DONDERDAG 30 APRIL 1936 UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Gewestelijke Brood- en Beschuitwed- strijcL Woensdagmiddag te 6 uur had de opening plaats van de tentoonstelling van de gewestelijke brood- en beschuitwedstrijd, georganiseerd door de K.J.M.V. te Leid- schendam. Burgemeester Keijzer opende de bijeenkomst met den K.J.M.V.-groet en heette allen hartelijk welkom. Hij merkt allereerst op, dat hij hier feitelijk niet had moeten staan, doch de volijverige voorzit ter, de heer Wim Bleijs, die helaas door ziekte verhinderd is, wat hij ten zeerste betreurt; hij brengt hem hartelijk dank voor zijn vele werk en niet minder ook Jac. Soholtes, waarin de voorzitter een goe de plaatsvervanger had en die ontzettend veel werk heeft verricht in deze dagen, waarvoor hem zeker een bijzonder woord van dank toekomt. De Burgemeester heet nog hartelijk welkom de Zeereerw. heer Pastoor, de bondsonoderator rector Beune, de heer Hollen, voorz. Bakkerspatroonsver- eeniging, de heeren Scholtes en Mol, resp, voorz. en secr. van de Hanze, de heer v. d. Flier van de permanente wedstrijdcom missie, de leeraar van den cursus, de heer van Leeuwen en de Jury, de heeren Roo- denrijs, Raaphorst en Van Oort. Hij zet uiteen, hoe de tentoonstelling is tot stand gekomen en is er trotsch op, dat de K.J.M.V. zijne gemeente heeft uitgezocht voor deze tentoonstelling, welke een groot succes is geworden. Ten slotte wensoht hij de K.J. M.V. van harte geluk en hoopt, dat de jon ge bakkers en allen steeds de K.J.M.V. zul len steunen en dankt iedereen, die heeft medegewerkt tot het welslagen van dezen wedstrijd en tentoonstelling. Hij deelt mede, dat het brood ter beschikking is gesteld van het R.K. Armbestuur ter verdeeling on der de armen, waarvoor hij ook hartelijk dank brengt; hij verklaart dan de tentoon stelling voor geopend. De heer Jac. Scholtes dankt burgemees ter Keijzer voor zijne hartelijke woorden en voor zijn groote medewerking met deze tentoonstelling. Het woord wordt dan achtereenvolgens gevoerd door den Zeereerw. heer Pastoor. Rector Beune, den heer Scholtes, die ook in zijn kwaliteit als voorzitter van het R.K. Armbestuur dankt voor het beschikbaar stellen van de brooden en ten slote de heer v. d. Flier, die allen woorden van geluk- wensch en dank en aansporing spreken tot het bestuur der K.J.M.V. voor dit groot- sche werk. De heer Jac. Scholtes dankt alle sprekers voor hun sympathieke woor den en richt bijzondere woorden van dank aan den heer en mevr. Hollen voor hunne groote medewerking tot het welslagen van dezen cursus en tentoonstelling en hij biedt hen als blijk van waardeer ing een prachtige schilderij aan. Verder dankt hij de gevers der verschillende prijzen en ook de inzenders. Namens de cursisten brengt de heer Th. Sohuijt dank aan den heer Bleijs en Jac. Scholtes en aan den leeraar, den heer van Leeuwen, voor al hun werk en biedt hen namens de cursisten een ge schenk aan. Hierna hebben wij een omgang gemaakt langs de tentoongestelde Inzendingen en wij hebben vol bewondering gestaan voor de vele en prachtige inzendingen en de geurige brooden, enz. Het was te zien, dat overal zeer veel en goed werk was besteed, waardoor de tentoonstelling moest slagen Gedurende den geheelen avond was er, ook van buiten de Gemeente een overgroote be langstelling. Om pl.m. 7 uur werd door de Jury, die zeer zeker geen gemakkelijke taak heeft gehad, den uitslag van den gewestelijken Brood- en Beschuitwedstrijd bekend ge maakt en werd de uitslag als