DONDERDAG 16 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. li UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Leimuiden kwam gistermorgen in openbare vergadering bij een. Afwezig met kennisgeving de heer J. van Dam, wethouder. Voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester-secretaris der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering wor den voorgelezen en door de vergadering on veranderd vastgesteld. De voorzitter wil in de eerste plaats mededeelen, dat hij door Hare Majesteit de Koningin, met ingang van 15 April 1936 is benoemd tot Burgemeester der gemeente Nieuwveen. Met ingang van dien datum is hij dus Burgemeester van Leimuiden, Nieuwveen en Rijnzaterwoude. Spreker heeft gemeend den Minister te moeten vragen het Koninklijk besluit te moeten intrekken, waarbij was bepaald dat de bediening van secretaris door den Bur gemeester zou worden bekleed. Bij K.B. van 7 April 1936 is met ingang van 15 April 1936, de aanwijzing van de ge meenten Leimuiden en Rijnzaterwoude als gemeenten waarin de bediening van secre taris door den Burgemeester wordt bekleed, ingetrokken. De Burgemeester heeft dan ook met ingang van 15 April 1936 eervol ontslag aangevraagd als secretaris dezer ge meente. Benoeming gemeente-secretaris. Het gevraagde ontslag wordt door "den Raad verleend. De voorzitter zegt dan den Raad dank voor het groote vertrouwen dat de Raad in hem heeft gesteld. Een nieuwe mijlpaal is weer bereikt, het secretarisambt is nooit zijn volle ambitie geweest. Het ambt zou thai.fi voor hem nu hij Burgemees ter van drie gemeenten is te bezwaarlijk zijn geworden. Voor de benoeming van een secretaris is de volgende aanbeveling op gemaakt: 1 J. W. de Ren, gemeente-ontvanger, le a.t.s. te Leimuiden. 2. P. C. G A. Wijkmans, Dir. der Dis trictsarbeidsbeurs te Leiden. Na gehouden stemming blijkt, dat de heer J. W. de Ren is benoemd tot secretaris der gemeente. De heer de Ren, in de vergade ring aanwezig, legt daarna in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eed af. De voorzitter wenscht den heer de Ren met deze benoeming geluk; wat spreker ge hoopt had is de waarheid geworden." De Raad heeft met algemeene stemmen zijn vertrouwen in dezen alleszins bekwamen ambtenaar uitgesproken. Gedurende jaren, dat ik burgemeester-secretaris was, is door den heer Ren hard gewerkt en daarom wensch ik hem van harte geluk met deze promotie. De heer de Ren dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en vindt het een eer in de toekomst direct onder den Burgemeester werkzaam te blijven. Op voorstel van B. en W. wordt daarna aan den heer De Ren met ingang van den datum waarop zijn opvolger zijn be trekking zal aanvaarden eervol ont slag verleend als ontvanger der gemeente. Voor deze vacature hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. J. M. Westen te Leiden. 2. J. W. de Ren te Leimuiden. Het is de bedoeling van Burgemeester en Wethouders om den nieuwen ontvanger voor één jaar te benoemen. Voor tot de stemming over te gaan, wordt op voorstel van B. en W.- de te stellen zekerheid be paald op f 2500.Na de gehouden stem ming blijkt, dat de heer J. M. Westen te Leiden met algemeene stemmen is benoemd tot tijdelijk ontvanger. De voorzitter dankt den Raad voor de wijze waarop deze benoemingen zijn afge werkt. Vervolgens wordt overgegaan tot de behandeling van ingekomen stukken. 1. Schrijven van den Minister van So ciale Zaken waarbij de plaatsing van tien arbeiders bij de Rijks werk verschaffing te Staphorst wordt toegestaan. 