UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 30 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Gistermorgen hield de Raad dezer ge meente een openbare vergadering. Eenige ingekomen 'stukken, waarvan de mededee- ling van goedkeuring der gemeentebegroo- ting voor 1936, werden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de Ver. voor Chr. Nat. schoolonderwijs om medewerking tot uit breiding van de lagere school aan den Heerenweg; een verzoek van W. C. Lin- ders, om de gelegenheid open te stellen tot emigratie naar Zuid-Afrika en een be roepschrift van A. Verhagen tegen het be sluit tot weigering van het aanbrengen van een reclamebord, worden in handen gesteld van B. en W. om advies. Hierna wordt behandeld een voorstel om ten behoeve van een alhier op te rich ten lyceum een subsidie uit de gemeente kas beschikbaar te stellen. De stichting van een lyceum volgens de Dalton-onderwijs methode De heer Kolff zegt, dat hij voorstander is van het oprichten van een lyceum in deze gemeente. Het spijt hem echter, dat hij niet onmiddellijk aan het Comité me dewerking kan verleenen. Hij acht de toe lichting, welke het Comité geeft, omtrent den aard van het onderwijs, niet voldoen de, ook de plaats, waar de school komt, acht hij een bezwaar, terwijl het school geld aan den hoogen kant is. Verder vindt hij het jammer, dat hier een lyceum komt, waar de proef wordt genomen met de Dalton-methode. De heer Bolten meent, dat het voorstel beteekent subsidie verleenen aan een Leidsch Comité, dat het onderwijs op de H.B.S. en Gymnasia niet acht te beant woorden aan de eischen, welke verschil lende ouders meenen te moeten stellen. De school had dus in Leiden moeten wor den gesticht, maar, waar in die gemeente niet op subsidie valt te rekenen, heeft men het oog laten vallen op een naburige gemeente. Spreker wijst er voorts op, dat op vergaderingen van het Comité in Lei den steeds de Dalton-methode is gepropa geerd, terwijl in een bijeenkomst hier ter plaatse, daaraan niet veel aandacht is be steed. Ook is tot uitdrukking gekomen, dat men, met het oog op de Leidsche kin deren, de school in de omgeving van den Deijl zal komen. Men realiseere zich dat de school voorloopig niet het jus promo vendi zal krijgen, omdat zij niet aan de bij de wet gestelde voorwaarden zal vol doen. Hij vraagt alsnog een onderzoek naar een en ander. De heer Breedvelt meent, dat, waar hier een beroep wordt gedaan op een bijdrage van de gemeente, de vraag moet worden gesteld, of er behoefte aan een dergelijke onderwijsinrichting bestaat. Hij meent, dat er althans voor dat deel der ingezete nen, dat zich door de chr. beginselen laat leiden, geen behoefte bestaat. De heer Dresselhuys wijst erop, dat de indertijd ingestelde raadscommissie oor deelde, dat de stichting van een lyceum in deze gemeente een belang is van de eerste orde. Nu is het slechts de vraag of deze school voldoet aan dien eisch, en daarom is het zoo juist, dat B. on W. aan het verleenen der subsidie voorwaarden willen stellen. Hij meent evenwel, dat de school bij een subsidie van 7100 per leer ling niet tot stand zal komen. Hij is het er mede eens, dat de voorbereiding van de zijde van het comité nog niet voldoende is en wil daarom het voorstel nog aan houden. De heer Bazelier acht het een groot bezwaar dat de school niet openstaat voor allen. Voor velen zal het schoolgeld een bezwaar zijn. De heer Idenburg meent, dat enkele le den onjuiste medeeelingen hebben ver strekt. Hij heeft van nabij de verrichtin gen van het comité gevolgt en zegt, dat de zaken anders staan dan enkele leden hebben voorgesteld. Hij wijst erop, dat de ervaring met de Daltonschool in Den Haag gunstig is. Wat het jus promovendi betreft, wil hij erop wijzen, dat daaraan de eerste jaren geen behoefte bestaat. Dat komt pas aan de orde bij heteind-exa men, en daarom behoeven de eischen di rect niet zoo hoog te zijn. Spr. wijst erop, dat er ten opzichte van subsidieering geen sprake mag zijn van bevoorrechting. Wan neer de Raad nu heeft besloten