UIT DE OMGEVING TO VERZILVEREN V L VAN COUPONS WOENSDAG 6 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 KATWIJK. PROTESTVERGADERING VAN VEEHOUDERS. Wegens indeeling in het „wettelijk gebied" der Crisis-Zuive'centrale. Gisteravond waren in hotel „Du Rhin" uit een 11-tal plaatsen ruim 300 veehou ders en zelf ventende melkboeren bijeen in verband met het feit, dat bij Ministerieel besluit was vastgesteld, dat deze plaatsen voortaan zouden vallen onder het wette lijk gebied der Crisis-Zuivelcentrale, waar toe deze plaatsen tot heden nog niet had den gehoord, doch waar een aparte rege ling voor bestond, de z.g. „half-vrij willige regeling". Deze vergadering stond onder leiding van den heer J. A. Colette, den voorzitter van de Katwijksche Melkcom- missie. De voorzitter heette allen welkom. Meestal gebeurden veel van de werkzaam heden binnenskamers doch de tijd is thans zeker gekomen om te toonen, dat we er zijn. Spr. vroeg in deze vergadering de wettige en ordelijke weg te zullen bewan delen. Uitvoerig schilderde spr. hetgeen in de laatste twee jaren was geschied, te be ginnen met de z.g. „melkoorlog" in Mei 1934, toen men ten slotte besloten had de hulp van de Crisis-Zuivelcentrale in te roepen. De toestand is daarna dragelijk ge bleven, doch de algemeene wensch by de veehouders was toch wel buiten de Cri sis-Zuivelcentrale te blijven. Een oommis sie tot behartiging van de belangen der veehouders heeft al dien tijd veel werk verricht en steeds in de meening verkeert, dat de Crisis-Zuivelcentrale achter hen stond, hen tot steun zou zijn. Van die steun is tot dusverre zoo goed als niets ge bleken. Meerdere malen is deze commis sie zelfs door de Cr. Zuivelcentrale mis kend. Aan genoemde commisie zijn door de Cr. Zuivelcentrale meermalen adviezen ge vraagd zonder dat ooit met deze adviezen is rekening gehouden. Als geadviseerd werd geen vergunning uit te reiken na een desbetreffende aanvraag werd zulk een aanvraag toch goedgunstig toegewezen. De klap op de vuurpijl was ten slotte, dat de veehouders mededeeling kregen van de indeeling in het wettelijk gebied, zon der dat de commissie hiervan ooit offi cieel bericht heeft ontvangen. Protesten hielpen niet, een audiëntie bij Z.Exc. den Minister had geen succes. Spr. zegt te be grijpen, dat het voor een-Minister moei lijk kan zijn tegen de raadgevingen van zijn ambtenaren in te gaan doch unaniem zijn de veehouders van meening, dat de Crisiszuivelcentrale op het verkeerde pad is. Dan kreeg de vergadering het woord. Verschillende personen, uit Voorhout, Warmond, Katwijk, Lisse, Noord wijk, enz. voerden het woord. Bijna unaniem was men van meening, dat de nieuwe rege ling niet te aanvaarden is. Alleen uit Noordwijkerhout kwamen enkele stemmen van z.g. „kaasboeren", die de regeling van de Crisiszuivelcentrale prefereerden boven de bestaande regeling. Ook de heer Versluys, melkhandelaar te Warmond, is niet enthousiast voor de half- vrijwillige regeling. Na een langdurige ge- dachtenwisseling werd een kwartier ge- pauseerd om dan een definitief besluit te nemen. Na deze pauze werd nog door eenige personen het woord gevoerd, waaruit op ondubbelzinnige wijze bleek, dat ieder er van overtuigd was, dat de nieuwe regeling weer offers zal kosten aan de veehouders en deze offers niet meer gebracht kunnen worden. Ook de heer C. P. Lustigheid te Delft voerde het woord en bracht hulde aan het Katwijksche comité. Spr. zeide er van overtuigd te zijn, dat in Katwijk de victorie zou beginnen. Van deze Crisis zuivelcentrale hebben de veehouders geen goeds te wachten. De