MAANDAG 4 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 R. K. Sportvereen. „O. D. L" Zondag speelde O.D.I. III thuis tegen Alph. Boys juniores, 't Was een aardig par tijtje voetbal. De Boys waren niet tegen O.D.I. opgewassen, die veel zwaarder van stuk waren, 't Spel van de Boys was ech ter beter, 't samenspel mooier. De Tust trad in met 21 voor O.D.I. De eindstand was 42. 43 had de sterkte beter weer gegeven. O.D.I. II speelde thuis tegen Unio III. Beide partijen waren aan elkaar gewaagd, doch O.D.I. was de gelukkige, 't Einde kwam met 40 voor O.D.I., die dus nog altijd ongeslagen is. O.D.I. I speelde uit tegen S.M.C. II en bracht 't tot een gelijk spel (22), zoodat O.D.I. in de 2de ronde komt. R. K. Sportvereen. ,Foreholte". Het programma van gisteren bleef in totaal bepaald op één enkelen competitie wedstrijd. Hiermede besloot Foreholte III ook het competitie-seizoen 1935'36. Dat dit in een zege uit zou loopen voor de on zen is een buitenkansje. De Leidsche Ge zellen Kolp. Boys II verloren met 3tl Houden we nog een kleine nabeschou wing over het verloop der competitie, dan zien we, dat alle elftallen behouden bleven voor hun afdeeling. Foreholte I bleef ter nauwernood 2e klasser en zal na ernstige training zich de volgende maal beter moe ien handhaven. Foreholte II weerde zich 't beste en werd kampioen en zal mogelijk binnenkort res. 2e klasser worden; de kansen staan mooi, 2 van de drie candidaten! Foreholte III staat momenteel no. 5 ge plaatst en kan in het ongunstigste geval nog tot no. 7 afdalen. Want er zijn nog verschillende clubs in res. 4 F die in de resteerende wedstrijden zich boven ons derde elftal kunnen plaatsen. Echter ook dit Foreholte-elftal is definitief veilig. R. K. Sportvereen. N. V. C. Het eerste èlftal van N.V.C., voor zoover dit tenminste beschikbaar was (10 man plus vier invallers) wist in de nederlaag- wedstrijden van Lisse nog een 22 gelijk spel te behalen op Lisse I, wat geen slecht resultaat is te noemen. N.V.C. 2, dat op het Sportpark te Leiden een Leidsche Courant Bekerwedstrijd speelde tegen Leiden III, wist deze op haar slofjes te winnen. Het werd 82. Daar mede is dus de tweede ronde bereikt, waar in het overigens niet meer zoo gemakke lijk zal gaan. De junioren a kregen een 31 neder laag te slikken van Leiden a, wat tenslotte meer hun eigen schuld "is. Beter voetballen en minder praten zou beter zijn. N.V.C. b verraste een ieder, door het sterke D.O.S. a met 21 te verslaan. Goed zoo, jongens. De benjamins tenslotte stelden danig te leur en verloren van Meerburg b met 90. R. K. Sportvereen. „Majella". De junioren, op bezoek in Langeraar, wisten door een 32 overwinning, een goed einde te maken aan hun competitie. Daarin hebben ze zeker geen slecht figuur geslagen. Het le elftal had Veenders op bezoek voor de le ronde der Leidsche Courant beker. Voor rust wist Majella een penalty te benutten, terwijl na rust een keurig schot de stand op 20 bracht. Met dezen stand kwam tevens het einde. R.K. Sportver. „Van Nispen". Het 1ste speelde te Hillegom tegen Con cordia voor de promotie-degradatie en won dezen wedstrijd, met den eenigsten ge- scoorden bal. Wij willen niet op den wed strijd ingaan, een feit is het, dat er slecht is gespeeld en dat de overwinning te dan ken is aan de verdediging. Het eenigste doelpunt werd gescoord 3 min. na den aan vang. Den geheelen verderen wedstrijd was Concordia in de meerderheid. De verdedi gers werkten echter soliede en maakten van hun grootte gebruik door veel kopwerk. Concordia was voor doel steeds iets te laat. Het 3de speelde zijn laatsten wedstrijd tegen TYBB en besloot de competitie met een keurige 31 overwinning. De tegenstanders der A-junioren lieten op zich wachten, vermoedelijk omdat zij toch de punten kwijt zouden raken. R.