MAANDAG 4 MEI 1936 1)E IP «AN1 DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Het aan tal werkzoekenden, ingeschreven aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs bedraagt 560, tegen vorige week 553. Op denzelfden da tum bedroeg dit aantal vorig jaar 542. Zweminrichting. De gemeentelijke zweminrichting zal Maandag 11 dezer voor het publiek worden opengesteld KATWIJK Protestvergadering. Zooals bekend mag worden geacht is voor meerdere plaatsen nog niet de regeling vastgesteld door de Zuivelcentrale, zooals deze zon der uitzondering voor de steden is getrof fen en waaraan de Zuivelinrichtingen en zelf ventende melkboeren zijn onderwor pen. Op 25 Maart LL is echter bepaald dat ook Katwijk en meerdere in de omgeving liggende plaatsen spoedig hieronder zullen vallen. Een schrijven van de organisaties om buiten deze regeling te mogen blijven en de bestaande plaatselijke regeling te handhaven had geen succes. Thans zal door de enkele honderden, leden van verschillende organisaties, melk handelaren en zelf ventende boeren uit Katwijk, Rijnsbure, Valkenburg, Sassen- heim, Lisse, Hillegom, Noord wijk, Noord- wijkerhout een protestvergadering gehou den worden en wel op Dinsdag 5 Mei a.s. des avonds 8.15 uur in een der zalen van hotel „du Rhin" te Katwijk aan Zee, waar enkele honderden belanghebbenden ver wacht worden en waar o.m. geprotesteerd zal worden tegen deze door allen onge- wenschte regeling. Dat belooft een war me avond te worden. De vergadering zal gepresideerd worden door den heer Colet te, de voorzitter van de Katwijksche ge- organiseerden. Burgerwacht. De Katwijksche Bur gerwacht hield Zaterdagmiddag haar jaar vergadering in het parochiehuis. De voor zitter, burgemeester Woldringh van der Hoop, opende de vergadering en wees er in zijn openingswoord op, dat de redenen die het bestaan van de Burgerwacht recht vaardigen, nog bestaan, mogelijk meer dan ooit De Burgerwacht wordt meer en meer door de Overheid beschouwd als een verlengstuk van de politie, of een verleng stuk van het leger ook in verband met de luchtbescherming. Doch ook moet helaas nog geconstateerd worden, dat er bij de bevolking een tekort aan belangstelling is voor de Burgerwacht en gezien de finan- cieele behoeften op ander gebied, komt soms de Burgerwacht hierdoor als tweede. Spr. hoopt dat de belangstelling van de zijde der leden levendig zal blijven en deze er voor zullen zorgen dat de Burger wacht blijft zooals deze thans is. Uit het jaarverslag van den secretaris 7y vermeld, dat over de opkomst bij de diverse oefeningen niet te klagen was. Vreugde wordt uitgesproken dat de Bur gerwacht nimmer daadwerkelijk behoefde op te treden doch alleen preventief werk verrichtte. De wedstrijden die de band onder de leden steeds levendig hield, doch die steeds geschiedden zonder bezwaar der kas, gaven bevredigende uitslagen. De Rotterdamsche beker ging permanent over naar de Burgerwacht Voorschoten. De „Trousselot-wedstrijd" verliep schitterend. Dank werd gebracht in het verslag aan de Inspectie en aan Kapitein Snijders, toege voegd officier aan den Inspecteur der Inspecteur der Burgerwachten, voor den ondervonden steun, medewerking en voor lichting. Van den heer Lammer se mocht de Burgerwacht steeds de bekende wel willendheid en medewerking ondervinden. Ook hiervoor zijn de leden zeer erkente lijk. Dank werd gebracht aan het gemeen tebestuur voor de verkregen subsidie. Wat meer belangstelling werd in het verslag gevraagd van de zijde van het gemeente bestuur. In de huishoudelijke aangelegen heden van de vereeniging kwam geen wij ziging. De penningmeester heeft ternau wernood aan de verplichtingen kunnen voldoen. Voor den economischen dienst, 't bewakings- en verdedigingsplan werden de noodige voorbereidingen getroffen. Het jaarverslag had de volle instemming der