2. Schrijven van het R. K. Armbestuur waarbij verzocht wordt, de verpleegkosten van het zoontje van J. Verdel geheel of ge deeltelijk te willen nemen voor rekening der gemeente. De Raad besluit de helft van het bedrag voor zijn rekening te nemen, onder voorwaarde dat het R. K. Armbe stuur ervoor zorg draagt, dat de heer J. Verdel lid wordt van de Ver. voor Nood zakelijke Ziekenhuisverpleging. 3. Schrijven van den heer A. de Vos, brugwachter te Bilderdam waarin deze ver zoekt hem een jaarlijks verlof toe te willen staan met behoud van salaris. De Raad is van meening dat het verzoek billijk is te achten en stelt het in handen van B. en W. om advies. 4. Schrijven van den Minister van So ciale Zaken waarbij het tweevoud der uit gaven voor werkloozenzorg gedaan in het eerste halfjaar 1935 vastgesteld worden op 7148.01. 5. Schrijven van den heer H. Mol te Nieuwkoop, waarin deze mededeelt, dat hij bereid is een nieuwe wegenlegger te ma ken voor de som van 160.De Raad be sluit aan den heer Mol de opdracht te ver leen en, mits alle werkzaamheden, tot aan de goedkeuring door Ged. Staten door hem voor dit bedrag zullen worden verricht. RIJNSATERWOUDE. Benoeming gemeente-ontvanger. Tot tijdelijk gemeente-ontvanger voor den tijd van één jaar is in de plaats van den heer J. W. de Ren te Rijnsaterwoude be noemd de heer J. M. Westen, wonende te Leiden. LEIDSCHENDAM. Een Bakkerstentoonstelling der K. J. M. V. De K.J.M.V. geeft opnieuw blijk van groote activiteit. Ditmaal betreft het de vakgroep. Als slot van den cursus in Luxe Broodbakkerij organiseert zij een Gewes telijke Brood- en Beschuitwedstrijd en ten- toonstellingè Inderdaad een mooi slot van een belangrijke cursus. De tentoonstelling wordt gehouden in het R.K. Vereenigings- gebouw Damlaan 36, op Woensdag 29 April a.6. des avonds van 610 uur. De wedstrijd is verdeeld in de navolgen de klassen: Klasse A: Wit waterbrood, in te zenden 2 stuks a 8 ons (Panbrooden, ongeknipt). Klasse B: Melkbrood, inzenden 2 pan brooden a 8 ons, ongeknipt. Klasse C: Tarwebrood, inzenden 2 pan brooden a 8 ons. Klasse D: Kleinibrood, inzenden 4 soor ten, van ieder 4 stuks k 60 gr.4 krentebo-1- len; 4 cadetjes; 4 Duitsche bollen; 4 pro- feetjes. Klasse E: Luxe werkstukken. Inzenden naar eigen keuze. Klasse F: Beschuit. Inzenden 10 stuks: 5 onder- en 5 bovenkappen; tevens 2 be- schuitbollen van het zelfde baksel bijvoe gen. Klasse G: Krentebrood. Inzenden 1 kren- tebrood gaar gebakken in pan 1000 gr. On geknipt en ongesuikerd. Geen kleursel is toegestaan. Als attractie voor de deelnemers, zijn vele mooie en nuttige prijzen beschikbaar ge steld, dank zij de welwilelnde medewerking van vele zijden ondervonden. De inschrijving is opengesteld tot 25 April a.s. bij den heer Jan van Wijk, Delftsche- kade 30, Leidschendam, voor alle bakkers patroons, bakkerszonen en gezellen; beide laats ten moeten minstens 3 jaar in he vak werkzaam zijn, en d enleeftijd bereikt heb ben van 18 jaar. De kosten bedragen 50 cent per klasse, waarvoor ingeschreven wordt. Inzendingen worden ingewacht op Dinsdag 28 April a.s. tusschen 26.30 uur aan het R.K. Vereeni- gingsgebouw, Damlaan 36. Tentoonstelling hiervan is Woensdag 29 April van 610.30 uur. Entrée vrij. Dat de K.J.M.V. in haar opzet moge sla gen en dat de tentoonstelling succes moge hebben, wenschen wij haar gaarne toe. De Hanze. De ledenvergadering van „De Hanze" te Leidschendam, welke vol gens het win terprogramma was vastgesteld op Donderdag 16 April, is om bijzondere reden uitgesteld tot lateren datum. Het-be stuur verzoekt den leden hiermede rekening te willen houden. Ned. Roode Kruis. Woensdagavond had in hotel „de Zwaan" de uitreiking plaats van de diploma's aan de leden van de transportcolonne van het Roode Kruis, af deel ing Stompwijk en Veux. Den avond droeg een