STADS NIEUWS ZATERDAG 25 APRIL 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? HET WORDT ZACHTER DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Zuid-Westely ke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen regen. Zach ter, vooral des nachts. Hoogste barometers!: 771.8 te Rochefort en Toulouse. Laagste barometers!: 738.5 te Thorshavn. De depressie op den Oceaan beweegt tusschen IJsland en Schotland door naar het Noord-Oosten. De hoogedruk op het vasteland breidt zich nog steeds naar het Oosten uit en neemt nog in beteekenis toe. Het luchtdrukverval in Zuid-Noordelijke richting over de Britsche Eilanden nam daardoor sterk toe en een golf van warme en vochtige lucht wordt naar het Oosten gevoerd, zoodat het weer tot over de Noord zee vochtig en mistig is geworden. Tot in midden-Duitschland geven de vliegtuig- waarnemingen 10 tot 12 graden hoogere temperaturen op groote hoogten, terwijl de bergstations in de middelgebergten nog temperaturen onder het vriespunt melden met mist. In de middellagen is de vochtig heid zeer groot. In de Alpen is de koude nog niet geweken en een zwaar wolken dek hangt over de Noordelijke ketens. Een restant van de oude depressie in het Oost zeegebied geeft nog regen en sneeuw in Oost-Duitschland. Het gebied van groote warmte in het Oosten verdween. De toe voer van koude der laatste dagen is door de verandering in de luchtdrukverdeeling nu geheel verdwenen en de luchtmassa's, die thans uit het Westen naderen, zijn belang rijk minder koud, zoadat thans zachter weer te wachten is. LUCHTTEMPERATUUR 13.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. ft. Van Zaterdagnamiddag 7.44 uur tot Zondagmorgen 4.12 uur; van Zondagna middag 7.45 uur tot Maandagmorgen 4.11 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee, op Zondag 26 Aprli voorin. 5.46 en nam. 6.14 uur; op Maandag 27 April voorm. 6.42 uur en nam. 7.11 uur INGEZONDEN STUKKEN DE VLAGGEN UIT! Evenals andere jaren aan de vooravond van een herdenking betreffende ons Vor stenhuis, vragen wij uw aandacht. Uw aan dacht voor de verjaardag van onze Prin ses. Evenals voorheen vragen wij u: „de vlaggen uit!" In het bijzonder nu. Helaas zijn ons slechts twee Koninklijke vrouwen overge bleven, slechts twee maal per jaar kun nen wij voor een Oranje vlaggen. Nu, op 30 April a.s., voor onze Kroon prinses! Wij willen hiermede ons Vorstenhuis eeren, en naar buiten doen blijken onze liefde voor Oranje! Kennen wij de verklaring niet van Ge neraal Smuts, dat geen factor meer sa menbindt dan de trouw aan het Konings huis; in Engeland beseft men dan ook zeer goed dat het Imperium uiteen zou vallen, wanneer de kroon verdween. En dat bij ons het Koningschap geen doode vorm is, men leze er oud-minister Treub's boek „Oorlogstijd" maar eens op na, waarin ons verhaald wordt van de on schatbare diensten van Oranje tijdens de wereld-oorlog. Wij mogen ons dus gelukkig prijzen met een Vorstenhuis op den troon, dat de eeuwen door gewaakt heeft voor de belan gen van ons volk, dat zich steeds boven de partijen heeft geplaatst, en dat alles heeft gedaan voor ons volk. De geschiedenis leerde ons wel, dat Nederland zonder Oranje niet kan bestaan. Voor een telg van dit Huis gaan wij nu vlaggen! Vlaggen voor onze Kroonprinses, voor Juliana! Bij het hooren van deze naam gaan onze gedachten onwillekeurig terug naar Juliana van Stolberg, de stammoeder van ons dier baar Oranjehuis. Voor de naamgenoote van deze moeder van een heldengeslacht steken wij op 30 April onze mooie, fiere Nederlandsche drie kleur uit, hetzij oranje-blanje-bleu, hetzij rood, wit en blauw met oranjewimpel. De vlaggen uit voor onze Kroonprinses! "Je vlaggen uit voor Prinses Juliana! Voor de afdeeling Leiden van „De Princevlag" K. CEBOL, Zoeterwoudscheweg 2, Leiden. EEUWFEEST HARTEBRUGKERK. Volgende week Zondag 3 Mei be gint de eeuwfeest-viering