RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 7 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Echtelijk drama te Boxtel. Vrouw door haar man vermoord. Gistermiddag tegen drie uur heeft zich in de Nieuwstraat te Boxtel een af schuwelijk drama afgespeeld. Daar heeft de 37-jarige J. vajn Hellevoort ten huize van zijn schoonmoeder zijn ge scheiden van hem levende vrouw met 'n mes gestoken. De vrouw vluchtte hevig bloe dend de straat op, en is na eenige oogen- bldikken levenloos ineen gezakt. Een dokter, die toevallig passeerde, snel de toe, maar kon niet anders dan den dood constateeren. De politie heeft den dader in de woning aangehouden. Het lijk van de vrouw is naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent de oorzaak van het gebeurde vernemen wij," dat de vrouw, de 32-jarige M. Lagerwitz te Amsterdam woonde ten huize van haar oom. Dit verblijf deed jalou- zie ontstaan bij van K., die af en toe naar Amsterdam was gekomen en de vrouw had lastig gevallen. De vrouw is nu gistermorgen om elf uur te Boxtel met den trein aangekomen, om haar moeder te bezoeken. De man, die op een of andere wijze te weten was gekomen, dat de vrouw te Boxtel vertoefde, drong de woning binnen. Er sohijnt 'toen een he vige twist te zijn ontstaan, waarop de man plotseling een mes te voorschijn haalde en de vrouw daarmede hevige steken toedien de, met het bovengemelde gevolg. Van H. was twaalf jaar geleden met de vrouw in het huwelijk getreden. Nader vernemen wij nog het volgende: De dader woonde de laatste jaren met zijn vrouw en hun tienjarig zoontje te Eind hoven. Na de scheiding was de man bij zijn moeder in de Nieuwstraat te Boxtel gaan inwonen, terwijl de vrouw bij haar oom te Amsterdam haar intrek had genomen. De man had het eenige kind toegewezen ge kregen. Eenige huizen verder in de Nieuw straat woont de moeder van de verslagene, die graag haar eenige dochter, die over het algemeen zeer slecht bekend stond, bij zich had gezien.. De dochter was gistermid dag te Boxtel aangekomen en ook het zoontje was zijn. moeder gaan bezoeken. Kort daarop kwam ook van Helvoirt bin nen. De niets vermoedende moeder schonk den man een kop thee in en de vrouw toonde het zoontje de cadeaux, die de oom voor hem had meegegeven. Daarop is toen een twist ontstaan. De man trok toen een mes en heeft de vrouw hiermede in den hals gestoken. Na den eersten steek is de vrouw toen de straat op gevlucht, waarop de man haar na rende en haar nog ver schillende steken over het geheele lichaam toebracht, zoodat de ongelukkige vreeselijk •werd verminkt. Dokter Willemse, die spoe dig ter plaatse was, kon niet anders dan den dood constateer en. De dader is rustig naar zijn moeder ge wandeld en heeft haar het gebeurde ver teld. De man schijnt de laatste dagen reeds in overspannen toestand te hebben verkeerd. Het is dus niet uitgesloten, dat hij niet ge heel toerekenbaar was, toen hij zijn vree selijk e daad verrichtte. Van Helvoirt had den wensch geuit, dat de vrouw weer bij hem zou terugkeeren, doch zij had dit ge weigerd. Door de cadeaux die zij voor het zoontje had meegebracht, werd hij herin nerd aan dengene, die hij ais oorzaak van die weigering beschouwde en zoo zou zijn woede te verklaren zijn. Aangezien van Helvoirt als zeer gunstig bekend stond, is de