BUITENLAND LUCHTVAART De oorlog in Abessinië VRIJDAG 1 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD PAG. 5 DUITSCHLAND. 1 MEI-VIERING IN HET DERDE RIJK. De nationale feestdag. De nationale feestdag van het Derde Rijk werd hedenochtend geopend met een jeugd- demonstratie in het Poststadion te Berlijn, waar na de openingsrede van Baldur von Schirach, dr. Goebbels het woord voerde. Hij zeide o.a. dat de jeugd heden wil too- nen de zin van den arbeid in den natio- naal-socialistische staat te begrijpen. De jeugd heeft het gemakkelijker dan de thans volwassenen, die moesten strijden voor hun werelbeschouwing. Na de rede van Goebbels arriveerde Adolf iHtler in het Stadion, die eveneens een toespraak hield. Hij zeide o.a. dat de grondgedachte van het nieuwe rijk is, dat het Duitsche volk één volk is, zoodat slechts één, onverdeelde leiding noodzakelijk is. Bij de verkiezingen van enkele weken geieden is de eenheid van het volk geble ken en de jeugd is thans getuige van de wederopstanding van het Duitsche Rijk. De jeugd moet offers brengen, offers van persoonlijke vrijh van vrijen tijd, van kleine genoegens van het leven. Van de Duitsche jeugd wordt geëischt, dat zij karaktersterk wordt, afwijst wat schade lijk is en bovendien dat zij hard is. Een generatie van moederkindjes en verwende kinderen kan op het oogenblik niet wor den gebruikt. Wat thans noodig is, zijn jon gens en meisjes, die later eenmaal sterke mannen en dappere vrouwen kunnen zijn. Vóór alles eischen wij, dat jullie de op gave aanvaardt van de wording van het Duitsche volk, dat jullie samensmelt tot een eenheid, welke de waarde van den en keling meet naar zijn verdienste voor de gemeenschap De Fuehrer sloot zijn -ede met een „Sieg Heil" op het Duitsche volk en het Duitsche Rijk. NIET-ARISCHE NOTARISSEN. De „Deutsche Justiz", het officieele or gaan van de Duitsche Magistratuur, publi ceert de namen van 755 notarissen, die uit hun ambt ontzet zijn, omdat zij geen ariër waren; 425 van de ontslagen notarissen waren werkzaam in Berlijn. FRANKRIJK. KALME DAG VERWACHT. Niettegenstaande de verkiezingsstrijd. Hoewel midden in den verkiezingsstrijd voorspelt de pers hedenochtend een kal- men eersten Mei. De rechtsche „Echo de Paris" schrijft dat de oproepen, welke door de linkerzijde zijn uitgevaardigd, een kal- men dag doen verwachten. De socialistische „Populaire" herinnert er aan, dat dit de vijftigste verjaardag van de 1 Mei-viering is. Het blad verheugt zich over de link- sche overwinningen bij de verkiezingen en verklaart, dat de fascisten niet zullen winnen. 1 Mei kan met vertrouwen wor den gevierd. Verkiezingsverwachtingen. Verder schrijft de pers over enkele wei geringen om te voldoen aan de discipline van het Volksfront. Toch verwacht men dat in de nieuwe Kamer ongeveer 60 com munisten, 130 socialisten en 120 radicaal-so cialisten zitting zullen hebben. De „Petit Journal" verwacht, dat Blum de verming van een regeering zal worden aangeboden. Het blad twijfelt evenwel aan de solidari teit tusschen de drie groepen van het Volksfront en verwacht, dat de radicaal-so cialisten zich af zullen scheiden en dat ten slotte Daladier of Paul Boncour een regee ring zullen vormen. ENGELAND. DE MOEILIJKE VRAGENLIJST. Koloniale kwestie baart moeilijkheden. In de zitting van het kabinet gisteroch tend in Downingstreet, onder voorzitter schap van Baldwin gehouden, is de vragen lijst opgesteld, welke aan Duitschland zal worden voorgelegd. Het ontwerp van Eden werd in groote trekken aangenomen, doch enkele wijzi gingen in de redactie moeten nog worden aangebracht. Nader wordt nog gemeld, dat ten aan zien van sommige punten der vragenlijst reeds een beslissing door den ministerraad is genomen, doch dat enkele kwesties, waaronder die van de koloniën nog niet zijn opgelost. Maandag zal opnieuw