DINSDAG 7 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE FILM „GOLGOTHA". Er zijn vele boeken geschreven, die het leven van Christus, zooals ons dit door de Evangelisten is overgeleverd, plaatsen 'in het licht van dien tijd en temidden van het land en volk van Israël duizend jaar ge leden. Van deze boeken hebben de ontwer pers van de film .Golgotha" n' dankbaar ge bruik gemaakt. Zoo is deze film geworden een bijna natuurgetrouwe weergave van de laatste dagen van Christus op aarde. Men zou kunnen zeggen, dat al die droeve en blijde gebeurtenissen Palmzondag, Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Pasch voor ons na duizend jaren herleven. Wie deze week in „Trianon" de film „Gol gotha" bijwoont, voelt zich ooggetuige van het Verlossingsdrama. Men mediteert het lijden, men volgt den kruisweg op een on- gewonen juist daarom bijzonder treffende wijze. Een bezoek aan de film „Golgotha" •kunnen wij om dien reden van harte aan bevelen. DE ARMENWET EN DE ARMENZORG IN DE PRACTIJK. Vervolglezing door den heer L. Hoeyenbos. Als negende van de serie lezingen over Maatschappelijke Zorg en Voorzorg, uit gaande van de ambtenaren van den Gem. Dienst v. Soc. Zaken alhier, hield de heer L. Hoeyenbos, directeur van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te 's-Gravenhage, het vervolg op zijn le zing „De Armenwet en de Armenzorg in de Practijk". De voorzitter, de heer M. I. Smit, heette de aanwezigen, waaronder we oa. opmerk ten den heer J. J. v. Stralen, wethouder van Sociale Zaken en den heer mr. dr. Ro- zemond, directeur van den Gem. Dienst voor. Maatschappelijk Hulpbetoon alhier, hartelijk welkom, waarna hij den heer L. Hoeyenbos het woord verleende. Spreker ving zijn rede aan met het me- moreeren van enkele punten uit zijn vorige lezing en ging hierop aansluitend over tot behandeling van art. 28 der Armenwet, waarbij hij besprak wanneer ondersteuning slechts kan worden verleend, en wel aan hen, die zich het noodzakelijk levenson derhoud niet kunnen verschaffen. In dit artikel worden drieëerlei beginselen uitge sproken: lo. door „kan slechts wor-en ver leend" verstaat men de afwezigheid van plicht tot ondersteuning; 2o. het geoorloof de van z.g. dubbele bedeelingên; 3o. het subsidiaire van de burgerlijke armenzorg. Het beginsel uit de oude wet, dat bur gerlijke armenzorg feitelijk tot politiezorg maakte, slechts onderstand mocht verlee rden ingeval van volstrekte onvermijdelijk heid, waar de armenzorg werd overgela ten aan de Kerkelijke en bijzondere instel lingen. heeft de wetgever laten varen. Nagaande dezen groei der wijziging, met verwijzing dat hier de practijk de wet overgroeid, was mede in verband met de gewijzigde maatschappelijke inzichten, het minder Kerkelijk worden, de meerdere Zorg der overheid, komt spreker tot de conclusie, dat naast het wettelijk voorge schreven© tot helpen van het individu zon der naaste liefde het belang der Maat schappij niet gediend wordt. Bij de wijziging van het sociaal inzicht kwam de moeilijkheid van het vaststellen van een grens tusschen werkloozenzorg en armenzorg. Theoretisch is die grens eenigs- zins aan te geven, practisch zal het zoo eenvoudig niet gaan, wat zich zeer juist demonstreert in de inrichting der diensten voor werkloozenzorg en armenzorg in de verschillende gemeenten. Hierna