RADIOPROGRAMMA'S mi 0UNDEKDAG 16 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO DOOR TREIN VERPLETTERD. Bestuurder gedood. Gistermiddag te ongeveer vijf minuten voor twee is op den onbewaakten overweg tusschen Beverwijk en Uitgeest de electri- sche trein 2247, die van Haarlem naar Uit geest onderweg was, op een vrachtauto ge reden, welke bestuurd werd door Th. Durge uit Wijk aan Zee en Duin. De slag van de botsing was tot in verren omtrek hoor baar. De auto werd geheel verpletterd op zij van de baan gedrukt. D. werd even later stervend aangetroffen. Op weg naar het ziekenhuis te Alkmaar is hij overleden. Van den trein ontspoorde van het eerste rijtuig een onderstel, waardoor eenige ver traging in den dienst ontstond. Spoedig was een materieel wagen uit Alkmaar ter plaat se om het ontspoorde rijtuig weer in de rails te brengen. In den loop van den mid dag was men hiermede nog druk bezig. Als gevolg van het ongeval moesten tus- achen Velsen en Uitgeest twee treinen uit vallen. De vertraging in het treinverkeer bleef hiertoe beperkt. Nader meldt men aan de „Msb.": Het ongeluk gebeurde op den onbewaak ten overweg in den Zuid-Madeweg onder de gemeente Heemskerk. Het uitzicht is hier vry, zoodat het een raadsel zal blij ven hoe het kwam, dat de chauffeur den trein niet tijdig heeft opgemerkt. De trein bestond uit een motorwagen en een bijwa gen, waarmede een lokaaldienst wordt on derhouden tusschen Uitgeest en Velsen. Tengevolge van de aanrijding raakte de voorste truck van den motorwagen uit de rails en zoo reed de trein, terwijl het voor stel hobbelde van dwarsligger op dwars ligger nog eenige honderden meters ver der. Een van die balken werd daarbij mee gesleurd en kwam op een gegeven moment recht op te staan, geklemd tusschen den grond en den wagen. Hierdoor maakte het voorste deel van den motorwagen een ver deren sprong op zij en kwam toen, eenigs- zins dwars over de rails tot stilstand. Een zeer gelukkige omstandigheid hierbij ■was, dat deze laatste zijsprong gebeurde juist nadat de ontspoorde wielen een brug over een poldervaart waren gepasseerd (het achterste deel van den wagen stond nog op de brug), immers was het enkele meters eerder geschied, dan zou meer dan waarschijnlijk de wagen in het water zijn terecht gekomen. Thans kreeg noch de bestuurder noch eenige andere inzittende van den trein letsel. In den loop van den avond is de ont spoorde wagen weer in de rails gebracht. Daarna kon het verkeer weer over beide sporen normaal voortgang vinden. De verongelukte chauffeur van de auto was 25 jaar oud. Hij laat een vrouw en een kind achter. JONGETJE DOOR AUTO OVERREDEN. In het ziekenhuis overleden. Op den Haagweg te Monster is gisteren de 6-jarige A. v. Leeuwen door een vracht auto, geladen met veilingkisten, en be stuurd door H. A S. uit Woerden, by het oversteken van den weg overreden. Met ernstige verwondingen werd het kind op genomen en naar het R.K. Ziekenhuis te 's Gravenhage overgebracht, waar het is overleden. BEJAARDE WIELRIJDER DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Aan zijn verwondingen bezweken. Onder Wageningen is gisteravond de zes tigjarige landbouwer N. Brienessen, die op een rijwiel gezeten vlak achter een vracht auto den straatweg overstak, door een per sonenauto, welke van den anderen kant naderde en bestuurd werd door den heer Van L. uit Soest, aangereden. B. liep een zeer ernstige hoofdwonde op en werd binnengebracht in de woning van zijn zoon, die hij juist te voren had ver laten. Hier is hij eenigen tijd later over leden. Den bestuurder van den auto, die on danks zijn krachtig remmen het onheil niet meer kon voorkomen, treft geen schuld. De voorruit van den wagen brak, terwijl de fiets van het slachtoffer geheel werd vernield. MAN AANGEREDEN EN GEDOOD. De ongeveer 60-jarige bestuurder van een handkar te Amsterdam werd gistermiddag op de smalle brug in de Marnixstraat tegenover de Lauriergracht achteropgere den door een tramwagen van lyn 10. Waar schijnlijk heeft de bestuurder van de tram te laat vaart geminderd. Hoe het ook zy, de ■tram reed op den man in met het gevolg, dat de man door de kruk van de