STADS V NIEUWS MAANDAG 4 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING DE BILT SEINT: Zwakke tot matige meest Oostelijke wind. Aanvankelijk zwaar tot half bewolkt, later verder afnemende bewolking. Weinig of geen regen, iets zachter des nachts, over dag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 780.1 te Haparanda. Laagste barometerst.: 756.1 te Vestmanoer. Het zwaartepunt van de hooge drukking heeft zich geheel naar Scandinavië ver plaatst; over Lapland worden op het oogen- blik barometerstanden boven 780 m.M. aan getroffen. In het Zuidwesten neemt de hoogedruk langzamerhand in beteekenis af, over IJsland trekken nog voortdurend de pressies Noord- of Noordoostwaarts. In verband met den heerschenden hooge- druktoestand is het weer over bijna het ge- heele waarnemingsgebied rustig. De be wolking is plaatselijk nog al verschillend, betrokken lucht wordt o.a. in Duitschland aangetroffen zelfs valt in Noord-Duitsch- land nog motregen. Een vlakke storing bracht in het afge- loopen etmaal over Centraal Europa regen (Weenen 10 m.M.). De druk verdeel ing wijst op het aanhou den van het zachte voorjaarsweer, wellicht zal tijdelijk de bewolking wat toenemen, doch later is afnemende bewolking met de zelfde temperatuur als heden waarschijn lijk. LUCHTTEMPERATUUR. 14.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 8 uur tot Dins dagmorgen 4.58 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Dinsdag 5 Mei voorm. 2.05 uur en nam. 2.19 uur. het licht van schijnwerpers heeft de genie gedurende den nacht de wegen verbeterd. De kolonne wordt vergezeld door een hon derdvijftal vliegtuigen. Badoglio wil tegelijkertijd de omringende gebieden bezetten, zoodat de stad veilig zal zijn tegen eventueele overvallen. De oorlogscorrespondent van het Duit- sche Nieuwsbureau seint, dat de buitenland- sche gezantschappen in Addis Abeba het Italiaansche oppercommando een dringend telegram hebben doen toekomen, waarin zij verzoeken de hoofdstad zoo snel moge lijk te bezetten, aangezien de anti-buiten- landsche stemming der bevolking, welke na de vlucht van den Negus en de regee ring zonder eenigen rem is, en die sedert maanden tegen de vreemdelingen is opge jaagd, zich gemakkelijk zou kunnen keeren tegen de blanken, die nog in Addis Abeba vertoeven. Het Italiaansche opper-com- mando heeft in verband daarmede alle maatregelen genomen om het oprukken der auto-colonne, welke met ontzaglijke terrein moeilijkheden te kampen heeft, te bespoe digen. Tot gistermorgen hadden 1600 auto's den pas Termaber overschreden. Vliegtui gen dragen zorg, voor de levensmiddelen- voorziening der colonne. De Askan-colon- ne bevindt zich reeds dicht in de nabijheid van de hoofdstad. In Asmara maakt men zich gereed Maandag groote vreugde-betoo gingen te houden in verband met de defi nitieve overwinning. ROME IN FEESTSTEMMING. In feestelijke stemming verdringen zich duizenden menschen in de straten van Rome. Vooral in de omgeving van het Pa lazzo Venezia is het druk. De vreugde van het publiek werd gister nog grooter, toen gisteravond het bericht bekend werd, dat na groote moeilijkheden de pas over den berg Termaberg werd vrijgemaakt, en dat de autocolonne thans over dezen driedui zend meter hoogen pas in de richting van Addis Abeba oprukt, teneinde zich aan te sluiten bij een tweede colonne, die te voet opgemarcheerd was en die zich reeds in de nabijheid van de Abessijnsche hoofdstad bevindt. HARRAR BEZET TEGELIJK MET ADDIS ABEBA? Generaal Graziani heeft een uitvoerig rapport gepubliceerd over den strijd in Ogaden, waar hij het leger van ras Nasiboe, dat 30.000 man telde, heeft verslagen. Drie Italiaansche colonnes, zoo meldt hij, zijn op 14 April den opmarsch tegen de vijandelijke troepen in het gebied van Sas- sabaneh begonnen; vijftien dagen lagen hebben de twee legers op verbitterde wijze elkaar