behandelt spreker de volkshuis vesting als Sociale Zorg. Armenzorg als een sociale zorg wordt meer en meer een taak, welke zijn profijt afwerpt door het oprichten van armen uit den hulpbehoevenden toestand. Echter zal ae meest juiste weg moeten worden geko zen en niet enkel materieel, maar ook idieel worden gesteund. Imm_.s zonder idieele steunverleening zal armenzorg fou tief werken; materieel mogen burgerlijke instellingen niet'verder gaan dan hulp te verleenen wanneer hulpbehoevenden de noodzakelijkste levensbehoeften voor zich en zijn gezin niet kan verkrijgen. Spreker behandelt hierna de wijze van aanvrage van onderstand. Vervolgens behandelt spr. art. 29 der Armenwet, waarbij hij bespreekt de ge dragslijn, voorgeschreven door de wet aan burgerlijke instellingen en gemeentebestu ren, de scherpe onderscheiding tusschen blijvende ondersteuning en tijdelijke onder steuning, de officieele toelichting op het le lid, het laten verrichten van arbeid door' de daartoe geschikte armen. Bij de behan deling van het verhaalsrecht wijst spr. op de wijziging in art. 66, dat ook verhaal plaats kan hebben van reeds gemaakt/3 kosten. Bij de behandeling van art. 40 der Ar menwet staat spr. uitvoerig stil bij de z.g. afsehuiving van armen van de eene ge meente op de andere gemeente, om dan zijn rede te beslutien met een bespreking over de opleiding tot sociaal werker, waarbij spreker's inzicht is, dat de practijk hier voor de beste leerschool is. Voor de pauze vergastte het dubbel- mannenkwartet uit de ambtenaren van Maatsch. Hulpbetoon te 's-Gravenhage on der leiding van Willy van der Leede, de aanwezigen op eenige goed uitgevoerde zangnummers. De heer Smit, Willy v. d. Leede en zijn zangers dankend, deed dit in de overtuiging zulks namens de aanwezi gen te doen. Na de pauze werd door enkele aanwe zigen gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vtagen. Met een harte lijk woord van dank tot den heer Hoeyen bos, sloot de heer Smit deze vergadering. Door P. P. is bij de politie aangifte ge daan, dat hij uit het Galgewater zijn blauw grijze één persooqs kano vermist. Kon. Nederl. Ver. „Onze Vloot" Onder voorzitterschap van den heer H. P. Würtz is dezer dagen de jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de af- deeling Leiden van de Kon. Ned. Verg. „Onze Vloot" gehouden. Na voorlezing der notulen wordt het verslag van den secretaris uitgebracht, waaruit o.a. blijkt, dat het aantal leden sedert de wederoprichting der afdeeling een groote uitbreiding heeft ondergaan. In het afgeloopen jaar werden eenige lezin gen gegeven, terwijl in Juni een excursie werd gehouen op twee torpedojagers en twee onderzeeërs, waarmede een vaartocht buitengaats vanuit IJmuiden werd ge maakt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het jaar sloot met een nadee- lig saldo van 77.25. Daarna volgde bestuursverkiezing ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van gep. vice-admiraal tit. C. L. v. Buuren, den heer C. H. Hane- graaff en mej. L. S. de Lange in wier plaatsen werden verkozen de heer C. Rühl, gep. kap. ter Zee en de heer C. A. O. Nau- dit ten Cate, terwijl de derde vacature niet werd vervuld. Hierna volgde sluiting. Op Woensdag 15 April a.s, des namid dags van 23 uur, wordt in een van de lokalen van het gebouw Mare 13a, waarin