-E. Sportver. „Concordia". In plaats van het vastgestelde program ma stelde Zaandam plotseling voor de prom.- en degr.-wedstrijd Concordiav. Nispen vast In weerwil van het feit,, dat Conc. er op aandrong eerst de comp. af te maken. Door de rhedewerking van v. Nis pen vangt de wedstrijd te half 5 aan. In het begin zijn vooral te blauwshirts ze nuwachtig en de Zilkers zijn zich het eer ste meester en oefenen met den wind in den rug direct een stevigen druk op het Conc.-doeL De Conc. defenie blijft de si tuatie voorloopig baas, het veldwerk is echter te slordig, zoodat de Zilkers her haaldelijk terug komen en bij een scher mutseling op 15 M. voor doel krijgt Ne- derstigt den bal een moment vrij en geeft z'n club de leiding (01). De strijd gaat nu meer gelijk op. Conc. laat soms zelfs aardig spel zien maar nog steeds een ko ninkrijk voor een schutter. Rust 01. Na de rust is Conc. het meest in den aan val en slechts sporadisch komt v. Nispen bij Aarts, wat ze echter steeds met een goed schot besluiten. Aan de andere zijde is het zielig te zoen hoe wanhopig het binnen- trio kansen om van te smullen niet benut. Zoo won v. iNspen haar tweede prom.- match. GOLF HOCKEY NEDERLAND-FRANKRIJK (dames) 3-1, Middelmatig spel. Op het sportterrein Houtrust te den Haag had gistermiddag de landenwedstrijd plaats tusschen de dames elftallen van Ne derland en Frankrijk. De belangstelling was voor hockey be vredigend, terwijl het spel ons mipder kon bekoren. Over het algemeen was het een middel matige wedstrijd, met ons nationale team door iets grootere snelheid het meest in den aanval. Wel deed de Fransche voorhoe de af en toe goed werk, doch veel verder dan het backstel brachten de bezoeksters het niet. Weldra kreeg mej. Bruigom een fraaie kans om te scoren, doch haar tempo was veel te langzaam en mej. Goy onder brak den aanval juist op het moment, dat het schot zou worden ingezonden. Weer kreeg Nederland een mooie kans, toen mej. Bruigom het leder keurig voor de goal plaatste. Mej. van Bueren maakte „stiks" bij den hoogen bal en de kans was ver keken. Steeds bleven de Nederlandsche da mes iets meer in den aanval, doch in den slagcirkel lukte het niet en wisten de Fran sche dames telkens op zekere wijze in te grijpen. Bij een snelle doorbraak der Fransche da mes ging de bal corner. Deze werd slecht genomen, zoodat succes uitbleef. Er moest toen een minuut of tien gestopt worden, doordat de Fransche doelverdedigster Four- neaux den bal in het gelaat kreeg. Het bleek, dat zij een scheurtje had opgeloopen in de bovenlip en verder medespelen moest staken. Het was echter niet ernstig, want na behandeld te zijn keerde zij in de tweede helft weer op het terrein terug en volgde van de tribune af den wedstrijd. Mej. Fau- goin nam haar plaats onder de lat in. Twee aanvallen gingen hierna voor Ne derland verloren door buitenspel. Enkele pogingen van de Franschen strandden hier na op het hechte spel van de rechtshalf, mej. Smithuysen. Nadat de invallende keepster eenige malen het leder goed had weggetrapt, brak de rust aan met blanken stand. Na de hervating speelde het nationale team veel vlotter en na ongeveer 10 minu ten boekte