalders by zich, hy verklaarde ze in Duitschland te hebben ontvangen zonder geweten te hebben dat ze valsch waren. GOUDEN TIENTJES TEN NADEELE VAN DE RIJKSMUNT GESTOLEN. Twee jaar gevorderd. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gis teren in hooger beroep de strafzaak behan deld tegen den man, die in totaal 1646 gouden tientjes ten nadeele van den Rijks munt te Utrecht had gestolen. De rechtbank aldaar had hem veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De procureur-generaal mr. Versteegh, re- quireerde bevestiging van het vonnis der rechtbank. Het O.M. had gezien de vol ledige bekentenis van den verdachte geen getuigen opgeroepen. De gouddiefstal was gepleegd in den zo mer van 1932 en pas einde Januari 1936 werd door de politie klaarheid in deze zaak gebracht. De machine-bankwerker L. H., die des tijds in dienst van de Ryksmunt was, bleek de reeds afgemaakte party in Juni 1932 te hebben gestolen. Enkele dagen na zyn ar restatie legde hij een volledige bekentenis af. Hy had het geld reeds geheel gebruikt. Korten tijd na zyn diefstal had hy con tanten in een winkelzaak gestoken: de re sultaten waren, echter verre van gunstig, zoodat hy binnen enkele maanden weer even arm was als voor hy den diefstal pleegde. Het Hof zal 21 Mei in deze zaak arrest wijzen. UIT DE OMGEVING SCHOOLARTSENDIENST IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. In de laatste vergadering van de Com missie van Beiheer van den Schoolartsen- dienst, welke wegens afwezigheid van den voorzitter, mr. D. F. Pont, door burgemees ter Gouverneur uit Sassenheim gepresi deerd werd, is het jaarverslag van den schoolarts over 1935 besproken. Algemeen was de commisie vol lof over het werk door den schoolarts over het afgeloopen jaar ver richt en men verheugde zich, dat zoo als ook in het verslag wordt opgemerkt de Schoolartsendienst in een bestaande be hoefte voorziet en dat deze dienst bij ouders, kinderen en onderwijzers ingebur gerd is. Ook ten behoeve van de volksge zondheid in het algemeen verleent de dienst zyn medewerking. Zoo werd op uit- noodiging van de Regeering een onderzoek ingesteld naar den voedingstoestand bij schoolkinderen en 'f voorkomen van stru ma onder de kinderen in dit district. In verband met het feit, dat de School artsendienst 5 jaren had bestaan, memo reerde de schoolarts in groote trekken, wat in die 5 jaren verricht was. Aan. het ver slag wordt het volgende ontleend: Einde December 1935 waren 50 scholen aange sloten, welke in totaal door 9027 kinderen bezocht werden. Het was den schoolarts niet mogelyk om in 1935 al deze kinderen te onderzoeken. Daarom bepaalt hy zich in het algemeen tot het systematisch en volledig onderzoek van de kinderen, die voor het eerst naar sdhool gaan of de school verlaten. Blyft er dan nog tyd over, dan worden ook nog andere kinderen on derzocht. Volgens het verslag werden in 1935 2697 kinderen systematisch onderzocht. Over het geheel waren 96 pet. van de moeders bij het onderzoek aanwezig. Verder wer den voor controle nog 718 kinderen onder zocht. Van het totaal der onderzochte kin deren n.l. 34l5, werden er 346 naar den huisarts verwezen, dus gemiddeld 1 op de 10 kinderen. Veelal wisten de moeders niet, dat hare kinderen gebreken hadden. In uitvoerige tabellen worden de afwy- kingen, die de schoolarts vond, in soort en getal vermeld. Het zou te