DINSDAG 14 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KORFBAL DE „FLUKS"-SERIEWEDSTRIJDEN. De korfbaldag van Fluks had een vlot en sportief verloop en mag in allen deele als geslaagd worden beschouwd. De wedstrij den in de eerste klasse mochten er zijn. De sterkte der twaalftallen ontliep elkaar niet veel, waardoor de animo er tot het einde toe inbleef. Deetos en H.S.V. hadden enkele invallers. Fluks was over het geheel goed in vorm. In deze afdeeling werd een geheele competitie gespeeld van wedstrijden, die tweemaal twintig minuten duurden. Achtereenvolgens werden gespeeld de wedstrijden: FluksH.S.V. 3—2. De gastheeren be gonnen goed. In dezen eersten wedstrijd na- meii ze de leiding door Nieuwland. Van Ba len maakte daarna gelijk, waarna De Wolf voof 21 zorgde H.S.V. stelde dan alles in het werk weer gelijk te komen en was in den aanval ook zeer gevaadlijk. Maar tegen het eind vergrootte De Wolf den Leidschen voorsprong tot 31 waarna Heber in de laatste minuut nog 'n doelpunt zette. 32. FluksDeetos 15. Dadelijk werd flink aangepakt. Na 10 min. maakt Trairbach met een ver schot 01, welke stand in de eerste helft niet gewijzigd werd. In de tweede helft maakte dezelfde speler er «poedig 02 van en kort daarna was het 03 door Wederaeyer. De Wolf maakte vlak daarop het eenige tegenpunt, waarna voor Deetos Monfrooy nog tweemaal de mand vond. H.S.V.Deetos 33. In de eerste helft mam H.S.V. .tweemaal de leiding en beide malen maakve Deetos gelijk. Na rust von den beide twaalftallen nog eenmaal den korf en het eind was een gelijkgespeelden wedstrijd. DeetosFluks 02. In den middag nam Fluks revanche op den 15 nederlaag van den ochtend De eerste helft bleef zonder doelpunten. Na de rust nam Fluks de lei ding door Rijnsburger en spoedig zorgde De Wolf voor het tweede punt. H.S.V.Deetos 3—0. Ook tegen H.S.V. was Deetos niet gelukkig en wist geen en kel doelpunt te maken. Vóór rust behaalde H.S.V. één doelpunt door Van Balen, die in de tweede helft ook het tweede punt maak te. Daarna zorgden dameshanden voor het derde doelpunt. H.S.V.Fluks 22. In de eerste helft veroverde Fluks zich de leiding door een doelpunt van Mevr. N. Nierop. In de tweedé helft maakte Van Balen met een mooi schot spoedig gelijk Na een mooi aanvalsspei tus- schen Nieuwsland en Van Nierop bracht eerstgenoemde weer de leiding aan Fluks, imaar een fout in de Fluksverdediging gaf aan Kasten gelegenheid om gelijk te ma ken. (2—2). D e p r ij z e n. De eerste prijs in deze afdeeling, een fraai zilveren plaquette, voorstellend Fluks-korf met bal, door bloe men omgeven, werd alzoo door Fluks I zelf behouden. De tweede prijs, de zilveren eikentak, kwam aan H.S.V., terwijl voor Deetos nog een medaille als troostprijs beschikbaar was. De tweede afdeeling. Ook in deze afdeeling ging het geani meerd toe. Hier werd een halve cömpetie gespeeld met de navolgende uitslagen: A.L.O.—Fluks II 0—2, G.K.V.—Samos 2—2, Fluks II—G.K.V. 4—2, ALO—Samos 0—7, Samos—Fluks II 3—0, G;K.V.