DONDERDAG 16 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke'wind uit Noordelijke richtingen. Betrokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen in het Westen, in het Oosten waarschijnlijk nog eenige re gen. Weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 770.6 te Janmayen. Laagste barometerst.: 744.7 te Hamburg. De hoogedruk in het Noorden is verder in beteekenis afgenomen, doch blijft het weer over IJsland en Scandinavië beheer- schen. Midden-Zweden en Lapland had nog strenge tot matige vorst, terwijl het overige gedeelte van Zweden en Noorwe gen meest lichte vorst had. Over het vas teland blijft de depressie-toestand nog aan houden. De kern van het lage druksysteem ligt ten Noord-Oosten van ons land, terwijl een tweede kerntje zich over Zuid-Frank rijk bevindt. Het weer blijft over het vas teland nog slecht, bijna overal is de lucht betrokken. Over Noord-Duitschland regent het, in Denemarken valt regen en sneeuw, terwijl zich een ander regengebied van het Oosten van ons land via midden-Frankrijk tot de Pyreneeën uitstrekt. Vooral over Duitschland steeg de temperatuur, iets kouder werd het over de Britsche Eilan den en Zuid-Frankrijk. Ten onzent is in den heerschenden weerstoestand niet veel verandering te wachten. De lucht blijft betrokken tot zwaar bewolkt, in het Oos ten bestaat aanvankelijk nog eenige kans op regen, in het Westen zijn de regenkan sen klein. LUCHTTEMPERATUUR. 7.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 7.30 uur tot Vrijdagmorgen 4.31 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 17 April voorm. 10.56 en nam. 11.30 uur. MAATSCHAPPIJ DER NED. LETTERKUNDE. Voorstellen van de in September ingestelde commisie tot wijziging van de wet. Mevrouw J. van DullemenDe Wit en de heeren W. J. M. A. Asselbergs, dr. N. J. Krom, mr. J. Slagter en dr. J. de Vries, in de buitengewone vergadering van de Maatschappij der Nederlandshe Letter kunde van 21 September j.L benoemd tot leden eener commissie met de opdracht, voorstellen tot wetswijziging te doen, waardoor de Maatschappij beter aan haar doel zou kunnen beantwoorden, hebben een ontwerp tot wijziging van de wet aan het bestuur aangeboden, met een memorie van toelichting. Op deze voorstellen heeft het bestuur praeadvies uitgebracht. In een buitengewone vergadering op Zaterdag 2 Mei zullen de voorstellen worden behan deld. De commissie heeft de geheele wet in haar onderzoek betrokken. Aan deze voor stellen ontleenen wij het volgende: Teneinde een harmonische vertegenwoor diging van de drie ledengroepen te bevor deren, wordt voorgesteld te bepalen, dat in het bestuur bestaande uit negen leden, de Nederlandsche taal- en letterkunde, de geschied- en oudheidkunde en de schoone letteren zooveel mogelijk gelijkelijk verte genwoordigd zullen zijn. De voorzitter zal door de jaarlijksche vergadering uit de le den van het bestuur worden gekozen. De verkiezing van den voorzitter werd te be langrijk geacht om die te doen geschie den in een maandelijksche vergadering, welke grootendeels door leden uit Leiden en omstreken wordt bezocht. Door deze verkiezing over te laten aan de jaarlijk sche vergadering komt tevens beter tot uiting, dat de Maatschappij Nederlandsch en niet Leidsch is. De commissie acht geen reden voor bezoldiging van den secretaris aanwezig, evenmin van den penningmees ter. De bibliothecaris, die geen lid van het bestuur zal zijn, zal een jaarwedde van ten hoogste 600 genieten. Wat de vaste commissiën betreft, zal de commissie voor het folkloristisch archief tot taak hebben, dit archief in goeden staat te bewaren en zorg te dragen zoowel voor rijn uitbreiding als voor het dienstbaar ma ken van het daarin aanwezige materiaal aan onderzoekingen op het gebied der volkskunde. Elke vijf jaren (in plaats van eens in de drie