4e Leidsche St. Liduina Processie naar Schiedam op Maandag 20 April a.s. vertrek 9 uur, terug 6 uur. Koffietafel en film in „Corner House". Kaarten f 2.50 alles inbegrepen bij de firma's HUIBERS - ZANDVLIET en GEIJER *De DONDERDAG 16 APRIL 1936 DE LEIDSCHE «JURAItr TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND R.K. ONDERWIJZERS BIJEEN Groote gevaren afgewend In hotel „Noord-Brabant" op het Vre- denburg te Utrecht hield -het Katholieke Onder wij zersverbond gisteren zijn ver- bondsvergadering. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer W. Wiltschut, die al len een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder mgr. J. G. van Schaik, geestelijk adviseur van het Verbond, den heer G. L. de Haas, wethouder van onderwijs, en den heer van Nes, hoofdinspecteur van het rijkstoezicht op het onderwijs. Hierna gaf spreker een kort verslag van wat het K. O. V. in het afgeloopen jaar verricht had. Er dreigden groote gevaren voor on derwijs en onderwijzers. Deze werden zoo veel mogelijk afgewend op het te Den Haag gehouden congres. Het K. O. V. kan, zoo merkte de heer Wiltschut op, over het bereikte resultaat tevreden zijn. De kweekeling met akte als rijks-leer kracht is voorgoed verdwenen. Rond het bezuinigingsonderwerp voor het lager on derwijs zijn bijna alle wenschen van het K. O. V. vervuld. De voorz. sprak de dankbaarheid uit van het bestuur aan de R.K. Kamerfractie, vooral aan den heer Suring voor zijn ini tiatief plus zijn belangrijk aandeel bij de behandeling van het bezuinigingsontwerp voor het lager onderwijs in de Tweede Kamer. Vijf punten, die geregeld in de actie be trokken waren zijn: 1. de vrije benoeming tot hoofd. 2. hulp voor werklooze collega's. 3. normen voor toevloeiing van leer krachten. 4. het jeugdsalaris. 5. hulp aan door militairen dienst gedu peerden. In de toekomst zou volgens spreker pa raatheid en eensgezindheid in de eerste plaats geboden zijn. Na deze rede ging de vergadering over tot aangelegenheden van meer internen aard betreffende het Verbond. KATHOLIEKE LEERAREN- VEREENIGING „ST. BONA VENTURA" Op 14 en 15 April hield de katholieke leeraren-vereeniging „St. Bonaventura" haar achttiende algemeene vergadering in „Royal" te Eindhoven. De eerste dag was gewijd aan de huis houdelijke zaken. Met overgroote meer derheid werd o.a. besloten tot het instel len van een steunfonds. In den namiddag werden de congressisten ten stadhuize ont vangen. Burgemeester Verdijk sprak har telijke woorden van welkom, welke wer den beantwoord door den voorzitter, dr. M. de Haas uit Tilburg. Den tweeden dag had een openbare bijeenkomst plaats, waar o.m. als gasten aanwezig waren de heeren M. v. d. Veyst, inspecteur van het M. O., als vertegenwoor diger van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, en prof. dr. M. Woltjer, voorzitter van den Onderwijs raad. Dr. B. Boerebach uit Hilversum hield een inleiding over: „Lectuur in en buiten de school voor de leerlingen der hoogere klassen, vooral in verband met het letter- kunde-onderwijs in de moderne talen". Hierop volgde een geanimeerde gedach- tenwisseling, die tot in den middag voort duurde. Daarna woonde het congres een iilmvertooning over Hongarije bij, terwijl tot besluit een bezoek werd gebracht aan de Philips-fabrieken. DE NIEUWE DIRECTEUR-GENERAAL VAN DE WERKVERSCHAFFING EN STEUNVERLEENING De nieuwbenoemde directeur-generaal van de werkverschaffing en steunverlee- ning, drs. D. G. Draayer, werd 4 April 1879 in Dieren (Gld.) geboren en is dus thans 57 jaar. Na de H.B.S. te Leiden te hebben doorloopen, werd de heer Draayer cadet aan de Koninklijke Militaire Aca demie in Breda. Na volbrachte militaire studie werd hij in 1899 benoemd tot twee de luitenant bij het wapen der Infanterie van het Koninklijke Nederlandsch-Indisch