—A.L.O. 2—0. De eerste prijs, een zilveren wisselbeker werd gewonnen door Samos. De 2de prijs, een zilveren medaille, kwam aan Fluks II. De 3de, eveneens een zilveren medaille, kwam aan G.K.V. De 4de prfls, een bronzen medaille was voor A.L.O. De veteranenwedstrijd. In het middaguur verschenen twee Fluks- veteranen twaalftallen tegen elkaar. Er waren speelsters en spelers uit den oprich- tingstijd, uit het glorie-tijdperk en van later datum. Er werd gespeeld met een ernst, alsof het een kampioenschap gold en niet minder dan negen punten werden in drie kwartier gemaakt. Het eene twaalftal won van het andere met 54. De eerstvol gende dagen zullen de spieren en gewrich ten van velen wel stijf en pijnlijk zijn! Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter, de heer S, Buys, met eenige toe passelijke woorden de prijzen aan de win naars uit. Bij zijn dankwoord aan de scheidsrechters, richtte hij in het bijzonder een woord van hulde aan den heer Schmidt, die als scheidsrechter Fluks vanaf de op richting heeft gekend en trouw op de serie- dagen aanwezig was. Waar de heer Schmidt gezegd had. dat dit de laatste maal zou zijn, werd hem door den voorzitter namens Fluks een klein aandenken geschonken in den vorm van een zilveren lucifersstandaard. Tot slot werd aan de winnende veteranen als prijs een taart overhandigd. Zoo was het einde van dezen korfbaldag gekomen, waarop Fluks met genoegen en met trots als op een uitstekend geslaagden dag mag terugzien. RUGBY FRANKRIJK B—NEDERLAND 50—5. Op het sportterrein van het Pare Saint Maur te Parijs heeft de landen wedstrijd Frankrijk b--Nederland plaats gehad, de eerste ontmoeting van onze ploeg op Fran- schen bodem. De Hollanders waren niet opgewassen tegen het spel der Franschen en leden een verpletterende nederlaag: i0—5. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. De uitslagen van de openingswedstrijden op Tweeden Paaschdag luiden als volgt: Series voor amateurs en onafhankelijken- le serie: 1. Arnds; 2e serie: 1. Op den Berg, 3e serie: 1. S. Duin; 4e serie: 1. B. Leene. Finale: 1. B. Leene, 2. S. Duin, 3. Arnds. 4. Op den Berg. Wedstrijd a deux over 800 Meter: le rit: 1. Scherens, laatste 200 M. 13 1/5 sec., 2. Ge- rardin. 2e rit: 1. Richter, laatste 200 M. 13 1/5, 2. G. Leene. 3e rilt: 1. Scherens, 2. G. Leene. 4e rit: 1. Richter, 2. Gerardin. 5e rit: 1. G. Leene, 2. Gerardin. 6de rit: 1. Richter, 2. Scherens. Wedstrijd over 800 Meter tusschen G. Leene, Richter, Gerardin en Scherens: 1. Richter (D.), 2. Scherens (B.), 3. Gerardin (Fr.), 4. G. Leene (Nederl.). Aanval op het wereldrecord over 1/4 mijl of 402.33 Meter. Het oude record staat op naam van Lawson, Amerika, met 23 4/5 sec. Scherens, tijd 25 2/5 sec.; Richter, tijd 25 2/5 sec.; Gerardin, tijd 26 2/5 sec.; Leene, tijd 25 3/5 sec. 2 x 40 K.M. achter groote motoren tus schen Ronsse, Wambst, Snoek, Alkema en Gramser. Eerste rit: 1. Ronsse (België) 33 min. 16 sec.; 2. Gramser (Holalnd) op 50 Meter; 3. Alkema (Holland) op 170 Meter; 4. Snoek (Holland) op 230 Meter; 5. Wambst (Frank rijk) op 300 Meter). Tweede rit: 1. Ronsse, tijd 30 min. 52 3/5 sec.; 2. Gramser op 395 Meter; 3. Wambst op drie ronden en 180 Meter; 4. Snoek, op zeven ronden en 95 Meter; 5. Alkema op gegeven. Totaal uitslag: 1. Ronsse, 2 p., 2. Gramser, 4. p., 3. Wambst, 8 p., 4. Snoek, 8 p., 5. Al kema, 8. p. Totaal uitslag wedstrijd voor professio nals: 1. Richter, 4 p., 2. Scherens, 6 p., 3. Gerardin, 9 p., 4. G. Leene, 9 p. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GOUDA De uitslagen van de gistermiddag op de wielerbaan „Gouda" gehouden internatio nale wielerwedstrijden luiden als volgt: Achtervolging over 5 km. maximum: A. Cattel haalt Van Schijndel in na 21 ron den tijd 4 min. 43.8 sec. 5 k.m. voor Amateurs: 1. Brimme 7 min. 24.8 sec., 2. D. van Vliet, 3. H. Jansen en 4. van Maren. Sprintfinale der verliezers om de derde en vierde plaats 1. Huertgen 11,0 sec., 2. Heslkiga. Finale der Winnaars om de eerste en tweede plaats: 1. Wals, 2. Riethoven. Afvalwedstrijd voor profs en onafhan- kelijken: 1. Lóncke, 2. Matena, 3. Ver schoor. 80 KM. koppel wedstrijd met vier klasse menten: 1. WalsW. Vroomen, 16 p. Op een ronde: 2. BuysseLoncke 14 p. 3. van Schijndelvan de Broek 2 p. Op twee ronden: 4. RauschHuertgen 11 p. 5. HeslingaMatena 2 p. 6. Van der RuitCattel 1 p. Op drie ronden: 7. RiethovenVerschoor 7 p., 8. Biesheuvelvan Star 2 p. Door een dreigende regenbui werd de koers veertig ronden, zijnde ongeveer 61/2 K.M., voor het einde gestaakt. De tijd be droeg 1 uur 55 min. 42 sec. DE WEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. Op Paasch-Maandag opende de Gooische wielerbaan te Hilversum het seizoen met internationale wedstrijden, waaraan o.m. de winnaar van de vierde Amsterdamsche Zesdaagsche Charlier deelname. In -het hoofdnummer een 50 K.M.-kop- pelwedstrijd waren behalve Charlier, die met zijn bekende Zesdaagsche partner De- neef reed, vooral de gebroeders Piet en Jan van Kempen favoriet. Piet van Kempen had tevoren zijn goe den vorm getoond, door in den Omnium wedstrijd (een sprint-wedstrijd en een klassements-wedstrijd over 16 ronden) zich superieur te toonen aan de andere 5 deelnemende profs: A. v. d. Linden, Jac. v. Egmond, P. Oszmella, Charlier en de Graeve. Zijn broer Jan reèd met de an dere deelnemers aan de koppelcourse te voren een 40 ronden-wedstrijd, waarin hij op zijn tegenstanders een ronde wist uit te loopen en zoodoende met flinken voor sprong won. In den amateursprintwedstrijd won v. Gelder van Amsterdam voor B. v. d. Voort uit Utrecht en van Laar (Hilversum). De koppelwedstrijd begon als het begin van een zesdaagsche met eert flinke jacht, waardoor het le klasseirient eerst na ruim 60 ronden verreden werd. Intusschen hadden P. en J. van Kempen reeds na 40 ronden een ronde voorsprong en daarmede feitelijk de overwinning reeds in den zak, want deze renners waren on- 1 getwijfeld superieur aan de medestrijders. Alleen CharlierDeneef kon hen evenaren en v. EgmondVeger. De uitslagen zijn: Sprintwedstrijd voor amateurs over 2 ronden (250 m.), Finale: 1. v. Gelder 18,8 sec., 2. v. d. Voort, 3a v. Laar. Omnium sprintwedstrijd professionals over 4 ronden: le rit: 1. P. v. Kempen 17.2 sec. 2. A. Degraeve. 