mej. van Bueren succes (10). Nederland kreeg kort hierna een straf- corner toegewezen, welke veel te slap werd ingeschoten, om succes te kunnen brengen. Ook aan de andere zijde bleef een straf- corner onbenut. Mej. van Bueren zag kans, uit een omzet van rechts een doelpunt te maken. Er was juist voor een overtreding gefloten, zoo dat de goal werd geannuleerd. Andermaal werd een door Nederland gescoord doelpunt niet toegekend, nu door buitenspel van mej. Kok. Het was dezelfde speelster, die na 24 minuten met een diagonalen slag de score op 20 bracht. Nederland bleef sterker doch mej. Fau- goin verdedigde haar doel lang niet onver dienstelijk en wist enkele malen het ge vaar op zekere wijze te keere'n. Eindelijk er was nog 7 minuten te spe len hadden de Franschen succes door mej. Levy, die handig gebruik maakte van een weifelen van mej. Rollin Couquerque (2—1). Bij een hard schot van mej. van Bueren wist mej. Duchesne op het laatste moment nog den bal van den doellijn te slaan. Het was echter uitstel van executie, want an derhalve minuut voor het einde bracht mej. Teilegen met een fraaie slag den stand op 3—1. Aldus kwam het einde en had de Holland- sche ploeg verdiend gewonnen. STICK I—L.H.S. I 3—0. In dezen vriendschappelijken wedstrijd hebben de gasten het onderspit gedolven. In de eerste helft was het echter nog lang niet zeker, welke de winnende partij zou zijn. Aan beide kanten werd hard gestre den om het eerste doelpunt, dat ten slotte doör Stick werd gemaakt. De aanvallen van LHS waren dikwijls gevaarlijk, zoodat de verdediging van Stick het hard te verdu ren had en maar ternauwernood een tegen- punt kon voorkomen. De rust ging in met 10. Na een korte pauze werd de strijd her vat en Stick was voortdurend in den aan val. De midvoor ondernam een snelle run en bracht met een keurig schot den stand op 20. Nog eenmaal slaagde zij erin te scoren, zoodat de wedstrijd eindigde met een 30 overwinning voor Stick. kunnen genieten van een mooie omgeving. Aan de marsch kan worden deelgenomen door vereenigingen, corpsen en indivi- dueele leden, alzoo door ieder, die den leeftijd van 14 jaar heeft bereikt. De op gave moet geschieden voor 16 Mei a.s. bij den leider, den heer G. W. de Jong, Hor tensiastraat 31 Alphen a. d. Rijn. Ook kan men zich persoonlijk aanmelden dagelijks tusschen 12 uur. Het inschrijfgeld be draagt 50 ct. p. p. Als startbureau en kleed gelegenheid heeft men het gebouw van de Alphensche IJsbaan gehuurd, gelegen pl.m. 3 minuten vanaf het station. De marsch zal aanvangen pl.m. 1 uur. Het hoofdpeleton wordt gevormd door leden van D4.O.S. en mag niet worden gepasseerd. Een ieder, die den marsch in 6^ uur vol brengt, zal een fraaie herinnering worden uitgereikt, tevens zijn groepsprijzen etci beschikbaar gesteld. WIELRENNEN „SWIFT". Gisteren werd er een 54 K.M. peletonrit gereden voor de A- en B-klasse voor de competitie voor de maand Mei. Veertien renners bonden hier den strijd aan, waar van twaalf B- en twee A-klassers, waarbij wij twee nieuwe leden opmerkten. Om 9.42 uur vertrokken de renners tegen een ster ken wind, welke wel de grootste oorzaak was, van het zeer lage tempo, dat er op den heenweg gereden werd. Na eenige kilome ters gereden te hebben kwam Stavleu ten val, waarna hij, door een te groote ver kregen achterstand op het peleton, den strijd staakte, hetwelk door de nieuwelin gen P. Hink en P. J. Verhoef werd gevolgd. Verrassend was het. rijden van L. de Ro- mijn, welke met Hoot