Dat gaat niet samen Fa. G. VAN BRUSSEL DONDERDAG 7 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GOUDA—SCHOONHOVEN. DE SPOORLIJN. Wordt onherroepelijk opgeheven! Het comité van actie uit de streek Gouda Schoonhoven tegen opheffing van de spoorlijn Gouda-Schoonhoven deelt ons mede, dat het van den Minister van Water staat bericht heeft ontvangen, dat instand houding van den spoorweg Gouda Schoonhoven economisch niet gerechtvaar digd is en het vervoer zonder overwegend bezwaar kan worden overgelaten aan de auto; waarvoor de wegen belangrijk zul len worden verbeterd of nieuwe wegen zullen worden aangelegd. De dienst op den spoorweg zal met ingang van een nader te bepalen dag, worden gestaakt. Het comité zal zich nader beraden wat het in deze situatie te doen staat. Loonsverlaging in het bakkersbedrijf te Amsterdam Van werkgeverszijde meldt men ons: Naar aanleiding van het vastloopen der onderhandelingen tusschen de werkgevers- en werknemersorganisaties betreffende een, voor het in stand houden van het be drijf noodzakelijk geachte verlaging der bakkersloonen te Amsterdam, hebben de Amsterdamsche werkgeversorganisaties in het bakkersbedrijf zich onderling beraden omtrent de dientengevolge ontstanen toe stand. Algemeen bleek men van meening, dat in de huidige tijdsomstandigheden, nu de voor het bakkersbedrijf noodzakelijke grondstoffen ten gevolge van regeerings- maatregelen een aanzienlijke prijsstijging vertoonen, vergeleken bij het vorig jaar en o.a. door een nieuwe interpretatie van wege het departement van financiën van de omzetbelastingwet nieuwe lasten op de bakkerij zijn gelegd, een loonsverlaging van gemiddeld 2 feitelijk te laag en in ieder geval redelijk, wat betreft de ar beidsverhouding, moet worden geacht. Nu van arbeidszijde geen enkele me dewerking was te verkrijgen om in onder ling overleg tot een loonsverlaging te gera ken, bij welk overleg de patroons bereid bleken tot niet onbelangrijke concessies, werd besloten, den betrokken gezellen, met in achtneming van de usantieele opzeg gingstermijn, aan te zeggen, dat voor het eerst op 23 Mei a.s. loonen zullen worden uitbetaald, welke een verlaging voor de in vasten en volledigen dienst zijnde arbei ders inhouden van 2, zoodat het stan- daardloon voor den bankman 28 zal be dragen. De loonen van hen die niet in vas ten en volledigen dienst zijn en van half wassen zullen op genoemden datum naar rato verlaagd worden betaald. LUCHTVAART Personen in Leiden gevestigd: F. J. Bakkers en fam., meubelmaker, v. Bemmelenstr. 8 J. Bedeaux, vertegenw., Kagerstr. 20 M. Bierschenk en fam., kruidenier, Levendaal 27 A. Boezaard en fam., smid, Tollensstr. 22 S. G. Bouman en fam., werktuigk., Tib. Siegenbeekstr. 13 P. Braggaar en fam., fabr.arb., P. Krugerstr. 10 N. Brand, kleermaker, Vliet 48 A. v. d. Broek, tuinder, Bakker- korffstr. 20a H. de Cler, typograaf, Leeuwerikstr. 12 J. Th. A. Flint, ma nufacturer, Haarlemmerstr. 172 F. M. v. Gent, Kagerstr. 14 A. E. Goddijn, be diende, Madoerastr. 29 M. A. Harpenau, Rijnsb.weg 15 J. Baron van Hogendorp, Zoeterwaingel 103 G. P. Jansen en fam steward K.N.S.M., K. Galgewater 16 A. de Jong, dienstbode, H. Rijndijk 24 J. C. W. Kerklaan, korp. politietr., Weddestg. 2 G. M. Kiters en fam., Bakh. Roze- boomstr. 37 G. G. van Leeuwen, dienst bode, Breestr. 84 A. W. S. v. d. Lelie, onderwijzeres, Witte Singel 9 A. E. Meekels, dienstbode, Stationsplein 3 J. Messcher en Fam., Haarlemmerstr. 