RIJKSPENSIOEN UAV STADS NIEUWS Huldiging van Mgr. Huibers te Haarlem ACADEMIENIEUWS KERKNIEUWS AGENDA WOENSDAG 6 MEI 1936 HE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WARMER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen, licht tot half be wolkt, in het Zuiden wellicht tijdelijk rwaar bewolkt, droog weer behoudens vooral in het Zuiden kans op onweer, warm. Hoogste barometerst.: 780.3 te Haparanda. Laagste barometerst.: 754.3 te Holyhead. De hooge druk over Finland en Scandi navië blijft standhouden, hij breidde zich ook in Westelijke richting naar IJsland uit. In de kern van het hoogedrukgebied is het helder weer, de ochtendtemperaturen zijn daar wat lager geworden. Aan de Zuide lijke grens van het hoogedrukgebied is over Noord-Duitschland en Polen de be wolking zwaar. De temperatuur is in ons land, geheel Duitschland, Denemarken en Zuid-Zweden gestegen. Over Frankrijk en het Zuidelijk deel van de Britsche Eilanden blijft de luchtdruk betrekkelijk laag, over Wales en Cornwall ligt een de pressiekerntje. Over Spanje, de Golf van Biscaye en Zuid-Frankrijk zijn de baro meters gestegen, zoodat daar bij Westen wind toenemende bewolking intrad. Ten onzent zal het mooie weer nog wel be stendigd blijven al nemen vooral voor het Zuiden de onweerskansen toe. LUCHTTEMPERATUUR, 22.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 8.02 uur tot Donderdagmorgen 3.52 uur. TROUW AAN GELOOF, AAN VORSTEN HUIS EN VADERLAND De grandiose uitvoering, welke de R.-K. Oratoriumvereeniging te Haarlem gister avond in de Gem. Concertzaal, welke fees telijk versierd was, gaf, hebben de Haar- lemsche Katholieken aangegrepen als een gelegenheid om hun nieuwen Bisschop, die hier voor het eerst officieel op een niet- kerkelijke plechtigheid verscheen, op har telijke wijze te huldigen. Talrijke Katholieken waren dan ook aan wezig en onder hen eenige hooge kerkelijke en wereldlijke autoriteiten, behalve Mgr. J P. Huibers, o.m. Mgr. M. P. J. Möllmann, oud-vicaris-generaal, Mgr. Th. W. Pichot, vicaris-generaal, Deken H. C. J. Sondaal, Deken van Haarlem, jhr. mr. dr. A. Roëll, commissaris der Koningin in de Provin cie Noord-Holland, de heer M. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester van Haarlem, prof dr. Alph. Steger, lid van de Eerste Kamer, mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen. oud-lid van de Eerste Kamer en eenige R.-K. Raadsleden. De Bisschop trad binnen langs een eere- wacht van Graalmeisjes en Verkenners met vlaggen en vaandels, waarna prof. dr. Steger een kort welkomstwoord sprak als voorzitter van het Kaarlemsche comité van Kath. Actie. Al is officieel de Paasch- tijd weer voorbij, aldus spr., de Liturgie zet de opening en sluiting van haar gebe den nog altijd in jubelstemming voort met het Hallelujah, looft den Heer! Ja, waarlijk hierin hebben wij de uitdrukking gevon den van wat ons bezield nu wij U, Mgr., als onzen hoogen stadgenoot mogen begroe ten. Het zou een miskenning zijn van de grootsche taak, welke u nog wacht, als wij nu reeds uw lof gingen bezingen. Wel kunnen wij zeggen, dat de rust en de ze kerheid in uw woorden, welke tot ons kwa men, ons welbewust doen vertrouwen, dat U, Mgr., aan een zachtheid van optreden een stelligheid van daden paart. De Kerk viert vandaag den feestdag van den H. Paus Pius V, wiens regeering vooral beroemd werd door de overwinning te Le- panto op de Turken, een zegepraal, waar aan, naar de woorden van dienzelfden Paus, de herinnering altijd bewaard moet blijven. Toen waren het de Turken, die het bloed van honderden Christenen in stroo men hebben vergoten en duizenden ande ren in boeien klonken. Meer dan ooit had het volk zijn gebeden naar de Moeder- Maagd opgezonden en de Paus aarzelde niet de overwinning aan Haar toe te schrij ven en uit dankbaarheid aan Haar litanie toe te voegen: „Hulp