STADS V NIEUWS ZONDAGSBLAD DINSDAG 7 APRIL 1936 UE LEiuSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? LICHTE REGENBUITJES. DE BILT SEINT: Verwachting: meest matige, tijdelijk wel licht toenemende wind uit Noordelijke richtingen, hall tot xwaar bewolkt of be trokken, kans op lichte regenbuien met sneeuw of hagel, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 765.6 te Blacksod. Laagste barometerst.: 740.0 te Kuopio in Midden-Finland. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten trok zich snel terug en nam sterk in beteekenis af. Die in het Westen houdt stand en breidde zich achter de, depressie, die gisteren tusschen IJsland en Groenland lag, weer Noordwaarts uit. Een Zuidelijke secundaire van de depres sie over Scandinavië drong daar naar het Oostzee-gebied. Een voorlooper van de sta- tionnaire depressie op den oceaan gaf sterke barometerdalingen aan de Fransche Ri viera. Door de verbreking van de verbin ding van de continentale en oceanische ge bieden van hoogen luchtdruk, is de baan voor de polaire luchtmassa's die rondom het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen langs den poolcirkel en over de Noorse he zee naar de Noordzee en West Europa stroomde, thans geheel vrij. Het gure weer houdt aan, echter met meerdere kans op regenbuien, met sneeuw of hagel. In het middelgebergten en de Alpen valt opnieuw sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR, 8.7 gr. C. LICHT OP VOOR PIETSERS a. Van Dinsdagnam. 7.13 uur tot Woensdag morgen 4.51. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 8 April voorm. 3.30 uur en nam. 3.44 uur. Stormwaarschuwingsdienst Geseind van De Bilt hedenmorgen te 7.45 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op uw hoede". BLOEIENDE BONGERDS. De Kon. Nederl. Toeristenbond A.N.W.B. deelt mede: In de omgeving van Maastricht, Eyden, Heer beginnen de kerseboomen te bloeien. Zuid-Limburg: gedurende de Paaschda- gen. bij warm zonnig weer zullen de pere-, pruime- kerseboomen in vollen bloei staan. Betuwe: te Eek en Wiel en omgeving beginnen eenige vroege pruimesoorten te bloeien. Zaltboonmel: hier beginnen de vruchtboo- men te bloeien. Het wachten is op warme zonnige dagen en eenige regen. Midden- Beemstervan eenigen bloei ie nog niets te zien. NIEUWE UITGAVEN Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. Petrus Canisius. Het wordt langzamerhand een magistrale verhandeling, welke prof. mag. B. Luyckx O-P. in het Schild publiceert over „Onze eenheid in Christus". In de April-aflevering van het Schild treffen we thans het vierde vervolg aan van de beschouwingen van de zen geleerden priester over de ziel van Christus1 mystiek Lichaam. Voorts is er wederom een bekeerings- geschiedenis, geen „alledaagsche", maar de bekeering van een Anglicaan, voor wien het wonder van de transsubstantiatie het groot e struikelblok vormde om de waarheid te vinden. Hoe meer hij erover debatteerde of nadacht, des te minder begreep hij ervan, totdat hij tenslotte inzag, dat het een myste rie was, dat niet begrepen kan worden en slechts door het Geloof kan wórden aan vaard. Zeer interessant, vooral omdat deze be weging ook in ons land aanhangers tot zich trekt, is een uiteenzetting van prof. J. H. Niekel over de Internationale Vereen iging „Bellamy", aldus genaamd naar den op het einde van de vorige eeuw overleden Ameri- kaanschen schrijver Edward Bellamy. De ideeën van Bellamy zijn in den grond niets anders dan socialistische en communistische theorieën. De beweging, welke op zijn theo rieën is gebaseerd, wil politiek absoluut neutraal zijn, doch de menschen rijp ma ken voor de komst vön den Bellamy-staat. De organisatoren bedoelen het ongetwijfeld goed, doch aldus concludeert prof. Nie kel voor Katholieken