203 M. de Mul, Haarlemmerw. 50 C. J. Na- dort, Morschweg 93 C. Oldenkamp, ver pleegster, Rijnsb.weg 10 A. Ouwersloot, dienstbode, Nw. Rijn 19 A. A. v. d. Pol, touwslager, Uiterste gr. la A. v. Reen, amanuensis, v. 't Hoffstr. 18a H. Werk- man-Repelius, Mariënpoelstr. 2b A. W. Roelofsen, inspecteur Nillmy, Leeuwerik- straat 29 G. Rombeek, dienstbode, Zoe- terw-singel 11 W. A. Roos, bakker, Waard 7 G. J. M. Rutten, serveerster, Roodborststr. 50 J. Sladek, schoenma ker, Oranjestr. 39 E. E. v. d. Snoek, Zoeterwsingel 99 C. Spierenburg en fam., meubelmaker, H. Rijndijk 112a W. v. Steenbergen en fam., arb. N.S., Sophia- straat 55a J. H. Steenborg, arts, Mee- zenstr. 2 M. A. F. J. Timp, J. de Wittstr. 47 F. J. G. v. Tricht, Noordeindepl. 2b J. M. v. Velzen en fam., slager, Lusthof laan 3 H. Verbeek «en fam. kantoor bediende J, v. Houtkade 39a W. J. A. Vos, bedrijfsleider, Rijnsb.weg 111 A. A. M. Vasters, Haarlemmerstr. 237a E. M. v. Woudenberg, dienstbode, Rijnsb. weg 27. BINNENLAND NATIONALE RECLASSEERINGSDAG OP ZATERDAG 9 MEI. Met het steunen van de reclasseering vervult men een maatschappelijken plicht. Op Zaterdag 9 Mei wordt de nationale reclasseeringsdag gehouden, dat wil zeg gen, dat in bijna alle gemeenten van ons land gecollecteerd zal worden om geld bij een te brengen voor de reclasseeringsver- eenigingen, de vereenigingen, die ten doel hebben om de bedrijvers van misdaden tot normaal maatschappelijke individuen op te voeden. Het offeren voor de reclasseering is dus niet alleen liefdadigheid, het is het dienen van het belang der maatschappij, van het geheele land en tenslotte van zich zelf. Dit jaar is de nationale reclasseeringsdag wel op zeer groote schaal voorbereid. Dank zij het rondschrijven, dat Minister de Wilde aan alle gemeentebesturen zond om den nationalen reclasseeringsdag aan te beve len, zal er op 9 Mei in niet minder dan 700 Nederlandsche gemeenten gecollecteerd worden. Maar ook de propaganda voor de reclasseeringsdag geschiedt op buitenge woon intensieve wijze. Als novum wordt dit jaar een speciale „reclasseeringskrant" uitgegeven, die in een oplaag van 1 millioen exemplaren zal verschijnen. Deze krant bevat o.m. artike len van den minister van justitie, mr. Van Schaick, mr. G. T. J. de Jongh, mr. dr. M. Muller en Minister J. R. Slotemaker de Bruine. Als attractie bevat deze krant ver der een prijsvraag, waarbij kostbare prijzen worden uitgeloofd. Ondanks de groote op zet van de propaganda, is deze echter niet van dien aard, dat er onnoodig veel geld aan gespendeerd is, hetgeen natuurlijk de opbrengst van de collecte zou benadeelen. Dat er ontzettend veel geld voor de re classeering noodig is, juist in deze tijden, behoeft nauwelijks betoog. Eenerzijds ver minderden giften en subsidies, anderzijds is de criminaliteit tengevolge van de slech- 1 te economische omstandigheden en vooral door de werkloosheid ontstellend toegeno men. In een persconferentie welke het co mité voor de reclasseeringsdag dezer da gen organiseerde, heeft de oud-kinderrech ter te Amsterdam mr. G. T. J. de Jongh, aan de hand van cijfers en statistieken aan getoond, dat de misdadigheid van jongens van 14 tot 18 jaar de laatste jaren onrust barend is gestegen. Vonden in 1931 te Am sterdam 140 processen tegen jongens van 14 tot 18 jaar plaats, in 1935 was