volgt: Klasse A: Witwaterbrood: le prijs: Zil veren medaille aangeboden door de Ned. Gist- en Spiritusfabriek C. M. Roodenrijs te Noord wijk; 2e prijs: ƒ7.50, aange boden door de firma Brinkers te Zoeter- m e e r, G. Riemer, te Wateringen; 3e prijs: Plateel aschbak, aangeboden door v. d. Reijden's Meelhandel te Lelden, J. Bo- gers te Scheveningen. Klasse B, Melkbrood: Eereprijs: Ver guld zilveren medaille, aangeboden door „Frico" te Leeuwarden, M. van Lieshout te Tilburg; le prijs: Verguld zilveren medaille aangeboden door Wessanes Fabrieken, H. C. van Noort te Leiden; 2e prijs: ƒ5.—, aangeboden door de firma Brinkers te Zoetermeer, P. van Ganzewinkel, te Tilburg. Klasse C: Tarwebrood: le prijs: Verguld zilveren medaille, aangeboden door Ned. Bakkerij, C. M. Roodenrijs te Noord- w ij k; 2e prijs 5.aangeboden door firma Brinkers te Zoeterm eer, C. R. van Vel- zen te Zoeterwoude en 3e prijs Pla teel aschbak, aangeboden door v. d. Rey- den's Meelhandel, J. H. B. van Wensveen te Leidschendam. Klasse D. Kleinbrood: le prijs niet toege kend; 2e prijs Lauwertak, aangeboden door Gebr. Ten Hoeve, H. C. van Noort te Lei den; 3e prijs, Plateel aschbak, aangeboden door v. d. Reyden's Meelhandel, Ant. den Boer te Voorburg. Klasse E. Werkstukken uit deeg vervaar digd: le prijs: Deegrol, aangeboden door Am. Kalmeyer, Den Haag, J. H. B. van Wensveen te Leidsche ndam; 2e prijs, een stel Pullen, aangeboden door de K.J. M.V. te Leidschendam, H. van Noort te Leiden. Sierstukken: le prijs: Zilveren eerekruis, aangeboden door C. Diederik Zn., Rot terdam, P. v. d. Helm te Leidschen dam; 2e prijs zilveren medaille, aangebo den door Meelfabriek „Holland" te Am sterdam, P. Ganzewinkel te Tilburg; 3e prijs, Stekersdoos, aangeboden door Van Straten en Boon, Den Dolder, G. Riemer te Wateringen. Mi DE LEIDSCHE COURANT Klasse F Beschuit: Zilveren Bakkersat tribuut, aangeboden door N.V. Dethmers Co., G. Haagen te Leidschendam; 2e prijs: certificaat 35 pet. reductie bij aan koop snelweger „Nationaal", G. Riemer te Wateringen; 3e prijs Plateel aschbak, aan geboden door v. d. Reyden's Meelhandel, Wed. M. Mooiman, S t o m p w ij k. Klasse G. Kr'entebrood: Zilveren medaille, aangeboden door Calvé, Delft, G. Riemer te Wateringen; 2e prijs 7.50, aangeboden door Firma Brinkers, H. van Lieshout te Tilburg; 3e prijs Plateel aschbak J. H. B. van Wensveen te Leidschendam. Kampioensprijs, beschikbaar gesteld door de K.J.M.V. te Leidschendam, een zil veren lauwertak, G. Riemer te Wateringen. Kunstvoorwerp, besohikbaar gesteld door Burgemeester W. Keijzer van Stomp wijk en Veur, J. H. B. van Wensveen te Leid schendam. Prijzen der cursus: le prijs: Zilveren si garettenkoker, aangeboden door Meelfa briek „De Sleutels", Th. van Meurs te Leidschendam; 2e prijs: Vulpotlood, aangeboden door de K.J.M.V. te Leid schendam, J. H. van Rijn te Rijswijk; 3e prijs: Plateel aschbak, A. Bakker te Veur. Om pl.m. 10 uur werden door Burgemees ter Keijzer op de bekende wijze met harte lijke en toepasselijke woorden de prijzen aan de winnaars uitgereikt, waarbij hij de K.J.M.V. feliciteerde met dit groote succes en allen dankte en aanspoorde de K.J.M.V. in alle opzichten te steunen. Hiermede was deze in alle opzichten wel geslaagde tentoonstelling, welke voor de K.J.M.V. een groot succes geworden is en waarop deze met trots en genoegen kan te rugzien, geëindigd, rijnsaterwoude. Diefstal opgehelderd. ln den nacht van Zaterdag op Zondag 11—12 April werd al- hier van een terrein alwaar een villa in