jaren, wegens de financiën der Maat schappij) kan een der commissiën aan het bestuur een met redenen omkleede schrif telijke voordracht doen tot toekenning van een prijs voor meesterschap ten bedrage van 1000. De jaarlijksche vergadering kent den prijs toe; zij is bevoegd de toe kenning af te wijzen, doch niet voor een door de commisie voorgedragene een ander in de plaats te stellen. De commissie of het bestuur is niet bevoegd verdeeling van den prijs voor te stellen. In de jaren 1939, 1954, 1969 en vervolgens om de vijftien ja ren komt het recht van voordracht aan de commissie voor taal- en letterkunde toe, in de jaren 1944, 1959, 1974 en vervolgens aan de commissiën voor geschied- en oudheid kunde, in de jaren 1949, 1964, 1979 en ver volgens aan de commissie voor schoone let teren. De rente van het door schenking ont stane en afzonderlijk beheerde Fonds voor den C. W. van der Hoogt-prijs wordt tel ken jare uitgekeerd als prijs van aanmoe diging voor de schoone letteren. Deze prijs kan slechts worden toegekend aan dich ters of schrijvers van letterkundig proza in het Nederlandsch of Afrikaansch, die niet langer dan twee jaren voor de dag- teekening der voordracht eenig werk in afzonderlijke uitgave hebben doen verschij nen. De commissie voor schoone letteren doet een met redenen omkleede voordracht tot toekenning van den prijs aan het be stuur, dat deze voordracht met zijn advies ter kenriis van de jaarlijksche vergadering brengt. De jaarlijksche vergadering kent den prijs toe; zij is bevoegd, de toeken ning af te wijzen, doch niet, voor een door de commissie voorgedragene een ander in de plaats te stellen. De commissie is niet bevoegd, verdeeling van den prijs voor te stellen. In het bestaande artikel ligt de oorzaak besloten van de meeningsverschil- len, welke in 1935 zijn ontstaan omtrent de toekenning van den C. W. van der Hoogst-prijs voor dat jaar en welke strijd de oorzaak werd van de aanvaarde motie tot benoeming van de commissie inzake wetswijziging. De som van 1000 wordt niet meer genoemd, zoodat slechts de ver plichting bestaat tot uitkeering van de ren te van het fonds. De bestaande wet bevat geen regelen voor de toekenning van den dr. Wijnaendts Francken-prijs. Om de twee jaren kan er worden beschikt over een prijs van ƒ500 voor het best geoordeelde, in druk ver schenen, in Nederlandsch proza geschre ven werk, beurtelings zich bewegend op 't gebied van: a. essays en literaire critiek, b. biographie en cultuurgeschiedenis, zoo dat in elk dier beide rubrieken om de vier jaren een prijs, die vergezeld zal gaan van een oorkonde, kan worden toegekend. De toekenning geschiedt door het bestuur der Maatschappij op voordracht van een voor ieder der beide prijzen te benoemen com missie van voordracht Het te bekronen werk moet voor het eerst in druk versche nen zijn, in boekvorm of in krant of tijd schrift, in de vier jaren, voorafgaande aan het jaar, waarin de prijs verleend wordt. Het bestuur is niet bevoegd den prijs te splitsen en te verdeelen. Daar sinds vele jaren prijsvragen niet meer door de Maatschappij zijn uitgesche- ven en de behoefte daaraan, naar het oor deel der commisie, niet meer bestaat, wordt voorgesteld, de desbetreffende artikelen te laten vervallen. De commissie is van oordeel, dat van de Maatschappij meer naar buiten moet uit gaan en wel door het bezorgen van uit gaven van Nederlandsche letterkunde in den ruimten bin des woords. Zij acht daar voor noodig de instelling van een com missie voor de uitgaven. Op de begrooting wordt elk jaar een bedrag, vertegenwoor digende ten minste 10 percent der jaar- sche inkomsten, uitgetrokken voor de eigen uitgaven der Maatschappij, ongerekend het bedrag, dat daartoe uit het Fonds beschik baar wordt gesteld. Over uitgave beslist de jaarlijksche vergadering. Jaarlijks