BUITENLAND NED. OOST-INDIE UIT DE OMGEVING DINSDAG 7 APRIL 1936 DE I.EïDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ENGELAND. EDEN VERDEDIGT ZIJN BELEID. Felle critiek van oppositie-zijde. Gisteren ontspon zich in het Lagerhuis eigenlijk geheel buiten de orde om een debat over de buitenlandsche politiek. De Labour-afgevaardigde Attlee viel de buitenlandsche politiek der regeering hef tig aan en was van meening, dat, indien de regeering bij het begin der Ethiopische kwestie een standvastige houding zou heb ben aangenomen, de oorlog in Abessynië thans geëindigd zou zijn. Hij verhief verder zijn stem tegen de voortzetting van de pe- troleumlevermgen aan Italië. Omtrent de huidige phase van het geschil verklaarde hij, dat de houding van Hitier het resultaat was van een echec van den volkenbond. De volgenoe spreker, sir Archibald Sin clair, leider der liberale oppositie, ver klaarde, dat het niet de sanctiepolitiek is die mislukt is, maar de vastberadenheid der regeering. Voor spreker zijn doelmatige sancties: uitvoerverboden voor petroleum, ijzer, staal, steenkool en een verbod van zeetransporten, waarnaast steun zou moeten zijn verleend aan het Abessijnsche leger. Dit zou geen oorlog beteekenen, maar steun voor het slachtoffer van een aanval. Vervolgens sprak Churchill, die wees op het gebrek aan logica in de uitvoering der Engelsche politiek, waardoor de aanvaller nog meer zal krijgen dan volgens het plan HoareLaval, terwijl Engeland zich talrijke •nadeelen op den hals haalt, in de eerste plaats een groot antagonisme van Italië in de Middellandsche Zee. Frankrijk is door Abessynië van Italië verwijderd en het gevolg is geweest, dat Hitier gelegenheid is geboden, de verdra gen te verscheuren en het Rijnland weer te bezetten. Spreker concludeerde, dat interventie al leen moet geschieden, wanneer daarachter een krachtige vastberadenheid staat. Tenslotte stelde Churchill een vraag naar den toestand aangaande de kwestie der vroegere Duitsche koloniën. De minister van buitenlandsche zaken Eden verdedigde het beleid der regeering in de Abessijnsche kwestie, waarbij hij on der meer zeide, dat de volkenbond in zijn doelmatigheid beperkt wordt door de be perktheid van het aantal leden en dat de financieele en economische sancties niet on middellijk effectief kunnen zijn, wanneer niet alle staten lid zijn van den volkenbond. Engeland heeft de gedachte aan een pe- troleum-embargo gesteund, maar Frankrijk wilde eerst nog een verzoeningspoging in het werk stellen. Sindsdien echter heeft de Italiaansche regeering de agressie versterkt. Naar de meening der Britsche regeering zou het onduldbaar zijn, dat te Genève een voudig van verzoening gesproken werd terwijl de oorlog voortgaat. Er moet een werkelijke verzoening komen, leidende tot staking der vijandelijk heden, of we.1 de commissie zal haar taak weer ter hand moeten nemen. De houding der Engelsche regeering blijft, zooals zij tijdens het geheele geschil is geweest. Wat het Duitsche antwoord betreft, zeide Eden, dat de Britsche regeering niet naar een Locarno-bijeenkomst kan gaan om daar mede toe te geven, dat de verzoening dood is. De volkenbond zal bij de eerste gelegen heid moeten deelnemen aan de besprekin gen, aangezien andere dan Locarno-mo gendheden bij de kwestie betrokken zijn. De volkenbond zal dan de verschillende voorstellen moeten coördineeren. Veel zal gewonnen zijn, als tegen het ein de van den zomer de volkenbond geheel Europa omvat. Dan zullen ook, behalve dat grootere veiligheid verkregen zal zijn, eco nomische en bewapeningskwesties ter sprake kunnen komen. Het