der Christenen". Ook thans beleven de Christenen bange tij den. Wel zijn het niet de Turken, die on ze broeders en zusters mishandelen, bela gen met den snellen dood van den kogel en de langzame uitputting in concentratie kampen en misschien ons ook eens zullen berooven van onze geestelijke vrijheid, on ze vijanden zijn toch liever „Turksch dan Paepsch"! Daarom was spr. er hartelijk verheugd over aan Mgr. te kunnen zeggen, dat wij God danken, omdat Hij ons een bisschop heeft gegeven, die ons boven al les de vereering van Maria voorhoudt, Ma ria, die ook thans nog de „Hulp der Chris tenen" is. Moge uw episcopaat rijk gezegend zijn, zoo besloot spr En dit durven wij u wel te voorspellen, dat die wensch vervuld zal worden, omdat het nooit gehoord is, dat iemand, die tot de goedertierenste Maagd zijn toevlucht nam, verlaten werd. Daarom danken en jubelen wij in een jui chend Hallelujah, looft den Heer! De R.-K. Oratoriumvereeniging voerde daarna onder leiding van Ed. v. Beinum met begeleiding van het Utrechtsch Ste delijk Orkest en als solisten To v. d. Sluys, sopraan, Laurens Bogtman, bas, Olivier Koop, orgel, achtereenvolgens uit: „Hal lelujah" uit de „Messias" van Handel, de cantate van Bach „Selig ist der Mann", „Stabat Mater" en het „Te Deum" van Ver di. Het laatste gedeelte van het concert werd door den K R. O. uitgezonden. Toespraak Mgr. Huibers. Nadat de laatste klanken van het prach tige „Te Deum" waren verstorven en het applaus was bedaard, betrad Haarlem's Bisschop, Mgr. Huibers, het, met een rood witte krans versierde dirigenten-gestoelte. Ik kan niet nalaten, aldus Mgr., om vanaf deze plaats een hartelijk woord van dank te zeggen voor de wijze, waarop ge mij de eerste maal, dat ik hier aanwezig ben, hebt willen ontvangen. Het is een groot genot geweest om kennis te maken met zulke meesterwerken, als wij veravond hebben gehoord, en de uitstekende vertolking. Ik mag dan wel niet als kunstcriticus spre ken, maar dan toch wel zeggen, dat wij al len bijzonder genoten hebben van de heer lijke zang en muziek. (Daverend applaus). Het is voor ons allen een groote vreug de, zoo vervolgde Mgr., dat wij in Room- schen kring zoo heerlijk met elkander kun nen genieten van het schoons, dat ons H. Geloof ons ook in de muziek verschaft. Mgr. ging dan na hoe de gevoelens, die de uitgevoerde composities oproepen, afwisse len in het leven: Het „Stabat Mater" ver tolkt de klanken uit ons eigen hart, wan neer wy begrijpen het lijden, dat ons allen wacht. Maar dan volgt het „Te Deum" een lofzang aan God en een danklied voor alle ondervonden weldaden. Mgr. verheugde zich er over, dat hy hier stond als opvolger van Mgr. Aengenent, zijn onvergetelijken voorganger, die de R.-K. Oratoriumvereeniging heeft opge richt met het doel: het cultureel leven in echt Katholieken sfeer te doen bloeien, het rijke Roomsche leven te doen uitgroeien óók in de kunst, opdat wij, Katholieken, begrijpen, wat een voorrecht het is Ka tholiek te zijn, niet alleen aan den buiten kant, niet alleen in de kerk of bij kerke lijke plechtigheden, maar altijd en overal in ons geheele leven, in zaken, kunst, ont spanning en alle andere onderdeelen van het menschelijk leven. Ik kom gaarne hier, aldus Mgr., want ik zie dat ge steeds dit doel voor oogen houdt. Zoo kimt ge veel goeds tot stand brengen. Zoo is het ook een stuk Katholieke Actie, welke de Paus zoozeer ter harte gaat. Mgr. vond het dan ook goed gezien, dat de avond werd geopend door prof. Steger als voor zitter van het comité van Katholieke Ac tie. Hartelijk dankte Mgr. voor de door prof. Steger gesproken woorden maar meer nog voor den geest, die er uit sprak, n.l. dat wij alles moeten doen, bezield door den waren katholieken geest. Dat is goed en nuttig en een prachtig apostolaat. Mgr. begroette dan den burgemeester van Haarlem en zeide