kabinetsraad wor den gehouden. Vermoedelijk zal het document begin van de volgende week te Berlijn worden over handigd door den Britschen ambassadeur aldaar. WAAR ZIT HET LEK? Een mazzeltje met de thee-belasting. Verleden week heeft de Engelsche mi nister van financiën zijn begrooting inge diend en o.a. een verhooging van den thee accijns aangekondigd. Nu schijnt er op 't ministerie een „lek" te zijn geweest, want verscheidene lieden hebben vóór de indie ning van de begrooting verzekeringen af gesloten tegen een „eventuele" accijnsver- hooging Men verwacht, dat deze kwestie zich op vrij sensationeele wijze zal ont wikkelen. Het sensationeel karakter van de geruchten over de resultaten, welke het in gestelde onderzoek bij de verzekerings maatschappijen heeft opgeleverd, vereischt echter, dat dergelijke geruchten met de uiterste reserve worden beschouwd Men merkt evenwel op, dat zekere par lementaire kringen van meening zijn, dat deze zaak belangrijke politiek gevolgen zou kunnen hebben. De leider van de labour-oppositie heeft inmiddels reeds verklaard, dat, indien de minister van financiën geen verklaring af legt over het lek in de begrooting, de la- bour-partij een motie dienaangaande zal indienen. DE OPENBARE VEILIGHEID IN IERLAND. Razzia door groote politiemacht te Cork en Waterford. De politie te Dublin heeft krachtens de wet op de openbare veiligheid gisternacht en gisterochtend 20 personen gearresteerd te Cork en Waterford. 0.m. Sam Mac Swl- ney, de broer van Terence Mac Swiney, den bekenden Lord-Mayor van Cork, die tengevolge van een voedselstaking tijdens de EngeLsch-Iersche troebelen in 1921 in de gevangenis te Bristol is overleden, werd van zijn bed gelicht. Een groote politiemacht heeft deelgeno men aan de razzia, auto's werden aange houden en in verschillende huizen werd een onderzoek ingesteld. Hoewel nog geen bijzonderheden bekend zijn, is er aanwij zing voor de veronderstelling, dat verschil lende personen zijn gearresteerd, die tot het republikeinsche leger behooren. De politie zet haar onderzoek in de reeds genoemde plaatsen voort. Nader wordt gemeld: Bij de groote razia, die de politie te Cork en Waterford heeft uitgevoerd, zijn 50 voor aanstaande republikeinen gearresteerd. De „Star" meldt in verband met deze ar restatie, dat kort geleden een splitsing heeft plaats gehad tusschen de aanhangers van De Valera en de radicale elementen onder de republikeinen Deze laatsten ver wijten De Valera, dat hij de gedachte van een onafhankelijk Ierland ontrouw is ge worden. SPANJE. CRITIEKE DAGEN IN SPANJE Hier en daar worden arbeidersraden gevormd De toestand in Spanje blijft gespannen. Uit verschillende deelen des lands komen berichten over ongeregeldheden, complot ten en het vinden van ontplofbare stoffen. Het Verbond van Hotelhouders heeft een verklaring het licht doen zien, waarin het cp de onhoudbare toestanden wijst, die zijn ontstaan, doordat de marxistische vak organisaties in het bedrijf ingrijpen, eischen stellen en dreigementen uiteen, welke in vele gevallen reeds tot sluiting der onder nemingen hebben geleid. Zoo meldt Reuter uit Madrid, dat de kellners van een groot café, niet ver van de Suerta del Sol gelegen, zich van het établissement meester maakten en een arbeidersraad instelden. De stormtroepen echter verjoegen dezen raad, doch de eige naar van het café achtte het raadzamer dit te sluiten. Gisteren heeft de politie een huiszoeking gedaan bij José Antonio Primo de Rivera, den leider van de „Spaansche Phalanx" en drie revolvers in beslag genomen. Zes per sonen, die zich in het huis bevonden, wer den gearresteerd, doch spoedig weer vrij gelaten. In Linares heeft de politie in een lokaal van de Agrarische Partij en de Ceda een pakket met dynamiet-patronen gevonden. Een aantal leden van beide partijen werd