kar ge drukt werd. De kar geraakte te water en zijn bestuur- der werd zwaar gewond. Spoedig was een ambulance-auto van den geneeskundigen dienst ter plaatse, die den gewonde naar het Tesselschade-ziekenhuis vervoerde. Te zeven uur gisteravond is hij daar aan zijn verwondingen overleden. AUTO TE WATER GEREDEN. Ongeluk, dat goed afliep. Gisteravond omstreeks 8 uur heeft op den Strandweg te Scheveningen een ernstig on geluk p. sats gehad, dat merkwaardig goed de afgeloopen. Een auto met drie personen, welke bestuurd werd door den 38-jarigen J. H., reed pardoes door het hek, dat de buitenhaven afscheidt van den standweg. fyefoimtvKitcjoeclb poets dus Uw tanden met De wagen duikelde van vrij groote hoog te de haven in. Gelukkig kwam hij terecht in het ondiepe gedeelte. De bestuurder en de inzittende 21-jarige J. K. werden ter plaatse verbonden voor een hoofdwond en konden op eigen gelegenheid huiswaarts gaan, De derde inzittende, mej. I. G., 26 jaar, had geen letsel bekomen. Alle drie inzit tenden wonen in de Oranjestraat te 's-Gra- venhage. De kraamdagen van de politie heeft de beschadigde auto opgetakeld. De bestuurder verklaarde ter plaatse niet bekend te zijn en door de duisternis het hek niet te hebben gezien. NA DE AUTORAMP TE HEESCH. Begrafenis van de drie slachtoffers te Tilburg. Onder groote belangstelling heeft Woens dag te Tilburg de teraardebestelling plaats gehad van de slachtoffers van het tragisch auto-ongeluk op eersten Paaschdag te Heesch, waarbij drie kinderen van het echt paar Willems, de vijftien-jarige Josefine, de elf-jarige Agnes en de negen-jarige Louise om het leven kwamen. Des morgens waren de lijken van de slachtoffers naar Tilburg overgebracht. Bij het viaduct aan den Bosscheweg werden de drie lijkkisten in de auto's geplaatst. Door een haag van belangstellenden trok de stoet naar het woonhuis der ouders van de slachtoffers aan de Enschotsohestraat. Hier werd een groot aantal kransen aan de lijk wagens gehangen. In een langen stoet rij tuigen volgden de broers (de vader kon we gens de by het auto-ongeluk opgeloopen verwondingen de begrafenis niet bijwonen), familieleden en vrienden den lijkwagen op den langen weg naar de begraafplaats Vre dehof aan de Gilzerbaan. Op het kerkhof sprak de predikant der Nederd. Herv. Gem., ds. P. v. d. Wal, woor den van troost tot het zwaar beproefde ge zin. Nadat een der broeders voor de deelne ming had bedankt, verlieten allen zeer ont roerd den doodenakker. DOODELIJK MIJNONGELUK. Houwer onder afvallend gesteente bedolven. Gisteravond is in de ondergrondsche wer ken van de staatsmijn „Hendrik" te Bruns- sum de 39-jarige L. Vroomen onder afval lend gesteente bedolven en gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. LIJK OPGEHAALD. Sinds Zondagavond werd te Tegelen vermiss de 18-jarige jongeman J. A. Ben kers. Hedenmorgen werd het lyk van dezen jongeman te Lieshout (N.-Br.) uit de Zuid-Willemsvaart opgevischt. B. heeft in die streek Zondagavond gefietst. Hy is waarschijnlijk door de duisternis mis leid, te water gereden. ROOFOVERVAL OP TACHTIGJARIGE VROUW. Gillen van zijn slachtoffer Joeg inbreker op de vlucht. Gisterennacht heeft te Nieuw-Roden (Gr.) een schandalige roofoverval plaats gehad op een oude, alleenwonende vrouw, bericht de „Msb.". Een tot dusver onbekend gebleven indi vidu, dat blijkbaar in de meening verkeer de, dat de bewoonster haar spaarduitjes ergens in huis had verborgen, heeft zich 's nachts toegang verschaft tot de woning van de tachtigjarige weduwe A N., die ge heel alleen en vry afgelegen woont. De vrouw werd door den onverlaat op haar bed overvallen en kreeg een regen van vuistslagen en slagen met een hard voor werp te verduren. Ze behield niettemin haar tegenwoordigheid van geest en bleef gillen, zoodat de bandiet tenslotte bevreesd zelf te zullen worden overvallen de vlucht nam zonder iets te hebben gestolen. Zijn slachtoffer is daarop naar de dichtst- bij wonende buren geloopen. Daar heeft men de bloedende wonden, welke zy ten gevolge van de slagen had opgeloopen, ver bonden en tevens den burgemeester van het voorgevallene op de hoogte gebracht. Terstond zijn