dit aan tal tot 354 gestegen en het ziet er niet naar uit of vanzelf aan deze stijging spoedig een einde zal komen. Er rust hier dus een zware taak op de schouders van de reel as- seeringsvereenigingen, temeer daar de mid delen om de misdadigheid bij jeugdige per sonen te doen afnemen steeds moeilijker zijn toe te passen, Werd vroeger veel be reikt met het opleggen van boeten, die van het zakgeld werden afgehouden, thans is dit middel wegens het in vele gevallen ont breken van zakgeld haast onmogelijk ge worden. Het gevolg hiérvan is, dat hechte nis en tuchtschool de plaats van de boete hebben ingenomen, hetgeen grootere kos ten voor het rijk en vaak minder opvoe dende waarde voor den jeugdigen misda diger beteekent. Dit alles zou mr. de Jongh willen verhel pen door het oprichten van werkkampen, waarin de jeugdige misdadigers geregel den arbeid zullen te verrichten hebben. Werk is de beste remedie tegen de mis daad. Werkloosheid werkt criminaliteit in de hand. Het oprichten van werkkampen voor jeugdige misdadigers zou mogelijk zijn, zonder dat de strafwet hiervoor gewijzigd zou moeten worden. Immers krachtens artikel 14c lid 2 wet boek van strafrecht is ni. een voorwaar delijke veroordeeling mogelijk met als bij zondere voorwaarde, dat de veroordeelde zich ter verpleging zal laten opnemen In een daarbij aan te wijzen inrichting. Zulk een inrichting zou dan een werkkamp kun nen zijn. Als voorbeeld van de verrichten arbeid noemde mr. de Jongh het sloopen van oude spoorwegwagons, zooals reeds thans op de marinewerf geschiedt. Een voordeel hiervan is verder, dat de jongens leeren met gereedschappen omgaan. Mede werking van de Nederlandsche Spoorwe gen is in dezen reeds verkregen. Thans res ten er nog slechts financieele en organisato rische moeilijkheden, welke door verschil lende commissies worden onderzocht. On gunstig voor de financieele resultaten van zulk een werkkamp is het feit, dat men de vrije markt geen concurrentie mag aan doen. De uiteenzetting van mr. de Jongh toonde duidelijk aan hoe krachtig en hoe veelzij dig de reclasseering, juist in deze tijden, ter hand moet worden genomen. Er is hiervoor zooals reeds gezegd zeer veel geld noodig, doch wanneer men op 9 Mei zijn penningske offert, kan men de overtuiging hebben, dat zijn bijdrage tot de laatste cent nuttig wordt besteed. LOOZE GERUCHTEN OVER MINISTER DE GRAEFF. Het „Utrechtsche Dagblad" berichtte, zooals gemeld, dat vermoedelijk binnen en kele weken de minister van Buitenlandsche Zaken, de heer De Graeff, zijn ontslag aan bieden en zich metterwoon in het buiten land vestigen zal en dat de gezant te Brus sel, de heer Tjarda van Starkenborgh Sta- chouwer, hem wellicht zal opvolgen. Naar wij uit de beste bron vernemen, is dit bericht totaal uit de lucht gegrepen. MINISTER DECKERS EN DE KLEINE BOEREN. Gisterenmiddag had te Eindhoven de jaarvergadering plaats van de Coöp. Roer- mondsche Eiermijn. De vergadering werd bijgewoond door den minister van Land bouw en Visscherij, mr. dr. L. N. Deckers. Minister Deckers zeide met genoegen de vergadering te hebben bijgewoond. De C. R. E. toch is een vereeniging van groote beteekenis; zij heeft 248 afdeelingen en voerde in 1935 175 millioen eieren uit ter waarde van 22 millioen, aldus de derde plaats innemend van den export onzer vee teelt- en landbouwproducten. In samenwerking vindt de C. R. E. haar