in gevestigd het bureau van den Genees kundigen dienst, gelegenheid gegeven tot kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. =3 WILT IETS WETEN? Rectificatie antwoord: Naar aanleiding van een vraag, wat het adres is van den heer Inspecteur voor de Volksge zondheid te Leiden, deelt men ons mede, dat dit adres is: Cobetstraat no. 36. De heer G. F. Kiers is inspect, van de Volksgezond heid voor de provincie Zuid-Holland, te Leiden. IT" I =3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN S. Dompeling t Op 76-jarigen leeftijd overleed gisteren alhier de heer S. Dompeling, in leven ge durende eenige jaren lid van den Gemeen teraad van de voormalige gemeente Aar- landerveen,. waarin hij als zoodanig zit ting had voor de Anti-Rev. partij. Ook maakte de overledene deel uit van de bouw- vereeniging Volksbelang" en vervulde hij nog verschillende andere functies. Fietsendief aangehouden. In den Haag heeft de politie de hand gelegd op een per soon verdacht van rijwieldiefstal w.a. ver schillende karretjes uit deze gemeente. LEIDERDORP. „Jong Holland snakt naar werk". De coUecte ten bate van „Jong Holland snakt naar werk" heeft 197.— opgebracht en een collecte gehouden voor dit doel op de Ge- ref. Meisjesvereeniging „Roeping en Plicht" bracht 14 op, zoodat in het geheel 211 kan worden afgedragen. Werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente is in de afgeloopen maand belangrijk gedaaid, thans staan 74 werk zoekenden ingeschreven bij het Agentschap der Arbeidsbemiddelng. Hoofdzakelijk komt dit doordat er weer werk werd gevonden in de aardewerkfabrieken, steenfabriek en in het bouwbedrijf. Werkverschaffing. Bij de gemeente lijke werkverschaffing zijn vorige week 27 werkloozen te werk gesteld bij het aanleg gen van de sportterreinen. LAATSTE BERICHTEN HET NIEUWE BACONCONTRACT. In verband met de actie_ welke door som mige desbetreffende categoriën tegen het nieuwe baconcontract wordt gevoerd, komt ons ter oore,„dat de minister van landbouw en visscherij het recht heeft het contract op betrekkelijk korten termijn op te zeggen. Het contract is echter nog slechts enkele dagen van kracht en de minister zou naar wij vernamen zich voorshands op het standpunt stellen, dat eerst de ontwik keling der zaken afgewacht dient te wor den. Aan de protesteerende belanghebbenden zou de minister dan ook hebben laten we ten, dat hij de ingebrachte bezwaren wil onderzoeken, doch dat hij van meening is, dat vam de nieuwe overeenkomst geen nood lottige gevolgen te duchten zijn. Dr. VAN SCHELVEN MOET RUST HOUDEN. Naar men weet, bevond dr. van Schel ven zich met zijn echtgenoote aan boord van de „Athos 2" op terugreis naar Neder land. Het plan was, om tot Marseille aan boord te blijven. Thans heeft het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis een luchtpost brief van mevrouw van Schelven ontvan gen, waarin deze mededeelt, dat zij de reis in Port Said hebben moeten onderbreken, omdat de gezondheidstoestand van haar man het noodzakelijk maakte, eenige dagen rust te nemen. Thans hebben dr. en mevr. van Schel ven passage besproken op de „Christiaan Huygens", die op 21 April in Amsterdam zal aankomen. De toestand van dr. van Schelven is ech ter van dien aard, dat hij zeker nog eenige maanden, na zijn terugkomst, volstrekte rust zal