zou verstandi ger zijn, deze bijdragen tot de Europeesche veiligheid onmiddellijk te verleenen. Eden besloot zijn rede met te zeggen, dat hij geloofde, oat de volkenbond sterker was geworden en dieper wortel heeft geschoten. „Alles wat wij doen, moet op de basis van het volkenbondspact geschieden". Motie van vertrouwen aangenomen. Aan het slot van de debatten in het La gerhuis werd gestemd over de kwestie van vertrouwen. Het Lagerhuis sprak daarbij met 361 tegen 145 stemmen zijn vertrouwen in de regee ring uit. OOSTENRIJK. GEZAMENLIJK PROTEST DEE KLEINE ENTENTE. Tegen dienstplicht in Oostenrijk. Maandagmiddag hebben de Staten der Kleine Entente te Weenen een gemeen scha ppelij ken stap verricht, waarbij werd geprotesteerd tegen de invoering van den dienstplicht in Oostenrijk. By de gemeen schappelijke overhandiging der gelijklui dende nota's heeft minister Berger Walde- negg geen enkele opmerking gemaakt. Be halve een protest tegen de schending van het Verdrag van Saint Germain, zou in de nota ook een beroep op den Volkenbond voorzien zijn. OUD-VICEKANSELIER GEARRESTEERD. Op zijn landgoed te St. Georgen bij Neu- markt in Stiermarken is oud-vicekanselier Karl Hartleb gearresteerd. Hij wordt er van verdacht, propaganda voor het natio naal socialisme te hebben gemaakt. Hartleb is vicekanselier geweest in het laatste ka- binet-Seipl. Tot 1934 was hij president van de Landbouwkamer van Stiermarken. Het Fransche vredesplan HET DENKBEELD DER COLLECTIEVE VEILIGHEID. Een constructief plan van actie. In den gisteren gehouden Franschen mi nisterraad heeft Flandin het ontwerp van het Fransche memorandum, in antwoord op het Duitsche memorandum van 31 Maart voorgelegd, alsmede het ontwerp van een constructief plan van actie voor den vrede, bestemd ter voorlegging aan den volken bondsraad. De „Paris Soir" meent intusschen reeds den inhoud van de Fransche plannen als volgt te kunnen weergeven: 1. Een afwijzing van de door Duitsch- land naar voren gebrachte juridische mo tieven ter rechtvaardiging van de schen ding van het Lacorna-pact. 2. Een memorandum, bestemd voor de genen, die de situatie in de Rijnzone heb ben te onderzoeken en zich daarover moe ten uitspreken. 3. Een constructief plan, dat voorziet in: a. De organisatie van den vrede op de basis van rechtsgelijkheid voor allen. b. Versterking van artikel 16 van het volkenbondspact om de collectieve veilig heid sneller en doelmatiger te doen func- tionneeern. Het denkbeeld wordt geop perd, dat den volkenbond een internatio nale strijdmacht ter beschikking zou wor den gesteld. c. Wederkeerige hulpverleening aan staten, die het slachtoffer van een aanval zouden kunnen worden, onverschillig of dit West- of Oost-Eurppa betreft. Wat het constructieve deel van dit plan betreft, aldus een D. N. B.-telegram, dat de bovenstaande bijzonderheden aan de „Paris Soir" ontleent merkt het blad op, dat Frankrijk daarmee tot de politiek van den regionalen bijstand terugkeert. De voorgenomen pacten zouden alleen op Europa betrekking hebben, daar de laat ste gebeurtenissen hebben aangetoond, dat de volkenbond alleen in naam universeel is. Grondslag van het Fransche plan is, dat de oplegging van den vrede door een col lectieve macht niet verder kan gaan dan Europa. Het betrekken van de Europee sche gebiedsdeelen van sovjet-Rusland in de plannen, hetgeen in het Briand-plan van een Europeesche vereeniging niet be oogd werd is thans te rechtvaardigen, nu sovjet-Rusland lid van den volkenbond is geworden en door een speciaal verdrag met Frankrijk verbonden is. Het memorandum zal dan, vervolgt het blad, in