kracht, zij moet daarin haar kracht blijven vinden; zoo immers stelt men het bestuur in staat haar taak te vervullen, vooral thans. De pluimveehouderij is een wezenlijk onderdeel van het Landbouwbedrijf, zoodat sprekers belangstelling uiteraard ook naar de pluimveehouderij uitgaat. De bloei en de opbrengst der producten dalen den laat- sten tijd af, maar dit is geen reden om den moed te verliezen. Het vertrouwen in de Goddelijke Voorzienigheid zal men zich niet laten ontrooven, terwijl het bestuur der C. R. E. altijd de juiste maatregelen op den juisten tijd treft. De minister dringt er dan ook op aan, dat de leden het be stuur loyaal steunen; eendracht heersche er ook in de afdeelingen; de goede geest blijve overal bewaard. Er zullen wel eens maatregelen door de Regeering getroffen zijn, die ontstemming wekten, maar men bedenke, dat de Regee ring, alle maatregelen, ook voor de pluim veehouders toetsen pioet aan het algemeen belang en dat de Regeering over meer ge gevens beschikt dan anderen. Over die bijzondere felicitaties van pluim veehouders met Nieuwjaar, is hij niet zoo geschokt geweest. Hij kreeg eenige duizen den kaartjes met een „eisch" er op, zooals dat tegenwoordig heet. De postzegels heeft hij eraf laten scheuren voor de Missie en het papier heeft hij gestort in het fonds van het Liefdewerk Oud Papier! (Applaus en hilariteit). Vervolgens prijst de minister de deskundigheid en den ijver van den heer Tukker bij de uitoefening van diens werkelijk niet gemakkelijke taak. Zorg voor de pluimveehouderij, betee kent zorg voor den kleinen boer, die door de crisis gehaald moet worden met zoo klein mogelijk verlies, al is dit gauwer ge zegd, dan gedaan. Ook hier moeten de maatregelen echter getoetst worden aan het algemeen belang. Hij hoopt echter eeni ge maatregelen te kunnen nemen, die den strijd van den kleinen boer zullen verlich ten. (Applaus). Van de medewerking der vergaderden is hij overtuigd. Wat de Regeering doet, doet zij met de beste bedoelingen. Niet alle cri sismaatregelen zijn voortreffelijk, ook aan dit menschenwerk kleven fouten, maar in 't algemeen hebben zij in de laatste jaren goed effect gesorteerd. De toestand onzer boeren steekt dan ook gunstig af bij dien der boeren in andere landen. Als we het doel willen, moeten we ook de middelen willen. Men moet de crisismaatregelen eer lijk meehelpen uitvoeren, anders komt er weerzin tegen de maatregelen bij andere groepen der bevolking en wordt het steeds moeilijker zulke maatregelen te kunnen nemen. Controleurs, die ook maar het min ste oneerlijk zouden zijn, zal hij direct ont slaan. Hij hoopt dan ook, dat men dezen wenk, dien hij als goed vriend geeft, ter harte zal nemen. Men vertrouwe op God, eerlijk in handel en wandel, eendrachtig en trouw aan het bestuur, moge men de toekomst tegemoet gaan. (Applaus). De vergadering rees daarop spontaan op om den minister op hartelijke wijze een „Lang zal hij leven" toe te zingen, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. VERLAGING VAN DEN BIERACCIJNS. Minister Oud en het voorstel der brouwerijen. Op de vragen van den heer Teulings, be treffende afwijzing van een voorstel van den bond van Nederlandsche brouwerijen tot verlaging van den bieraccijns heeft de Minister van Financiën o.m. geantwoord: Het is juist, dat de Bond van Nederland sche brouwerijen te Amsterdam bij brief van 22 Februari 