2e rit: 1. Jac. van Eg mond 16.6 sec. 2. Charlier, 3. rit: 1 v d Linden 17 sec, 2. P. Oszmella. Om de 4e, 5e en 6e plaats: P. Oszmella 17.2 sec., Char lier, Degraeve óm le, 2e en 3e plaats: P. v. Kempen 17.8 v. d. Linden, Jac. v. Eg mond. 16 ronden-wedstrijd: 1. Charlier, 2. P. P. v. Kempen, 3. J. v. Egmond. Totaal-uitslag Omniumwedstrijd-profes- sionals: 1. P. v. Kempen 11 p., 2. Charlier 8 p., 3. Jac. v. Egmond 7 p., 4. v. d. Lin den 7 p, 5 Degraeve 5 p Totaaluitslag: 1. Jan v. Kempen 14 p. (met 1 ronde voorsprong). 2. A. Maes, 3. 1 J. v. Rijn, 4. Ungethum, 5. Veger 13 min. 36.8 sec. Achtervolging over 12 ronden om den brassard van de Gooische wielerbaan tus schen v. Laar (Hilversum) en T. Poepjes (Hilversum), gewonnen door v. Laar inge haald 45 meter, tijd 4.17.6 sec. Koppelwesdtrijd over 50 km.: 1. P. v. Kempen—-J. v. Kempen 15 p. Op een ronde: 2. CharlierDeneef 6 p. Op drie ronden: 3. J. v. EgmondVe ger 9 p. Op vier ronden: 4. A. DegraeveMaes 7 p., 5. Kisling v. d. Linden 1 p., 6. Bakker Thilieu 4 p., 7. OszmellaUngethum 1 p. 8 op 5 ronden: PoelwijkBriek. WEDSTRIJDEN TE HALFWEG. De uitslagen van de wedstrijden van gisteren luiden: Klassementswedstrijd voor onafhanke- lijken over 5 K.M. (25 ronden). 1. J. Rij- neveld, 16 punten, tijd 7 min. 38 sec. 2. K. Balk, 7 punten. 3. J. Vreeswijk, 6 punten. 4. B. van Dijk, 6 punten. Pei'soonlijke achtervolgingswedstrijd: Eerste rit: 1. H. Cuvelier, tijd 4 min. 21.8 sec. 2. R. Gielliet. Tweede rit: 1. J. de Reus, tijd 2 minuten 48 1/5 sec. 2. J. Spijker. Finale (over 20 ronden): 1. H. Cuvelier, 5 min. 58 2/5 sec. 2. J. de Reus, op 50 meter. Totaal-uitslag van den klassementswed strijd: 1. G. Wilderom, 9 min. 16 sec., 2. H. Ooms, 3. J. van Hal, 4. A. Koomen. Totaal-uitslag van den omniumwedstrijd: I. K. OomsG. Wilderom, 15 p., 2. J. van Ha.Al Koomen, 7 punten. Koppelwedstrijd over 50 K.M. (250 ron den). 1. Jan de ReusB. van Dijk, 19 pun ten, tijd 1 uur 18 min. 35 2/5 sec., 2. G. MarkusK. Balk, 11 punten. 3. R. Gielliet H. Vreeswijk, 10 punten. 4. H. Cuvelier— J. V. d, Moot, 2 punten. Op één ronde: 5. K. StiphorstJ. Spij ker 5 punten. 6. J. RijneveldK. Kruite- ma, 3 punten. NIEUW SWIFT Gistermorgen hield bovengenoemde ver eeniging haar voorlaatste competitiewed strijd bestaande uit een peletonwedstrijd. Allereerst startten de C-klassers die 35 K.M. moesten rijden. Er Verschenen hier 8 renners aan den start, doch al spoedig lag het geheele veld uit elkaar. Wim Rijs bergen haalde het stoute stukje uit om er alleen tusschen uit te trekken, doch werd voor het keerpunt wederom ingehaald. Bij het draaien bestond de kopgroep uit j J. v. d. Leest, C. Ouwehand, W. Rijsbergen, M. Segaar en P. Verberg op 100 meter ge volgd door W. Huisman, daarachter kwam het nieuwe lid W. Crama en tenslotte J. Hintzbergen, die door te laat komen al leen moest rijden. Op den terugweg dunde het hóofdpele- ton nog, daar P. Verberg met kettingpech had te kampen. De totaaluitslag was: 1. J. v. d. Leest, 2. Op een half wiel C. Ouwer- hand, 3. M. Segaar. 