verheugd te zijn over diens komst. U weet, aldus Mgr. tot den burgemeester, dat ge altijd op de ka tholieke burgers van deze stad kimt ver trouwen en steunen zeker als het geldt or de en wet te handhaven. Ook begroette Mgr. jhr. mr. Roëll, den Commissaris van de Koningin. Het is mij een behoefte, aldus Mgr., u te zeggen van deze plaats, dat wij, Katholieken, beminnen en eeren ons Vorstenhuis, onze geëerbie digde Koningin Wilhelmina! (Daverend ap plaus). Wij zijn er grootsch op en wij staan er op hier uit te spreken, dat het ons een groote vreugde en eer is, juist door ons Katholiek Geloof en de liefde en eerbied tot de wereldlijke overheid, ons door God be volen, dat wij leven in een geordenden staat, waarvan aan het hoofd staat een Christen Vrouwe, die altijd tot devies heeft: „Christ avant tout!" Mgr. besloot zijn toespraak met de wensch dat er nog vele avonden als deze zullen worden gehouden en ze mogen strekken tot een grooten opbloei van het Roomsche leven in Haarlem! De aanwezigen brach ten hierop aan Mgr. Huibers een ovatie. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter F de heer E. F. J. Janeszky, Den Haag; candidaatsexamen Indisch Recht de heer Th. L. Kanters, Wassenaar. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent de dames S. de Wit, Rotter dam en M. Heel, Den Haag. Iedere outomobillst kan a dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen! VERZEKER U THANS EEN RAAD VAN ARBEID EN SLUIT EEN NIEUWE SECRETARIS PAUSELIJKE INTERNUNTIUS. Mgr. Adolpho Todini opvolger van MgT. L. Punzolo. Tot secretaris bij den Pauselijken inter nuntius te 's-Gravenhage is benoemd Mgr. Ad. Todini. De tegenwoordige secretaris van den Pauselijken internuntius, Mgr. L. Punzolo is benoemd tot eersten secretaris aan de Pauselijke nuntiatuur te Weenen. Het vertrek van Mgr. Punzolo naar Wee nen is nog niet vastgesteld. Mgr. Adolpho Todini, die reeds enkele dagen in Den Haag verblijft, was tot nu toe secretaris van den Apostolischen pro nuntius te Warschau Z.Em. Francisco Kar dinaal Marmaggi. DE HOOGEERW PATER T. VAESSEN. Provinciaal der Ongeschoeide Carmelieten. De Zeereerw. pater Timotheus Vaessen uit Geleen, pastoor te Hazerswoude (Groe nendijk) is benoemd tot provinciaal van de paters Carmelieten. De nieuw benoemde provinciaal op volger van den hoogeerw. pater Sirminis Hoof is sedert Dec. 1934 pastoor te Tot definitoren heeft het Kapittel geko zen de zeereerw. pater Avertanus Henne- kens en Romaeus Leuven, beiden in het klooster te Geleen. De priors in de kloosters te Geleen en te Waspik zijn herkozen. Benoemingen in het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Arnhem (H. Joh. de Dooper) den weleerw. heer H. C. Vredendaal en tot kapelaan te Vleuten den weleerw. heer P. G. M. Lutz. NIEUWE NORMEN VOOR BEDEVAARTEN. Decreet van de fl. Congregatie van het H. Concilie en Loretto. Men schrijft uit den Vaticaanschen Staat aan de „Msb.": In het nieuwe exemplaar van de „Acta Apostolicae Sedis" wordt een decreet ge publiceerd van de H. Congregatie van het H. Concilie en Loretto, waarin voor pel grimstochten bepaalde normen worden vastgesteld, opdat deze geheel aan hun ver heven doel zullen beantwoorden. De pelgrimstochten, aldus luidt het de creet, moeten hun religieus karakter be waren en als een daad van christelijke vroomheid worden beschouwd; zij moeten zich derhalve geheel onderscheiden van pleizierreizen e.d. Aan de kerkelijke autoriteiten komt uit sluitend het recht toe, pelgrimstochten te organiseeren en te leiden. Geen enkele ver- eeniging kan dus de organisatie en de lei ding van pelgrimstochten ter hand nemen, tenzij ze door de kerkelijke autoriteiten zyn goedgekeurd. De kerkelijke overheid moet ervoor zor gen, dat de leiding van pelgrimstochten be rust bij personen van onbesproken gedrag; nooit mag een priester als geestelijk advi seur