gearresteerd. De algemeene staking in Cordova duurt nog voort. Het is heel moeilijk de stad van levensmiddelen te voorzien. Er hadden 26 arrestaties plaats. Anderzijds is in Madrid een tramstaking voorkomen, daar de directie der trammaatschappij de eischen van het personeel heeft ingewil ligd. Een delegatie van de Kamer van Koop handel en Industrie van Malaga heeft zich tot den gouverneur gewend met het ver zoek allen leden van de Kamer toe te staan wapens te dragen. Als reden hier voor wordt opgegeven de algemeene on veiligheid, welke het gevolg is van den politieken toestand. Het monarchistisch dagblad „La Epoca", het oudste blad van Madrid, zal binnen kort ophouden te verschijnen, ten minste als dagblad. Het is mogelijk, dat het uit gegeven zal worden als weekblad, en dan elk politiek karakter zal verliezen. Het zou dan meer het karakter krijgen van een literair tijdschrift. De stroom van vluchtelingen uit de steden van Artdalusië is zóó groot, dat de hotels en pensions in Gibraltar overvol zijn. Vele particulieren hebben thans ook vluchtelingen in huis genomen. PALESTINA. STIJGENDE OPWINDING De onrust breidt zich naar het Noorden uit De toestand in Palestina is nog steeds critiek. De opwinding in de provincie plant zich naar het Noorden voort. Op verschillende plaatsen worden automobie len aangevallen. Twee buitenlandsche journalisten, die zich per auto naar het vliegveld Lydda begaven, werden met steenen en stokken door een vijftigtal Arabieren aangeval len en moesten hun toevlucht zoeken in een Engelschen politiepost. De ruiten van dé auto werden vernield. Bommen ontploft in Jaffa en Haifa Gisteren zijn te Jaffa en te Haifa eenige bommen ontploft. Er werden geen men- schen gewond. Bij de betoogingen te Jeruzalem zijn Woensdag 26 personen gewond onder wie r.egen politiebeambten. BUITENLANDSCHE BERICHTEN DE DOLOMIETENWEG IN OOSTENRIJK. Drie slachtoffers van de verbreedings- werken. Bij werkzaamheden aan den Dolomieten- weg nabij Rusz is een springpatrbon te vroeg ontploft, waardoor drie arbeiders om het leven zijn gekomen. Twee lijken kon den geborgen worden, het derde is ver moedelijk door de rivier meegesleept. ONDER SNEEUW BEDOLVEN. Het verhaal van een geredde. Ofschoon de monnikken van St. Bernard in alle stilte en eenvoud hun menschlie- vend werk verrichten( dringen toch tel kens in de bewoonde wereld geruchten door van de moed en de opoffering dier monnikken, die zij zich getroosten, om kostbare menschenlevens in het verlaten bergland te redden. Zoo hebben onlangs weer een zestal per sonen hun leven te danken gehad aan deze monnikken, die bij hun reddingswerk door de beroemde St. Bernard-honden gehol pen worden. Ondanks alle waarschuwingen had een klein gezelschap zich vanuit St. Rhemy, aan de Italiaansche zijde der grens, naar Martigny in Zwitserland begeven. Een der geredden verhaalt over deze tocht het vol gende: „Wij bevonden ons nog op Italiaansch grondgebied en bijna 4500 meter van den top van den grooten St. Bernard, toen wij een geweldige sneeuwmassa naar beneden zagen komen, die ons den weg volkomen versperde. Eenige seconden later stortte met donderend geraas een lawine op ons neer. Ik voelde mij plots neergedrukt door een loodzware massa. Het was volslagen duister om mij heen. Maar het werd mij tegelijkertijd duidelijk, dat een zeer nauwe spleet het mij mogelijk maakte een weinig te ademen. Ik trachtte mij zelf te bevrij den en eindelijk gelukte het mij, één hand door de spleet te steken. Toen ik iets vrijer kon ademen was het werk gemakkelijker en vrij spoedig had ik mij uit de sneeuw massa losgewerkt. Verschrikt moest ik toen vaststellen, dat mijn gezellen allen verdwenen waren. Maar het was alsof ik gevoelde, dat zij in mijn onmiddellijke na bijheid bedolven moesten zijn. Daar de weg versperd was en ik het onmogelijk