bevochten. De Abessyniërs hebben zich op manhaftige wijze verdedigd, maar ofschoon zij het voordeel hadden van het hun vertrouwde terrein en de Italianen te lijden hadden van de slechte atmosferische omstandigheden, konden de Ethiopiërs hun verzet toch niet volhouden. Zij hebben 5000 dooden op het slagveld achtergelaten. Generaal Graziani besluit zijn bericht met de opmerking, dat door de bezetting van Daggaboer het cordon om Jijiga en Harrar gesloten is. In Italiaansche kringen zou men niet verbaasd zijn, als de val van Harrar samenviel met de inneming van Ad dis Abeba. Graziani rukt in geforceerde marschen naar Harrar op. DE OORLOG IS AFGELOOPEN. Italiaansche pers over de vlucht van den Negus. Het vertrek van Haile Selassie uit Addis Abeba naar Djiboeti wordt door de Noord- Italiaansche bladen voorgesteld als het ein de van den Abessijnschen veldtocht. Uitvoe rig wordt melding gemaakt van de oproe ren, de verbreking van alle telefonische en telegrafische verbindingen met Addis Abe ba, etc. De Negus, zoo schrijft de „Gazetta del Popoio" in Turijn, krijgt wegens zijn houding tegenover Italië het lot, dat hij verdient. De oorlog is ten einde. Er kunnen zich nog wel strijdoperaties ontwikkelen uit den tegenstand van de rechtervleugel van den legergroep van Ras Nassiboe of uit een verdedigingspoging voor de poorten van Addis Abeba, maar de oorlog is toch geëin digd met de volledige overwinning van Ita lië en den volledigen nederlaag van Abes- synië. Daar moeten allen nota van nemen. Een herleving van den oorlog in Abessynië zal niet mogelijk zijn, daar Italië het land zal ontwapenen en in het bijzonder een waakzaam oog zal houden op de verbin dingswegen met de naburige koloniale ge bieden. Het is intusschen mogelijk, dat de oorlog van Afrika naar Europa overslaat. Om dat tot stand te brengen zou voldoen de zijn de sancties te verscherpen of ook slechts op het tegenwoordige niveau te ia- ten. De Fransche pers over den toestand in Abessynië. Nu de Negus het land verlaten heeft, ge ven alle Fransche bladen als hun meening te kennen, dat de tegenstand der Abessij- nen verdwenen is en dat het einde van den oorlog in zicht is. Hoe men de daad van den Negus ook kwalificeert, zegt de „Petit Parisien", het staat gelijk met een „abdi catie de facto". De Italiaansche troepen hebben nog slechts gedemoraliseerde ben den voor zich, zonder leider, zonder samen hang, en men kan derhalve rustig zeggen, dat Badoglio zijn taak met succes heeft vol bracht. Engeland verwonderd over het vertrek van den Negus. Het vertrek van den Negus naar Dji boeti. heeft in Britsche kringen groote ver bazing gewekt. Men verwachtte, dat de Ne gus een verdediging tot het uiterste zou organiseeren, zelfs indien de hoofdstad in handen van de Italianen viel. In officieele kringen toonde men zich zeer gereserveerd inzake de houding, welke de regeering thans aanneemt. Men acht het evenwel thans waarschijnlijk, dat de Brit sche gezant te Addis Abeba naar Engeland terugkeert, zoodra de veiligheid van de Britsche onderhoorigen wederom verze kerd is. VOOR DE BEZETTING VAN ADDIS ABEBA. Na zeven maanden strijd. Nu de Negus Addis Abeba in den nacht op Zaterdag heeft verlaten en de inneem- sche bevolking vrijwel zonder eenige lei ding achter is gebleven, is de situatie in de stad een chaos gelijk. Uit de verschillende berichten, welke de laatste dagen zijn oijtvangen, blijkt; dat de stad is prijsgegeven aan roof en plundering. De Negus heeft bij zijn vertrek de deuren van zijn paleis laten openen en de daar aanwezige voorraden ter beschikking ge steld van de bevolking. Ongure elementen voeren er thans den boventoon. „Donker" Addis Abeba heeft de warenhuizen geplun derd en is zich te buiten gegaan aan alco holische dranken, waarvan het nimmer het bestaan heeft gekend. Op deze wijze kon het dan ook gebeuren, dat inboorlingen, ge