ÜE LEWSCHF COURANT BINNENLAND UIT DE OMGEVING Weinig lijd Dan een kaasgerecht/ neIrlands zuivel voedt u coedi BHnoH VRIJDAG 1 MEI 1936 DERDE BLAD - PAG. 10 CREDIET VOOR WERKVERRUIMING. Er wordt door Tweede-Kamerleden verschillend over geoordeeld. Verschenen is het Voorloopig Verslag betreffende het wetsontwerp wijziging en verhooging van het zevende hoofdstuk b der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1935, (crediet voor werkverruiming), waaraan het volgende wordt ontleend: Vele leden achtten de voorgestelde ver hooging 6,3 millioen te gering. Naar hun meening is een aanzienlijk grooter aantal millioenen benoodigd om op korten ter mijn te komen tot sterke vergrooting van de werkgelegenheid. Tegenover deze opvat ting stelde de regeering zich op het reeds eer door haar ingenomen standpunt, dat het aantal in aanmerking komende werk- objecten in niet genoegzame mate aanwezig zou zijn. De hier aan het woord zijnde leden brachten evenwel in herinnering, dat een van de doeleinden van het Werkfonds is: de bouw van goedkoope volkswoningen. Tot dusver heeft het Werkfonds in dit op zicht en op het gebied van krotopruiming niets gedaan. Naar het oordeel dezer leden zou in veel sterkere mate samenwerking met gemeentebesturen moeten worden ver kregen. Zij achten het verkeerd, dat werk- objecten, door het Werkfonds gefinancierd, in werkverschaffing worden uitgevoerd. Deze werken dienen onder normale ar beidsvoorwaarden of volgens een tusschen partijen gesloten accoord tot stand te wor den gebracht. Deze leden meen en, dat het verstrekken van voorschotten in tal van gevallen niet voldoende is om financiering van werken mogelijk te maken. Vele andere leden kwamen tegen deze beschouwingen op. Tal van werken, die, ge zien den toestand der publieke financiën, nauwelijks verantwoord zouden zijn, wor den thans aangevat, of de uitvoering er van wordt bespoedigd. Tot hun leedwezen hadden sommige le den uit mededeelingen van de regeering af geleid, dat het aantal rechtstreeks bij werk- fondswerken aangestelde arbeiders nimmer het cijfer van 3000 heeft bereikt. Zij acht ten het noodig, niet alleen ruimere credie- ten ter beschikking te stellen ,doch ook, dat de gelden in hoofdzaak zouden worden be stemd voor werken, die op korten termijn in uitvoering kunnen komen en dat op doortastende wijze de uitvoering daarvan zou worden bevorderd. Deze leden vroegen, welke verwachtingen de regeering heeft ten aanzien van de uitbreiding der werkge legenheid door middel van werkfondswer- ken in de eerstvolgende jaren. Eenige leden betreurden, dat slechts 17,9 millioen van de 64,2 millioen, voor zoo genaamde industrieele projecten bestemd werd, waarvan zij het meeste economische nut verwachten. Andere leden merkten hiertegen óp, dat deze projecten moeilijk te vinden zijn. Verscheidene leden vroegen, of de reor ganisatie van het besluit door het bestuur van het Werkfonds reeds ter hand is ge nomen en zoo ja, in welken vorm zy is tot stand gekomen. Omtrent de tegenwoordige» wijze van beheer van de aangeleegnheden van het Werkfonds en omtrent de even- tueele plannen van de regeering dienaan gaande wenschten zij nauwkeurige inlich tingen. Zy waren van oordeel, dat het bestuur van het Werkfonds in het algemeen te traag is bij het nemen van zijn beslissingen. Wa ren zij wel ingelicht, dein zou dit bestuur sedert het optreden van den tegen woordi- gen voorzitter niet meer bijeen zijn ge weest. Ook zou de raad van bijstand en advies sindsdien niet meer zijn gehoord. Indien dit inderdaad het geval mocht zijn, zou den zij ten sterkste tegen zulk een gang van zaken willen opkomen. Ook omtrent de maatstaf voor crediet- verleening werden nadere inlichtingen ge vraagd. OPENING KAMP VOOR JONGE WERKLOOZEN. De Minister van Sociale Zaken, mr. Slin- genberg, zal Maandag 4 Mei des morgens te ongeveer half twaalf het kamp voor jon ge werkloozen op het landgoed „De Baast", van den burgemeester van Noordwijk en gelegen te Oostelbeers (N.