is er in deze be weging geen plaats. De ideeën van Bella my wijken hemelsbreed af van die, welke zijn neergelegd in de groote pauselijke ency clieken „Rerum Novarum" en „Quadrage- simo Anno", welker lezing en herlezing RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Verwisseling van briljanten door bruine boonen. Voor het Haagsche gerechtshof zyn he den de pleidooien gehouden in een proce dure, welke als oorzaak had de verwisse ling van een partij briljanten in een ver zegeld doosje door bruine boonen. Zekere Bouts, oud-geëmployeerde van de Koninklijke, bezat een blok huizen, het welk hij gaarne van de hand wilde doen. Hij kwam toen in relatie met zekeren De Rooy, die de huizen wel wilde koopen, doch'slechts over een partij briljanten be schikte. Bouts had natuurlek liever geld, en aangezien De Rooy dat niet bezat, werd overeengekomen, dat Bouts de briljanten acht dagen ter beschikking zou krijgen, om te trachten, deze te verkoopen. Lukte hem dit niet, dan zou de transactie niet doorgaan. In de onderhavige procedure was verder gesteld, dat De Rooy voor de afgifte der briljanten een waarborgsom eischte van 10.000.en dat, waar Bouts zelf maar 1000.— had, hij toen tot dat doel geld leende en wel f 5000.— van zekeren Van Lier en f 4000.van zekeren Driedonks. De briljanten werden daarop in een ver zegeld doosje in een safe van een bank ge deponeerd. Driedonks kwam vervolgens met een Antwerpschen diamanthandelaar op de proppen, die, na de briljanten te hebben gezien en nadat er één door een juwelier was getaxeerd, de partij wilde koopen voor 74.000.Het was toen Zaterdag middag en overeengekomen werd, dat Maandag daarop zou worden betaald. Tot zoolang werd het doosje, nu door den Belg verzegeld, weer in de safe geborgen. Des Maandags werd het doosje door Bouts daar vandaan gehaald en men toog naar de bank, waar de Belg zou betalen. Deze verscheen toen echter niet en evenmin den volgenden dag. Hierin zag Driedonks aanleiding om den Belg in Antwerpen op te zoeken en van dezen vernam' hij, vol gens de door hem afgelegde getuigenver klaring, dat de Belg wel op de bank was geweest en aan Bouts zou hebben betaald. Driedonks en Van Lier zagen daarin een benadeeling van hun rechten en zij vroe gen Bouts dan ook om een verklaring. Deze ontkende echter dien gang van za ken en toonde hun het doosje, zooals het door den Belg verzegeld was. De Belg was van dat oogenblik af echter niet meer te vinden en toen men ten slotte overging tot het openen van het doosje, bleek dit slechtsbruine boonen te bevatten. Men stond toen voor een nieuw raadsel en tot dusver is nog niet kunnen worden vastgesteld, hoe de verwisseling heeft kunnen plaats hébben. Hoe dit ook zij, Van Lier wenschte zijn geld terug en stelde bij de rechtbank te Rotterdam een vordering in tegen Bouts. Deze ontkende echter, geld van Van Lier te hebben geleend, waarop aan Van Lier werd opgedragen, die leening te bewijzen. De rechtbank achtte hem na getuigenver hoor in dat bewijs niet geslaagd en ont zegde de ingestelde vordering. Van dit vonnis kwam Van Lier in hoo- ger beroep. Voor hem werd heden gepleit door mr. de Lauwere uit den Haag, terwijl voor Bouts optrad mr. van der Meer uit Rot terdam. Het hof zal op 15 Mei arrest wijzen. prof. Niekel den Katholieken dringend aan beveelt. Dr. S. v. d. Ploeg O.P. heeft thans het slotartikel geschreven in zijin serie over het Oude Testament en het Christendom, in welk slotartikel hij de beschuldiging weer legt, als zou het Oude Testament een Gods- voorstellen en een moraal bevatten, welke niet de onze kunnen zijn. Ongetwijfeld ver schilt de Joodsche, dat wil zeggen de vóór- Christelijke opvatting van de na-Christelij ke, maar dat is geen reden om het Oude Testament niet in