tooid met hooge hoeden en met Euro pee- sche kleeding aan, zwaaiend door de straat trokken. Herhaaldelijk is het daarbij tot botsingen met andere groepen gekomen, terwijl de rustige burgers der stad in vele gevallen him verzet met den dood hebben moeten bekoop en. Meer dan twintig Grie ken en Armeniërs zijn om het leven geko men, evenals de vrouw van den Ameri- kaanschen zendeling Sladin. De vreemdelingen zochten een toevlucht tot de verschillende legaties. Volgens een mededeeling van den Franschen gezant, den heer Paul Bodard, die ook de Nederland- sche belangen in Abessynië waarneemt, aan zijn regeering, bevinden zich in het versterkte legatiegebouw van Frankrijk meer dan 1500 vluchtelingen. Een zeer groote menigte, naar schatting ongeveer 3000 man sterk, heeft vele malen gepro beerd het gebouw te bestormen, dat onver vaard werd verdedigd door een veertigtal Arkari's onder bevel van een Fransch offi cier. Naar schatting zijn bij de talrijke ge vechten, welke de laatste dagen te Addis Abeba zijn geleverd, meer dan 200.000 schoten gelost. Meer dan 1000 personen zijn de Britsche legatie binnengevlucht. Hier heeft o.m. het Egyptische hoofd der Abessijnsche kerk een onderkomen gevonden. Duizenden vreem delingen hebben de stad verlaten. De Amerikaansche gezant, Cornelius van Engert, heeft er bij den Britschen gezant op aangedrongen, hem hulp te willen ver- leenen, indien het noodig mocht zijn de Amerikaansche legatie, welke onvoldoende beschermd is, te verlaten. De bewakings- manschappen der Britsche legatie zijn het talrijkst en het best bewapend. Zij hebben ook hulp geboden aan den Turkschen ge zant, wiens ambtswoning door het gepeu pel werd aangevallen. Bij de verschillende aanvallen van het grauw zijn zeer veel roovers neergescho ten. De straten liggen bezaaid met lijken van Abessijnen. Toen Britsche manschappen van het Roo- deKruis in de straten van Addis Abeba hulp wilden verleenen, 'heeft het gepeupel dr. Melly aangevallen en ernstig gewond. De positie yan den Negus. Van Italiaansche zijde wordt uit Dzjiboeti gemeld, dat aan den specialen trein, waar mede de Negus en zijn gevolg de reis uit Addis Abeba hebben gemaakt, twee wagons waren gekoppeld, welke geheel gevuld zou den zijn met zakken daalders, terwijl aan den trein voort zes wagons met koffie wa ren gehaakt. Zoowel in Fransche als in Engelsche po litieke kringen acht men het mogelijk, dat Haile Selassie zich naar Engeland zal bege ven om zich daar voor langen duur te ves tigen. Te Londen verklaart men, dat de Negus in het West End van Londen een prachtige villa bezit. Eenigen tijd geleden zou dr. Martine den gezant van Abessynië te Londen, de koopacte voor den Negus hebben geteekend. De koop zou gesloten zijn met de mededeeling, dat het gebouw gebruikt zou worden als nieuw gezant schapsgebouw voor Abesynië. Tusschen het begin der vijandelijkheden, 2 October, en de vlucht van den Negu^1, 2 Mei, zijn dus juist zeven maanden verloo- pen. Ras Tafari, die in 1905 als 15-jarige „Ne gus Negesti" werd onder den naam Haile Selassie hoopt den onafhankelijkheidsstrijd langs diplomatieken weg voort te zetten. HEDEN BEZETTING VAN ADDIS ABEBA. ROME, 4 Mei. (A.N.P.) Men verwacht hier dat Addis Abeba heden zal vallen. ROME, 4 Mei. (A.N.P.) Volgens een te Rome uit particuliere bron ontvangen be richt, zou de voorhoede der Italiaansche troepen de hoofdstad van Abessynië, Addis Abeba, hebben bereikt. Auto rijdt op de Bree- straat echtpaar'aan. De vrouw aan de bekomen verwondingen overleden Gisterochtend te ongeveer elf uur reed de heer van P., alhier woonachtig, met een personenauto op de Breestraat, ter hoogte van het voormalige stadhuis. Uit de rich ting Den Haag kwam een tram, juist op het oogenblik, dat van de andere zijde ook een auto naderde. De heer van P. wilde met zijn auto tusschen tram en de auto doorrijden, doch