-Br.) openen. Deze plechtigheid zal o.a. worden bij gewoond door den Bisschop van 's-Herto- genbosoh, Mgr. Diepen, het bestuur van de Nationale Roomsch-Katholieke Com missie voor jeugd-werkloozenzorg en den hoofdinspecteur voor de werkverschaffing, den heer Meyer de Vries. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Naar wij vernemen heeft de Centrale Leiding van den Nationalen Reclassee- ringsdag, die de landelijke collecte op Za terdag 9 Mei a.s. organiseert, zich ook tot alle Kerkbesturen gewend met het ver zoek om in den dienst van Zondag 3 Mei a.s. het Reciasseeringswerk tijdens de godsdienstoefening te willen aanbevelen. Reeds is van vele Kerkbesturen de toe zegging ontvangen dat tijdens den dienst een collecte voor den reclasseerings-arbeid zal worden gehouden. DE GLASFABRIEK LEERDAM. Aan het ongeveer 125 man sterke kan toor- en toezichthoudend personeel van de N.V. glasfabriek Leerdam is tegen 15 Juni ontslag aangezegd. UIT HET HOTELBEDR1JF. Een klacht over „concurrentie". Ter jaarlyksche algemeene vergadering van Hotel Polen werd verslag over het jaar 1935 uitgebracht Wij ontleenen aan dit verslag het vol gende: De ontvangsten bleven achteruit gaan. terwyl ook het bruto winstsaldo ad 3.806.91 een vermindering aantoont tegen 1934, toen het 14.724.33 bedroeg. Daar voor afschrijving op gebouw en inventaris een bedrag van 15.075.08 noodig wordt ge acht, sluit de rekening over 1935 met een verlies van 11.268.17. Het jaar 1935 is een hoogst ongunstig jaar geweest. De algemeene toestanden moeten in de eerste plaats als oorzaak daar van worden genoemd, maar daarnevens wordt er op gewezen, dat de ongebreidel de concurrentie in het café-restaurantbe drijf daarvan mede de oorzaak is. Indien de concurrenten een behoorlijk bestaan in hun bedrijf zouden vinden, zou men zich bij de concurrentie hebben neer te leggen of men zou trachten zich daarbij aan te passen. Het blijkt intusschen hoe langer hoe meer dat vele ondernemers trachten met het geld van hun schuldeischers een bedrijf te vestigen. Lukt dit niet, dan wordt de speculatie na een onderhandsch of open baar accoord elders voortgezet. En zooals de ervaring nu wel heeft geleerdhet lukt inderdaad niet en schuldeischers en bona fide ondernemers worden de dupe. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. Actie 14 dagen vacantie. De Nederlandsche R K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St Franciscus van Assisië" en de Neder.and sche Vereemging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden schrijven ons: In een toenemend aantal gevallen wordt aan kantoorbedienden, wmkelbedienden en handelsreizigers een vacantie van 14 dagen gegeven, waaruit blijkt dat er een groeiende waardeering is voor dit sociale goed. Tal van patroons erkennen tevens, dat ook voor het bedrijf de vacantie van het personeel voordeelen afwerpt door toege nomen werklust en energie. Daarnaast worden van Overheidswege wat het winkelbedrijf betreft bepaalde af wijkingen van het Werktijdenbesluit voor Winkels toegestaan, teneinde daardoor het geven van vacantie te stimuleeren. Ook van die zyde dus de erkenning van het groote goed, dat de vacantie is. Welke belemmeringen de economische moeilijkheden ook voor de verbetering van de sociale positie der bedienden mo gen opleveren, op het stuk van de vacantie wordt van de bedrijven geen noemens waardig offer gevraagd. Onderstaande organisaties vertrouwen dan ook, dat bij zoo schier algemeene er kenning van de waarde der vacantie H.H. patroons dezen zomer nog meer dan voor heen hun bedienden in de gelegenheid zullen stellen van een 14-daagsche vacan tie te genieten, tot heil der volkskracht en van het bedrijfsleven. EIEREN. De regeering zou hebben afgezien van haar voornemen 40 millioen uit de markt te nemen. Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren verneemt, heeft de regeering met het oog op de huidige marktprijzen besloten voorloopig af te zien van haar voornemen om in het belang van de eieren- prijzen 40 millioen eieren uit de markt te nemen. Omtrent de wijze, waarop thans de ver vanging vein blikvleesch zal worden gere geld, staat nog niets vast. DE INDUSTRIE-MELKPRIJS. Men vraagt ons, naar aanleiding van de melksteun-verlaging, hoeveel de veehoudei op 't oogenblik voor zyn melk ontvangt. De netto-opbrengst voor 1 kg. industrie- melk met een vetgehalte van 3.20 pet. be draagt op 't oogenblik ongeveer 4.3 cent, waarvan 2.5 cent steun. De steun bedraagt dus meer dan de helft van hetgeen de boer in de hand krygt. Niettemin is de zuivelwaarde der melk (dus zonder steun) op 't oogenblik niet on aanzienlijk hooger clan vorig jaar in dezen zelfden tijd; het verschil bedraagt 0.9 a 1 cent per kilo melk van gemiddeld vetge halte. „Handelsblad". OPHEFFING DER GEMEENTE WIJK AAN ZEE EN DUIN. Bij koninklijk besluit van 29 April 1936 is wegens opnelting van zijn betrekking, in veroand met de opnefting ingevolge de wet van 23 April 19«jo, der gemeente vVyk aan Zee en Duin, met ingang van 1 Mei 1936 eervol ontslag verleend aan H. Rothe als burgemeester der gemeente Wijk aan Zee en Duin, met dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen dien sten en is met ingang van 1 Mei 1936 be noemd tot burgemeester der gemeente Be verwijk mr. H. J. J. Scholtens. BEZOEK VAN DE KONINGIN AAN AMSTERDAM. Omtrent het bezoek, dat Hare Majesteit de Koningin aan Amsterdam zal brengen, kan worden gemeld, dat Hare Majesteit op 22 Mei des middags te Amsterdam zal aan komen en tot 28 Mei te Amsterdam zal vertoeven. VERTREK VAN DE KONINGIN NAAR HET LOO. Hare Majesteit de Koningin is voorne mens aanstaanden Maandag des ochtends per auto naar het Loo te vertrekken. Op weg naar het Loo zal Hare Majesteit te Baam een kort bezoek brengen aan de tentoonstelling van Kunstwerken ten bate van de Vereeniging „Kunst in Nood". Hare Majesteit zal omstreeks 12 uur van Baarn naar het Loo doorrijden. Hofrouw. Wegens het overlijden van Koning Fouad van Egypte zal het Hof den rouw aanne men. Deze rouw gaat in den 2en Mei en zal bestaan in een week halve rouw en een week lichte rouw. BURGEMEESTER VAN KAMPEN OVERLEDEN. Gisternacht is in de Valerius-kliniek te Amsterdam, waar hij eenige dagen geleden was opgenomen, na een langdurige ziekte overleden de burgemeester van Kampen, ar. L. K. Okma. Dr. Okma werd in 1876 te Sneek geboren. Hij ving zijn loopbaan aan als advocaat in zijn geboorteplaats, geassocieerd met zijn broer. Daarna werd hij burgemeester van Franeker en vervolgens van Wonseradeel. Op 15 April 1933 werd hy tot burgemeester van Kampen benoemd als opvolger van den heer Fernhout, thans burgemeester van Middelburg. De begrafenis zal a.s. Zaterdag te Kam pen geschieden. VERGISSING BIJ INSCHRIJVING VOOR AANBESTEDING. Een eigenaardig geval heeft zich heden morgen voorgedaan bij de aanbesteding, welke plaats had door de genie in de Fre- derikkazerne, te 's Gravenhage. De aanbesteding betrof een belangrijk bestek, namelijk den bouw van ka- zernementen voor de korpsen der bereden wapens alhier, te weten het zevende ge deelte, het maken der Zuid-Oostelijke ge bouwen van het kazernement voor het derde halfregiment huzaren. De raming was 524.400. Laagste inschrijver was de firma J. J van der Wal te Amsterdam voor 1 425.000 maar deze firma dee.de mede, zich te heb ben vergist. Opvolgster is de N.V. voorheen P. A. van Wijnen te Dordrecht voor 477.400. HET WEER IN DE MAAND APRIL. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur anderhalve graad beneden normaal. In de eerste de cade was de temperatuur normaal, in de tweede en derde resp. 2% en 2 graden be neden normaal. Van 3 April af was de och tendtemperatuur van slechts een dag bo ven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den tweeden en den der tienden, respectievelijk 5 yt graad boven en 4^ graad beneden normaal. De gemid delde maximum-temperatuur was 2 graad beneden normaal, het gemiddelde minimum 1 graad beneden normaal. Het aantal dagen met een minimumtemperatuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 7 tegen 4 normaal. De neerslag was in Noord-Holland, Zuid- Holland, Zeeland en West Noord-Brabant normaal tot 20 procent beneden normaal. In de Achterhoek van Gelderland en het Zuiden van Overijsel ruim 100 procent oven normaal. En in Zuid-Limburg onge veer 80 procent boven normaal. In het ove rige deel van het land tot 50 procent boven normaal. Te De Bilt werden 131 uren zonneschijn waargenomen tegen 156 normaaL Crisis bij de Haagsche Burgerwacht. Naar „De Avondpost" verneemt is het Dinsdagavond in de algemeene ledenverga dering van de Haagsche afdeeling der bur gerwacht tot een crisis gekomen. Een aantal leden had reeds tevoren oppo sitie gevoerd tegen den voorzitter, den heeT M. G. F. Langlois van den Bergh, tegenover wien per circulaire een tegencandidaat, de heer Van Roosendaal, was gesteld op een wijze, die ernstige critiek ontlokte. In den loop der vergadering is 't tot ernstige de batten gekomen, waarna bij de bestuurs verkiezing de voorzitter niet bleek te zijn herkozen. De tegencandidaat, hoewel niet aanwezig, had een kleine meerderheid ver worven. Een viertal bestuurders vond hierin aanleiding om hun functie neer te leggen en tevens te bedanken als lid van de bur gerwacht. In een weldra te houden bijzondere alge meene vergadering zal nu opnieuw de be stuursverkiezing aan de orde moeten ko men. Het zou niet in de bedoeling liggen van den gekozen oppositiecandidaat, blij vend zitting te nemen in het bestuur. LISSE Hanze. In het café-restaurant „De nachtegaal" hield de R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" een buitengewone vergadering, waarop ook de dames der leden toegang hadden. Voor deze verga dering was als spreker genoodigd de heer J. Bakker, directeur van het Bondsbestuur de Hanze, die als onderwerp zou behan delen „Strijd op beide fronten". De op komst was tamelijk goed. Aan de bestuurs tafel was ook aanwezig de geestel. advi seur, de weleerw. heer kapelaan Schotten. Ook de K.J.M.V. was uitgenoodigd en voor het meerendeel ook present. De voorzitter, de heer C. W. Barnhoorn, sprak een wel komstwoord. De heer Bakker hield vervolgens een inleiding over de noodzakelijkheid van het verplichte lidmaatschap van stand- en vakorganisatie. Spr. geloofde dat vele kreten tot verbetering voortkomen uit onze laksheid. Op het terrein van 't econo mische leven zal den grootsten strijd worden gestreden voor maatschappelijke ordening. Het gaat hier om grooter be langen en is niet een centenkwestie. Zoo lang onze organisatie drijft op sympa thieën of antipathieën zal nimmer een ster ke kracht te ontplooien zijn. Er moet een eind komen aan de vraag: „wat kost my net lidmaatsschap en wat krijg ik er voor terug". Er zijn er nog te veel die de or ganisatie beschouwen als een klachten instituut ten opzichte van land- en ge meenteregeerders! Nu juist, nu we staan m een volkomen wanorde, moeten alle krachten samenwerken om uit de wanorde een nieuwe maatschappelijke orde te scheppen. Een daverend applaus loonde spreker voor zijn begeesterende rede. Van de gelegenheid om vragen te stel len aan spreker werd door een enkele ge bruik gemaakt. Hierna sluiting. St. Joseph's Gezellen. Woensdagavond had onder tamelijk goede belangstelling de sluiting van het winterprogram van de St. Josephs-Gezellenvereen. II in de pa rochie van de H.H. Engelbewaarders aan de Beekbrug plaats. De bijeenkomst werd gehouden in het patronaatsgebouw aldaar. Na het zingen van het