7 VRIJDAG 17 APRIL 1936 DE LEIDSCHE C0URAN1 VIERDE BLAD - PAG KERKNIEUWS EEUWFEEST PATER MINDERBROEDERS TE WEERT. De feestelijke herdenking van het feit, dat de Pater Minderbroeders voor honderd jaren terugkeerden in hun aloude klooster aan de'Biest te Weert, zal plaats vinden op Donderdag 23 April. Het programma luidt als volgt: 9.00 uur: bijeenkomst der bruidjes Huize Charitas, Biest. 9.20 uur: vertrek der paters, bruidjes, co mité en belangstellenden, begeleid door de harmonie „St. Franciscus", naar de pasto rie Maasstraat, alwaar de Bisschop van Roermond wordt afgehaald.' 10.00 uur: Pontificale Hoogmis in de pa rochiekerk van den H. Martinus, opgedra gen door Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, met assistentie van paters Minderbroeders. Zang van de Schola Cantorum. 121 uur: receptie in de aula van het provincialaat, aanbieding feestgave door het comité. 7.00 uur: Plechtig Lof met Te Deum in de paterskerk. 7.30 uur: serenades. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwieldïef. De 19-jarige tuinder B. M. van der B. uit Stomp wijk, die door de rechtbank we gens rijwieldiefstal, drie maal gepleegd is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, beweerde dat hij tot deze misdrijven was gekomen, omdat hem steun onthouden werd. Blijkens mededeeling van den president bevatte het dossier o.m. twee bladen vol misdrijven waaraan deze jeugdige verdachte zich heeft schuldig gemaakt. Verdachte, die zeer vrijmoedig optrad, hoorde bevestiging van het vonnis tegen zich eischen. Uitspraak 29 April. Inbraak te Voorschoten. In de zaak van den landarbeider P. A. uit S t o m p w ij k, die door de rechtbank tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld wegens inbraak, gepleegd op 5 Augustus van het vorig jaar in een koffietent onder Voorschoten, bleef de verdachte alle 6chuld ontkennen. Hij zou dit feit hebben gepleegd, tezamen met den tuin arbeider Van der B., die in de vorige zaak terecht stond en met den landarbeider A. V., bei den uit Stompwijk. Deze werden als getui gen gehoord en wel V. a charge en Van der B. a décharge. Het merkwaardige hierbij was, dat terwijl V. een omstandig verhaal deed omtrent den tijd waarin en de wijze •waarop de inbraak plaats had, waarbij de verdachte A. met een kistje een ruit heeft verbrijzeld, Van der B., in strijd met de verklaringen door hem tijdens het voor onderzoek afgelegd, bleef ontkennen, dat het drietal deze inbraak had gepleegd en hij beweerde thans dat A. zich gedurende die tijd had opgehouden in het café van zekeren M., waar een vechtpartij ontstaan was. De president wees er den getuige v. d. B. herhaaldelijk op, dat hij zich aan meineed schuldig maakte en hij derhalve hiervoor zou worden gestraft, doch getuige hield vol dat de getuigen a charge, waaronder V., op zettelijk stonden te liegen. (Beide medever dachten zijn wegens dit feit niet gestraft, doch zij ondergaan thans gevangenisstraf voor een ander misdrijf). Toen v. d. B. ten slotte bleef volhouden thans de waarheid te spreken, verzocht de advocaat-generaal, mr. Vermeulen, acte van diens verklaring en nadat deze door den getuige was onderteekend, deelde de advo caat-generaal mede, dat hij v. d. B. terzake van meineed zou vervolgen. Op verzoek van den verdediger, mr. Ma zel, werd de zaak tot den middag uitgesteld, teneinde twee getuigen a décharge te hoo- ren. Na hervatting der zaak deelden deze ge tuigen, twee 13-jarige jongens uit Leid- schendam, mede, dat zij op den bewusten avond den verdachte A. gedurende een uur nabij het café hadden gezien en hoewel bei- den door den president op het gewicht van den eed werden gewezen, bleven zij bij hun verklaring. De advocaat-generaal mr. Vermeulen, be toogde dat de door de getuigen k charge afgelegde verklaringen, welke werden on dersteund door die van V. voldoende be wijsmateriaal opleverden en dat deze ver klaringen niet werden ontzenuwd door de verklaringen van de getuigen a decharge, die blijkbaar een al te goed geheugen bezit ten en daarbij, naar zij het doen voorkomen, bij alles wat zij doen, voortdurend op de klok kijken. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis. Mr. Mazel concludeerde tot vrijspraak, omdat z.i. hier teveel twijfel was om tot een veroordeeling van zijn cliënt te komen. Verdachte deed daarop het verzoek om onmiddellijk in vrijheid te worden gesteld, doch het Hof heeft, na raadkamer, dit ver zoek afgewezen en bepaalde de uitspraak op 29 April a.s. UIT DE RIJNSTREEK SPAANSCHE ZAKKENROLLER VOOR RECHTBANK. Op 6 Februari sprak een man een juf frouw aan, die rust'g in de Hartenstraat te Amsterdam wand tide. De man, die geen Hollanosch sprak, maakte er haar attent op, dat zij een vlek op haar mantel had. Toen h:j doorgeloopen was, bemerkte zij, dat haar portemonnee weg was. De rijks recherche, die drie Spanjaarden volgde, die ALPHEN AAN DEN RIJN. PORTIER VAN AUTO AFGERUKT. Kind viel op straat, doch bleef ongedeerd. In de Wilhelminastraat raakte gistermid dag van een passeerende auto het portier los, juist op het moment dat een andere auto voorbijreed. Het openstaande portier werd van den wagen gerukt en meters ver weggeslingerd. Een vierjarig kind, dat naast den vader in de eerstgenoemde auto had plaats genomen, viel door de' opening op straat, doch had geen noemenswaardig letsel bekomen. Eet meer.... Door de Propaganda- kern van het Crisis-zuivelbureau afd. Al phen aan den Rijn zal op 6 en 7 Mei a.s. alhier een tweedaagsche propaganda-de- monstratie worden gehouden ter bevorde ring voor meerder gebruik van onze Ne- derlandsohe Zuivelproducten. Examens E. H. B. O. Bij de gister avond gehouden examens voor het diplo ma E. H. B. O. afd. Alphen slaagden de na volgende dames en heeren: Dames J. Ab- binga, G. Boot, M. A. Berkhout, Zr. J. L. de Jonge, mevr. A. Kool, J. Kwakernaak, C. Laros, mevr. NoordenbosHassink, Zr. Sandwijk, Sj. Verhoef, Gea Vierbergen, Zr. Walraven, M. v. Wieringeft; dezen verwier ven voor het eerst hun diploma. Verlengd werden de diploma's van de dames J. Been akker en A. v. d. Boom. 4 slaagden cum laude en 6 verkregen het diploma voor 1 jaar. Heeren: C. v. d. Bijl, T. Beerepoot, H. Griffioen, A. den Hartogh, P. Stehouwer, C. Spies, J. C. Veerman, W. Verhoeff, ver kregen het diploma voor het eerst. Ver lengd werden de diploma's van de heeren: H. v. Keeken, C. van Kleef en B. Mijs. 2 slaagden cum laude en 3 verkregen het diploma voor een jaar. De examen-commissie bestond uit de heeren dr. Hildernisse, medisch leider afd. Alphen E. H. B. O., dr. Dubuis te Boskoop en dr. Quartel te Ter Aar. Geboren: Emelia Maria, d. v. A. B. Mulder en A. Buitenhuis. Grietje Wil lem ij nt je, d. v. L. D. Schouten en W. Smit. Hendrik, z. v. C. Hesseling en C. van Wieringen. Angeniesje, d. v. F. J. Hooge- veen en Antje van der Haven. Remunda Maria Theresia d. v. M. J. Borst en M. Th. Schimdt. Hendrik, z. v. J. Vreeken en C. A. van Beijeren. Jacob, z. v. V. Rij- fers en L. van der Leede. Geert Thomas, z. v. S. J. Koning en H. Ronner. Gehuwd: Dirk Boerefijn, oud 20 jaar, wonende te Ter Aar met Barendina de Graaf, oud 18 jaar. Overleden: Dirk Broekman, oud 6 jaar. Aaltje van Leeuwen, oud 74 jaar, weduwe van Jan Oudenes. Ingekomen: Menskje Keijzer, Hooge- dijk 