details aangeven, hoe Europa's ge bieden zijn te onderscheiden volgens re gionale pacten. Uiteengezet wordt, volgens welke beginselen de staten zich tot regio nale pacten van wederzijdschen bijstand zouden kunnen aaneensluiten, om elk oor logsgevaar in bepaalde bijzondere bedreig de gebieden uit te sluiten. TSJECHO-SLOWAKIJE. STIJGENDE WERKLOOSHEID. Devaluatie bracht geen uitkomst. De zware crisis, die de Tsjecho-Slowaak- sche republiek doormaakt, wordt wel het scherpst belicht door de /an maand tot maand verschijnende werkloozenstatistie- ken. Na de laatste opgave van den Minister van Arbeid, einde Februari gepubliceerd, is het aantal werkloozen in de voorafgaan de maand wederom met 10.382 gestegen en geklommen tot 860.392. Ofschoon de winter zeer zacht is geweest en de bouwvakarbei ders en wegenbouwers hun werk niet be hoefden te staken was het totale aantal werkloozen aanmerkelijk grooter, dan in de beide voorafgaande winters, d.w.z. dat de werkloosheid zich nog altijd in een stij gende lijn beweegt. De devaluatie heeft dus geen uitkomst gebracht. De stijgende getallen komen bijna geheel ten laste van Slowakije, dat gedeelte der republiek, hetwelk vroeger Hongaarsch was en economisch geheel op Hongarije was in gesteld. Het partijblad van Mgr. Hlinka, de „Slovék" schreef- onlangs: „In Slowakije stijgt de ellende van dag tot dag, wat men in dorpen en steden kan vaststellen. De economische toestanden in Slowakije schreeuwen luide om verbetering". De nieuwe grenzen, in 1918 in het Donau- bekken getrokken, wreken zich misschien wel het meest op Tsjecho-Slowakije, omdat men bij de totstandkoming daarvan zijn oogen voor de werkelijkheid gesloten heeft. Zoozeer heeft de ellende om zich heen ge grepen dat men zelfs onder Tsjechen hoort verkondigen, dat het vroeger in „Oosten rijk" beter was. CHINA. .COMMUNISTEN IN SJANSI TREKKEN. TERUG. Missionarissen en zendelingen ongedeerd. Achtervolgd door de provinciale troepen trekken de communisten, die zich in Sjansi bevinden, steeds verder terug naar Sjensi. Naar verluidt, hebben zij Hoen Toeng in Sjansi reeds verlaten. In het gebied van Hsing Hsien blijft een 3000-tal communisten zeer actief. De missionarissen en Britsche en Ameri- kaansche zendelingen in het ontruimde ge bied zijn ongedeerd. „Central News" meldt, dat generaal Tsjang Hsoe Liang, de commandant van de anti-roovende -legers in het Noordwesten, zijn hoofdkwartier heeft verplaatst naar Lochwan in Noord-Sjensi. Dit beteekent, dat de Nankiing-troepen in Noord-China oprukken. De oorlog in Abessinië MEN VERWACHT OFFENSIEF VAN GRAZIANI. Uit Asmare wordt gemeld, dat Sasa Be- neh Maandag krachtig uit de lucht is be stookt. Kort na het aanbreken van den dag verscheen een groep Caproni-bommen- werpers boven de stad, waar groote ver woestingen werden aangericht. Een Abessijnsche troepenconcentratie werd verspreid. Deze troepen hadden tot taak den opmarsch van de gemotoriseerde afdeelingen van generaal Graziani's leger in de richting van Harrar en Dzjidzjiga op te houden. Deze steden worden beschouwd als sleutel tot Oost-Abessinië. Het eenige leger der Abessijnen, dat nog niet versla gen is, houdt zich in de streek tusschen beide steden op. Het staat onder bevel van Ras Nassiboe en bestaat uit, naar schat ting, 100.000 man. De Italiaansche troepen hebben na Kwo- ram thans de plaats Alamata bezet, welke groote strategische beteekenis heeft. ,De inheemsche troepen hebben, naar verder wordt gemeld, de vluchtende ach terhoede der Abessijnen ten Zuiden van Kworam onder een vernietigend vuur ge nomen, zij hebben een rijken buit