achtte, hulp te gaan zoeken, begon ik zelf mijn makkers uit te graven. Na moeizaam werken stiet ik eindelijk op het schijnbaar levenlooze lichaam van één hunner. Dat gaf mij nieuwe kracht en even later had ik hem geheel uitgegraven. Hij was spoe dig bij kennis gebracht en ik riep hem luid toe, dat er hulp gehaald moest wor den. Het drong tot hem door, wat er was gebeurd en even later was hij al op weg naar de grenswacht en het St. Bernard - klooster. Even later kwamen reeds de beroemde St. Bernardhonden naar mij toe en dron gen zich tegen mij aan om mij te verwar men, anderen begonnen onmiddellijk op de plaats van het onheil te graven en spoedig waren ook de Paters en enkele grenswachten aanwezig met een dokter. Na lang werken konden mijn makkers be vrijd worden en tot onze groote vreugde bleek, dat zij allen nog in leven waren. Wij werden liefdevol in het St. Bernard- klooster verpleegd en hebben vol dank baarheid de eenvoudige monnikken verla ten aan wie wij ons leven te danken had den. EEN ONFORTUINLIJKE MOPPEN- TAPPER. De „Times" meldt uit Berlijn, dat een in woner van Aken, die een boekje met de „duizend beste moppen" over het nieuwe Duitschland en zijn regeering samenstelde, door de rechtbank te Keulen tot 15 maan den gevangenisstraf is veroordeeld. De beschuldigde verklaarde gehoopt te hebben er 25.000 Mark mede te zullen ver dienen door zijn moppenverzameling in Frankrijk, België en Nederland te verkoo- pen. De rechtbank was van meening, dat der gelijke plannen aan verraad grenzen. BANKOVERVAL IN DE VEREENIGDE STATEN. Vijf met machinegeweren gewapende bandieten hebben een overval gepleegd op de Bogota National Bank te New Jersey, en de bank geplunderd. Zij slaagden erin te ontkomen. MUSKIETEN PLAAG IN P AP O E AL AND. Inboorlingen van het dorp Hanuabada zijn van hun grondgebied verdreven en hebben hun toevlucht moeten zoeken op de Koraal-eilanden, eenige mijlen uit de kust, tengevolge van een vreeselijke muskieten- plaag, de ergste die dit district ooit heeft geteisterd. Op deze koraal-eilanden kunnen de in boorlingen alleen visch als voedsel be machtigen. Port Moresby wordt dag en nacht geteis terd door ontzaggelijke zwermen muskie ten. Het is voor de inboorlingen onmoge lijk, op het land te werken of te jagen in de heuvels. Zij, die een kano bezitten, ver toeven den geheelen dag op zee. Jarenlang is men hier bevrijd geweest van muskieten. De tegenwoordige plaag, zoo zegt men, is te wijten aan de buiten gewoon zwaren regenval gedurende de laatste twee maanden, die de bestaande moerassen' overstroomde en nieuwe moe rassen in de onmiddellijke nabijheid der stad vormde. STUDENTENGRAP, DIE NIET GRAPPIG MEER WAS. Zen actrice ontvoerd. Als er aan een Britsche universiteit een nieuwe rector komt, dan pleegt dat gepaard te gaan met een stud enten-jool. Dat het daarbij wel eens al te jolig toegaat, is be kend, maar nooit te voren is de pret ont aard in zulk een weerzinwekkende vertoo ning als zich Dinsdagavond te Edinburgh heeft afgespeeld, meldt de „Telegraaf'. Het is gebruikelijk, het evenwicht tijdens de jool te herstellen door de brooddronken heid gepaard te doen gaan met een collecte voor een of ander doel. Toen nu te Edin burgh de pret, in verband met Lord Allen- by's optreden als rector, zou beginnen, be sloot een groep studenten ten slotte wa ren er wel tachtig in het complot om op een origineele manier aan geld voor het goe de doel te komen. Men zou een bekende actrice ontvoeren en haar directie een los geld van 25 pond sterling (ƒ180), laten betalen. En zoo gebeurde het dan, dat toen een vijftigtal studenten in de zaal, waar de re vue „Leicester Square Loaks Round" werd vertoond, het sein had gegeven dertig jongelui de gang naar de kleedkamers op stormden. De portier en drie tooneelknechts werden gekneveld, en intusschen drongen