rijks- en gemeentepolitie met het onderzoek begonnen, maar tot nu toe hebben zy geen spoor van den dader kun nen ontdekken. JONGE AUTODIEVEN GEPAKT. Rotterdamscbe agent doet een goede vangst. In een file auto's op het Stieltjesplein te Rotterdam heeft een agent dezer dagen een auto met twee Zaandamsche autodiefjes op gemerkt, die sedert den Eersten Paaschdag aan het toeren waren. Het is, aldus de „Te legraaf" een goede vangst geweest, want deze jongelui, de 17-jarige H. B. en de 15- jarige B. H., beiden uit Zaandam, hebben meermalen auto's gestolen om ze na een tocht langs den weg te laten staan. De agent ontdekte in den langen stroom auto's die hem passeerde een wagen, waar van het nummerbord twee tinten blauw vertoonde. Hy liet de jongens stoppen en ging eens poolshoogte nemen. Al spoedig bleek, dat de zaak niet in orde was, en dus ging het tweetal met den auto mee naar het bureau Nassaukade, waar zy spoedig door de mand vielen. Zy hadden den auto in Zaandam gestolen en waren een groote reis gaan maken. Over Den Helder naar Alk maar, Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, waar het noodlot hun wachtte. By onderzoek bleek een der jongens pa pieren in den zak te hebben, die op naam van weer andere automobilisten stonden. Het bleek, dat zy al versoheidene keeren auto's hadden gestolen. De jongens zijn Woensdag op transport gesteld en zullen aan de Zaandamsche politie worden over gegeven. Op het nummerbord hadden zy het laatste cijfer blauw overgeschilderd om VIER JEUGDIGE AVONTURIERS. Twee kinderen uit het groote gezin de Groot aan de Raamgracht te Amsterdam, de 14-jarige Leendert en de 11-jarige Izaak, van wie eerstgenoemde reeds verscheidene malen van huis is weggeloopen, hebben Dinsdagmiddag in gezelschap van twee ka meraadjes, de 13-jarige Leendert Vleesch- houwer en zyn 9-jarig broertje Daniël, wo nende in de Nieuwe Kerkstraat, by een ry- wielhandelaar op het Rapenburg aldaar drie kinderfietsen gehuurd. Naar de oudste de Groot mededeelde, hadden zy de karre tjes maar voor een uurtje noodig, doch toen de kinderen in den namiddag niet waren teruggekeerd en de ouders in hevige on gerustheid verkeerden, was het vermoeden gewettigd, dat het viertal op avontuur was uitgetrokken. De kinderpolitie werd van de vermissing der knapen op de hoogte gesteld en nam on middellijk het onderzoek ter hand. Naar wy vernemen heeft dit het geluk kige gevolg gehad, dat in den vooravond alle vier in Amersfoort zyn aangehouden, vanwaar zy heden op transport naar de hoofdstad zullen worden gesteld. Van ernstig misdrijf verdacht. Naar wy vernemen, zyn er zeer sterke aan wy zingen, dat de vier jeugdige avontu riers zich hebben schuldig gemaakt aan de in den middag van den Tweeden Paaschdag gepleegde opensluiting van een brandkast in het kantoor van een manufacturenhandel in de Jodenbreestraat, waartoe de daders zich via de achterzyde van het gebouw toe gang hadden verschaft. De buit bestond uit een bedrag van f 600.terwyl aanvanke- lyk ook een chèque ter waarde van 900. werd vermist, die later is teruggevonden. De jongens waren n.L in het bezit van veel geld, toen zy in een winkel te Amers foort wat wilden koopen. Deze vertrouwde het zaakje echter niet en waarschuwde de politie. By onderzoek bleek de politie, dat de beide zoontjes van De Groot hun vader een bedrag van 240 hadden overhandigd, onder mededeeling, dat zy dit geld gevon den hadden. Zy werden door de politie in verhoor ge nomen, die hun tal van vragen in verband met den diefstal deed. De ontkenning op die groote en strenge vragen volhouden ging echter niet. En lang- zaam-aan brak de zucht door om dien stryd gewonnen te geven, de leugens werden zwakker, de antwoorden verward en ten slotte wist de politie wat zy weten wilde: De inbraak by Koperberg opgelost. Hier staan de schuldigen, de daders, die een kantoor binnendrongen, een sleutel zochten en een stalen deur ontsloten Een bedrag van zestig gulden bleken de jongens onderweg reeds te hebben opge maakt. Uit de kous van een hunner kwamen nog een briefje van honderd en vier van tien te voorschijn! De vier jongens zullen heden, Donderdag, naar