BUITENLAND BINNENLAND UIT DE OMGEVING MAANDAG 4 MEI 193b DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 DUITSCHLAND. HET PROCES TEGEN MGR. LUDWIG WOLKER. Zal hij worden vrijgesproken? In verband met de arrestatie van prelaat Wolker verneemt de K. W. P. nog de vol gende bijzonderheden: Nadat Mgr. Ludwig Wolker naar de ge vangenis was overgebracht, heeft hij ge durende 4 weken geen bezoek noch brie ven mogen ontvangen. Het onderzoek is thans ongeveer beëindigd en de instructie is aan de rechtbank overhandigd. Het materiaal dat tegen Mgr. Ludwig Wolker is verzameld, is zoo gering, dat de advocaten van oordeel zijn, dat er geen termen aanwezig zullen blijken om 'n aanklacht te formuleeren. Hierop was ook het verzoek van het Aartsbisschoppelijk Generaal Vicariaat van Keulen gebaseerd, toen enkele weken geleden namens Kardi naal Schulte aan het Ministerie van Jus titie te Berlijn het verzoek werd gericht om Mgr. Ludwig Wolker en de overige jeugdleiders op vrije voeten te stellen en hen openlijk eerherstel te betuigen, ofwel om het proces zoo spoedig mogelijk „voor een onafhankelijke Duitsche rechtbank" te doen plaats hebben Op dit verzoek werd door Berlijn een zeer v.ag en ontwijkend antwoord gegeven. Intusschen heeft de beroemde advocaat Mgr. dr. Grimm, zelf lid der N. S. D. A. P. zich bereid verklaard om de verdediging van Mgr. Wolker op zich te nemen. De ver dediger is er van overtuigd, dat Mgr. Wol ker in ieder geval zal moeten worden vrij gesproken. Naar wij van welingelichte zij de vernemen zal het proces waarschijnlijk te Berlijn gevoerd worden. Lichamelijk en geestelijk maken de gevangenen het zeer goed en Mgr. Wolker's vertrouwen in de toekomst is ongeschokt en hij gevoelt zich sterk in de overtuiging dat millioenen Duitsche katholieken achter hem staan en van zijn onschuld overtuigd zijn. FRANKRBJK. EEN VERSCHUIVING NAAR LINKS. Herstemmingen in Frankrijk. Gisteren hebben de herstemmingen in Frankrijk plaats gehad. De verkiezingsdag is rustig verloopen. Alleen te Menton in Zuid-Frankrijk heeft zich een incident voorgedaan In het stem bureau verweten een aantal kiezers eenige ipersonen, zich aan fraude schuldig te ma ken Er werden revolverschoten gelost, waardoor een persoon aan de hand ge wond werd De politie trad onmiddellijk handelend op en herstelde de orde. Wat de uitslagen betreft, deze vormen in zoo verre een verrassing, dat de verschui ving naar links nog grooter is, dan oor spronkelijk verwacht werd. Volgens de laatste statistiek van het ministerie van ibinnenlandsche zaken, welke 610 uitslagen van de 614 zetels van de Kamer bevat, zijn thans gekozen: Communisten 72, winst 62 zetels. Dissidente communisten 10, verlies 1. Sfio socialisten 146, winst 49. Republikeinsche soc. Unie 26, verlies 19. Onafhankelijk socialisten 9, verlies 12. Radicaal-socialisten 115, verlies 43. Onafhankelijk Radicalen 31, verlies 34. Links Republikeinen 83, verlies 16. Volksdemocraten 23, ongewijzigd. Republikeinsch Dem. Unie 88, winst 12. Conservatieven 11, winst 5. Theoretisch kunnen dus de linksche par tyen rekenen op 375 stemmen doch ver moedelijk zal een veertigtal Radicaal So cialisten, die gekozen zyn tegen de voor* schriften van het eenheidsfront in, zich niet onderwerpen aan de discipline in de Kamer De vorming yan de nieuwe regeering zal dus niet gemakkelijk zijn. De huidige re geering-Sarraut zal tot 1 Juni blijven regeeren, aangezien de huidi ge Kamer tot einde Mei zitting heeft. ENGELAND. HET „THEE-LEK". Twee regeeringspersonen hierbij betrokken? Naar wordt vernomen, zouden een of twee leden van de regeering betrokken kunnen worden in de kwestie van de indis cretie van de begrooting. In parlementaire kringen gaat dit gerucht reeds enkele da gen. Men is van oordeel, dat volledige klaarheid in deze zaak moet worden ge bracht. SPANJE. SPAANSCHE