vergadering. Vervolgens kwam aan de orde het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer C. v. Leeuwen. Deze rekening was nagezien door de heeren A. Wassenaar en Cor Hoek, die een gunstig rapport uitbracht en adviseerden de reke- nig goed te keuren in ontvangsten en uit gaven op 454.28 en met een nadeelig sal do van 15.03. Aldus werd besloten. Van kapitein Snijders was bericht van verhin dering ingekomen. Bij de hierna volgende bespreking over de te houden oefeningen kwam tevens in behandeling de vraag waarop alsnog be zuiniging zou kunnen plaats hebben om de begrooting sluitend te maken. Bijna alge meen was men het er over eens, dat op de luttele vergoedingen die gegeven worden voor diverse werkzaamheden geen vermindering mag plaats hebben. Het eenige bezuinigingsobject is mede volgens de controlecommissie het lidmaatschap van den Bond en de bijdragen voor Prov. Bond en Gewestelijke wedstrijd. Besloten wordt in dezen geest te handelen, mede omreden een verzoek aan het gemeentebe stuur om verhooging der subsidie is afge wezen. Bij de bespreking hierover werd teleurstelling uitgesproken over de hou ding der rechtsche gemeenteraadsleden, van wie minstens verwacht was, dat zy het instituut Burgerwacht tegenover het saty- risch voorstellen, van de Burgerwacht door ander partijen, in bescherming zou den hebben genomen als zijnde een door de wettige Overheid ingesteld en gehand haafd instituut. Gevraagd wordt door de leden, dat het bestuur de desbetreffende raadsleden, waarvan er ook lid van de Burgerwacht zijn, op dit gebeuren te wy- zen. Bij de bestuursverkiezingen worden de aftredende bestuursleden, de heeren H. de Boer, J. Slingerland, Jac. Meijer, C. v. Leeuwen, Jac. de Kreek en C. J. Schute- maker met bijna algemeene stemmen her kozen. Na rondvraag volgde sluiting door den burgemeester. Stand der werkloosheid. Opperlieden 24, grondwerkers 79, timmerlieden 20, metselaars 19, fabrieksarbeiders 5, kuipers 32, schilders 3, losse arbeiders 154, land arbeiders 132, visschers 165, binnenschip pers 12, stokers 9, varensgezellen 4, ma chinisten 3, loodgieters 2, tuinlieden 2, molenaar 1, mandenmaker 1, autogeenlas- scher 1, kok 1, kellner 1, letterzetters 3, chauffeurs 4, winkelbediende 1, straatma kers 2, behanger-stoffeerder 1, losse ar beiders venters 2, broodbakkers 2, motor- drijvers 3, verwarmingsmonteur 1, verple ger 1, machinebankwerker 1, schoenmaker 1, voermansknecht 1, totaal 693. Vrouwen: dienstmeisjes 2. Jeugdige werkloozen: jongens 88, meisjes 46, totaal 829. Bij de werkverschaffing zijn de^p week werkzaam 21 arbeiders. De Koningin aan het schilderen. Zaterdagnamiddag te ruim half vier bracht H. M. de Koningin een niet-officieel bezoek aan onze gemeente. H. M., die met klein gevolg per auto was, reed de eerste Poellaan op. Kort bij de Poelbrug werd gestopt. Hier werd het schildergerei voor den dag gehaald en bracht H. M. een ge deelte van de mooi gelegen Poelpolder met de daarlangs leggende Ringsloot op 't doek. Twee volle uren bleef Hare Majesteit bezig. Al spoedig was dit feit bekend. Het bezoek trok veel belangstelling. Te ongeveer zes uur werd de terugweg aanvaard. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Aanwezig zijn alle leden. De voorzitter, Burgemeester J. A. Bakhuizen, opent de vergadering met het ambtsgebed, waarna de notulen der twee vorige vergaderingen worden gelezen en onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten een goedkeuring om trent het Raadsbesluit Legesverordening. De voorzitter doet mededeeling dat in een vorige vergadering een stukje grond is verhuurd aan Adr. v. d. Vaart en deze wil een wijziging aanbrengen in de overeen komst, wat door den Raad niet wordt inge willigd. Van de commissie tot wering van School verzuim, dat door het vertrek van de hee ren J. W. Geesink en P. G. Groene weg 2 