MAANDAG 4 MEI 1936 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 gen; hei leer komt bij Raimond Braine in buitenspelpositie, de Hollandsche verde digers blijven staan, in de meening, dat de scheidsrechter wel zal affluiten, Brai ne loopt evenwel nog iets door en van 2 a S meter schiet hij den gelijkmaker in (1-1) Nauwelijks is weer afgestrapt, of het eindsignaal klinkt HOE ER GESPEELD IS Er is niet slecht gespeeld in dezen wed strijd, al zou de uitslag zulks van het Hol landsche spel doen vermoeden. De verwach tingen waren te hoog gespannen, dat was de grootste oorzaak, dat het resultaat voor de Hollanders tenslotte een teleurstelling werd. Maar, het gelijke spel geeft de verhou ding wel zeer juist weer. De Hollanders mogen dan wat meer in den aanval zijn geweest en zelfs gevaarlijker voor het doel, de Belgische verdediging heeft het gelijke spel zeer zeker verdiend. Wanneer we het spel der spelers nog even onder de loupe mogen nemen, dan in de eerste plaats een eeresaluut aan v. Male, die Holland voor een nederlaag be hoed heeft en zich zijn plaats onder de lat volkomen waardig heeft betoond. De Hollandsche verdediging heeft in het algemeen niet slecht gewerkt, doch uit het feit, dat v. Male zooveel te doen heeft gehad, blijkt wel duidelijk, dat zij niet zoo safe was als we wel gewend zijn. De middenlmie viel dezen keer niet zoo bijzonder op. De afwerking liet te wen- schen over, vooral wijl de Belgen den Hollanders beletten hun gewone spel te ontwikkelen. Dit werkte ook fnuikend op het spel der Holl. voorhoede. Bakhuys, Wels en ook van Nellen werden vrij sterk geschaduwd, zoodat zij bijna geen oogenblik vrij kwa men. Smit had met zijn dwalen thans hee- lemaal geen succes en Drok wist van het geschaduw der andere spelers te weinig te profiteeren. Van de Belgen mogen v/e het backstel zeker de beste spelers noemen, terwijl midhalf Stijnen als derde backs eveneens een groot aandeel in het succes van dezen middag had. Badjou verdedigde zijn doel uitstekend en heeft in menige situatie opluchting ge bracht. De voorhoede was wel het zwakste deel der ploeg. Isenborgs werd veel te veel vrij gelaten en heeft bitter weinig van al zijn mooie kansen gebruik gemaakt, Fievez op den rechtervleugel kreeg niet zooveel kansen als zijn link er-buurman, maar hij benutte ze al even slecht. Van Capelle ging weinig uit, Lamoot zette wel stevig door, doch wist evenmin iets te bereiken. Braine tenslotte vermocht niet de noodige opluchting te brengen, al deed hij af en toe heel goede dingen. Meer zijn aanwe zigheid dan wel zijn spel heeft tot de Bel gische vasthoudendheid bijgedragen. Dat hij tenslotte den gelijkmaker scoorde maakte hem- toch tot den held van den middag. De leiding van scheidsrechter Jewell vonden wij niet al te best. Afgezien van het feit, dat hij het buitenspeldoelpunt der Belgen volkomen overzien had, floot hij vaak voor pietluttigheden, maar liet hij grovere fouten onbestraft. Ook zijn kijk op buitenspel konden wij niet roe men. De stand van de wedstrijdenreeks met België is thans geworden: gesp. gew. gel. verL v.t. pnt. Nederland 50 26 10 14 130—86 62 België 50 14 10 26 86—130 38 Met de semi-officieele wedstrijden mee is de verhouding nu: Nederland 56 29 10 17 140—99 68 België 56 17 10 29 99—140 44 De meening van anderen. Na afloop hebben wij enkele Nederland- sche officials naar hun meening gevraagd over den wedstrijd. De heer Herberts verklaarde, met eenige ironie, dat gelukkig de keuzecom missie den moed had gehad Ferwerda te passeeren en Van Male in het doel te zet ten. Het is