lied „De Gezellen- Vader" werd de bijeenkomst met den Kolpings-groet door den vice-praeses, Kapelaan v. d. Togt geopend. Spr. heette allen hartelijk welkom; in het bijzonder den centraal-praeses a.i., rector J. Mol, al gemeen diocesaan directeur van het man nelijk jeugdwerk, benevens pastoor Sin teren en kapelaan Brans. Na het progrmn- ma te hebben toegelicht, gaf hij het woord aan rector Mol, die in een mooi en duide lijk betoog het programma van het Gezel- lcnwerk belichtte en daarbij vooral deed uitkomen van hoe groot belang het is voor de toekomst als de jeugd en vooral de mannelijke jeugd goed onderlegd is met kennis zoowel op sociaal als op geestelijk terrein. Het trouw bijwonen der verplich te bijeenkomsten is daarom een eerste ver- eischte. Zij neer w. vond een aandachtig ge- noor. Hierna had de installatie van niet minder dan 14 nieuwe leden plaats, die met de gebruikelijke ceremoniën als le den werden toegelaten. De vice-praeses alsmede de senior, de heer P. Hoogervorst, spraken de nieuwe leden hierna toe en wezen hen op de verplichtingen, welke het lidmaatschap hen oplegt. Na de pauze werd onder regie van den heer W. Busch- man door de tooneelclub opgevoerd „De Vriend", sociaal stuk in één bedrijf. Het werd goed vertolkt en een dankbaar ap plaus was het loon. Na de voordracht „Han nes bij den fotograaf" en het vlaggenlied, volgde sluiting met - den Kolpingsgroet! Gebor«n: Wilhelmus Christianus, z. van A. P. van der Wiel en A. C. Rietveld Willem, z. van J. C. Pauw en N. G. W. Gerwig. Ondertrouwd: C. Vermeer 25 j. en J. M. Moolenaar 25 j., beiden te Lisse W. Kulk 26 j. en L. Boogerd 22 j., beiden te Lisse. Getrouwd: Th. A. Turnhout en C. C. van Kesteren, beiden te Lisse J. J. van der Zwet te Nieuwkoop en C. de Vos, te Lisse. Overleden: Jacoba Maria Johanna van der Zon, 9 j. Gevestigd: T. Opdam en gezin uit Noordwijk A. A. van den Berg uit Sas- senheim A. J. Mesman uit Haarlemmer meer. Vertrokken: M. Bloch naar Velsen M. M. C. Pynacker naar Nijmegen C. B. Bos naar Haarlem G. H. Menses en gezin naar Hillegom M. T. Lefeber naar Voorschoten J. W. Pieters en echtg. naar Hillegom J. Th. van der Linden naar Amersfoort H. Hoogkamer naar Am sterdam M. A. C. Zandvliet naar Rot terdam. NOORDWIJKERHOUT. Afscheid majoor Rijksveldwacht. De heer Eshuis, alhier, majoor bij de Rijks veldwacht, heeft Donderdagmiddag een afscheidsreceptie gehouden wijl hij den dienst met pensioen gaat verlaten. Vele politieautoriteiten en veldwachters hadden van de gelegenheid om afscheid van den majoor te nemen, gebruik gemaakt. HET WEER OP ZONDAG. WEINIG VERANDERING MAAR IETS WARMER. De verwachtingen, die wij de vorige week hadden omtrent het weer, zijn slechtk ten deele verwezenlijkt geworden. Tegen het einde der week kwam een geringe stij ging van de temperatuur tot stand maar deze vermocht niet den thermometer bo ven den normalen stand te brengen, zoo dat het weer eigenlijk nog aan den te kou den kant bleef. Na dien tijd is het weer kouder geworden en dit is in zooverre in overeenstemming met de verwachting, dat de voorspelling omtrent iets warmer weer slechts voor een paar dagen gold. In het algemeen is de weerstoestand in de afgeloopen week weinig veranderd en daarom ook niet verbeterd, althans niet in dien zin, dat wij tot een veel warmere pe riode gekomen zijn. In het Zuidwesten ontwikkelde zich een gebied van hoogen druk. Dit is belangrijk en gunstig voor de naaste toekomst, temeer daar ten Zuid westen van IJsland weer een nieuwe de pressie is verschenen. Hiervan is de be- teekenis, dat over Noordwest in elk geval een vrij warme Westelijke luchtstrooming waait, zoodat er weinig of geen kans is, dat uit Noordwest een koude luchtstroom zal opkomen. Groote verwachtingen voor warm weer kunnen wij hierop niet bouwen. Het ge noemde gebied van hoogen druk zal zich verder over Midden-Europa uitbreiden