FURIE. Weer een kerk overvallen. Te Brenes hebben extremisten een kerk overvallen en daarin de beelden en alle sieraden vernield. De Guardia Civil werd met revolver schoten ontvangen, maar wist de orde door middel van de wapenen te herstel len. Twee extremisten werden gewond. De incidenten te Cuenca. Over de incidenten te Guenca worden eenige bijzonderheden bekend. Toen troepen betoogers het klooster der broeders van den H. Vincentius voorbij kwamen, weerklonken plotseling schoten. De menigte trachtte het klooster te bestor- R. K. Ver. v. Kraamverzerging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. men en de Guardia Civil moest optreden. De betoogers deden toen een aanval op een Zusterklooster en dwongen de Zusters het gebouw te verlatende politie herstel de de orde. In de geheele provincie is de algemeene staking afgekondigd. In de stad patrouilleeren 200 garden uit Madrid. Arrestaties wegens samenzwering. Men heeft te Madrid zeven personen gear resteerd, waaronder drie politie-beambten, die beschuldigd worden een jaar geleden een complot te hebben beraamd om ver scheidene linksche politici naar 't leven te staan, o.a. had A^zana tijdens een vergade ring, die te elfder ure werd afgezegd, ver moord moeten worden. PALESTINA. DE STAKINGSBEWEGING. Volgens uit Palestina ontvangen berichten duurt daar de stakingsbeweging voort. Emir Abdalla van Transjordanië, die door een Arabisch-palestijnsche delegatie ge raadpleegd is, heeft den raad gegeven de staking, die thans 12 dagen duurt, op te heffen, maar de Arabische Nationale Raad heeft besloten de staking voort te zetten. De algemeene toestand is vrij kalm, hoe wel er toch nog enkele bommen geworpen zyn, en eenige pogingen zijn gedaan in en kele Joodsche plaatsjes brand te stichten. Een Joodsch medicus, gewond tijdens een betooging te Haifa, is inmiddels bezweken. Zijn stoffelijk overschot is gistermorgen zonder incidenten ter aarde besteld. EGYPTE. NATIONALISTEN BEHALEN OVERWINNING Bij parlementsverkiezingen Zaterdagochtend zijn de verkiezingen voor het Egyptische parlement begonnen. Op verscheidene plaatsen hebben ernstige verkiezingsonlusten plaats gehad. In Bas rah zijn twee personen gedood en negen gewond, onder wie drie agenten en een ambtenaar Te Giza werden vier personen gewond, te Nenisoeef twaalf, te Girga ne gen. De uitslag der verkiezingen is nog niet volledig bekend, doch van de 232 zetels van de Kamer zal de Wafd vermoedelijk 182 zetels behalen Volgens de tot nu toe bekende uitslagen behaalde de Wafd 85 procent van de zetels. BU1TENLANDSGNE BERIGHTEN TACHTIG DOODEN BIJ EEN AARDSCHOK. Uit Kanton wordt gemeld, dat bij een aardschok, die dezer dagen het disrtict Ling-Sjam in Kwantoeng heeft geteisterd, 80 menschen zyn gedood en 200 gewond. CYCLOON BOVEN DE KASPISCHE ZEE. Boven de Kaspische zee woedt een hevige cycloon. Verscheidene schepen zijn gezon ken en het scheepvaartverkeer ligt geheel stil. Er zijn talrijke slachtoffers te betreu ren. OVERSTROOMING IN ZWEDEN. Geheel Zweden wordt door ernstige over stroomingen geteisterd, daar tal van rivie ren buiten de oevers zijn getreden. In Vaest- manland zijn duizenden stuks vee omge komen, terwijl honderden boerenfamilies dakloos geworden zijn. De schade beloopt verscheidene millioenen kronen. HET WONDER VAN DEN H. JANUARIUS. Heeft wederom plaats gehad. Zaterdag heeft te Napels de jaarlyksche plechtige overbrenging plaats gehad van de vaas, bevattende het bloed van den H. Januarius, uit de kathedraal naar de kerk van de H. Clara Het wonder, hierin be staande dat het geronnen bloed van den heilige éénmaal in het jaar weer vloeibaar wordt, geschied<ie om zeven minuten na acht uur des avonds, in tegenwoordigheid van den minister van justitie, vele autori teiten en een groote menschenmenigte. EEN SNOODAARD Robert S. James, een arbeider, die