aanbouw is een partij nieuw hout ont vreemd. Aanvankelijk was van de daders geen spoor te ontdekken. Het is de poli tie thans mogen gelukken de dader op te PW6" h,8t h°Ut in bes,ag te nemen. Proces-verbaal werd opgemaakt. EERSTE BUD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK STOMPWIJK Opheffing bouwverordening en aanleg straat B. en W. van Stompwijk deelen den Raad mede, dat is ingekomen een ver zoek om vergunning van W. van Splun- der en W. A. en J. A. Leeuwenburg tot het bouwen van resp. 19 en 4 woningen langs den Vlietweg. Ter verkrijging van de ontheffing hebben voornoemde heeren zich bereid verklaard in de gemeentekas te storten een bedrag tot het uitvoeren van de vereischte straataanleg en bijbe- hoorende werken. De grond, waarop deze straataanleg zal worden uitgevoerd zul len zij, alsook de wed. J. Th. van Beek Sprengers, gratis aan de gemeente af staan. De voor straataanleg etc. benoodig- de werken zullen vanwege de gemeente plaats vinden en ten einde ook de plaat selijke aannemers van deze gelegenheid tot werkverruiming te laten profiteeren, hadden B. en W. gemeend hiervoor een onderhandsche aanbesteding te houden, waaraan naast door Van Splunter voor noemd, uitsluitend door plaatselijke aan nemers zal kunnen worden deelgenomen. De aannemers worden op hun beurt ver plicht hun personeel, waaronder de onder aannemers, te betrekken uit de bij de ar beidsbeurs ingeschreven steuntrekkende werkloozen. B. en W. deelen nog mede, dat na het uitvoeren der werken met voornoemde storters der bedragen een verrekening zal plaats hebben en wat buiten deze verre kening zal blyven en stellen dan den Raad voor te besluiten tot vaststelling van de bij de stukken ter inzage liggende ont- werp-besluiten tot: 1. het „om niet" in eigendom aanvaarden van: a. W. van Splunder van de perceelen sectie F. no. 919, 920 en 922, in totaal groot pl.m. 450 M2; b. van de heeren W. A. en A. J. Leeu wenberg van perceel Sectie F no. 923, groot pl.m. 102 M2; c. van mevr. wed. J. Th. van BeekSprengers van perceel sectie F no. 1468, groot pl.m. 12 M2; het aan leggen van een straat en het uitvoeren van de daartoe benoodigde werken der sub I genoemde perceelsgedeelten; in. het onderhands aanbesteden van de sub n bedoelde werken en IV het verleenen van vrijstelling van het verbod vervat in art. 1 sub 2 der bouwverordening! Overeenkomstig het bepaalde in art. 49 der Gemeentewet hebben B. en W. beslo ten in deze aangelegenheid geheimhouding op te leggen en stellen voor deze geheim houding voor wat de begrooting en de ge storte bedragen betreft te handhaven tot dat de eventueele gunning van voornoem de werken zal hebben plaats gevonden of totdat definitief is gebleken, dat niet tot uitvoering dezer werken zal worden over gegaan Benoeming. De heer F. Lempers, vo lontair ter Secretarie te StompwijkVeur is benoemd tot ambtenaar aan het Depar tement van Sociale Zaken. Wie een put graaftGisteren kwam de heer J. B. zich beklagen bij de gemeentepolitie, dat zijn kostbaas P. van L., alhier zijn goed niet wilde afgeven. B. deelde tevens mede, dat van L. in het bezit was van een revolver. De politie begaf zich naar het perceel Veenestraat 60, waar in beslag werd genomen de be wuste revolver 'en tevens twee ongeijkte gewichten, welke van J. B. bleken te zijn. De politie maakte procesverbaal op tegen P. van L. ingevolge de vuurwapenwet en tegen J. B. ingevolge de ijkwet. Het goed is door L. aan B. afgegeven. ALPHEN AAN DEN RIJN. Emmabloempje. De gisteren alhier