VRIJDAG 1 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE AANRIJDING TE DOORN. Autobestuurder reed door. Een automobilist heeft gisteravond onder Doorn een doodelijk aanrijding veroorzaakt en is daarna met gedoofde lichten en groote snelheid doorgereden. Het slachtoffer van de aanrijding is de heer T. de Ruyter uit Driebergen, die omstreeks kwart voor elf ïr.et zijn verloofde, mej. M. Smit uit Doorn, op den rijksweg bij den uitgang van het IJskelderbosch door den auto in den rug werd aangereden De heer De Ruyter was op slag dood; zijn verloofde is met ernstige inwendmge kneuzingen naar het ziekenhuis overgebracht. De auto reed door in de richting Leersum. Een juist passeerende taxi zette een ach tervolging in, doch moest die na eenigen tijd opgeven. De politie is echter den dader op het spoor. »Tel." DOODELIJKE VAL. Gistermiddag is op het Hooyt te Utrecht een ernstig ongeval gebeurd. De 72-jarige G J. V., oud-koster der St. Willibrorduskerk, die tegen vijf uur bezig was werkzaamheden te verrichten aan de pui van zijn huis, is daarbij tengevolge van een ongeluxkige manoeuvre van het dak gevallen Hij verwondde zich bij dezen val zóó ernstig, dat hij in zeer deerniswek- kenden toestand moest worden opgenomen. De ongelukkige werd naar het St. Anto- niusziekenhuis overgebracht, waar hij ten gevolge van de bekomen verwondingen is overleden. VERDRONKEN. Eenige kinderen die vischten in den z.g. Rijdsgraaf tusschen Holtum en Born, za gen gistermorgen aldaar het lijk van een manspersoon liggen. Dadelijk werd de poli tie gewaarschuwd en het lijk opgehaald. Het bleek te zijn dat van den 66-jarigen on- gehuwden H. Maassen, wonende te Buch- ten, die reeds vermist werd sinds Zaterdag der vorige week. CABARET TE HAARLEM UITGEBRAND Hedennacht heeft een felle brand ge woed in het cabaret Modern aan de Raaks te Haarlem. De groote zaal aan den kant van de Bakkumstraat is geheel uitgebrand De brandweer werd tegen kwart voor één gewaarschuwd en rukte onmiddellijk met groot materiaal uit en bestreed het vuur met vier stralen op de waterleiding, De brandweer was het vuur, dat voorna melijk in de buurt van het podium woed de, binnen korten tijd meester, doch het nablusschingswerk nam geruimen tijd in beslag. De eigenaar, de heer van Aken, die bo ven het cabaret woont, was te half één naar boven gegaan, doch werd eenige oogenblikken later door een lid van het personeel gewaarschuwd. De brand is ontstaan vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een lucifer. De schade wordt door verzekering ge dekt. JEUGDIGE DETECTIVE ONTMASKERT FIETSENDIEVEN. Zelf op zoek naar zijn gestolen rijwiel. Een zestienjarige jongen te Rotterdam ging Woensdagmiddag zelf op recherche naar een gestolen fiets en het resultaat was, dat de politie twee fietsendieven en een heler kon arresteeren, terwijl onderdeelen van de fiets gevonden werden tot in het bed van den heler. Het jongmensch kreeg zijn fiets terug en de voldoening een detective in den dop te zijn. Het jongmensch was ih een winkel in Hil- legersberg en had zijn fiets even buiten laten staan. Toen hij weg wilde -gaan, was het karretje reeds verdwenen. De jongen leende nu een andere fiets en ging op re cherche. Langzaam toerde hij in de rich ting van Rotterdam, alles wat fiets was in oogenschouw nemend. Aan den Zwaans hals passeerde hij een rijwielstalling, waar hij een fiets ontdekte, die sprekend op de zijn leek. Het rijwiel stond echter achterin en de jongen verzon daarom een krijgslist. Hij kocht een