moeten houden. TRAM-ONTSPORING TE HALFWEG. Stagnatie van een uur. Hedenmorgen omstreeks half tien heeft te Halfweg een ontsporing plaats gehad van een tramtrein van de Noord-Zuid- Hollandsche Tramwegmaatschappij, ten gevolge waarvan een ernstige stagnatie in het personenvervoer op de lijn Amster damHaarlem is ontstaan. Uit de richting Amsterdam kwam een forensentrein „d.d.", bestaande uit twee wagens. Deze waren bestemd om in de Oranje Nassaustraat te Halfweg te worden opgesteld. Zij reden daartoe achteruit om via een wissel in deze straat uit te komen. Toen de eerste wagen den wissel gepas seerd was, is deze wissel vermoedelijk iets te vroeg omgetrokken, waardoor de twee wagens ontspoorden. De wissel werd hierbij stukgetrokken, terwijl het onderstel van den wagen ern stig werd beschadigd. Onmiddellijk werd de hulpdienst van de maatschappij uit Haarlem gerequireerd, welke terstond met het opvijzelen van den beschadigden tram wagen begon Door de ontsporing was ernstige stagnatie in het personenvervoer ontstaan, welke ongeveer tot een uur duur de. Door middel van overstappen werd het verkeer in dien tusschentijd zoo goed mogelijk onderhouden. HUN PATROON BESTOLEN. Een handelaar in groenten en fruit is te Amsterdam door zijn beide knechts besto len. Zij namen bij afwezigheid van den patroon groenten en fruit weg en brach ten dat bij een anderen handelaar. De diefstal werd ontdekt, omdat de patroon een zak met aardappelen miste. Hij nam de politie in den arm, die de zaak spoedig tot klaarheid heeft gebracht. De beide knechts en de heler zijn thans in arrest in het bureau P. Aertszstraat. DE BRAND IN DE NIJMEEGSCHE PAPIERFABRIEK Omtrent den brand in de Nijmeegsche papierfabriek der firma Schuller (zie Gem Ber. 3de blad) vernemen wij nader dat de schade, aan den papiervoorraad toege bracht, geschat wordt op 24.000 gulden, terwijl aan het gebouw een schade is toe gebracht van ruim 5000 gulden. Alles wordt door verzekering gedekt. Mr. C. J. J. de Joncheere. De vice-president der Haagsche recht bank, mr. C. J. J. de Joncheere, heeft we gens gezondheidsredenen per 1 Mei a.s. eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. TELEGRAMMEN 15 APRIL BESPREKINGEN VAN DE GENERALE r~"*VEN. LONDEN, 7 April. (A. N. P.). Na*r thans is geregeld, zullen de besprekingen van de generale staven van de Locarno- mogendlieden op Woensdag 15 April a.s. te Londen beginnen. NIEUW MASSAPROCES IN DUITSCHLAND Tegen 400 beklaagden te Zeits DRESDEN, 7 April (A.N.P.) Terwijl het proces tegen 600 van tegen de regee ring gerichte actie beschuldigden te Wup- pertal nog aan den gang is, worden te Zeitz in Midden-Duitschland voorberei dingen getroffen voor een nieuw massa proces, ditmaal tegen 400 beklaagden, voor namelijk industrie-arbeiders, die beschul digd worden van de vorming van een poli tiek eenheidsfront tegen de regeering. On der de gearresteerden bevinden zich voor malige leden van verscheidene der vroe gere politieke partijen. De hoofdbeklaag- den, die beschuldigd worden van oprich ting der eenheidsfront-organisatie, zijn het vroegere lid der S.P.D. Emil Wronke, de vroegere communistische functionaris Erich Wagenbrett, en twee leden der vroe gere socialistische arbeiderspartij dr. Agri- cola en Erich Hildebrandt. Onder de ge arresteerden bevinden zich voorts perso