gemaakt, waartoe, naar het schijnt, ook een luxe- auto van den negus behoort. Ook de Asbo-Galla-krijgers hebben deel genomen aan den slag bij het Asjangi- meer. Zij achtervolgen thans hun versla gen tegenstanders. Het luchtbombardement duurt onverminderd voort. De Negus zet den strijd voort. Ondanks deze tegenslagen heeft de Ne gus verklaard, dat Abessinië den strijd tot den laatsten man zal voortzetten en niet van zins is Italië is vrede te smeeken. De Negus is bereid te onderhandelen over vrede, doch slechts binnen het kader van het Volkenbondsstatuut, d.w.z. dat de Italianen eerst Abessinië moeten ontrui men. DE ONDERHANDELINGEN MET ITALIË. Betreffende de diplomatieke activiteit, die voorafgegaan is aan de bijeenroeping van de Commissie van Dertien, verneemt men te Rome uit welingelichte bron het volgende: In antwoord op het beroep van de Com missie heeft Italië de Madariaga medege deeld, dat het bereid was een vertegen woordiger naar Genève te zenden om te onderhandelen, terwijl het tegelijkertijd de meening uitte, dat het wenschelijk zou zijn, indien de Madariaga naar Rome zou komen om voorbereidende besprekingen te voeren. De Madariaga achtte het noodza kelijk de Commissie bijeen te roepen en haar van het gebeurde op de hoogte te stellen, alvorens hij naar Rome zou gaan. De Commissie zal, na kennis te hebben ge nomen van het Italiaansche antwoord, de instructies hebben te bespreken, die voor de verdere onderhandelingen aan de Ma dariaga moeten worden verstrekt. Het gebruik van gifgas. Naar aanleiding van het feit, dat dezer dagen het Italiaansch-Abessijnsche con flict weder te Genève ter sprake zal ko men, werd te Londen na de kabinetszitting in welingelichte kringen verklaard, dat de Britsche regeering in de kwestie van het gebruik van' gifgas door de Italiaansche troepen niet zelfstandig zal optreden, om dat de behandeling van dit vraagstuk de taak van de Commissie van Dertien is. Minister Eden, die vandaag naar Genève vertrekt, zal waarschijnlijk aandringen op staking der vijandelijkheden, alvorens de voorzitter van de Commissie van Dertien, de Madariaga, een begin zal maken met vredesonderhandelingen te Rome. EEN BERUCHT RAMPOKKER ACHTER SLOT. Twintig moorden gepleegd? Aneta seint uit Batavia: Vim* marechaus sees te Tjibaroesa hebben den inlander Naih gearresteerd, een berucht rampokker, die reeds gedurende acht jaar uit handen van de politie wist te blijven. Hij wordt er van verdacht, een 20-tal moorden op zijn geweten te hebben. Bij zijn arrestatie loste Naih, die bij de bevolking zeer gevreesd is, vijf schoten, welke echter gedeeltelijk mis ten. Drie andere leden van zijn bende, die met twee revolvers gewapend zijn, is de politie op het spoor. HILLEGOM. „Hulp in Nood". Gisteravond hield dit Ziekenfonds een buitengewone alg. verga dering in hotel „Flora". De voorzitter, de heer Th. Paase, opent met een kort woord van welkom. Hij wijst er op, dat de gelde lijke toestand der kas zoodanig is, dat het bestuur zich genoodzaakt ziet nogmaals met de voorstellen te komen, die op de jaarvergadering werden verworpen. Wor den deze andermaal niet geaccèpteerd, dan zal moeten worden overgegaan tot verla ging der uitkeeringen of tot verhooging der contributie. Ten bewijze, dat hier nood zaak is diene, dat in het eerste kwartaal 1936 aan contributie werd ontvangen 927.25 tegen een uitkeering van 1424.19, terwijl de beschikbare kasmiddelen nog on geveer 5600 bedragen. Voorgesteld werd nu, artt. 13e en 14 der statuten zoodanig te wijzigen, dat de uitkeeringen worden: a. 26 weken vol voor alle klassen, ook voor werkloozen en voor hen