Amsterdam worden overgebracht, waar zy op het politiebureau Jonas Daniël Meijerplein aaji een verhoor zullen worden onderworpen. Het staat nog niet vast, wie van het vier tal het kantoor is binnengedrongen. Ook al hebben zy allen geprofitee,rd van het ge- stolene, toch is het nog geenszins zeker dat alle vier aan diefstal schuldig zyn. Het vermoeden is echter gewettigd, dat zy in gemeenschappelyk overleg gehandeld hebben. Wellicht zyn twee hunner het per ceel aan de Jodenbreestraat binnengegaan, terwyl de anderen op den uitkyk hebben gestaan. De ouders zyn door de politie op de hoog te gebracht van de arrestatie te Amersfoort. De oudste jongen van De Groot, de 14- jarige Leendert, is vroeger reeds, nadat hy van huis was weggeloopen, door een inspec teur van politie te Amsterdam op een schuit aangetroffen. Hy zeide toen, dat hy daar had overnacht. OFFERBLOKKEN GELICHT. Woensdag heeft een inspecteur van poli tie te Roermond den 29-jarigen P. uit België op heeterdaad betrapt, toen deze met een VRIJDAG 17 APRIL. Hilversum I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoan. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gramofoon en KRO-orkest. 2.00 Orgelconcert en gramofoon. 4.30 De KRO-boys en causerie over „Bloembollen" (5 uur). 6.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 6.20 De KRO-Melodisten. 7.15 Jhr. dr. Mollerus over Brazilië. 7.35 Gramofoon. 8.00 Berichten en KRO-orkest, afgewis seld door het Meistersextet. 9.30 De Winnubst-herdenking, door J. Wilbrink. 9.45 Joh. Winnubst-herdenking. Uitvoe ring Slotgedeelte van „Jerusalem", voor so listen, koor en orkest. 10.20 Gramofoon (10.30 Berichten). Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 GramofoonpL 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwyding VPRO. 10.15 Causerie. GramofoonpL 11.00 Voordracht. GramofoonpL 12.00 GramofoonpL 12.30 Kovacs Lajos' orkest en gramo- foonpl. 2.10 Causerie. 2.30 Omroeporkest en soliste. 4.00 Variatie concert. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Orgelspel. 6.00 Jack de Vries' Internationale. 7.00 Lezing. GramofoonpL en Berichten. 8.05 Causerie. 8.30 Zang en piano. 9.00 Lezing. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Tooneelkroniek. 10.45 Berichten. Jazzmuziek en Gramo foonpL Droit wich, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Rutland Square en New Victoria orkest. 12.50 Dansmuziek. I.35 Strijkorkest m. m. v. viool en piano. 3.20 BBC-Northern orkest m. m. v. solist. 4.35 Emilio Colombo's orkest. 5.35 Vocaal en instrumentaal concert. 6.50 Viool en cembalo. 7.50 Dansmuziek. 8.35 Hoorspel. 10.40 BBC-orkest m. m. v. solist. II.35 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M 12.35 Orkestconcert. 4.20 Trio-concert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Operette-uitzending. 11.351.05 Orkestconoert. K e u 1 e n. 456 M. 11.20 Verzoekprogramma. 11.35 Weragkamerorkest. 3.20 Literair-muzikaal-programma. 5.20 Leipziger Symphonie-orkest en s list. 7.20 Causerie. 10.20—11.20 Operette. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Dansmuziek. 1.502.20 GramofoonpL 5.20 Populair concert. 6.35 Zigeunermuziek. 7.20 GramofoonpL 8.20 Omroeporkest en radlotooneel. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 GramofoonpL 12.40 Zang. 12.50 Zigeunermuziek. I.502.20 GramofoonpL 5.20 Omroeporkest. 6.35 GramofoonpL 6.50 Trio-concert. 7.35 Zang. 8.20 GramofoonpL 8.35 Symphonie concert. 10.4011.20 GramofoonpL Deu'schlandsender, 1571 M. 7.30 RadiotooneeL 8.20 Populair concert 9.20 Berichten. 9.50 Trio-concert. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf le Leiden, 3e Programma. 8.00 Brussel VL 9.20 Keulen. 10.1010.35 DeutschLsender. II.20 Kaïlundborg. 12.05 Parijs R. Pl.m. 13.05 Brussel VI. 14.20 London Reg. 14.50 Parijs R. 15.50 London Reg. 16.20 Parijs Radio. 17.20 Keulen. Pl.m. 19.10 Beromünster. 19.50 München. 21.20 Motala of diversen. 22.20 Brussel VL 22.30 Weenen of diversen. 4e Program n a 8.05 Parys R. 8.20 diversen, 10.35 London Reg. 11.20 Droit wich. 18.20 diversen. 