er alleen tusschen uit trok, en zoodoende als eerste over de eindstreep kwam van zijn categorie. Twee de werd A. Lodewijks, onder protest, door dat hij volgens meening van z(jn collega's achter een autobus had gereden. De sport- commissie zal dit. echter onderzoeken. J. de Groot wist zich derde, terwijl J. Sinteur zich als vierde wist te plaatsen. J. Bierman kwam op de vijfde plaats en G. Groeneweg op de zesde. P. Coeberg, W. Bakker, N. de Romijn en C. Gros hadden allen met het pechduiveltje te kampen, waardoor zij zich niet van een goede plaats konden verzeke ren. Na afloop van den wedstrijd had in het clublokaal de prijsuitreiking plaats van de tijdrace, welke op 19 April is verreden. Bij monde van den secretaris hadden J. Maat, A. Lodewijks en G. Groeneweg hun prijs in ontvangst te nemen. WIELERBAAN HEEMSTEDE. Gistermiddag hadden op de Wielerbaan te Heemstede de internationale wielerwed strijden plaats. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken over drie ronden: le rit: R. Riethoven, 2. R. Groot; 2e rit: 1. J. van Hal, 2. D. Fabel; 3e rit: 1. J. Cornelisse, 2. A. Schelvis; 4e rit: 1. T. van Gelder, 2. Her- beshof. Herkansingsprint over drie ronden: le rit: 1. Herbeshof, 2. R. Groot; 2e rit: 1. D. Fabel, 2. A. Schelvis. Demi-finale over'drie ronden: le rit: 1. T. van Gelder, 2. R. Riethoven; 2e rit: 1. J. van Hal, 2. Herbeshof; 3e rit: 1. J. Cor nelisse, 2. D. Fabel. Kleine finale sprint over drie ronden: 1. Riethoven, 13 4/5 sec.; 2. J. Cornelisse; 3. T. van Gelder. Afvalrace voor amateurs en onafhanke- lijken: 1. van der Voort, Utrecht; 2. C. de Best; 2. van Rooyen. Handicap-wedstrijd over max. 20 ronden: ploeg a. (Burger, Peetoom, Van der Aart, van Wees) haalt na twaalf ronden ploeg b. (Drost, van der Heyden, Rusman, Drost) in in 2 min. 47 1/5 sec. Koppel wedstrijd over 50 K.M. (250 ron den) voor onafhankelijken en amateurs (5 klassementen): 1. B. van Rijn-Wester- meijer, 16 punten, tijd: 9 min. 5 4/5 sec. 2. v. DijkPelzer, 15 pnt.; 3. CopsKremers, 11 pnt-.; 4. HeijenrathSchieveen, 8 pnt.; 5. B. MolendijkVisser, 2 pnt. Op één ronde: 6. A. Schaper—de Breij, 2 pnt.; 7. Rietho venVerschoor, 1 pnt.; 8. Van BaakKo- ridon, 0 pnt.; 9. BalkMarkus, 0 pnt. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De resultaten van de gisteren op Duindigt gehouden courses luiden als volgt: Eerste aanmoedigingsprijs, prijzendrave rij 4e klasse over 2040 meter: 1. Zita X 5 (eig. A. Vringer); 2. Xerxes (eig. mevr. K. van Wieringen-Reselman). Bambinoprijs, ren op de vlakke baan over 2000 meter: 1. Vin Pur (eig. P. Marseille); 2. Maikater (eig. D. Modderman). Tweede heerrijdersprijs, prij zendraverij le klasse over 2020 meter: 1. Willy Belwin (eig. E. G. in 't Veen); 2. Ulpia H. (eig. M. France). Bassanoprijs, ren op de vlakke baan over 1300 meter: 1. Rosevine (eig. luit. G. L. Kepper); 2. Telville (eig. M. P. van Son). Barcarolleprijs, heat-prijzendraverij 3e en 4e klesse over 1740 meter: 1. Young Hen- riot (eig. J. de Vlieger); 2. Xenie (eig. stal Gruno). Butterfly prijs, prij zendraverij eerste klasse 2020 meter: 1. Xuthus (eig. W. H. Geersen), 2. X. Smiling (eig. J. Haan Jzn.). POSTDUIVEN „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht vanaf Roosendaal op 2 Mei 1936. In concours 163 vogels, welke in vrij heid werden gesteld om 1.30 uur n.m. met N.O.-wind. Afstand pl.m. 70 K.M. De uit slag is als volgt: 1, 2, 6, 8, 14, 15, 17, 25. 23 Houthott; 3, 4, 5 Breedijk; 7 N.N.; 9. 