vervoeren om deze afwykingen hier alle te vermel den. Vergeleken bij cyfers uit vorige jaar verslagen blyken de afwijkingen ongeveer gelyk, in de meeste gevallen vertoonen zij een kleinen teruggang. Het aantal kinderen, dat ingeënt op sdhool komt, neemt steeds af. Op de le klas lagere school waren ingeënt 24.5 pet en op de bewaarschool 12.5 pet. (In 1931 waren deze cyfers resp. 64 en 28 pet.). Evenals in het jaarverslag over 1934, merkt de schoolarts op, dat het tandstel- sel der kinderen in het algemeen niet goed te noemen is. Dit zou reeds belangrijk kun nen verbeteren, indien het melkgebit van de kleuters goed verzorgd werd. Maar het valt den schoolarts op, dat hieromtrent de grootste onwetendheid heersdht. Daarom zullen pogingen worden aangewend, b.v. door het uitreiken van vlugschriften, om hierin verbetering te brengen. Omtrent het besmettelijk hoofdzeer con stateerde de schoolarts, dat sommige ouders moeilyk te overtuigen zyn van de noodzakelijkheid der behandeling. Zelfs wordt door hen soms de besmettelijkheid in twyfel getrokken en daarom is het ook zeer begrypehjk, dat het. principe van de behandeling, zooveel weerstand ontmoet. Want wil de bestryding van deze ziekte resultaten opleveren, dan la het noodza- kelyk, dat het geheele gezin ter bestem der plaatse moet zijn onderzocht, alvorens met de behandeling wordt begonnen. Juist by' dat onderzoek blykt veelal, dat de moe der, soms de vader, lydende is aan hoofd zeer, en deze onttrekken zich aan de be handeling. Aan het slot van zyn verslag spreekt de schoolarts den wensch uit, dat .waar de ontmoediging, soms gepaard met laksheid en onverschilligheid, by de groote massa toeneemt de zorg van de ouders voor de kinderen niet verslappe. Gelukkig zyn de ervaringen in deze richting nog steeds be moedigend. En daarom is de schoolarts te meer dank verschuldigd aan allen, vooral aan het onderwyzend personeel, die zyn werk steunen dodr hun 'medewerking. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De belt is dezer dagen weer afnemer geworden van een party groenten, Na een tweetal mooie dagen is het aanbod van dien aard, dat het door de kooplieden niet afgenomen kan wor den, zelfs niet tegen den minimumprijzen die toch voor de tuinders zeer verliesgevend zyn. De overproductie bestaat vornamelijk by Spinazie, en Radys. Van het eerste gin gen reeds honderden K.G. naar de belt, van Radijs eenige duizende bossen. Wat ver kocht werd bracht op: Radys ƒ0.500.70 per 100 bos, Spinazie 22.80 per 100 K.G. Sla kwam hier in extra-kwaliteit en bracht dan ook extra-pryzen op, van ƒ4 4.90 per 100 stuks. Witlof ging goed weg tegen 12.10—13.60 per 100 K.G. Rabar ber 1.403.30 per 100 bos. Prei per 100 bos 1.101.80. Intusschen is de weersge steldheid weer anders geworden, waardoor een' wijziging in handel en pry zen wel by- na vaststaat. OUD-ADE ONGELUK BIJ BURGERWACHT OEFENING De leider door een schot getroffen Bij den aanvang der schietoefeningen voor de leden van de Burgerwacht alhier is Woensdagavond een ernstig ongeval ge schied. Alvorens met de schiet-oefening wordt aangevangen, wordt door den lei der steeds tevoren het geweer en de gren del nagezien en gesmeerd. Terwijl hy hiermede nog bezig was, heeft een der Te 8 uur opende de voorzitter, de edel- achtb. heer burgemeester, de openbare ver gadering, waarby wethouder Van Reysen wegens verblijf in het