eenigszins feestelijk karakter en wend opgeluisterd door keurige muziek van mej. Maasland, piano en den heer Heijdt, viool. Burgemeester Keijzer opende den avond en heette allen hartelijk welkom. In zijn openingswoord bracht de burgemees ter bijzonderen dank aan dr. Reijers, die op zoo keurige en geheel belanglooze wijze zich geheel had gegeven voor de jongens om hun bekwaam te maken en dank zij- zijn werk, konden dezen avond aan 12 leden het diploma van geoefendheid als helper worden uitgereikt. Met hartelijke woorden reikt de burgemeester dan de diploma's aan de 12 leden uit en hij feliciteert allen met dit succes. Dr. Reijers dankt het bestuur en bijzonder ook de leden voor de prettige om gang en de groote medewerking. Namens de leden brengt de heer Opstal dank aan het bestuur en bijzonder aan dr. Reijers voor zijn vele werk en biedt hem namens de gediplomeerden een prachtige picknick koffer - met toebehooren aan, terwijl aan mevr. Reijers reeds een prachtige plant was aangeboden, waarvoor de dokter ook na mens zijn echtgenoote hartelijk dank brach,t terwijl ook de voorzitter hierover zijn erkentelijkheid uitsprak. Namens de leden werd nog door den heer Roos dank gébracht aan het bestuur en dr. Reijers voor alles en ook bijzonder voor den gezelligen avond, waarna de voor zitter, burg. Keijzer, allen dankte, in het bijzonder mej. Maasland en den heer Heijdt en den mooien avond met een opwekkend woord sloot. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris W. A. Caron te Voorschoten had heden in hotel „De Zwaan" te Leidschendam de verkooping plaats van de boerenwoning met stal, hooischuur met stal, etc. aan den Oostvlietweg 28 te Stompwijk en het woon huis aan den Veurschenstraatweg 162 te Veur, met tuin, etc.; de boerenwoning werd ingezet op de som van ƒ8500.en het woonhuis op de som van 4200. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Jacobus, z. v. B. Sollie en A. v. Kalkeren. Thomas, z. v. H. Ravensbergen en P. C. Vis. Getrouwd: M. G. Remijn, 28 jaar en M. Prent, 23 jaar. D. J. Knijnenburg, 23 jaar en M. J Meyer, 26 jaar. Ingekomen: A. v. d. Marei, Leidsche- weg 233, van Leiden; G. C. Velthorst, Laan van Langenborst 7, van Oosterhesseler; F. H. Langeveld, Hofweg 15, van D enHaag; A. van Zeeuw, Oranjekade 35, van Den Haag. Vertrokken: M. W. H. B. Nasveld, naar Leiden; M. v. Dop, naar Nootdorp; G. N. Oudshoorn, naar Leiden; J. N. Vis, naar Den Haag; J. P. Castelein, naar Alke made; H. E. Beltman, naar Wassenaar; F. C. v. Heusden, naar Veur; M. H. M. Domerghi, geb. Smeets, naar Zuid-Afrika; J. C. Dek ker, naar Den Haag. NIEUWVEEN. INSTALLATIE BURGEMEESTER BAKHUIZEN. Programma der plechtigheden. Morgen dan zal de burgerij van Nieuw veen haar nieuwen burgervader, den edel- achtb. heer J. A. Bakhuizen, op waardige wijze inhalen. Als rechtgeaarde burgers steken wij reeds in de morgenuren de drie kleur uit, zoo mogelijk met wimpel. Te half drie namiddag zal de burge meester met zijn echtgenoote en dochter per auto bij Kattenburg aankomen, waar de heeren wethouders hem met een kort woord welkom zullen heeten in zijn derde gemeente. Onderwijl hebben zich voor het raadhuis de kinderen der drie lagere scho len opgesteld, waar zij den burgemeester een zanghulde zullen brengen. Vervolgens wordt naar hotel Schreuder gereden, waar de plechtige installatie in een openbare zit ting zal plaats grijpen. Voor zoover er nog plaats is in de „raadzaal" zal het publiek er toegang hebben. Des avonds te half acht zal in dezelfde localiteit receptie gehouden worden, waar toe het huldigingscomité alle plaatselijke vereenigingen heeft aangeschreven zich door een tweetal bestuursleden te doen