MET DE VERKENNERS NAAR ROME DINSDAG 14 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Westelijke tot Noordelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt, of betrokken met kans op regen of hagelbuitjes in het Noorden, in het Zui den gedeeltelijk bewolkt met weinig of geen neerslag. Waarschijnlijk nachtvorst, overdag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 774.3 te Vestmanoer. Laagste barometerst.: 745.4 te Blaavands- huk. Het noogedruk gebied over IJsland met zyn uitlooper naar Noord-Scandinavië, handhaaft zich nog steeds. Aan de Zuidzijde hiervan bewegen zich voortdurend deelge bieden, welke plaatselijk buiig weer ver oorzaken, als ten onzent op den morgen van den eersten Paaschdag. Thans ligt weer een depressiekern over Denemarken, welke sneeuw veroorzaakt in Zuid-Zwe den. Sterke Oosten tot Noord-Oosten win den waaien op de grens van depressie en hoogen druk. vooral over de Noorsche kust en de Shetlands. Ook 'over Frankrijk en de Golf van Biscaye bevindt zich nog een Oost-Westwaartscne gerekt minimum, dat aan zijn Zuidzijde opvult, en betrokken weer met regen veroorzaakt. Over Duitschland is het weer rustig met vrij helderen ochtendhemel. De tempera tuur is bijna overal onder normaal; over Lapland en Finland vriest het nog matig, in midden-Zweden licht. Ook in onze om geving vroor het hedennacht licht even als in Oost-Engeland. In den algemeenen toestand is nog weinig verandering te wach ten. voor het Noordelijk gedeelte van ons land bestaat kans op lichte regen of hagel buien, voor het Zuiden zijn de neerslag- kansen vrij klein. Nachtvorst zal wel over het geheele land optreden; overdag verandert de tempera tuur nog weinig. LUCHTTEMPERATUUR, 7.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 7.25 uur tot Woensdagmorgen 4.38 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 15 April voorm. 8.06 uur en nam. 8.46 uur. De oorlog in Abessinië Commissie van Dertien komt waarschijn lijk pas Vrijdag bijeen GENEVE, 14 April (A.N.P.). De voor zitter van de Commissie van Dertien, de Madariaga, heeft van baron Aloisi een telegram ontvangen, waarin deze mede deelt, dat hij niet voor Woensdagmiddag te Genève zal kunnen zij-n. In welingelichte kringen gelooft men in verband hiermede, dat de zitting van de Commissie van Dertien, die Donderdag had zullen plaats vinden, waarschijnlijk een dag zal worden uitgesteld, teneinde de Ma dariaga en Aloisi in staat te stellen, hun gedachtenwisseling voort te zetten. Intus- schen zal de voorzitter van de Commissie van Dertien waarschijnlijk nog bespre kingen voeren met Wolde Mariam, den Abessijnschcn gedelegeerde. WAT ER ZOOAL KWAM KIJKEN. BLIJHEID EN INGETOGENHEID. „Wij rusten niet uit, maar wij willen vooruit, naar de toekomst, die ons be hoort". Telkens weer en overal gedurende de reis werden deze woorden gezongen, woorden uit het officieele verkennerslied, die zoo bijzonder toepasselijk waren op deze reis: „naar Rome, om daar 's Pausen zegen te vragen voor de Katholieke Ver kennersbeweging, die als machtig onder deel van het legioen der Katholieke Actie de toekomst wil gaan veroveren". „Viele Jungen" moeten er komen had de H. Vader gezegd, toen Hem het plan voor de bedevaart werd voorgelegd. Reeds herhaaldelijk sprak de Paus zoo waardeerend over de Verkennersbeweging, wat moest Zijn Vaderhart gloeien, wan neer zoovele jongens uit het verre Neder land aan Zijn voeten zouden komen neer knielen. om te luisteren naar het wacht woord, dat Hij zelf hun geven zou! Het is nog maar een half jaar geleden, dat het zoo eenvoudig in de verkenners- periodieken werd aangekondigd: „We gaan met Paschen naar Rome Kwam dit bericht vrij onverwacht, het enthousiasme was er niet te minder om. Maar ook