de andere studenten de kleedkamer bin nen van de bekende actrice Renee Houston, die juist haar nummer in de revue had be ëindigd. Dit is haar eigen relaas: „Ik zat rustig in mijn kamer, toen eensklaps de deur open vloog en een paar dozijn menschen op mij toe kwamen. Hoewel ik maar weinig aan had, sleurden ze mij door de gang naar buiten. Ik had er geen idee van, dat het studenten waren. Er gingen wilde gedach ten door mijn hoofd over handel in blanke slavinnen en zoo. Toen men mij de straat op had gesleept, duwde een aantal jonge lui, die mij sloegen en krabden, mij door een van de vensters een auto in. De eenige fatsoenlijke man was de chauf feur, die mij toeriep, dat, als hij het goed begrepen had, de heele zaak een grap was. Meteen gaf men hem een harden slag op z'n hoofd, zoodat hij geen woord meer kon uitbrengen. Een van de studenten ging toen aan het stuur zitten en reed weg. In tusschen bleef men mij slaan en stompen en ik verzette mij zoo goed ik kan. Ten slotte viel ik flauw...." Het schijnt, dat de ontvoerders toen wel erg geschrokken zijn van hun wandaad. Zij reden althans naar den schouwburg terug, waar zij de deerlijk toegetakelde miss Houston weer afleverden. Hun kornuiten hadden inmiddels bij den theater-directeur aangedrongen op betaling van het losgeld. Met het terugbrengen van de actrice is de zaak natuurlijk niet uit. Haar man, Pat Aherné, heeft zich direct na de ontvoering met een klacht tot de politie gewend, en ook de autoriteiten der hoogeschool zijn niet geneigd, de affaire licht op te vatten. Vooral zijn zij zeer verontwaardigd over de buitengewone ruwheid en grofheid, waarmede de studenten zijn opgetreden. EEN HOOGE HOED ALS RADIO STATION! Let op uw woorden. De radio-medewerker van de „Daily He rald" maakt melding van het laatste snuf je op radio-gebied, een miniatuur-zendsta tion, dat verborgen is in een onschuldig uit- zienden hoogen hoed. George Hicks, den populair en omroeper van de National Broadcasting Corp., heeft men onlangs met een dame en heer zien flaneeren langs Park Avenue. Voortdurend waren zij in gesprek en ieder woord werd per radio verspreid. Het eigenaardige aan den hoed is een vreemdsoortig garneersel aan een zijde, zoomede een klein stokje. De zender, met drie eikelvormige lampen, werkt op een golflengte van 1 Meter en weegt betrekke lijk weinig. Het verspreidingsgebied van deze wan delende radiostations is een kwart mijl, en een speciale wagen bevindt zich binnen de zen afstand van den drager van den hoed. Daar worden de mededeelingen opgevan gen en hier uitgezonden naar Radio City, vanwaar de uitzending voor het publiek ge schiedt. De omroepers in de Vereenigde Staten schieten op straat willekeurig voortbij gan gers aan, die zij naar him meening over een of andere kwestie vragen. Elders durft men dat nog niet aan. Er is misschien iets voor te zeggen BOMMENWERPER BIJ ULM VERONGELUKT. 11 dooden. Het is nu pas bekend geworden, dat tij dens nachtelijke manoeuvres, welke op 25 April in de buurt van Ulm zijn gehouden, een groote bommenwerper is verongelukt. 11 personen zijn bij deze ramp om het leven gekomen. BRITSCH SPORTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Volgens het zeggen van twee ooggetui gen is een Britsch sportvliegtuig 8 K.M. ten Westen van Boulogne in zee gestort. Op het punt, waar het vliegtuig omlaag zou zijn gestort zijn onderzoekingen begonnen. De vijand voor de poorten DE ITALIANEN HALVERWEGE DESSIE—ADDIS ABEBA. Volgende week wordt de bezetting van Addis Abeba verwacht. De oorlogscorrespondent van het Duit sche Nieuwsbureau deelt mede, dat de Ita liaansche troepen halverwege DessieAd dis Abeba zijn aangekomen. Donderdag ochtend is de opmarsch voortgezet. Het ter rein is op sommige punten zóó moeilijk, dat de auto-kolonne een weg heeft gekozen, welke langer is