nen, die zelf niet van politieke actie be schuldigd worden, maar die als gijzelaars zijn gearresteerd, omdat hun verdachte verwanten, b.v. zoons, broers of echtge- nooten, tijdig wisten te vluchten. FRANSCHE MILICIENS WORDEN ONDER DE WAPENEN GEHOUDEN PARIJS, 7 April (A.N.P.) Op voorstel van den minister van oorlog, heeft de re geering besloten in toepassing van artikel 40 van de wet op de militie, de dienstplich tigen, die op 15 April a.s. hun oefenenings- tijd zouden hebben vervuld, tot nader or der onder de wapenen te houden. Het effedtief, dat hierdoor onder de wa penen wordt gehouden, komt niet overeen met het normaal contingent, doch omvat vrijwel uitsluitend hen, die uitstel van dienst hadden gekregen of tijdelijk afge- keurden, die in April 1935 zijn opgekomen. De oorlog in Abessinië. Het Italiaansche legerbericht, ROME, 7 April. (A. N. P.). Het Ita liaansche legerbericht No. 178 luidt als volgt: Maarschalk Badoglio telegrafeert: ten Zuiden van Kworam volgen onze troepen den vijand op den voet nakr Cobbo. De laatste achterhoeden van de Abessijnen zijn gisteren door een coolnne van het Ery- thi;eaansohe legercorps verstrooid. De zui vering van het terrein gaat voort. Onder de groote hoeveelheid oorlogsmateriaal, welke de troepen hebben buitgemaakt, be vindt zich ook het radio-station van den Negus en verscheidene auto's. Sassabaneh gebombardeerd. GORRAHEI, 7 April. (A. N. P.). Gis teren is Sassabaneh gebombardeerd door de Italiaansche luchtmacht, aangezien hier detachementen van het Abessijnsche leger concentreerden, met het doel zich tegen een eventueelen opmarsch van de Italia nen te verzetten. Niettegenstaande den slechten atmosferi- schen toestand, steeg een escadrille vlieg tuigen te Gorrahei op. Bij Sassabaneh be merkte men, dat de stad aanzienlijk was versterkt. De vliegtuigen bombardeerden een groot legerkamp en vernietigden de batterijen, vliegtuig-afweergeschut en de verdedigingswerken. Italië zal Addis Abeba cn Diredaua niet bombai'deeren. LONDEN, 7 Aprü. (A.N.P.) Officieel wordt hier vernomen, dat de Italiaansche regeering de in October aan de Engelsche regeering gegeven verzekering herhaald heeft, dat zij de steden Addis Abeba en Di redaua niet zal bombardeeren. ZWEEDSCH SCHIP OP EEN ROTS GELOOPEN. RIGA, 7 April. (A.N.P.) In een felle sneeuwstorm is het Zweedsche schip „Zel- lo" op een onderzeesche rots in de golf van Riga geloopen. Het schip loopt gevaar te zinken. Het reddingswerk wordt door het slechte weer bemoeilijkt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 April. Groenten. Per 100 stuks: Bloemkool I 5.5022.70, id. II 1.70 —13.30, Prei 0.30—1.40, Radijs ƒ0.70— 3.30, Kropsalade 0.60—4.20, Selderie 0.70 2. Kroten per 100 kilo 1.204, id. gel kookt /6—11, Witloof ƒ3—15, Postelein f 2125, Spinazie 613„ Uien 2.80 3.30, Wortelen 3.5017.30, Spruiten I 7, id. II 3, Andijvie 410. LEIDEN, 7 April Vette varkensmarkt. Totaal aanvoer 191 waarvan 187 zwaar 33 34 ct. en 21 licht 31 ct. per K.G. levend ge wicht. Handel tamelijk vlug. ROTTERDAM, 6 Aprü. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: totaal 2118 dieren; 691 vette rund., 350 vette kalv., 26 nucht. kalver., 423 schapen of lamm., 616 varkens, 2 boken of geit. Prijzen per k.g.: vette koeien tot 50 ct.; tot 44 ct.; 26 34 ct.; vette ossen tot 45 ct.; tot 41 ct.; 30 a 34 ct.; vette kalveren tot 90 ct.; tot 75 ct.; 48 tot 55 ct.; varkens (levend gewicht) tot 34 ct.; tot 33 ct.; tot 32 ct.; schapen tot 41 cent; tot 38 ct. ;tot 30 ct.; lammeren tot 41 ct.; tot 38 ct tot 29 ct. Prijzen per stuk van mager vee: schapen f 20, f 17, f 12; lammeren f 17, f 14, f 10. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets ruimer met goeden handel en hoogere prijzen. Een prima koe ging nog tot 52 en een os tot 47 ct. De aanvoer van vette kalveren was groo- ter met luien handel en de prijzen als die van de vorige week. Een prima kalf nog tot 100 ct. Schapen en lammeren veel ruimer ter markt met tragen handel en de prijzen ble ven stabiel. Varkens aanvoer als vorige week met beteren handel dan vorige week en onver- andere prijzen. Eenige partijtjes schapen werden voor export gekocht. ROTTERDAM, 6 April. Buitenl. Granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge: 74-75 ko. Bahia Blapca aangeko men f 8.45, 74-75 ko. Bahia stoomend f 8.45, 72-73 ko. Poolsche dagelij ksch verwacht f 8.20, 72-73 ko. Poolsche dagelijksch ver wacht gedenatureerd f 5.20, 72-73 ko. Litau- sche disponibel f 8.15, 72-73 ko. Litausche gedenatureerd disponibel f 5.25. Gerst: 70 ko La Plata disponibel f 111, 68-69 ko. La Plata disponibel f 110.50, 65-66 ko. La Plata nieuwe oogst stoomend f 109, 71 ko. Poolsche disponibel f 112, 67-68 ko. Poolsche stoomend f 109.50, 68-69 ko. Zuid- Russische disponibel f 110.50, Canada no. 3 disponibel f 110. Maïs per 2000 kilo: Gele La Plata dispo nibel f 104, gele La Plata stoomend naar aankomst f 103102, La Plata Cinquantine disponibel f 105, La Plata Cinquantine stoor mend f 104.50, witte platte Oost-Afrikaan- sche No. 8 disponibel f 107, witte Oost- Afrikaansche No. 8 disponibel f 106, mixed Oost-Afrikaansche No. 7 stoomend f 104, witte Oost-Afrikaansche No. 8 stoomend f 104. ROTTERDAM, 7 Apri. Vee. Aanvoer totaal 4525. 198 paarden, 1092 magere run deren, 885 vette runderen, 104 vette kal veren, 105 graskalveren, 1873 nuchtere kal veren 211 schapen en lammeren, 4 var kens, 12 biggen, 41 bokken of geiten. Prij zen per K.G.: vette koeien 51, 45, 3036 ct., vette ossen 45, 41, 3034 ct,, stieren 43, 39, 3035 ct., vette kalveren 90, 75, 4855 ct., schapen 40, 38, 30 ct., lammeren 39, 35, 29 ct., nuchtere slachtkalveren 24, 18 ct., BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Karei, z. v. K. Laven en A. Warners. Geertriuda, d. v. A. G. v. Leeu wen en G. Onderwater. Dirk, z. v. B. Boon en Th. M. Franse. Catharina, d. v. S. Prevoo en N. v. Egmond. Catharina Hillegonda, d. v. H. G. Roelandse en M. v. Oosten. Johannes Pieter, z. v. W. v. d. Linden en H Springer. Pieternella Ja- coba Jansje, d. v. G. Wielders en E. M. Beij. Petronella Catharina, d. v. J. Verkerk en, P. C. de Nijs. Johannes Theodorus, z. v'. Th. v. d. Weijden en E. M. v. Leeuwen. Janny Jacoba, d. v. J. A. v. Amerom en J. v. Noort. Anna Maria, d. v. Th. v. Loos en A, M. Kerkvliet. Elisabeth Cor nelia Maria, d. v. W. Schelvis en C. P, Was senaar. Jacoba, d. v. M .J. Helfensteijn en S. S. Teske. Adrianus Jacobus, z. v. F. J. L. Verberg en W. H. Vinkestein. Jannetje Anna, d v. J. Ouwersloot en A. v. Es. Overleden: J. J. Sollie, wend. 87 j. G. Kulk-Boterman, vr. 37 j. G. Koper draad zn. 7 j. A. Plezier wedn. 82 