vacatures zijn ontstaan in genoemde com missie. B. en W. stellen de volgende dubbel tallen: voor de vacat. J. W. Geesink als no. 1 Jac. Hoogendoorn, no. 2 de heer Jac. Vreeken. Voor de vacature P. G. Groene- weg de dubbeltallen, no. 1 P. Rietveld, no. 2 K. Knobbe Gekozen werden de heeren Hoogendoorn en P. Rietveld. Volgt vaststelling verordening op de hef fing van besmettelijke ziektegelden. De voorzitter zet, uiteen dat het hier om gaat, ni. dat de gemeente vergoeding kan hef fen, in geval van de door de Wet genoem de besmettelijke ziekte, voor opname in Ziekenhuis of vergoeding voor ontsmetten. Wordt goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om de heffing op de keurloon en te wijzigen in dien zin, dat by aangiften ter keuring van 4 varkens gelijk, f 2.— per dier gesteld wordt. De voorzitter meent wel dat dit hier niet veel zal voorkomen, maar de mogelijkheid be staat. De heer W. Plomp is van meening dat het b.v. in Ter Aar meer zal voorkomen met de export. Wordt goedgekeurd. Aan de orde js thans inzake aansluiting bij het destructiebedrijf „Gekro" te Over- schie. De voorzitter zet uiteen dat dooden beesten thans op een stuk grond begraven worden, hetwelk door den heer de Bleeker geschied. De kosten van aansluiting zal voor het jaar 1937 ongeveer 14.— hooger komen, maar voorzitter weet uit ervaring te spreken dat het bedrijf buitengewoon goed werkt. De heer Plomp vraagt nog eenige gegevens, waarna tot aansluiting wordt overgegaarx. Vervolgens komen enkele instructies voor den Veearts ter sprake en vaststelling van pensioengrondslag van den Hulpkeurmees ter Het punt wjjziging Begrooting 1935 doet nog al stof opwaaien omtrent „de vorige regeering der Gemeente". De heer Spring in 't veld opent de rij van de gesprekken en heeft het over de uitrusting voor de brandweermannen. Spr. heeft geconstateerd j dat de kleeding nog niet aangepast is en in geval van brand kan het gebeuren dat de jassen niet passen, de laarzen zijn te kort. De heer Plomp heeft ook een heel wasch- lijstje omtrent de brandweer, maar zal wachten tot de rondvraag. Nu wil spr. het hebben over de uitgaven voor de ambts woning van den Burgemeester. De post on derhoud is weer ver overschreden en kost thans 150.Gezien het feit, dat reeds eer tijds de huur verlaagd is omdat de woning zoo slecht was, is er desondanks weer een kapitaal aan verknoeid. De secretaris leest voor wat de uitgaven zijn geweest. De heer Spring in 't veld zegt dat die uitgaven bui ten de wethouders zijn geschied, wat de heer Plomp ontkent, want die moeten toch teekenen, maar Plomp wil nu nog eens met nadruk er op wijzen, dat het voor komen moet worden, op dergelijke wijze geld uit te geven Hierna schorst de voor zitter de vergadering. Na heropening komt aan de orde Steun regeling voor werkloozen. Ingekomen is een verzoek van de plaatselijke arbeidersbon den om steun door te laten gaan, gezien de nood der tijden. B. en W. deelen mede dat de werkloozen die steun noodig hebben dat van het Burgerlijk Armbestuur kunnen krijgen. De heer Spring in 't veld zou nog 1 maand door willen gaan met steun, wat geen bijval vindt en dus niet aangenomen wordt. Zon der hoofdelijke stemming wordt het voor stel B en W aaxxgenomen. De heer Plomp komt terug met de Brand weer en zou een andere regeling willen treffen. Aan samenwerking man keert er wel iets meent spr. en hij zou die zaak eens goed op pooten willen stellen on der een goeden leiding. Nadat de heer Spring in 't veld het heeft gehad over den slechten toestand waarin de oude Molenkade verkeert, sluit de voor zitter de vergadering. OEGSTGEEST. Raadvacature. De heer A. J. J. Peeters heeft zijn benoeming tot raadslid niet aan genomen. Thans is benoemd verklaard de heer J. W. van der Post. SASSENHEIM Kath. Reclasseeringsvereeniging. Als correspondent voor Sassenheim van de