hij verloor de macht over zijn stuur en botste, na het trottoir te zijn opgereden, tegen de winkelruit van het bloemenmagazijn van den heer Hosman. Op het trottoir bevindt zich juist voor dezen winkel, 'n tramhalte, waar de heer en mevrouw Verhoeven, wonende aan de Beestenmarkt alhier, stonden te wachten op een tram, die hen naar Den Haag zou brengen. Beiden geraakten be kneld tusschen de auto van den heer van P. en den gevel van het bloemenmagazijn en werden ernstig gewond. Na door den Eerste Hulpdienst te zijn verbonden, werden de slachtoffers naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar de 61-jarige mevrouw Verhoeven, korten -tijd na aankomst is overleden. Haar 62-jarige echtgenoot, de heer J. Verhoeven, maakte het naar omstandighe den redelijk wel en kon in den loop van den dag uit het ziekenhuis worden ontsla gen. De auto van den heer van P., die zelf ongedeerd bleef, werd ernstig beschadigd. Behalve de groote winkelruit werden ook eenige ruiten van het aangrenzende perceel, het vroegere woonhuis van prof. Kan, waarin thans het bouwbureau van het nieuwe stadhuis gevestigd is, verbrijzeld. Hoe het ongeluk precies plaats vond. Omtrent de toedracht van het ongeluk vernemen wij nog het volgende: Ter hoogte van de fa. Meeuws stonden twee auto's geparkeerd tegen het trottoir. De tram, die bij de halte gestopt had zette zich juist weer in beweging in de richting Noordeinde. Uit. de richting Noordeinde kwamen twee auto's. De eerste dezer auto's kon nog juist de geparkeerde auto's en de tram passeer en. Op het moment echter dat de tweede auto, bestuurd door den 38-jari gen monteur J. P. v. P. het voorbeeld van zijn voorganger wilde volgen, draaide de achterste van de geparkeerde auto's van zy'n plaats om den rijweg op te rijden. De bestuurder van deze laatste auto, S. v. d. H., uit Delft, stak geen richtingwijzer uit. Van P., die geen rijbewijs heeft en de chauffeurkunst niet geheel meester schijnt te zijn probeerde eerst door uitwijken naar links de auto van v .d. H. te ontwij ken. Daardoor kreeg hij een duw van de tram en waarschijnlijk is hij toen de macht over zijn stuur verloren en linea recta het trottoir opgevlogen. De heer v. d. Hoeven en zijn vrouw, de 61-jarige J. M. V. geb. v. L. werden eenige meters verder op het trottoir geslingerd, terwijl de auto tegen de winkelruit van de fa. H. opreed. De vrouw is te half een overleden. De man kon in den loop van den dag weer naar huis worden KOMT DE NEGUS NAAR LONDEN? LONDEN, 4 Mei (A.N.P.) De Abes- siinsche gezant, dr. Martij n, verklaarde vanochtend aan de pers, dat hij er niet aan twijfelde of de Negus zal tenslotte naar Londen komen, doch vermoedelijk zal hij eerst naar Palestina gaan. De ge zant voegde hieraan toe, dat hij maatrege len heeft genomen, opdat de jongste zoon van den Negus te Londen zal worden op gevoed. De Negus geniet asylrecht in Fransch Somaliland PARIJS, 4 Mei (A.N.P.) Men weet hier nog niet wanneer de Negus Djiboeti zal verlaten en waarheen hij zal gaan. Vóór zijn vertrek uit Addis Abeba ver klaarde hij evenwel, dat hij zich wilde begeven naar een gebied, dat onder be scherming van de Britsche vlag stond; vermoedelijk zal hierover moeten worden onderhandeld tusschen hem en de Brit sche regeering. Ondertusschen geniet hij en zijn gevolg in Fransch Somaliland het grootst mogelijke asylrecht. De duur van zijn verblijf hangt alleen af van zijn eigen beslissing. Verder zijn de berichten, dat een Fransch detachement naar Addis Abeba zou zijn vertrokken, onjuist. Er is verster king vertrokken naar Diredawa, waar reeds een compagnie Fransche koloniale troepen lag. NIEUW GEVAAR VOOR DE HOOFDSTAD ADDIS ABEBA, 4 Mei (A.N.P.) Hoe wel het systematisch plunderen thans ten einde is, dreigt de hoofdstad een nieuw gevaar, door het nadei'en van een bende Galla-desperado's. De meeste vreemdelingen zijn