Leger, waarbij hij de verschillende rangen doorliep, totdat hij in 1927 als kolonel werd gepensionneerd. De heer Draayer, die nog behoord heeft tot de oude maré- chaussee's van generaal van Heutz, is tij dens zijn militaire loopbaan 12 jaren op Atjeh geplaatst geweest bij de maréchaus see en bij den topografischen dienst. Tij dens deze dienstvervulling werd de heer Draayer eervol vermeld. Na zijn pensionneer in g heeft de heer Draayer, aan wien sindsdiens de titulaire rang van generaal-majoor werd toege kend, gestudeerd aan de universiteit te Leiden, waar hij in 1932 doctoraal exa men in de rechten deed. In Januari 1934 werd drs. Draayer be noemd tot burgemeester van Wormerveer. COMSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale 19 tot en en met 25 April 1936 consumptiemelk Re- geeringscontract, taxe-gedeelte 5 1/4 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit. Over- melk Regeerings-minimumprijs 3,6 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2 1/2 cent. GROOTER BLOEMBOLLENEXPORT IS DRINGEND GEWENSCHT Ziektenbestrijding van zeer veel invloed Prof. Van Slogteren zegt: Amerika kan onze Narcissen ook zonder warmwater- behandeling gerust binnenlaten" Op de in Lion d'Or te Haarlem gehouden algemeene vergadering van de Ned. Plan- tenziektenkundige Vereeniging heeft prof. dr. E. van Slogteren, dir. van het labora torium van bloembollenonderzoek te Lisse, gesproken over: „Het phyttopathologisch onderzoek en de export van bloembollen", een en ander toegelicht met lantaarn- Hoewei de exportwaarde van onze bloem bollen, die in 1930 ongeveer f 45.000.000 bedroeg, in verband met de wereldcrisis tot op ongeveer de helft is teruggeloopen, zoo blijft" toch nog een export van 23.000.000 in den tegenwoordigen tijd een groot belang voor onze handelsbalans, aldus begon spr. Hoewel voor onze bolbloemen de con currentie op de buitenlandsche bloemen markten met andere bloemgewassen moei lijker is geworden en ook ons monopolie van bloembollencultuur van verschillende kanten ernstig wordt bedreigd, zijn toch de uitnemende kwaliteiten van onze bloem bollen zoodanig, dat ze een goede toe komst zullen hebben, zoodra een aantal factoren, welke den afzet tot nu toe rem men, zijn opgeheven. Spr. legde in het bijzonder den nadruk op de noodzakelijke wijziging in het dis tributie-systeem van onze bloembollen, waardoor vele teleurstellingen, door on gunstige klimaatsinvloeden gedurende de reis tot nu toe veroorzaakt, zullen kunnen worden voorkomen. Prof. van Slogteren behandelde uitvoerig de z.g. „heating in transit". Door het uitwerken en toepassen der hier verkregen resultaten zal zeker een verdubbeling onzer exportcijfers in af- zienbaren tijd kunnen worden bereikt. Volgens de geruchten, welke ons nu be reiken, zouden de kweekers van narcissen in Amerika nu weer trachten de opheffing der embargo practisch waardeloos te ma ken door aan te dringen op een verplichte warmwaterbehandeling na aankomst in Amerikaa. Deze behandeling hebben onze narcissen niet noodig om aan alle redelijke op de basis van de Plant-quarantaine-act 37 te stellen eischen te voldoen. Mocht men deze behandeling toch nog eischen, dan is het niet meer dan billijk, dat men ons deze laat toepassen op een tijdstip, dat de. bloeiresultaten zoo weinig mogelijk worden geschaad. Maar Amerika kan heusch onze narcissen, ook zonder eenige warmwaterbehandeling, met een volkomen gerust hart binnenlaten! Hierna hield de heer W. J. Stofmeel, technisch ambtenaar van den plantenziek- tenkundigen dienst een inleiding over het onderwerp: „Een en ander uit de practijk van de ziektebestrijding in de bloembol lenteelt", waarbij hij zoowel de beschadi- gers als de beschadigingen behandelde. Hij begon met de groote Narcisvlieg (Me- rodon equestris). Een der eerste