vertegenwoordigen. Dicht bij de ingang ligt het receptieboek gereed, waarin zij ge lieven te teekenen met toevoeging van ver- eenigingsnaam en functie. Men zal in de gelegenheid zijn persoonlijk den burge meester te complimenteeren en kennis te maken. Voor een toespraak kan men zich in de zaal aanmelden. Ook anderen kun nen aan deze receptie deelnemen. Namens het comité schrijven wij met nadruk, dat personen beneden de achttien jaar géén toegang tot de zaal hebben, noch 's mid dags, noch 's avonds. HILLEGOM. Het Graalkoor. Het groote Graal- koor der St. Josephparochie zal dezen zo mer aan het zangconcours deelnemen. Er zijn nog goede stemmen welkom. De twee de groote uitvoering van dit koor onder de bekwame leiding van mej. Annie Leeg water heeft de superioriteit duidelijk aan getoond. We vertrouwen dan ook, dat nog vele jonge dames vanaf 16 jaar zich zullen opgeven. SASSENHEIM. Tooneelver. „Amicitia". Gisterenavond heeft bovengenoemde vereeniging haar 44e uitvoering gegeven. Dezen keer was het een propagand a-uitvoering. Opgevoerd werd „Polly Perkins", een spel van list en liefde in 3 bedrijven. Om ongeveer half negen (dus één kwar tier te laat, wat wij van „Amicitia" niet gewend zijn) werd het scherm gehaald. Het stuk speelt in de woonkamer van mevr. Caltorpe, in Engeland. Deze mevrouw, een jonge weduwe, heeft kort tevoren een hu welijksaanzoek van een veelvermogend oude heer afgewezen. De oude heer sterft en laat zijn vermogen na aan een neef, op voorwaarde, dat deze met mevr. Caltorpe trouwt. Daar geen van beiden den ander kent, kunnen ze niet beslissen. De weduwe verzint dan ook een list om te zien of er wel liefde in het spel kan wezen en geeft zich uit voor het kamermeisje van mevrouw Caltorpe. Fergus Wimbush, de erfgenaam van het kapitaal, komt in het huis van mevr. Cal torpe, doch hoort, dat deze voor eenige da gen bij een zieke vriendin is. Hij maakt het zich gemakkelijk en zoekt tijdverdrijf met een neef van mevrouw, Bob. Intusschen valt zijn oog op het kamermeisje, Polly Per kins. Deze laat hem een z.g. foto zien van mevr. Caltorpe, een „monster", waardoor hij al meteen zijn besluit genomen heeft en niet met die mevrouw zal trouwen. Zijn zusters, Ruth en Ada, die ook in de winst zullen deelen, komen intusschen ook ten tooneele en Ruth, bang dat het geld haar zal ontglippen, probeert hem over te ha len. Bob raakt verliefd op Ada, maar heeft geen toekomst, alleen een diploma. Hij gaat een weddenschap aan met Fergus Wim bush dat deze trouwt met mevrouw Cal torpe. Er doen zich herhaaldelijk complica ties voor, waarbij het publiek zich kostelijk amuseerd. Tenslotte raakt het af tusschen Polly Perkins en Fergus Wimbush. Pas op het einde komt de ontgoocheling, dat Polly Perkins niemand anders is dan mevr. Cal torpe, waarna zij elkaar weer vinden. Bob heeft zijn weddenschap gewonnen en krijgt nog een aandeel van zijn „lieve" schoon zuster. Vier gelukkige menschen hebben elkaar door liefde en list gevonden. Het stuk werd op voortrefeflijke wijze weergegeven. Allen hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. Vooral de hoofd rollen werden op meesterlijke wijze ge speeld, zoowel wat uitspraak als spel be treft. „Amicitia" heeft weer een schitteren de avond gegeven en allen zullen welvol daan huistoe gekeerd zijn. Tusschen de pauzen van Le en 2e bedrijf sprak de heer J. G. Bruynen een kort woord. Wegens omstandigheden kon de voorzitter, de heer Zwetsloot, niet aanwe zig zijn. Het deed spr. een genoegen zijn taak als eere-lid te mogen overnemen. Vooral daar deze avond een propaganda- avond was. Hij was blij, dat de zaal tame lijk goed bezet was en dat er ook aanwe zigen waren uit