de wedstrijd van onzen kee per geweest. De afspraak is geweest den laatsten wedstrijd van het seizoen te win nen om zoo een prachtig record te vesti gen. Dat is niet gelukt en de opgave zelf was al moeilijk genoeg. Het Nederlandsch elftal heeft goed gespeeld, maar had toch ook wel zwakke momenten. De tegenpartij had niets te riskeeren, maar alles te win nen. De veranderingen in het Belgische elftal noemde de heer Herberts evenzoo- vele verbeteringen, Hij noemde, met uit zondering van de buitenspelgoal, de be slissingen van den heer Jewelil volkomen normaal. De uitslag geeft de verhouding goed weer. De heer L o t s y vond, dat er zwaar ge speeld was. Daar weten onze spelers van mee te praten. In de tweede helft werd aan Nederlandsche zijde zwak gespeeld. Hoe het gekomen is, is hem onbegrijpe lijk. Het resultaat (11) is volkomen ver diend voor de Belgen, een overwinning had het Nederlandsche elftal niet verdiend. Al blijft ook Lotsy er bij, dat het Belgische doelpunt in offside positie werd gemaakt. Tenslotte was een onzer T. C,-voorman nen, de heer O. de Vries van meening, dat er hard gespeeld is. De Belgen hebben uitstekend spel te zien gegeven en de on zen handen vol werk gegeven. Hij vond bij België Lamoot en de beide backs de bes ten, bij Nederland roemde hij Van Male's werk. VREUGDE IN DE BELGISCHE PERS. Het is begrijpelijk, dat de Bolgisohe pers vol lof is op het door het Belgisch elftal behaalde resultaat. De „Gazet van Antwerpen" zegt, dat het gelijke spel evenveel waarde heeft als een overwinning. De Hollandsche suppor ters hadden niet veel gelegenheid tot jui chen, want de Belgen waren over alle linies sterker. „Van Male kan men als een tweeden Gö'oel beschouwen", meent het blad, dat deze wedstrijd van groote propagandisti sche waarde acht. Zonder Van Male zou Nederland met twee doelpunten verschil zijn geklopt. „Sportwereld" constateert, dat hier niet de „lammeren van Amsterdam" stonden. De Belgen hebben weer eens gedemon streerd, dat men nooit weet wat men aan hen heeft. Behoudens een fout van Pave- rick, waardoor Bakhuijs kon scoren, is het spel van allen zeer goed geweest. De Belgen kunnen tevreden rijn met dit ge lijke spel, dat veel beteekent omdat Ne derland met Engeland tot de sterkste ploe gen van Europa moet worden gerekend. Men zou zelfs spreken kunnen van een zedelijke overwinning, die de leiders van het Belgische voetbal weer vertrouwen zal geven. Nu of nooit moeten deze de han den uit de mouw steken, van de Belgische sport iets moderns maken en geen kosten sparen om onmisbare veranderingen aan te brengen. „Zelden is een wedstrijd zoo hartstoch telijk betwist en zoo spannend verloopen", aldus „Le Soir". De Belgen hebben met overtuiging gespeeld en men kan hen met het resultaat geluk wenschen. „La Métropole" van Antwerpen schrijft: Het wonder Bakhuijs, waarop zich het grootste aantal aanvallen concentreerde, wachtte tevergeefs op de gelegenheid om Badjou te verslaan. Steynen beschaduwde hem regelmatig en het was een verkeerde methode van de Oranje-spelers om steeds weer op dezelfde wijze een doorbraak te willen forceeren. Dit is de voornaamste oorzaak van het halve succes der Neder landers. Aan den anderen kant werden de Belgen in de meeste gevallen ten aanval geleid door Braine, die nimmer te voren zoo schitterend speelde. De „Vooruit" (Gent) noemt de draw een groote en aangename verrassing, die het voetbalprestige van België weer om hoog haalt. De uitslag is zelfs geflatteerd voor Holland, want de Roode Duivels had den de overwinning verdiend. Door wils kracht en