der Hartebrug- kerk met een tentoonstelling van de kost baarheden altaarbenoodigdheden en al taargewaden der kerk in de zaal der pastorie. Vele parochianen zullen er ongetwijfeld prijs op stellen, van nabij te bekijken de dingen, die zij tot nu toe slechts op een afstand hebben bezien en waaronder er zijn van groote kunstwaarde. De tentoonstelling is geopend Zondag 3 Mei van 36 en Maandag 4 Mei van 3—5 uur. Verschenen is het reeds aangekondigde boekwerk „Honderd jaar Hartebrugkerk" door pater C. Sloots O.F.M. Zij, die alsnog een exemplaar willen be stellen, kunnen dit schriftelijk doen aan de Pastorie. VER VOOR SCHOOLKINDERVOEDING EN -KLEEDING De jaarvergadering Gisteravond vond in haar gebouw Pie terskerkgracht 11, de jaarvergadering van bovengenoemde Vereeniging plaats, onder voorzitterschap van den heer F. Schilt- huyzen Sr. Na een woord van welkom van den voor zitter, bracht de secretaresse, mevr. W. J. MenkhorstSwart, het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: De eerste uitdeeling van kleeding had plaats in het begin van Mei. Hierbij werden uitgedeeld: 625 jongens hemden, 625 jongensbroeken, 615 meisjes hemden, 615 meisjesbroeken, 1240 paar kousen. Bij de tweede uitdeeling in December werden uitgereikt: 749 jongensblouses, 749 bovenbroeken, 714 meisjesjurken, 714 meisjesschorten, 1463 paar kousen. In totaal werden uitgereikt 4818 paar klompen, 133 paar schoenen. Gedurende dit jaar werden 352259 por ties eten verstrekt. De Armenraad ver strekte 856 rapporten, waaronder eenige her-onderzoeken. De kosten per portie kwamen met be diening op 9.49 cent. De gemiddelde groot te der porties was 0.588 L. Het gemiddelde aantal kinderen per dag bedroeg 1151. Het bestuur werd bij het toezicht en de toediening der maaltijden bijgestaan door hoofden van scholen en onderwijzend per soneel. De extra-aangestelde hulp op de scholen Vrouwenkerkhof en Haverstraat bleef ook in het afgeloopen jaar gehand haafd. Op verzoek van het gemeentebestuur werd ook gedurende alle vacanties voeding verstrekt. De opkomst van de leerlingen gedurende deze vacanties was bevredigend te noemen. Het eten werd wederom tot volle tevre denheid van het bestuur geleverd door de firma N. Wouterlood P.Jzn. alhier. De vereeniging Armenzorg zorgde we derom voor de vervaardiging van alle on derkleed ing en meisjesjurken en schorten Door het steeds groeiend aantal kinde ren, waarin nog steeds geen stilstand is gekomen, was zeer veel geld noodig. Al hoewel het aantal contribueerende leden iets afnam, gingen de contributiën iets omhoog, wat in deze sombere tijden voor de Vereeniging een zeer verblijdend feit is. Het bedrag der bijdragen en giften ging ook iets omhoog, terwijl de opbrengst der collecten en busjes vrijwel gelijk bleef. De gemeentelijke subsidie moest met een grooten sprong omhoog om 't bestuur in staat te stellen aan alle aanvragen om hulp te kunnen voldoen. Dit jaarverslag werd onder dankbetui ging goedgekeurd. Uit het financieel jaarverslag van den penningmeester, den heer W. J. Nyhoff, vermelden wij het volgende: De ontvangsten bedroegen: Subsidie gemeente Leiden ƒ42.567.86, contributiën 325.75, bijdragen en giften 22.25, collecten en busjes 11.25, buiten gewone ontvangsten ƒ52.79. Totaal ƒ42.979.90. De uitgaven waren: Voeding ƒ30.079.97, kleeding 8960.23, loonen f 3427.50, advertentiën en drukwer ken 76.98, meubilair en materialen 207.06, kosten van vergaderingen, ver schotten 135.87, zegels en assuranties 92.29. Totaal 42.979.90. Bij monde van den heer B. Hoff, werd namens de kas-commissie voorgesteld, zoo wel den eersten penningmeester, alsook den tweeden penningmeester, den heer C. B. Velds voor hun beleid te dechargeeren, hetgeen onder dankbetuiging geschiedde. Aan de beurt van aftreden in het be stuur, waren de dames H. Middelkoop en M. Soesman, en de heeren W. J. Nyholt en