macht is in handen van de groothandelaren. Binnenkort zal in Den Haag een vergadering gehouden worden waar zeker 5000 veehouders ver wacht worden. De voorzitter zeide ten slotte, dat het gewenscht is, dat uit iedere'plaats een per soon zitting neemt in het comité van actie. Ook lijkt het spr. gewenscht de gemeente besturen of de burgemeesters er in te be trekken; voorts een adres aan den Mi nister te richten en een afschrift aan de Tweede Kamer; vervolgens enkele afge vaardigden als de heeren v. d. Heuvel en M. P. v. d. Weijden met een en ander in kennis tè stellen. Doch eerst, en direct een telegram aan den Minister zenden. Dit telegram zal luiden: Ruim 300 vee houders uit Bennebroek, Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk, Rijnsburg, Sassenheim, Valken burg, Voorhout en Warmond, in vergadering te Katwijk bijeen, verno men hebbende, dat Z.Exc. den Minister be sloten heeft deze plaatsen in het wette lijk gebied der Zuivelcentrale op te ne men, vestigen er de aandacht van Z.Exc. op dit besluit vernietigend is voor hun be staan, en verzoeken eedbiedig dit besluit in te willen trekken of voorloopig op te schorten. Na nog eenige besprekingen over de te vormen commissie en verdere huis houdelijke aangelegenheden, sloot de voor zitter deze voor honderden veehouders en zelfventende boeren zeer belangrijke ver gadering. Geboren: Johannes, z. van J. van Pa ridon en H. van Schie Anna Jacoba, d. van J. van Duyn en A. Kuyt Jacob, z. van J. van Duyvenbode en T. Varkevisser Mareitje, d. van W. van Dijk en M. van Duyn Hendrik, z. van H. Houwaard en C. Ros Jan, z. van A. van Duyn en M. van Duyn Jacoba, d. van C. van Duyn en J. van der Niet. Ondertrouwd: D. van Duyvenbode en M. Dureiux J. C. Haasnoot en C. Dubbelaar J. Freke en L. van Duyven bode. De Raad dezer gemeente kwam op 4 Mei in openbare vergadering bijeen; alle le den waren tegenwoordig. Voorzitter-secretaris de burgemeester W. J. Bocxe. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Inzake de in de twee vorige vergaderin gen besproken verhooging van steun- of gezinstoeslag voor werkloozen deelt de voorzitter mede, dat iemand van het Depar tement bij hem over deze kwestie is wezen praten. Van de ingekomen stukken worden voor kennisgevingaangenomen de mededeeling omtrent art. 50 Ambtenarenreglement, goedkeuring van de wijziging van een geld- leeningsbesluit en behandeling van het be roepschrift van W. de Graaf voor den Raad van State inzake art. 13 L. O.-wet- vergoeding. Voor ons voorgenomen werkverschaf- fings-object (turfgraven) is een opzichter van de Heide-Mij. bij den voorzitter ge weest; met den heer Slingerland en dien opzichter is het plan besproken; mede deeling omtrent kosten daarvan etc. zal spoedig volgen. Een viertal verzoeken om onderstand e.d. werden of afgewezen of ingewilligd. De bouwvallige toren. De voorzitter deelt mede, dat de kerk hof-ophooging is aanbesteed en is gegund aan den laagsten inschrijver, v. Tol voor 492.— Wat de toren betreft, de gemeente-op zichter heeft geheel vrijblijvend een drie tal teekeningen vervaardigd, welke wor den bekeken; dit betreft dan nieuwbouw; zooals bekend, is door Heemschut gespro ken over restauratie; hierbij is (en ook nu weer) de vraag gerezen, zal dat afdoend zijn; hij die hier het plan geeft, zal de restauratie ook uitvoeren; kosten voor res tauratie zullen wel niet over zoo langen tijd verdeeld kunnen worden als die voor nieuwbouw, zoodat het practisch wel dp hetzelfde zal neerkomen; aan de hand van de voorloopige begrootingscijfers worden enkele berekeningen gemaakt; eerst