omliggende plaatsen. De pauze werd aangevuld door de beken de Hofenk's Band, welke ook na afloop zorgde voor vroolijke dansmuziek. Tooneelvereeniging „St. Pancratius". Zooals de meeste parochianen wel zullen weten houdt de Tooneelver. „St. Pancra tius", onderafd. van den R.K. Volksbond een loterij ten bate der kas. Dat deze ver eeniging ons aller steun noodig heeft is be kend. Want uitvoeringen, waarvoor zoo goed als geen entrée wordt geheven, kosten geld. Laten we daarom niet wachten en koopt nog heden eenige loten bij de leden. Er zijn er nog slechts een goede honderd en de prijzen zyn af. Gaat u maar kijken in de étalage van de Wed. Noordermeer. Een pracht dressoir, een rookstoel met kussens en nog vele fraaie huishoudelijke artikelen. Trekking 26 Mei a.s. Geboren: Elizabeth d. van G. Kui lenburg en A. C. Bouwmeester. Marga- retha Agatha d. van F. Th. Elsgee6t en C. C. van Leeuwen. Helena Maria Eli sabeth d. van Y. A. Jerno en H. Wasse naar. Ondertrouwd: C. van Egmond 43 j. en E. M. Voges 35 j. A. M. M. Kieboom 32 j. en M. A. D. Gouverneur 29 j. Getrouwd: H. J. Beelen 29 j. en C. L. Wesseling 30 j. Ingekomen: P. van der Heiden van Oegstgeest. A. P. Noordermeer, van '-sGravenhage. M. J. J. M. Malmberg, van Nijmegen. N. van Dooren en ge zin, van Bloemendaal. M. L. Diemei, van Haarlem. S. de Wreede, van Rietveld. N. Waasdorp geb. van Tol, van Bus- sum. J. Pel, van Amsterdam. H. Gra- deur van Steijr (Oostenrijk). C. N. Burgmeijer, van Heemstede. Vertrokken: W. J. Oostra, naar Oos- terwolde. C. H. Ammerlaan, naar Gro ningen. P. Havenaar, naar Leiden. WASSENAAR. Holl. Bollenk wee kers-Genootschap. Wegens de fusie tusschen het Hollandsch Boll enkweekers-Genootschap en den Bond van Kleimkweekers had in „Het Wapen van Leiden" een gecombineerde vergadering plaats van de Wassenaarsche afdeelingen van bedde lichamen, welke bijéénkomst werd geleid door den heer J. J. L. Prins, voorzitter van het H. B. G., afd. Wassenaar. In zijn openingswoord wees spr. er op, hoe noodig het is, speciaal in dezen tijd, dat de groepen, die dezelfde belangen hébben, sa men gaan in een sterke organisatie, in ver band waarmede hij den wensch uitte, dat de leden van den Bond van Kleinkweekers allen zullen toetreden tot hot H. B. G. Na voorlezing en goedkeuring van de no tulen der Februari-vergadering werd over gegaan tot de bestuursverkiezing. Als voor zitter van de vernieuwde afdeel ing werd gekozen de heer Prins, die zijn benoeming aannam. Voorts werden na stemming en herstemming gekozen de heeren G. v. d. Marei, H. H. Duivenvoorden, C. J. Par- levliet, H. v. Deurzen, J. C. Hooijmans en A. L. Edelaar, die eveneens him benoeming aanvaardden. Bij de rondvraag werden diverse vragen gesteld en beantwoord, waarna de voorzit ter sloot met dank voor de aangename dis cussie. Het gevaarlijke oversteken bij de Deyl. Door het gemeentebestuur van Wassenaar Is meermalen gewezen op het groote ge vaar voor verkeersongevallen, hetwelk de beide oversteekplaatsen voor wielrijders op den Rijksstraatweg in de buurtschap Den Deyl opleveren. De K.NA.C. vestigde in het belang van de veiligheid van het wegverkeer de aandacht van den Districts commandant van de Rijksveldwacht hierop. Deze deelde mede, dat het berijden van den Rijksstraatweg te Wassenaar met een rij wiel in beide richtingen is verboden, doch dat het oversteken van den rijweg, voor zoover hem bekend, niet als een strafbaar feit is aan te merken. Wat dit laatste betreft zijn zoowel in dit District als elders ter zake processen-verbaal opgemaakt, doch de verdachten werden door den betrokken kantonrechter vrijgesproken. De K.N.A.C. ageert in het belang van de algemeene