W. Caro. die allen werden herkozen. In de bestaande vacature werd voorzien door de verkiezing van den heer L. Duval. Tot leden der kas-commissie werden her benoemd de heeren B. Hoff en C. W. Hui- bregtsen. Hierna sluiting. PATROONSFEEST K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Aangezien wij de leden niet meer op an dere wijze kunnen bereiken, deelen wij hen door deze mede, dat op Maandag a.s. te half acht in de St. Josephskerk een H. Mis voor de K.J.M.V. wordt opgedragen waar voor alg. H. Communie, bij gelegenheid van den feestdag van onzen patroon St. Pe ter Kanis. Wij verwachten, dat alle leden, die eenigszins in de gelegenheid zijn, deze H. Mis zullen bijwonen. Het Bestuur. DE L.Z. 129 „HINDENBURG". Lezing Ir. P. J. v. d. Zanden ei. Voor de Vereeniging van Oud-Leerlin gen der Ambachtsschool hield de heer Ir. G. J. v. d. Zanden gisteravond een lezing over de L.Z. 129. De voorzitter de heer H. Mulder, heette de talrijke aanwezigen welkom, in het bij zonder den spreker en gaf deze het woord voor zijn lezing. Spreker ving zijn lezing aan met het noe men van de grondslagen van het luchtschip t.w., dat het is een mechanisch voortbewo gen schip, dat evenals een duikboot, zweeft in de omringende stof (lucht), en dat het zich beweegt doof een zekere hoeveelheid van die stof naai achteren te versnellen. Voor het in de lucht blijven behoeft het dus geen arbeid te verrichten. Het is ver der afhankelijk van de druk en de tempe ratuur van de verplaatste lucht. Hierdoor is b.v. te Batavia de opwaartsche druk 10% kleiner dan te Amsterdam, waar dus bij de belading rekening moet worden gehouden. Typisch voor het luchtschip is dat de be ladingstoestand géén invloed heeft op de snelheid, dit in tegenstelling met het vlieg tuig. De krachten op het luchtschip kunnen worden opgenomen door he' geraamte (Zep pelin) of door de huid (Prall-type). Spr. be handelde uitvoerig de voor- en nadeel en van deze typer Het gas, foutief draaggas genoemd, is opgeborgen in cellen, die vrij kunnen uitzetten. Het gas is waterstof dat echter brandbaar is en in de toekomst door het onbrandbare, echter zeer dure helium zal worden vervangen. Voor den bouw van Zeppelins zijn de pro fielen van het geraamte kenmerkend. De ontwikkeling van deze profielen evenals die van het materiaal duraluminium is zeer belangwekkend Het geraamte bestaat uit langsliggers, dwars- en hulpspanten, die alle door middel van draden (rameekoor- den en staaldraden) verspannen zijn. De huid bestaat uit linnen (neus en staart) en katoen. Zij wordt op een zeer speciale wijze behandeld en zeer glad ge maakt. Alleen de Zeppelin-werf te Friedrichsha- fen heeft 118 luchtschepen gebouwd, waar van echter nog maar 2 in dienst zijn. De andere zijn gesloopt, vergaan of verbrand. Alle niet Duitsche luchtschepen van het styve type zijn vergaan. Toch is speciaal in Amerika in den laatsten tijd weer een groeiende belangstelling voor luchtschepen waar te nemen. De LZ 129 „Hindenburg" kan op de transatlantische vaarten 50 passagiers en 12 ton vracht plus post mee nemen. Zy ia 238 m. lang en heeft een diameter van 40 m. De passagiers zijn in het luchtschip zelf zeer comfortabel ondergebracht. En zyn 25 hutten, badkamers, een eetzaal en zelfs een rooksaion. De LZ 129 heeft 4 motorgondels waarin elk is ondergebracht een Mercedes-Benz 12 cylinder dieselmotor van max. 1200 pk. Het is hiermede het eerste luchtschip dat met ruwe olie wordt bewogen. Ten slotte heeft het een uitgebreide radio-installatie, waar onder een lange-golfzender voor duplex- telefoonverkeer, een richtingzoeker enz. MUZIEKVEREENIGING N. Z. H. T. M. Geslaagde uitvoering. Dat er onder het trampersoneel van de N. Z. H. T. M. nog menige muziekliefheb ber wordt gevonden, werden wij gister avond gewaar in de concertzaal van Zo- merlust, waar de muziekvereeniging „N. Z. H. T. M." haar jaarlijksche