gehouden. Emmabloem-collecte heeft f149.74 opgebracht. Uitslag schietwedstrijd B V. L. De uitslag van de door de B. V. L. te Alphen op 23, 24 en 25 April gehouden schiet wedstrijden is als volgt: 1. C. Rijsdam 293- 94; 2. J. v. Ofwegen 293-93; 3. A. J. Wijers 291; 4. C. A. v. d. Pol 290; 5. J. Vogel 285; 6. H. J. Vermei 281; 7. C. J. v. d. Bijl 8. A. Jongenburger 266; 9. A. Stapper 257; 10. J. K. Bal 254; 11. A. Verduijn 253; 12. L. Schellingerhout 243; 13. J. Sluis 235-72; 14. C. Meijer 235-52-38; 15. J. de Vos 235- 52 16; 16. C. v. Ofwegen 233; 17. A. Kie vit 232; 18. N. Veldhoen 227; 19. J. H. Vier- bergen 226; 20. L. v. d. Hoek 225; 21. G. Broer 224-65; 22. N. J. v. Leeuwen 224-58; 23. W. Verkerk 224-57; 24. J. Kwakernaak 222; 25. J. C. v. d. Voort 217-53; 26. W. L. Maas 217-49; 27. J. Broer 213-58; 28. A. den Ouden 214-41; 29. W. v. Middelkoop 211; 30. J. J. v. d. Bosch 209-50; 31. A. P. Groe- nenberg *209-43; 32. C. M. Verkade 207-38; 33. C. Rombouts 207-16. 34. J. Verheul 206. De prijsuitreiking heeft plaats op 2 Mei a.s. in hel schietlokaal a. d. Rozenstraat. Prijswinnaars zijn verplicht hun prijs af te halen of te doen halen op het aangegeven uur, anders is het recht op de prijs verval len. De schietoefeningen worden thans ge staakt in afwachting van 't scherpschieten. Studenten in de sloot. In den afgeloo- pen nacht is nabij de fabriek der N.V, Oosthoek en Zn. een luxe auto, waarin een viertal studenten uit Leiden waren gezeten in de sloot gereden. De inzittenden kwamen er met een nat pak en de schrik af. De auto werd door een kraanwagen van de garage Boot alhier gelicht. WOERDEN. GEMEENTERAAD. De vergadering die op half drie was vast gesteld begon eindelijk circa half vier, iets wat in de laatste tijden maar al te dikwijls gebeurt en voor de pers en belangstellen den allesbehalve pleizierig is. Waarom men dan de opening niet wat later stelt, is voor velen een raadsel. Enfin de voorzitter opent op de gebruikelijke wijze en deelde mede, dat de heer Zon met kennisgeving afwezig is. Vol moed wordt daarna aan de agenda begbnnen, die ons een drietal uren bezig houdt, een tijd omgekeerd evenredig met de belangrijkheid der stof, die ons be zighoudt. Bij de ingekomen stukken is een adres van de vëreeniging „Woerden's Bloei", waarin deze vereeniging de gemeen te een attractie rijker wil maken in den vorm van een hertenkamp, in te richten op het terrein achter de watertoren en waar toe deze ver. vijf damherten ter beschik king stelt. De raad vindt dit wel aardig doch wil liefst geen kosten maken. Sommi ge leden vinden ook het terrein niet zeer geschikt, doch in principe is nien er wel voor. Nu het uitbreidingsplan ten deele door Ged Staten is afgekeurd zal een nieuw worden gemaakt, dat weer 1250 moet kosten. Op het adres van de bakkers, lieden van buiten de gemeente te beletten hier met hun brood te venten, door den heer Snel verdedigd, wordt niet ingegaan, daar dan ook de buitengemeenten dergelijke maat regelen zullen treffen en het middel wel eens erger kan blijken dan de kwaal. De automarkt komt er echter niet op Woensdag, maar op Donderdag en wel van 4 tot 10 uur, dit in navolging van andere plaatsen, bijv. Amersfoort. Aan de levens vatbaarheid wordt echter getwijfeld. Deze en sommige van de volgende punten lok ken wel ellenlange besprekingen uit, die echter weinig of niets aan de zaak verande ren. Tot gem-geneesheer wordt benoemd dr. v. d. Giesen als opvolger van den alombe- treurden dr. Verhagen. Het tegenwoordige gastarief wordt dit jaar