pakje sigaretten in de buurt en met een sigaret m den mond wandelde hij de stalling binnen om vuur te vragen. Nu had hij de gelegenheid zijn fiets nader te bekijken en inderdaad bleek hij zijn eigen dom te hebben teruggevonden. Rustig ging hij er weer vandoor om een agent te halen. Toen hij met den sterken arm terugkwam, was de fiets echter verdwenen. Een streng onderzoek voigde en spoedig bleek, dat het rijwiel gedemonteerd was. Overal waren onderdeelen verstopt en uit het bed van den rijwielhandelaar kwam zelfs het frame te voorschijn. De eigenaar van de fietsenstalling, L. R., werd gearresteerd en spoedig kon men twee 18-jarige jongens aanhouden, die de fiets gestolen hadden, n.l. J. J. M. en C. v. Z. „Tel." ONTROUW POSTBEAMBTE AANGEHOUDEN. De politie te Gouda heeft als verdacht van onregelmatigheid bij de behandelnig van poststukken den kantoorknecht der posterijen W. B in arrest gesteld. Een per post verzonden stuk was niet op ae plaats van bestemming aangekomen. Vermoed wordt, dat de betrokken employé het heeft verduisterd. Het stuk is evenwel niet teruggevonden en waarschijnlijk door hem vernietigd. De aanhouding heeft geleid tot een uit gebreid onderzoek, dat nog in vollen gang is. Hangende dit onderzoek konden geen nadere mededeelingen worden gedaan. Niet zoozeer een bedrag dan wel het feit, schijnt van bet eek en is ie zijn. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat het onderzoek nog verrassende ontdekkingen zal opleveren. De kantoorknecht heeft on geveer 28 dienstjaren en is 53 jaar oud. SPORT VOETBA1 LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: 2e klasse A: ARC 2Ter Leede 2, 3.30 uur. 2e klasse B: SCO 2Rijnsb. B. 2, 3.30 uur. 3e klasse B: Rijnsb. B. 3O. Clubje 2, 4 uur. Adsp.: Rijnsb. B.Quick B.b 2.30 uur. Nederlaagwedstrijden Electro Boys. De voetbalvereeniging Electro Boys speelt aa. Zaterdag om 5 uur haar laatsten wed strijd tegen G.A.S. (den Haag) op het ter rein achter Academisch Ziekenhuis. Na afloop van dezen wedstrijd worden de prijzen uitgereikt. De opstelling van Electro Boys is van links naar rechts P. v. d. Steen (d.), Mulder en v. d. Reyden (a.), Muizert, Griffioen en Henzen (m.), Boeff, Filippo, v. <L Vlist, Ouwerkerk en de Water (v.). VOORLOOPIG ELFTAL—L. F. C. Onderstaande spelers zijn uitgenoodigd als voorloopig L. V. B.-elftal een oefen wedstrijd te spelen tegen L. F. C. op Zon dag 3 Mei a.s. des voormiddags elf uur op het L. F. C.-terrein. Vóór: T. de Roo (Lugd.), J. Jansen (Rouwkoop), H. Heymans (Sportman), G. Oskam en J. v. d. Krogt (beiden Rouw koop). Midden: N. Stokkermans en H. Gans (beiden Lugd.), en D. Brouwer (Rouw koop). Achter: J. H. Brussen (Rouwkoop) en J. van Berkel (Lugd.). Doel: H. Glasbergen (Rijnsb. Boys). Reserve: F. van Duyn (Rijnsb. Boys), G. den Daas (U. V. S.); A. Kamphues (S. L. F.), G. Duyzend (Lugd.). XERXES—FEIJENOORD. Voor den morgen te spelen wedstrijd is het Feijenoord elftal als volgt opgesteld: Doel: J. Huisman. Achter: P. de Groot en B. Kik. Midden: J. Paauwe, G. Kuppen en J. van Ooijen. Vóór: A. Paauwe, H. van Luijk, P. Kan tebeen, G. Waardenburg en P. Smits. Xerxes komt volledig uit. Scheidsrech ter is de heer B. Honsbeek. SPORTCLUB ENSCHEDE ZWAAR GEHANDICAPT. De Sportclub Enschede zal in de kam pioenscompetitie zwaar gehandicapt zijn door geblesseerde spelers, meldt de „Tel.". Doelman Kamst, die in de laatste minuten van den wedstrijd tegen Ajax een kranige, maar gevaarlijke redding verrichtte, is hier bij ernstig aan zijn schouder geblesseerd