buitenland afwezig was, evenals het lid Van den Nouland, die later ter vergadering kwam. Als secreta ris fungeerde de wnd. functionaris G. A. Thien. Op de publieke tribune was door een groot aantal personen uit Wateringen, Monster, Naald wyk alsmede de secretaris van Pynacker plaats genomen in verband met de installatie van den heer M. P. A. Meissen als secretaris dezer gemeente. Installatie gemeente-secretaris. Alvorens de notulen werden behandeld, werd geopend met gebed, waarna burge meester Bulten den heer Meissen ter ver gadering deed roepen, teneinde hem in de gelegenheid te stellen de vereischte eeden af te leggen voor het ambt van secretaris zoowel als voor het ambt van ontvanger. De voorzitter feliciteert hierop den zoo juist geïnstalleerden gemeente-secretaris, waarbij spr. de verwachting koestert, dat by de voetsporen van zyn 3 eminente voor gangers, te weten de heer Schrynder, Van Stekelenburg en Van Elk, zou drukken. Moge het bekleeden van het ambt van se cretaris bijdragen tot verwezenlyking van de idealen welke u van het leven verwacht, was de slotwensch van 's Raads voorzitter, waarna de notulen aan de orde werden gesteld. Het lid Kruithof merkt hierby op, dat, naar hy zich kan herinneren, in de notulen meer staat opgeschreven, als door den voorzitter in die vergadering is gezegd ten aanzien van het schryven van den minis ter van sociale zaken, betrekking hebben de op de onbewoonbaarverklaring van de woningen aan de Heerenlaan. Waar de voorzitter apert beweert het genotuleerde gezegd te hebben, legt spr. zich by deze verklaring neer. Het lid Spierenburg merkt dan op, dat hy ten aanzien van de inhou ding van de huren der bouwvereen iging op de steungelden geheel anders heeft gespro ken dan werd genotuleerd, hetgeen door den raad bevestigd in de notulen zou wor den opgenomen. By de ingekomen stukken wordt mede- deeling gedaan van de vaststelling der ge meenterekening en der rekening van het waterbedryf over 1934, alsmede goedkeu ringsbesluit van Ged. Staten, waarby het bedrag der te stellen zekerheid door den ontvanger werd bepaald op ƒ4000. Het btzonder onderwijs. Hierna komt aan de orde vaststelling der vergoeding aan de schoolbesturen ingevol ge art. 101 der Lager Onderwyswet 1920. Het lid Kruithof zegt, dat door hem by de begrootingsdebatten reeds werd betoogd, dat het in de begrooting geraamde bedrag naar zy'n meening te laag zou zyn, waarby leden een patroon in het wapen gedaan, zonder dat de leider zulks wist. Toen het geweer dan ook werd afgetrokken, werd daarby geenerlei voorzichtigheidsmaatre gel genomen. Het gevolg was evenwel, dat de heer P. Olyerhoek door den uitvliegen- den kogel in het onderlyf werd getroffen. Zyn toestand was zoodanig, dat operatief ingrijpen noodzakelijk was, waartoe hij naar het Elisabeth Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. De toestand van den pa tiënt is redelijk. WASSENAAR. Emmabloemcollecte. De Emmabloem- oollecte gehouden op Woensdag 0 Mei j.l. heeft het kapitale bedrag van 962.35 op gebracht. Dammen. De aanvankelijk op 7 Mei vastgestelde damiwedstryd van de R.