eere te houden en geen voordeel te trekken uit de lezing ervan. Ten slotte behandelt Jan Taal in een kort artikeltje „de geweldige volmacht" door Christus aan St. Petrus gegeven, om te bin den en te ontbinden op aarde, wat dan ook in den hemel gebonden en ontbonden zal zijn. De rubrieken „Op den Uitkijk", Vragen- bus, Boekenbespreking en Corresponden tie geven ons geen aanleiding tot commen taar. Het Jaarboek der Nederlandse he Rels- vereeniging voor Katholieken. Verschenen is het Jaarboek, tevens Reis- programmaboek voor 1936, der „Ned. Reis- vereeniging voor Katholieken", waarvan het Centraal Bureau te Amsterdam, Hee rengracht 215, is gevestigd. De voortvarend heid en energie waarmee deze Vereen iging werkt, spreekt zich uit in het Reisprogram ma. Niet alleen, dat het een 150-tal reizen naar verschillende landen van Europa be vat, maar zelfs durft de ondernemende Vereeniging, die het vorig jaar met de Roomsche Reis Reünie haren naam als Ka tholieke Reis-organisatie heeft gevestigd, nu een groote reis naar Java aan, en naar het Heilig Land, terwijl ook dit jaar de Roomsche Reis Reünie (naar Kopenhagen, van 16 Juli) niet ontbreekt, en ook rei zen naar Noord-Afrika en naar het heilig dom van O. L. V. van Fatima in Portugal op het programma staan. Bovendien ver zorgt de N. R. V. K. de groepsreizen van het K.O.V., de Federatie der R.K. Onder wijzersbonden in Nederland, en van den R.K. Bond van Handels- en Kantoorbedien den te Amsterdam. Het Jaarboek wordt ook aan niet-leden ter kennismaking gaarne door het Centraal Bureau toegezonden. JEUGDIGE WERKLOOZEN. Hedenavond wordt te 8.30 uur in de groote zaal van de St. Josephgezellenver- eeniging. Rapenburg 52, een Passie-avond georganiseerd voor de jeugdige werkloo- zen. Als declamator voor dezen avond zal fun- geeren de heer Theo van der Meer uit den Haag, de Christusvertolker uit het Passie spel van Pastoor Möller te Voorburg. Alle jongemannen zonder werk zijn he denavond. welkom. NATUURPHILOSOPHISCH EN TECHNOLOGISCH CONGRES. Gisteravond te Leiden aangevangen. In het Acadamiegebouw alhier is gister avond het tweede congres van de natuur- philosophische en technologische facultei ten in Nederland begonnen. De voorzitter, de heer W. A. Visser, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de Belgische stu denten en besprak daarom het ontstaan van het congres, dat aan het initiatief van den oud-praeses der phil. faculteit der Leidsche studenten, den heer D. J. Kue- nen, te danken is. Als plaats van het le congres werd Utrecht aangewezen, daar hier de organi satie der natuurkundige faculteit zetelt. Spr. verheugde zich erover, dat het 2e con gres in Leiden gehouden wordt en weidde uit over de stad Leiden. Het onderwerp der algemeene lezingen is dit keer de functie der wetenschappen in de maatschappij. Spr. achtte de behande ling van dit onderwerp van zeer groot be lang, de universitaire studie wordt tegen woordig maar al te vaak een vakopleiding, evenmin moet de wetenschap zijn resulta ten voor ziah alleen houden, zij moet een opvoedende rol spelen in de samenleving. De congressen zijn een belangrijk ele ment in de bevordering van het inter-aca- demiaal contact, wat in Nederland tot voor kort zeer poover was. De groeiende belang stelling voor de nat. phil. studencon gr es sen bewijst echter, dat ook in Nederland de overtuiging baan breekt, dat het aan beveling verdient de kennis aan eigen academie opgedaan te gaan verrijken met de inzichten, die aan andere universiteiten opgang doen. Na zijn vertrouwen te hebben uitgespro ken in de toekomst dezer congressen, open de de praeses het 2e congres der studenten in de Philosophische en Technologische fa culteiten. Voordracht Prof. dr. C. J. v. d. Klaauw. Na de opening sprak