tot subsi die-verleening ten behoeve van Chr. scholen en R.K. scholen in Den Haag zon der hierover te discussieeren, waarom, vraagt hij, maakt men dan bezwaren voor deze school. Dat wil niet zeggen, dat er fbezwaren zijn ten opzichte van het waar borgfonds, het schoolgeld en de plaats of het gebouw, dat men.daarover niet zou kunnen praten. En wat die punten be treft, hebben B. en W. reeds voorwaarden gesteld. Spreker wil, als aan de voorwaarden wordt voldaan, subsidie toekennen. De hee: van Moorsel is niet bang, dat afbreuk zal worden gedaan aan andere scholen. De meesten zijn overvol. Wat de principieele zijde aangaat, wil hij opmer ken, dat hij zijn kinderen niet naar deze school zal zenden, omdat men zich stelt op het standpunt van een welwillende neu traliteit ten opzichte van iedere religie. En deze achten Katholieken onbestaanbaar. Het gaat hierover echter niet. Aan dit soort inrichtingen wordt subsidie gege ven en waarom zou men deze school dan niet laten mededeelen. Het moge waar zijn dat deze school een experiment wordt. Dat neemt niet weg, dat men niet aan het oude moet blijven vasthouden. De heer Wildt Meijboom wijst erop, dat de Commissie uit den Raad becijferde, dat voor de stichting van een lyceum een bedrag van 7 40.000 per jaar zou moeten worden neergetelt, alh alle kinderen, die M.O. of Hooger Onderwijs genieten, het lyceum zouden bezoeken. En nu begrijpt spreker niet, dat er bezwaren zijn, om dit VAN WASSENAAR Comité 3000 te geven. Spreker meent, dat niet uit het oog mag worden verlo ren, dat een lyceum een trekpleister is voar vestiging. Spreker meent, dat men ten behoeve van dit lyceum een grooter offer moest over hebben, temeer wijl de menschen, die voor hun kinderen neutraal onderwijs verlangen, de meeste belasting offeren. Een voorstel hiertoe zal hij echter niet doen, omdat het voorstel van B. en W. dan misscnien geen kans zou hebben. De voorz. meent, dat hier veel punten zijn aangeroerd, welke achterwege had den kunen blijven. Dergelijke verzoeken voor andere inrichtingen gingen tot dus verre vlug onder den hamer door. Een verschil van beteekenis is er niet. Alleen dit, dat deze school geen rijkssubsidie zal ontvangen. Daarom hebben B. en W. ge meend, deze school op één lijn te moeten stellen met anderen. En waar een leerling aan de gemeente gemiddeld ongeveer 7100 kost, is het sub sidie geschat op 7 100 per leerling. Wat waarborgen, schoolgeld enz. be treft, daaromtrent zijn B. en W. onmid dellijk in overleg getreden met het Comi té. Zij hebben gezegd geen medewerking te willen verleenen voor een standen school, gevolg is dan ook geweest, dat het comité te dien opzichte zal tegemoetko men en dat het schoolgeld zoo wordt, dat ieder kind de school zal kunnen bezoeken. Het minimum zal worden gesteld op 7 50. Ook de storting in het waarborgfonds zal worden herzien. Beneden 7 2000 inkomen zal geen waarborg worden verlangd. Ten opzichte van de plaats der school zal ook nog overleg worden gepleegd. Het toezicht komt in handen van edn commis sie en spreker zegt toe, dat deze Commis sie ook de afdeeling gymnasium zal con troleeren. Spreker raadt af een verhoogd subsidie toe te kennen. Nadat in tweede instantie nog eenigen tijd is gediscussieerd, wordt het voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 12 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Breedvelt en Bolten. Restauratie van de oude kerk Een voorstel van B. en W. om tot een bedrag van ƒ8000 (10 pet. van de totale kosten) bij te dragen in de kosten van res tauratie van kerk en toren der Ned. Herv. Gemeente aan het Plein, wordt aangeno men. Geen zwemvijver Een verzoek van Gebr. Knijnenburg om op een terrein aan de Maaldrift bij het ter plaatse bestaand tennispark een zwem vijver te mogen oprichten wordt afge wezen. Een voorstel van B. en W. om de sub sidie-regeling voor de tuberculose-bestrij- ding in dien zin te wijzigen, dat de bij drage der gemeente, welke tot dusverre ten hoogste 55 pet. bedroeg, thans aan geen maximum zal zijn gebonden, wordt