GRIJPT UW KANS!!! DINSDAG 14 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 OEGSTGEEST. Missie-tentoonstelling:. Onze ijvervol le parochieele Missie-naaivereeniging heeft gisteren wederom een tentoonstelling ge opend en daarmede de parochianen willen doen zien, wat met de recette van het vo rige is verricht en tevens de resultaten van haar arbeid te demonstreeren. Zooals we reeds eerder schreven, hebben wij veel waardeering voor deze vereeniging, waar van de leden iedere week een avond bij een komen om te werken voor dit prijzens waardig doel. Deze tentoonstelling staat wel in de belangstelling van vele parochia nen, doch helaas moeten wij constateeren, dat juist meerderen, die ruimer met aard- sche goederen zijn bedeeld, nog niet de tentoonstelling bezochten. Op met wit linnen gedekte tafels had den de dames de verschillende misgewa den, altaarkleeden enz. smaakvol geëta leerd. Men heeft echter niet alleen op ker kelijke zaken het oog gehad, want ook za gen wij een mooie collectie kinderjurkjes waarmee menig kind in de Missie kan worden verblijd. De opening der tentoon stelling werd verricht door pastoor de Vetten, die de vereeniging feliciteerde met haar eerste lustrum en verder aanbeval in de milddadigheid der parochianen. Spreker prees met hartelijke woorden den ijver der dames. Bij het aanschouwen kan men verbaasd zijn, dat alles in zoo korten tijd is vervaardigd. Spr. hoopt, dat de recette van deze ten toonstelling wederom de vereeniging in staat zal stellen haar werk op deze wijze voort te zetten. Hedenavond is de tentoonstelling ge opend tot tien uur; dan trekken de ver schillende loterijen. De Harmonie „Triumph" geeft onder leiding van den heer Jac. Kroon haar be- langlooze medewerking. Voor hedenavond zullen de verschillende nieuwe attractie ze ker aan het bezoek ten goede komen. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Gouden jubileum. Op Tweeden Paasch- dag heeft de heer C. Berg Nz. zijn gouden jubileum als Vincentiaan gevierd. Geheel in den geest van de St. Vincentius- vereeniging werd de herdenking van het heugelijke feit herdacht. In de vroeg-Mis vereenigden de confraters zich met den ju bilaris aan de H. Tafel om daarna aan een gemeenschappelijk ontbijt te samen te zijn tot een eenvoudige, maar vooral hartelijke viering en uiting van de gelukwenschen en waardeering voor een zoo lange broederlij ke samenwerking en stichtend voorbeeld van oprechte vervulling van het schoone werk van barmhartigheid. Hierbij ver- eenigde zich ook mede aan tafel de hoog- eerw. Deken, die in zijne belangstelling voor het liefdewerk de jubilaris geluk wenschte voor het voorrecht een halve eeuw te mogen werken aan het verheffen van den medemensch in den nood. De president, de heer Jac. de Jong, sprak namens de confraters, waaraan de heer J. Schouten, als secretaris met feiten uit de loopbaan van den jubilaris, waardeerende woorden toevoegde. Wel vereesrend was ook de aanwezigheid van den heer M. Th. Kompier, oud-presi dent en eerelid van de St. Vincentiusver- eeniging. De heer M. Th. Kompier was te gelijk met den jubilaris Vincentiaan gewor den, maar heeft door zijn vertrek uit de ge meente de 50 jaar niet kunnen voleinden. In echte oude vriendschap werden hartelij ke woorden gewisseld; het was een confe rentie waar de geest van onderlinge hoog achting tot elkaar en voor het levensdoel van deze mannen zich buitengewoon mocht