weer bjjna onmiddellijk rees de vraag: „Waar het geld vandaan gehaald?" Verkennerstroepen zijn nu eenmaal geen bankinrichtingen en dus Maar een verkenner laat zich zoo maar niet uit het veld slaan. Men floot eens tus- schen de tanden, honderden verkenners- breinen beulden zich af: daar moest toch iets op gevonden worden. Want mochten de tijden dan al slecht zijn, een wensch van den Vader der Christenheid was een bevel. Dus begonnen leidsters en leiders, jong en oud. in de verkennersbeweging hun vin dingrijkheid bot te vieren ener kwa men resultaten. Hoe het geld er kwam. Op hooge zolders, die met dennenhout en andere eenvoudige hulpmiddelen tot gezellige troeplokalen waren omgetooverd, werden Vlaamsche kermissen georgani seerd. Behalve, dat de twaalfjarige exploi tant der patatesfriteskraam de sla-olie in de „Primus" en de petroleum in de pan goot. slaagden zij volkomen. Elders kwamen gccostumeerde voetbal wedstrijden van vaders tegen hun zoons- verkenners terwijl in een Brabantsch ste deke een dapper manneke naar de bloe menmarkt toog. om daar een koopman be hulpzaam te zijn waarna hij met drie dub beltjes voor de Rome-kas van zijn troep nar huis trok Zóó kwam, beetje bij beetje, het bedrag b.ijeen, waarvoor een verkenner naar Rome kon worden afgevaardigd. Het was aan het einde van een prachtig geslaagd kampvuur, dat de Hopman ein delijk bekend maakte, op wien het lot was gevallen, wie met Paschen naar de verre stad in het zonnige Zuiden zou gaan, om daar den Paus te zien en Zijn zegen te ontvangen. Veler hoop was, héél even maar, teleurgesteld maar men was blij met den gelukkige en na de verschillende voorbe reidingen was de dag daar.... Het vertrek. Nauwelijks was de morgen aangebro ken, of de stations werden door groote scharen verkenners bestormd. De contro leur wreef zich nog de slaap uit de oogen en d^stationschef had van verbouwereerd heid vergeten, zijn haren te kammen. De goedgemutste kruier liet zich zijn eerste vraphtje ontnemen, om het door een paar vroolijke bengels naar den uitgang te doen rijden. „Past erop!" Het was nog wel vroegt maar er moest toch gelegenheid zijn, om afscheid te ne men. Plots geeft de Hopman een seintje en er klinkt door de vroege ochtendstilte een pittig lied, gevolgd door daverende „yells". Zoo'n „yell" is wel een heel merkwaar dig iets, maar daarover straks nog wel meer want intusschen is de trein onder de overkapping komen donderen. Midden in de lachende en joelende groep staat er één, die een zware rugzak torst. Koffers ken nen verkenners niet en wanneer zij erop uittrekken zouden zijn slechts met de vlag op de modderschuit vergeleken kunnen worden. Men staat er trouwens toch ver baasd over, wat zoo'n „knapzak" al niet bevatten kan. Waar de rugzak nog plaats laat worden goedgemeende porren en stompen gegeven: een afscheid op jongensmanier. Vóór Jan (waarom zouden we hem geen „Jan" noe men?) instijgt nog even een vluchtig af scheid van vader en moeder, die ook naar het station zijn gekomen, nog een stevige linkerhand van den Hopman en het por tier wordt gesloten. Jan schuift het raam pje omlaag. De vriendenkring verdringt er zich voor. „Niet rooken, Jan„Hé, d'r hangt een bordje: Dames....!" „Zeg, heppie nog geen heimwee....?" Allemaal weer goedbedoelde plagerijen, waar thans geen gelegenheid meer is tot stompen en porren. De conducteur smakt de portiers dicht. Jan kijkt eens zenuwachtig glimlachend naar vader en moeder, die op een af standje met den hopman staan te praten. Plots een ruk, de locomotief blaast een enorme rookwolk de lucht in, een lichte siddering gaat door de lange rij wagons.. Meteen gaan alle cow-boy hoeden op de stokken. „HoeraTot ziensMoe der loopt nog even naar het portier: „Gauw