1, van Schipluiden. Sibilla E. W. Huisman, Emmalaan 35, van Zegveld. Arendje Boer, Pr. Hendrikstraat 29c, van Berkel en Rodenrijs. Petronella van Leeuwen, Z. Nassaustraat 10, van Leiden. Dimphna van Zundert, Willemstraat 42b, van Leiden. Vertrokken: Trijntje Snippe naar Koudekerk C 24e. Gerrit Biemond naar Gorinchem, Kriekenstraat 29. Jacob A. van Beek en gezin, naar Koudekerk A 114. Alberta van der Meij, naar Bleiswijk Hoefweg 333. Keimpe van der Meer, naar Franeker, Vliet 10. Hendrica M. Verkerk, naar Leiden, Hoogstraat 3. Hendrik Kroon, naar Voorburg, Heeren straat 142a. AARLANDERVEEN. Eindles Landbouww intercursussen. Donderdagavond werd in een der localen der Chr. School de derde en eindles van den landbouwwintercursus gegeven door den leeraar, den heer G. J. v. Loo. Tevens werden de getuigschriften uitgereikt. Wel licht in verband met het aftreden van den heer Neeb was er geen landbouwconsulent aanwezig. Het vragenstellen van den heer v. Loo geschiedde op het gebied van zuivel bereiding, bemesting der landerijen, voede ring der veestapel enz. Getuigschriften behaalden met zeer veel vrucht A. Verduin; met veel vrucht J. de Graaf, J. v. Egmond, H. de Jong, C. Boek- bekend stonden als beruchte internationa- de zakkenrollers, wist één van het drietal te arresteeren. De twee anderen ontkwa men. De gearresteerde bekende de porte- monnaie gestolen te hebben en hij werd gezien zij verleden veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De namen van zijn mededaders noemde hij echter niet. De politie vermoedde echter, dat een ze kere Otero, die steeds met hem samen werkt, wel meer van het geval zou afwe ten. Zijn opsporing werd gelast en in Oc tober 1935 arresteerde de Brusselsche poli tie hem. Enkele weken later volgde zijn uitlevering naar Nederland. Otero stond vandaag voor de Amster- damsche rechtbank tereent. verdacht van mededaderschap van diefstal. Hij had aanvankelijk volgehouden dien dag niet in Amsterdam te zijn geweest; hij zou in de strafgevangenis te Parijs hebben gezeten, doch dit bleek bij informatie on juist te zijn, hoewel hij wel in den loop der jaren met verschillende strafgevange nissen had kennis gemaakt. Zijn veroor deelde collega vertelde, dat verd. wel op 4 Febr. in Amsterdam was geweest. Verdachte bleef hardnekkig ontkennen, docb de Officier van Justitie, mr. B. Kist, was van meening, dat ook deze man in 't complot van internationale zakkenrollers was betrokken. Hij is reeds meer dan twin tig maal veroordeeld. Spr. requireerde een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden. Mr. Sehorlesheim pleitte vrijspraak, subs, clementie. Vonnis 3'J April. Vlot en elegant Alle bekende en beroemde merken: Gabion, Falcon, Shelter, Crowncoat alle maten, alle prijzen, alle kleuren Wollen of union gabardine regenjassen in blauw cn O 75 beige reeds vanaf horst, W. Voshart, F. Voshart en M. Zuyer- veld en met vrucht P. Stam en W. Visscher. Na het uitreiken der getuigschriften werd door een der cursisten, den heer M. Zeijer- veld, aan den leermeester dank gebracht voor de genoten lessen. Aan den heer v. Loo werd een mooi boekwerk overhandigd, aan geboden door de cursisten als aandenken aan deze gezellige en leerzame lessen. BODEGRAVEN. OPENING VAN DE ZUTVEL-DAGEN. Propaganda voor het gebruik van melk en kaas. Aan den oproep van de plaatselijke Pro- paganda-commissie voor de drie groote zuiyeldagen hadden zeer velen gehoor ge geven. De benedenzaal van het Beursge bouw was bij de officieele opening geheel gevuld met belangstellenden. De heer A. H. v. d. Most heette in zijn openingswoord deze velen hartelijk welkom, speciaal de beide wethouders der gemeente Bodegra ven (de burgemeester, mr. C. S. van Dob- ben de Bruijn was wegens ambtsbezighe den helaas verhinderd aanwezig te zijn), burgemeester en beide wethouders van Zwammerdam, het hoofd der Zuivelinspec- tie dr. Juurling Beek uit Den Haag, de ver tegenwoordiger van het Crisis-Zuivelbu- reau de heer van Giesink, het bestuur van de Boerenleenbank, bestuur der Holl. Mij. van Landbouw, afgevaardigden van den Chr. den R.