goedgekeurd. Bezuiniging Behandeld wordt hierna het rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en financieele adviezen van de Vereen, v. Nederl. Gemeenten, terzake de mogelijk heid van bezuiniging bij de administratie der bedrijven. Naar aanleiding van dit rapport stellen B. en W. voor tot invoering van diverse bezuinigingsmaatregelen o.a. den aankoop van een ponsmachine en een adresseer- machine voor een bedrag van 1900 over te gaan maar afwijzend werd geadviseerd met betrekking tot het ontslag van per soneel. De heer van der Stoel vraagt of het niet mogelijk is, personeel naar ander diensten over te hevelen. De voorz. zegt, dat het theorie is, dat twee menschen kunnen worden gemist. Het voorstel wordt aangenomen. Besloten wordt medewerking te verlee nen tot het doen verbouwen van de ra men der lagere school aan den Buurtweg. Eveneens wordt besloten tot onderhand- sche verhuring van een -drietal aan de ge meente toebehoorende perceelen. Maatschappelijk Hulpbetoon Vastgesteld wordt een geheel nieuwe verordening op de Instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon. Hierin wordt o.a. geregeld of herzien de aanstelling van personeel bij dien dienst, de opneming van boeken en kas en het genieten van een presentiegeld door de leden. 1^2 speeltuin in Oostdorp Daarna is aan £e orde een voorstel van B en W. om den speeltuin in het Oost dorp voor een proeftijd van een jaar in eigen beheer te nemen. Voor herstel van de door de opgeschoten jongens aange brachte schade, verf werk én toezicht vra gen B. en W. een crediet van 7 1000. De heer van der Stoel wijst erop, dat de aanleg 7 8000 heeft gekost en dat op de exploitatie nog een tekort is van ƒ400. Hij gelooft dat er geen animo meer is voor den speeltuin en meent, dat het beter is hem te sluiten. De heer Hendriks acht de aangebrachte schade niet zoo groot. Hij heeft vernomen, dat er wel behoefte aan dezen tuin be staat, maar zou dan gaarne zien. dat de voorkant van een hoog rasterwerk werd voorzien, opdat de rijpere jeugd in den avond niet meer iri den tuin kan komen. De heer Bazelier meent, dat een hoog hek ontsiering zal brengen. De voorz. is ook voorstander om nog maals een proef te nemen. Hij heeft in een onderhoud met vertegenwoordigers van organisaties den indruk gekregen, dat deze willen medewerken. Wanneer dan de ouders nog een handje helpen om de ver nielzucht te keeren, zal er nog wel wat te bereiken zijn. Met politietoezicht alleen, hoewel dit zal worden verscherpt, komt men er niet. De heer Idenburg zou aan de organisa ties de verantwoordelijkheid voor den goeden gang van zaken willen opdragen. Een amendement van den heer Iden burg om de exploitatie te hervatten, zoo- dra er een commissie is, die de verant woordelijkheid op zich neemt, wordt niet aangenom°n. Het voorstel van B. en W. wordt hierop met 9 tegen 6 stemmen aangenomen. Loonbijslagrcgeling Vastgesteld wordt hierop een loonbij- slag regeling voor de bloembollencultuur en landbouw en veehouderijbedrijven. Aanleg van een rijwiel- en wandelpad naar het zeestrand Hierna is aan de orde een voorstel om een rijwiel- en wandelpad aan te leggen vanaf Rijksdorp tot aan het Zeestrand, welk werk naar raming 7 37.000 zal kosten De heer Hendriks wijst erop, dat de mi nister uitdrukkelijk in een circulaire heeft gevraagd, zoo eenigszins mogelijk bij de uitvoering van werkloosheidsobjecten de aannemers in te schakelen. Hij bespeurt hier weer niets daarvan. Hij wil het werk niet tegenhouden, maar in de toekomst 2al hij niet meer medegaan als de aanne mers uitgeschakeld worden. Wat de tech nische uitvoering betreft, bepleit hij glad draad in ulaats van prikkeldraad en be tonnen palen, door werkloozen te maken, in plaats van houten. De heer van der Stoel vindt het beter een rijwielpad van tegels te maken dan een geteerd pad. De heer Boender meent, dat het pad nietz ou zijn gemaakt, als de tijden anders waren en er geen noodzaak was om werk te zoeken. Op dien grond neemt hij aan, dat dit moet worden beschouwd als een object voor