gehandhaafd en een nieuwe oven ad 6000 zal worden gebouwd. De instructie van den nieuwen gemeen te-ontvanger was weer een welkome gele genheid tot aangename discussies. Er werd n.l. voorgesteld dezen hoofdambtenaar 14 dagen vacantie te geven, niettegenstaande de anderen 3 weken hadden. Dit vonden vele leden niet in orde en wilden hierin gelijkstelling: over hun voorstel staakten de stemmen. Buiten de agenda om werd nog besloten de nieuwe begraafplaats 1 Mei open te stel len tegen de oude tarieven en in principe te besluiten de Rozebrug te verbeteren wat 24000 zal kosten, doch een beroep op het Werkfonds is mogelijk. DE „ZEELANDIA" VERKOCHT. Het schip zal gesloopt worden. Naar wij vernemen is het 7995 bruto re gister ton metende stoomschip „Zeelandia" van den Kon. Holl, Lloyd verkocht aan de N.V. Frank Rijsdijk's Industrieele Qnder- neming te Hendrik Ido Ambacht, welke het schip, dat reeds eenige jaren was op gelegd, zal sloopen. BURGERLIJKE STAND VEREENIGING GEMEENTEN BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE. Gisteren is de afgekondigd Staatsblad 301, houdende de wet van 23 April 1936 tot vereeniging van de gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin. De wet treedt heden in werking. TELEGRAMMEN De oorlog in Abessinië Het Italiaansche Iegerbericht ROME, 30 April (A.N.P.) Het Itali aansche Iegerbericht nr. 199 luidt als volgt: „Maarschalk Badoglio telegrafeert: De versterkte linie Sassabaneh-Bullale, welke is ontworpen en gebouwd onder leiding van Belgische en Turksche officieren en welke hardnekkig door de Abessynen on der commanda van Ras Nassiboe werd verdedigd, is door de troepen van gene raal Graziani in storm genomen. Gister middag werden Sassabaneh en Bullale door de Italianen bezet. De Italiaansche troepen en de Soma li s, de koninklijke carabinieri, de zwart- hemden van de divisie „Tevere", de mi litie van het Boschwezen, de Somali's, de koloniale troepen en de ontembare Doe- bats, hebben gewedijverd in dezen moei lijken veldslag tegen een tegenstander, die vastbesloten was een terrein dat zeer was versterkt en voorzien van aanzienlijke middelen en ravitailleering van alle soort, tot het uiterste te verdedigen. De vijand is op de vlucht gedreven en wordt achtervolgd door onze troepen, die per auto worden vervoerd. Aan het Noordelijk front zetten onze troepen den marsch naar Addis Abeba voort. Onze detachementen die uit het gebied van het Tsana-meer vertrekken, hebben Debra Tabor, de hoofdstad van het district Behemeder, bezet. LEIDEN. Geboren: Anna Jaooba d. v. P. H. Westra en H. C. v. Doorn. Geertruida Maria d. v. Th. J. J. Uljee en C. v. Velzen. Adrianus z. v. J. F. Karei en M. W. Tu len. Bert z. v. L. Slegtenhorst en M. de Haas. Elisabeth Johanna d. v. L. Steen voorden en E. M. Ange varen. Adrian o Giovanni Angelo z. v. M. U. Martina en M. I. Cancian. Overleden W. Meiman z. 20 j. M. A. v. d. Beek dr. 28 j. Gehuwd: J. E. Belt jm. en W. Klein- jan jd. J. B. Diersman jm. en W. de Roode jd. A. Dubbelaar jm. en A. M. Strijw jd. P. Groenendijk jm. en H. Re- del jd. J. Hollebeek jm. en L. M. Hoge- nes jd. H. Ju jm. en H. A. Flottmann jd. M. Keereweer jm. en M. Pardon jd. M. C. B. de Laaf wedn. en C. v. d. Meij jd. H. W. Laman jm. en A. Onderwater jd. B. Nieuwenhuizen jm. en E. Ladan jd. J. Rietkerken jm. en W. J. C. Trouwee jd. P. J. v. Vliet jm. en M. J. Jankovits jd. N. Meijera jm. en C. J. W. Schouten jd. A. H. Hooyer jm. en A. Huter jd. A. Oudshoorn jm. en E. v .d. Pompe jd. L. Eradea jm. en