die zelfstandig zijn; b. daarna 13 weken 2/3 der uitkeering en c. daarna 13 weken 4/10 daarvan. Zij die uit de ziekteverzekering trekken ont vangen 26 w. 20 pet. of een aanvulling tot max. 5 en daarna 26 w. vol voor elke klase. Deze regeling zal 2 jaar van kracht zijn, waarna de toestand opnieuw onder het oog zal worden gezien. Na nog enkele verdere mededeelingen en tusschenvoor- stellen werd het bestuursvoorstel aangeno men met 105 stemmen voor, 41 tegen en 8 blanco. De voorzitter feliciteerde de ver gadering met dit besluit, waarna rondvraag en sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wit-Gele Kruis. Gisteravond hield de afdeeling Katwijk aan den Rijn van het Wit-Gele Kruis de jaarvergadering in het Parochiehuis onder voorzitterschap van den heer C. Braun. Het jaarverslag was in optimistischen toon gesteld. Het getuigde van mooi en opofferend werk van de Zus ter. Bijv. waren 2586 bezoeken afgelegd door de Zuster. Meer dan 800 patiënten waren aan het Wijkgebouw geweest en een 100-tal verplegingsartikelen waren uitge leend. Dank werd gebracht aan de Zuster voor dit werk van naastenliefde. De pen ningmeester de heer Castenmiller deed fi nancieel verslag. Ontvangen was in 1935 853.75, uitgegeven ƒ850.38, batig saldo ƒ23.38. De heeren Joh. van Schie en Joh. Meijer hadden boeken en bescheiden ver geleken en alles puik in orde bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd. Als controle-commissie werden voor 1936 be noemd de heeren L. v. Paridon en F. J. Luyten. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursleden mej. E. Grimbergen en de heer C. Braun met bijna alg. st. herkozen. Ter sprake kwam dan het oprichten van een cursus E. H. B. O.. Het bestuur deed de toezegging a.s. najaar te zullen trachten een dergelijke cursus te geven. Hierna sluiting. LISSE. Bond van Groote Gezinnen. Gister avond hield de afd. Lisse van den R.-K. Bond van Groote Gezinnen hare jaarver gadering in het Bondsgebouw. De voorzit ter, de heer H. J. v. d. Berk, opende met gebed, deze goed bezochte vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er gehouden zijn 8 bestuurs- en 2 le denvergaderingen.. Uit het jaarverslag van den penningmeester blijwt, dat na een in komsten van ƒ524.41 een uitgave viel te boeken van 372.74, alzoo een voordeelig zalda van 151.67. Verschillende vragen en voorstellen der vorige vergadering werden door den heer L. B. Jonkman nader uiteengezet, na eerst advies ingewonnen te hebben bij diverse sociale lichamen, welke uiteenzetting tot groote tevreedenheid der leden was. Aan de orde was bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren v. d. Berk, le voorz., J. v. Dijk Wzn., 2e secr., M. v. d. Linden, penningmeester, P. Ro- mijn, le commissaris, die allen bij enkele candidaatstelling werden herkozen. Hierna volgde verloting van rookworst, geschon ken door de firma Buschman en rookarti kelen. Voorts werd aan allen, die voor geen prijs in aanmerking kwamen, twee sigaren geschonken. Na een geanimeerde rond vraag sluiting. Hanze-Handelsavondschool. In het café-restaurant „De Nachtengaal" had gis teravond de uitreiking van de diploma's plaats aan de leerlingen der Hanze-Han delsavondschool onder auspiciën van het bestuur der afdeeling Lisse van „De Han ze". Gecommitteerden waren de zeereerw. heer H. J. Thomann, pastoor van St. Aga tha, burgemeester S. van Wijnbergen, bur gemeester Pont van Hillegom, Ds. D. Th. Ruys, kapelaan M. Kuypers van St. Aga tha, ir. K. Volkersz, directeur van de Rijks tuinbouwschool alhier en D. J. Vreeken, dir. van de Twentsche Bank mede alhier'. Aan dezen 3-jarigen cursus werd deel genomen door 14 candidaten, waarvan er 12 waren geslaagd en wel de navolgende heeren: M. J. Warmerdam, L. Bouwmees ter, W. Kortekaas, G. Mens, Th. Beelen, P. G. v. d. Voort, P. G. v. d. Voort, J. v. d. Heyden, A. Meiman, A. Meiman, C. Lan- geveld en W. Faas. Leeraren, waren de heeren C. Strik, directeur, P. W. van Buu- ren te Heemstede, boekhouder en F. K. Dankelman, hoofd der R.