18.50 London Reg. 19.50 Droit wich. 20.35 Gram.muz. G. R. D. 22.40 Droitwich. (Wyzigingen voorbehouden). lymdraad geld stal uit een offerblok in de H. Hartkerk aldaar. Al eerder vermoedde men, dat op een of andere wijze de offerblokken gelicht wer den. Toen de man betrapt werd, trachtte hij nog te vluchten, doch hy werd door burgers opgevangen en aan de politie uit geleverd. P. heeft bekend, voor de derde maal in deze kerk geld gestolen te hebben. KERKNIEUWS NIEUWE DEKEN VAN MONTFOORT. Pastoor W. H. de Grijs, uit IJselstein, benoemd. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den Zeereerwaarden heer Pastoor- Deken A. W\ Heinen te Bunnik op zyn ver zoek eervol ontslag verleend als Deken van hét Dekenaat Montfoort en heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat Montfoort den Zeereer waard en heer W. H. de Grijs, pas toor te IJselstein. RECHTZAKEN OSSCHE ZAKEN VOOR HET BOSSCHE HOF. Terzake van den roofoverval in den nacht van 28 op 29 April 1930 by Jan van Grins- ven te Nistelrode, waar 15.een horloge, zoomede spek en eieren werden gestolen, had de rechtbank den arbeider M. J. de Reuver tot twee jaar, den arbeider A. W. van Bakel tot twee jaar en zes maanden en den landarbeider W. H. Tunnissen tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. De advocaat-generaal van het Bossche Hof eischte thans voor de Reuver bevestiging van het vonnis, tegen van Bakel vier jaar en tegen Tunnissen zeven jaar gevangenis straf. Koos je van Galen had zich weer te ver antwoorden voor de inbraak by C. Pijnap pel te Heesch, gepleegd in den nacht van 23 op 24 November 1928, waarby 700.werd gestolen. Hy was hiervoor door de recht bank tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf veroordeeld. Verdachte maakte de op merking, dat hij in 1933 met drie jaar ge vangenis gestraft was, dat hy daarna vier maanden voorarrest heeft gehad en iin deze zaken tezamen 6 y, jaar, in totaal dus tot tien jaar en tien maanden is veroordeeld, Hij vindt dat wel een beetje veeil, omdat hy zoo „bereidwillig" geweest is alles te bekennen. Anders zou men veel niet te weten zijn gekomen. Hij heeft ook bekend, omdat hy zyn leven wil verbeteren. De presidient: volgens inspecteur van Kempen hebt u 105 misdrijven op uw geweten. Ver dachte: het waren er maar 37, de rest is voor rekening van anderen. De advocaat-generaal, rekening houden de met andere aan verdachte opgelegde straffen, eischt bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Ten slotte stond terecht de Ossche arbei der Kooske de Bie, die met Koostoe van Galem en Dotje van Birne de inbraak te Heesch heeft gepleegd. Ook werd aan ver dachte nog een roofoverval ten laste ge- gelegd. Verdachte ontkende, maar zyn me dedaders legden bezwarende verklaringen af. De advocaat-generaal eischte tegen ver dachte bevestiging van het vonnis van de rechtbank, waarby de Bie veroordeeld was tot acht jaar gevangenisstraf. De uitspraak in deze zaken geschiedt over veertien dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank veroordeelde den monteur P. de R. uit Capelle a. d. LTssel. wegens oplichting ten nadeele van een ju welier te Leiden, conform den eisch, tot één jaar gevangenisstraf. De chauffeur S. van G. uit Bodegra ven, die op 15 December j.i. te Boskoop opzettelyk uit minnennyd met een auto op zyn gewezen verloofde in reed en daarby zyn tweelingbroer verwondde, werd, we gens bedreiging en wegens het veroorza ken van lichamelyk letsel door schuld, ver oordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, met intrekking van het rijbewys gedurende één jaar. Gemeente-ontvanger tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld De Bredasche rechtbank veroordeelde heden J. B., gewezen gemeente-ontvanger te Gilze-Ryen, wegens door hem gepleeg de verduisteringen van bedragen uit hem toevertrouwde kassen tot een totaal be drag van ongeveer f4.000, welk bedrag intusschen grootendeels is aangezuiverd, tot acht maanden gevangenisstraf, waar van vier voorwaardelijk, met een proeftyd van drie jaar en aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was tien maanden gevangenis straf, waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee W»*,

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10