onderge bracht in de Britsche legatie, de Turksche legatie is verlaten, nadt hier vijf personen waren gedood. In totaal zijn bij de ongeregeldheden van de laatste dagen 12 Europeanen om het leven gekomen, het aantal gewonde Abessijnen bedraagt ongeveer 300. Ook de Amerikaansche legatie bleek on houdbaar en zij die zich hier bevonden, zijn naar de Britsche legatie overgebracht, terwijl ook de Zweedsche onderhoorigen zijn overgebracht naar de Britsche legatie vervoerd. De schuldvraag is ingewikkeld. Immers ook v: d. H., die verzuimde zijn richtingaanwijzer uit te steken gaat niet vrijuit. Naar wij ten slotte nog vernemen, was de auto, waarmede het ongeluk gebeurde, een huurauto en dezelfde wagen, waar mede enkele weken geleden een aantal Leidsche studenten te Maartensdijk een ongeluk hadden, toen den doe. van een hunner tengevolge had. HET 75-JARIG BESTAAN DER ST. ELISABETH-VEREENIGING. Tot besluit van de herdenking van het 75-jarig bestaan der St. Elisabeth-Ver- eeniging werd Zaterdagmiddag in het St. Vincentiusgebouw aan de Hooglandsche Kerkgracht een drukbezochte receptie ge houden. Namens de St. Vincentiusvereeniging werd hier het woord gevoerd door den heer Jac. Creyghton, die eraan herinnerde, dat hij ook bij het 60-jarig bestaan der Vereen, mej. Coebergh heeft mogen toe spreken. De laatste jaren zijn voor de St. Elisabethver. ongetwijfeld bijzonder zwaar geweest, doch mej. Coebergh heeft in die jaren verschillende krachten rondom zich weten te verzamelen, die met haar de moeilijkheden wisten te overwinnen. Daar. door is de St. Elisabethvereeniging een groote organisatie geworden. Met des te meer vreugde biedt spr. daarom zijn ge- lukwenschen aan en voegt er den wensch aan toe, dat het mej. Coebergh gegeven moge zijn in dezelfde goede gezondheid haar werk te mogen blijven vervullen. Uit waardeering voor het vele werk, door de St. Elisabethver. verricht had de St. Vincentiusver. een bloemstuk gezon den, waarvan de kleuren de verschillende wenschen vertolken. Van de St. Vincentiusvereeniging kwam met den heer Creyghton ter receptie de heer L, v. d. Laan tevens president van de conferentie van de H. Maria en de heer W. Kerckhoff, van de conferentie van den H. Petrus de heeren A. Gründemann en C. M. van Hamersveld, van de H. Hart- conferentie, de heer ir. J. v. d. Laan, van de Dominicus-conferentie de heer ir. P. Fehmers. Het R. K. Parochiaal Armbestuur en het R. K. Parochiaal Wees- en Oudelieden- huis was vertegenwoordigd door de heeren J. P. Noordman, A. Filbry en B. H. Stum- pel. Namens dit bestuur sprak de heer J. P. Noordman de beste wenschen uit voor de jubileerende vereeniging en wees op den band tusschen beide instellingen, die nog sterker is dan tusschen zuster en broer. Zij kunnen beschouwd worden als de Sia- meesche tweelingen. Daarom mag het niet verwonderen, dat het Armbestuur zoo deelneemt in de feestvreugde en een woord van dank voor de aangename en vrucht bare samenwerking meent spr. hier zeker op zijn plaats. Hij hoopt tevens, dat de band tusschen beide hecht moge blijven als tot nu toe. Een bijzonder woord van gelukwensch richt spr. tot de presidente in verband met de haar verleende hooge onderscheidingen, waarna hij tenslotte eindigt met den wensch, dat mej. Coebergh nog heel veel arbeid zal mogen verrichten en dit met dezelfde frischheid en kracht, welke zij steeds aan den dag heeft gelegd. Ter receptie merkten we verder nog op VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. De Negus gevlucht naar Djiboeti Addis Abeba in vlammen. De Italianen voor de poorten der stad. (1ste blad). Grootsche hulde aan het stoffelijk over schot van pater Dam ia an, den Apostel der Melaatschen. (4de blad). De herstemmingen in Frankrijk. (4de blad). Verkiezingen in Egypte. (4de blad). BINNENLAND. Dienstbode te Assen pleegt moordaanslag op haar mevrouw. (3de