uitvoering gaf. Het geheele podium was bezet met leden dezer vereeniging, die zich door een vriend schappelijke schikking met collega's allen voor deze uitvoering, die tevens de her denking van het derde lustrum vormde, hadden kunnen vrijmaken. Na een goede verzorging der entre-acte- muzek door „The Blue Rhythme Boys", welk gezelschap er al spoedig een opge wekte feestelijke stemming inbracht, heet te de voorzitter, de heer Breda, allen harte lijk welkom, in het by zonder het lid van de directie, rar. Immink, en de afgevaar digden van zustervereenigingen. Dank bracht spr. aan donateurs en kunstlievende leden voor hun gaven, alhoewel deze in het afgeloopen jaar aanmerkelijk waren teruggeloopen. Den heer De Wekker, een trouw lid van het gezelschap, dankte de heer Breda voor zijn lustrumgave, een com pleet stel muziek van „De Vier-daagsche Marsch". In bewonderenswaardig snel tempo werd nu het programma dat zeer gevarieerd was samengesteld en opende met de Oud-Ka mer aden-marsch, afgewerkt. De ouver ture ,,'t Geheim der Zigeunerin" van Mas- sard, waarin wij een mooie oornet-aolo hoorden, mocht ons al zeer voldoen. Hoe goed werden in deze ouverture de vele nuanceeringen aangevoeld. De directeur, de heer Reinier van 't Hoff, heeft zijn man nen een juist maatbegrip en een zuiver aanvoelen der muzikale stof weten bij te brengen. In tegenstelling met vele derge lijke uitvoeringen was de groote stilte waarmede het uitgevoerde programma werd beluisterd. Groote waardeering, het geen ook telkens bleek uit 't luide applaus had men voor het ten gehoore gebrachte. De muzikale show, waarbij wij een dui delijk beeld kregen van de goed geschoolde bezetting van het corps, werd besloten met de Pan-Europa-marsch. Het tweede gedeelte van den avond werd met een aardig cabaret-programma, dat door het trio- De Laat werd verzorgd, ge vuld. Niet het minst is het aan dit trio te danken, waarbij prof. Antonlni als buik spreker en goochelaar een welkome afwis seling bood, dat het muziekcorps der N. Z. VAN ONZE ADVERTEERDERS. REISBUREAU LINDEMAN. In het perceel Breestraat 151 wordt heden middag een bij kantoor geopend van het be kende Reisbureau Lindeman. De oprichting van dit bijkantoor, dat zoo geriefelijk mogelijk en naar de eischen des tijde is ingericht, is geschied ten gerieve van het publiek, dat dus Lindeman in Den Haag niet behoeft op te zoeken. Over alle mogelijke reizen, hetzij pea- spoor of per boot, voornamelijk naar het buitenland, kan men hier inlichtingen beko men, maar tevens de reisbiljetten zelf en goedkooper dan aan de stations, omdat met de samengestelde tarieven rekening wordt gehouden en de tariefkortingen van de ver schillende landen worden toegepas. Het reisbureau is agent vam de K.L.M., van de Mitropa, van alle binnen- en buiten- landsche stoomvaartmaatschappijen en heeft daarover een uitgebreide collectie prospect!. H. T. M. op een welgeslaagde uitvoering mag terugzien. Een bal onder leiding van den heer W. F. van Wijk hield, op uitstekende dansmu ziek van „The Blue Rhythm Boys", de vele aanwezigen nog lang by elkander. ELECTRICITEITSSTORING IN STAD EN OMGEVING. Door defecte turbine. Gistermiddag kwart voor vier is bij de Leidsche Electriciteitsfabrieken storing ont staan in de electriciteitsvoorziening, waar van Leiden en 33 buiten-gemeenten, wel ke van Leiden stroom betrekken, de gevol gen hebben ondervonden. De storing was ontstaan in den in wer king zynden turbo-generator, waarvan de bekrachtigings-dynamo defect was geraakt, met het gevolg, dat de spanning is wegge vallen. Ten einde de juiste oorzaak van de sto ring te vinden werd de spanning verlaagd, zoodat ook het licht, dat op dat oogenblik brandde, flauwer ging schijnen. Toen het niet mogelijk bleek, de oorzaak van het de fect te achterhalen, heeft men even den stroom uitgeschakeld, om met een reser vemachine het