1936 aan den minister een voorstel heeft gedaan met betrekking tot verlaging van den bieraccijns. De minister heeft geen vrijheid kunnen vinden een op het voorstel van den genoemden bond ge grond ontwerp van wet aanhangig te ma ken. Het komt den minister weinig gewenscht voor in de accijnswetgeving een element op te nemen, dat er tot dusver geheel vreemd aan is, te weten het invoeren van tweeërlei tarief, waarbij de toepassing van het eene of het andere tarief niet afhanke lijk is van de samenstelling van het belaste artikel of van het doel, waarvoor het ge bruikt wordt. Bovendien rijst de vraag, of een dergelijke regeling, al moge zij wellicht niet in strijd zijn met de letter van art. 176 van de Grondwet, wel met den geest van dit voorschrift vereenigbaar kan wor den geacht. Het scheen den minister voorts niet wel mogelijk, een regeling te treffen, waarbij het uitgesloten zou zijn, dat daarvan in eenigen vorm een niet met de bedoeling strookend gebruik zou worden gemaakt, waardoor nadeel voor de schatkist zou kun nen ontstaan. Het voorstel gaf bijzondere moeilijkhe den ten aanzien van nieuwe bouwonderne mingen, die in 1936 mochten worden opge richt en ten aanzien van brouwerijen, die in 1935 buiten werking zijn geweest, doch in 1936 weder in bedrijf worden gesteld. Ten slotte zulen de budgetaire gevol gen eener verlaging van den bieraccijns niet beperkt blijven tot het jaar 1936. zoo'n groote ronde beschuit van Paul C. Kaiser I Bros en knapperig, zooals alleen de allerbeste beschuit kan zijn! Voor een heerlijk, gezond ontbijt bijna onmisbaar Haal een rol in huis! 9 stuks 9 ct. Met Paula-bonI iw. Paul C. Kaiser Groote ronde beschuit N. V. PAUL C. KAISER, BESCHUITFABRIEKEN - ROTTERDAM DE HANDEL MET BELG IE. Ccmting-enteeringsovereenkomst met een jaar verlengd. De sedert eenigen tijd afwisselend te Brussel en te 's-Gravenhage gevoerde be sprekingen tusschen Nederland en de Bel gischLuxemburgsche Economische Unie hebben ertoe geleid, dat de tusschen bei de landen bestaande, tot 30 April ji. ver lengde, contingenteeringsovereenkomst van 7 Maart 1935 aan een herziening is onder worpen. Bij de aldus gewijzigde regeling, die gisteren is onderteekend, werd van weerszijden een aantal contingenten aan de sedert de sluiting van de vorige over eenkomst gewijzigde omstandigheden aan gepast. Bij deze gelegenheid zijn tevens uit den weg geruimd enkele moeilijkheden, die in de afgeloopen periode waren gerezen. De gewijzigde regeling geldt van 1 Mei 1936 tot 30 April 1937. De onderteekening geschiedde van Ne derlandsche zijde door den heer Lamping, directeur van de handelsaccoorden en van Belgische zijde door den heer Suetens, di recteur-generaal, belast met de generale directie van den buitenlandschen handel. DE COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST IN DE HARINGVISSCHERU. De samenwerkende organisaties in het zee visscherij bedrijf hebben besloten voor 1936 een nieuwe collectieve overeenkomst aan te gaan voor de stoom- en de motor schepen, welke de drijfnet-haring visscherij uitoefenen, alsmede voor de motorschepen, beneden 200 p.k., welke de treilvisscherij uitoefenen, met de reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij. Ten aanzien van de versch-h aringvissche- rij en het jaagloon zijn, zoo men weet, en kele verbteeringen in de loonregelnigen aangebracht, terwijl de loonregelingen voor