-K. Damclub „St. Willibrordus" alhier, tegen ODI uit Den Haag, is in verband met een oompetitiewedstryd van die club, uitge steld tot 14 Mei, des avonds 8 uur in het R-K. Vereenigingsgebouw. We kunnen alle damliefhebbers aanra den, dien avond eens een kijkje te gaan nemen. Geboren: Magdalena Johanna, d. v. J. H. Kortekaas en M. M. Reischl. Theo- dorus Johannes Maria, d. v. C. W. van den Barselaar en E. J. F. Venhuis. Dirk Hen drik Franciscus, z. v. J. G. de Kievit en B. A. Grundeken. Johana, d. v. C. van der Salm en G. van de Griend. Johanna Wilhelmina, d. v. G. A. Henkes en J. W. Heijne. Anna Agatha, d. v. Q. H. Does- wyk en M. A. Dobbe. Ondertrouwd: P. J. A. Witteman en H. M. Seeberg. M. L. Aronstein en H. D. Dale. Gehuwd: W, H. Slootweg en A. Thys- sen. A. J. A. dt Jong Luneau en E. M. Burgerhout. W. G. Kouwenhoven en G. J. Ruijgrok. Overleden. Henricus Josephus Rober- tus Alphonsus van Zoelen, oud 53 j., echt- gen. van J. T. M. Zoetmulder. Gerardus Hendricus Pel, oud 62 j., echtgen. van M. H. E. v. d. Lelie. Willem Frederik van Beuningen, oud bO j., ong. Cornelia Maria van der Krogt, oud 59 j., echt.e van W. G. Westgeest. Ingekomen: J. H. Abbing, uit Den Haag. M. Bechman, uit 's-Gravenhage. H. E. Beltman, uit Voorschoten. K. M. Bok en gezin, uit Batavia. P. Bos, uit Heemstede. E. L. Bruhn, uit Den Haag. E. A. Schram, uit Den Haag. IJ. N. A. H. Galema en vrouw, uit Den Haag. A. van Gelder en vrouw, uit Ber gen. A. L. M. H. Goossens en gezin, uit Rotterdam. C. N. van Haastrecht, uit Zoeterwoude. A. G. Kolff geb. Hanne- ma, uit Harlingen. M. J. Harts en ge zin, uit Vlissingen. A. M. J. van der Heiden, uit Heemstede. E. G. Hille, uit Sassenheim. M. G. Hoogendoorn, uit Oudewtaer. M. Chr. Janssen, uit Am- ENTER AAD VAN VOORHOUT hy speciaal denkt aan de kleine scholen, die met'een bedrag als wordt voorgesteld (ƒ7.50 per leerling), zeker niet kunnen toekomen, mitsdien stelt hy voor dit be drag te stellen op 8.25. De leden Spieren burg, Nyssen en Witteman sluiten zich hierby aan. Wethouder "Van der Hulst ver klaart zich evenwel hiertegen. De voorzit ter zet uiteen, dat hy, die steeds gepleit heeft voor een behoorlyke uitkeering ex art. 101, thans heeft moeten zwichten voor de slechte tijdsomstandigheden waaronder deze gemeente gebukt gaat, om welke re den het college van B. en W. ook geen vryhedd heeft kunnen vinden een hooger bedrag voor te stellen. In een uitvoerig debat, waaraan door de leden Kruithof, Spierenburg en Witteman wordt deelgenomen, blykt voor deze leden de principe-kwestie meer op den voor grond te treden. Als gevolg van de discus sies stelt het lid Spierenburg vooj B. en W. uit te noodigen een nader prae-advies uit te brengen, hen daarby in overweging ge vende de uitkeering te stellen op 8.25. De voorzitter meent vernomen te hebben, dat de schoolbesturen hard verlegen zitten om het voorschot, en raadt het af een afwyken- de beslissing te nemen, opdat dan nog lan ger zal moeten worden gewacht. Het voor stel wordt tenslotte aangenomen met 8 te gen 2 stemmen. Tegen stemden de leden Van der Geer en Vester. Vaststelling kohier wegenbelasting tot ene bedrag van 11.377.33. Het lid Nyssen stelt hieromtrent een vraag, terwyl het lid Kruithof vraagt te willen bevorderen, dat deze belasting in 12 termynen zal kunnen worden voldaan. De voorzitter zegt den heer Kruithof toe, dat met de inning van deze belasting steeds de meeste soepelheid is betracht, en geeft hem in overweging een voorstel in dezen geest aan te houden tot de behandeling der eerstvolgende begroo ting. Rondvraag. Het lid Van den Nouland doet in een uit voerig betoog uitkomen zyn misnoegen over