verslagenheid te Box tel en omgeving over het gebeurde zeer groot. DRIE CHINEEZEN VERMOORD AAN BOORD VAN EEN NEDERLAND8CH SCHIP. Uit Singapore wordt geméld: Aan boord van het Nederlandsche schip „Thedens" van de K.P.M. werd hedenoch tend op de deur van de stookruimte een doodenlijst met namen van negen Chinee- sche led-en van de bemanning gevonden. Drie van hen werden vermoord in het verblfjf van de bemanning gevonden, een vierde wordt vermist. BEDROGEN LIEFDE Moest bekoeld worden Gisteravond omstreeks kwart voor ze ven liep de 23-jarige J. van F. uit de Ac- kerdijkstraat te Rotterdam met zijn meisje te wandelen in de omgeving van de Rotte. Gedurende den laatsten tijd bestond er eenige oneenigheid tusschen het tweetal en gisterenavond had het meisje den jon geman te kennen gegeven de verhouding te willen verbreken. Dit heeft hij zich in die mate aangetrokken, dat hij, bij de Rotte gekomen, voor de oogem van het meisje in het water sprong. Het gegil van het meisje trok de aan dacht van eenige voorbijgangers en een hunner sprong gekleed te water. Hij slaag de er in den jongeman, die reeds bewuste loos was, op het droge te brengen. Van F. is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgeno men. VRACHTAUTO TEGEN WINKELPUI GEREDEN Twee kinderen ernstig en drie licht gewond Gisteravond om half zeven reed een vrachtauto, die met een snelheid van on geveer 30 K.M. per uur van den Haarlem merweg de Van Halsstraat te Amsterdam inzwenkte, door tot nog toe onbekende oorzaak op het trottoir. Vijf kinderen, die daar aan het spelen waren, allen meisjes, werden tegen den grond geslingerd. De auto kwam tot stilstand tegen den voor gevel van een kruideierswinkel, die zwaar beschadigd werd. Van de vijf meisjes liepen er twee, beide acht jaar oud, zware verwondingen op. Met beenfracturen en inwendige kneuzin gen zijn zij in het Tesselschadeziekenhuis opgenomen. Hun toestand was gisteravond laat nog ernstig. De drie andere meisjes, tusschen 7 en 9 jaar oud, liepen ontvellingen op, die weinig te beteekenen hadden. Na verbonden te zijn konden ze naar huis ge bracht worden. De consternatie was in deze volkrijke buurt begrijpelijkerwijs groot. De vracht auto werd door de politie van het bureau Spaarndammerstraat in beslag genomen. Vandaag zal een onderzoek wofden inge steld naar den toestand der remmen. VERDRONKEN Gistermiddag is het zes-jarig zoontje van den landbouwer Van Ottelen, wonende aan de Tielsche straat te Herveld in een sloot nabij de ouderlijke woning geraakt en ver dronken. Dr. Freelink heeft nog eenigen tijd getracht de levensgeesten op te wek ken, doch vergeefs. FABRIEKSBRAND TE NIJMEGEN. Gisteravond omstreeks elf uur werd de Brandweer te Nijmegen gealarmeerd voor een uitslaanden brand in het hulpmagazijn en expeditieafdeeling van de Nijmeegsche Papierfabriek van Schueller en Co. aan de Nieuwe Markt te Nijmegen. De brandweer was binnen weinige minuten met groot materiaal aanwezig en bestreed den aan vankelijk dreigend uitzienden brand met drie stralen op de waterleiding. Na een goed half uur blusschen was men het vuur, dat grootend eels op de eerste verdieping woedde, meester. Het bleek, dat de maga zijnruimte grootendeels was uitgebrand, ter wijl de expeditieafdeeling minder brand den waterschade bekwam. Naar wij van goede zijde