bij een pelgrimstocht ontbreken. Bij de vaststelling van de kosten van een pelgrimage, moet men er rekening mede houden, dat deze tochten ook aan geloovi- gen, die slechts over een bescheiden beurs beschikken, mogelijk moeten worden ge maakt. Derhalve moet men van de deel nemers slechts dat bedrag eischen, dat noo dig is voor een degelijke organisatie; iedere zucht naar winst moet te eenenmale uitge sloten zijn. Met betrekking tot de technische organi satie van een bedevaart bepaalt het decreet, dat noch de, seculiere- noch de reguliere geestelijkheid zich daarmede zal inlaten. De technische organisatie moet aan bekwame leeken worden overgelaten, van wie even wel ten strengste moet worden geëischt, dat zij de kerkelijke overheid in kennis zullen stellen van hun voorgenomen initiatieven. NAAR EEN R. K. MIDDELBARE MEISJESSCHOOL. Op initiatief van het bestuur der R. K. Vakschool voor Meisjes had gisteravond een bijeenkomst plaats van belangstellen den om te bespreken de oprichting van een R. K. Middelbare School voor Meisjes. De foyer van de Burcht was haast te klein. De voorzitter van voornoemd bestuur, de weleerw. pater J. A. v. d. Snoek O.F.M., sprak 'n openingswoord tot de aanwezigen, c.w. de hoogeerw. heer Deken, de zeereerw. heer pastoor Beukers, de weleerw. pater Peerdeman (pastoor Smitz was door onge steldheid verhinderd), de wethq^der van onderwijs, mr. Tepe, de hoogleeraren Berg en Keesom, enkele eerw. Zusters van de Pelikaanstraat en van de Hoogewoerd. Pater v. d. Snoek wees er op, dat het be stuur van de R. K. Vakschool slechts voor bereidend werk heeft gedaan om te komen tot de R. K. Middelbare School voor Meis jes, welke spr. van buitengewoon belang acht voor Katholiek Leiden. De belangheb bende ouders moeten nu zelf verder wer ker. aan de uitvoering van het plan. Spr. gaf hierna het woord aan de Eerw. Zuster Elisia, directrice van de Pius Middel bare Meisjesschool te Amsterdam. In een keurig verzorgde rede behandelt de eerw. spreekster: het ontstaan en de ontwikkeling der R. K. Middelbare Meis jesschool, het leerplan dezer school en het antwoord op de vraag, welke meisjes daar voor in aanmerking komen. De ervaring en de zich ontwikkelende wetenschap der psychologie toonen, dat jongens en meisjes in de puberteitsjaren psychisch en physisch verschillen, zoodat differentieering in het onderwijs vereischt is. Men heeft opgericht afzonderlijke scho len voor meisjes, waarop echter het ver schil met de gelijksoortige jongensscholen alleen bestond in wijziging van den stu dietijd en niet in wijziging van de leerstof. Men is nu bezig de geheele richting van het middelbare onderwijs te hervormen, doch speciaal staat in de belangstelling het onderwijs van meisjes tusschen 12 en 18 jaar. Het middelbare onderwijs moet corres- pondeeren met den aanleg van het meisje opdat het hare belangstelling hebbe. De jeugd-jaren van het meisje mogen niet be dorven worden door overmatige inspan ning en verstikking van het eigene, dat in haar leeft. Het onderwijs moet haar ver stand verrijken, haar smaak ontwikkelen en haar gemoed verdiepen. Vast staat, dat het meisje niet minder intelligent is dan de jongen en toch moet de meerderheid het gymnasium op 3de of 4e klas verlaten. Hoe komt dat? Haar in telligentie is een andere. Het f undamenteele altruisme in geest en hart is radicaal ver schillend van dat van den man. Zij zoekt een ander, levend wezen; haar belangstel ling gaat uit naar de concrete wereld rond om haar, die leeft. De wereld van theorie laat haar koud. Zij heeft geen neiging voor het abstracte, al kan zij, als het noodig is, zich daarin wel verdiepen. De Middelbare .sjesschool houdt reke ning met dit sp. vrouwelijke. Zij wil den vrouwelijk cultiveeren en zoo volledig mogeiija. wuwutkelen. Zij voedt de vrouw op voor het gezin, niet geleerd, maar