verkeersveiligheid voor een be paling, waarbij het den wielrijders verbo den is voor hen verboden rijbanen bij bij zondere oversteekplaatsen op het rijwiel gezeten over te steken. Reeds thans zullen wielrijders goed doen een dergelijke ge dragslijn te volgen. WARMOND. Gouden jubileum A. Cozyn. Zooals wij reeds meldden, vierde giste ren de heer A. Cozyn zijn gouden pub ileum als molenaar van den Zwanenburgerpol der alhier, en niet alleen het bestuur van den polder, doch ook tal van watersport- beoefenaars hebben deze gelegenheid dank baar aangegrepen, om him „Arie" op groot- sche wijze te huldigen. Wij weten, dat Arie niet veel moet hebben van uiterlijk ver toon en dat hij, wat hij gedurende deze 50 jaren voor den polder heeft gedaan en is geweest, beschouwd als een eenvoudige plicht, maar todh zal het zijn „jonge hart" goed gedaan hebben, toen' hij van zoo vele zijden in diverse toespraken mocht hooren, hoezeer zijn groote plichtsgetrouw heid, ijver en accuratesse op prijs wordt gesteld en gewaardeerd. Des morgens begaf het volledig bestuur van den polder zich naar den molen, om mede namens de ingelanden Arie te com plimenteeren met dit zeldzame jubileum. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer A. Nederburgh, voorzitter van den polder, die den jubilaris als volgt toe sprak: Het is mij een bijzonder voorrecht en een groot genoegen als voorzitter van den Zwanenburgerpolder u van harte ge luk te mogen wenschen met uw 50-jarig jubileum als watermolenaar. Het is voor mij ook daarom een voorrecht omdat al deze jaren het voorzitterschap van den polder door een mijner familieleden is bekleed: Het was onder voorzitterschap van mijn grootvader, den heer v. d. Wilk, dat u een halve eeuw geleden tot molenaar werd be noemd en naar ik weet is al dien tijd de verhouding tusschen u en de resp. voor zitters en poldermeesters geweest van de meest aangename en prettige aard. U hebt uw taak vervult op bewonderenswaardige wijze, met een nauwgezetheid en een plichtsbetrachting die aan de jongere ge neratie tot voorbeeld kan strekken en ik ben er van overtuigd, dat ik spreek na mens het geheele bestuur en namens alle ingelanden, -wanneer ik u hiervoor dank en hulde breng. In deze hulde wil ik ook betrekken uw vrouw en kinderen, want ook zij hebben u, wanneer zulks noodig was, geholpen en gesteund in uw dikwijls niet gemakkelijke'taak. Als de storm raas de en de wind gierde, werden aan uw des kundigheid de grootste eischen gesteld,, doch steeds is gebleken, dat u alleszins voor uw taak berekend was. Ik twijfel niet, of het zal u dezen dag niet asm belangstel ling ontbreken. Het bestuur heeft ge meend het niet bij woorden te moeten laten, doch u deze couvert met inhoud te moeten aanbieden om hiervan naar eigen keus gebruik te maken. Geachte jubilaris, wanneer eenmaal uw werk door anderen zal moeten worden overgenomen hopen wij van harte, dat het u en de uwen gegeven moge zijn nog vele jaren van de welver diende rust te kunnen genieten. Hierna was het woord aan den heer J. v. d. Voet, secretaris-penningmeester van den polder, die op geestige wijze de lot gevallen van „Arie" en zijn molen ge durende de afgeloopen 50 jaren op rijm had gezet. Des namiddags had een zeer druk bezochte receptie plaats, waarbij wij onder meer opmerkten de burgemeester met de beide wethouders en verschillende vooraanstaande persoonlijkheden op het gebied van de watersport. Des avonds bracht de Harmonie St. Matthias den jubi laris een serenade en op zeer toepasse lijke en geestige wijze complimenteerde de heer Zwetsloot, voorzitter dezer ver eeniging den jubilaris met dit gouden feest. Wij leven in een tijd van jubilea, doch een 50-jarig jubileum behoort ook in dezen tijd nog tot de grootste zeldzaamheden; geen wonder dat de jubilaris op werke lijk schitterende wijze is gehuldigd, maar is ooit een hulde verdiend, dan is het hier geweest. Daarom willen wij niet nalaten ook onze hartelijke gelukwenschen hier bij in te sluiten daarbij de hoop uitspre kende dat Arie èn voor den polder èn voor de watersport nog jaren behouden moge blijven. INGEZONDEN STUKKEN Noord wij kerhout, April 1936. Bij bezoek aan Noordwijkerhout. gasmaskers vóór! 