-K. Jongensschool alhier, voor moderne talen. Behalve de leerlingen waren mede genoodigd en aan wezig de ouders der leerlingen. De bijeen komst stond onder leiding van den heer C. W. Barnhoorn, voorzitter der Hanze-af- deeling, die een welkomstwoord sprak. Hierna was het woord aan den heer C. Strik als directeur van den cursus, die een overzicht gaf van deze gehouden 3-jarigen cursus. Na een korte pauze was het woord aan burgemeester v. Wijnbergen. Deze memoreerde allereerst, dat de vorige voorzitter der Hanze, de heer T. G. v. d. Ende, ons sinds de laatste diploma-uitrei king door den dood is ontvallen; aan zijn stuwkracht danken we deze cursus en zoo wel deze als de afdeeling der Hanze ver liezen veel aan hem. Voorts feliciteerde de burgemeester de geslaagde cursisten en hij deed daarbij uitkomen dat hét behalen van deze diploma's een zaak is van beteekenis. Als hoofd der gemeente deed het hem plei- zier zoovele ijverige jonge mannen in de gemeente te hebben, bezield met een energie om zich de noodige kennis eigen te maken teneinde te trachten zich een weg door het leven te banen. Hierna reik te zijnedelachtb. met een hartelijke feli citatie de diploma's uit. De voorzitter bracht een woord van dank aan den bur gemeester voor zijn opwekkende woorden. Ds. Ruys wenschte de leerlingen eveneens geluk met hun succes. Door kapelaan Kuypers weiden vervol gens de diploma's voor de afdeeling Gods dienstonderricht, hetwelk voor de Katho lieke leerlingen verplichtend is, aan de cursisten uitgereikt. Kap. Kuypers wees er op dat hij de plaats vervulde van den geest, adv., kape laan Schotten, die wegens ziekte verhin derd is. Namens de cursisten dankte de cur sist P. G. v. d. Voort leeraren en gecom mitteerden. Hij bood namens de cursis ten aan de leeraren een klein bewijs van erkentelijkheid aan. Namens de ouders sprak de heer P. Warmerdam een dank woord. Hierna sluiting. Personalia. Door B. en W. dezer ge meente is eervol ontslag verleend over eenkomstig eigen verzoek aan den heer J. Rotteveel, alhier, als hooikeurder. Door B. en W. dezer gemeente is als hooikeurder aangesteld de heer J. P. Rot teveel, alhier. Verloting t. b. T. B. C.-bestrijding. B. en W. dezer gemeente hebben aan de erw. Zuster Remigia, alhier, vergunning verleend tot het organiseeren van een lo terij ten bate van de lighallen der T. B. C.- pati ënten in deze gemeente. i 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse. 2de lijst Trekking van Dinsd3g 7 April 1936 Hooge Prijzen 5000.— 20610 1500.5008 1000.— 1161 400.— 8253 18352 200.— 10688 11575 12045 100.— 1035 4234 5475 8222 9736 10847 14315 17853 17950 19693 Prijzen va n 30.— 23 40 43 64 68 97 113 135 162 202 219 243 388 413 426 495 589 593 617 646 655 670 731 737 745 752 822 939 1009, 1015 1042 1090 1094 1096 1114 1151 1161 1263 1300 1301 1317 1320 1321 1343 1348 1393 1421 1449 1474 1497 1504 1549 1576 1642 1658 1697 1752 1792 1816 1896 1952 1984 2065 2073 2067 2094 2121 2272 2277 ?301 2335 2350 2363 2383 2437 2443 2444 2460 2503 2522 2567 2572 2582 2618 2683 2692 2719 2742 2746 2780 2841 2850 2883 2893 2943 2964 2977 2991 2999 3004 3029 3050 3069 3088 3151 3257 3261 3268 3292 3297 3370 3385 3412 3413 3423 