de treilvisscherij voor motorschepen bene den 200 p.k. onveranderd zijn gebleven. Hiermede staat het dus thans vast, dat op 11 Mei het eerste vierde deel der vloot ongeveer 75 schepen ter drijfnet-haring- visscherij zal uitvaren. F. I. H. SASSEN De heer F. I. H. Sassen, wiens overlijden reeds gisteren in een gedeelte onzer oplage is gemeld, werd 1 October 1883 te Dongen (N. Br.) geboren. Op 19-jarigen leeftijd trad hij als surnumerair der P. T. T. te Waalwijk in dienst. Hij doorliep de ver schillende rangen en was achtereenvolgens werkzaam te Tilburg, Amsterdam, den Bosch, Eindhoven en Maastricht. 1 Juni 1925 werd hij hoofdcommies en 12 October 1926 adjunct-directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam. Vier jaren daarna volgde zijn benoeming tot inspec teur der P. T. T., terwijl hij belast werd met de functie van directeur van het te legraaf- en telefoon-kantoor te 'sGraven- hage. Hij bekleedde deze functie tot 1 Aug. 1935, toen hij benoemd werd tot hoofd van het telefoondistrict te 's Gravenhage. De heer Sassen was lid van de commis sie voor het afnemen van het Telegraaf- radicaal-examen en voor dat betreffende het eindonderzoek van post- en telegraaf- commies. Destijds was hij mede aangewe zen voor het geven van onderwijs in het gebruik van Fransche termen te Rotter dam. Op het gebied van de Fransche cul tuur was de heer Sassen een vooraanstaan de figuur. Hij- was o.a. geruimen tijd voor zitter van de „Alliance Francaise". Het stoffelijk overschot van den heer F. I. H. Sassen, in leven hoofd van het telefoondistrict te 's Gravenhage, zal Za terdag ê.s., na een dienst in de kerk van den ft. Faschalis aan den Wassenaarsche- weg te 's Gravenhage, worden ter aarde besteld op de Heilige Landstichting te Nij megen. TUINBOUWSTEUN. Het Tweede Kamerlid Groen heeft ge vraagd aan den minister van Landbouw en Visscherij, of deze bereid is mede te deelen, waarom de einduitkeerrng tuinbouwsteuh over het jaar 1935 nog niet heeft plaats ge had. Mr. D. Simons. Naar wij vernemen is mr. D. Simons, ad ministrateur bij de Provinciale Griffie van Zuid-Holland benoemd tot directeur van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele adviezen van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. DE „HINDENBURG" NAAR NOORD-AMERIKA Gisteravond om half tien is het luchtschip in Friedrichshafen gestart. Het luchtschip „Hindenburg" is gister avond om 21.30 van Friedrichshafen ge start voor zijn eerste vlucht naar Noord- Amerika. Duizenden menschen hadden zich reeds in de vroege avonduren op het vliegveld verzameld, om van het vertrek van den luchtreus getuige te zijn. Een hoeveelheid vrachtgoed, dat nog door extra-vliegtuigen van de Lufthansa was aangevoerd, werd aan boord genomen, n.l. vijftienhonderd kilogram Rijnwijn, Beiersch bier en een aantal films. Boven dien waren reeds tweehonderdduizend brieven Ingeladen, die ruim tien ton we gen. Een en vijftig passagiers nemen aan de zen eersten tocht naar Lakehurst deel. Het is een internationaal gezelschap, bestaan de uit onderzoekingsreizigers, geleerden, journalisten, touristen, luchtvaarders, enz. R.K. BEGRAFENIS-ONDERNEMING PIETERSKERKHOF 26, TEL 1286 Gevestigd sinds I869 0e oudste hier ter stede Regeling van alle Begrafenissen en Transporten Onze ruim 66-Jarige reputatie verzekert U in alle opzichten een correcte bediening Aanbevelend, JOS. J. SLEGTENH0RST Huwelijksbrieven en -kaarten soes IN ALLE PRIJZEN Haarlemmerstraat 267 EDAMMERKAAS SPECIALE AANBIEDING Zeer fijne oude pikante, Mei '35 38 ot. p.p. Fijne oude vette, Sept. '35 36 ct. p. pond Belegen vette, zeer smakelijk 26 ct. p.p. Jonge vette, lekker zoet, 21 ot. p. pond Belegen Edammertjes 20+ 18 ct. pJ/2 kaasje DE OUDE SPECIAALZAAK IN BOTER- KAAS EN EIEREN L. VAN DAM HAARLEMMERSTR. 