geeft de Maatschappij een Jaar boek uit, bestaande uit een officieel en een redactioneel gedeelte. De commissie voor het jaarboek bestaat uit vier leden, te benoemen door het bestuur, en wel bij voorkeur uit een filoloog, een litterator en een historicus, benevens een bestuurslid. Het recht van benoeming van de leden der commissie voor de bibliotheek wordt verplaatst van de maandelijksche naar de jaarlijksche vergadering. Praeadvies van het bestuur. In een aantal opzichten wijkt het oor deel van het bestuur geheel of gedeeltelijk van de voorstellen tot wetswijziging af, o.a. wat de positie van secretaris, penning meester en bibliothecaris betreft; van se cretaris en penningmeester wordt zooveel arbeid gevergd, dat de mogelijkheid moet bestaan hun een tegemoetkoming toe te kennen. Het bestuur zou willen spreken van: commissie voor de uitgave van geschriften om 10 percent van de inkomsten voor dit doel te besteden, financieel niet verant woord. De commissie zou met het Tijd schrift voor Nederlandsche Taal- en Let terkunde geenerlei bemoeienis moeten hebben. Wat de commissie voor het Jaarboek be treft zou het bestuur litterator willen ver vangen door beoefenaar der schoone let teren. De heer J. M. Westen ontvanger der gemeenten Leimuiden en Rijnzaterwoude De.Raden der gemeenten Leimuiden en Rijnzaterwoude hebben in him gisteren ge houden vergaderingen benoemd voor den tijd van één jaar tot ontvanger van beide gemeenten de heer J. M. Westen, alhier. De heer Westen werd geboren 9 Maart 1914. Na 3-jarige H.B.S. kwam hij als vo lontair op de secretarie te Alkemade. Vervolgens werd hij benoemd tot amb tenaar ter secretarie te Leimuiden. Door de politie hier ter stede is op ver zoek van de Katwijksche politie gearres teerd zekere I. J. L., alhier woonachtig, verdacht van diefstal van een portemon- naie met een klein bedrag aan geld. „KUNST OM DE KUNST' Een der bovenzalen van het oud-Hol- landsch gebouw aan de Pieterskerkgracht 9 is ingericht als tentoonstellingszaal voor het werk der leden van „Kunst om de Kunst". Langs de wand hangen een veertig tal schilderijen, aquarellen en teekeningen, enkele houtsneden en hier en daar staat aardewerk opgesteld. De tentoonstelling geeft een overzicht van het werk der le den, waarvan veel van zeer recenten da tum is. Er vallen verschillende goede doe ken te bewonderen, vooral onder de stil levens, en enkele goede aquarelportretten. Over het algemeen is er zeer verdienstelijk werk uitgestald. Opmerkelijke stukken zijn o.m., de houtsneden van J. Raphael, die in hun uitbeelding een eigen manier van zien en weergeven vertolken. Al de vervaardi gers kunnen we uit den aard der zaak niet noemen, want er zijn er velen. We vol staan met enkele werken. Zeer veel werk zou een afzonderlijke bespreking ten volle verdienen. Heel iets bijzonders zijn b.v. de „Molen bij Leiden" in waterverf en het „Stilleven met de bokking", „De zigeune rin" en het „Woonwagenmeisje". Onder de teekeningen zijn ook zeer goede inzen dingen. Tenslotte wijzen we op het werk van A. P. Vermeulen, die een inzending lever de van fayence beeldjes en artistiek aar dewerk. Verschillende werken zijn te koop. Moge de tentoonstelling een talrijk bezoek trek ken. We wenschen de vereeniging een grooten bloei en een voorspoedige toe komst toe. MARIA-CONGREGATIE, AFD. HEEREN St Petrus-Parochie De leden van bovengenoemde Congrega tie worden verzocht hedenavond te 8.15 uur in de St. Petruskerk aanwezig te wil len zijn. Alsdan zal de Rozenkrans wor den gebeden voor de zielerust van ons overleden lid W. Th. Vuurpijl. De H.H. Uit vaartdiensten zullen gehouden worden mor genochtend te 7.45 en 8.30 uur, waarna om 10 uur de begrafenis. Het Bestuur. Nationale Reclasseeringsdag. Het Plaatselijk Comité van Uitvoering van den Nationalen Reclasseeringsdag be richt ons, dat door de Centrale leiding een Reclasseeringskrant zal woncien uitgege ven, die ook in dezegemeente door het Plaatselijk Comité huis aan huis zal wor den verspreid, in de week van 2 tot 9 Mei a.s. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1451. C. M. Bahlmann, Alphen a. d. Rijn, Bruggestraat 4, manufac turen en confectiegoederen. N. E.: C. M. Bahlmann, Alphen a. d. Rijn. 78. De Leidsohe Broodfabriek, Leiden, Nieuwe Mare 1. Vest. fiL: Leiden, Kore- vaarstraat 51, d.d. 4 April 1936. 6365. Firma S. Vies, Leiden, Haarlemmer straat 163, heerenkleedingwinkel. Vest. fiL: Leiden, Breestraat 150. „London House". 112, N.V. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij, Leiden, Zuidsingel 66. De pro curatie van F. Chr. Rauwenhoff, is inge trokken. Nieuwe inschrijving. 6756. P. Uit- tenbogaard, Alphen a. d. Rijn, Vinkebuurt 46, garage, carrierbedrijf, rijwielhandel. E.: P. Uittenboogaard, Zwammerdam. Prijs voor te leveren boven taxe-melk, in georganiseèrd overleg voor het district Leiden f 3.70 voor de week van 1925 April 1936. LUCHTVAART ZEVEN DOODEN BIJ EEN VLIEG ONGELUK. Tegen een heuvel gevlogen. Een Fokker vliegtuig van de lijn Turijn Milaan is op den berg Basso verongelukt. Zeven inzittenden zijn om het leven geko men. Nader wordt over dit vliegtuigongeluk gemeld, dat het vliegtuig tengevolge van den mist tegen een heuvel bij Chivasso is gebotst en vernield. Vier passagiers en drie leden van de bemanning zijn om het leven gekomen. MILITAIR VLIEGTUIG BIJ NOODLAN DING OVER DEN KOP GESLAGEN. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag heeft een militair vlieg tuig van het type D. 17 een noodlanding moeten maken nabij het fort „Hemeltje" te Houten, bij Utrecht, wegens weigering van den motor. De bestuurder van het toestel, de ser geant-vlieger P. Smits, slaagde er in het vliegtuig behouden op een weiland te zet ten en alles zou goed zijn afgeloopen, indien bij het doorrollen tijdens de landing geen heg in den weg gestaan had, waarmede de schroef in aanraking kwam, waardoor de D 17 over den kop sloeg en loodrecht op het weiland bleef rusten. Tot geluk van den bestuurder, die zich in een tamelijk benarde positie bevond, geraakte de motor niet in brand. Onge deerd wist hij zich te bevrijden. De vleugels en de schroef werden be schadigd. Het toestel zal ter plaatse gede monteerd worden en in den loop van van daag naar Soesterberg worden vervoerd. LETTEREN EN KUNST Louis de Vries 1500 maal als Pancras Duif. Zaterdagavond 18 April a.s. te 8.15 uur zal in de Holiandsöhe Schouwburg te Am sterdam feestelijk herdacht worden de 1500ste maal, dat Louis de Vries de rol van Pancras Duif vervult in Heyermans' „Schakels" De voorstelling zal worden bijgewoond door mevrouw MannBouwmeester, die toevallig op denzelfden dag haar 86sten verjaardag viert Voorts heeft de wethouder van Kunst zaken, de heer E. Boekman, toegezegd de voorstelling bij te wonen. SPORT BILJARTEN WEDSTRIJD LEIDEN—DEN HAAGL Vrijdagavond speelt de 2e groep te Delft. De volgende spelers komen hiervoor uit: L. Lammens (L.)C. A. Kop (Den Haag); W. F. Karstens—J. de Ru; E. Bakker—A. Visser; P, HorreeA. Bakker; C. Hendriks A. P. v. d. Linden. LAATSTE BERICHTEN DE AANRIJDING OP DEN RIJKS STRAATWEG TE 's-HERTOGENBOSCH. De verdachte gearresteerd. Te Arnhem is hedenmorgen gearresteerd de garagehouder J. A. van der C. uit Nij megen. Zooals men weet, heeft van der C. Zon dagavond j.l. op den rijksstraatweg te 's Hertogenbosoh een wielrijder, die rechts van den weg reed, aangereden. De wielren ners Pijnenburg en Slaats hadden het on geluk zien gebeuren en wisten beide man nen, die in de auto zaten en onder den in vloed van sterken drank verkeerden te be wegen, naar de plaats van het ongeluk te rug te rijden. Op den terugweg ging van der C. er