't Voorjaar heeft z'n intrede weer ge daan. Alom ziet men 't jonge groen weer te voorschijn komen. Reeds kunnen we weer de gezonde frissche lentegeur inade men! Maar, och arme, wat praat ik?.... Voor 'n deel ben ik toch van dat schoons in de schepping verstoken. Wil ik voor 100 pet. ^genieten, wat m'n goed recht is, dan moet ik vluchten. Vluchten ver van mijn tehuis, waar ik zoo heerlijk zou kunnen genieten van de gezonde voorjaarslucht. Ik zeg: „zou kunnen". En waarom? Omdat er voor m'n tehuis en nog 11 andere 'n treede sloot ligt, die in den winter tame lijk stinkt en in den zomer verschrikkelijk riekt. Maar hoe is dit dan toch mogelijk in dezen modernen tijd, waarin iedereen spreekt over volksgezondheid en hygiëne? Wordt er misschien eiken Maandag zoo maar in het openbaar de wasch in uitge spoeld door moeders van groote gezinnen met kleine dreumissen? Die zich niet sto ren aan hygiëne en zoo maar doen wan neer het hun gelegen komt wat Vrouwe Natuur hun heeft opgelegd? Neen het is nog erger! Op 't oogenblik vloeien voor 'n dozijn woningen de excrementen te samen van 'n groot deel inwoners, waaronder groote en kleine dreumessen.En wij omwonenden, die Goddank nog goede reukorganen hebben (waaraan door de Vroede der Vaderen geloof ik getwijfeld wordt) moeten hiervan notitie nemen of we willen of niet. Kom ik 's avonds op m'n slaapvertrek, waarvan 't venster openge staan heeft om gezonde lucht toe te laten, dan zou ik bijna naar Abessynië willen kruipen en Generaal Badaglio willen smeeken: „Signor sturino mio uno gasmas- kerio", opdat ik toch 'ns enkele nachten moge slapen zonder die verpestende lucht in te ademenen, want de volksgezondheid bevorderende menschheid is blijkbaar nog niet zoover om dit op te lossen. Leefden wij alvast maar 'n eeuw verder, misschien waren er dan „koppen", die 'n oplossing wisten! Maar het zij zoo! En nu de bollenvelden him schoonheid weer ten toon spreiden voel ik mij moreel verplicht de vreemdelingen te zeggen, dat wanneer zij door 'n deel van Noordwijker hout wandelen, zij hun gasmasker opzetten of eventueel hun adem 10 minuten inhou den. Maar daar dit ongetwijfeld weer kos ten met zich meebrengt aan oorlogs-ma- teriaal en doodkisten, zou ik de geachte gemeenteraad willen verzoeken in het be lang van de volksgezondheid en in 't be lang van de gemeente, aan dezen onhoud- baren toestand ten spoedigste 'n einde te maken. EEN INWONER MET EEN GEZOND REUKORGAAN Waarschuwing. De ondernemer der A.T.A.X., Langegracht 127 geeft, verwijzende naar een advertentie in dit nummer, belanghebbenden in over weging, alvorens gebruik te 'maken der A.T.A.X., zich te vergewissen, dat de taxi, die men zal gebruiken, wel degelijk is van bovengenoemd bedrijf, daar het de laatste tijd meermalen voorkomt, dat er van ge noemd Taxibedrijf's naam misbruik wordt gemaakt door een persoon hier ter stede, die zich voorgeeft, dat hij van de A.T.A.X. is, en welke met de onderneming Lange gracht 127 niets heeft te maken. U mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend, Uw dw. dn., M. PRINS. A.T.A.X., Langegracht 127. Leiden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11