-K. Vrouwenbond en vele anderen. Spreker stelde de vraag, of deze zuivel- dagen nu wel zoo noodig zijn. En boven dien zelfs hier in Bodegraven, in het hart je van de kaas en melkgebieden. Hij be antwoordde deze vraag onmiddellijk be vestigend, vooral door er op te wijzen, dat het verbruik van onze zuivelproducten niet alleen in het buitenland maar ook in ons eigen land steeds terugloopt. Bekend mag toch verondersteld worden, hoe verschil lende landen den invoer van kaas en bo ter gecontingenteerd, d.w.z. beperkt heb ben. Een overproductie was hiervan een noodzakelijk gevolg met lage prijzen voor den producent. Het crisis-zuivel-bureau or ganiseert nu in den lande overal deze. zui- veldagen in het belang van ons volk, zoo wel voor consument als producent Spre ker wijst vooral op het speciale belang, dat Bodegraven hierbij heeft. Als middelpunt van een belangrijk afzetgebied dezer zui velproducten. Hij weet wel, dat de boter prijsregeling een teer punt is, doch moet er aar toevogen, dat niet het Crisis-zui velbureau hier dwingend voorschrijft, doch andere organen deze prijs regelen. Na deze inleiding van den heer van der Most kreeg wethouder B. Batelaan het woord tot het officieel openen der zuivel- show. Hy wees hierbij op het groote nut dezer zuiveldagen en wel le. het wijst ons den weg tot het verkrijgen van een goed koop en degelijk voedsel en 2e. dat goede naam van onze nationale producten blijft gehandhaafd. In de na-oorlogsjaren is er ten opzichte van ons Hollandsch product een geheel andere toestand ingetreden. Duitschland neemt slechts één derde deel van zijn vroeger kwantum af door de be kende contigenteering, Frankijk slechts één vijfde deel 23 pet. terwijl de invoer rechten in Spanje momenteel meer bedra gen dan de kostprijs van het product be draagt. Hij noodigt dan in het vervolg zij ner rede de aanwezigen uit hier in de zaal veel te bezichtigen, veel te proeven en thuis in toepasüig te brengen, wat hier ge vraagd wordt Ten slotte dankte hij den heer van der Most als de promotor dezer beweging, die als voorzitter van de Ned. Ver. van Kaas handelaren en lid van het Crisis-Zuivel- bureau zooveel heeft gedaan om deze zui veldagen te organiseeren. Mede met den steun van den voorz. der PI Afd. van de Ver. van Kaashandelaren, den heer J. Beijen. Hierna verklaarde hij de tentoon stelling voor geopend. Hierna sprak de heer S. Beije, arts alhier, die in een korte rede het groote nut be sprak onzer zuivelproducten, vooral door hunne bestanddeelen als eiwit, koolhydra ten en vitaminen A. De vroegere directrice van de landbouw- huishoudschool te Alphen aan den Rijn gaf hierna een kookdemonstratie en we konden smullen van allerlei gerechten, verschillen de stands konden we daarna bezichtigen, proeven van de overheerlijke volvette kaas van Oud-Holland, een broodje met kaas van de Kaashandelaren, portie ijs van Jel- luma. Van de vermoeienissen hebben we uit gerust in het knusse govenzaaltje waar voor een aandachtig publiek een leerrijke film over onze zuivelindustrie werd afge draaid. We zijn er vast van overtuigd, dat heel Bodegraven, Nieuwerbrug, De Meije en Zwammerdam