bedrijf voort te zetten. De 33 buiten-gemeenten waren echter inmiddels geheel vain licht en stroom ver stoken. Het tramverkeer tusschen Leiden, Den Haag, Haarlem, Katwijk en Noordwyk was door deze storing geheel komen stil te staan. Nadat de storing ongeveer een kwartier geduimd had, is met behulp van een andere turhine de stroomlevering naar behooren kunnen worden hervat. AGENDA Geveilde perceelen. Ten overstaan van B. H. Stumpel, nota ris alhier: Winkelhuis' met bovenwoningen Nieuwe Beestenmarkt 2, 2a, 2b in bod 6.500.kooper de heer Q. A, van der Poel q.q. te Leiden voor 6.975.Huis met bovenwoning Vliet 3737a in bod: 2.450.kooper de heer J. C. van der Steen te Leiden voor f 2.450.Huis Waardgracht 16 in bod f 810.kooper de heer M. H. Atteveld q.q. te Leiden voor 840.Huizen Maresingel 2, 3, 4 en 5 te zamen in bod 3.680.— kooper de heer J. J. de Cler q.q. te Leiden voor f 3.710. Huis Morschstraat 37 in bod 1.600.koo per de heer J. Wolf te Leiden voor ƒ1.800. Huis met bovenwoning Paul Krugerstraat 1919a is niet gegund. Ten overstaan van A. J. C. van der Heij den, notaris alhier: Huis Thorbeckestraat 12 in bod: 6.000.kooper de heer D. Stigter q.q. te Leiden voor 6,100.Huis Thorbeckestraat 14 in bod: 6.000.koo per de heer P. J, Jansen q.q. te Leiden voor f 6.200.Huizen Thorbeckestraat 17, 19, 21 en 23 na afmijning tezamen in bod: 24.366.kooper de heer J. J. de Cler q.q. te Leiden voor f 24.367.Huis de Laat de Kanterstraat 13a hoek Thorbeckestraat in bod 6.400.kooper de heer G. de Wolff q.q. te Oegstgeest voor 6.625.Thor beckestraat 8, 10, 15 en 17 in bod resp. 5.900.—, 6.000.—, 5.900.— en 6.000 kooper de heer B. J. Huurman q.q. voor resp. 5.900.—, f 6.000.—, f 5.901— en 6.010.Huis Thorbeckestraat 13 in bod 6.000.kooper de heer D. Hagemans q.q. te Leiden voor 6.010. Ten overstaan van H. M. Markusse, no taris alhier: Huis Apothekersdijk 8 in bod 4,400.kooper de heer W. Th. Breede- veld q.q. te Leiden voor 5.100.Huis Plantsoen 81 in bod 4.200.kooper de heer J. H. Planje q.q. te Leiden voor 4.600.Gebouwen en terreinen der voormalige Banketfabriek „De Bij" in bod resp.: 2.750.en 865.kooper de heer G. de Kier q.q. te Leiden voor f 3.450. en 900.Bouwterrein enz. Beschuit steeg 35 in bod 1470.kooper de heer Th. L. J. Zitman te Zoeterwoude voor 1 870.Woon- en winkelhuis Oude Rijn 8 in bod 1.475.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. te Leiden voor 1.605. Pakhuis met bovenwoning Korte Raam- steeg 8181a is niet afgeslagen. LEIDEN. Woensdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor, en winkelbedienden, Huize i „Maria", Pieterskerkkoorsteeg, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: v. Alphen, Kors, Lahr en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door: Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 28 April a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, tel. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 1070. Leidsche Coöpe ratieve Schildersassociatie, in liquidatie, Ledden, Alexanders traat 18. 1875. Joihs, van Bemmal, Leiden, Nieuwe Ryn 83, behangerij. 2606. G. N. Snel, Leiden, Hoogewoerd 92, handel in sigaren en sigaretten. 3634. D. van der Steen, Leiden, Leven daal 167, kruidenierswaren enz. R.K. Bond van Overheidspersoneel. Dinsdag a.s. 28 April zal er voor de le den der Reisclub van de afd. Leiden e.o. van „St. Paul us" een vergadering worden gehouden, om de reis te bespreken welke dit jaar zal worden gehouden op 12 Juld. Het comité noodigt de leden met hun da mes uit tot deze vergadering om 8 uur in het Bondsgebouw. Ook die leden, die nog niet bij de Reisclub zijn aangesloten en wel mede zouden willen, zijn welkom. Tevens worden de leden der afd., die zich opgaven voor deelname aan de excursie naar de Sterrewacht, verzocht a.s. Maandag 10 minuten vóór acht present te zijn aan de Kalserstraat. In de commissie, te 