uiten. Na deze inderdaad ware viering van een gouden feest van een Vincentiaan ging men uiteen. Veertig jaar getrouwd. Hoewel een veertigjarige echt vereeniging geen zeld zaam feit is, mogen wij het jubileum van den heer P. Turk en mej. C. Turk-Hoge- boom, dat gisteren gevierd werd, niet on vermeld laten. Er was voor het huis een eerepoort opgericht en zelfs had een feest commissie uit de buurt een feestgeschenk aangeboden. Na de kerkelijke viering kwam de Sint Jansfanfare uit de winterslaap voor een serenade, waarbij de hoogeerw. Deken het jubileerend echtpaar geluk wenschte 't Was in „de Muskadel" een vroolijke boel en het feest van de populaire „Oude Piet" is goed gevierd. ZOETERWOUDE (DORP). Jaarfeest St. Joseph Gezellenvereeni- ging. Hoewel het oorspronkelijk de be doeling was, om de viering van het Jaar feest te doen plaats hebben op Zondag 19 April a.s., kunnen wij eerst thans mede- deelen, dat dit niet het geval zal zijn, in verband met de Plechtige H. Communie, welke dien dag plaats heeft. KERKNIEUWS Eerste plechtige H. Mis. Gisteren heeft de weleerw. pater A. Wa lenkamp O.F.M. zijn plechtige eerste H. Mis opgedragen in de parochiekerk van de H. Elisa/beth en Barbara te Haarlem. De neomist werd bij het opdragen van het H. Misoffer door den zeereerw. heer pastoor H. v. Dijk als presbyter assistens de weleerw. paters T. Plekker O.F.M., uit Ven- ray, oom van den neomist, en J. Walen kamp S.J., uit Groningen, neef van den neo mist, geassiteerd. Caeremoniarius was de weleerw. heer Kapelaan A. v. d. Hoeven. De predicatie werd gehouden door den weleerw. pater T. Plekker. De plechtigheid had zéér veel belangstel ling van de zijde der parochianen. R. K. Bouwvakarbeidersbond. De aangekondigde ledenvergadering van 15 April kan wegens verhindering van den bondsvoorzitter niet doorgaan en zal tot nader datum worden uitgesteld. Zondagmorgen is door de brandweer een schoorsteenbrandje gebluscht in perceel Voldersgracht 22, bewoond door F. M. v. Z. R.K. Missie-naaivereeniging Het bestuur van de R.K, Missie-naaiver eeniging „St. Franciscus Xaxerius" ver zoekt ons te willen mededeelen, dat de jaarlijksche ledenvergadering op Vrijdag avond a.s. is uitgesteld. In verband daar mede kan de gewone naaiclub op dien avond doorgaan. Nederlandsche Biindenbond afd. Leiden. Op Zondag 26 April as. hoopt boven staande bond een uitvoering te geven in de Stadsgehoorzaal ten bate van het suppletie fonds van de stichting Nederlandsch Ge leidehondenfonds. De R.K. tooneelvesr. „Vondel" heeft zich bereid verklaard hiertoe hare welwillende medewerking te verleenen en zal voor het voetlicht treden met het blijspel in vier be drijven: „Het kostbaar leven", een stuk, dat zeer zeker de lachspieren danig in bewe ging zal brengen. Gezien het succes, dat „Vondel" heeft ge had met hare laatste opvoering van „Janus Tulp" verwacht men, dat de belangstelling thans niet minder moge wezen, temeer, waar het nu gaat ter bevordering van het schoone doel, n.l.: hulp aan blinden. De toegangsprijs is zoodanig gesteld, dat het als het ware voor niemand een bezwaar behoeft te wezen. Kaarten zyn verkrijgbaar by de be stuursleden van bovengenoemden bond, als ook bij bestuur en leden der R.K, tooneelv. „Vondel". SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN Vanochtend omstreeks zes uur miste de schipper IJzelenberg, varende in de Pro vinciale Vaart bij Eh%ft, plotseling zijn