'AME!) RUBRIEK MODERNE HANDWERKEN. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkregen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven f 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. De vrouw van middelbaren leeftijd. Veertig jaar terug maakte men zich geen probleem over de vrouw van veertig jaar en ouder, want zij behoorde tot de geposeerde dames. Karin Michaëlis schreef in een har er boeken over den „gevaarlijken leeftijd" en was van meerling, dat de vrouw van veer tig jaar begrijpen moet, dat van haar ze kere terughouding verwacht wordt. Nog vroeger schreef de Balsac zijn „Vrouw van dertig jaar" en was de mee ring toegedaan, dat deze reeds vervuld moet zijn van weemoedige gevoelens, om dat zulks voor haar beteekent, afscheid van de jeugd. Wanneer de vrouw van vijftig jaar haar leefwijze zoodanig weet in te richten, dat deze eenvoudig en regelmatig is en zij zich op de juiste wijze voedt, lichte gymnastiek doet en tevens haar uiterlijk goed ver zorgt, dan zal zij er niet oud uit behoeven te zien. Van veel belang is kamergymnastiek, doch de bewegingen moeten kalm en rustig worden uitgevoerd en mogen niet te in spannend zijn. Het regelmatig nemen van een bad of niet te warme douche werkt ver kwikkend, vooral indien men er een afwrij ving met alcohol op laat volgen met een ruwe, droge waschhandschoen. Indien de middelen zulks veroorloven is regelmatige (één maal per week) massage zeer aan te bevelen. Het beste van alles is echter wan delen, minstens iederen dag een uur lang in flinken pas (geen winkelen!). Men heeft beweging, afleiding en frissche lucht tege lijk en vermijde de drukke stadsdeelen. Diep ademhalen is uitstekend in de vrije natuur. Van groot belang vooral op dezen leef tijd is een goed humeur, boos zijn, erger nis, drift e.d. werken als vergift. Alhoewel men niet plotseling zijn voe ding moet wijzigen, Is het noodig zich te gewennen aan weinig of geen vleesch, de voedseltoenarae over het algemeen vermin deren, veel groenten en vruchten, geen vette of zware spijzen, weinig soep, pudding e.d. toetjes. Van tijd tot tijd is het gewenscht om bloeddruk en hart door den huisarts te la ten onderzoeken en het gewicht te contro leeren. Wat nu de verzorging van het gelaat be treft, mag ook hier de voeding niet ver waarloosd worden, terwijl de crème 's avonds door zacht kloppen met de vin gertoppen in de huid wordt gewerkt. Door deze klopmassage en warme en koude wis selbaden van het gelaat wordt de circulatie van het bloed in hooge mate bevorderd. De gevoeligste deelen van het gelaat bevinden zich onder de oogen en hier kan een ver keerde massage meer kwaad dan goed aan richten. De hals kan het best ingevet wor den met cacaoboter, die men vooraf even in de handen verwarmd, daarna wasseeren. Nimmer mag de oudere vrouw zich op vallend opmaken, door zichtbare rouge te gebruiken of zich de lippen rood te maken. Het gebruiken van een goede crème en het opbrengen van wat poeder in de kleur van de huid is echter gewenscht. De hoofdzaken, die er toe bijdragen jong te blijven zijn, een gezonde leefwijze en vergeten, dat men ouder wordt, d.w.z. in hart en geest jonge blijven en belangstel ling in dingen op allerlei gebied blijven houden. Ruitjes staan jeugdig en kleeden aardig. De kleine, slechts met een lijn aangege ven ruitjes in zijden weefsels, tafzijde en georgette en de grootere ruiten in wollen jersey, de nog forschere in ruige wollen sportieve mantelstoffen, ze doen allen even goed aan. De groote en kleine ruiten en ruitjes hebben een groote plaats weten te veroveren. Bijzonder vlot staan de driekwart lange mantels van ruige wollen stof, met-pas en zakken in schuine ruit, die bij rok en hoed harmonieeren. Typisch doen de mouwlooze geruite ves ten aan op donkere wollen japonnen, waar bij vaak een cape van dezelfde ruitstof wordt gedragen. Aardige combinaties kan men van geruite weefsels samenstellen, waardoor men verschillende ensembles krijgt, mits men de effen kleuren in over eenstemming brengt met de grondtoon der ruit. Ruaten kleeden jeugdig, en bieden vele mogelijkheden, doch bij de keuze moet zeer zeker rekening worden gehouden met het figuur. Korte gezette figuren moeten by voorkeur effen stoffen kiezen, doch kunnen deze garneeren met een ruitje. Aangename verrassing voor onze lezeressen. Nu we al zoo'n prachtig weer hebben ge had in dit voorjaar, is onze voorjaarsver