echter met zijn auto van door. Het auto-nummer was evenwel door Pij nenburg genoteerd. Hedenmorgen moest van der C. voor het Gerechtshof te Arnhem terecht staan we gens een aanrijding, welke hij op 28 Juli van het vorige jaar te Malden had veroor zaakt, door met zijn auto een ijscoven ter, die op een bakfiets reed, aan te rijden. Ook hier had hij zich niets aangetrokken van het slachtoffer, dat met ernstige inwendige kneuzingen op den weg bleef liggen. In verband met dit feit was hij door de Amhemsche Rechtbank tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Na de behandeling van deze zaak voor het Amhemsche gerechtshof, waarbij de zelfde straf werd geëischt, is de verdachte hedenmorgen bij het verlaten van de rechtszaal op last van den officier van ju stitie te 's Hertogenbosoh gearresteerd. Hij werd in de getuigenkamer opgewacht door eenige rijksveldwachters. Aan beide han den geboeid, werd van der C. naar de cel gebracht, in afwachting van zijn overbren ging naar 's Hertogenbosch, welke over brenging met de eerstvolgende gelegenheid geschiedde. DE VTER JEUGDIGE INBREKERTJES. Nog twee jongens aangehouden. Naar wij vernemen heeft de politie te Amsterdam behalve de vier jeugdige Am- sterdamsche jongens, die Dinsdag de ouder lijke woning ontvlucht waren en gisteren met de kinderfietsen, die zij op Rapenburg gehuurd hadden, te Amersfoort zijn aange houden (Zie Gem. Ber. 3de blad), nog twee andere jongens van 13 en 18 jaar, resp. wonende in de Weesperstraat en de Nieuwe Kerkstraat gearresteerd, die met de vier anderen betrokken zijn geweest bij de in braak, welke op Tweeden Paaschdag ge pleegd is in een manufacturenzaak in de Jodenbreestraat. De 13-jarige knaap wordt er van ver dacht, dat hij een klein gedeelte van het uit de brandkast in het kantoor der firma ge stolen bedrag van ruim 650.ten geschen ke heeft aangenomen, terwijl hij ook een of meer van het te Amersfoort aangehouden viertal behulpzaam zou zijn geweest toen deze aan den achterkant van het perceel met behulp van een handkar over de schut ting klommen en zoo via een gemakkelijk te openen deur op de binnenplaats in het kantoor kwamen, waar zij den sleutel van de brandkast spoedig ontdekten. De aangehouden 18-jarige jongen wordt alleen van heling verdacht, ook hij zou een klein gedeelte van het gestolen geld ten geschenke hebben aangenomen. Wat overi gens ieders aandeel is geweest, zoomede de vraag of nog anderen bij het gebeurde be trokken zyn, al deze punten van deze zoo droevige zaak zullen door de politie uitge zocht worden. Het is Amersfoort aange houden viertal naar gemeld twee stel broertjes van 13 en 9 en 14 en 11 jaar, af komstig uit gezinnen op de Raamgracht en in de Nieuwe Kerkstraat, tot welk laatste gezin, naar ons werd medegedeeld ook de 18-jarige heler behoort is in den loop van den ochtend naar Amsterdam overgebracht. NOG MEER JONGENS-INBRAKEN. Tevens jeugdige vandalen. In een woning van een gemeente-ambte naar aan de Edisonstraat te Enschede, werd dezer dagen een inbraak gepleegd, waarbij AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zititng gebouw St. Vincen- tiusvereeniging, Hoogl. Kerk- gracht 32. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 14 tot en met Zondag 19 April a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. een bedrag aan geld, ter waarde van 18 werd ontvreemd. In de woning is bovendien op een ver schrikkelijke wijze huisgehouden. Het meu bilair werd grootendeels vernield. De. lam pen waren van de plafonds getrokken en het behang gescheurd. De politie heeft in verband met deze in braak een verrassende aanhouding verricht. Twee jongens, broers van 15 en 11 jaar, die in de onmiddellijke nabijheid wonen, bleken de daders te zyn. Zij hebben reeds een bekentenis afgelegd. De 11-jarige jongen is vrijgelaten, terwijl