dan de karavaanweg, doch beter begaanbaar. De Askaris marcheeren verder over den gewonen weg. Het is evenwel niet waarschijnlijk, dat de Italianen nog deze week de hoofdstad zul len bereiken, vermoedelijk zal dit eerst ae volgende week het geval zijn. In wel-ingelichte Italiaansche kringen wordt er de aandacht op gevestigd, dat de opmarsch methodisch en zonder overhaas ting wordt doorgevoerd. Het is vanzelfsprekend, dat het militaire oppercommando telkens het geheele gebied uitermate nauwkeurig laat onderzoeken, alvorens troepentransporten verder te la ten oprukken. Reeds zijn, volgens telegrammen uit Des sie, maatregelen getroffen, opdat de oor logscorrespondenten den intocht der Ita lianen in Haile Selassie's hoofdstad met eigen oogen kunnen aanschouwen. Per auto zullen de verslaggevers naar den Entotto- heuvel gebracht worden; van dezen heuvel uit zullen zij de Italiaansche colonnes de stad kunnen zien binnenrukken. Het eerste gebouw der stad, dat de Italianen zullen bereiken, zal de Britsche legatie zijn. Ver volgens moeten zij de overige legatiegebou wen passeeren, alvorens zij in het centrum der stad aankomen. De Italianen schijnen geen tegenstand te ontmoeten. Het Abessijnsche leger, dat naar men meende bereid was de hoofdstad te verde digen, schijnt te zijn verstrooid en de Ita liaansche kolonnes, die oprukken naar Ad dis Abeba verwachten geen tegenstand meer. Gevechts- en bombardementsvliegtuigen voeren tallooze vluchten uit. Gistermiddag werd boven een Italiaansch kamp post en versche levensmiddelen door middel van een parachute omlaag geworpen. De gemotoriseerde kolonne heeft bij Gun- die het Abessijnsche plateau bestegen. Zoo- dra deze kolonne bij Ankober den grooten weg Addis-AbebaDjiboeti zal hebben be reikt, zal de tocht sneller gaan. DE NEGUS TE ADDIS ABEBA. Besprekingen met de stamhoofden. De Negus is gisteren op de hoogten rond Addis Abeba aangekomen. Hij ontving ver schillende stamhoofden en trok te vier uur in den middag de stad binnen. Hij verklaarde aan de pers, dat de Ita liaansche opmarsch nog geen overwinning beteekent. Intusschen heeft het gerucht van de snelle nadering van de Italiaansche troepen een paniek teweeg gebracht onder de Euro- peesche bevolking der Abessijnsche hoofd stad, die zich naar de respectievelijke lega ties spoedt. De burgemeester van Addis Abeba blijft met een duizendtal politiemannen in de stad tot de militairen aankomen. Hij heeft van verscheidene legaties de verzekering ontvangen, dat hij zich dan weer bij de re geering van Abessynië zal kunnen voegen. DE ITALIANEN REEDS IN ADDIS ABEBA? Volgens te Londen ontvangen berichten, van Italiaansche zijde, welke evenwel nog niet bevestigd zijn, zou een afdeeling Ita liaansche troepen, bestaande uit grenadiers en zwarthemden, ondersteund door artille rie en genie hedenochtend Addis Abeba zijn binnengerukt. AAN HET ZUIDELIJK FRONT. Na de inname van de „Hindenburg-linie" opmarsch gestaakt. Na de inname van Sassabaneh is de op marsch van de colonne van generaal Frusci gestaakt in verband met de hevige regens, welk het verkeer met auto's onmogelijk maken. De pontonniers zijn er thans evenwel in geslaagd een brug te slaan, welke een draagkracht heeft van tien ton, zoodat de opmarsch naar Dagaboer kan worden voortgezet. De mannen stonden bij het slaan van deze brug tot Ket middel in het wa ter. Ook de opmarsch van de Lybische briga de van generaal Nasi moest wegens de re gen worden gestaakt. Ook hier slaagde de genie er in bruggen te slaan, zoodat de op marsch naar Dagaboer, waarheen ook ge neraal Agostini met zijn afdeeling trekt, kon worden voortgezet. Niettegenstaande het slechte weer is het moreel van de Italiaansche en inlandsche troepen uitstekend en wedijveren de man nen in zelfverloochening.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5