werkverschaffing. Hij be klaagt zich verder over het rouleersys teem bij de verbetering van de Zijlwate ring, dat niet goed is. De eene arbeider werkt 12 weken tegenover een ander maar twee weken. De heer Wildt Meijboom bepleit de in voering van een gewijzigde loonregeling, welke ook rekening houdt met het behoef te-element. Evenwel zal daarbij de tijd, welke kan worden gewerkt, als maatstaf gelden, zoodat de arbeider, die het groot ste gezin heeft, ook den langsten werktijd zal hebben. De heer Kiewiet de Jonge wil hierover prae-advies van B. en W. Na lange discussie wordt hiertoe beslo ten. Inmiddels zal met het plan worden aangevangen op een voorlopoige loonre geling. Toegezegd wordt, dat een onder zoek zal worden ingesteld naar de fouten in het rouleeringssysteem. Een voorstel tot herziening der veror dening op de keuring van waren wordt aangenomen. Vastgesteld wordt een verordening om trent het in dienstnemen van personeel op arbeids-overeenkomst. Besloten wordt tot verkoop van 1235 M3 bouwterrein aan de Van Zuylen van Nije- veltstraat tegen den prijs van 7 9 per v. meter. Tot deelname in het medaillefonds van de muziekvereeniging „Excelsior" voor het in dezen zomer te houden muziekcon cours tot een besdrag van 50 wordt even eens besloten. Eenige comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. Besloten wordt tot uitleening van kas geld en wel van 7 10.000 aa.n de gemeen te Nootdorp en 55.000 aan de Zwijn- drecht. Tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerl. Stand wordt benoemd de heer C. J. Breedvelt. Vastgesteld worden hierna eenige be lastingkohieren, terwijl op eenige ingeko men belastingreclames overeenkomstig de voorstellen wordt beschikt. Besloten wordt in beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten tot vaststel ling van het quotient, bedoeld in artikel 16, 2de lid van het Financieele verhou- dingsbesluit voor het jaar 1934. Tot overname van een perceel grond ter verbreeding van den Oostdorperweg wordt besloten. Tenslotte werd goedgevonden om aan de N.V. Eerste Wassenaarsche Houthandel een perceel bouwterrein te verkoopen aan de Cornelis de Wittstraat. „Mijn dochter moet Zangeres of danse res worden en de Uwe? „Mijn dochter moet een goede huis vrouw worden dat is tenminste een beroep dat nog niet overvoerd is." (Lustige Koellner) BOSKOOP. Feestelijke intocht van den Heer en Mevrouw Verkerk. A.s. Zaterdagmiddag de juiste tijd is nog niet bekend worden Burgemeester Verkerk <an diens echtgenoote, terugko mende van hun huwelijksreis, in onze ge meente verwacht. Naar wij vernemen, zul len ter begroeting aan het spoorwegsta tion aanwezig zijn, de drie plaatselijke muziekvereenigingen, alsmede verschil lende zang-, sport-, en gymn.-vereenigin- gen, alsmede andere corporaties. In op tocht wordt daarna gemarcheerd naar de woning van den burgemeester. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK). FELLE BRAND IN DEN NACHT. Woonhuis door vlammen vernield. Hedennacht te 1 uur werden de bewo ners van het burgerwoonhuis, staande langs den Rijksstraatweg A 255, sedert kort bewoond door het gezin M. Bleeker, plotseling opgeschrikt door het geknetter der vlammen. Bij onderzoek bleek, dat brand was ontstaan in het voorvertrek. Ternauwernood kon men de kinderen die boven sliepen redden, daar de brand zich zeer snel uitbreidde. Nadat deze in veiligheid waren gebracht, werd nog getracht een en ander van den inboedel te redden, maar deze pogingen waren te vergeefs, daar spoedig het ge- heele huis was herschapen in eene vuur zee. Nadat de motorspuit was gearriveerd, had deze zeer spoedig de brand onder de knie. Met de spuit, welke op de water leiding aansluit, werd de smeulende massa nat gehouden. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Het huis, hetwelk eigen dom was van den heer A. Lieverse te Den Haag, en hetwelk sedert Febr. aan de te genwoordige bewoners is verhuurd, was verzekerd, alsmede de inboedel van den huurder. In het nachtelijk uur was er van de zijde van het publiek niet veel belang stelling. Dank zij den gunstigen wind en het voch tige weer van hedennacht is de nabijgele gen boerenwoning met rieten dak van den landbouwer Lammerse, die onder een groote vonkenregen stond, gespaard ge bleven. NIEUWKOOP. Huldigings-comité. Eenige personen van hier en Noorden hebben het initiatief genomen voor het beleggen van een verga dering in Hotel „Het Vligende Paard" op Vrijdagavond a.s. des avonds half adht, om te komen tot het vormen van een comité, dat zich ten doel stelt de Burgemeester en zijn echtgenoote te huldigen bij hvrn terug komst van de huwelijksreis. WOERDEN. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ OUDENRIJN. Een Woerdenaar overleden, zijn verloofde zwaar gewond. Gisteravond heeft op den weg tusschen Utrecht en Harmeien bij De Meern onder de gemeente Oudenrijn een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan den motorrijder B. P. uit Woerden het leven kostte, terwijl zijn verloofde, die op de duo was gezeten, een ernstige wonde aan de kaak bekwam. Op bovengenoemden weg stond een vracht auto geparkeerd, die eenige reparatie aan een wiel moest ondergaan. Waarschijnlijk heeft de toen naderende motorrijder deze vrachtauto niet opgemerkt, want in volle vaart is hij tegen dit voertuig opgebotst. De vrachtauto kantelde van achteren en kwam met het weliswaar niet volle gewicht te recht op den bestuurder van de motor, die pas nadat de wagen omhoog was gewerkt bevrijd kon worden. Eenige oogenblikken later is de mem ter plaatse overleden. De duorijdster is per ziekenauto naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht, haar toestand is zorgwekkend. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de schuldvraag. Reeds is komen vast te staan, dat de auto geen brandend achter licht had. Vereeniging „Woerdens Bloei". De jaarvergadering van de Vereeniging „Woerdens Bloei" mocht zich niet in een al te groote belangstelling verheugen, het geen door den voorz., den heer C. Engel, ook in zijn openingswoord naar voren werd gebracht. Spr. wees er vooral op, dat juist in dezen tijd een vereeniging als deze ze ker bestaanszekerheid moet hebben. De kosten der bijdragen zullen ruimschoots beloond worden. Daarom uitte spr. den wenseh, dat nog velen tot de vereeniging zullen toetx*eden. Uit het jaarverslag door den heer C. Droogendijk gegeven kunnen we eenige voorname punten naar voren brengen. Al lereerst wat betreft het aantal leden. Dit bedroeg bij de oprichting op 11 Jan. '35: 36. Dit getal steeg tot 72 op 3 Dec. j.l. Er werden door de vereeniging geduren de het afgeloopen jaar verschillende han delingen gesteld, die door het bestuur in het belang der vereeniging werden geacht. Pogingen om het telefoonverkeer geauto matiseerd te krijgen liepen vooralsnog op een mislukking uit. Wel werd gedaan ge kregen, dat bij het station een telefoon cel werd geplaatst, waardoor men dag en nacht intercommunaal kan telefoneeren. Ook werd de kwestie van den overweg bij het station in beschouwing genomen.. Voor reclame werden in 't geheel 10.000 sluitze- gels en 200 groote platen ter verspreiding verzonden. Van een 2000 tal brochures, sa mengesteld door de* heer D. Beyer, werden reeds 1500 geplaatst. De penningmeester sprak hierna een kort oogenblik over de financiën, waaruit bleek, dat er een voordeelig saldo was van 85.28. Hierna werd het huishoudelijk reglement, behalve een kleine wijziging, onveranderd vastgesteld. Tot slot had nog een vertoo ning plaats van enkele films, die iets lieten zien over Woerden. Prinsesse-verjaardag. Heden, Donder dagavond, zal in het Plantsoen een concert gegeven worden door het Fanfarecorps „Excelsior" ter gelegenheid van Prinsesse- verjaardag. De muziektent zal van ge meentewege in ee.i schitterende verlichting worden gezet. Emmabloempje. De opbrengst der Em- mabloemcollecte die werd gehouden, be droeg ƒ181.10 (vorig jaar 144.82). Vrien delijk wordt dank gebracht aan hen, die hebben medegewerkt. Moedercursus. Na het schitterend sla gen van den gehouden cursus voor zieken verpleging in het