energie heeft België wraak ge nomen voor de 80 te Amsterdam. Het hoogstaand spel van Braine was een be langrijke factor in deze wedstrijd. De „Nation Beige" acht het gelijke spel meer dan verdiend en noemt Braine een voetbalartist van bijzondere klasse. „La Dernière Heure" spreekt van een mooien wedstrijd en een juisten uitslag, terwijl „Le Peuple" Stijnen, Lamoot en Braine de grondleggers van het voor Bel gië zoo aangename resultaat noemt. RONDOM BELGIëNEDERLAND. Er is Zaterdag en gisteren heel wat te doen geweest rondom BelgiëNederland in den vorm van allerlei wedstrijden. Maar daarbij is gebleken, dat de Belgen toch heus-ch niet zoo'n slecht figuur maken. De uitslagen luiden nl.: AntwerpenRotterdam 20 BrusselAmsterdam 42 Belg. Vet.Ned. Vet. 31 Antw. AdvocatenR'damsche Adv. 51 Belg. PolitieNed. Politie 14 Antwerpsch ScheidsrechtersNed Scheidsrechters 2-r-0 Belg. StudentenNed. Studenten 42 Alzoo 12 punten voor de Belgen uit 7 wedstrijden en daarna kwam het gelijke spel der Roode Duivels als een goed be sluit van de reeks. ZWITSERLANDSPANJE 0—2. Het Spaansche elftal heeft na de neder lagen van het vorige jaar tegen Oostenrijk, Duitschland en Tsjecho-Slowakije, gisteren tegen de Zwitsers een 20 overwinning be vochten in een spannende match, welke door 25.000 toeschouwers werd bijgewoond. In de eerste helft slaagde geen der ploe gen erin tot doelpunten te komen, zoodat de rust met blanken stand inging. Na de hervatting was het lot van Zwitserland binnen twee minuten beslist. In den acht tienden minuut gaf Langara, de Spaansohe middenvoor, die over een geweldig schot beschikt, zijn land de leiding. Even later volgde het tweede doelpunt van Spanje uit een vrijen schop. De Zwitsers hadden alles zins pech,, aangezien zij op het moment van de doelpunten, slechts tien man in het veld hadden. VOORLOOPIG L.V.B. XI-TAL—L.F.C. 3—1. Het officieuze L.V.B.-elftal bond giste renmorgen den strijd aan tegen een met twee invallers spelend LFC. Voor een oefenpartijtje ging het soms wel wat te hard, al bleef het nog juist binnen de perken. Het voorloopig LVB XI-tal speelde in de reeds gepubliceerde opstelling. Het begin was voor het LVB XI-tal, dat die overwicht beloond zag met een goed doelpunt van Jansen (1—0). LFC kon het juiste samenspel niet vinden, zoodat de LVB-halflinie, die het beste deel van het elftal vormde, steeds weer de voorhoede aan het werk kon zetten. Tien minuten na het eerste doelpunt volgde nummer twee uit een kopbal van Oskom (20). Toen Heymans op een verre pass door liep, kwam hij in botsing met de LFC-kee- per, met het noodlottig gevolg, dat Hey mans een ernstige bloeduitstorting in de knie kreeg, zoodat deze speler voorloopig wel niet meer zal kunnen voetballen. Even voor de rust verkleinde Verbiest de achter stand voor LFC tot 21. Na de rust viel de Lange in voor Hey mans. De tweede helft was LFC het meest in den aanval, maar een doelpunt kwam juist aan de andere zijde, toen de Lange hard in schoot (3—1). Onveranderd kwam het einde. FEIJENOORD-COMB.XERXES-COMB. 5—0. - Een groot aantal toeschouwers was Za terdagmiddag getuige van den tweeden ju bileum-wedstrijd ter eere van het vijfjarig bestaan van de LVV Sportman. Als tegen standers fungeerden een Feyenoord-combi- natie en een dito van Xerxes. Het is een aardige wedstrijd geworden, waarin ver schillende goede staaltjes samenspel te ge nieten waren. Het Feijënoord-team stelde zich op, zoo als in onze courant is gepubliceerd. Terwijl Xerxes de volgende ploeg in het veld bracht: Doel: Damme. Achter: Fuyk en Pet- tinga. Midden: Rijsdijk, Vermaas en de Haan. Voor: Gervers, Rosbank, v. d. Broek, v. Alphen en v. d. Huik. Een zeer gemengde ploeg dus, waarin drie spelers uit Xerxes I, vier uit Hermes DVS (die overschrijving aangevraagd heb ben naar Xerxes) en de rest uit de lagere regionen van Xerxes. Feyenoord verliest den toss en trapt af. Dadelijk wordt een goede aanval opgezet. De linksbuiten geeft goed door naar Kan tebeen, die met een hard schot den keeper geen kans geeft (1—0). Deze spoedige ach terstand prikkelt de Xerxeé-ploeg, maar daar de spelers niet op elkaar ingespeeld zijn loopen de meeste aanvallen dood op de Feyenoord-middenlinie, die dan steeds weer de voorhoede aan het werk zet. Reeds na zes minuten vergroot Feyenoord haar voor sprong als Smits een hard vleugelschot lost dat doel treft (20). Tot aan de rust gaat de strijd wat gelijker op, al behoudt Feyen oord het beste van het spel. De tweede helft begint veelbelovend, vooral van Xerxes zijde. Verschillende stormloopen werden op de vijandelijke veste ondernomen, maar als het op schie ten aankomt, is er steeds een Feyenoord- been welk zulks belet. Ook een vrije schop, goed door v. d. Broek genomen, belandt in de veilige handen van Huisman. Als Feyen oord zich wat heeft losgewerkt, wordt dit dadelijk beloont met een doelpunt als de Xerxes-keeper een schot van den links buiten voor de voeten van Kantebeen slaat, die deze onverwachte kans dankbaar be nut (30). Weer is het, drie minuten la ter, Kantebeen die den keeper met een schitterend schot passeert (40). Als dan na prachtig samenspel van het geheele elf tal, A. Pauwe er 50 van maakt, gelooft Feyenoord het verder wel en gaat dan een spelletje spelen voor de tribune. Ook Xer xes ziet geen kans meer om een doelpunt te maken, daarvoor is de Feyenoord-verde- diging te sterk, zoodat als scheidsrechter Honsbeek, die goed leidde, het einde blaast, Feyenoord een verdiende overwinning heeft behaald, al had Xerxes voor haar taai vol houden wel een doelpunt verdiend. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A.S.C. Een geslaagde inzet. Onder groote belangstelling van de zijde der deelnemende scholen wij zagen er verscheidene directeuren, hoofden van scholen én leerkrachten zijn Zaterdag middag op de terreinen achter Pomona de jaarlijksche A.S.C.-schoolwedstrijden om de Leidsch Dagblad-wisselprijzen begon nen. Evenals de vorige jaren is ook dit jaar het tournooi gesplitst in twee afdeelingen, een voor scholieren tot en met 21 jaar (hoofdtournooi) en een voor jongens tot en met 15 jaar. De winnaars van het vorige jaar in het hoofdtournooi, de Gem. H.B.S., behaalden een benauwde, doch stellig niet onverdien de 21 overwinning op de Gem. Kweek school, die zich tot het einde toe kranig weerde. Het elftal van het Kamerlingh Onnes- laboratorium heeft een aanmerkelijke ver zwakking ondergaan als gevolg van de leeftijdsgrens van 21 jaar, doch plaatste zich niettemin in de eerste ronde door een allerminst overtuigende 20 overwinning op het derde elftal van de Gem. H.B.S. Ondanks het voortreffelijk werk van den doelverdediger der Ulo-school van den heer van Rijswijk, verloor deze ploeg op het nippertje met 21 van de Chr. H.B.S. Een door de verliezers ingediend protest tegen een h.i. ten onrechte niet toegekend doelpunt moest worden afgewezen, aan gezien zoowel de scheidsrechter als een neutrale grensrechter pertinent verklaar den te hebben waargenomen, dat de bal het doelvlak niet was gepasseerd. De Ambachtsschool ondervindt blijkbaar eveneens moeilijkheden door de leeftijds bepaling; deze ploeg bestaat geheel uit