vijf keer getrouwd is geweest, heeft na een mee- doogenlooze ondervraging gedurende 36 uur bekend, gebruik te hebben gemaakt van ratelslangen om zijn laatste vrouw, in Augustus van het vorig jaar, van het leven te berooven. James had volgens mededeeling van een kennis der familie, zijn vrouw te midden van eenige ratelslangen geduwd, waarna hij haar in een vijver had geworpen, om bij de politie den indruk te wekken, dat de vrouw door een ongeluk aan haar ein de was gekomen. LEIDERSDAG DER ST. JOSEPHSGEZELLEN In het Clemenshuis te Noordwijkerhout. Voor de vierde maal kwamen gisteren de leekenleiders der St. Jos.-Gez.-Ver. bijeen in het voor hun District zoo gunstig gele gen Retraitenhuis te Noordwykerhout. Van de gastvrijheid der Paters Redemptoristen werd een dankbaar gebruik gemaakt door bijna 90 senioren en commissarissen, die vanuit stad en dorpen in den vroegen mor gen optrokken naar hun ééndaagsch-home. Te acht uur werd in de devote kapel een plechtige H. Mis opgedragen door den Dis- tricts-Praeses, Kap. H. Schrama. Een eigen Schola Cantorum en eigen misdienaars wa ren wel het bewijs van de zelfwerkzaam heid der Gezellen. Onder de H. Mis nader den allen ter II. Tafel. Een ontbijt in grooten stijl wachtte hier na de deelnemers in de eetzaal, waaronder de Districts-Praeses zyn dank uitte voor de groote opkomst en dank bracht aan zangers en misdienaars. Na een zeer welkome pauze begon om half elf de eerste vergadering. Praeses Schrama opende deze bijeenkomst met ge bed en zette in het kort uiteen het doel van een districts-leidersdag n.L om èn gods dienstig èn sociaal ons te verdiepen, te ver levendigen en te stuwen; dan pas kan vruchtbaar gewerkt worden en bereiken we veel goeds. Hierna werd het woord verleend aan den Districts-Praeses van Delft, Kapelaan A. de Bot, om te spreken over: Het gezin terug aan Christus. Spr. herinnerde eerst aan het bijzondere van dezen dag, nu in Antwerpen wordt binnengehaald het stoffelijk overschot van België's nationalen held, pater Damiaan, den kruier van den dood, den redder der zielen, den vader van de melaatsehen. Deze held was het product van een echt katho liek gezin, waar de geest van Nazareth groeide en leefde. Ook wy moeten voor de kerstening der wereld beginnen bij het gezin, op de eerste plaats in het ouderhuis en op de tweede plaats in ons Kolpingsgezin. Als we zien, hoe rondom ons gerukt wordt aan het huis gezin, dan kunnen we zoo hoogst dankbaar terugdenken aan ons ouderlijk huis, aan de heerlijke sfeer van een echt christelijk ge zin. Er was een tijd, in de zoo dom ver smaadde middeleeuwen, dat de maatschap pij steunde op het christelijk gezin. En nu? Een totaal verworden wereld. Het zuur- deesem van den hel vreet in. Neem Rus land of Duitschland, Spanje of Mexico, daar is het kapot geslagen huisgezin de oorzaak van de ellende. Waar men de vrije liefde preekt, wordt God verjaagd en waar, zoo als in Duitschland, het natuurrecht der ouders moet wijken voor den staat, daar kraakt men de kiemcel der maatschappij. Wij op de eerste plaats moeten vasthou den aan het huisgezin en toonen kind te zijn van vader en moeder. Als ge de sfeer van uw eigen ouderhuis niet begrijpt, deugt het niet; want nog steeds geldt Gods gebod: Eert uw vader en uw moeder. Willen wij in de Gez.-Ver. de gezinsgeest kweeken, dan moeten we zelf voorbeelden zijn. Niet alleen den Gezel inschrijven, maar hem ook geven onze liefde en hem nemen onder onze hoede. Daarom moet in den leekenleider leven de geest van onthech ting en offer. Na een enthousiast applaus op deze von kende voordracht werd het woord gegeven aan den Districts-Senior, Steph. Menken, om te spreken over: „Samenwerking". Spr. achtte het een riskante onderneming om hier te spreken, omdat de twee andere sprekers van dezen dag „optima forma" zijn. Hij wil het er echter op wagen om te spre ken over de samenwerking van priesters en leeken, een samenwerking, die de Gez.