prof. dr. C. J. van der Klaauw over „De functie van de bio logie in de maatschappij". Eerst sprekende over de functie van de biologen in de maatschappij wyst spr. er op, dat er in Nederland in en buiten Euro pa zijn omstreeks 435 afgestudeerden, die een betrekking bekleeden, 255 zonder be trekking, tegenover omstreeks 400 studen ten in de biologie. De werkloosheid onder de biologen en vooral de toenemende in de komende jaren wordt aan de hand van het rapport van de commissie-Limburg be sproken. Van de 435 afgestudeerden, die een betrekking Ijekleeden, hebben enkele tientallen een niet-biologische betrekking. Van de overigen zijn er 330 of 82.5 pet. verbonden bij het V. H., Midd. Hooger Nij verheids en Lager Onderwijs. In verband daarmee wordt de beteekenis van het do- ceeren der biologie besproken. Deze ligt niet in de practisch-maatschappelijke waar de, maar vrijwel geheel in de ideëele, zoo als spr. naar twee zijden uitwerkt. Voor de resteerende 17.5 pet. der biolo- gen-in-funetie worden hun werkzaamheden aan proefstations, musea, instituten bij de visscherij e.d. besproken. Overstappende van de functie der biolo gen op die van de biologie in de maat schappij wijst spr. op de groote moeilijk heden, daar beide begrippen elkaar niet dekken. Voordracht Prof. dr. B. G. Escher. Het congres is hedenmorgen voortgezet met een voordracht van prof. dr. B. G. Escher, hoogleeraar alhier over: „De func tie van de Geologie in de Maatschappij". Economisch is tegenwoordig de functie van de geologie in de aardolie-industrie van het grootste belang en wel om twee rede nen: wetenschappelijke voorlichting eener- zijds en het verschaffen van behoorlijk ge salarieerde betrekkingen aan pas afgestu deerden anderzijds. Spr. staat hierbij ech ter niet stil omdat over deze functie der geologie reeds veel bekend zal zijn aan zijn hoorders. Alvorens op andere gebie den der toegepaste geologie in te gaan, legt spr. in enkele woorden de tegenwoor dige rolverdeeling uit, die tusschen de af- deeling van Mijnbouwkunde der Techn. Hoogeschool te Delft en de geologische op leiding aan de universiteiten bestaat. Bui ten het gebied der universitaire opleiding valt alles wat met ertsen te doen heeft: opsporing, winning (mijnbouw) en verwer king (metallurgie), de steenkolenontgin- ning en het technisch gedeelte der ontgin ning van aardolie. Spr. gaf een overzicht van dat gedeelte der toegepaste geologie, waar deze weten schap in aanraking komt met de civiel- ingenieurs-wetenschappen, en noemde dit kortheidshalve de technische geologie. De rol van den geoloog bij den tuinbouw is veelzijdig. Het geologische profiel moet zoo nauwkeurig mogelijk voor den bouw bekend zijn. De hardheid der te doorboren gesteenten, hun standvastigheid, hun door laatbaarheid voor water, beinvloeden in sterke mate den kostprijs. Als voorbeeld van een merkwaardig probleem noemde spr. de Mont d'Or tunnel, waarbij karstwa- ter werd aangeboord, bronnen aan de op pervlakte opdroogden en water, dat vroe ger via Doubs de Middellandsche Zee be reikte, nu via de Aare in de Noordzee te recht kwam. Dit euvel werd hersteld en alles werd in den oorspronkelijken toe stand teruggebracht. In al de genoemde functies treedt de geoloog ais diagnosticus op. Daarnaast doen zich gevallen voor, waarin hij therapeut is en wel in de eerste plaats op het uitgebreide gebied, dat kort met aardschuivingen aangeduid kan wor den en dat allerlei verschijnselen omvat van het kruipen van den grond op flauwe hellingen tot catastrophale bergstortingen en woeste la hars toe. Het algemeene recept tegen aardschui vingen is ontwatering, maar slechts door nauwkeurig geologisch onderzoek kunnen voor elk geval de te nemen maatregelen voorgeschreven worden. Ned. Indië le