vernemen, moe ten ruim twintig ton cellulose en gekleurd papier verloren zijn gegaan, terwijl zes tig tot tachtig balen afgewerk papier zoo goed als bedorven zijn. De schade wordt ge schat op duizend geulden. Wij vernamen, dat de firma Schueller tegen brand- en bedrijfsschade was verze kerd. Het ergste voor de firma is, dat de expeditieafdeeling tot 1 Mei gestagneerd zal zijn, terwijl er vele bestellingen waren. De fabricage-afdeeling heeft gelukkig niet van den brand geleden, zoodat de fa briek na eenige uren stilstand weer in gang gezet kon worden. Omtrent de oorzaak van den brand is niets met zekerheid bekend. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan, doordat in een hoekje van het magazijn een sigaar of een lucifer achteloos is weggeworpen. De brandweer die tegen 1 uur inrukte, heeft door snel ingrijpen een ernstig gevaar weten ai te wenden. DE BRAND TE BOSCHKAPELLE. Werk van een brandstichtier-maniak. In verband met den brand van Zondag avond in een landibouwechuur te Boschka- pelle, waarbij 28 koeien en 12 paarden om kwamen, is zekere van L. uit die gemeente aangehouden. Van L. heeft bekend den brand te hebben gesticht en ook schuldig te zijn aan alle voorgaande branden, wel ke verleden jaar te Boechkapelle zijn ge sticht BOVENHUIS UITGEBRAND. Bewoners in nachtgewaad gevlucht. Hedennacht is brand uitgebroken in de woning van J. van Rodijnen, bewoond door van Scha'yk, gelegen in de Laanderstraat te Berghen. De bewoners moesten over haast in nachtgewaad vluchten. Het bo venhuis brandde geheel uit, de beneden woning kreeg waterschade. Verzekering dekt de schade. ZIGEUNERIN SLAAT HAAR SLAG Ouden man vijfhonderd gulden ontstolen In het gehucht Heusden onder Asten heeft een zigeunerin haar slag weten te slaan bij een alleenwonenden landbouwer, meldt de „N.K.". Tegen den avond ver scheen ten huize van den 79-jarigen S. een zigeunerin, die eenige handelsartikelen te koop aanbood. Spoedig viel de aandacht van de zwarte op een paar porseleinen kopjes die op het aanrecht stonden. Voor deze kopjes, ter waarde van een paar stui vers, bood de zigeunerin ƒ5 en de oude S. haastte zich dezen koop te sluiten. Er werd contant betaald met 25, zoo dat de oude man nog 20 aan de zwarte koopster moest teruggeven. De man nam zijn geldkistje om er twee tientjes uit te nemen. Hierbij was de vrouw hem dra ongevraagd behulpzaam en kweet zich dusdanig van deze taak, dat, toen zij verdwenen was, S. tot de ontdekking kwam, dat hij ongeveer ƒ500 kwijt was. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd, doch tot heden werd tevergeefs ge zocht naar de zigeunerin, waarvan enkel werd achterhaald, dat haar wagentje stand plaats had in het woonwagenkamp te Meijel. Hierin is zij echter niet meer te ruggekeerd. BEDRIEGER IN DEN VAL Bij de politie te Delft deed j.l. Zaterdag een 23-jarige koopman aangifte dat zijn fiets, waarop twee koffers met koopwaar waren gebon'den, gestolen was. In een der koffers zat zijn portemonnaie inhoudende 5.De diefstal werd terstond per radio omgeroepen, te meer daar den dag tevoren onder Schipluiden eveneens een dergelijke diefstal had plaats gehad.Toen na het op nemen der aangifte de bestolene overtocht naar Haarlem vroeg, wekte dit argwaan, daar bekend was, dat den bestolene te Schipluiden ook reisgeld was gegeven. De veldwachter van Schipluiden werd er bij gehaald en het vermoeden bleek juist; 't betrof een en denzelfden man. Aanvankelijk wilde hij beweren, dat in derdaad tweemaal achtereen zijn fiets met koffers was gestolen, maar tenslotte bekende hij een valsche aangifte te heb ben gedaan om aan geld te komen, hij bleef er echter bij, dat zijn fiets inder daad te Schipluiden was ontvreemd. 