geraakt. De schouder is geheel gekneusd, waardoor de Enschede-doelman zijn werk zaamheden met kan verrichten. Zooals de toestand zich momenteel laat aanzien, is het zeer dubieus of hij Zondag over een week in den wedstrijd tegen N.A.C. van de partij kan zijn. Erger is het nog met centerhalf Veld kamp. Zijn blessure is zeer ernstig aange komen en volgens de doctoren zal hij al leen dan weer kunnen voetballen, wan neer hij zich aan zijn knie laat opereer en. Het is lang niet zker of Veldkamp daartoe zal besluiten, daar hij al 32 jaar oud is, doch in ieder geval zal hij in de kampioenswed strijden niet meer kunnen meespelen. HOCKEY „Zuidwyck". Het programma voor morgen en Zondag luidt: Zaterdag 2 Mei om 2.30 uur Zuidwyck 2 Push 2, heeren (degradatiewedstrijd). Zaterdag 2 Mei 2.30 uur S.V. '35 IZuid wyck I Dames (competitie). Zondag 3 Mei 2.00 uur Zuidwyck—H.D.S. Mixed (vrienschappelijk). RUITERSPORT DE GROOTE ESTAFETTERIT DER LANDELIJKE RUITERS. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan det „Kon. Ned. Federatie van Lan delijke Rijvereenigingen", zal op 5, 6 en 7 Mei een estafetterit worden gehouden, loopende over 2000 km. waaraan door pl.m. 100 vereenigingen zal worden deelgeno men. Dag en nacht wordt gereden door de ruiters, die in kokers oorkonden vervoe ren, bestemd voor H. M. de Koningin. Er is één hoofdroute n.l. de z.g. Gronin ger-route, loopende van Leens langs de Duitsche grens door Twente over Win terswijk naar de Betuwe en vandaar over Gorcum en Alblasserdam naar Gouda, Den Haag en Utrecht om tenslotte in Apeldoorn aan te komen.. Te Den Haag (een z.g. knooppunt) sluit INTERACADEMIALE LUSTRUM WEDSTRIJDEN VAN DEN B. V. S. V. De tweede Interacademiale dag te Am sterdam begon met roei-wedstrijden op den Amstel. Er was betrekkelijk weinig wind, het water was zeer rustig. In het clubge bouw der studentenroeivereeniging Nereus en langs den kant volgden vele belangstel lenden de wedstrijden. De resultaten van deze roeiwedstrijden waren: Stijlroeien Skiff: Eerste heat: 1. mej. B. de Haart (Am sterdam) 50 pnt., 2. Utrecht. Tweede heat: 1. mej. D. M. Fontyn Kui pers (Groningen), 53 punten, 2. Leiden, 3. Wageningen. De finale bracht wederom een overwin ning voor Groningen met 54 punten. Stijl-snelroeien Vieren: Eerste heat: 1. Leiden 46 punten, 2. Am sterdam. Tweede heat: 1. Utrecht 43 punten, 2. Groningen. De finale tusschen Utrecht en Leiden werd met 56 punten door Leiden gewon nen, welke ploeg was samengesteld uit de dames Weezelenburg (boeg), Stenfert Kroese, Velds, v. d. Haar (slag) en Wer ker (stuurvrouw). Stijlroeien Vieren: Eerste heat: 1. Leiden 42 punten, 2. Am sterdam 50 punten, 3. Utrecht 32 punten. Tweede heat: 1. Groningen 46 punten, 2. Wageningen 42 punten. De Tenniswedstrijden. De uitslagen van de Tenniswedstrijden luiden: Dubbelspel: mej. Vaandrager en mej. Idema (Grongen sl. mej. van Thiel en mej. van Pallandt (Wageningen) 100; mej. Voute en mej. Jansen (Utrecht) sl. mej. de Heer en mej. van Schaik 64; mej. Poulie en mej. Steiner (Amsterdam) sl. mej. Vaandrager en mej. Idema (Gro ningen) 91; mej. Voute en mej. Jansen (Utrecht) sl. mej. van Pallandt en mej. van Thiel 73; mej. Poulie en mej. Stei ner (Amsterdam) sl. mej. de Heer en mej. van Schaik (Leiden) 6—4. Enkelspel: mej. Ie Cosquino de Bus- sy sl. mej. Nolen (Utrecht) 73; mej. Menko (Amsterdam) sl. mej. du Celliee Muller (Wageningen) 100; mej. Keyser (Groningen) sQ. mej. Nolen (Utrecht) 73; mej. Ie Cosquino de Bussy (Leiden) slaat mej. du Celliee