vert talrijke voorbeelden van aardschuivin gen, die kunstwerken bedreigden of ver nielden. Ten slotte stond spreker even stil bij den aanleg van den Kloettunnel, waardoor de inhoud van het kratermeer van den Kloet van 40 op 2 millioen kub. meter werd teruggebracht, zoodat het gevaar van lahars bij een volgende eruptie van den Kloet zeer beperkt zal zijn. Spr. die zich sedert zijn studie in Zurich, waar prof. Albert Heim in 1905 een col lege over „Anwendung der Geologie" gaf, steeds voor deze zyde der toegepaste geo- lie interesseerde, kondigde tot besluit een college in de technische geologie voor den cursus 1936'37 aan, waartoe deze voor dracht als inleidend overzicht kan worden beschouwd. De deelnemers aan het congres brachten vervolgens een bezoek aan verschillende wetenschappelijke instellingen hier ter ste de, o.a. aan het Ned. Hist. Natuurweten schappelijk Museum, het Botanisch Labo ratorium, aan den Hortus, het Herbarium en aan de afdeeling Colloid-chemie van het Laboratorium voor Medische chemie. Vanmiddag werd een bezoek gebracht aan de Cryogen-afdeeling van het Kamer- lingh-Onnes Laboratorium. PROF. DR. D. C. HESSELING. Zooals gisteren reeds gemeld, zal het Vrijdag as. vijftig jaar geleden zijn, dat prof. dr. D. C. Hesseling, oud-hoogleeraar in het Nieuw Grieksch aan de Leidsche Uni versiteit, promoveerde tot doctor in de let teren en wijsbegeerte. Derk Christiaan Hesseling werd den 15den Juli 1859 te Amsterdam geboren. Na eerst de Handelsschool bezocht te hebben, werd hij den 2den October 1879 als student in de klassieke letteren aan de Leidsche Univer siteit ingeschreven. In 1883 deed hy met goed gevolg examen voor zijn doctoraal en werd in 1884 benoemd tot praeceptor in de klassieke talen aan het Gymnasium te Delft, waaraan hij tot 1892 verbonden bleef. Intusschen was hij den lOden April 1886 aan de Leidsche Universiteit gepromoveerd tot doctor in de klassieke letteren op proef schrift, getiteld: „De uso coronarum apud Graecos". Zijn promotor was prof. Corne- lissen. In 1893 werd hij toegelaten ais privaat docent aan de Leidsche universiteit tot het geven van onderwijs in middeleeuwsch en nieuw Grieksch. Den 27sten April van dat jaar opende hij zijn lessen met een rede over: „Het Grieksch der Middeleeuwen". Bij koninklijk besluit van 22 Februari 1907 werd hij benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de Leidsche universiteit, welk ambt hy den 6den Maart daaropvol gend aanvaardde met een rede over: „De beteekenis van het Nieuw Grieksch, van de geschiedenis der Grieksche taal en der Grieksehe letterkunde". In 1893 werd prof. Hesseling benoemd tot lid van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde en in 1902 lid van de Kon. Academie van Wetenschappen. In de plaats van dr. J. van Leeuwen werd hij in de vergadering van 9 Augustus 1900 door den Leidschen gemeenteraad be noemd tot curator van het Stedelijk Gym nasium, terwijl hij in 1919 voorzitter werd van het college van curatoren, voor welk curatorschap hij in 1927 bedankte. Na het bereiken van den 70-jarigen leef tijd moest prof. Hesseling volgens de wet aftreden, hetgeen na den acadeinischen cursus 19281929 geschiedde. Van zijn hand zijn tal van werken ver schenen voornamelijk uit de nieuw Griek sche letterkunde, Byzantium en Hellas, doch ook over heit Afrikaans (1899) en het Negerhcxllandsch der Deensche Antillen (1905). Voorts verschenen er tekstuitga ven en verhandelingen van zijn hand in werken der Kon. Academie van Weten schappen, voorts opstellen in de Gids, Journal of Hellenic Studies, enz. KON. VER. LITTERIS SACRUM. Door bovengenoemde vereeniging wordt, zooals gemeld, op 18, 22 en 25 April in den Schouwburg opgevoerd de Lit ter is-revue ,,'t Is niet zoo eenvoudig", geschreven