leerlingen van den Typografencursus, die er tegen Kennis is Macht weinig van te recht brachten en met liefst 60 verloren. De Mulo-school van den heer de Reuver speelde geljjk (3—3) tegen het Gymna sium, zo.odat strafschoppen de beslissing moesten brengen, waarbij de gymnasias ten in het voordeel bleven. Voor de overige resultaten verwijzen wij naar onderstaande uitslagen. Hoofdtournooi. Voorronde: Gem. H.B.S. I—Gem. Kweekschool 2—1. Gem. H.B.S. IIIKam. Onnes XI 02; Ulo v. Rijswijk IChr. H.B.S. 12; Mulo de Reuver Gymnasium 3—3*; Typ. Ambachtsschool- Kennis is Macht 06. Juniorentournooi. Voorronde: Chr. H. B. S.R.K. Ulo II 2—1; Gem. H.B.S.— School Bloemink 20; Ulo v. Rijswijk ni Ulo v. Rijswijk II 0*0. le ronde: R.K. Ulo IGem. H.B.S. 00*; Ulo v. Rijswijk IVR.K. H.B.S. 01. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt: Hoofdtournooi, le ronde: 2 uur: Kennis is Macht—R.K. H.B.S. (A); 2 uur: Kam. Onnes IChr. H.B.S. (B); 2 u. 45: Gem. H.B.S. I—Gem. H.B.S. II (C); 2 u. 45: Kam. Onnes IIGymnasium (D.). Halve eindstrijden: 4 uur: winnaar A winnaar D; 4 uur: winnaar Cwinnaar B. Juniorestourriooi, le ronde: 2 uur: Ulo v. Rijswijk IUlo v. Rijswijk III (I); 2 u. 40 Mulo de ReuverChr. H.B.S. (II). Halve eindstrijden: 3 u. 40: Gem. H.B.S. I. V. C. B. De uitslagen West I, le klasse: Beslissing Volendam Wilskracht 20. Prom. degr. comp.: FortitudoR.K.A.V. 0—4. West II. Prom. degr. comp.: D.E.M.D. S.S. 1—4. 2e klasse B: OliveoG.D.A. II 02; Spartaan II—V.V.P. II 2—2; V.E.P.—Aeo lus 01. DIOC. HAARL. VOETBALBOND De uitslagen AFDEELING CENTRUM le klasse A: IndiaZ.P.C.; Gezellen VierSt. Martinus; The UnityVogelen zang. Prom. comp. 2e kl. Concordiav. Nis pen 01. Res. 2e kl. B: Leiden II—T.Y.B.B. III 4—3 Res. 3e kl. E: K.RV II—R.W.D. II 6—7. Res. 4e kl. E: T.Y.B.B. VII— v. Nispen 111 1—3; O.I.V. Ill—Concordia III 9—2. Res. 4e kl. F: Foreholte IIIKolping Poys II 3—1; S.N.A. II—Meerburg II 2—1 Res. 4e kl. G: V.C.H II—O.D.V II 6—0 OM DE LEIDSCHE COURANT BEKERS Groote beker D.O.S. II—Teijlingen II 6—2; D.O.S. I— Alph. Boys H 50; Meerburg IK.R.V I 1—2. Kleine beker S.M.C. Ill—O.D.I. I 2—2; Majella I— D.O.S III 2—0; St Hooger II—VCH 1—3; Leiden III—N.V.C. 2—8; Lisse V—D. S.V. I? De junioren-competitie Afd. B: Meerburg aKolp. Boys a 20; Adolf Kolping a Majella a 23. Afd. C.: 2e comp. Leiden bS.J.C. b 0 4; V.V.L. bTeijlingen b 41; Meerburg b— N.V.C. c 9—0 Afd. A: Extra comp.: St. Bernardus a Teijlingen a 9—0; N.V.C. b—D.O.S. a 2—1 Afd. B: Extra comp. N.V.C. aLeiden a 1—3; S.M.C. a—V.V.L. a 1—2. DER KAT84. SPORTVEREEKIGÏHGEN. R.K. Sportver. „S.M.C." Het is S.M.C .II gisteren niet mogen ge lukken om de overwinning te behalen, De Leidsche Courant-beker-wedstrijd tegen O.D.I. I werd in een gelijk spel beëindigd en wel 22. Voor den wedstrijd had de S.M.C.-aanvoerder bloemen in ontvangst te nemen, aangebodan door O.D.I., met het behaalde kampioenschap, wat zeer in den smaak viel. iHerna trapte O.D.. af en reeds de eerste aanval door O.D.I. on dernomen wordt met een keihard schot tegen de deklat geschoten en weggewerkt. O.D.I. blijft steeds in de meerderheid, maar tot doelpunten komen zij niet. Als S.MC zich eindelijk wat loswerkt, strandt zij steeds op de hechte O.D.I.-achterhoede. Na eenig gelijk opgaanden strijd is het O.D.I., die kans ziet om de leiding te nemen. Lang hebben zij hier geen pleizier van, want al spoedig weet S.M.C. gelijk te maken. En zelfs blijft S.M.C. geducht in den aan val. Totdat de O.D.I.-linksbunten er van doorgaat en het leder achter den S.M.C.