- Ver. deed stichten en uitgroeien. Want het is deze samenwerking, die ons moet bren gen tot doelbewuste katholieke actie. Niet alleen de Kolping's opgave deed mij grijpen naar dit onderwerp, maar ook de gedachte, dat we nog jong zijn en christen. Het schouwspel der verwoesting doet ons met Guido Gezelle verzuchten: Dat 't Kerstdag zij, Dat 't ophouden, al dat zinken Dat sterven, dat verloren gaan Des levens. Het doel van het Kolpingswerk is te wek ken en te ontwikkelen een krachtige gods- dienstig-sociale levensbeschouwing en le venspraktijk. Hoe bereiken we dat? Door in de Gez.-Ver. de katholieke jongeren sa men te brengen zonder meer? Spr. geeft dan eenige cijfers, waaruit blykt, dat nog veel meer katholieke jonge ren gebracht moeten worden tot onze be weging. Want het nergens-aan-zijn betee- kent voor velen, in het leven staan met de groote kans van mislukking, grooter naar mate de zorg der ouders kleiner is. De samenwerking, ook onderling, moet van bijzondere kracht zijn in het gewone vereenigingsleven. Wij zyn geroepen tot apostolaat, wij moeten het gemakkelijke durven vergeten om te grijpen in de han den van zoovelen langs het levenspad, om aldus te toonen, dat het ons ernst is met ons werk. Vóór al het andere is noodig de zelfken nis. Men mag zich bewust zijn van zijn ta lenten, men moet ook kennen zijn gebre ken. Dan. ook leert men anderen begrijpen en waardeeren. Spr. komt dan tot de bijzondere plaats van den leekenleider in het Kolpingswerk. Aan het leiderschap stelt de nieuwe tyd nieuwe eischen en een wezenlijke edsch is, dat de leeken zich inwerken om te voor komen, dat ooit een Gez.-Ver. teniet gaat by het heengaan van een Praeses, die er al les in handen had en op wien al het werk aankwam. Dat inwerken kan op velerlei wijzen ge schieden. Het beste is nog steeds de per soonlijke omgang. We moeten interesse too nen voor de „hobby" van een Gezel. Dat valt wel eens niet mee, dat vraagt offers, maar het is noodig om onze jongeren te behou den. Ook moet de leekenleider zich ontwik kelen, godsdienstig en maatschappelijk. Wat weet u, zoo vraagt spreker dan, van Lenin en Marx, van fascisme en nat. socialisme? Niet dat ge er tegen scheldt, is uw taak, maar dat ge het weet te weerleggen. De vorming van onze jonge menschen is slechts bereikbaar door een goede werk methode. Daarom is het zoo gewenscht aan eiken commissaris een aantal menschen toe te vertrouwen, waar hij verantwoordelijke leiding over uitoefent. Er is contact noo dig tusschen ouders en Gez.-Ver., de com missarissen zijn er de schakels voor. In on zen tijd kunnen de priesters alleen het werk niet meer af, daarom moeten wij medewer ken in het algemeen priesterschap. In den Gezel zien wij onzen broeder. Zijn vreugde en zijn leed moeten ook wij dra gen en het kan dus ook noodig zijn, dat wy troosten op een ziekbed, knielen bij een sterfbed en bidden op een graf. Na nog aangetipt te hebben de samen werking in districts- en nationaal-verband, eindigde spr. met het levens-parool van Schaepman: „Credo et Pugno Ik geloof en ik stryd!" Een krachtig applaus bewees, hoe ook deze woorden begrepen werden. Een korte gedachtenwisseling volgde, waarna gesloten werd. Om half één verzamelden de deelnemers zich aan het middagmaal. Te twee uur begon toen de tweede ver gadering, waar de weleerw. heer Henri de Greeve sprak over „Leekenleiding en ver antwoordelijkheid". Diens rijke, markante rede zullen we a.s. Zaterdag in de Gezellen- rubriek publiceeren. Als slot van den fijn geslaagden kaderdag celebreerde de vice-Praeses van Oegstgeest, Kap. C. Roest, een kort Lof en werd een gezamenlijk gebed gestort voor de zalig verklaring van Adolf Kolping. Deze vierde Leidersdag mag als uitne mend geslaagd beschouwd