4. W. Rijsbergen, 5. J. Hintzbergen, 6. Huisman, 7. P. Verberg, 8. W. Crama. Vervolgens verschenen 0 B-klassers voor den zwaren wedstrijd over 85 K.M., n.l. H. en J. Krimp, J. Booman, J. Ribot, W. Burgy en W. van Rooyen. Ook hier werd in een zoo moordend tempo gereden, dat spoedig J. Krimp een achterstand kreeg. Mei hulp van zijn broer zette hij echter onverdroten door en na 30 K.M. kregen zij gezelschap van J. Ribot, die, alhoewel hij zeer moedig had gereden het tempo niet kon houden. Met hun drieën wisten zij herhaaldelijk achter de vluchte lingen te komen, doch .op het critieke mo ment gooiden dezen er weer een schopje op Drie minuten na de B-klas9e waren de A-klassers gestart en na 45 K,M. wisten zij de achterblijvers van de B in te loopen. Eerst hadden J. Bergman en J. Schüller getracht uit te loopen, hetgeen toen zij een voorsprong van 150 meter hadden door een lekke band van laatstgenoemde mis lukte. Na htm in de volgauto te hebben opgenomen, bleek ook Bergman weer te zijn ingeloopen, terwijl hij even daarna eveneens cpgaf. Het peleton der A klas- sers bestond toen uit de renners Rienk Riethoven, Ab. Strijk, K. de Haas, S. J. cle Jong en C. van Diemen. Door het herhaaldelijk demarreeren van Riethoven begon ook hier teekening in het veld te komen. Teneinde het peleton te dunnen demarreerde hij zoowat om de 200 meter. C. van Diemen was het eerste slachtoffer en moest wegens zadelpijn in de auto worden opgenomen. Het lid S. J. de Jong, welke in een jaar niet had gereden en schitterend van zich af had gebeten, kon evenais K. de Haas de demarrages van Strijd en Riethoven niet meer volgen en moest lossen. Zijn versnel ling was ook niet de juiste voor dit zware traject. Intusschen waren 60 K.M. afgelegd en nu kwamen pas de wegloopers der B. klasse n.l. Bosman, Burgy en van Rooyen in zicht, welke na een vijftal kilometers door Strijk en Riethoven werden ingeloopen. Gezamen- 1 lijk ging het toen verder tot Bosman door 1 een lekke band tol moest betalen. Na van wiel te zijn gewisseld ging hij met J. Ri bot. die keurig volhield, verder. Twee A en twee B-klassers vormden toen den kopgroep en hier werd in een straf tempo kopgeloopen. v. Rooyen en W. Burgy hebben hier prachtig werk -ver richt. Vooral laatstgenoemde, alhoewel hij pas kort rijdt, schroomt niet zwaar werk te doen en komt steeds beter in vorm. Twaalf kilometer voor de finish kreeg van Rooyen na een demarrage van Strijk een inzinking waar hij niet vlug genoeg kon doorkomen, terwijl twee kilometers ver der Burgy met hetzelfde euvel te kampen kreeg. Gf=cn van beiden dacht echter aan opgeven en bleven stug volhouden. Riethoven en Strijd gingen samen op den eindstreep af, waar Riethoven door j zijn betere sprintcapaciteiten de overwin- ning wist te behalen. De totaaluitslag der A klasse was: 1. I R. Riethoven, 10 p. 2,. Ab. Strijk, 8 pt., 3. 1 K. de Haas 6 p., 4. S. J. de Jong 4 p. In de B klasse wist W Burgy zijn twee de achtereenvolgende overwinning te be halen, 2. W. van Rooyen, 3. J. Krimp, 4. H. Krimp. De renners R. Riethoven, Alb. Strijk, K. de Haas, W. Burgy, W. van Rooyen, J. v. d. Leest en C. Ouwehand, kwamen allen in het bezit van een eierenpremie. MOTORSPORT WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Houtop wint de vier hoofdprijzen. Onder buitengewoon groote belangstel ling (alle rangen waren vrijwel uitver kocht) hebben gistermiddag te