afd. Leiden der R.K. Reclasseerings-vereeniging zal optreden de heer C. J. Hubers, Beuken laan no. 18. Bouwen. Aan de Gebr. A. en M. v. Breda, aannemers alhier, is opgedragen de verbouwing van een winkelhuis te 's Gravenhage, voor rekening van de fa. Albert Heijn. VOORHOUT Diefstal met vernieling. Bij de politie is aangifte gedaan, dat ongenoode gasten, in den nacht van Donderdag op Vrijdag- op het land van de Gebr. B. aan den ouden Heerenweg alhier, een flink aantal tulpen hebben opgetrokken, en de bloe men hebben meegenomen. Hierna werden de bollen vernield. Daar in den bloeitijd dergelijke diefstallen wel meer gebeuren, zal door de politie speciaal aandacht wor den gewijd aan de bloeiende tulpenvelden VOORSCHOTEN. St. Joseph'sgezellen. Gisteren vierde de St. Josephgezellen-vereeniging haar pa troonfeest. Des morgens had een algemee ne H. Communie plaats met den Raad van het bestuur onder de Heilige Mis van half negen, die werd opgedragen tot intentie van de vereeniging, waarna in het R.-K. Vereenigingsgebouw een gezamenlijk ont bijt plaats had. Des avonds te 8 uur werd het jaafeest gevierd in het R.-K. Vereeni- gingesgebouw. Na de installatie van 10 nieuwe leden, werd een vroolijk program ma gegeven, waaraan medewerkten de tooneelclub^ „Guido Gezelle", eenige humo risten en 't* muziekgezelschap „The Funny Boys". De weleerw. heer L.. Brabander opend den feestavond met een wel kom tot de aanwezigen. De tooneelver- eeniging „Guido Gezelle" voerde op het blijspel in twee bedrijven getiteld: Jansen heeft de leiding", wat zeer in den smaak viel. Het was reeds laat in den avond toen de feestdag met een woord van dank werd gesloten. Oplichting. Donderdag j.l. vervoegde zich alhier een zeker persoon, geheeten Nolke v. d. Meer, wonende te Den Haag bij de alhier wonende bakkers en vroeg of de patroon aanwezig was. Hoorde hij, dat de patroon afwezig was, dan verhaalde hij, dat de patroon bij hem een bus met olie had besteld en dat deze contant moest worden betaald. Bij twee bakkers had hy succes en betaalde men. Al spoedig bleek, dat men met een oplichter te doen had en aangifte bij de politie werd gedaan. De po litie had het geluk hem in Den Haag te kunnen opsporen. Het bleek te zijn een re cidivist. Ook in andere gemeenten als Leidschendam, Monster en Den Haag had hij hetzelfde spelletje gespeeld. Hij is in arrest gesteld en h ïeft volledig bekend. Hy leverde een bus met minderwaardige olie af tegen een veel te hoogen prijs. N-l-E-T-N-A-A-S-T-E-bK-A-A-R Uiterst hinderlijk en vol ge varen Is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden Is zelfs ttoee nog te veel I) UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jongetje overreden. Zaterdagmiddag is in den Hoorn een elf-jarig zoontje van v. Z., dat plotseling van een voertuig af sprong, door een passeerende auto gegre pen. De jongen werd over de straat ge smakt en bleef bewusteloos liggen. Met een vrij ernstige hoofdwonde werd hij opgeno men en naar de ouderlijke woning gebracht, alwaar de hulp van den dokter werd inge roepen. BOSKOOP. Intocnt Burgemeester. Zaterdagmiddag 6 uur deden burgemees ter mr. E. P. Verkerk en zijn echtgenoote onder buitengewoon groote belangstelling hun intocht in onze gemeente. Om 6 uur n.m arriveerde de heer en mevr. Vrekerk aan het station alhier, waar zich o.a. de feestcommissie en de beide mu- ziekvereenigingen „St. Caecilia" en „Ex celsior" op het perron hadden opgesteld. Onder de opgewekte tonen van St. Cae cilia stapte het jonge echtpaar uit den trein, waarna door het dochtertje van den ge meente-secretaris den heer W. Trapman, aan mevr. Verxerk een bouquet bloemen werd aangeboden. Namens de burgerij sprak de voorzitter der feestcommissie 1919, de heer W. Trap man, een welkomstwoord tot den heer en mevr Verkerk „Hooggeachte Mevrouw Verkerk, bur gemeester. Het