en dit zal ons drooi en meest zonnig weer met zwakken wind geven maar wij ver wachten niet dat de Noordelijke compo nent uit de windrichting zal verdwijnen en zoolang dit niet het geval is kunnen wij geen werkelijk warm lenteweer verwach ten. Voor den weerstoestand in ons land is het ook niet gunstig, dat over Oost- Europa de luchtdruk lager wordt, terwyl verder de aanwezigheid van depressies in het Zuiden en Zuidoosten van ons wereld deel evenmin een gunstige omstandigheid is. Warm lenteweer kan in ons land slechts onder heel andere luchtdrukverhoudingen voorkomen dan nu heerschend zijn en het ziet er nog niet naar uit, dat deze spoedig zullen intreden. In hoofdzaak kunnen wij voor het week end nog weinig verandering in de weers gesteldheid verwachten, alhoewel een ge ringe stijging van de temperatuur wel waarschijnlijk is. Regen is niet te ver wachten, wel betrokken en mistig weer in de avond-, nacht- en vroege morgenuren. ZTLK. Oprichting schaakclub. Dinsdagavond werd in café „Billard" alhier, een schaak club van Katholieken opgericht. Als be stuursleden werden gekozen de heeren Mooyekind, v. Maris, Bakker, v. Elk en C. Vermunnicht. Als competitieleider werd gekozen C, v. Dienst, als commissaris van materiaal G. Geerlings. Deze schaakvlub, genaamd „de Pion", mag zioh reeds ver heugen in een ledenaantal van ongeveer 20. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het is in den handel thans de stille tijd. De benoodigde handelspro ducten moeten nu van andere plaatsen ko men. Het plaatselijke product beperkt zich thans tot slechts enkele artikelen. De laat ste waschpeen brengt goede pryzen op, van ƒ11.40 tot ƒ16,20 per 100 K.G. Uien gaan traag met lage prijzen, van 2.10 tot f 2.60 per 100 K.G. Prei van 0.80 tot 1.10 per 100 bos. Witlof is iets in prijs gezakt en brengt van 6.50 tot 7.30 per 100 K.G. op. Radijs per 100 bos van ƒ0.60 tot 0.70. SASSENHEIM Vrouwenbond. Onder presidium van mevr. v. ReisenVreeburg vergaderde bovengenoemde bond in de zaal van het K.S.A.-gebouw. In haar openingswoord bracht spr. dank aan hen, die in het afge- lcopen winterseizoen zooveel hulp en steun hebben geschonken, aan zieken en ar men. Spr. hoopt, dat bij de a.s. schoonmaak weer iets wordt afgezonderd voor het kleedingmagazijn, dat geheel is uitgeput. Het bestuur neemt gaarne alles in ont vangst. Deze zomer zal weer een loterij worden gehouden, welke warm wordt aanbevolen. De notulen werden onder dank onver anderd vastgesteld. Hierna was het woord aan den geestel. adviseur, die een lezing hield, getiteld „Moeders", welke de volle aandacht der vergadering had. Hierin liet spr. met vele voorbeelden uitkomen, dat ouders het goede voorbeeld moeten geven aan de kinderen. Zij kunnen dan verwach ten, dat de goede eigenschappen worden nagevolgd. Uit het leven van de moeder van den heilige Don Bosco toonde spr. aan, wat kan en mogelijk is in een arm gezin. Even werd de rede onderbroken door den oliebollenverkoop van „Het Groene Kruis", welke dezer dagen in ac tie is; natuurlijk ging alles vlug van de hand. Na een hartelijk applaus en een dankwoord voor de leerzame rede, werden de leden vergast op een kop koffie (een traditie van elke vergadering der dames). Aan de orde was bespreking reisplan. Besloten werd per touringcar naar Am sterdam te reizen voor een bezoek aan de Persilfabriek. Daarna per boot naar Mon nikendam en Marken, verder per auto de terugreis over Bergen en Alkmaar. De da tum is bepaald op 10 Juni; de kosten zijn ƒ2; dit bedrag moet worden afgedragen vóór 15 Mei. Leden, die in 't bezit zyn van een betaalde contributiekaart van 1935, komen in aanmerking. Nogmaals werd verzocht om bij de aanbieding van de con- tributiekaarten deze zoo spoedig mogelijk te voldoen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna sluiting.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10