't Koste nog eenige moeite om 's mans Identiteit vast te stellen, doordat hij tel kens een anderen naam en plaats van her komst opgaf. Tenslote bleek hij te zijn ze kere B., uit Schiedam, sinds Jahuari op stap, verblijf houdende in logementen. Inbrekers kwamen op de koffie! Eenige inbrekers hebben thans weer eens een bezoek aan Bussum gebracht. Het gold nu een bezoek aan het kantoor van de uitgeversfirma van Dishoeck aan den Nieu we 's Gravelandschen weg. Door het indrukken van een met zeep besmeerde ruit verschafte men zich toe gang waarna men een speurtocht door de lokalen ondernam. Hierbij gingen de „hee- ren" zeer op hun gemak te werk, want al lereerst zetten zijeen kopje koffie en doorsnuffelden vervolgens kasten en la den. Tot hun groote teleurstelling moesten zij zich echter tevreden stellen met een zeer klem geldbedrag en eenige rente- en poet zegels. Aan het aantal kopjes waaruit ge dronken is leidt de politie af dat zij hier met twee inbrekers te doen heeft. Dit is reeds de, derde maal dat in het kantoor van de fa. van Dishoeck is inge broken. EEN 100-JARIGE. Heden viert de weduwe K. KatMalta te Hilversum haar honderdsten verjaardag. De 100-jarige, die nog goed gezond is, wordt verpleegd in het rusthuis van het Leger des Heils aan de Frans Halslaan, te Hil versum. Men heeft haar een hartelijke hul diging bereid. VOETBAL LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN A.s. Donderdagmiddag spelen de Leid- sche Bakkersgezellen een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen de R.B.F. op het Leidsche Boys-terrein. Aanvang half vijf. Deze wedstrijd staat onder leiding van oen heer J. Rietkerken. NIEUWE KOERS IN BELGIë. Verdyck zal voetbaldictator worden. Het uitvoerend comité van den Kon. Bel gischen Voetbalbond heeft gisteravond be sloten om met ingang van het aa. seizoen het Belgisch elftal slechts door één persoon te doen samenstellen. Voor deze functie werd benoemd de heer Alfred Verdyck, algemeen secretaris vaai den K.B.V.B. DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HET RUNSTREEK-DISTRICT. De uitslagen der 7de ronde luiden: late klasse A: Ter Haarde Jong 20, MarckKlinkenberg 02, de Waterv. d. Stel afgebd. De stand is thans: gesp. gew. rem. verl. pnt. S. v. d. Wijngaard 5 3 2 8 P. v. d. Stel 5 3 2 —8 Joh. Klinkenberg 6 3 2 1 8 A. ter Haar 6 14 16 P. Marck 7 6 1 6 Y. de Jong 6 2 13 5 C. J. Bouwmeester 5 4 14 H. de Water 6 4 2 4 I. Teleng 6 3 3 3 Zooals uit den stand blijkt gaat het hier uitsluitend nog tusschen v. d. Wijngaard, Stel en Klinkenberg, waarbij de eerste 2 spelers de beste papieren hebben. De wed strijd Klinkenbergv. d. Wijngaard voor de 8ste ronde is van het allergrootste be lang, welke Klinkenberg moet winnen om nog een kans te behouden, lste klasse B: KleerSladek 20, v. d. VoortMas- trigt 02, ReekGastelaars 20 (regl.). De stand luidt: J. Kleer 6 5 1 11 P. van Mastrigt 6 4 2 8 S. v. d. Reek 7 3 2 2 8 G. v. d. Voort 7 3 13 7 C. Gastelaars 6 3 3 6 H. Baartman 6 3 3 6 A Sladek 6 2 4 4 T. D. v. d. Bosch 5 113 3 J. Zaalberg 5 14 1 WOENSDAG 8 APRIL Hilversum I, 1875 M. Alg. Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.10 Gramofoonplaten. 11.1512.00 Piano-recital. 12.30 Vocaal en instrumentaal concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Gramofoonplaten. 4.00 Sopraan en piano. Gramofoonpl. 5.15 Orgelspel. 6.30 Causerie. 7.00 Berichten. Reportage en Literaire causerie. 8.00 Berichten. Arnhemsche Orkest ver een. en solist. (9.00 Causerie). 10.20 Berichten en Gramofoonpl. Hilversum H, 301 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Kookles. 10.00 Morgenwijding. Orgelspel, voor dracht, causerie en Gramofoonplaten, 12.151.45 Eddy Walis' orkest en Gra mofoonplaten. 2.00 Voor de Vrouw. 2.15 De Notenkrakers. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia. 6.05 Dg Flierefluiters en solist. 6.45 Spprt. 7.15 Kinderkoorconcert. 7.40 Lezing. 8.00 Berichten. VAR A-orkest. 9.00 Voordracht. 9.15 Residentie-orkest en soliste. 10.00 Berichten. Gramofoonplaten. 10.25 Vervolg concert. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Dro:twich, 1500 M. 11.35 Orgelspel. 12.20 BBC-Empire-orkest. I.50 BBC-Schotsch orkest en soliste. 2.50 Orgelconcert. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Mac Arthur kwintet. 6,50 Piano-recital. 7.50 Dansmuziek 9.20 Zangvoordracht. 10.20 Gevar. concert. 10.40 BBC-orkest. II.35 Dansmuziek en Gramofoonpl. Radio-Paris, 1648 m. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en viool. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en Populair con- cert. Keulen, 456 M. 11.20 Concert. 12.35 Werag-Kamerorkest, 1.35 Gevar. concert. 3.50 Keulsch symphonie-orkeet. 5.20 Gevar. programma. 8.05 Dansmuziek. 9.5011.20 Gmroepkleimorkest, solisten en vocaal sextet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Zigeunermuziek. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest en hoorspel. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Zigeunermuziek. 1.05 Zang. I.302.20 Omroporkest. 5.25 Zigeunermuziek. 6.05 Zang. 6.35 Dansmuziek. 7.5012.15 Opera-uitzending. Deutschlandaender 1571 M. 8.05 Rijkszending. 8.35 Bonte Avond. 9.50 Trio-concert. 10.20 Dansmuziek. 10.5011.20 Reportage. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3ef rogramma. 1 8.00 Brussel VI. 9.20 R. Normandië. II.20 Kalundborg. ±12.15 Brussel VI. 14.20 Kalundborg. 14.50 Parijs Radio. ±16.15 Keulen. 16.50 Londen R. 17.20 Keulen. 19.05 Brussel VI. 19.20 Beromunster. 21.20 Boedapest of div. 20.05 Berlijn. 23.20 Weenen. 4de Programma. 8.05 Parijs R. 8.209.20 Diversen. 9.30 Gramofoonmuziek G.R.D. 10.35 Londen Reg. 11.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.50 Droitwich. 20.35 Londen Reg. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). Hier gaat Kleer met nog 2 wedstrijden voor de boeg vrijwel onbedreigd aan het hoofd, waarmee hij den eindstrijd heeft be reikt. Wie hem hierbij zal vergezellen is nog niet te zeggen, al heeft Mastrigt de beste kans. Reek kan hem nog benaderen door in de achtste ronde van Mastrigt te winnen, zouden beide gelijk komen. Gas telaars heeft, hoewel noodgedwongen, zijn kans verspeeld, door een reglementaire ne derlaag tegen Reek, wat zeer jammer is. 2de