ontwikkeld, verstandig, breed-den- kend, met plichtsbesef, liefde, idealisme en vooral godsdienstzin. Maar ook voedt zij op voor het leven buiten het gezin, voor nuttige sociale werkzaamheden en voor het verwerven van 'n positie, waarvoor hoogere ontwikkeling wordt geëischt. Naast vele neutrale Middelbare Meisjes scholen zijn er nu 11 Katholieke. En 't is pas gelukt, aan het diploma van de Middel bare Meisjesschool bevoegdheden, rechten te verbinden, die van groote beteekenis zijn het diploma geeft echter geen toegang tot de Universiteit. De in alle opzichten sterken, die bestemd zijn voor universitaire studies, moeten de Middelbare Meisjesschool niet bezoeken, doch na het verlaten van de lagere school naar het Gynasium gaan. De eerw. spreekster zette vervolgens in groote trekken het leerplan van de Mid delbare Meisjesschool uiteen, dat in dat van Gymnasium en H.B.S. afwijkt, doordat aan de abstracte vakken wiskunde e.d. veel minder tijd wordt besteed, het aantal verplichte vakken kleiner en het aantal facultatieve speciaal voor meisjes nut tige vakken grooter is. Het U.L.O. wii spr. zeker niet bestrijden; het zal moeten blijven bestaan voor meis jes, die op 14, 15 jarigen leeftijd het leven inmoeten, maar voor meisjes, die tot 17, 18 jaar onderwijs kunnen genieten, en die 5 jaar middelbaar onderwijs kunnen volgen, is de Middelbare Meisjesschool aangewe zen. Men bedenke vooral, aldus spr., dat gees telijke overlading verderfelijk is, en daar om is voor vele meisjes Gymnasium en H.B.S. niet de aangewezen inrichting voor middelbaar onderwijs. Na deze rede werd gepauzeerd, onder welke pauze aan de aanwezigen een circu laire werd uitgereikt, waarop zij van hun instemming en medewerking aan de op richting van een Middelbare Meisjesschool blijk kunnen geven. Van de aanwezigen stelden de heeren prof. dr. Keesom, de Boer (Noordwijk), mr. Sor- mani, ir. Guljé enkele vragen, terwyl ook onder de pauze reeds schriftelijk vragen waren gedaan. Alle vragen-stellers bleken te sympathiseeren met de oprichting van een Middelbare Meisjesschool, doch wensch- ten eenige nadere inlichtingen omtrent leer plan, kosten voor de ouders, financieele basis. De eerw. spreekster beantwoordde de be langstellenden en namens de Commissie van voorbereiding pater v. d. Snoek en de heer M anders. Pater v. d. Snoek sprak een slot- en dankwoord. Met groote belangstelling wachten wij nu op het verdere verloop. EEUWFEESTVIERING HARTEBRUG- KERK. Wij herinneren er aan, dat 't vandaag de laatste dag is, waarop parochianen van de jubileerende Hartebrugkerk zich schriftelijk aan de pastorie kunnen opgeven voor het feestmaal, dat in het Derde Orde Restaurant volgende week zal worden gegeven. LEIDEN. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging zitting in het gebouw der St. Vincentiusvereeniging Hoogland- sche Kerkgracht, van 89 uur. Vrijdag, R. K. Metaalbewerkersbond, le denvergadering, Bondsgebouw, 8 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei a.s. Waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171 tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 114 tel. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. UITVAART EN BEGRAFENIS PATER TH. VAN EIJSDEN. In Franciscaansohen eenvoud heeft he den de plechtige uitvaart en begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den weleerw. pater Thaddeus van Eys- den, O.F.M., die gedurende enkele maan den in het klooster aan den Haag weg al hier verbleef. Gisteravond te 7 uur werden in de stemmig met rouw versierde parochiekerk aan den Haagweg de plechtige Metten ge zongen, waarbij agens was de pastoor der parochie Ign. Smeets, die geassisteerd werd als diaken en subdiaken door de zeereerw. paters Ph. Sweep en W. v. d. Boezem uit Woerden, beiden kl^sgenooten van den overledene, terwijl als ceremoniarius fun geerde de weleerw. pater