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd, Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. slachtpaarden 40, 34, 26 ct. Prijzen per stuk: schapen ƒ19—17—12. lammeren ƒ16 1310, nuchtere slachtkalveren 65 —4, nuchtere kalveren ƒ129 -7, slacht paarden 15010570, werkpaarden 275 175110, hitten 1209565, stieren 215165100, Kalfkoeien 190155 100, melkkoeien 195160—115, vaarzen 11595—75, pinken 958065, gras kalveren 604030. Vette koeien en os sen aanvoer kleiner, ha-iel levenig, prij zen hooger dan vorige week Dinsdag, 1 prima koe 0.54, os 0.47, stieren, aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen iets hooger, vette kalveren, aanvoer iets kor ter, handel willig, prijzen ruim prijshou dend, schapen en lammeren, aanvoer rui mer, handel lui, pry zen dalende, nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer korter, handel vlot, prijzen iets duurder paarden aanvoer als vorige week, handel zeer stil, prijzen slachtprijs iets minder, overigens onveranderd, kalf- en melkkoeien, aanvoer korte, handel redelijk, prijzen gemakkelijk te handhaven, vaarzen en pinken, aanvoer minder, handel kalm, prijzen onveranderd, graskalveren, aanvoer ruimer, handel weinig, prijzen als vorige week. UTRECHT, 6 April. Paardenmarkt. Aan voer 650 paarden. Handel vlug. Weelde- paarden f 350450, werkpaarden f 200300 oude paard f 100—175, 2-jarige veulens f 200—275, hitten f 100—175. 's-HERTOGENBOSCH, 7 Aprü. Boter- mijn. Aanvoer 17.900 K.G. Hoogste prijs f 1.57, laagste prys f 1.48, middel prijs f 1.55 per K.G. BOSKOOP, 6 April Bloemen. Rozen Godden Ophelia 30, Columiba 40—56, Ro- sala-ndia 17—30, Florex 35, Briaircliff 30— 47. Edith Helen 40—75, Aug. Noack 20—35 Azalea 60140, Rhododendron 4090, Se ringen 3064. Tulpen 812 Lathyrus 14 —20, Calla 50, Anemonen 10—13, Andio- media 9, Cerasus Hisakura 250—400, Ger- bera 1016, Clematis Pr. Hendrik 300, Rhododendron p. st. 25, Primula p. st. 4, Acer p. st. 3050. VEUR, 6 April Groentenveiling Krop sla 1ste soort 3—5.50, 2e soort ƒ1.20— 2.50, Stoofsla 4—7.—, per 100 K.G. Bloem kool 2e soort ƒ4.10—5.30, uitschot f2— 2.60, Andijvie per K.G. 5—6 ct., Postelein 19—20.—, Spinazie per 4 K.G. 2951 ct., Rabarber 4—6.—, Snijboonen 1.07—1.30 per K.G. Radys 1.30—2.40, Brusselsch Lof ƒ12.60—13.10, Prei 1.40—2— Sel derie 0.701.Aardlbeien f 1.041.10* per K.G. VINKEVEEN, 0 April. Groentenveiling. Kropsla 15 ct. per krop, idem vellen 21 ct. per kist, Rhabarber 46 ct. per bas, Spinazie 6—10 ct. per K.G., Witlof 2—8 ct. per K.G., Radijs 613 ct. per 10 bos. TER-AAR, 6 April. Centrale Veiling. Spinazie per kist 22—46 ct., Postelein 17— 13ct. per kilo, Rarijs f 1.60—2.—, Andijvie 25—46 ct,, Preij f 1.40, Sla f 0.90—2.90, Sla- vellen 934 ct., Bloemkool 515 ct., Wit lof per 100 pond f5.90, Raapstelen f 1.10 1-30, Hofbloemen 2931 ct. BODEGRAVEN. 7 Aprü. Kaas. Aan gevoerd 108 partijen Goudsche kaas alle met rijksmerk, totaal 4860 stuks, wegende 43.740 K.G. Prijs met R.M. Ie soort 218 21, 2e soort 16—17. Handel matig. WISSELNOTEEitlNtiEN i AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.28 Berlijn 59.23» 'o Parys 9.703/4 Brussel 24.91 New York1 47i/8 Zwitserland 47 97»'., Kopenhagen32 50 Stockholm37.55 Oslo 36.60 Milaan Madrid 20.121/., Praag 6 09»/2 Weenen Boedapest Prolongatie 11/4%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3