18 v. Gennep; 10, 21, 22, 23, 24, 26, 27 Geel; 11 Romijn; 12, 19, 29, 32 Schroder; 13 Ver steeg; 16, 31 Vecht; 20 Flandrijn; 30 Cossée. De eerste vogel werd geconstateerd om 2 uur 35 min. 56 sec. en maakte een gemid. snelheid van 1066,07 Meter per min. Laatst geconstateerde vogel om 2 uur 48 min. 17 sec., met een snelheid van 884.36 Meter per minuut. ROEIEN NATIONALE JUBILEUM-ROEI- WEDSTRIJDEN VAN DE CADETTEN. Op het Wilhelmina-kanaal te Oosterhout, nabij Breda, zijn Zaterdag en Zondag de roeiwedstrijden gehouden, welke ter gele- INTERACADEMIALE LUSTRUM. WEDSTRIJDEN DER B. V. S. V. Fraaie successen der Leidsche Studenten. De uitslagen van het tweede en laatste gedeelte van de hockeywedstrijden, die Zaterdagmiddag op de Amsterdamvelden werden gespeeld, luiden als volgt: LeidenAmsterdam 10. UtrechtGro ningen 60; AmsterdamGroningen 60. De wedstrijd LeidenAmsterdam was bijzonder spannend. Van beide kanten werd zeer goed gespeeld. De twee elftal len waren zoo goed als geheel tegen elkaar opgewassen. Het fraaie spel van mej. H. Vreede, de Leidsche rechtsback viel voor al op. Het interacademiale sportlustrum der B. V. S. V. werd besloten met een buiten gewoon geanimeerd diner in Bellevue. Een stilte vol spanning ontstond toen mej. A. H. J. M. Beukers, de praeses der interacademiale sportcommissie der Am- sterdamsche V. S. V. den uitslag van dit vierdaagsche sportfestijn bekend maakte. Eerste was Amsterdam met 6334 p., 2e Lei den met 5588 p., 3e Utrecht met 4806 p., 4e Groningen met 3972 p., 5e Rotterdam met 862 p., 6e Wageningen met 586 p. Uitslag van het persoonlijk gemiddelde der steden: no. 1 Amsterdam met 904 p., no. 2 Rotterdam 862 p., no. 3 Leiden 798 p., no. 4 Utrecht 686 p., no. 5 Groningen 652 p., no. 6 Wageningen 393 p. Hiermede waren dus zoowel de B. V. S. V. beker als de lauwerkrans voor het per soonlijk gemiddelde in het bezit van Am sterdam gekomen. Mej. J. H. J. Lichten- belt, praeses der B. V. S. V. reikte onder gejuich de diverse prijzen uit. Leiden (943 punten) ontving den wis selbeker van gymnastiek, die was uitge loofd door de A. V. S. A. V. „Marathon" ter eere van haar eerste lustrum, tweede werd Amsterdam met het geringe verschil van 7 punten. De roeiplaquette kwam eveneens in het bezit van Leiden (937 punten), tweede werdook hier Amster dam met 896 punten. De persoonlijke prijs, die dit jaar voor schermen werd uitge loofd door de A. V. S. S. V. „Floret" werd gewonnen door mej. B. Mom (Amster dam), tweede werd mej. D. Leoni (Am sterdam). Leiden won den zilveren stijgbeugel voor paardrijden met 951 punten. Groningen werd tweede met 943 punten. Als winnares in de zwemwedstrijden ontving Utrecht (960 punten), de krans die hiervoor was uitgeloofd door de inter academiale sportcommissie Amsterdam, tweede werd Leiden met 951 punten. Amsterdam (1000 punten) kreeg den tennis wisselbeker, die door de Wagening- sche V. S. V. was uitgeloofd, ter eere van het eerste lustrum der interacademiale sportwedstrijden. Leiden werd tweede met 672 punten. Leiden won eveneens den hockey wis selbeker met 1000 punten, tweede werd Amsterdam met 666 punten. genheid van het dertig-jarig bestaan de Ca- dettenroeivereeniging „Dudok van Heel" te Breda, werden georganiseerd. De wedstrijden werden begunstigd door ideaal weer en trokken zeer groote belang stelling, vooral uit militaire kringen. De Zaterdag geroeide wedstrijden had den het volgende resultaat: Lichte vier, eerste heat: 1. Nautilus, 6 min. 55 sec.; 2. Laga. Jonge acht