E. A. Abspoel jd. Ondertrouwd: J. A. J. Kortekaas jm. 27 j. en J. J. Vreeburg jd. 23 j. S. P. Verver jm. 26 j. en C. M. W. Aerts jd. 25 j. DE BEGRAFENI8 VAN KONING FOEAD CAIRO, 30 Auril (A.N.P.) De begra fenis van koning Foead, die hedenmorgen heeft plaats gehad, was een indrukwek kend en ontroerend schouwspel. Het stof felijk overschot werd op een affuit, ge trokken door 6 zwarte paarden, plechtig van het Abdin-paleis naar de moskee van El Rif ai vervoerd, onder een doodsche stil'.e, die voor Egypte iets ongewoons is. In den rouwstoet liepen verschillende prinsen mede, o.a. prins Mohamrd Al, vooits de Britsche Hooge Commiaharis, de leden van het diplomatieke corps, detache menten van het Britsche leger en de vloot, de minister-president en de leden van het Egyptische kabinet. De kist was bedekt met de Egyptische vlag, waarop het zwaard en de decoraties van ien koning waren gelegd. De daken zagen zwart van de toe schouwers. LAATSTE BERICHTEN GEESTELIJKE DOOR NATIONAAL- SÜC1ALISTEN BEHANDELD LONDEN, 30 Apil (A.N.P.) De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat een gees telijke bijzonderheden heeft medegedeeld over de brutale mishandeling, welke hij heeft ondergaan, omdat hij geweigerd had ■de aanwjjzipingen op te volgen van plaat selijke nationaal-socialistische leiders op 29 Maart, den verkiezingsdag, om de klok-, ken van zijn kerk te laten luiden. Het is dominee Evers uit Immekath, bij Maagdenburg. Den avond na de verkiezin gen werd Evers door twee nationaal socia listen gearresteerd, die hem per auto over brachten naar Salzwedel. Nadat men hem daar met een bord door de straten had laten loopen, hebben eeni- gen lieden in uniform hem met gummi knuppels mishandeld. MARKTBERICHTEN BEDRIJFSRADEN VOOR HET TUINBOUWBEDRIJF. BÜ Koninklijk Besluit zijn ingesteld be- drijfsraden voor het tuinbouwbedrijf in Noord-Holland en in Zuid-Holland. Het aantal leden en plaatsvervangende leden van deze bedrijfsraden is vastgesteld op 6. BOTERNOTEERING. De cormnissie-noteering voor Nederland- sche boter is voor de week van 49 Mei vastgesteld op 0.44 per kg. LEIDEN, 29 April. Groentenveillng. Per 100 stuks: komkommers f 6.507.80, bloemkool I 5.8014.30, bloemkool II 2.40—8.30, pieterselie 80.180, prei f 0.30 —1.50, radijs f 0.50—1.90, kropsalade f 100 3.90, selderie f 0.002.10, uien 0.30 0.40, wortelen 8.4012.20, rabarber 0.80 1.00, per 100 kg.: kroten, gekookt f 57, witloof 215, peulen 5859, postelein 1219, spinazie 35, uien 1.802.60, andijvie f 39. Melkveiling. Week van 3 tot en met 9 Mei. Industriemelk f 3.?04.00. Noteering overmelkprijs voor het district Leiden in georganiseerd overleg week 26 April tot 2 Mei 1936 3.60. BODEGRAVEN, 29 April. Eierenveiling Aanvoer 18692 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.20—2.60, bruin f 2.40—2.80, eenden eieren 2.002.30 per 100 stuks, kippen 65 cent per stuk. BOSKOOP, 29 April. Bloemenveiling. Paul's Scarlet 35 cent, Hadley 20—35 cent Pechtold 4071 cent, Butterfly 1525 cent Wendland 3055 cent, Kraus 2541 cent, Rosalandia 1622 cent, Florex 2341 cent Str. van Nes 3551 cent, Steward 1525 cent, Ellen Poulsen 2640 cent, Edith He len 2035 cent. Aug. Noack 1530 cent, Eisen Poulsen 40—60 cent, Ingar Ohlson 2037 cent, Briarcliff 2037 cent, Rho dodendron 5070 cent, Azalea 70—180 cent BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor:.Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. seringen 3050 cent, tulpen 612 ce£.