de houding van den burgemeester in zake de bepaling van de laatstgehouden raadsvergadering, die zoo belangryk was in verband met de benoeming van den nieuwen secretaris. De voorzitter voelt de oritiek als te zwaar aan. De heer Van den Nouland spijt het te moeten verklaren zich met de geopperde argumenten van den voorzitter niet te kunnen vereenigen. Hier na zegt de heer Spierenburg eenige opmer kingen betreffende de exploitatie van de bouwvereeniging. Nadat nog het lid Kruit hof opmerkingen maakt betreffende het ophalen van huisvuil en het werken uitvoe ren door de gemeente in eigen beheer, waarop de voorzitter hem van advies dient, wordt de vergadering gesloten, om over te gaan in comité-generaal. sterdam. T. Jansen van Gelder en vr., uit Assen. A. J. A. de Jong Luneau, uit Den Haag. M. W. Kurvers geb. van Dyk uit Den Haag. H. J. Kylstra, uit Den Haag. M. Liebminger, uit Knittenfeld. P. E. W. Lugt, uit Rotterdam. M. Lum- ma, uit Den Haag. C. R. Meibergen, uit Rotterdam. J. P. van der Meulen en vr., uit Den Haag. J. Mund, uit Heerlen. M. J. Moesmans geb. Scheepens, uit Voor burg. A. M. Noordermeer, uit Sassen heim. L. M. Odyk, uit Alphen aan den Rijn. M. A. de Paauw, uit Rotterdam. F. P. J. Perquin en vtouw, uit Den Haag. J. Pilkes, uit Rotterdam. L. J. C. van Raalte, uit Vlissingen. A. J. J. Reballio geb. Siewe en S. J. H. Siewe géb. Braams, uit Rotterdam. F. C. Corbach en gezin, uit Denn Haag. M. Remmelzwaal, uit Katwyk. K. Rehm, uit Den Haag. H. J. de Ronde en gezin, uit Den Haag. A. Rooseboom en gezin, uit Den Haag. J. Ph. Roothaan en gezin, uit Den Haag. H. M. Schiltmeyer, uit Den Haag. R. Schonewelle en gezin, uit Voorburg. H. J. N. Selier en vrouw, uit Den Haag. J. Silver en gezin, uit Den Haag. H. van 't Slot en gezin, uit Hillegom. Wed. J. M. Smulders geb. M. L. E. C. Dykhoff en ge zin, zonder beroep, uit Den Haag. J. C. H. Stappers, uit Den Haag. E. Stolk, uit Zwyndrecht. A. M. J. Veldhoven en vrouw, uit Ryswyk. M. A. Verboom uit Ryswyk. E. L. L. Volgraaf, uit Dor drecht. Vertrokken: A. C. Heemskerk, naar Katwyk aan Zee. A. C. C. Zwarts, naar Den Haag. C. M. Wed. Jens geb. Mos- sche, naar Den Haag. M. Boeram, naar Appingedam. A. M. P. Pieterse, naar Leiden. W. H. E. M. Hoel, naar Den Haag. M. Eimming, naar Den Haag. B. Schöbinger, naar Den Haag. M. Sar- rer, naar Den Haag. M. Harl, naar Den Haag. O. E. van der Brug en gezin, naar Bandoeng. C. van der Meer, naar Bols- ward. C. Springer, naar Den Haag. N. D. Letterie en gezin, naar Den Haag. A. van Woerkom naar Den Haag. Th. M. C. Naus, naar Voorburg. J. H. van Veen en gezin, naar Leiden. Ca J. Kou wenhoven geb. Ruygrok, naar Den Haag. H. S. Knol, naar Rotterdam. J. Knol, naar Rotterdam. M. M. Koot, naar Utrecht. J. A. Ages, naar Den Haag. L. K. Marti, naar de Bilt (U.). H. Bechert, naar de Bilt (U.). A. M. Wil ton, naar Amsterdam. Chr. A. Ehrlich, naar Den Haag. C. V. Riemens en vr., naar Den Haag. F. v. d. Schoot, naar Den Haag. J. Dekker, naar Den Haag. A. de Waard, naar Twello. J. W. A. Bruggeman, naar Den Haag. G. Treafen, naar Amsterdam. H. M. Tielen, naar Den Haag. G. P. Janssen, naar Nymegen. C. L. Kolff, naar Den Haag. Th. Anzer, naar Den Haag. N. Kromhout, naar Bloemendaal. K. Th. van d-- Voort, naar Sassenheim. B. Bootsma, naar Vel- sen. A. SlootwegThyssen, naar Den Haag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11