schrijven, JanVader wuift met de hand. de hopman salueert nog eens.... Jan bijt zich op de lippen. En dan ziet hij zijn ouders, zijn vrienden, ver achter zich blijven. De trein maakt een bocht, ver dwenen is het station, de reis is aange vangen. In Nijmegen. De groote klok van het Nijmeegsch sta tion wijst 9 uur, wanneer 'de extra-trein binnen komt rollen. Voor de raampjes hangen trossen ver kenners, die hun hoeden zwaaien en de haren in de frissche wind laten fladderen. Remmen knarsen. Op het perron bevindt zich al een groep delenemers, die uit de Universiteitsstad of de omgeving ervan ko men. Met een luid gejuich worden de broe ders uit de andere gewesten verwelkomd. In een oogwenk zijn alle jongens op het perron waar we voor het eerst het zorg volle gelaat ontdekken van Commissaris van Berkom, die met den Ginnekensche seminarieprofessor, aalmoezenier Huys- mans, de bedetocht organiseerden. Intusschen is ook de andere trein bin- nengeloopen. Een luid gejuich gaat weer op, liederen weerklinken. SPORT POSTDUIVEN „De Bonte Duif'. L. .genoemde vereeniging opende len Paaschdag haar concoursen met een vlucht van Hoek van Holland. Als prijzen waren 400 eieren beschikbaar. Elke deelnemende liefhebber kon slechts één prijs behalen. De prijzen werden als volgt toegekend: Gebr. v. d. Oord le, H. van Velzen 2e, A. J. Schouten 3e, J. Bailey 4e, J. J. Vlie- genthart 5e, H S. Bos 6e, R. P. de Graaf Jzn. 7e, W. Siera 8e, S. J. Koster 9e, P. van Zijp 10e, H. J. v. d. Steen lie, J. P. Groe nendijk 12e, P van Egmond 13e, C. P. Velt- huijzen 14e. A. v d. Made 15e, W. v. d. Steen 16e. H. van. Riet 17e. De duiven werden om 9 uur met Noorden wind in vrijheid gesteld. Eerst geconsta teerde duif 9 uur 29 min. 15 sec. Hedenavond (Dinsdag) inkorven voor Dordrecht. „De Ui ver". Wedvlucht van Breda. Gelost 8 uur, eerstgetoonde 9.18.48, laatst getoonde 9.57.20 uren. J. Minke 1, 4; W. Fasel 2, 7, 17, 21; J. Marijt 3, 15, 22; A. Aben 5, 16; A. Piket 6, 13, 26; D. v. Nieuwendijk 8; H. Moeste 10; A. Dubbelaar 18, 19; J. v. d. Berg 9, 11, 12, 14; A. v. Leeuwen 23; W. v. Steenbergen 20, 24; J. Kampen 25. INGEZONDEN STUKKEN BENOEMINGEN TE LEIDEN. Geachte Redactie, Over het niet benoemen van een katho liek als No. 1 van de voordracht tot Direc teur van de Lichtfabrieken te Arnhem is in de Katholieke bladen geklaagd en ook in Uw blad is twee avonden achtereen daar over geschreven. Een overzicht van het aantal katholieke hoofdambtenaren te Arn hem is den lezers zelfs niet onthouden. Het is misschien wel eens goed te ver nemen hoe het thans in Leiden is gesteld? Ik herinnei mij, dat Uw blad eenige jaren achtereen, ik meen in 192425 en 26, een overzicht heeft gegeven van het aantal ka tholieke en niet-katholieke ambtenaren en beambten en dat daarbij bleek hoe bedroe vend weinig katholieken in gemeentedienst waren. Ik herinner mij ook dat door de Redactie de hoop werd gekoesterd, dat de achterstand zou worden ingehaald. Vergis ik mij niet, dan waren, volgens de laatste volkstelling, van plm. 70.000 inwo ners er 18.000 katholiek. Laten wij nu eens zien of door de autoriteit (en), die het be noemingsrecht heeft (hebben), met de door U gekoesterde hoop is rekening gehouden. 1 Gemeente Secretaris niet Katholiek 2 Ontvanger 3 Archivaris 4 Directeur Bank v Lee ning 5 Bouw- en Wo ningtoezicht 6 Maatsch Hulpb. 7 Gem. Dienst Soc. Zaken 8 Gem. Werken 9 Geneeskundige Dienst 10 Gesticht Ende geest enz. 11 Markt- en Ha vendienst 12 Openb. slachth. 13 Lichtfabr. 14 Museum De La kenhal 15 Gem. Werkinr. 