worden. KONINKLIJK BEZOEK AAN B~AARN. Op Haar doorreis naar het Loo, arri veerde H. M. de Koningin te circa half twaalf hedenochtend uit de richting Soestdijk aan het Baarnsch lyceum, om een bezoek te brengen aan de schilderijen tentoonstelling, welke in de aula van dit lyceum, onder auspiciën van de Christe lijke Oranjevereeniging is georganiseerd. Buiten reeds verwelkomd door de daar opgestelde schooljeugd, padvinders en Oranjegarde, werd H. M. aan het schoolge bouw ontvangen door een commissie, be staande uit de heeren jhr. J. A. de Jonge van Zwijsbergen, intendant van het paleis Soestdijk, jhr. dr. G. S. J. van Reenen, bur gemeester van Baarn, dr. J. A. von der Hake, rector van het lyceum en de be stuursleden der Christelijke Oranjevereeni ging de heeren F. Wijnja, dr. P. v. Astro en P. R. Everaars. Alvorens de rectorskamer te betreden, waar Hare Majesteit zich met de ontvangst commissie onderhield, werd de Koningin door een dochtertje van den heer Wijnga bloemen aangeboden. Hierna volgde een rondgang op de ten toonstelling, waar Hare Majesteit door den heer Wijnga werd rondgeleid. De Koningin liet zich hier de overige be stuursleden der Christelijke Oranjevereeni ging door den intnedant van het paleis Soestdijk voorstellen. Zy onderhield zich daar tevens met den heer Willy Sluyter en den heer van Soest uit 's-Gravenhage. H M. kocht een pastel van Schoonevelt Bucher, voorstellende een koperen ketel met flesch en een schilderij, „De gedoem de binnenzee" van Toon de Jong, aan. Te circa kwart over twaalf vertrok H. M. de Koningin in de richting Amersfoort, uitgeleide gedaan door de commissie van ontvangst. BESCHIKBAARSTELLING VAN VERSCH VLEESCH? Departement van Landbouw onderzoekt technische mogelijkheid daarvan Het „Hbld." verneemt, dat nu het denkbeeld, om koelhuiseieren in plaats van blikvleesch, waarvan de voorraad uit geput is, voor de werkloozen en behoefti- gen beschikbaar te stellen, is opgegeven mogelijkheid wordt onderzocht, om versch vleesch te distribueeren. Het de partement van Landbouw heeft althans aan de slagersórganisaties schriftelijk en mondeling advies gevraagd terzake. Hieruit volgt dus nog niet, dat er toe zal worden overgegaan, want aan het beschik baar stellen van versch vleesch moet slachting voorafgaan en ten aanzien van rundvee heeft minister Deckers bij herha ling verklaard, dat een derde afslachting als agrarische maatregel slechts als „uiterste middel" ter hand zal worden ge nomen. Gezien echter de positie der markt van zware varkens zou het mogelijk kunnen zijn, dat men versch varkensvleesch zou gaan distribueeren. OPENING WERKKAMP „BAAST". Door minister Slingenberg. De Minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg, heeft heden bij gelegenheid van de opening van het werkkamp „Baast" te Oostelbeers (N.-Br.) op het landgoed van den heer Van den Mortel, burgemees ter der gemeente Noordwijk, een rede uit gesproken, waarin hij wees op het groote belang der bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd. Ten aanzien van de werkloosheid onder de jongeren is de overheid niet het eerst opgetreden. Zij reikte de helpende hand, toen uit het volk zelf, door middel van tal van vereenigingen van de meest uiteen- loopende richtingen het noodige was ge daan om aan de werkloosheid onder de jeugd tegemoet te komen. De landsregee- ring vervulde ook hier een taak op onbe krompen wijze, omdat zij begreep, dat de verschillende organisaties die zich aan deze taak gaven, slechts in staat waren, een deel van de kosten te dragen. Dat thans in ongeveer 18 kampen regel matig meer dan 1200 jongeren telkens ge durende 6 a 8 weken een verkwikking krijgen en zich kunnen opheffen uit de neerdrukkende sfeer van de werkloosheid, is een zaak welke niet genoeg te waardee ren valt. De Nederlandsche regeering is zich haar plicht ten deze volledig bewust en zal gaarne helpen zooveel als in haar vermogen is. Het Nederlandsche volk zal echter de centrales krachtdadig terzijde moeten blijven staan, want het is niet mo gelijk en ook niet wenschelijk, dat de Re geering alles doet. Immers niet alleen het kampwerk, doch ook het plaatselijk werk voor de werklo'oze jeugd, in verschillende vormen, vraagt groote geldsommen van de overheid. En de regeering stelt bovendien hoogen prijs op de daadwerkelijke mede werking van deze en andere organisaties. 