deze zuivelbeurs zal be zoeken. Hei. is de moeite wel waard. Poldervergadering. In de gehouden vergadering van stemgerechtigde Ingelan den van den Noordzijde polder werd vast gesteld de rekening over het dienstjaar 1935. De inkomsten bedroegen f 7031.67 1/2, de uitgaven f 7003.44 1/2, het batig saldo alzoo f 28.23. De begrooting werd in ont vangst en uitgave vastgesteld op f 7676.37. De omslag werd met f 0.50 per H.A. ver hoogd en bepaald op f 7.50. Tot bestuurslid werd herkozen de heer L. P. v, d. Graaf, terwijl in de vacature J. H. Koot, die we gens bereiken van den 70-jarigen leeftijd niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. J. Agterof. Aan het einde van de verga dering vroeg en verkreeg de heer Koot het woord die in zijn kwaliteit als bestuurslid voor het laatst tegenwoordig was. Hij bracht in de eerste plaats dank aan God, die hem de kracht en de gezondheid schonk om zijn functie zoo lange jaren te mogen vervullen. Daarna sprak hij zijn dank uit aan de In gelanden voor het in hem gestelde vertrou wen door hem steeds weer als bestuurslid te herkiezen en aan het bestuur en de ambtenaren voor de prettige en aangena me samenwerking. Dit laatstevooral doet hem noode heengaan. De voorzitter sprak de hoop uit dat hij nog veel jaren mede voor zijn gezin moge worden gespaard. Gedurende de 12 jaren dat spreker het voorzitterschap heeft be kleed heeft hij steeds met genoegen met den heer Koot samengewerkt. De heer Koot werd op 7 Mei 1900 tot bestuurslid van den polder gekozen en heeft die functie dus bijna 36 jaren vervuld. Door zijn jarenlange ervaring had hij 'n veelzijdige kennis op het gebied van polderzaken en werden zijn adviezen uit den aard der zaak dan ook steeds op hoogen prijs gesteld. De polder verliest in hem een uitstekend bestuurslid. Ontwikkelingsavond Volksbond. Te ongeveer half acht opent de heer J. ten Brink bij afwezigheid van le en 2e voor zitter, de vergadering met den ckristelijken groet en heet allen van harte welkom, in 't bijzonder onzen geestelijken adviseur. Be treurenswaardig acht spr. het, dat er bij de leden zoo weinig sympathie is voor een ontwikkelingsavond. Het bestuur doet zoo veel mogelijk zijn best om goede lezingen te krijgen en het resultaat is, dat er maar zoo weinig gebruik van gemaakt wordt. Daarna leest de secretaris zijn keurig ver zorgde notulen voor, welke zonder op- of aanmerking onder dank worden geteekend. Daarna volgden eenige ingekomen stuk ken, die voor kennisgeving werden aange nomen. Meegedeeld werd, dat in den zo mer om de twee maanden vergaderd zal worden. Tevens werd meegedeeld, dat '7cf maandelijksche H. Communie weer worden ingevoerd.Meegedeeld werd, tot lid kascommissie is benoemd de P. A. Duits. Nu zijn we aan het kaa punt, namelijk lezing door den ge< adviseur, met als onderwerp en Gezinsleven". Spreker zeide, dat pijn doet, dat het noodig is geregeld ov, het gezinsleven te spreken. Maar hetfb noodig, want op allerlei manieren w® er geprobeerd om het mooie gezin, waarJ^ zoo trotsdh cup mogen zijn, kapot te Groot is de waardigheid, die aan vader J moeder gegeven is en groot is hun t bij de opvoeding der kinderen. Wij, Kaft] lieken, moeten er trotsch op zijn, dat door God zijn gekozen om door middel y het huwelijk in de gelegenheid te woi gesteld, nieuwe menschen aan de wereld® geven. Maar dan moeten wij opvoeden als het behoort. De godsdienst moet in** gezin het hoogtepunt zijn. Er is een woord dat zegt: niemand geeft, wat hij niet heeft. Dus op de eerste plaats de ouders zelf voorgaan in den goc Nu moeten wij niet denken, dat wij lijks naar de kerk en te