zorgen welke de kweeker in het voorjaar heeft is het controleeren der partijen narcissen voor groote vlieg-aantasting; het opsporen van de, z.g. „achterblijvers", de bollen die niet opkomen. Neemt men de aangetaste exemplaren te laat uit den grond, dan zul len vele larven de bollen reeds verlaten hebben. Fouten, die gemaakt worden en de be strijding van de groote narcisvlieg in 't algemeen ongunstig beinvloeden, zijn: het onbehandeld uitplanten van aangetaste partijen narcissen; het niet dooden der maden; het te laat beginnen met de be- strijding op het veld; en tenslotte de van het veld verwijderde aangetaste planten zonder meer op de vuilbewaarplaats der kweekerij of langs den slootkant werpen. De kleine narcisvlieg (Eumerus tubercu- latus) is van minder groot belang voor de bollencultuur. Men bestede aandacht aan de porriehoopen. Gebruik van ongeblusch- te kalk zal daar opz 'n plaats zijn. Het stengelaaltje (Tyleuchus dipsaci) herkent de kweeker aan de wegblijvers, draaiers en spikkelplanten. Door stoomen kan de grond van aaltjes worden gezui verd. Weet of vermoedt men dat plantgoed van hyacinth of narcis is aangetast, dan passe men de warmwaterbehandeling toe. Voorts besprak de heer Stofmeel de aal tjesaantasting van Irisbollen, waarvan de beste behandeling nog niet bekend is. Het z.g. geelziek der hyacinthen (Pseudomo- nas hyacinth) wordt veroorzaakt door een bacterie. De „zakkers" zijn zeer gevaarlijke planten voor de omgeving en de z.g. zwart- rand is de schrik der kweekers. De schuur- behandeling van prof. v. Slogteren geeft zeer veel succes. Het witsnot schijnt eveneens door een bacterie te worden veroorzaakt. Men tracht deze aantasting te voorkomen door niet te rooien bij nat weer. Ruim en op tijd zui veren van den grond is zaak bij het z.g. zwartsnot van hyacinth, scilla en muscari. Vervolgens behandelde spr. den „kwade grond". Stroomen is het eenige tot nu toe bekende middel dat bestrijdend werkt. Het vuur in tulpen (botrytis tulipae) is in de komende jaren waarschijnlijk te bestrijden met behulp van bespuitingsmid- delen, waarmede nog proeven worden ge nomen. Ook het vuur in hyacinthen is op een dergelijke wijze te keeren. Zoo besprak de inleider nog verscheiden andere bekende en minder bekende ziekten en gaf steeds uitvoerig de bestrijdingsme- thoden aan, waarbij hij aan de gladiolen bijzondere aandacht wijdde. In het alge meen kan gezegd worden: rooi dev gladiolen vóór deze geheel zijn afgestorven, behan del den oogst niet te ruw, droog de knol len vlug na het rooien en bewaar den oogst I goed. Dus niet in dichte kisten, natte schuren, dik op stelling enz. Aan deze inleidingen ging een korte huishoudelijke vergadering vooraf. Heden werd een excursie gemaakt onder leiding van prof. van Slogteren, waarbij o.a. het laboratorium te Lisse werd bezichtigd. „Telegraaf HET LANDBOUW-CRISISFONDS IN DE PRACTIJK. De vereeniging van veeweiders en -mes tere heeft gistermiddag in hotel „Terminus" te den Haag een algemeene ledenvergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer M. Oppenheim uit den Haag. In zijn openingswoord constateerde deze, dat men bij de crisisveehouderijoentrale gelukkig heeft ingezien, dat de verblik king van vleesch uit den booze is. Met de afslachting is plusminus 25 millioen gulden verlies gepaard gegaan, terwijl daarnaast voor millioenen guldens schade aan de be drijven der veeweiders en -mestere is toe gebracht. Gelukkig, zoo zeide spreker, heb ben wjj nu een deskundig minister van landbouw, die nu ook aan de veeweiders en -mesters eenigen steun heeft toegezegd. Noodzakelijk is het, dat men de bedrijven der veeweiders en -mesters als beschutte bedrijven erkent. De vereeniging is gaarne bereid, den mi nister in zijn moeilijke positie te steunen, om te komen tot de juiste