8 LEIDSCHENDAM. St. Joseph'sgezellen. Op waardige en schitterende wijze hebben de St. Josephs- gezellen te Leidschendam Zondag op het Beschermfeest het jaarlijks terugkeerende feest gevierd. De dag werd begonnen met een H. Mis te 7 uur, waarna alle leden deelnamen aan de algemeene H. Communie. Om 8.30 uur was er gemeenschappelijk ontbijt en ge zellig samenzijn in het Patronaat, waarbij door den Vice-praeses hartelijke woorden werden gesproken. Na het ontbijt werden de heeren A. Blokland en J. Belt gehul digd bij gelegenheid van hun 10-jarig lid maatschap der Gezellen. Zij werden gefeli citeerd en toegesproken door den Vice- praeses, door den Senior, den heer G. van Heiningen en door den heer Boekraad als lid van den Raad van Bestuur, terwijl hun als blijk van erkentelijkheid en dank een fraai wandbord van den Gezellenvader Adolf Kolping werd overhandigd. Om 8 uur des avonds werd door den Vice-praeses, kap. Dunselman met den Gezellengroet de feestavond geopend, waarbij hij hartelijke woorden sprak en bijzonder welkom heette de besturen van K.J.M.V. en K.J.C. en de mondaccordeon- club S.D.V. uit Den Haag. Door allen werd staande het Kolpings- lied gezongen. De mondaccordeonclub S.D.V., onder de keurige leiding van den heer J. Nieuwenbroek, hield den geheelen avond de stemming er in met vroolijke muziek. Door de Tooneelclub der Gezellen „Adolf Kolping" werd opgevoerd het blijspel in 3 bedrijven „De erfenis van Oom Valen- tijn", wat door de Gezellen op inderdaad keurige wijze werd gespeeld en bij allen ten zeerste in den smaak viel, hetgeen ten duidelijkste bleek uit den vroolijken lach, welke telkens opklaterde en uit het dank bare jipplaus, dat den spelers telkens ten deel viel. Het was inderdaad een prettig stukje, dat vlot werd gespeeld en waar mede de Gezellen groot succes hadden, zoodat de Gezellenvereeniging wederom met genoegen op dezen dag kan terugzien. Op het einde bracht de Vice-praeses dank aan tooneel en muziek en niet minder aan de aanwezigen voor de overgroote belang stelling, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de gezellen steeds op deze belangstelling en steun zouden kunnen blijven rekenen. Aanrijding. Zaterdagmiddag had op de Leidschekade een aanrijding plaats tus schen een auto van J. v. H. van Leidschen dam en v. d. R. uit Veur doordat v. H. geen voorrang verleende en langs de ge passeerde auto trachtte heen te schieten, waardoor hij deze laatste aanreed. De auto van v. d. R. schoot met het achter stuk naar de Vliet, doch bleef gelukkig aan een paal boven de Vliet hangen. Door de garage v. d. Arends werd de auto weer op den beganen grond gebracht. De politie onderzoekt de schuldvraag. VEUR. Geboren: Geertruida Clazina Maria d. van W. Evers en C. H. van Nierop Anna Maria d. van W. A. van Leeuwen en A. M. Beerends. Gehuwd: N. W. Zandbergen en M. H. M. Bergman. STOMP WIJK. Geboren: Anna Maria Gerarda d. van J. A. van Santen en B. C. G. v. d. Krogt. Ondertrouwd: A. F. Hilgerson en C. A. Scheen W. A. de Korte en G. M. de Konink A. J. Elderhorst en W. H. Schellevis J. J. Meyburg en J. L. van Duivenbode. Gehuwd: M. Loelofse en H. A. Kou- wenhoven J. van Rijswijk en J. M. de Hey J. A. de Winter en M. W. van Leeuwen. Overleden: Agatha Johanna Petro- nella Borsboom 64 j.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11