Pensionaat (er waren 60 deelneemsters) heeft men het plan opgevat om ook een moedercursuste organiseeren voor gehuwde vrouwen, en meisjes boven 18 jaar. Men kan zich hiervoor opgeven bij mevr. Forsthövel. „Wacht niet, maar doe het nu". Voor een bijna geheel bezette zaal had Maandag avond de eerste opvoering plaats van de V.E.P. revue „Wacht niet, maar doe het nu" in het Patronaatsgebouw. Zooals de voorzitter van V.E.P. in zijn uitgebreid openingswoord zeide, werd met deze avond een tweeledig doel beoogd. Op de eerste plaats een gezellige avond aan donateurs en leden, waarbij nieuwe liefde, clubgeest e.d. hoedanigheden hopen te wor den bijgebracht. Op de tweede plaats en dit was, volgens spr., wel een zeer voor naam doel was de opzet van dezen avond: financieele hulp aan onze R.K. Voet balclub. Vorig jaar is de training reeds veel te vroeg moeten stopgezet worden wegens te kort aan geld. Dit jaar is in de begroo ting zelfs niets uitgetrokken kunnen wor den voor de aanstelling van een trainer. De financiën worden voor een groot gedeelte uitgeput door een mindere inkomsten van contributie (werklooze leden) gepaard gaande met een verhooging van den druk der reiskosten. Spr. vroeg aan allen in die pe ernst: zoudt gij deze club willen mis sen,, waaraan onze vorige adviseur, pater Engels, bijna al zijn krachten heeft be steed om ze op zoo'n peil te brengen. Door omstandigheden kon pater Engels hier niet aanwezig zijn, maar zijn dringende raad bracht spr. hier over: blijf allen V.E.P. trouw steunen. Ten slotte spoorde spr. aan vele loten te koopen van de tombola voor 't allernoodzakelijkste onderhoud der spe lers: de training. Daardoor zult ge mede werken, aldus besloot spr. zijn enthousiaste rede, aan de groótmaking der R.K. Sport- beweging in Woerden. De revue, die daarna werd opgevoerd, is een groot succes geworden. Geheel ontwor pen door den secr.-penningmeester van V. E.P., den heer G. Ruys, is er maanden lang aan gewerkt om haar zoo goeo mogelijk te doen slagen. Dat deze instudeering zeer veel tijd en moeite gekost moet hebben, is te begrijpen, als men weet, dat er niet minder dan 50 medespelenden waren, waar bij ook de junioren hun best beentje voor zetten. Om aan een dergelijk werk te be ginnen en nog meer om dit tot een goed einde te brengen, daarvoor is wel een zeer vurige clubliefde noodig. Een bespreking van de 18 tafereelen der revue zou te lang worden. De aaneenscha keling was wondervlug geschied, er waren hoegenaamd geen hiaten. Naast eenige spo radisch voorkomende zwakke momenten was elk tafereel op zich een kostelijk stuk je humor, waarbij de critiek niet werd ge spaard. Voor een zeer groot gedeelte zal deze critiek ook wel ingeslagen zijn, of schoon o.i. in tafereel 9 „Met de autobus" de goede zijde wel te weinig nadruk kreeg! Eenige solo's werden op verdienstelijke wijze gezongen door de heeren Stolwijk en Ruys. De verschillende schlagers, die door de geheele revue heen verwerkt waren, de den het zeer goed. Het orkest van v. d. Woude, met aan de piano mej. A. v. Ree, begeleidde hierbij op uitnemende wijze. Het slotnummer sloeg op zulk een wijze in, dat dit op verzoek der zaal gebisseerd moest worden. Dat de zaal zich trouwens den geheelen avond uit bundig vermaakte, bleek wel uit het her haaldelijk applaus na ieder tafereel in de stormachtige toejuichingen aan het eincie. Pater Vissers sprak tenslotte het dank woord tot alle aanwezigen, de talrijke me dewerkers aan de revue, waarbij met name genoemd werden de maker der revue, de heer G. Ruys, de regisseur Jan de Kruif, de pianiste mej. Annie v. Ree en de voor zitter van V.E.P., de heer J. Lunenburg. Dan wekte de muziek nog op tot een gezel lige dans, waaraan druk werd deelgeno men. Dit was het einde van een zeer ge slaagde avond, die, naar onze overtuiging, talloozen tot V.E.P.-aanhangers zal hebben gemaakt. Uitgesproken: P. N. Schalk, bloemboillenkweeker te Abbenes Hoofdweg 1780, Haarlemmer meer; cur. mr. J. C. Y. Nieuwenhuys

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11