klasse A: Teunissen—v. Heeringen 0—2, Klinken berg— Meyvogel 0—2, Kleijn—'Wassenaar (afgebr.), Langezaal—Pronk (afgebr.). De stand is hier: J. Langezaal A. J. v. Heeringen A. Pronk P. Olivier W. Kleijn C. Klinkenberg C. Teunissen P. Wassenaar R. Meyvogel P. de Haan Hier gaat de strijd in hoofdzaak tusschen de 3 hoogst geplaatste, hoewel ook Olivier nog wel een kansje heeft. Kleijn staat on gunstig in zijn afgebroken partij tegen -Wassenaar en 'heeft bij een eventueele ne derlaag op remise geen kans meer. Indien Wassenaar uit zijn 2 afgebroken partijen 3 of 4 punten haalt, is ook hij nog lang niet kansloos. 2de klasse B: Lepelaar—Dreef 20. Huisman—Voor kamp 2—0, Martijn—de Haan 0—2, de Kier Michelse 20. De stand is hier: L. de Haan J. Huisman Jr. J. Hee P. Lepelaar D. Michelse J. Dreef H. Martijn B. de Kier P. Voorkamp 6 6 In deze klasse heerscht een geweldige spanning door de nek aan nek-race tusschen de Haan, Huisman en Hes, met Lepelaar als gevaarlijke 4de. De rest is reeds kans loos. 3de klasse A: C. v. RossumFuchs 11. De partij SmitFuchs uit de vierde ron de is door Smit gewonnen, waardoor de stand hier is: C. v. Rossum T. van Beelen J. Smit D. Meyvogel D. Fuchs J. Vermeer C. v. Rossum is vrijwel zeker van een plaats in den eindstrijd, terwijl de 3de plaats nog betwist wordt door v. Beelen en Smit, terwijl ook Meyvogel nog een kansje •heeft. 3de klasse B: KorpershoekKooten 20, v. Houten v. d. Lelie 11. De stand is hier: C. Korpershoek 5 4 1 9 M. J. v. Houten 4 13 5 A. J. v. d. Lelie 5 2 12 5 S. Kooten 5 2 3 4 J. Wassenaar 3 1 2 2 K. Vermeer 4 13 1 Korpershoek is hier met slechts 1 verlies- punt als eerste geëindigd. Wie met hem in den eindstrijd komt is nog niet geheel en al beslist. Er resten hier nog slechts 2 par tijen: v. HoutenWassenaar en Vermeer Wassenaar. Als v. Houten hier 1 punt uit haalt, is hij zeker van den eindstrijd. As. Vrijdag (Goede Vrijdag) geen wed strijden. K. W. Z. Ie klasse A: A. WassenaarG. Sosef 0 2; H. de WitT. van Beelen 11; G. Guyt C, v, d. Spek 20; W. DubbelaarC. van Rossum 2—0; H. Edeling—J. C. van Rijn 02 (reg.). Ie klasse B: W. de Wit—P. Schoneveld 20; J. FrekeA. Peters (uitgesteld); P. Meyvogel—R. v. Ruyvenbode 2—0; L. BrouwerL. de Haan 11. Ie klasse C: G. J. de VinkG. Ouwe hand (uitgesteld); C. van Delft—G. v. Holst 20; Jac. GuytG. Pluimgraaff 0 2; C. v. d. PlasD. Meyvogel 02; W. ZuyderduinJ. Laven 11. 2e klasse A: B. HaasnootJ. van Elk 2 0; C. KorpelshoekJac. Pluimgraaff 2 0; B. Bedeker—J. Dubbelaar 20; L. Vlie landvrij. 2e klasse B: H. van SchieJ. C. Admi raal 11; v. d. GugtenW. Böttcher 02; C. van VeenG. Vaxkevisser (uitgesteld); W. van der Plas—G. E. Haasnoot 2—0. 3e klasse A: J. SchoneveldA. Oexman 20; Jac. VarkevisserJ. Stabij (reg.) 2 0; A. v. d. Plas—G. Haasnoot 1—1; A. Hor- tensiusB. v. d. Kamp 02. 3e klasse B: W. Zuiderduin—M. Verloop 02; D. NasveldA. Barnhoom 02; C. D. Durieux—P. Zuyderduin 0—2; A. SchoutsA. van Duyven voorde 11. WATERPOLO KIKVORSCHEN—NEDERRIJNSCH ZEVENTAL. Naar wij vernemen, zal het Kikvorschen- zevental op 18 April a.s. te Zwolle uitkamen tegen een ploeg van de Gouw Niederrhein van den Duitschen Zwemband, terwijl op 19 April dit West-Duitsche zevental te Arn hem zal starten wederom tegen een Kik- vorschenploeg.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9