'a Gravenhage belast met heit afnemen van het examen ter ver krijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77a der wet tot regeling van het lager onderwijs is benoemd tot lid de heer M. Krop alhier. Door S. M. en W. B. alhier is bij de po litie aangifte gedaan, dat zij door zekeren S. te Monster zijn opgelicht, resp. voor 5 en 4. Gistermorgen zijn aan de Veemarkt twee koeien, die aan elkaar gebonden werden afgeladen van een schuit van G de W., te water geraakt doordat een der koeien van de loopplank gleed. Een der koeien werd dadelijk, de ander later uit het water ge haald. Voor het voorloopig diploma van het machini6ten-examen is te 's Gravenhage de. heer H. Verstraten, alhier. BIOSCOPEN. Lido. nl Lido gaat deze week Shakespeare's „Een Midzomernachtsdroom". De verfil ming van een klassiek dramatisch litera- tuurwerk is een gewaagde en moeilijke op gave. De beroemde regisseur Max Rein- hardt heeft deze taak op zich genomen, en dank zij de onbegrensde mogelijkheden van de camera kon hij zijn fantasie onbeperkt in de film vastleggen. Het resultaat van deze merkwaardige film „Een midzomer nachtsdroom" is dan ook ontegenzeggelijk verbluffend. Het is een fantastische film geworden met schitterende decors en costuums en prachtig opgenomen tafereelen, die haar tot een film van buitengewone kwaliteit hebben gemaakt. De wereld van feeën en elfen wordt op kunstige wijze voorgetooverd. Men ziet deze geheimzinnige wezens door het bosch zweven, wat dank zij de techniek, alléén bij de film te berei ken is. De bekendste filmartisten uit Ame rika hebben aan deze bijzondere film mede gewerkt zooals: Ian Hunter (Theseus), Ver- ree Teasdale (Hypolita), James Cagney (Spoel de Wever), Mickey Rooney (Puck), Victor Jory (Oberon) en nog vele anderen. Midzomernachtdroom" is een fantasti sche improvisatie, waarbij het niet ont breekt aan gemoedelijke spot en ontroeren de ernst. Het is het blijspel der drie werel den: die van de elfen en feeën met hun koning en koningin Oberon en Titania, die van den adel met hun vorsten Theseus, her tog van Athene en Hippolyta, koningin der Amazonen en die der handwerkslieden: Spoel, de wever, Wind, de blaasbalgmaker, Tuit, de ketellapper, Schaaf, de timmerman, Slokker e.a. De inhoud van de film is geheel volgens Shakespeare's werk. Theseus, hertog van Athene, zal in het huwelijk treden met Hippolyta, wat met groote pracht en praal zou geschieden. Zoo als gebruikelijk was, zou door de burgerij medegewerkt worden aan dit feest, in dit geval door de handwerkslieden, die besloten een drama op te voeren. In het bosch, waarheen ook Lysander en Hermia ge vlucht waren, zou in den nacht de repetitie plaats vinden In dit bosch regeert Oberon, Koning der feeën, die in onmin leeft met zijn gemalin Titania. Hij zint op wraak en beveelt Puck, zyn dienaar, Titania met een tooverkracht te bedwelmen, alsook de verschillende an dere personen, die in het bosch vertoeven. Men krijgt dan een spel te aanschouwen van jaloezie en liefde. De betoovering wordt tegen het ochtendgloren weer opgeheven, zoodat alles weer tot de werkelijkheid terugkeert en het slechts een droom 6cheen te zijn. Het drama door de handwerkslieden op gevoerd op het huwelijksfeest wordt een kostelijk blijspel, waarmede deze prachtige film besloten wordt. Het zeer goed verzorgd voorprogramma bevat een kleurenfilm, enkele één-acters en een actueel journaal. Dit programma dat in andere plaatsen enkele weken geprolongeerd werd, zal ook in Leiden de noodige belangstelling trek ken. Wij kunnen het aan volwassenen aan bevelen. Luxor. „Singende Jugend", de film der Ween- sche Sangerknaben moet deze week het Luxor Theater stormenderhand innemen. Een dankbaar publiek heeft gisteravond anderhalf uur genoten van deze merk waardig boelende film. We weten niet wat

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2