echter als definitieve cijfers bekend zijn, kan met de Kerkvoogdij worden gesproken over bedrag der bijdrage. De voorz. zou wel gaarne den geest der vergadering hooren. Uit de gevolgde bespreking blijkt, dat nieuwbouw het meest op prijs wordt ge steld. Daarom wordt besloten, den opzichter nadere berekeningen te doen geven, waar na B. en W. met de Kerkvoogdij zullen gaan onderhandelen, en daarna komt al les weer terug in deze vergadering. De Minister van Sociale Zaken deelt mede, dat geen hooger gemiddelde dan door hem aangegeven, voor werkloozen- steun-B kan worden bepaald; de totaal- uitkeering van het Rijk bedraagt dus slechts 26.40. De Rijksbijdrage 1935 voor de Woning wetwoningen is vastgesteld op 87. De gemeente begrooting voor 1936 is ten tweede male van Ged. Staten terug ontvangen; overleg met de Regeering heeft plaats gehad; de thans gemaakte aanmer kingen zijn slechts van administratieven aard, waaraan wordt tegemoet gekomen, en ten gevolge waarvan het uitgaafcijfer Getrouwd: A. van Dijk en K. Ros J. van Duyvenbode en M. van der Mey JKuyt en S. Schaap. Overleden: Teunisje de Jong 8 mnd. Arend van Duyn 85 j., echtg. van Geer tje van der Plas Adeleida Zwanenburg 13 j., d. van W. Zwanenburg en D. Guyt Sietske Petronella Harem aker 27 j., ge huwd met H. Haasnoot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nationale Reclasseeringsdag. Zaterdag 9 Mei as. zal er door de Reclasseeringsin- stellingen van alle gezindten een actie ge voerd worden om de geldmiddelen dezer vereenigingen te versterken. Dat deze ver- eenigingen door de moeilijke tijdsomstan digheden met groote moeilijkheden hebben tekampen behoeft geen betoog. Deze actie heeft dan ook aller steun noodig. Ook in onze gemeente heeft zich een co mité gevormd, waarin o.a. zitting hebben: ds. E. Warmolts, voorzitter, mej. J. v. Bee- len, secretaresse, en P. H. Castenmiller, penningmeester. Het comité stelt zich voor a.s. Zaterdage een speldjesdag te organi- seeren, zoodat ieder in de gelegenheid zal zijn voor dit mooie werk iets bij te dra gen. Ook is er een plaatselijk Comité van Aan beveling gevormd, waarin zitting hebben genomen: Pastoor J. Buijs, ds. E. Warmolts en ds. H. Meijering. Moge de inzameling een groot succes worden! ALKEMADE. Gevestigd: C. de Prie van Veur P. van Bostelen van Koudekerk C. J. Zwetsloot van den Haag P. C. van der Meer van Haarlem J. P. Castelein van Voorschoten J. Olyerhoek van Leiden A. C. P. van der Meer van Leiden N. J. I. Rodewijk van Ooltgensplaat B. Waldo van Kollumerland A. G. J. van Diemen van Leiden. Vertrokken: L. Roubos en gezin naar Nijmegen W. Hoogenboom en ge zin naar Leiden A. van Aasselt naar Haarlemmermeer J. M. Los naar Voor hout J. Koopmanschap naar Weesp P. Th. Hoogenboom en gezin naar Wou- brugge M. C. Rotteveel naar Naaldwijk J. A. Smit en gezin naar Leimuiden M. G. Mollers naar Alphen aan den Rijn ERAAD VAN ZEVENHOVEN nog weer iets lager wordt gesteld; theorie en practijk zullen hier nog wel wat uit el kaar loopen. Op de gemeente-rekening 1933 zijn een tweetal admin. aanmerkingen van onder geschikt belang gemaakt, welke worden nagekomen. Het kohier voor de hondenbelasting en de straatbelasting voor 1936 wordt vast gesteld. Ged. Staten hebben bezwaar tegen de in de vorige vergadering vastgestelde wij ziging der Politie-verordening, en vTagen tevens of het niet gewenscht is, de ver ordening algeheel te herzien en aan te passen; de voorz. gevoelt hiervoor al ja ren, doch de tijd laat het niet altijd toe; het beste acht hij nu echter gevolg te ge ven aan den wensch van Ged. Staten, en i.i