rassing wel bizonder op haar plaats. De pre mie, die wij beschikbaar hebben, om de le zeressen van ons blad een genoegen te doen, is van zoo'n grooten omvang, dat het on verstandig zou zijn, er niet eens kennis mee te maken. Het Voorjaarsmodeblad (dit is de pre mie) bevat meer dan honderd uitstekende modellen: meer dan honderd illustraties vonden er een plaats in; een geheele hand werk pagina met handwerkjes om van te smullen; allerlei waardevolle, welhaast on schatbare gegevens; ziedaar in slechts zeer weinig woorden, wat er zooal in dit prach tige Voorjaarsmodeblad staat. En dan heb ben we nog niet eens gesproken van de aardige prijsvraag met een groot bedrag aan prijzen. Enfin, de lezeressen moeten zelf maar zien, door dit prachtige blad aan te vragen bij de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag en twaalf cents aan postzegels bijsluiten. De premie wordt dan verder kosteloos toegezonden. Doe het spoedig! Ook in ds mode de puntjes op de i Wat zou de mode beteekenen zonder al de kleine details, die een geheel afmaken en zelfs een bijzondere charme verleenen. Ceintuurs, gespen, clips, handschoenen, tussohen, corsages en niet te vergeten de veel mooie echte en niet-echte sieraden, al deze kleinigheden dragen op zich zelf of ge combineerd zoo heel veel tot het slagen toe. Het zijn juist deze dingen, die in den re gel als de puntjes op de i beschouwd kun nen worden. De mode schrijft voor, dat de kleeding der vrouw uit twee passende kleuren zal moeten bestaan. Zoo zullen dan mantel, costuum of ensemble in één kleur gekozen worden, alleen wellicht met een verschil in nuance, daarbij moeten tasch en handschoe nen weer in een anedre kleur zijn óf hoed, shawl en handschoenen zullen onderling moeten harmonieeren. Shawls ziet men reeds nu in vroolijke kleuren en aardige dessins geëtaleerd en zijn vooral bij de kraaglooze mantels onmisbaar. De kleuren moeten niet alleen passen bij den mantel, doch niet minder bij het gezicht en de kleur van het haar. Knoopen zijn dit jaar wel in buitenge woon mooie artistieke uitvoeringen te ver- BREI- EN HAAKWERK. De groote brei- en haak- mode blijft zich handhaven, ook gedurende de zomer maanden, zij het dan ook, dat het materiaal zich zal aan passen aan de warme jaarge tijden. Wol, fijne fiche wol- zijde en linnengaren worden overheerschend veel ver werkt. Men ziet veel mooie kantachtige motieven, ook bloemen en bladeren, terwijl zijden onderblouses onder al te open patronen gedragen worden. Ook ziet men boven- passen in open bloemen mo tieven evenals passen in af stekende kleuren. Handschoe nen en kragen ziet men uit gevoerd in linnen garen in mooie haaktechnieken, even als kousen met groote mazen. De handschoenen worden in een of andere oplossing van water met suiker of gelatine iets stijf gemaakt, waardoor het naar beciedenzakken vookomen wordt. GOED NIEUWS VOOR DE DAMES. Inderdaad: goed nieuws. Want als er ooit een tijd geweest is, waarin het een ver- eischte was, goedkoop gekleed te gaan, dan is het wel onze tijd. Wij willen u daar bij helpen, door onze premie, welke bestaat uit een fraai modeblad. Vraag deze premie nog vandaag aan onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels, bij de Redac trice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag. OVERGANGSMANTELS. krijgen. Wij mogen niet vergeten de zeer aparte ontwerpen te nemen, veelal mooi beschilderde en in ceramiek uitgevoerd. Ceintuurs zien wij van metaaldraad en vele zijn met mooie gekleurde steenen be zet. Tres ziet men overal toegepast en in diverse breedten; wij zagen zelfs wildlee- ren ceituurs met tresgameering, waardoor echter een weinig te veel van het goede wordt verkregen. Hoeden hebben meerma len kleine cocardes van koord en fijne gar neeringen van kleine gekleurde veertjes; ook ziet men de laatste bijeen gehouden door een metalen of galalith knoop, die een aardig aanzien geven aan de eenvoudige voorj aarsmodellen. Bloemen en nog eens bloemen ziet men dragen of japonnen met hooge of puntige halsuitsnijdingen, op mantels, op hoeden. Ook de eenvoudige huis- of middag-japon nen fleuren op door zoo'n bloemengarnee- ring, zij het dan ook, dat hier bij voor keur witte piqué gekozen wordt. WENKEN VOOR HUIS EN KEUKEN. Het maken van een goede kop koffie is een kunst: noodig is, dat de kof if e zéér fijn gemalen en daarna aangestampt wordt. Eerst giet men er een eetlepel koud