is ons een vreugde op dezen schoo- nen Meidag U te mogen begroeten bij uw inkomst en terugkomst in uw gemeente. U te begroeten namens Boskoop,want U wilt wel aannemen dat de feestcommissie 1919 by een gelegenheid als deze de bur gerij in al haar geledingen vertegenwoor digt. De feestcommissie roept U toe, mevr. Verkerk, een hartelijk welkom, ais echt genoote van haar beschermheer, bovenal als echtgenoote van den burgemeester die meermalen reeds toonde onze burgervader te willen zijn. Is dat eigenlyk niet één begrip? Zeggen wij niet als wij burgervader zeggen tege lijk beschermheer? En als het geoorloofd is bij onze wel komstgroet een wensch te zeggen, dan moge het deze zijn, dat wij hopen dat U als be schermvrouwe ni den burcht wilt wonen. Burgemeester het wapen van Boskoop bestaat uit een lazuur, beladen met een burcht van goud. Boskoop een burcht. Nu gij uw echtge noote daarbinnen voert wenschen wij onze blijdschap daarover tot uiting te brengen en uit te spreken onzen wensch en onze verwachting dat in dezen voor U nieuv/en levensgang, die ook nieuwe verantwoor delijkheden schept, de uitoefening van uw zware ambt in dezen zwaren tijd U licht zal vallen. Hartelijk hopen wij, dat mede door uw arbeid het gelukken moge in de hooge mu ren rondom den burcht, welke niet dienen tot beschutting bressen te slaan, opdat weer uit zijn schoonen hof bloemen en planten zullen worden uitgedragen heinde en ver. God zegene Uw ingang. Na deze welkomstwoorden speelde de harmonie Excelsior en stapte men in de gereedstaande auto's om zich vervolgens voorafgegaan door de beide muziekkorpsen naar de woning van het jonge echtpaar in Reyerskoop te begeven. Bij de woning aan gekomen, waar zich eveneens een talrijke menigte had opgesteld, werd door de beide korpsen nog een serenade gebracht. De burgemeester bedankte hierna, mede namens zijn echtgenoote, met eenige korte woorden voor de hartelijke ontvangst, waarna hy onder luid hoera-geroep zijn wo ning binnentrad. Geboren: Anke, d. v. A. J. F. Beerens en G. Timmermans. Maria Theresia, d. v. T. L. v. d Laan en C. J. van Leeuwen. Geertruida Maria, d. v. J. van Tulpen en M. van Rijn Cornelis Gerardus, z. v. D. van Gelderen en C. Bulk. Getrouwd: B. v. Zwieten 27 j. en J. D. v. Tol 24 j. J. C. Koren 24 j. en N. van Eijk 23 j. G. Houtman 21 j. en G. de Jong 20 j. Overleden: Aaltje de Vroome, echt genoote van H. Stoter 87 j. Willebror- dus Baks 59 j. Franciscus Stolwyk 77 j. ZOETER V/OUDE. Kruisvaart. In de Sint Janskerk be gon in den vroegen morgen het installatie- feest van het Sint Aloysius cohort met een algemeene H. Communie; vijftig jongens in de groene uniform, met een formatie tot de blijde hope van de toekomst van Roomsch Zoeterwoude, waarvan er veer tien de gele das droegen ten teeken, dat zij het waren, die tot kruisvaarders zou den worden aangenomen. In den Burcht aan den Schinkelweg had den de oud-jeugdleiders nog eenmaal hun zorgen besteed aan een heerlijk ontbijt. Toen de gezonde jongens de vele brood jes hadden weggewerkt werd in echt vroolijk samenzijn nog eenigen tijd door gebracht. 's Avonds waren de ouders uit genoodigd tot bijwoning van het feest van hunne jon gens en vele ouders zaten te half acht ge zellig bijeen om de met bloemen gesierde tafels en het groote podium wordt al bijna geheel bezet als er een cohort-for matie moet plaats hebben. Toen deze keu rige opstelling gereed was, begon de wel eerw. heer J. Sijm, directeur van de Kruis vaart, bijgestaan door den baljuw, den heer C. Pieterse, de installatie van de nieuwe kruisvaarders. Zijneerw. hield een korte toespraak, en den jongens wijzende op de kracht, die ge geven is tot strijden, mte het H. Vorm sel wees hij op den plicht nu daden te stellen. Toen de emblemen met het Christus'-mo nogram waren uitgereikt, na het uitspre ken van de et en de belofte