oplossing, n.l. onze veehouderij in haar geheel een bloeiend en winstgevend bedrijf en de steunregeling overbodig te doen worden. Vervolgens heeft mr. N, van Wijk Cm., uit den Haag, juridisch adviseur der ver eeniging, gesproken over: „Het landbouw crisisfonds in de practijk". Helaas, aldus spr., deelen de regeerings- commissarissen op zoodanige wijze de la kens uit, dat wel de baconfabrikanten, maar niet de veeweiders van de regeerings- maatregelen profiteeren. Na een audiëntie bij den minister heeft een deputatie uit het bestuur op 13 Januari j.l. een onderhoud gehad met ir. van Leignes Bakhoven, 's mi nisters privé-adviseur, en op 3 April met den regeeringscommissaris ir. Louwes, doch het resultaat is verre van bevredigend. Hoewel de minister aanvankelijk een wel willende houding aannam, zeide hij later geen beslissing te kunnen nemen, voordat hij de veehouderijcentrale had gehoord. De veehouderij oentrale wordt echter zoo sterk beïnvloed door de baconfabrikanten, dat vam die zijde geen bevredigend advies is te verwachten, aldus spr. Thans neemt de minister de belastingaan slagen der veeweiders als basis. Men zou eerst moeten aantoonen, dat men geen in komen meer heeft. De steun aan groenten, suiker, tarwe en andere categorieën, welke successievelijk gevolgd zijn, is evenwel zonder uitzondering gebaseerd op de slech te uitkomsten van de. bedrijven; belasting aanslagen zijn daarbij niet ter sprake geko men. Hierop volgde een discussie. Er werd een commissie benoemd ter voortzetting der besprekingen met de re geering, namelijk de heeren ir. Hellinga te Lekken (Friesland), S. Brouwer te Over maas en de Volk te Schipluiden. ENGELSCHE BACONIMPORT WORDT MET 5 PCT. VERHOOGD. In de maanden Mei tot en met Augustus. Naar de „Telegraaf" verneemt, zal ge durende de maanden Mei tot en met Augus tus a.s. het contingent baoon, dat uit het buitenland op de Britsche markt kan wor den geïmporteerd, met 5 pCt. worden ver hoogd. Een desbetreffend besluit van het ministerie van Handel zal binnenkort wor den bekend gemaakt. Deze verhooging der importen is een ge volg van het feit, dat de binnenlandsche productie gedurende deze maanden niet vol doende zal zijn om de behoeften der binnen landsche afnemers te dekken, indien de im port op een ongewijzigd niveau zou worden gehandhaafd. Besprekingen worden thans nog gevoerd met vertegenwoordigers der belanghebben de landen, ten einde voor elk land afzon derlijk nieuwe contingenten vast te stellen. Voor het meerendeel is deze regeling ech ter van ondergeschikten aard, zoodat ver wacht kan worden, dat in het algemeen de totaal-cijfers voor de importen uit ieder land de algemeene verhooging van 5% zullen weerspiegelen. NAT. RECLASSEERINGSDAG. Radio-uitzending. Wie iets meer wil weten van het Reclas- seeringswerk en den arbeid onder gevange nen, luistere naar de Radio-uitzendingen, die op onderstaande tijden gehouden zullen worden. Zaterdag 18 April, 14.3014.45 V.A.R.A., H. Ploeg Jr. Zaterdag 2 Mei 14.15—14.30 uur, V.A.R.A., Mr. G. T. J. de Jongh. Zondag 3 Mei, 19.5020.10 uur K.R.O., Pater H. de Greeve. Woensdag 6 Mei, 19.3019.45 uur, N.C. R.V., Mr. J. A. de Wilde, Minister van Bin- nenl. Zaken. Donderdag 7 Mei, 19.2019.30 uur, A.V. R.O., Prof. Dr. J. Slotemaker de Bruine. Vrijdag 8 Mei, ^22.0022.30 uur, V.P.R.O., Ds. F. Kleijn. Wekt ook anderen op naar deze radio uitzendingen te luisteren. HET KONINGIN MOEDER HERDENKINGSFONDS. De t.b.c.