Communie mi gaan. Als wij maar zorgen, dat er van maar niet gezegd kan worden: de kinj ren moeten alles doen en zelf nemen ze nauwernood hun plichten waar. Want er ook een spreekwoord, dat zegt: Goed v< beeld, doet goed volgen. Wij moeten quent onzen godsdienst beleven. De ou< moeten voor oogen houden, dat zij ten tijde rekenschap hebben af te leggen de kinderen, hun door God geschonken, zijn wel terdege verplicht hun kinderen controleeren, welke omgang ze hebben welke plaatsen ze bezoeken. Daarom wD:j den de ouders aangespoord om hun ki ren zooveel mogelijk, indien zij in aanmerking komen, naar de jeugdl ging te zenden waar de priesters en d jeugdleiders hun best doen de ouders tl helpen in de opvoeding der jeugd. Majf dan moeten de ouders aan de leiders hu' volle ruggesteun geven. Ouders, bewaart hel u toevertrouwde pand, omdat de kinderel daar komen waartoe ze geroepen zijn, na. melijk, dat wij allen weer met elkaar ver eenigd zullen worden voor Gods troon. Na dat de geestelijke adviseur bedankt wal voor zijn schitterende lezing, sloot de waarl nemend voorzitter de vergadering met dei chrüstelijken groet. Geboren: Aagje, d. v. E. Korver er,, A. M. Windhorst. Francina, d. v. J. c| Roor en N. de Rooij. Gerrit, z. v. M. val] Vulpen en G. de Kniker. Arie, z. v. R Oostveen en A. de Lange. Ondertrouwd: W .F. Klein, 26 j. e: C. M. G. Couperus, 26 j. T. W. de Vaa 30 j. en H. Lakerveld, 28 j. Gevestigd: J. J. van Marrelo echtgenoote, van Breda; A. Hensen er. echtgenoote, van Zwammerdam; C. Mole naar, van Amsterdam; P. L. M. Frankefoi en echtgenoote, van 's-Hertogenbosch. Vertrokken: C. E. Moorrees naai Rotterdam; J. Riutenberg naar Boskoop J. C. Hooijmans en gezin naar Pijnacker H. Disseldorp en gezin naar Zwammerdam' M. M. Hoosbeek naar Renkum; R. van Eijk naar Haastrecht; W. Boer en gezin na; Barwoutswaarder; A. C. Sluijk naar Bar- woutswaarder; C. van Ingen naar Alkmaar; C. C. van der Boon naar Utrecht. NIEUWKOOP. Eigendomsoverdracht. In het afgeloo- pen jaar zijn alleen in den polder Nieuw koop en Noorden weder niet minder dan 855 kadastrale perceelen van eigenaar wisseld. Het bezit van rietland en water gaat steeds meer in eigendom over aan hee- ren buiten de gemeente, die dit aankoopen voor jacht en visscherij. De grootste eige naar in den polder is thans de heer P. Blom te Aerdenhout, die 155 H.A. bezit. Geboren: Alida, d. v. H. de Beer en G. Kas. Johannes Petrus, z. v. C. van der Arend en H. Warmerdam. Cornelia Castina, d. v. A. C. Schutter en J. Leliveld. Overleden: L. de Bruijn, 53 jaar/h echtgenoote van A. Vermeij. Ondertrouwd: P. M. M. van der Weij- den, 30 jaar en C. J. C. M. de Wert, 26 jaar, wonende te Best. J. J. van der Zwet, 31 jaar en C. de Vos, 26 jaar, won. te Lisse. C. J. van Eijk, 25 jaar won. te Nieuwveen en J. G. Lunenburg, 21 jaar. P. TJaelde, 29 jaar, won. te Bodegraven en M. C. Ver burg, 30 jaar. LEIDERDORP. Personalia. Door B. en W. is benoemd tot volontair ter secretarie de heer J. Hol lesteller te Wassenaar. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 269. Boven den rotsrand bemerkten ze het puntje van een Chineeschen hoed. Heel voorzichtig keken ze over den rand heen en zagen daar de eigenaar van den hoed, die met een geweer in zyn hand op wacht stond. 270. Ontsnappen zonder de opmerkzaamheid van den be waker te trekken, bestond natuurlijk niet. „Pat kreeg op eens een prachtidee! „We springen boven op zijn hoofd," fluisterde hij Pit in en als hy verdoofd is door den schok, nemen we vlug de beenen." „Prachtig", zei Pit. „Laten we dat probeeren."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14