wenschte de eerw. directeur den ouders en den jon gens geluk met het voorrecht van deze uit verkiezing. Dan klonk uit de jongenskelen het blij de welkomstlied en kwam de weleerw. heer van Bregten directeur van de K. J. C. te Stompwijk in het midden van de Kruisvaarders om over de beteekenis van de Kruisvaart te spreken. In een vurige toespraak noemde spr. het leven van een jongen een tocht van den eenen naar den anderen kant van een ri vier, waarin gevaarlijke kolken dreigen. Dt. K. J. C. is de brug die da jongens helpt bij dien overgang, een brug die goed gelegd is op de drie pijlers van de H. Eucharistie, de Mar ia-congregatie en de formatie van de Kruisvaart. In het Evangelie van dezen dag wordt gesproken van de vreugde van de wereld als Christus zal zijn weggenomen; ook in onzen tyd heeft de wereld vreugde in Christus wej te nemen en hier noemt spr. op welke wijze alles gedaan wordt om uit de jonge harten het geloof aan Christus, door vernietiging van de deugden, weg te nemen. Voortgaande te wijzen op het groote voorrecht van de inlijving bij de Kruis vaart spreekt zyneerw. achtereenvolgens tot de jongens, de herauten en de ouders. Als de moeder "hare jongens in de oogen mag blijven kijken en daar nog steeds vindt de reinheid als eerlijke gehoorzaam heid van de jongens en de gehechtheid aan de ouders het geluk blijft verzekeren en als de trouw aan de wet van de Kruis vaart de verder plichten doet nakomen dan mogen wij dankbaar zijn. Toen begon de afwerking van het zeer afwisselende programma. Aangevangen werd met een vroolijk welkomstlied en en vlaggegroet. Elke ban liet zijn kunnen zien; de Mat Talbot-ban opende met een paar spelen, waarvan het z.g. klok-zwaaien en de draaimolen veel succes oogsten. De Kizito-ban gaf een schitterende de monstratie van eerste hulp bij ongevallen. De man, die door aanraking met electri- sche draden bewusteloos en met een arm breuk was blijven liggen werd zeer rustig en met goed beleid buiten gevaar ge steld, bijgebracht, verbonden, gespalkt en deskundig vervoerd. Dit vervoer werd voortgezet onder velerlei omstandigheden door smalle gangen en zelfs met de z.g. brandweer-greep, als men van een ladder moet dragen. De Thomas More-ban gaf een mooie de monstratie van vlaggeseinen en wij moch ten vernemen, dat ook de Morse-teekens in studie zijn. De Willibrordus- en de Bonifacius-bans kwamen uit in gymnastische standen en touwtrekken. De Don Bosco- en Tarcisius-bans brach ten het leekenspelletje „De Vand" voor het voetlicht. Dit spel werd zeer ~oed ge speeld en al is de waarde niet zoo groot als een vorige keer, het was toch ook iets goeds en goede leer. Het kampvuur van het geheele cohort was weder een vreugde om het mee te maken. Wij moeten eindigen, hoe gaarne of wij ook over de zelfwerkzaamheid en vooral over het eigene van iedere ban nog meer zouden vertellen. Het kampvuur wordt dezen zomer bui ten gehouden, met een echt vuur, en dan zal de belangstelling zeker weer groot zijn. De echte jongens feest is in ale opzich ten weer een groote stap geweest in de goede richting. Hulde aan den baljuw en de hehauten was het slotwoord van den eerw. directeur. „GOCHEM" L L /Ori vy I feÉilMBJpLflpf jÉïtu kSi. 297. Zoo gezegd zoo gedaan en toen ze eindelijk weer thuis waren, stonden vader en moeder al aan de deur ter verwelkoming. Dat was een hartelijk weerzien en een vroo lijk weerzien tevens, toen bleek hoeveel geld de beide jon gens hadden meegebracht 298. „Nou", zei vader, „ik had niet gedacht, dat ik zulke flinke jongens had, die zooveel geld mee zouden brengen en ik geloofde er niet veel van toen jullie weg-liepen en op dat papiertje hadden geschreven dat jullie veel geld voor ons zouden verdienen." Eensklaps werd er op de deur getikt enOom John kwam te voorschijn.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10