-, Anemonen 612 cent, Iris 1017 cent, Lathyrus 12—16 cent, Asparagus 14 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.301.90, Cle matis l'Azurstem f 1.10—1.60, Clematis Sie- boldi 1.10, Clematis le Coultre f 1.40, Clematis Nelly Moser 70 cent, Clematis Boterman 1525 cent, Hortensia per stuk 45—58 cennt, Rhododendron per stuk 35— 45 cent. GOUDA, 30 April. Vee. Aangevoerd in totaal 2363 stuks waarvan 40 slaehtvar- kens 1516 cent en Londensche 1415 cent per pond levend met 2 pet. korting. 400 ma gere varkens 1820, 1280 biggen S 812, Geldersche biggen 12—15, 10 runderen 100—170, 376 nuchtere kalveren 3.50— 5.50, 236 lammeren 5—7.50, 15 bokken of geiten f 25. Handel matig Kaas. Aanvoer 258 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 1921, 2e kwal. 17—18. Handel vlug. Boter. Aanvoer 553 ponden. Goeboter 70—75 en weiboter 65—70 cent per pond. Handel vlug. DELFT, 29 April. Vette Varkens. Aan gevoerd 21 vette varkens. Prys 15.518 18.5 cent per pond. LOOSDUINEN, 29 April. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 102 aanvoerders verkocht om in de weew van 411 Mei dagelijks te leveren 18.000 liter melk. Prys af boerderij 1 5.50, melk voor industrie 1 4.004.10 per 100 ter. KATWIJK a. d. RUN, 29 April. Groen - tenveiling. Per 100 kg.: witlof 9.0013.60 spinazie f 2.70—4.00, kroten 3.75—4.00. uien 2.20—2.80, per 100 bos: radijs 50—80 cent, prei 0.75—1.00, per 100 stuks: sla 4.90—5.50. ROELOF AREND S VEEN, 29 April Groentenveillng. Aardbeien 2737 cent, per doosje, spinazie 5 cent per kg., sla 1.603.80 per 100 krop, peulen f 3.50 3.70 per 10 pond. STOMPWIJK, 28 April. Eierenveiling. Aanvoer 8611 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.353.25, eendeneieren f 2.252.40, gan zeneieren 7, kievitseieren f 7 alles per 100 stuks. De volgende week zal, in verband met den propaganda-avond, de veiling ge houden worden op Woensdagavond. TER AAR, 29 April. Centrale Veiling. Spinazie per bak 1332 cent, snijboonen 6.006.80, peulen !>.607.20, postelein 1317 cent per kg., radijs f 1.302.00, prei 0.702.50, sla 13„ slavellen 13 22 cent, bloemkool 620 cent, komkom mers 14 cent, aardbeien per doosje 22 cent UTRECHT, 29 April Kalveren. Aanvoer 525 ilichtere kalveren, prijs f 3.505.00 per dier. Handel kalm. VEUR, 29 April. Groentenvellding. Eng. komkommers le soort 9.4011., 2e soort 6.808.10, 3e soort 4.605.30, gele komkommers le soort 9.5011.40, 2de soort 7.308.50, 3e soort 5.60—6.30. kropsla le soort 1.302.50, 2e soort f 1, stoofsla per kg. 36 cent, peen 13.60 16.50, bloemkool 7.3010.60, 2e soort 4.406.50, uitschot 2.503.00, tomaten (midd.) 2526, gr. ronden 2627, 2e soort 2426, 3e soort 2122, bonken 2224, andijvie f 1.102.00 per 100, an dijvie per kg. 38 cent, postelein 16.50 17.80, spinazie per 4 kg. 8—18 cent, rabar ber 45 cent per 100 bos, snijboonen 60— 70 cent, radijs f 1.202.00, Brusselsch lof 67, prei f 1.30—2.40, selderie f 0.70— 1.20. VOORSCHOTEN, 29 April. Veiling V. P. V. kippeneieren 2.503.00, eenden eieren 2.202.60, ganzeneieren 6.50 7.00 per 100 stuks, kippen 55 cent en dui ven 1218 cent per stuk. VINKEVEEN, 29 April. Groentenveiling. Peulen 5662 cent per kg., bloemkool 2 15 cent per stuk, kropsla 1046 cent per 10 krop, vellen 1528 cent, aardbeien 80 cent per pond, rabarber 37 eent per bos, spinazie 24 cent en postelein 1415 cent per kg., prei 3—6 cent per bos, radijs 15— 25 cent per 10 bos. ZOETERMEER, 29 April. Eierenveiling. Aangevoerd 10.000 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.553.20 en eendeneieren 2.40 2.75 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3