B., eerste heat: 1. Argo, 5 min. 32 2/5 sec.; 2. Njord. Overnaadsche vier, eerste heat: 1. Njord, 6 min. 44 sec.; 2. De Maas. Idem, tweede heat: 1. Cadetten, 6 min. 26 sec.; 2. Adel borsten. Idem, derde heat: 1. Delftsche Sport, 6 min. 28 2/5 sec.; 2. De Hoop. Lichte vier, tweede heat: 1. Triton, 6 min. 49 3/5 sec.; 2. Cadetten. Lichte skiff, eerste heat: 1. Triton (Rave- steyn), 7 min. 30 sec.; 2. Cadetten (De Vries). Finale Jonge acht B: 1. Argo, 5 min. 38 sec.; 2. Laga. De uitslagen van Zondag luiden: Vierriemsgieken (Overn. Beginnelingen), 4e heat: 1. Cadetten, Breda, tijd 6 min. 28,8 sec.; 2. Njord, Leiden; 5e heat: 1. Delftsche Sport, Delft, tijd 6 min. 32 sec.; 2. Triton, Utrecht. Finale vierriemsgieken Lichte Roeiers: 1. Nautilus, Rotterdam; 2. Triton, Utrecht. Het stijlroeien dames in Vierriemsgieken Juniores: 1. Het Spaarne, Haarlem 83 pun ten; 2. De Vliet, Leiden, 70 punten. Tweeriemsoullingsbooten: 1. Die Leythe (Leiden) met G. J. Velds, tijd 7 min. 7,2 sec.; 2. Poseidon, Amsterdam, op vele leng ten. Finale: Tweeriemscullingbooten voor lichte roeiers: 1. De Hoop, Amsterdam in 7 man. 17.2 sec.; 2. De Laak, Den Haag. Finale: tweeriemscullingsbooten seniores: 1. De Hoop, Amsterdam in 7 min. 17.2 sec.; 2. Triton, Utrecht op 4 lengten. Stijlsnelroeien dames, Vierriemsgieken: 1. Dortsche Roei- en Zeilver. te Dordrecht; 2. De Laak, Den Haag. Finale: tweeriemscullingsbooten seniores: 1. De Hoop, Amsterdam in 6 min. 45,8 sec.; 2. de Maas, Rotterdam. Finale: vierriemsgieken Over. Beginne lingen: 1. De Cadetten, Breda; 2. Triton, Utrecht. Finale tweeriemsgieken, seniores: 1. Het Spaarne, Haarlem, tijd 7 min. 15.4 sec.; 2. Willem III. Amsterdam. Finale achtriemsgieken juniores A: 1. Ne- reus, Amsterdam, tijd 6 min. 35.2 sec.; 2. Laga, Delft. Finale tweeriemscullingbooten juniores B: 1. Poseidon, Amsterdam, met Moscow, tijd 6 min. 55 sec.; 2. Njord, Leiden met W. L. de Walle. R. K. Sportvereen. „Kolpings Boys". Het gelukte gisteren niet aan onze elf tallen om succes te bereiken. De reserven speelden een goed partijtje tegen Foreholte III maar moesten tenslotte met 31 het onderspit delven terwijl de junioren met 02 van Meerburg verloren. Van onze junioren hadden wij beter resul taat verwacht. R. K. Sportvereen. „St. Hooger". St. Hooger 2 heeft de wedstrijden om de Leidsche Courantbeker slecht ingezet. Met 31 moest ze in V.C.H. I haar meer dere erkennen. Toen de rust inging met 21 voor V.C.H. hadden we nog de ver wachting, dat St. Hooger met den sterken wind in den rug, spoedig zou gelijk maken. St. Hooger was den meesten tijd in de meerderheid, maar er werd zoo slecht ge schoten, dat de V.C.H.-keeper er weinig moeite mee had. Toen V.C.H. er na een kwartier spelen 31 van maakte en zich op verdedigen toelegde was er met het kor. te spel geen doorkomen meer aan. R.K. Sportver. „V.CJH." Een goed begin. Het eerste elftal speelde te Rijpwetering voor de Leidsche Courant beker tegen Steeds Hooger H. VCH won den toss en speelde met den wind mede; de rust ging in met 2—1 voor VCH. Na de thee werd er wederom flink aangepakt, wat be loond werd met een derde doelpunt, zoodat het einde kwam met een 31 voorsprong van dezen in zeer goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. Het tweede elftal speelde op eigen ter rein tegen ODV II van Nieuwkoop voor de competitie en wist wederom de puntjes binnen te halen, want zij boorden zes ga ten in het doel der Nieuwkoopers, en wis ten hun doel schoon te houden. 