Muller (Wageningen) 100; mej, Menko (Amsterdam) sl. mej. Keyser (Groningen) 91. Schermen. In de schermzaal van proi. Mastbooms werden de ploegwedstrijden getrokken op floret tusschen ploegen van Amsterdam, Leiden en Utrecht. Amsterdam kwam uit met de dames: Leoni, Beukers en Mosman, die op onze nationale wedstrijden geen onbekenden zijn. Amsterdam wist dan ook tegen Leiden alle partijen in winst om te zetten met 90, 7 ontvangen en 36 gegeven treffers. Utrecht won van Leiden met 7 tegen 2 partijen, 20 ontvangen en 31 gegeven tref fers. In een spannenden wedstrijd won Am sterdam met 6—3 van Utrecht, 23 ontvan gen en 31 gegeven treffers. Mej. Mosman won 3, Leoni 2 partijen. Amsterdam won hiermede welverdiend den ploegwedstrijd. aan de Noord-Hollandsche route en de Eilanden-route (komende uit Brabant en voerende over de Zuid-Hollandsche Eilan den en door het Westland). Te Apeldoorn komt tenslotte ook aan de z.g. Friesland-route, die te St. Anna-Pa- rochie een aanvang heeft genomen, terwijl die van Noord-Holland van het Noordelijke punt van Texel vertrekt! Precies op de minuut nauwkeurig wordt voor elke rijvereeniging de etarttijd uit gerekend. Op alles is gerekend. De stroo- ken van b.v. 10 rijvereenigingen vormen tesamen één étappe, waar een étappe-lei der de leiding van heeft. In totaal zijn er 13 étappe-leiders over alle routes. Met de centrale leiding, die in Hotel „De Keizerskroon" te Apeldoorn zetelt die dagen, staan de verschillende étappe-leiders voortdurend in telefoni sche verbinding, zoodat men vanuit dat eene punt den toestand op ale routes vol komen kan beheerschen. De tijden van vertrek zijn als volgt: Leens: vermoedelijk in den nacht van 5 op 6 Mei; St. Anna-Parochie: 6 Mei vanaf het raadhuis om 13.40 uur; Genderen: 6 Mei vanaf het raadhuis om 11.25 uur; Cocksdorp: 6 Mei om 10 uur. Aankomst te Apeldoorn, hotel „De Kei zerskroon", 7 Mei om 11 uur 's morgens. Om half drie zal de laatste ruiter (der plaatselijke rijvereeniging) de oorkonden, begeleid door tal van andere landelijke ruiters en autoriteiten ten paleize „Het Loo" aan H. M. de Koningin overhandigen. De oorkonden bevatten betuigingen van hulde en trouw en verknochtheid aan het Huis van Oranje en zijn geschonken door: de Commissarisen der Koningin in de pro vinciën Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe namens de bevolking hunner gewesten; door de federatie voornoemd namens de landelijke ruiters uit de overige gewesten (met uitzondering van Limburg en Zeeland, waar geen leden wonen). Het zullen dagen van ongeëvenaarde sport worden; van sport in den besten zin des woord, nl. sport om der wille van de sport, waarbij alleen succes kan worden verkregen als een ieder zijn plicht doet. SPORTPRAATJE. De trial-meet van „De Bataven". Er staat werkelijk iets geweldigs op het programma onzer Leidsche R. K. Sport. De Athletiek- en Sportvereeniging „De Bata ven" organiseert Zondag 3 Mei a.s. een trial- meet op het R. K. Sportpark „Haagweg". Een trial-meet is een kamp tusschen drie vereenigingen, die elkaar bekampen. De prestaties harer athleten worden mede uit geduid in punten en het hoogste gezamen lijke puntenaantal zegeviert. Wie zal dit doen a.s. Zondag, is de alge- meene vraag van zoovele weken. Deze trial- meet is daarbij nog iets bizonders, daar het hier gaat om uit te maken wie de beste athletiekvereeniging zal worden van Ne derland. Met „Jong Leven" uit Amsterdam en .Holland" uit Haarlem, vormt „de Bata ven" de beste. Maar wie is daar nu de beste van. Wij