- keeper deponeert. Wederom is dit niet van langen duur als een O.D.I. back bij een voorzet het leder van richting verandert en in het net doet verdwijnen (22). Spoedig hierop is het rusten Na de rust wordt er van weerskanten geducht aan gepakt, maar geen der partijen weet het tot doelpunten te brengen en onveranderd komt het einde van dezen in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd, waar mede door het gelijke spel S.M.C. uitge schakeld is. De junioren konden de puntjes op V.V. L. a niet veroveren en moesten deze, na een goed partijtje voetballen, aan V.V.L. afstaan met 21. R.K. Sportver. „Teylingen" Teylingen I speelde om den L. Courant beker tegen D.O.S. II en voldeed aan onze verwachting door te verliezen. Doch dat het nu 62 moest worden, was te danken aan de onvolledigheid van dit elftal. Wan neer komen deze reserven nu eens volle dig uit? Dat gaat niet goed, Teylingen! Juniores. Ook hier schijnt de klad in te zitten. Het A-elftal, dat naar „St. Bernar dus" A ging voor de extra competitie, speelde met 9 man. De uitslag was 90 voor Bernardus! Ook het b-elftal kwam uit met 10 man tegen V.V.L. b en ging met 41 ten onder. R. K. Sportvereen. V. V. L. Gisteren speelden de B-junior en tegen de dito's van Teylingen. Met een geheel an dere opstelling kwam V.V.L. in 't veld en wij gelooven, dat dit succes gebracht heeft. Voor de rust weet V.V.L. de stand te bren gen op 20. Na de rust heeft Teylingen ook succes. Toch weet V.V.L. de stand op te voeren tot 41. Jongens gaat zoo door! De a-junioren waren te gast bij S.M.C. Ook dezen kwamen met een overwinning naar huis door S.M.C. in eigen home met 21 te verslaan. „St. Michael" was zoo sportief niets van zich te laten zien of hooren. winnaar I; 4 u. 20: R.K. H.B.S.win naar II. Gewonnen na het nemen van straf schoppen. OM DEN TRIANON-BEKER. Dinsdagmiddag 4 uur speelt op het N. B. L. O.-terrein L.P.S.V. I tegen L.O.V. HONGARIJE—IERLAND 3—3. Slechts 20.000 toeschouwers woonden den officieuzen landen wedstrijd Hongarije— Ierland te Boedapest bij. Het eindresultaat v/as 33, nadat de Ieren bij de rust met 21 de leiding hadden gehad. DISTRICTS VOETBALTOURNOOI. Op 10 Mei te Voorschoten terrein V. V. L. Het vervolg van ons programma wordt a.s. Zondag voortgezet te Voorschoten, om de elftallen, welke nog niet in 't veld zijn geweest voor ons doel, ook in de gelegen heid te stellen. Het saamgestelde program ma geeft ons de verzekering, dat deze wedstrijden het aanzien ten volle waard zijn. Is het program te Noordwijkerhout voor de volle honderd procent geslaagd, wij twijfelen er niet aan of ook te Voorschoten kan dit slagen. De supporters uit die om geving zullen zeker de' gelegenheid waar nemen en ook de bezoekers van de vorige week zullen weer present zijn! De entrée is zoo laag gesteld, dat het nu niet dadelijk gaat om de gelden, maar om een grootsche propaganda te voeren voor de voetbal in R. K. verband. En nu de gang er bij ons District een maal inzit, moet deze erin blijven. Wij hebben het in handen, door a.s. Zondag in groote massa op te komen. Het is nu een maal voor onze spelers zoo bemoedigend, wanneer zij zien dat van alle kanten be langstelling getoond wordt. Alleen door algeheele samenwerking zijn wij ook tot groote dingen in staat. Onze vereenigingen dragen er wel zorg voor om het u zoo aan genaam mogelijk te maken. Aan het V. V. L.