16 Gem. Reini gings- en Ont- sm. dienst 17 Commissaris v. Politie Tellen wij hierbij de voor eenige maan den opgeheven ambten van Directeur Keu ringsdienst van Waren en Commandant Brandweer en de nog bestaande functie van Hoofd van den Armenraad, die ook uit de gemeentekas gesalarieerd wordt en wel ke 3 hoofdambtenaren niet katholiek zijn, dan zien wij, dat van de 20 hoofden van dienst in de gemeente Leiden er niet één katholiek is. Onder de lagere „goden", doch allen hoofdambtenaar, waarvan het aantal veel grooter is, is het vrijwel even slecht gesteld. Leiden telt ook 7 of 8 referendaris sen, waarvan er niet één katholiek is en is er te voren ook nimmer geweest. Toch zijn er de laatste jaren heel wat mu- tatiën onder de hoofden van dienst en de referendarissen geweest, doch een katho liek is voor de open gevallen plaatsen nooit in aanmerking gekomen. Over de ambtenaren en beambten zal ik het niet hebben; onder die categoriën zyn ook heel weinig katholieken. Mijnheer de Redacteur, ik weet wel als er gevraagd wordt hoe het verschil zoo groot komt, dat dan geantwoord wordt: „de beste candidaten worden voorgedragen en bijgevolg benoemd", maar dit antwoord is toch zeker sedert vele jaren niet meer van toepassing. In ernst vraag .ik mij af, wordt door de autoriteit, die de belangen van de katho lieken in de eerste plaats dient te beharti gen en dan denk ik aan den katholieken wethouder en zijn voorgangers, wel met hart en ziel gestreden, om het tekort aan katholieke ambtenaren aan te vullen? Laten wij hopen, geachte Redacteur, dat Uw wensch van 1926 eindelijk in vervulling ga. U dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, Een abonné. Wij maken bezwaar tegen de alinea aan het adres van den „katholieken wethouder en zijn voorgangers". Men heeft noe zoo pas gelezen, hoe de verhoudingen van katho lieken en met-katholieken in het ambte narencorps in Arnhem zijn en niemand denkt er daar aan, voor zoover wij weten, denkatholieken wethouders, die aldaar in den loop der jaren in het college van B. en W. hebben zitting gehad, daarover een verwijt te maken. Ook hier zij men, rechtvaardigheidshalve met zulk 'n beschuldiging zeer voorzichtig! Red. PASCHEN. Een goed Katholiek dient te weten, dat Paschen een hooge Kerkelijke feestdag is, maar oogensohijnlijk weten sommigen dit niet of willen dit niet weten. Ook dit jaar bleek weer duidelijk, dat buiten degenen, waarvan wij het niet we ten, een groepje jongelui, sporters, zich van deze Hooge Kerkelijke feestdag niets aan trokken. Dit geval kunnen wij gelijkscha kelen met de gevaren der neutrale sport. Deze groep, die de hockey-ploeg van Zuid- wijck was, maakte zich met Paschen spoe dig van den gewonen Zondagsplicht los om maar spoedig, half 9, te kunnen vertrek ken naar Rotterdam om een hockey-wed- strijd te spelen. Het is toch wel gemakke lijk niet aangesloten te zijn bij de R.-K. Sportcentrale, die de ouderwetsche Bis schoppelijke Bepalingen er op nahoudt! Zij willen vrij zijn en zich nergens aan storend maar zoo spoedig mogelijk gaan sporten op dergelijke feestdagen. En deze moeten eerstdaags leiding gaan geven als ouders aan hun kinderen. De maatschappij kan daar eerstdaags groot op gaan. Een beeld van de hedendaagsche verwording. Ouders van deze onbekwame personen, denkt over dit feit even nuchter na. Gij zijt toch niet ziende blind? Zoo neen, ver biedt dan uw kinderen te laten sporten in een milieu dat niet door den Bisschop is erkend en dus njet onder de hoede is van een priester-adviseur. Hooge Kerkelijke feestdagen zijn niet in gesteld om te gaan sporten, een kort Misje bij te wonen en den dag verder in uitge laten vroolijkheid door te brengen. Laat dit feest niet ontwrichten. Als het 2de Paaschdag is, is het nog vroeg genoeg voor sporten. Een lid van de R.-K. Sport centrale. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Burgerwacht. Het bestuur van de Al- kemadesche Burgerwacht verzoekt ons opuname van het volgende: Na het bericht over de actief-verklaring van de Burgerwacht is het bestuur geble ken, dat er onder de ingezetenen van de gemeente zeer veel animo is. Gedurende de laatste weken is voldoende materieel ontvangen om over te gaan tot het houden van oefeningen. Daarom heeft het bestuur besloten, dat de oefeningen zoo spoedig mogelijk zullen aanvangen. Wij verzoeken u vooral de eerste bijeenkomst niet te ver zuimen. Deze zullen plaats hebben: te Oud- Ade op Woensdag 15 April a.s. in het café van den heer J. v. d. Hulst 's avonds om 7.45 uur; te Roelofarendsveen op Zaterdag 18 April a.s. in het hotel „De Vier Heems kinderen" 's avonds om 8 uur; te Rijp we tering op Maandag 20 April a.s. in het café van den heer v. Benten 's avonds om 7.45 uur. De leden van Oude- en Nieuwe-Wetering worden verzocht om dit voorjaar op een der boven aangegeven plaatsen te gaan oefenen. In het a.s. najaar hopen wij voor hen ook een gemakkelijker regeling te treffen. Alle te houden oefeningen zijn toegankelijk voor alle leden uit heel de ge meente. Op de oefeningen tevens gelegen heid tot inschrijving van nieuwe leden. De oefeningen zullen voorloopig alleen bestaan in schietoefeningen met een ge weer ingericht tot het houden van kamer- schietoefeningen. Wij vertrouwen, dat alle leden hun me dewerking zullen verleenen tot steun en instandhouding van dit mooi instituut, 't Is voor u slechts een kwestie van een weinig tijd. Werkt mede aan de handhaving van het gezag en het bewaren van een goede maat schappelijke orde! Geboren: Maria Selma d. van G. J. van der Meer en C. M. van Zeil Corne lia Adriana Maria d. van Th. P. van der Meer en Th. G. Straathof Johannes Ge- rardus Maria z. van N. Vonderbank en J. C. Turk Elisabeth Mathilda d. van H. Zoetemelk en M. J. Schirm Jacob z. van N. Haazebroek en W. Vogelaar Alida Josina d.- van J. S. Pennings en S. W. Straathof Johannes Cornells z. van W. G". Hoogenboom en P. Verby Leo Joseph z. van C. W. Kortekaas en M. M. A. Roeien. Ondertrouwd: J. A. Vollebregt jm. 26 j. en M. C. Rotteveel jd. 25 j. J. M. van Diemen 27 j. en M. J. van Klink jd. 22 j. C. J. J. van Klink jm. 30 j. en C. van Klink jd 28 j. J. Brouwers jm. 26 j. en M. G. Mollers jd. 21 j. Overleden: Johanna van der Zon 61 j., echtg. van G. Plasmeijer Catha- rina M. Kramer 65 j., ongeh. HILLEGOM. „Jong Holland snakt naar werk". De alhier gehouden collecte voor „Jong Hol land snakt naar werk" heeft ƒ248.88 op gebracht. Vorig jaar was het iets meer dan de helft, ni. 143.20. KATWIJK. Geboren: Johanna d. van L. van Duy- venbode en G. Vlieland Wilhelm z. van A. van Duyn en E. Schreiber Pieter z. van C. Vlieland en A. Kuyt Jacobus z. van J. de Best en D. Haasnoot Huibertje z. van A. van Duyvenvoorde en H. Ijspe- der Willem z. van A. Berkhei en J. Plokker Johanna d. van W. van Muien en A. Soest Cornelia Amerika d. van J. van Duijn en M. Meijvogel. Ondertrouwd: D. Schaap en I. Vlie land A. Schalkers en J. van der Plas. Getrouwd: W. van Duyn en M. C. Hooftman. Overleden: Cornelus van Duyven- bode 70 j., ongeh. Elisabeth de Mooi 86 j., wede. van A. van Beelen Corne lus Glasbergen 67 j., geh. met A. Looie- stein. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zititng gebouw St. Vincen- tiusvereeniging, HoogL Kerk- gracht 32. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 14 tot en met Zondag 19 April a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. VERBOUWING STOFFEN-MAGAZIJN VAN MOORSEL. In dezen tijd van inkrimping tot uitbrei ding van een zaak overgaan, is een besluit dat blijk geeft van vertrouwen en van groote energie. Tot zulk een besluit is de firma Van Moorsel, Botermarkt 19, geko men. Deze bekende stoffen-winkel is ver bouwd en beslaat thans tweemaal zoo groo te oppervlakte als voordien. Door de meer dere ruimte kon de stoffen-afdeeling ge heel naar beneden worden geplaatst, wat voor de bezoekers een groot gerief is en be ter overzicht geeft van de rijke sort eer ing. Op de bovenverdieping onderging de af- deeling gordijnstoffen een flinke uitbrei ding. Het interieur van de vergroote zaak werd keurig betimmerd en voorzien van gemakkelijke toonbanken. Een daglicht-lan taarn biedt de mogelijkheid om zelfs bij donker weer de natuurlijke kleuren der stoffen te beoordeel en. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma Bink en Van der Valk, onder archi tectuur van den heer Ponsen. Aan de firma Van Moorsel onze geluk- wensch bij deze verbouwing. De ruimte is thans met 100 pet. toegenomen; moge de winst naar evenredigheid aangroeien! LEÏDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Dinsdag 14 April geen Maria-Congregatie. Te 8.15 uur laatste avond van den Adspirantencursus. Donder dag 17 April te 8 uur vergadering Paladij nen. Zaterdag 18 April te 7.45 uur ontspan ning. Attentie voor den „Bollentocht" op Zondag 19 April naar Sassenheim. Bij vol doende deelname wordt per fiets de reis naar Sassenheim gemaakt. Opgave bij Th. Meester. STOMPWIJK. Kippen gestolen. In den afgeloopen nacht zijn door onbekenden bij H alhier tien kippen gestolen. De politie stelt een onderzoek in. .Vernieling. Bij de politie alhier is aangifte gedaan door zekeren B. alhier van vernieling van een heining, hetgeen ge schied zou zijn om B. te sarren. De politie tracht de daders op te sporen. Baldadigheid. Op den Wesitbroekweg alhier werd het meisje K. alhier aangere den door zekeren D. uit Leids.chendam en het meisje van W. uit Nootdorp door ze keren W. uit Delft. Dit geschiedde doordat de jongens zigzag over den weg reden en daarbij de meisjes aan hun kleeren trok ken. Gelukkig had deze baldadigheid geen ernstige gevolgen en kwamen de meisjes er met ontvellingen en een paar kleer scheuren af. Ook hier doet de politie on derzoek. Geboren: Gerardus Johannes Leonar- dus, z. van J. Th. Hooijmans en J. A. A. Geelen Cornelis Johannes Joseph, z. van L. A. Bolleboom en E. M. v. Loge hem. Ondertrouwd: M. Roelofse en H. A. Kouwenberg L. Roos en P. J. Meyburg G. Ruygt en M. M. van Logchem J. van Rijswijk en J. M. de Heij. Gehuwd: H. A. Booman en W. M. M. de Römph C. Kragt en H. M. v. d. Nat. Overleden: J. W. Laffree 63 j. A. van der Helm 61 j. DE KWAKEL. De bouw van een nieuw raadhuis. De Raad der gemeente Uithoorn zal in open bare vergadering bijeen komen. lo. Op Don derdag 16 April as. 's avonds 8 uur ter beradslaging en tot het zoo mogelijk ne men van een besluit inzake den bouw van het nieuwe raadhuis. 2o. Op Vrijdag 17 April as. 'e middags 2 uur, en zoo noodig in den avond voort te zetten. WARMOND. Raadsvacature. De heer G. Onderwa ter, lid van den Raad alhier, heeft als zoo danig ontslag genomen. Hij zal worden opgevolgd door den heer C. van Schie. De heer Onderwater is lid van de R. K. Raadsfractie. Zeldzaam jubileum. Morgen (Woens dag) herdenkt de heer A. Cozijn den dag, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad als molenaar bij den Zwanenburgerpolder. Wij twijfelen niet, of den heer Cozijn zal het dien dag niet. aan belangstelling ont breken, want vooral de watersportbeoefe naars zullen van dezen dag zeker gebruik maken „Arie" eens persoonlijk te kunnen complimenteeren. Hiertoe is gelegenheid des namiddags van 2 tot half vijf uur. Wij wenschen hem van harte geluk met dit jubileum en roepen hem toe: nog vele ja ren! (Voor degenen, die Ier receptie wen schen te gaan, verleent de heer Oudshoorn gaarne toestemming over zijn terrein te

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2