blad). LEIDEN. Overleden is de weleerw. pater Th. van Eijsden o.f.m. (1ste blad). Doodelijke aanrijding op de Breestraat. (lste blad). De 43ste Diës-viering van Sanctus Augustinus. (lste blad). SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL: België dwingt het Ned. elf tal een gelijk spel af. (2de blad). HOCKEY: Hollandsche damesoverwin ning op Frankrijk. (2de blad). ATHLETIEK: De trialmeet op het R. K. Sportpark te Leiden leverde een fraaie zege voor „Holland" op met de Bataven op de tweede plaats. (2de blad). LAWNTENNIS: Nederland wint met 32 van Monaco, Frankrijk met 50 van China. (2de blad). ZEILEN: De oefenwedstrijden voor de Olympiajollen op de Kaag. (2de blad). AGENDA LEIDEN. Maandag, St. Rapliaël". Ledenvergadering Spreker de heer Prust, Bondsge- bouw 8 uur. Dinsdag. R. K. Volksbond, jaarvergadering in het Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag, Cello-recital Bram Hemerik, Klei ne zaal Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag, R. K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „St. Clemens", ledenverga dering, Hotel „Central", Bree straat, 7 uur. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging zitting in het gebouw der St. Vincentiusvereeniging Hoogland sche Kerkgracht, van 89 uur. Vrijdag, R. K. Metaalbewerkersbond, le denvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171 tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 114 tel. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. den zeereerw. heer pastoor Th. M. Beukers met de leden van het Kerkbestuur der St. Petrusparochie, de heeren S. Wijtenburg, R. Hueber, P. van Oerle en J. Hermans, pastoor Ign. Smeets, o.f.m., (pastoor Smitz was door ongesteldheid verhinderd), de paters Frigge, v. d. Snoek en v. Galen, de kapelaans Schrama, Dorbeck, Lansber gen en Verhoofstad, rector R. Reynen, en rector Beune van het St. Liduina-Huis. Verder kwamen hun gelukwenschen aan bieden mr. A. F. L. M. Tepe, wethouder van onderwijs en zijn echtgenoote mevr. TepeMolkenboer, de gemeentesecretaris mr. dr. C. E. van Strijen, mr. E. Bolsius, mr. P. Briët en mej. Van de Velde namens den Voogdijraad, de heer S. Rozemond, directeur en mej. de Vries, ambtenaresse van Maatschappelijk Hulpbetoon, de heer P. van Aggelen namens het Leidsch Borg stellingsfonds en met ir. P. Fehmers na mens het Crisis Comité, de heer Sobels namens de Leidsche Maatschappij van Wel dadigheid, de heer Th. Wilmer als hoofd redacteur van de Leidsche Courant en met den heer H. Tobé namens de R. K. raadsfractie, mevr. SimonisKortekaas en mevr. CollaHueber namens de „Hulp in de Huishouding en de Baby", dr. W. J. Si mons als voorzitter van den R.K. Bond van Kraamverzorgsters, de dames Gründe mann en Langezaal namens de St. Elisa beths-penning, mevr. C. v. d. EistCoe bergh namens „St. Paula", de dames J. Th. Keesom en W. v. Lith namens het Armen- clubje „S. Augustinus", de heeren Kluyt- mans en Schamper namens het Liefdewerk voor Kinderbescherming, dr. Boonacker namens den Armenraad, mr. A. J. Sorma- ni namens de R. K. Hofjes, en zeer vele notabelen, zoodat de receptie een uur lang onafgebroken zeer druk bezocht was. Zij allen getuigden in korter of langer bewoordingen van de sympathie, welke de St. Elisabethvereeniging hier ter stede be- zit en boden hun gelukwenschen aan ver eeniging, bestuur en presidente aan, welke laatste allen hartelijk daarvoor dankzegde. Na de receptie bleven de dames nog eenigen tijd in intieme kring bijeen om aldus het mooie jubileum te besluiten. De schaalcollecten hebben gisteren op gebracht in de kerk van O. L. Vr. Hemel vaart en St. Joseph 355 gld., in de St. Pe- truskerk 485 gld., in de Lodewijkskerk 29 gld., in de Haagweg-kerk 155 gld. Op pag. 8, 2e blad, hebben wij een photo geplaatst van de jubileerende vereeni?i"r<

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2