wagen ons niet aan een voorspelling, maar leven alleen in de stille hoop, dat het lot ten gunste unzer Batavieren moge uit vallen. Zij beschikt momenteel over zeer goede krachten, hetgeen de verkregen prestaties op de verschillende wedstrijden uitwijzen, met uitzondering natuurlijk van de Cross Country van j.l., waar een oud Ford je zegevierde en door panne de ge- heele Batavenploeg niet bracht op de plaats waar bekers en blikjes voor hen waren te bemachtigen. Zij moesten zich tevreden stel len met één oud blikje in den vorm van een door panne getroffen oud autotje. Intusschen bereiden zij -zich nu op deze meest belangrijke kamp voor en zullen zij frisch en monter a.s. Zondag aan den start verschijnen. Zij rekenen natuurlijk ook op een groote publieke belangstelling en daar om sporen wij onze katholieke stadgenoo- ten nog eens extra aan door him belang stelling waardeering te toonen voor onze Katholieke Sport en in dit geval voor De Bataven in het bizonder. Het juiste programma zal nog worden ge publiceerd, maar reeds nu kunnen wij mede deel en dat het zeer interessant zal zijn en de beste athleten van Nederland aan den start zullen komen. Tevens zal van de pres taties van Zondag a.s. afhangen, die door den D.H.A.K. naar de spelen in Weenen zul len worden gezonden. Dat enkele Bataven hiervoor in aanmer king zuilen komen behoeft men niet in twij fel te trekken. Men zal dus Olympische prestaties kunnen bewonderen. Een Bataaf gaf ons dezer dagen een aar dig stukje over de Olympische Spelen, die in 1896 te Athene zijn gehouden. Daaruit bleek, dat verschillende Bataven, indien zij hadden deelgenomen, met den Olympischen titel waren thuisgekomen. Allereerst P. Huibers met een sprong van 6.48 M. omdat z'n collega, meneer Clark uit Amerika niet verder sprong dan 6.35 M. Dan Alada Biluska, van beroep Bataaf, zou twee titels hebben medegebracht en wel die van kogelstooten 11.93 M. en dis cuswerpen 35.10 M., want Garett eveneens uit Amerika behaalde slechts 11.22 M. en 29.15 M. in 1896. Ook nu gaat het in Weenen dien kant op, let maar op: Want we hebben nog een v d. Klugt, die den langen afstand zal nemen. Gaat het door, dan komt hij in stroomlijn aan den start, hetgeen ettelijke seconden zal schelen. Reeds Zondag zullen we daarvan profiteeren indien ge het R. K. Sportpark bezoekt. P. V. De spoorbrug als verkeersbrug in gebruik genomen. Na de toespraak van den burgemeester van Alkemade, nam de Burgemeester van Haarlemmermeer, mr. Slob, het woord, die eveneens getuigde van zijn groote voldoe ning in de totstandkoming van deze ver binding. Spr. hoopte, dat de banden tus schen de beide gemeenten hierdoor nog meer versterkt zouden worden en dat de inwoners van beide gemeenten tot in leng ten van dagen zullen mogen profiteeren van hetgeen hier in korten tijd was tot staridgekomen. Hij wenschte verder het ge meentebestuur van Alkemade en de heer Rijsdijk van harte geluk. Door het dochtertpe van ir. Rijsdijk werd hierop het lint doorgeknipt, waarna, voor afgegaan door het Muziekcorps van Nieuwe- Wetering en de schoolkinderen, de aanwe zige autoriteiten over de brug schreden. Het publiek toonde door luide hoera's zijn Instemming. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Hoog Bezoefc. Gisteren werden de bloembollenvelden bezichtigd door Hunne Koninklijke Hoogheden Agate Prinses Friedrich Wilhelm van Pruisen, Louise Henriëtte Prinses van Pruisen, Elisabeth Prinses van Pruisen en Margaretha Prinses van Ratibor; zij bezichtigden ook de Cul tures van de N.V. A. C. van der Schoot al hier, waarover zij hare groote tevreden heid betuigden. Ver koop in g. Gisteravond had in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de verkoop bij gunning plaats van: 1. Het Landhuis „de Vleugelakker" met aangebouwd kantoor, schuur, erf en tuin aan de Weeresteinstraat no. 141 te Hille- gom, groot 4 A. 57 c.A. In hoogste bod ge bracht op 5100, gemijnd op 70 door den heer J. D. van der Schans alhier; gegund. 2. Perceelen prima bloembollengrond met steenen bloembollenschuur met stellin gen nabij den Stationsweg alhier, groot 1 H.A. 59 A. en 34 c.A. In hoogste bod ge bracht op 6400, gemijnd op 2200 door de N.V. F. Rijnveld en Zn. alhier; gegund. 3. Een perceel teelland gelegen tusschen Vosselaan en de Leek, groot 82 A. In hoog ste bod gebracht op 1250; gemijnd op 150 door D. Nieuwenhuizen alhier; ge gund. Samenwerking middenstandsvereenigin gen. In de vorige week gehouden Han ze- vergadering werd het concept-reglement behandeld, hetwelk in de toekomst de basis moet vormen, waarop de zoozeer begeerde samenwerking der 3 plaats. Middenstands- vereenigingen mogelijk wordt gemaakt en de vriendschappelijke verhoudingen geheel zullen worden hersteld. Dit zal door ieder rechtgeaard middenstander worden toege juicht. De voorz. der Hanze verzoekt ons ten einde elk misverstand te voorkomen er met nadruk op te wijzen, dat het be doelde concept niets te maken heeft met S. K. V. Het door de Hanze ten deze inge nomen standpunt is nog onveranderd en men kan rustig afwachten in hoeverre het Hoofdbestuur der Hanze en het bestuur on zer afdeeling zal slagen om ook dit in ge zonde banen te leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Binnen weinige dagen zat men schijnbaar in een geheel ander sei zoen. De winterproducten waren zoo goed als weg en hierbij aansluitend kwamen de koude grondsvoorj aarsproducten. Na een weinig regen en wat zon is hiervan spoedig zooveel aanvoer om al heel gauw de prijs te doen vallen. Vooral met Radijs was zulks het geval. Bracht dit artikel in het begin der week nog ƒ2.60 per 100 bos op, slechts twee dagen daarna kon niet hooger dan 0.60 tot 0.90 genoteerd worden. Met Spinazie was het niet in die mate het geval, doch ook hiervan ging de prijs heel wat naar beneden. Thans was deze van 3.30 tot 4.10 per 100 K.G. Sla kwam hier in extra kwaliteit. Vandaar dat hiervoor van 5.10 tot 5.30 kon worden genoteerd. Prei per 100 bos van 0.80 tot 1.10, Witlof zak te evenzoo in prijs en bracht van ƒ5.40 tot 7.30 per 100 K.G. op. Na deze plechtigheid werden in de fa briek „Muskator" eenige ververschingen aangeboden. Bij deze intieme samenkomst voerden nog het woord de heer P. Roeloffs namens de Gogerpolder, de Burgemeesters van Haarlemmermeer en Alkemade, ir. Bijl, na mens den Haarlemmermeerpolder, die zeer erkentelijk was voor de waardeerende woorden aan het adres van den Dijkgraaf gericht, en een vertegenwoordiger van de Kon. Ned. Toeristenbond. Op het terrein nabij de brug werden door de kinderen der beide scholen behendig heidswedstrijden gehouden. De jeugd ver maakte zich opperbest en van de zijde van de ouders en het publiek was zeer veel be langstelling. Des avonds vond op het ter rein van de fabriek „Muskator" een con cert plaats, gegeven door het muziekgezel schap van Nieuwe-Wetering. In de café's was muziek en er was tot laat in den avond veel publiek op de been. Tegen midder nacht keerde de rust in het dorp weer.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13