Alkmaar de eerste motorgrasbaanraces van het seizoen plaats gehad. Deze wedstrijden zijn een groot succes geworden voor den Utrechte naar Houtop, die met zijn Rudge in de vier hoofdnummers zegevierde. Houtop heeft dezen middag het publiek verrast met zijn zeer snel „broad-siding"-systeem, waar door hij in de bochten weinig tempo ver spilde en zijn tegenstanders daardoor de baas was. Duidelijk kwam dit naar voren in de duels, welke hij leverde met v. Dijk. Diens Eysink was snéller, maar Houtop sloeg van Dijk steeds door snel en zuiver der bochtenwerk. De races waren over het algemeen zeer spannend. De oorzaak hier van was, dat dezen keer zooveel mogelijk in manches gereden werd, waardoor als het ware om elke plaats in de groep ge vochten werd. Hoe snel er wel gereden is, op de gras- baan, blijkt wel uit de gemaakte tijden. Houtop, van Dijk en Hartman Jr. maakten in den loop van den middag elk een snel ste ronde van 26.4 sec, waarna Houtop in de langebaanraces voor seniores 600 c.c. dezen tijd verbeterde tot 26.2 sec., het geen een gemiddelde van 98.6 K.M. betee- kende. De wedstrijden hadden een vlot verloop en waren om half vijf afgeloopen. De uitslagen waren: Nieuwelingen tot 250 c.m.3 1. M. v. d. Linden (Rudge) in 3 min. 14.2 sec. 2. W. Dijs (Mötoeacoche) In 3 min. 15 sec. Nieuwelingen tot 350 c.m.3. 1. W. Pe ters (Jap.) in 3 min. 14 sec. 2. J. Huykman (Velocette) in 3 min. 25.6 sec. Juniores tot 350 c.m.3. 1. Q. v. d. Borg (HJD.) in 2 min.58.2 sec. 2. G. Moeke (B. S. A.) in 2 min. 53.6 sec. Juniores tot 500 c.m.3. 1. Jan Rijk (Ariel) 3 p. 2. H. Buys (Douglas) 6 p. 3. J. v. Zpn (Jap) 11 p. Seniores tot 350 c.m.3. 1. J. Houtop (Rud ge) in 2 min. 50.4 sec. 2. J. Iesberts (Lady) In 2 min. 50.6 sec. 3. A. Hartman (Motosa- coohe) in 2 min. 52.6 sec. Seniores tot 500 cm. 3. 1. J. Houtop (Rudge) 2 min. 45.6 sec. (4 punten). 2. G. van Dijk (Eysink) 2 min, 45.8 sec., 5 p. 3. A.- Hartman (Britsh Excelsior) 2 min. 56.6 sec., 11 punten. 4. H. Hamers (Royal En- feid) 12 punten. De tijden zijn die, welke de betreffende renners als de beste in hun manche maak ten. Langebaanwedstrijd 500 c.m. 3 seniores. 1. J. Houtop (Rudge) 4 min. 36.6 sec. 2. G. van Dijk (Eysink) 4 min. 43.4 sec. 3. P. v. Aartsen (New Rapid) 4 min. 53.8 sec. Langebaanwedstrijd 350 m.c.3 seniores. 1. J. Houtop (Rudge) 4 min. 50,2 sec. 2. J. Iesberts (Lady) 4 min. 51.2 sec. 3. P. Mal ler (Velocette) 4 min.. 52.4 sec. 4. Jac. Al (Royal Enfield) 4 min. 53.2 sec. AUTOMOBILISME MOLENRALLYE VAN DE KNAC. De molenrallye van de Kon. Ned. Auto mobielclub wordt gehouden op Zaterdag 9 Mei a.s. Deze tocht met een sportief-toe- ristisch tintje zal de deelnemers in de ge legenheid stellen een bezoek te brengen aan eenige van de meest bekende en merk waardigste molens, welke aan ons polder land zijn eigenaardige bekoring verleenen. Het traject is ruim 80 km. lang: In de routebeschrijving, welke bij het vertrek te Gorinchem zal worden verstrekt, zal op verschillende bezienswaardigheden de aan dacht worden gevestigd. Het eindpunt is te Gouda. De inschrijving sluit op 3 Mei of zooveel eerder als het maximum van 100 wagens is bereikt