knecht, den 24-jarigen W. Ruggenberg uit Delft. Na langdurig dreggen heeft men om kwart voor twaalf het Ujk van den onge lukkige opgehaald. Waarschijnlijk is de knecht, die een ge oefend zwemmer was, tengevolge van de gladheid van het dek uitgegleden en met het hoofd tegen den rand van de boot ge vallen, waardoor hij bewusteloos in het water terecht is gekomen. DE GEVAREN VAN HET PAASCHVUUR. Meisje aan brandwonden overleden. Het vierjarig dochtertje van den heer W. Weyers te Lobith, dat gisteravond bij het aansteken van een Paaschvuur ernstige brandwonden had opgeloopen, is hedenmor gen onder hevige pijnen bezweken. BOERENHOFSTEDE AFGEBRAND. Hedenmorgen is te Hamingen bij Meppel de boerdery met woonhuis, eigendom van en bewoond door de families R, van 't Strik en L. Weide, door brand vernield. De oor zaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat kinderen in de hooischuur met j lucifers hebben gespeeld. 14 Koeien en zes j kalveren kwamen in de vlammen om, het overige vee kon worden gered. De geheele inboedel en verschillende landbouwwerk tuigen werden een prooi der vlammen. De brandweer uit Meppel verleende assisten tie, echter zonder resultaat. Alles is tot den grond toe afgebrand. Huis en inboedel wa ren verzekerd. STADSNIEUWS HET REIZIGERS VERVOER OP DE PAASCHDAGEN Door de N.Z.H.T.M. zijn op de lijnen Leiden: Den HaagScheveningen, Noord- wijk, Katwijk, en Haarlem, op lsten Paaschdag vervoerd 20866 (vorig jaar 25131), op 2den Paaschdag 38874 (v. j. 45302). Door de HS.M. zijn aan het station te Leiden op Paasch-Zaterdag 28150 plaats bewijzen afgegeven (v. j. 33150), lsten Paaschdag 1700 (v. j. 2250), 2den Paasch dag 4900 (v. j. 6900). In Leiden zijn aange komen op Paasch-Zaterdag 5000 reizigers (v. j. 5100), lsten Paaschdag 3300 (v. j. 3200), 2den Paaschdag 7400 (v. j. 8300). Mr. D. v. Eek heeft zijn ontslag genomen als lid van het hoofdbestuur der S.D.A.P. vanwege het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. (Dit is in den geest eener nieuwe reglementaire bepaling in de S.D.A.P.). St. Jos. Gez. Vereeniging. Gistermiddag te 1 uur had onder flinke belangstelling op eenvoudige wijze de ver jaardag-viering plaats van den vice- praeses. Na de opening met het vereenigingsge- bed sprak de heer W. Kohlbeck een woord van gelukwensch namens den Raad van Bestuur en prees de werkkracht en het op timisme van den Gezellenvader. De Senior sprak namens de leden en overhandigde den „oud-jarigen" praeses (wiens verjaar dag in de vasten' niet gevierd kon wor den) een envelop met inhoud. In zijn dankwoord sprak de vice-praeses zyn waardeering uit én voor den Raad van Bestuur én voor het commissariaat Als de wenschen in vervulling gaan hoopt hij in de Bez. Ver. nog veel goeds te be reiken. Noodig blijft echter vertrouwen in de leiding en werkzame trouw aan Kol- ping! Hedenavond kwart voor negen maand vergadering voor de Gezellen. Wie zijn plicht verstaat is natuurlijk aanwezig! Handelsregister K. v. K. 541. Tieleman en Dros. Leiden, Middel stegracht 107117. Fabrieken van ver duurzaamde levensmiddelen. Procuratie •/erleend aan: C. W. Tieleman. (H.P.). 762. N.V. Gebr. Bergman, Sassenheim, Teylingerlaan 69. Kweekerij en handel in Bloembollen enz. Het kantoor adres der N.V. is verplaatst naar 's Gravenhage, Korte Voorhout 13. Aan de Middelbaar Chemische School al hier is geslaagd voor het eindexamen mej. W. v. d. Laan te den Haag. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE MEULAN De resultaten van de op den laatsten dag j op de Seine bij Meulan gehouden interna tionale wedstrijden waren: I Olympiajollen: België—Frankrijk b: 1. j van den Abeele (België) tijd 1 uur 51 m. 15 sec. 2. De Neve (België), 3. Vos (Bel gië), 4. Lory (Frankrijk), 5. Dessouches (Frankrijk). Perrissol gedisqualificeerd. NederlandBelgië: 1. Borgerhoff Mul der (Nederland, tijd 1 uur 36 min. 15 sec. 2. De Neve (België), 3. van den Abeele (België), 4. NagcheHand (Nederland), 5. Vos (België), Scholtz (Nederland), gedis qualificeerd. Eindklassement: 1. België 3 overwln- gen. 2. Nederland, éen overwinning, 3. Frankrijk. Individueel klassement: 1. Borgerhoff Mulder (Nederland). Slechts twee weken stellen wij bij aanbreng van één abonné voor minstens 3 maanden een Heeren-armbandhorloge met verchroomde band of desgewenscht een Dames-armbandhorloge als premie beschikbaar. leder abonné in ons gewest, Doet zeker thans zijn best. LAATSTE BERICHTEN UITKEER ING AAN VEEWEIDERS De veréeniging van veeweiders en mes ters in Nederland heeft van den minister van landbouw en visscherij bericht ontvangen, dat hij bereid is aan de veewei ders en mesters, die door de abnormale tijdsomstandigheden in groote financieele moeilijkheden zyn geraakt, een eenmalige uitkeering van ten hoogste 20.per koe te doen. Onder veeweiders en mesters verstaat de ministers hen wier bedrijf voor drie kwart gedeelte bestaat uit veeweiderij. MEISJE TE DOORNSPUK DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD Auto rijdt daarna tegen een boom Gistermiddag omstreeks 5 uur is op den Rijksstraatweg tusschen Doornspijk en El- burg een vijfjarig meisje, dat bij haar grootmoeder mej. H. logeerde, toen zij ter plaatse den weg wilde oversteken, door een auto, komende uit de richting Nun- speet, gegrepen en op slag gedood. Doordat de bestuurder, de heer J. uit Er- melo, tengevolge hiervan de macht over het stuur verloor, reed de auto tegen een boom. De drie inzittenden werden allen min of meer gewond. De auto werd geheel in elkaar gedrukt. De politie onderzoekt de schuldvraag. BURGERLIJKE STAND INBRAKEN TE AMSTERDAM Naar wel duidelijk gebleken is, heeft het inbrekersgilde te Amsterdam tijdens de Paaschdagen geen rust genomen. Zoo heb ben tot dusver onbekend gebleven per sonen gebruik gemaakt van de afwezigheid van den filiaalhouder der firma Albert Heijn aan de Admiraal de Ruyterweg, door zich toegang te verschaffen tot zijn woning en daaruit den inhoud van de kas ten bedrage van ƒ600 te ontvreemden. De daders zijn tot de woning doorge drongen door de deur, welke niet geheel in de sponning sloot, los te wringen. Voorts is, door opensluiting van de voor deur, een oud gepensioneerde, die een zol derkamertje in de Jan van Galenstraat bewoont, beroofd van een bedrag van on geveer veertig gulden, dat zijn spaar duitjes vormde. Door verbreking van het op het por taal uitkomend branddeurtje zijn uit een bovenhuis in de Pieter van der Doesstraat tijdens afwezigheid van de bewoners der tig a veertig gulden ontvreemd. Ook tot een woning in de Rhijnvis Feithstraat hebben tot dusver onbekend gebleven personen zich toegang verschaft en daaruit een bedrag van ƒ35 gestolen. Tenslotte hebben enkele leden van het gilde zich, door inklimming aan de achter zijde toegang verschaft tot een manufac turenzaak aan de Jodenbreestraat. De bewoners van