water op .desnoods een weinig gebrande suiker, waardoor de kleur donkerder wordt en een prise zout. Het op gieten van een lepel wa ter herhaalt men nogmaals, waardoor de koffie uitzet en vervolgens giet men steeds een weinig kokend water bij. Nimmer bij- schenken zoolang niet alles, is doorgezakt en nimmer in de koffie roeren om het door zakken van het water te voorkomen. Men krijgt dan niet alleen bezinksel in de kof fiepot doch voorkomt ook, dat de fijn ge malen koffie voldoende aftrekt. Het sma kelijkst is een kop koffie, waarbij 1/3 kof fie en 2/3 kokende melk gebruikt wordt tenzij men zich tracteert op een kop koffie met room, maar dan heeft men ook wel het neusje van den zalm! ONS PATRONENHOEKJE. AARDIGE ROK. F. G. 2. Prijs 0.25 plus f 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Een twee baansrok van effen stof of tweed komt altijd te pas om bij jumpers en blouses gedragen te worden. De sluiting is op de rechter zijnaad en kan met een split en drukknoopen worden afgewerkt. Dit is een zeer aardige rok, die onge twijfeld in den smaak zal vallen. Wij ver wachten hierop veel patroonaanvragen, zoo dat dames, die er eenige haast mee hebben, niet te lang met het bestellen moeten wachten, omdat zij anders de kans loo- pen, dat het eenigen tijd duurt, alvorens zij het patroon ontvangen. De patronen zijn verkrijgbaar in de ma ten 42, 44, 46, 48. JONGEDAMESMANTEL. Nr. 1496. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Deze voorjaarsmantel met groote, platte revers en kraag kan met de koudere voor jaarsdagen ook gesloten gedragen worden. Tweed in het aangewezen materiaal, geheel of gedeeltelijk gevoerd met kunstzijde. Het model is in de taille aangesloten, sluit met twee knoopen en heeft op bustehoogte nog twee knoopen, die meer als garneering dienst doen. De mouw is geheel aangesloten, terwijl de rug uit twee panden bestaat, waardoor het mogelijk gemaakt wordt een mooiere lijn aan het figuur te geven. Patronen in de maten 40, 42, 44 en 46 voor bovengenoemden prijs. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten J aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van ..Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. Hieronder geven wij twee kraagjes weer In filet haakwerk van dunne kunstzijde. De dichte deelen worden van heen en weer- gaande toeren stokjes gehaakt. Rechts boven: kraag, in kunstbreiwerk uitgevoerd van dun haakgaren (no. 80), die buitengewoon mooi staat op een fluweelen Japon. Smalle rand van wit georgette. Rechts beneden vaset met gehaakt over trek. Breedte onder 26c.M., boven 24 c.M.. hoogte 20 C.M. Noodig 30 gr. witte en 60 gr. middel fijne zware haakzijde. Haak naald no. 2%. Men begint 34 by 38 c.M. groote tasch aan een lengte zijde 13 witte en 93 zwarte kettings teken. Ie toer. Op iedere hst. vasten en 7 vas ten is 2 c.M., zoodat men de beide kleine en de groote punt geleidelijk kan vormen. De tasch wordt gevoerd met zwarte kunstzijde, terwijl men tusschen boven- en binnenkant run karton inwerkt. Men kan de tasch aan een willekeurige beugel zet ten; terwijl een zwart koord om de ringen bevestigd wordt Thans komt de tijd weer, dat wij ons tegen het wisselvallige weer moeten beschermen. De wintermantel met hooge bont kraag wordt ons met het reeds wxrme zonnetje te zwaar en de mantels van minder zware stof fen zijn dan ook inderdaad wel kom. De koude, gure dagen, die wij nog maar al te vaak moeten ac cepteeren maken het noodzake lijk, dat deze mantels zoo noo- aig sluiten, terwijl het dragen van aardige gekleurde dassen eveneens mogelijk is. Regenmantels ziet men even eens in diverse mooie weefsels uitgevoerd, die speciaal voor dit doel ondoordringbaar zijn ge maakt. Wij noemen u slechts de aardig gekleurde zijden en ge ribd fluweelen regenmantels, die tevens zoo gekleed staan, dat er nagenoeg geen sprake meer is, dat deze modellen alleen voor regen worden gedragen. De eerste mantel heeft een rechte kraag, waarvan de ein den 'ioor elkander gehaald en opgekr oopt worden. Raglan mouwen met smalle bandjes, die met een gespje aan gehaald kurnen worden en op gestikte zaki-en. De middelste mantel heeft een kraag, die opstaat aan de rugzijde, breede revers en knoopsluiting; in de taille aangesloten; ter- J wijl de derde mantel een smalle kraag en revers heeft en een onzichtbare sluiting. Opgestikte zakken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12