den loop van dit jaar een algeheele her ziening aan te pakken; wordt algemeen besloten en de wijziging der vorige verga dering ingetrokken. Geen ondersteuning meer voor de tuinders. Na eenige bespreking wordt besloten in den aanstaanden winter de tuinders niet meer te steunen; met een en ander is en kele jaren een groot bedrag gemoeid ge weest; belanghebbenden zullen met deze beslissing in kennis worden gesteld, zoo dat zij hiermede rekening kunnen houden. De heer van Veen is er niet voor; ook deze menschen zullen geholpen moeten worden. De voorz. geeft dit dadelijk toe; gevolg van de ondersteuning gedurende de laat ste winters is echter geweest, dat men meende recht te hebben; daarbij komt, dat zich enkele nieuwe gezinnen hebben ge vestigd, en gevolg daarvan weer zal zijn, dat minstens een 500.noodig zal zijn als op dezelfden voet gesteund gaat wor den; komen er verzoeken, dan moet elk geval aan de hand van verschillende ge gevens worden beoordeeld, ter bepaling door den Raad; hiermede kan ook v Veen zich vereenigen. Inzake het lichttarief aan den Hoogen- dijk deelt de voorzitter mede, dat aan al len mededeeling is gedaan van het voor ieder vastgesteld vastrechttarief; dit bevre digt echter bijna niemand; er zijn zooveel aangeslotenen bij den voorzitter geweest, dat hij hoeft toegezegd als jaren gele den in een gemeenschappelijke bespre king alles te doen behandelen, waarna op nieuw (indien noodig en mogelijk) vast stelling zal plaats hebben, indien de Raad B en W. daartoe kan machtigen; dit blijkt algemeen het geval te zijn. De achterstand bij den gemeente-ontvan ger inzake belasting, etc. wordt nagegaan; slechts één postje van ƒ2.hondenbelas ting wordt hierbij oninbaar verklaard; het overige moet worden vervolgd en nog weer een gedeelte zal eenigen tijd worden aan gehouden, omdat op betaling wordt ge hoopt zoodra er verdiend zal worden. Bij de rondvraag zegt v. Veen, dat Vos- hart bij hem is geweest over een sloot, waarop de voorzitter zegt, dat dit niets voor de rondvraag is; V. kan daartoe bij hem komen; Rademaker deed dit ook; de voorzitter heeft de sloot ter plaatse gezien en met een beetje goeden wil wederzijds is alles gemakkelijk in orde te brengen en te houden. Hierna sluiting. A. H. de Munnik en gezin naar Kampen G. Verbeek naar Hazerswoude J. van der Kemp en gezin naar Odoorn. Geboren: Catharina Johanna Martha Maria, d. van P. *M. Cozijn en C. M. van der Zwet Joseph Hermanus Maria, z. van Th. van der Meer en J. Th. Bakker Jacobus Wilhelmus, z. van C. B. L'Ami en M. Vermey Johanna Maria Antoinette, d. van J. F. A. Uphoff en C. L. Stapel Catharina Alaganda Maria, d. van P. H. van den Bosch en J. M. Masker Cornelis Godefridus, z. van C. J. Verlaan en J. P. van der Geest. Ondertrouwd: W. Schokker jm. 20 j. en C. J. M. Jansen jd. 21 j. Q. G. War merdam 30 j. en M. C. Klein jd. 28 j. J. E. van der Meer wed. 27 j. en C. Bouw meester jd. 26 j. G. B. Buskermolen jm. 29 j. en M. P. van Eyg, jd. 26 j. Gehuwd:'J. A. Vollebregt jm. 26 j. en M. C. Rotteveel jd. 25 j. J. Brouwer 26 j. en M. G. Mollers jd. 21 j. C. J. van Klink jm. 30 j. en C. van Klink jd. 28 j. J. M. van Diemen jm. 27 j. en T. Pulleman jd. 25 j. J. N. Borst jm. 36 j. en J. van der Star jd. 23 j. Th. J. van Rijn jm. 31 j. en M. C. J. van der Veer jd. 27 j. A. van Veen jm. 26 j. en M. G. Akerboom jd. 23 j. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 8 Mei des avonds om 7 uur in het gemeentehuis. Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Notulen, inge komen stukken en mededeelingen. 3. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot het in ontwerp vaststellen van een aanvul ling en wijziging van het uitbreidingsplan met bebouwingsvoorschriften. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ver nietiging van een aanslag in de verlich tingsbelasting betreffende de door den heer G. W. Proper in het jaar 1935 in de Duin zichtstraat gebouwde woningen. Rond vraag. Gevestigd: M. H. de Jong van Lei den Jonkheer R. Feith van Leiden Wed. J. F. P. Born geb. Oostdam van NoordwijkC. C. de Quaasteniet van Leiden J. H. Boek* en gez. van Leiden W. F. H. Linke van Utrecht E. W. v. d. Burgh en vr. van Arnhem J. H. Th. M. Bazelmans van Eindhoven Wed. L. KANTOREN TE: ALPHEN a/d. RIJN - Stationsstraat 34-36- BODEGRAVEN, iederen Dinidag 1012 nur Hotel „van Haatten'' LEIDEN, iederen Yrijdag 1012 uur 3050 Hotel „Bellevne" 9 L. v. d. Wal geb. v. Oosten en gez. van Den Haag Tj. Kramer en vr. van Monster N. van Duijn van Noordwijk C. A. C. Zelling van Delft J. N. Vermande-Hon- dius Bolingh van Amersfoort M. J. Th. Verhoeven van De Bilt (U.) C. Kramer van Leiden P. de Haan van Achtkarspe- len. Vertrokken: A. J. van den Berg naar Waddinxveen J. A. v. d. Laan naar De Bildt (U.) Fl. M. Hoek naar Noord wijk H. H. W. Koelman naar Utrecht A. W. Hotz geb. Be ij er naar Leiden KI. van Deursen geb. de Jong Cleijndert naar Arnhem D. W. A. H. van Deursen naar Voorburg M. Verhoef naar Leiden W. J. Reitsma geb. Versluijs naar Rotter dam E. Hofing naar Wonseradeel H. W. Kunst en gez. naar Leiden L. W. N. van Deursen naar Bergen op Zoom. Geboren: Bernardus Johannes Jaco bus, z. van N. van Abswoude en E. A. Burmik Alberta, d. van P. van Nieuw koop en A. van Egmond Willem Fre- derik, z. van W. F. van der Sleet en J. Slootweg. Ondertrouwd: D. Verhoeks 29 j. en J. M. A. de Groot 26 j., beiden alhier. OUDEWTERING. Fietsendieven aangehouden. Gisternacht is door den Rijksveldwach ter A. P. Bodaan alhier een tweetal per sonen aangehouden, waarvan er een zonder licht reed. Nadat zij him namen hadden opgegeven bleek, dat zij zich niet voldoen de konden legitimeeren. In samenwerking met den inmiddels ter plaatse gekomen brigadier der Rijksveldwacht J. Geluk werden beide personen naar het arrestan ten-lokaal te Roelofarendsveen overge bracht. Uit een nader onderzoek bleek al spoedig, dat zij valsche namen hadden op gegeven. Dit was aanleiding om een on derzoek in te stellen naar de herkomst der door hen bereden rijwielen. Uit een uit Hoofddorp verkregen informatie bleek, dat aldaar 2 rijwielen waren ontvreemd, wel ke geheel beantwoorden aan het signale ment, dat van de beide in het bezit van de arrestanten bevonden rijwielen, kon worden verstrekt. Het bleek nog nader, dat de politie hier een goeden greep had gedaan, daar beide personen, genaamd P. K. en P. D. en woonachtig te Leidschendam in de plaats hunner inwoning ook goede bekende van de politie waren. Daar de diefstal onder Haarlemmermeer heeft plaats gevonden zijn zij door de gemeente politie aldaar overgenomen en ingesloten. TER-AAR. Wit-Gele Kruis. In het R.K. Ver.ge bouw werd de leden-jaarvergadering ge houden van de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis", onder voorzitterschap van den heer Robertz. Plus minus acht uur, precies zoo als de agenda aangaf, wordt de bijeenkomst geopend met den Chr. groet. De voorz. ver welkomt bizonder de Eerw. Zuster Agatha, wijkverpleegster, en mevr. Sassen-Veldho- ven, kraamverzorgster. Als de voorz. ver der heeft meegedeeld, dat de Zeereerw. heer Pastoor door ziekte verhinderd is deze vergadering bijte wonen, wordt Jhr. Ruys de Beerenbrouck