het bovenhuis, dat an nex is aan deze zaak, waren kort tevoren uitgegaan en toen zij in den namiddag terugkeerden, ontdekten zij, dat in 't kan toor de brandkast openstond en dat daar uit een bedrag van ongeveer ƒ600 en een cheque ter waarde van f 900 gestolen was. Overigens is gebleken, dat het den dieven nogal gemakkelijk is gemaakt, aangezien de brandkast geopend is met een sleutel, welke in het kantoor zelf was opgeborgen Cheque teruggevonden. Naar wij vernemen is de chèque ter waarde van ƒ900 in het kantoor terugge vonden, zoodat de firma thans nog alleen gedupeerd is voor een bedrag van 600 aan contanten, dat de daders hebben mee genomen. DE VERDUISTERING AAN HET POSTKANTOOR TE BAARN Omtrent de verduistering aan het post kantoor te Baarn door den brievenbestel ler van V. (zie Gem. Ber., 3de blad), ver nemen wij nog nader: Reeds geruimen tijd werden door het personeel verdacht, doch er viel tegen hem vermist, terwijl ook brieven verloren ble ken te gaan. Van V. werd door 't kantoor personeel werd verdacht, doch er viel hem nimmer iets te bewijzen. Woensdag j.l. echter zag de adjunct-commies N, Van V. een greep naar geld doen en hij heeft Van V. toen gelast zijn zakken leeg te maken, waarbij ook de bewuste 40 te voorschijn kwamen. Hoewel dus de verduistering reeds j.l. Woensdag werd geconstateerd, heeft men de politie hiermede eerst Zater dagmiddag in kennis gesteld. Van V., die circa 25 per week verdiend, heeft onlangs nog een huis voor belegging gekocht. Na gegaan wordt in hoeverre de aankoop van dit huis in verband staat met de genoem de verduisteringen. Tot heden heeft Van V. nog niets anders bekend dan de verduiste ring van de bovengenoemde 40. Hij zal morgen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Ambtenaren van den dienst van invoer rechten en accijnzen te Lunteren, hebben in samenwerking met de gemeente- en rijkspolitie hedenmorgen een inval ge daan in een perceel, bewoond door den heer N. K., op vermoeden van dranksto kerij. Inderdaad werd na eenig zoeken een LEIDEN. Geboren: Johannes Hendrik z. van J. J. v. d. Steen en G. H. Wiepking Teu- nis Adrianus z. van H. Spies en J. W. de Tombe Liese Lotte d. van J. J. A. Die ben en C. C. K. A. G. P. Ibel Pieter Hendrik Marinus z. van H. v. d. Veen en J. Burgersdijk. Ondertrouwd: P. J. Geertsma jm. 27 j. en A. C. v. Zonneveld jd. 27 j. W. v. d. Hoeven jm. 29 j. en E. v. d. Berg jd 26 j. A. Momberg jm. 23 j. en E. Mul- cer jd. 20 j. L F Philippo jm 27 j. en H. Kuiters jd. 22 j. Overleden: M. Guytv. d. Werf wed. 70 j. J. C. Brouwer m. 78 j. J. M. Bekooiv. d. Linden wed. 72 j. H. A. de Mooij m 55 j. D. A. Hus z. 3 j. H. E. v. d. Burgh d. 26 j. E. F. Jonk man dr. 31 j. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. compleet distilleertoestel met alle benoo- digde ingrediënten gevonden. Het toestel werd in beslag genomen en per auto naar Ede gebracht. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt, wegens clandestiene alcohol bereiding. Ook hij is naar Ede overge bracht, om voor den commissaris van po litie aldaar te worden geleid. Dit is binnen zeer korten tijd reeks de tweede clandestiene stokerij, die door de in deze omgeving ijverig speurende amb tenaren is ontdekt. Autotocht van de Koningin. Woensdagmorgen kwart over elven zal, zooals gemeld H.M. de Koningin een bezoek aan de „Primavera" brengen. Dinsdagmiddag zal een gezelschap Zwit ser s de „Primavera" bezoeken. Na bezich tiging van Rotterdam staat op het program ma een rondreisje door het land, waarbij o.a. Amsterdam en de bollenstreek betrokken zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Apri. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 523, idem II 2.9015.20, pieterselie f 0.601.90, prei 0.501.70, radijs 0.603.10, kropsalade 0.90—-5.10, selderie 1.40—2.30, per 100 kg.: kroten gekookt 711, witloof 2 15, spinazie f 8—15, uien 3.703.90, wor telen 8.4015.40, and-vie 210. LEIDEN, 14 April. Vette varkens. Aanvoer 170, zw. 164, licht 6. Pr. zw. 33 34, 1. 32, handel matig. AMSTERDAM. 14 April. vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 455 vette koeien, waarvan de jrijzen waren: le kwaliteit 5256 ct., 2e kw. 5250 ct., 3e kw. 3440 ct. jer KG. slachtgewicht. 84 melk- en kalf koeien 160200 per stuk. 60 vette kalveren: 2e kwaliteit 4656 ct., 3e kw. 3845 ct. per K.G. levens gewicht. 195 nuchtere kalveren 3.507.per stuk. 28 schapen 1518 per stuk. 493 varkens: Vleeschvarkens, wegens van 90110 per 4142 ct. per KG. slachtgewicht. Zware varkens 30^-40 ct., per KG. slachtgewicht. vette varkens 3839 ct. per KG. slachtge wicht. 4 paarden. Marktoverzicht Runde ren redelijke aanvoer, handel slepend, prij zen vast. Melkkoeien behoorlijke aanvoer, handel stil. Vette kalveren korte aanvoer en flauwe handel, prijzen onveranderd, nuchtere kalveren ruime aanvoer, vluge handel vast prijzen. Schapen weinig aan voer, en flauwe handel, varkens redelijke aanvoer, stugge handel, prijzen onveran derd. Paarden wegens geringe aanvoer geen noteering. ROTTERDAM. 14 April. Vee. Aanvoer 5267, paarden 179, magere en vette runde ren resp. 1570 en 788, vette graskalveren resj. 315 en 95, nuchtere kalveren 1654, schapen en lammeren 105, varkens 509. bokken of geiten 36. Prijs per K.G. Vette koeien 52, 45, 22—38, Vette ossen 46. 42. 3337, Stieren 14, 40, 2336, Vete kalve ren 90, 75, 5055, Schapen 41, 38, 30, Lam meren 40, 35, 29, Nuchtere slachtkalve- ren 30, 25, 20, Siachtpaarden 41, 34, 30, Varkens 33, 32, 31. Per stuk: Schapen 20 17, 12, Lammeren 18, 15, 10. Nuchter? slachtkalveren 7, 6, 4, id. Fokkalveren 12, 9. 7, SlachtpaaTden 160, 105, 75, Werk paarden 275, 175, 110, Hitten 120, 95, 65, Stieren 220, 170, 1C5, Kalfkoeien 190, 15. 100, Melkkoeien 195, 160, 115, Vaarzen 115. 95, 75, Pinken 95, 80, 65, Graskalveren 55, 35. 25. Vette koeien en ossen, aanv. iets korter, handel goed. pr. hooger, 1 prima koe 55. prima os 48, Stieren, aanv. minder, handel tamelijk, pr. hooger. Vette kalveren, aanv. aanmerkelijk ruimer, handel matig, pr. le en 2e kw. onveranderd, 3e kw. iets stijver. Schapen en lammeren aanv. gering, handel matig, pr. hooger. Nuchtere slacht- en fok kalveren, aanv. korter, handel willig, pr. hooger. Paarden, aanv. iets minder, handel stil, pr. slachtpaarden iets duurder, overi gens onveranderd. Kalf- en melkkoeien, aanv. ruimer, handel redelijk, pr. als vo rige week. Vaarzen en Pinken, aanvt rui mer, handel stil, pr. vast. Graskalveren, aanv. jets korter, handel kalm, pr. lager. Varkens aanv. minder, handel aanvanke lijk slecht, lateh iets beter, pr. iets lager dan 6 April. BODEGRAVEN, 14 April. Kaas. Aan gevoerd 110 partijen goudsche kaas, waar onder alle met rijksmerk. totaal 4950 stuks, wegende 44.550 K.G. Prijs met R.M. le soort f 1819.tweede soort f 1617.Han del matig.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3