60 voor VCH II. R. K. Sportvereen. „Meerburg". Gisteren speelde Meerburg I op eigen terrein de eerste ronde voor de Leidsche Courant Beker en wel tegen K.R..V. I van Katwijk-Rijn. Vanaf de aftrap werd door beide partijen flink aangepakt. Uit een mooie voorzet wist de rechtsbinnen van Meerburg met een keihard schot de kee per van K.R.V. het nakijken te geven (10). In dezen stand ging de rust in. Na de thee werd wederom flink aangepakt. K.R.V. maakte een gelijkmaker, maar vol gens ooggetuigen in buitenspelpositie. Al dus 11. Er waren van beide partijen som tijds nog al gevaarlijke aanvallen te zien, tot even voor het einde K.R.V. het winnen de doelpunt maakte, doordat de keeper van Meerburg de bal liet vallen. Meerburg speelde met eenige invallers. Het tweede Senioren-elftal was te gast bij S.N.A. 2 te Stompwijk voor een compe titiewedstrijd en moesten met een 21 ne derlaag naar huis. Goed zoo jongens de nederlagen worden steeds kleiner. Meerburg b speelde om 12 uur tegen N.V.C. c van Noord wij kerhout en wist de zen met een 90 nederlaag naar huis te sturen. Ook de Junioren a speelden om 1.30 uur tegen Kolp. Boys a uit Leiden. Ook deze moesten een nederlaag slikken van 20; goed zoo jongens! AMSTERDAM—NOORDWIJK. Op de links van de Amsterdamsche golfclub te Duivendrecht werd gisteren de competitiewedstrijd gehouden tusschen Am sterdam en Noordwijk. De resultaten hiervan waren als volgt: foursomes: J. Catz (18) en Catz Jr. (24) verliezen van L. Bijsterus Heemskerk (9) en H. baron van Tuyl (14) met 5 en 4. O. Koopman (20) en D. A. Nederlof (24) winnen van J. A. Koning (14) en mr. L. van Cranenburgh (22) met 4 en 3. J. W. Coockswit (24) en W. baron van Haersolte (26) verliezen van F. W. de Haan (7) en C. van Baaien (30) met 5 en 4. Singles: J. Catz vferliest van F. W. de Haab 2 d. O. Koopman verliest van L. Bijsterus Heemskerk met 4 ij 2. J. W. Croockswit (24) en W. baron van J. A. Koning. H. Catz jr. verliest van C. van Baaien met 6 en 4. D. A. Nederlof verliest van H. baron van Tuyll 2 down. W. baron van Haersolte verliest van mr. L. van Cranenburgh met 2 en 1. Amsterdam wint alzoo met lyz1V2. LAWNTENNIS OM DEN DAVISCUP. NEDERLAND WINT VAN MONACO MET 3—2. In de volgende ronde tegen Frankrijk. Nederland heeft den Daviscupwedstrijd tegen Monaco met 32 gewonnen. Het dub belspel was Zaterdag in een zege voor de Monogasken geëindigd, doch gisteren won Timmer gemakkelijk van Landau 62, 63, 86. Hughan, die niet goed in vorm was, moest het echter afleggen tegen Gallepe. De cijfers waren 26, 4—6, 36. De eindstand werd dus 32 voor de Nederlandsche ploeg. Nederland komt nu in de volgende ronde tegen Frankrijk, welke ontmoeting te Sche- veningen zal plaats hebben. FRANKRIJK—CHINA 5—0. In het Roland Garros Stadion zijn giste ren de twee laatste singles gespeeld van de Davis-Cup-ontmoeting FrankrijkChina. Overeenkomstig de verwachting hebben de Franschen ook deze matches gewonnen, zoodat de eindstand 50 voor Frankrijk werd. WANDELSPORT 30 KJVI. WANDELMARSCH VAN D. O. S. TE ALPHEN. De Chr. Sportvereeniging „D.O.S.", be schermheer burgemeester P. A. Colijn te Alphen a. d. Rijn, welke vereeniging zich op wandelgebied en het organiseeren van wandelmarschen een .groote bekendheid heeft vervvorven, zal ook dit jaar op He melvaartsdag 21 Mei a.s. een wandel- marsch organiseeren, thans een marsch van 30 K.M. Men heeft hiervoor een par cours uitgezocht, dat de deelnemers volop

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7