3434 3453 3434 3660 3718 3725 3770 3811 3847 3856 3865 3878 3924 3984 3988 4129 4130 4170 4183 4207 4208 4215 4224 4272 4282 4285 4313 4316 4319 4325 4334 4338 4357 4391 4395 4439 4464 4466 4526 4552 4553 4567 4583 4591 4649 4673 4678 4630 4684 4725 4851 4854 48G0 4867 4872 4906 4952 4963 4966 4998 5013 5041 5045 5078 5125 5166 5182 5186 5237 5238 5246 5258 5263 5311 5338 5421 5470 5684 5699 5719 5758 5790 5798 5819 5820 5837 5848 5935 5982 6035 6062 6063 6064 6070 6098 6113 6121 6149 6195 6234 6241 6245 6261 6369 6398 6404 6448 6475 6480 6499 6534 6636 6637 6641 6668 6702 6879 6980 7001 7010 7046 7087 7110 7125 7179 7196 7252 7259 7263 7265 7282 7294 7318 7321 7324 7331 7337 7340 7362 7387 7425 7463 7474 7514 7520 7553 7584 7617 7636 7645 7658 7743 7776 7830 7841 7856 7875 8027 8062 8064 8103 8126 8127 8130 8141 8191 8205 8210 8248 8310 8333 8348 8355 8420 8438 8456 8481 8535 8572 8607 8673 8702 8731 8822 8825 8878 8887 8961 9046 9083 9119 9127 9142 9241 9288 9360 9361 9410 9413 9427 9448 9468 9486 9492 9531 9541 9577 9578 9637 9663 9667 9710 9760 9797 9811 9868 9879 9881 9894 9934 9945 9997 10062 10070 10121 10143 10149 10154 10165 10189 10235 10257 10278 10280 10296 10307 10309 10329 10335 10387 10522 10596 10613 10651 10656 10666 10681 10700 10713 10733 10751 10779 10810 10815 10817 10818 10838 10842 10869 10892 10899 10929 10931 10971 10977 10998 11019 11031 11034 11038 11059 11035 11090 11243 11277 11303 11318 11336 11368 11392 11447 11453 11461 11470 11507 11521 11548 11587 11639 11691 11703 11757 11760 11773 11795 11840 11846 11896 11937 11938 11948 11956 11960 12042 12060 12066 12180 12183 12231 12238 12242 12264 12318 12429 12431 12442 12444 12463 12471 12488 12518 12533 12546 12585 12640 12651 12654 12674 12716 12725 12729 12744 12792 12822 12847 12923 12942 12979 13004 13013 13018 13053 13054 13079 13081 13166 13167 13198 13205 13239 13279 13298 13335 13340 13342 13368 13461 13482 13489 13530 13536 13573 13575 13636 13660 13667 13726 13742 13743 13778 13800 13814 13815 13903 13916 13929 13936 13957 13974 13979 14032 14049 14130 14134 14139 14151 14161 14170 14190 14284 14348 14372 14418 14428 14440 14460 14469 14505 14586 14609 14779 14789 14790 14318 14840 14922 14944 15002 15024 15027 15077 15087 15091 15142 15173 15178 15214 15226 15270 15317 15343 15346 15360 15367 15432 15441 15490 15496 15508 15559 15573 15593 15640 15641 15752 15776 15837 15848 15874 15880 15909 15931 15979 15982 15984 16010 16037 16038 16051 16061 16072 16187 16194 16218 16234 16309 16332 16343 16372 16391 16438 16468 16572 16622 16637 16815 16343 16860 16889 16913 16952 16958 16963 17006 17033 17037 17103 17151 17173 17209 17213 17250 17275 17314 17465 17506 17511 17550 17564 17572 17602 17618 17643 17664 17670 17711 17742 17759 17856 17880 17893 17899 17904 17966 18013 18030 18036 18043 18062 18086 18100 18104 18123 18185 18205 18309 13320 18326 18350 18386 18484 18466 18580 18582 18653 18667 18698 18700 18704 18718 18734 18750 18805 18820 18821 18845 18860 18893 18970 18978 19005 19011 19021 19088 19097 19111 19119 19121 19124 19140 19223 19256 19302 19306 19313 19328 19345 19396 19407 19439 19445 19506 19546 19559 1D562 19604 19610 19667 19704 19714 19760 19769 19777 19796 19809 19830 19856 19871 19872 19896 19897 19905 19913 19950 19D95 20023 20043 20097 20110 20120 20144 20148 20189 20210 20297 20345 20425 20430 20476 20477 20507 20509 20514 20526 20538 20572 20575 20583 20614 20635 20670 20741 20771 20806 20837 20884 20886 20995 Verbet. 2de kl.. 1ste lijst: 10804 m. z. 10808.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7