190 - TELEF. 1535 Uit Leiden vertrokken: A. van Aken, den Haag, Weimarstraat 88. M. G. A. Assing van der Werf, Vogelen zang, Zilkerweg 38. I. Baart en fam., Voorschoten, Vernédepark 48. J. E. Belt en Fam., Katwijk, v. Wassenaarkade 44. A. G. Bierfisscher, den Haag, O. Scheve- ningscheweg 110. J. H. Broekema, Maas tricht, Keizer Karelplein 10. J. H. Broeke en Fam., Oegstgeest, Warmonderweg 18. H. W. v. d. Broek, Rotterdam, Boezemkade 48. E. H. Broers, Oegstgeest, W. die Zwij gerlaan 24. K. Carton, Berkel en Roden rijs, Ger. Pastorie. P. F. G. van Dijk, Voorburg, Parkweg 74a. E. L. Finken- stadt, Amsterdam, Keizersgracht 622 hs. C. C. van Gessel, den Haag, v. Oldenbarne- veldlaan 82. H. N. Geijsman, Zuid-Afrika. J. J. Glaser, Haarlem, Koningimnelaan 77. A. H. M. Gijbeis, Utrecht, Kromhout kazerne. M. Hachmann, Groningen, Hee- rensingel 36. ME. Hamel, den Haag, 2e v. d. Boschstraat 33. F. W. Hofsteenge, Heusden, W 113. A. Hofstra, Amsterdam, Minervalaan 81. A. H. Hooijer en Fam., Leiderdorp, Lindenlaan 3. H. de Jong, Oegstgeest, Nassaulaan 32. A. Ju en Fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg 86. A. B. Kapelle, Wisch, Heuven. W. Balt- Kleinjan, Katwijk, v. Wassenaarkade 44. J. Koevoet en Fam., Amsterdam, R. Claas- zenstr. 20 III. J. Koopstra, Hazerswoude, H. Rijndijk A 48. J. J. G. Kuik, Batavia. M. J. Kuiper, den Haag, Columbusstraat 81. PH. H. v. d. Kwaak, Sassenheim, Rustihoflaan 20. E. Nieuwenhuizen-Ladan, Den Helder, Laurensstraat 105. H. v. Leeuwen, Oegstgeest. P. J. Messink, den Haag, v. Lambergenstraat 30. H. Minder- houd en Fam., Enschede, Marthalaan 8. A. Mol, den Haag, P. v. d. Sandestraat 14. W. Monfils, Amsterdam, Haarlemmer houttuinen 48E. T. Nawijn, Kampen, Vloeddijk 78. M. L. H. Nelissen, Tegelen, Grootestraat 33. D. H. Pieron en Fam., den Haag, Kon. Sophiestraat 37. N. D. J. J. Plugge, Rotterdam, Oostzeedijk 104c. C. C. de Quaasteniet, Oegstgeest, Kem- penaerstraat 35. M. Rapp, Buchenberg. P. J. Roem en Fam.,Voorschoten. Rijn dijk F 153. S. M. E. Schadee-Rückert, Schiedam, Broersvest 2c. A. van Rijn- bach, Delft, Westplansoen 48. E. H. Schelke en Fam., Katwijk, Drie Plassenweg 28. H. S. Sjouerman, den Haag, v. d. Aastraat 31. C'. M. Slingerland, Zoeter woude, Weipoort A. Speelman, Overschie, Delftweg 62. P. Stek, den Haag, 2e v. d. Boschstraat 33. G. Veenbaas, Arnhem, Roermondsplein 36. A. E. v. Werkhoven- Verhoog, Apeldoorn, Orderparkweg 19. Ph. W. Vervoort en Fam., Amsterdam, Wou- wermanstraat 5. J. M. Vink, Stompwijk, Meerweg. Wed. M. v. Vliet-v. Vliet, Zoe terwoude, H. Rijndijk. A. G. v. d. Wal, Oegstgeest, Oranjelaan 25. S. S. Weiman, Leeuwarden, Nieuweburen 133. G. A. de With, Amsterdam. Zandpad 5. S. E. Zaal berg, Voorschoten. Papenlaan 156. F. W. Zandvoort. den Haag, J. v. Oldenb.laan 83. I. Zandvoort, den Haag, J. v. Oldenb. laan 83. B. Zwaan, Warmond, v. Bever- ninckrtraat. A. C. Geertsma-v. Zonne veld, Werkendam, Sasdijk 22.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7