bij het secretariaat van de KNAC. GROOTE PRIJS VAN MONACO. Caracciola winnaar. De eerste belangrijke automobielwed strijd van het seizoen, de Grand Prix van Monaco, werd op Tweeden Paaschdag ver reden met het resultaat, dat de eerste drie plaatsen respectievelijk bezet werden door Carracciola met Mercedes Benz, Varzi met Auto Union en Stuck, eveneens met Auto Union. De strijd voor de Grand Prix, welke thans voor de achtste maal werd verreden, was zeer fel. De beste coureurs en renwa- gens kwamen aan den start, voor een wed strijd, welke door de straten van Monte Carlo werd verreden. Achttien wagens wer den gestart, slechts 9 kwamen door de finish. Honderd maal moest het traject worden gereden en de afstand was 318 kilo meter lang. Het eindresutlaat was: 1. Caracioola met Mercedes Benz, 3 uur, 49 min. 30,4 sec. ge middelde uursnelheid 83,195 K.M. 2. Varzi met Auto Union, tijd 3 uur, 51 min. 9,5 sec. 3. Stuck met Auto Union, 3 uur, 49 min. 21,2 sec. Een ronde achterstand: 4. Nuvolari met Alfa Romeo, 3 uur, 49 min. 54,6 sec. Met drie ronden achterstand: 5. Farina, met Alfa Romeo. 3 uur, 49 min. 56,9 sec. 6. Wimolle met Bugatti, 3 uur, 51 min. 14,9 sec. Met zes ronden achterstand: 7. Sommer met Alfa Romeo, 3 uur, 51 min. 17,4 sec. Met dertien ronden achterstand: 8. Gher- si, met Maserati, 3 uur, 50 min. 6,8 sec. WANDELSPORT DERDE D.H.A.K.-MARSCH. Gisteren heeft de Diocesane Haarlemsche Athletiek Kring voor de derde maal den jaarlijkschen wandelsportdag te Leiden ge houden. De organisatie was opgedragen aan „De Bataven" die zich zeer goed van hun taak hebben gekweten. De marsch is dan ook succesvol verloopen. Precies 12 uur marcheerde het Bataven- peleton af naar de bloembollenstreek. Over Voorhout ging het naar Noord wij kerhout en vandaar naar Noordwijk, waar een half uur werd gerust in het Juvenaat. Daarna ging het over RynsburgOegstgeest weer op Leiden aan, waar allen nog geheel fit van dezen heerlijken wandeltocht precies te vijf uur aankwamen. Onder de verschillende groepen viel in het bijzonder de Leidsche Burgerwacht op, die door hun keurig marcheeren een zeer goeden indruk maakten. Na aankomst in oafé „Royal" sprak de heer Averdieck een kort woord. Vervolgens reikte hij de prijzen uit. De beker voor de grootste groep zal later uitgereikt worden als de D.H.A K.-marsch in alle plaatsen van het Diocees is gehouden. „De Prlncevlag" afdeeling Leiden, De afdeeling wandelsport van bovenge noemde vereeniging heeft gisteren deelge nomen aan de uitgeschreven „Rond den Haag" masrehen (40 K.M.). Als prijs is aan elk der deelnemers uit gereikt een verguld kruis en een corpeprijs voor de vereeniging; tevens een extra-prijs (verguld zilveren medaille) voor de best marsch eer ende groep. PAARDENSPORT COURSER TE DUINDIGT. De resultaten der gisteren op Duindigt gehouden openingswedstrijden luiden: Auroraprijs, prijzendraverij vierde klasse, afstand 1740 meter. Eerste serie: 1. Young Henriot (eig. J. de Vlieger); 2. Zonnekind (eig. A. Sierdsma); 3. Zita V (eig. A. Vringer). Tweede serie: 1. Zus Braun (eig. Stal Val keveen); 2, Xerxes (eig. mevr. K. v. Wie- ringen-Resalman); 3. Zoon van Silladar (eig. J. A, Mooy). Arabellaprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door dames, afstand 1200 meter. 