zijn 15-jarige broer ter beschikking van de Justitie wordt gesteld. Een motief voor hun daad konden zij niet opgeven. Verder is ingebroken in de confectie fabriek „Trio" aan de Tubantiastraat te En schede. Een vrij groote partij manufacturen ter waarde van eenige honderden guldens is ontvreemd. Van de daders van deze in braak ontbreekt elk spoor. LUCHTBESCHERMINGSOEFENINGEN BOVEN DE ZUID-HOLLANDSCHE EILANDEN. Proeven met een nieuw armatuur voor beperkte verlichting. Gisteravond is op de Zuid-Hollandsche eilanden een proefneming gedaan met een door het gemeentelijk electriciteitsbedrijf te Rotterdam ontworpen armatuur ter doorvoering van een beperkte verlichting, waarbij het nochtans voor het verkeer mo- geliji zal zijn zich ongehinderd te ver plaatsen. Deze proefneming vormt een on derdeel van proeven, welke gedaan wor den ter vermindering van het gevaar van vlieger-aanvallen bij nacht. Het betreft hier een z.g. blauwlamp, die aan den bo venkant zoodanig is afgedekt, dat het licht schijnsel alleen naar beneden kan val len. Daar+oe waren bij Spijkenisse boven een natten asphaltweg en boven den klin kerweg onder Geervliet de armaturen in groepen van drie, resp. met 100, 75 en 30 Watt lampen, alsmede boven een drogen asphaltweg onder den Briel en den beton weg tusschen Oostvoorne en Rockanje, aangek racht. In den Briel zelf waren drie armaturen, elk met een 100 Watt lamp, opgesteld. Daar men toch zou opstijgen, om het effect van de lucht uit waar te nemen, waren tevens de gemeenten Roon, Poortu- gaal, Barendrecht, voormalig Pernis, Hoog vliet en Vondelingenplaat in een gewone verduisteringsproef betrokken. Om half ":'en is de PHAEI van de K. L. M. van Waalhaven opgestegen. Van half tien tot tien uur is boven het verduisterde gebied gekoerst en daarbij is gebleken, dat, hoewel men, door bemiddeling van de bur gemeesters had laten verzoeken de lichten te dooven, niet overal in gelijke mate aan dit verzoek voldaan was. In de omgeving van Rotterdam was alles keurig in orde, de fabrieken in de omgeving van Vonde lingenplaat hadden alle aan den oproep gehoor gegeven en voor dit gedeelte mag de proef als uitstekend geslaagd beschouwd worden. Op de toegangswegen naar Baren drecht werden de automobilisten, motor rijders en fietsers aangehouden en van blauw papier voorzien, om de koplampen af te dekken, terwijl daar tevens een proef is genomen, welke goed slaagde, met de door de firma Hamstra te Weesp vervaar digde afdekmiddelen vc>r autokoplampen. Op Voorne en Putten war. echter nog te veel licht te zien. De armaturen, toegerust met de 100 en 75 Watt lampen bij Spijke nisse en Gervliet, heeft men kunnen te rugvinden. Die mei de lampen van 30 Watt waren met te ontdekken. Binnenkort zal men wederom een proef nemen en dan hoopt men dat de lichten van Voorne en Putten minder verwarrend zullen werken. VERDUISTERING VAN GELDEN. Narpens den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te den Haag, werd aangifte gedaan van verduistering van eenbedrag van plusminus 100.ge pleegd door een bode. Deze meldde zich later eigener beweging bij de politie, waarbij hij mededeelde, even eens gelden te hebben verduisterd ten na- deele van de stichting „Blindenzorg" al daar. Hij werd in bewaring gesteld. GELDBEDRAGEN GESTOLEN. Met behulp van een valschen sleutel is tijdens afwezigheid van de bewoners' in gebroken ten huize van de familie de J. aan de Boekhorststraat te Rotterdam. Uit een kast wordt een bedrag van 400 gulden vermist. Van de daders ontbreekt elk spoor. Tot dusver onbekend gebleven perso nen hebben zich vermoedelijk door open sluiting, toegang verschaft tot een bakkerij in de Johannes Verhulststraat te Amster dam, waar zij uit een lessenaar een bedrag van 300.hebben ontvreemd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2