H. van Lieshout, kapelaan der parochie. Cantores waren de weleerw. paters L. Zonderland en Max. Cyr, beiden leeraar aan de R.K. H.B.S. al hier. Onder de aanwezige geestelijken merkten we o.m. op den hoogeerw. héér A. H. J. M. Homulle, deken van Leiden, de zeer eerw. heeren Th. M. Beukers, pastoor der St. Petrusparochie, pater drs. B. de Goede, definitor der Paters Franciscanen, en di recteur der R.K. H.B.S. alhier, benevens pastoor Th. H. Roorda O.F.M. uit Haarlem. Verder waren er verschillende paters en ka pelaans uit de stad. Hedenmorgen te half tien werden de Lauden gezongen. Hierbij was agens de hoogeerw. pater Honoratus Caminada, pro vinciaal van de Ned. Provincie der Paters Minderbroeders, met assistentie van de weleerw. paters J. G. Tesser, rector te Gou da en W. ten Brink, kapelaan der parochie, resp. als diaken en subdiaken. Ceremonia rius was de weleerw. pater H. van Lies hout, terwijl als Cantores fungeerden de weleerw. paters L. Zonderland en P. Geise. In het priesterkoor hadden o.m. plaats genomen de hoogeerw. heer deken A. Ho- mulle, pastoor Ign. Smeets, pastoor der pa rochie, pastoor Th. Beukers, de Zeereerw. pater W. Heiling, gardiaan te Woerden en eerste rector aan den Haagweg, pastoor M. Hase uit Rotterdam, pater drs. B. de Goede, pater D. van Heel, praeses van het R.K. Lyceum te R'dam, pater Kraayvanger, rector van St. Anna te Rotterdam, pater Odo v. Etten, missionaris in China, voorts verschillende paters en kapelaans uit Lei den en Katwijk. Na de Lauden werd door den hoogeerw. pater Provinciaal de plechtig gezongen H. Mis van Requiem opgedragen met dezelf de assistentie als bij de Lauden. Het zangkoor der parochie voerde de tweestemmige Requiem van Elb. Jos. Franssen op stemmig devote wijze uit. Na het H. Misoffer werd door Pater Pro vinciaal de absoute verricht, waarna het stoffelijk overschot van den overledene door de geestelijkheid uitgeleide werd gedaan en in de gereedstaande rouwauto ge plaatst. Een kwartier later begaf de stoet zich op weg naar het St. Willebrordus Missiecol lege te Katwijk aan den Rijn, waar het stoffelijk overschot op het kloosterkerkhof werd begraven in tegenwoordigheid van de geheele communauteit. De beaarding werd verricht door Pater Provinciaal, met assistentie van den zeer eerw. heer pastoor Smeets en den wel eerw. pater W. ten Brink. HET GOUDEN JUBILEUM DER 3-OCTOBER-VEREENIGING. De burgemeester eere-voorzitter van het huldigingscomité. Gisteravond hield het comité uit de bur gerij ter huldiging van het bestuur der 3- October-Vereeniging ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan in een der zalen van café-restaurant „In den Vergulden Turk" een vergadering met de vertegenwoordi gers der vereenigingen, welke in den avond van 13 Mei het bestuur een serenade zullen aanbieden. De vrij druk bezochte vergadering stond onder leiding van den heer N. C. F. van Ginkel, die een kort welkomstwoord sprak en daarna het wcord gaf aan den secre taris, die voorlezing deed van de lange lijst van vereenigingen, welke hun mede werking voor deze serenade toezegden. Er zijn alleen al dertien muziek vereenigin gen, zoodat men er van verzekerd kan zijn, dat het er de volgende week Woensdag vroolijk aan toe zal gaan! De vereenigin gen komen om 8 uur tezamen op de Kaas markt, waar de stoet wordt geformeerd. Langs een n-ader bekend te maken route trekt de optocht dan o.a. langs „De Turk", waar het bestuur der 3 October-vereeni- ging zich op de stoep zal opstellen om de serenade in ontvangst te nemen, De serenade zal in hoofdzaak het karak ter dragen van een défilé, Naar wij vernemen, heeft de burgemees ter, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, het eere-voorzitterschap aanvaard van het hul digingscomité, dat zich uit de burgerij heeft gevormd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2