1. Evian (eig. W. H. Habraken); 2. Trómmelin (eig. W. M. Habraken). Eerste Heerrijdersprijs, prijzendraverij eerste klasse, afstand 2020 meter. 1. Willy Belwin (eig. E. G. in 't Veen); 2. Uptodate (eig. J. de Haan Jzn.). Astaprijs, prijzendraverij -tweede en der de klasse, afstand 2040 M. 1. Welvaart van Duindal (eig. J. de Vlieger); 2. Yankee Scott (eig. Stal B). Alcantaraprens, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door jockey's, afstand 1800 meter. 1. Re- sevine (eig. luit. G. L. Kepper); 2. Telville (eig. P. van Son); 3. Maikater (eig. D. Mod derman). Albatrosprijs, heatprijzendraverij, eerste klasse, afstand 1700 meter, le heat: Epinard III (eig. Stal B.); 2. heat: Determination (eig. J. de Vlieger); 3e heat: Xuthus (eig. W. H. Geersen). Beslissing: 1. Determina tion; 2. Epinard III. ZEILEN INTERNATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN TE MEULAN Fraaie overwinningen der Nederlanders Op den eersten dag der internationale zeilwedstrijden, welke op de Seine bij Meulan worden gehouden, hebben onze landgenooten enkele fraaie successen be haald. In den wedstrijd der Olympiajollen belegden onze landgenooten de drie eerste plaatsen, terwijl in een tweede race voor Olympiajollen tusschen Frankrijk en Bel gië, de Belgen op de bovenste plaatsen beslag wisten te leggen. De resultaten van den eersten dag waren: Olympiajollen: Frankrijk aBelgië. 1. van den Abeele (B.), tijd 1 uur 4 min. 22 sec. 2. Vos (B.), 3. de Neve (B.), 4. Le brun (F.), 5. Herbulot (F.), 6. Laverne (F) Frankrijk bNederland: 1. Scholtz (N.), tijd 1 uur 20 min. 45 sec., 2. Borgerhoff Mulder (N.), 3. Kaghelland (N.), 4. Lorry (F.), 5. Desouches (F.), 6. Perrisol (F.), Chat-klasse. Clubwedstrijd: Cercle de la Voile de Pa risKoninklijke Ned. Zeil- en Roeivereen. Eerste race: 1. ir. Loefvan Marle (Ko ninklijke) tijd 1 uur 1 min. 5 sec., 2. Peytel Rambaud (C.V.P.), 3. Baerselman Bosch van Drakestein (Koninklijke), 4. BerthelotMazella (C.V.P.). Tweede race: 1. PeytelRambaud (C. V.P.), 1 uur 29 min. 50 sec. 2. Baerselman Bosch van Drakestein (Koninklijke), 3. Tr. Loeffvan Marle (Koninklijke), 4. Berthelot—Mazella (C.V.P.). Op den tweeden dag was het weer voor zeilen verre van gunstig. Er kon slechts één wedstrijd worden gehouden, ni. in de chat- klasse tusschen teams van de watersport- vereeniging „Loosdrecht", .de Bruxelles Royal Yacht Club en de Cercle de la voile de Paris. Het resultaat was: 1. Peytel-Ple (CVP) tijd 25 min. 15 sec.; 2. BaerseLman-Bosch van Drakestein (Loosdrecht); 3. Berthelot Laverne (CVP), 4. ir. Loeff-van Marle (Loosdrecht), 5. Demol Dehon (BRYC), 6. Van den Abeele-van der Aumera (BRYC). DE KAAG. Zaterdag en Zondag 25 en 26 April houdt de Kaag onderlinge zeilwedstrijden op de Kagerplassen ter oefening voor het a.s. zeilseizoen. De inschrijving bij den heer ir. J. C. van Hoolwerff (Middenlaan 56, Haar lem) staat open tot 22 April. Er kan in 16 klassen worden ingeschreven.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7