-bestuur is de organisatie wel toever trouwd. Elke vereeniging organiseert weer fietstochten. Ook gezamenlijk reizen per N.Z.H. tram is buitengewoon goedkoop en gemakkelijk om Voorschoten te bereiken. Het programma luidt als volgt: 12 uur: K. R. V. IMeerburg I, P. P. Speel; 1.15 uur: S. J. C. II—S. M. C. I, M. v. d. Klauw; 2.30 uur: V. V. L. I—S. J. C. I D. Haverkorn; 3.45 uur Leiden ILisse II, H. B. v. Veelen. Uitslag loting R.K. Sportcentrale HOOFDPRIJS 4507 2 662 1128 1876 2611 3493 4163 4585 43 663 1156 1877 2615 3568 4164 4594 48 789 1161 1903 2617 3578 4165 4597 93 805 1178 1965 2708 3621 4258 4609 110 807 1184 1994 2718 3623 4263 4640 156 857 1282 2024 2746 3647 4268 4642 196 900 1289 2068 2865 3671 4282 4657 333 913 1316 2251 2876 3689 4318 4670 338 915 1356 2259 2956 3755 4333 4671 351 920 1359 2274 3012 8785 4349 4686 416 921 1467 2288 3021 3847 4370 4759 444 945 1480 2322 3052 3959 4385 4806 458 961 1485 2323 3154 3986 4393 4838 479 978 1486 2329 3156 4000 4401 4911 552 998 1544 2337 3270 4024 4496 4921 605 1005 1563 2372 3285 4034 4507 610 1010 1604 2397 3368 4103 4513 613 1026 1635 2491 3445 4118 4532 621 1069 1667 2536 3458 4157 4576 641 1093 1874 2575 3469 4159 4583 De prijzen kunnen worden afgehaald van 8-81 Mei bij H. J. AVJLRDIECK, Oude Singel 148 R.K. Sportver. „Leiden" Het is Leiden II zoowaar mogen geluk ken haar laatste competitie-wedstrijd te winnen met 43 van T.IJ.B.B. III. Het derde speelde voor de Leidsche Courant-beker-wedstrijden, maar leed een smadelijke nederlaag van 82 tegen N. v.c. n. Leiden jun. a speelde uit tegen N.V.C. a en behaalde daar een 31-overwinning. Gaat zoo door, jongens, dan worden jul lie vast kampioen van deze extra compe titie. Leiden jun. b brachten het niet verder dan een 40-nederlaag tegen S.J.C. b. Jon gens, volgende week beter. Dinsdagavond algemeene ledenvergadering in den R.K. Volksbond, Steenschuur. Allen present. Laat geen goed Leiden-lid deze bijzondere vergadering verzuimen. Vrijdagavond indoortraining in de zaal op het Pieterskerkhof. Aanvang jun. 8 uur, sen. 9 uur. Allen present! R.K. Sportver. „D.O.S." De Leidsche Courant-beker-wedstrijden verliepen tamelijk volgens de verwachtin gen. D.O.S. I klopte de Alph. Boys reser- ven in een ongelijken strijd met 50. In de eerste helft, toen D.O.S. met ster ke wind mee speelde, namep ze spoedig de leiding, doch toen werd steeds het doel in de wolken gezocht, waardoor vele opge legde kansen verloren gingen, en ook de goed-werkende Alph. Boys-keeper bracht vele malen redding. Even voor de rust weet Hoogeboom in den uitersten hoek te koppen. De tweede helft speelde D.O.S. mooier dan de eerste, en er werd goed aangepakt. Ondanks dat de Alphenaren goed volhiel den, werd hun keeper nog 3 maal gepas seerd (50). D.O.S. II, die in Teylingen II een zware tegenstander had verwacht, zond hen met een 61-nederlaag naar Sassenheim. D.O. S. III, bij Majella op bezoek, verloor met 20, waarbij ons derde zich de weelde veroorloofd om twee Run toegewezen pe nalty's naast te trappen. R. K. Sportvereen. ïtood Wit. In een doelpunten-rijke wedstrijd wist Rood Wit 2 met 76 K.R.V. 2 er onder te houden. Vooral door de schotvaardigheid van de voorhoeden was de wedstrijd aan trekkelijk. Vooral de midvoor van Rood- Wit, die alle zeven doelpunten scoorde was bijzonder op dreef. Bij rust was de stand 43 voor R.W.D. 2. R. K. Sportvereen. „Blauw Zwart". Het junioren-elftal a van Blauw Zwart te Wassenaar speelde zijn eersten wedstrijd voor het Districts-kampioenschap tegen Quick Steps uit den Haag en won dezen wedstrijd met 20. Het junioren-elftal c speelde voor de competitie tegen G.D.S. d uit den Haag en won den wedstrijd met 52. Het junioren-elftal b is, naar wij ver namen, in zijn afdeeling eveneens karv pioen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6