-bestrijding moe* daadwerkelijk gesteund worden. In Den Haag is Woensdagavond een ver gadering gehouden van het Aanbevelings- comité 's-Graven'hage ter bespreking van de plannen in verband met de collecte op 4 Juni a.s. ten bate van het Koningin-Moe der Herdenkingsfonds, stichting tot steun van on- en minvermogende tuberculose lijders. Korte toespraken werden op dezen avond gehouden door den Minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg, dr. J. D. Hef ting, mevrouw W. A. L. RosVrijman en Jan van Zutphen. Minister Slingenberg zeide, het een sym pathieke gedachte te vinden, aan dit fonds den naam te verbinden van Koningin Em ma, die zooveel voor de tuberculosebestry- ding heeft gtdaan. Spr. constateerde voorts, dat in Nederland het tuberculose-sterfte- cijfer zich gelukkig steeds in dalende rich ting heeft bewogen en dat ons land in dit opzicht een der gunstigste in de wereld mag worden genoemd. Toch blijkt, vooral met het oog op den tegen woordigen economi- schen en socialen toestand, waakzaamheid dringend geboden, opdat alle oorzaken, welke deze ziekte kunnen bevorderen, zoo veel mogelijk worden weggenomen. Hier voor zijn natuurlijk de noodige geldmiddelen vereischt en het verheugt spr., dat zoovelen en ook de regeering belangstelling toonen in dit mooie werk Toch dient er nog meer dan tot dusver steun aan de tuberculosebe strijding te worden verleend en daarom uit te de minister de hoop, dat het voorbeeld van Koningin Emma moge bijdragen tot een nationaal welslagen van het werk van het naar haar genoemde fonds. WERKLOOSHEID WEEK 23 TOT EN MET 28 MAART. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week 23 tot en met 28 Maart 1936 het aantal leden van ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 537.300 (waarvan 74.900 landarbeiders). De werkloosheid onder deze verzekerden bedroeg voor het geheel: in de week van 23 tot en met 28 Maart 1936 30.8%; in de vorige verslag week (9 tot en met 14 Maart 1936) 32.0%; in de overeenkomstige verslagweek van 1935 28.4%; in de overeenkomstige verslagweek van 1934 24.8%. Laat men de landarbeiders buiten be schouwing dan bedroeg de werkloosheid onder de overige verzekerden: in de week 23 tot en met 28 Maart 1936 33.4%; in de vorige verslagweek (9 tot en met 14 Maart 1936) 34.1%; in de overeenkomstige verslagweek van 1935 31.0%; in de overeenkomstige verslagweek van 1934 26.4%. Bij 1063 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 28 Maart 1936 in totaal 447.888 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 422.968 mannen. Van deze werk zoekenden waren er 428.647 werkloos, on der wie 409.335 mannen. NEDERL. ZWEEFSPORT WORDT GESUBSIDIEERD Bestuur Nat. Luchtvaartfonds wil voorstel om nogmaals ƒ15.000 beschikbaar te stellen, in gunstige overweging nemen In de laatste bestuursvergadering van 't Nationaal Luchtvaartfonds werd o.m. be handeld een voorstel van de door dat be stuur ingestelde commissie van advies, om de Nederlandsche zweefsport te steunen en op gang te helpen. Overwogen werd, dat een bloeiende zweefsport voor onze nationale luchtvaart van algemeen belang is te achten, weshal ve het op den weg van het fonds ligt om deze te helpen bevorderen. Het bestuur van het fonds is daarom in principe bereid gevonden een bedrag van 15.000 dadelijk beschikbaar te stellen, welk bedrag zal worden beschikbaar ge steld op aanvragen van een daartoe door het fonds in te stellen commissie van ad vies, in welke, zooveel mogelijk, alle be langhebbenden vertegenwoordigd zijn. Blijkt te zijner tijd, dat die 15.000 op nuttige en rendabele wijze zijn besteed en een merkbaar gunstigen invloed op de ont wikkeling van de zweefsport hebben ge had, dan is het bestuur bereid een voor stel van de bovengenoemde commissie om nogmaals een bedrag van 15.000 beschik baar te stellen, in gunstige overweging te nemen. Het bestuur van het fonds stelt daarbij als voorwaarde, dat alle gegadigden bereid gevonden worden eendrachtig samen te werken bij den opbouw van de Nederland sche zweefsport. Het bestuur van het fonds hoopt op deze wijze krachtigen steun te geven aan de Nederlandsche zweefsport, die men ook reeds op andere wijze gesteund had, door te helpen bij het afsluiten van de noodige verzekeringen. DE PRINSES NAAR ARNHEM. H. K. H. Prinses Juliana is hedenoch tend per auto naar Arnhem vertrokken tot het brengen van een tweedaagsch absoluut particulier bezoek bij den Commissaris der Koningin. moderne vrouw gebruik! hef moderne midde tegen HET DRIEHONDERDJARIG BESTAAN DER UNIVERSITEIT TE UTRECHT. De Koningin en Prinses Juliana aanwetig bij de herdenking in de Domkerk te Utrecht. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben het voornemen te kennen gegeven tegenwoordig te willen zijn bij de officieele plechtigheid, welke op 23 Juni a.s. te drie uur in den namiddag in de Domkerk te Utrecht zal plaats hebben, ter herdenking van het driehonderdjarig be staan der rijksuniversiteit te Utrecht. GESTRAFTEN VAN ..DE ZEVEN PROVINCIëN". Geen gratie, wel voorwaardelijke invrijheidstelling. Het gerucht Mep, dat aan een der ver oordeelde schepelingen wegens de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën" gra tie was verleend. Bij navraag bleek or» evenwel, dat hiervan geen sprake is. Wel is successievelijk op bijna alle ge straften, die twee derden van hun straftijd hadden uitgezeten, de voorwaardelijke in vrijheidstelling toegepast. Dit is echter niet als een bijzondere gunst te beschouwen; hert geschiedt bij goed gedrag zeer dik wijls. „Vooruit". Goedkoopc treinen naar de Bollenvelden In verband met de weersgesteldheid is ditmaal moeilijk lang tevoren te zeggen wanneer het bollen-Zondag zal zijn. Naar wij vernemen hebben de Ned. Spoorwegen aangenomen dat Zondag 26 dezer de dag zal zijn van den grooten trek. Dien dag^ althans zullen goedkoope trei nen loopen van Twenthe, Deventer, Apel doorn, Zutphen, Zwolle en Amersfoort, van Venlo, Blerick, Helmond, Eindhoven, Boxtel, Tilburg, Den Bosch en Breda, als mede van Nijmegen, Arnhem, Dieren, Wa- geningen, Ede en Utrecht. De treinen loo pen via Leiden naar Amsterdam C.S. De reizigers mogen naar verkiezing aldaar of op de stations Lisse, Hillegom, of Haarlem uitstappen en met treinen naar keuze de reis naar Amsterdam vervolgen. Op wachtgeld-stelling spoorwegpersoneel Naar wij vernemen heeft de directie der Ned. Spoorwegen, op een daartoe gedaan verzoek van den personeelraad, goedgevon den, dat, in afwachting van het tot stand komen van de aanhangige wijzigingen in de Pensioenwet, personeel van 55-jarigen leeftijd en ouder op eigen verzoek op wachtgeld kan worden gesteld, mits vast staat, dat de betrokkenen overcompleet zijn of door opschuiving vervangen kun nen worden, zonder dat dit bijplaatsing van nieuw personeel tengevolge heeft. Het vakblad „De Schoen" gedagvaard. Naar de „Geld." verneemt, heeft de firma Bata laten dagvaarden den Nederl. Bond van Schoenmakerspatroons en Schoen win - keMers vereenigingen, als uitgevers van het Vakblad „De Schoen"; den heer Frans Hessels, Hoofdredacteur van het Vakblad „De Schoen"; den heer J. A. Melhado, re dacteur van genoemd blad. De firma Bata eischt 20.000 schadever goeding tengevolge van door haar geleden schade wegens in „De Schoen" geplaatste artikelen waarin het Bata-systeem alsmede de toestand eer werknemers-filiaalhouders worden beschreven en blootgelegd. Uit hun verband gerukte zinnen. De ministers van Buitenlandsche Zaken en Justitie hebben geantwoord op vragen van het Kamerlid Van Vessem over een publicatie in „De Vrijzinnig-Democraat" betreffende den moord op Gustloff. De aan gehaalde zinnen in de vraag zijn uit hun verband gerukt en wekken daardoor een onvolledigen en onjuisten indruk. Voor den minister van Buitenlandsche Zaken bestaat geen aanleiding tot het doen van ©enigerlei stap. Iedere automobilist lean n dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveeJ meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7