herdacht. Deze groote staatsman was ook een voorman van de Kruisvereenigingen en voor het vele werk, wat hij gedaan heeft voor den lijdenden mensch, is een warm woord van hulde ge heel op z'n plaats. De secr., de heer A. Uyttewaal, leest de notulen van de vorige bijeenkomst. Vooral eer deze de goedkeuring verkregen, ont stond een vinnige gedachtenwisseling over een kwestie, betreffende inlevering candi- datenlijsten. Een lid wenschte dit per agendapunt geregeld te zien in het regle ment, en de voorz. was de meening toege daan het telkenmale als een herinnering aan de voet der agenda te plaatsen, wat dan ook is geschied. Meegedeeld wordt, dat de heer Joh. Re kelhof bedankt heeft als bestuurslid. De voorz. brengt een hartelijk dankwoord, voor het vele wat door hem is verricht in het belang der vereeniging. Als nog gewag is gemaakt van het stichten eener Kruisver- eeniging te Nieuwveen, welke met ons in eenigszins financieel verband staat ten on zen voordeele (immers onze Zuster heeft daar de verpleging) gaat de secr. over tot't uitbrengen van zijn goed verzorgd jaarver slag, waaraan wij het volgende ontleenen. Door het tijdelijk uitlichten van een arti kel van het reglement is het ledental met reuzeschreden vooruitgegaan en bedraag thans 380, vorig 306. De samenwerking met de t.b.c.-ver. is goed te noemen. De eerw. Zuster heeft 2139 bezoeken ontvangen en 2864 gebracht; de kraamverpleegster heeft 35 kraamgevallen behandeld met 862 be zoeken. De deelname aan het consultatie bureau is eveneens klimmende. Momenteel staan 75 zuigelingen ingeschreven. Uit het depot zijn 276 artikelen gebruikt en op nieuw moest de secr. constateeren, dat ver schillende instrumenten allesbehalve zin delijk terugkomen. Het jaarverslag ein digt met een dankwoord aan mej. de Boer en Rekelhof, die beide het bestuur hebben verlaten. Het financieele verslag, voorgedragen door den penn., den heer H. v. d. Kroon, gaf ons de volgende cijfers: de totaalbe dragen balans zijn 861.06 K, de exploita tierekening sluit met een batig saldo van 120.23Va (vorig jaar een nadeelig saldo van ƒ135.69). De rekening t.b.c.-bestrijding geeft een totaal bedrag aan van ƒ985.45. Namens de verificateurscommissie brengt de heer L. Uyttewaal rapport uit over het gevoerde beleid des penningmeesters. Alles was punctueel in orde. Voor het aanstaande boekjaar werden als controleurs benoemd de heeren C. Vol- gering, W. v. d. Hoorn Jzn., en C. Mark man. Met de behandeling van het nu volgen de agendapunt, n.l. bestuursverkiezing, werden de aftredende leden M. Robertz en H. v. d. Kroon, en in de vacature Rekelhof den heer J. Zwirs, bij enkele candidaatstel- ling gekozen. De heer Togni teekende pro test aan tegen een dergelijke verkiezing wat z.i. onreglementair is. Lang en zeer scherp werd over deze kwestie gediscus sieerd doch het bestuur week geen duim breed van zijn ingenomen standpunt af, zich desnoods beroepende op het artikel „gevallen waarin het reglement niet in voorziet, beslist het bestuur". De alzoo ge kozen heeren namen hun benoeming aan. Wanneer de voorz. nog meedeelt, dat dit jaar wederom een moedercursus gegeven zal worden, brengt de heer de Rijk de wen- schelijkheid naar voren ook een kookcursus te organiseeren. Het nut van dezen cursus wordt ingezien en het bestuur zal elders inlichtingen inwinnen, hopende met re sultaat. Tot slot wordt voor de zooveelste maal een lans gebroken voor oprichting van een Begrafenisvereeniging, zulks als een onderafdeel in g van het Wit-Gele Kruis. Roerend was de vergadering het ermee eens, dat aan zoo'n vereeniging een behoef te is. Met informaties naar de werk wijze, zal de voorz. niet lang wach ten. Men begreep de ernst der zaak. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN Nationale reclasseeringsdag. Evenals het vorige jaar hebben de samenwerkende reclasseerings-instellingen, waarvan de grootste zijn het Nederlandsch Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, de Roomsch-Katholieke Reclasseerings- vereenigng, het Leger des Heils en de Protestantsch Christelijke Reclaaseerings- vereeniging, het voornemen een Nationale Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal ook in deze ge meente gehouden worden op Zaterdag 9 Mei; teneinde de collecte bij alle gezindten aan te bevelen, is er een comité van aan beveling gevormd, waarin de volgende per sonen zitting hebben genomen: Chr. Eg- gink, wethouder, Ds. H. Th. Fortgens, Ned. Herv. Predikant, Ds. J. C. Houtsagers, Geref. Predikant; N. Kreeft, lid van het Gen. tot zedelijke verbetering der Gevan genen, J. A. Mens, loco-burgemeester, Zeereerw. heer P. Meijer, Pastoor, W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye, A. P. Schram de Jong, gem. secr., O. R I. Viveen, directeur Huize Nieuw Voor- dor j, J. C. Wachtendonk, res. Kapitein. Volksbond. De Volksbond vergaderde onder leiding van zijn voorzitter, den heer N. Lamboo. Allereerst deelde de voorzitter mede, dat zich wederom een tweetal nieu we leden hdden opgegeven, welke hij wel kom heette en verzocht hun insigne in ontvangst te nemen, den wensch uitspre- kned, dat zij dit nog lang als lid der afd. mogen dragen. Hierna las de secr. de no tulen der vorige vergadering, welke on veranderd werden vastgesteld. De voor zitter deelde vervolgens mee, dat de heer W. v. d. Geest door het bestuur was aan gewezen als eerste secretaris. Verder deed hij verslag over de werkzaamheden door het bestuur sinds de vorige vergadering verricht. Vervolgens dat dit jaar de' encycliek-meeting gehouden wordt op den 2den Pinksterdag, en wel te Oegstgeest. Hij hoopte, dat de leden in grooten getale zouden deelnemen. Vervolgens werd de agenda van den Centralen Raad behandeld. Besloten werd om den afgevaardigde op te dragen enkele punten te steunen. Be sloten werd, dat het bestuur iemand uit zijn midden als afgevaardigde zou benoe men. Door het bestuur is een verzoek ge richt aan het bestuur van V. V. L. om een veteranen-wedstrijd te mogen houden ten bate der werklooze leden van den Volks bond. Dit verzoek is toegestaan, maar de dag was nog niet vastgesteld. Zeventien leden gaven zich op om mee te spelen voor dit doel. Het bestuur zal hier een elftal uitkiezen. Bij de rondvraag werd o.a. door één der leden opgemerkt, dat hij het zou toejui chen, wanneer ook op de R.K. scholen ouderavonden gegevgn zouden worden en vroeg of het bestuur hier niets in doen kon De voorz. zegde toe, deze zaak met het bestuur te bespreken. De heer Beurze zag gaarne de kas van „Kuip in Nood" wat versterkt, opdat meer menschen, vooral zij, die ziek zijn, ge holpen konden worden. De voorz. zeide graag het een of ander idee te willen ver nemen, waarmee dit bereikt kon worden. Door één der leden werd nog geinfor- meerl naar de deelname aan de retraite. De voorz. deelde mede, dat er dit jaar ze ven deelnemers waren geweest, maar dat hij er op rekende dat er volgend jaar min stens het dubbele aantal zouden gaan. Na nog een vraag beantwoord te heb ben aangaande de kernvorming, sloot de voorzitter zoo als gebruikelijk. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op ƒ1.19.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11