door de heeren B. Hageman en H. de Wilde, ter wijl de heer J. W. Nieuwenhuizen Segaar de liedjes componeerde. In den titel hebben de auteurs al dadelijk willen uitdrukken, dat de arbeid van Lit ter is of deze nu spelen, regisseeren, schrijven of componeeren is! niet zoo eenvoudig is, doch dat hij met vele moeilijk heden gepaard gaat. In deze revue zal men een bestuurs- en Officieele Crisispublicaties STEUN VERGOED ENG ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, diat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 22 Maart tot en met 28 Maart voor de kwaliteitsklassen C en D respectievelijk 3.60 en 3.10 per 100 K.G. zal bedragende steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erw ten, voldoende aan de staridaardmonsters C en D, zal respectievelijk 3 en 2.50 per 100 K.G. bedragen. 2333 AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April (lsten Paaschdag) waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, Maandag 13 April (2den Paaschdag) nemen waar de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onneslaan 28, tel. 3553. Voor Oegstgeest worden deze beide diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. OPENING „LECTURA". Hedenmiddag is door den heer J. Bonnet in het perceel Van 't Hoffstraat 26, hoek Hugo de Vriesstraat een zaak geopend in kantoor-, schrijf en teekenbehoeften, cy clostyle-inrichting en Leesbibliotheek „Lec- tura". Etalages en winkel doen zien, dat de zaak goed is opgezet. In allerlei artikelen vinden men een ruime keuze voorradig, terwyl de leesbibliotheek eveneens uitste kend van boeken voorzien is. In deze nieuwe wijk bestond een derge lijke zaak nog niet, zoodat zij ongetwijfeld voor velen in een behoefte zal voorzien. Weekabonné's, die geabonneerd zijn op het Zondagsblad, worden er aan herinnerd, dat dit vanaf heden ad 50 cent betaald moet worden. DE ADMINISTRATIE. een ledenvergadering bijwonen, terwijl men tevens een repetitie meemaakt, waarbij men inderdaad zal moeten constateeren: ,,'t is niet zoo eenvoudig". Een groote verrassing wacht Litteris. De directie van een onzer,grootste stoomvaart maatschappijen zendt een uitnoodiging, om aan boord van een harer schepen een voor stelling te komen geven ter ontspanning van de passagiers. Het spreekt, wel haast vanzelf, dat de Litteranen deze vereerende opdracht aanvaarden en ze gaan dan ook onmiddellijk aan boord, waar we hen in het tweede bedrijf terug vinden. Helaas heeft Litteris geen geluk met deze excursie: het schip vergaat en slechts met groote moeite weten de leden zich te red den in een reddingsboot en daarmee een eiland in den Oceaan te bereiken. Doch aan hun lijden is nog geen einde gekomen: zij vallen in handen van de in boorlingen.Reeds schijnt hun laatste uur geslagen, maar een der Litteranen komt op het schitterende idee. den Vorst voor te stellen, hen aan te nemen als Hoftooneelspelers en als be wijs van hun kunnen, een voorstelling te ar- rangeeren. De Vorst neemt dit voorstel aan en de Litteranen die gelukkig ook en kele kisten met kleeding en requisieten hebben kunnen redden vermaken den Vorst zoo goed, dat hy hen het leven schenkt en aanstelt als Hoftooneelspelers. Plotseling verschijnt de kapitein van de K 18, die een leege reddingsboot heeft zien dry ven en daarom op zoek is gegaan naar schipbreukelingen. Hoewel de Litteranen zich er al in geschikt hadden, voortaan te midden der zwartjes te blijven voortleven, nemen zij toch, daar ze naar huis verlan gen, gaarne de uitnoodiging van den kapi tein aan, om met de K 18 meer naar Hol land te gaan en zij vertrekken, in gezel schap van den Vorst en zijn gemalin, naar j Leiden, waar we hen voor het speciaal voor Litteris, weer opgebouwde nieuwe Stad huis weer terugvinden. Zij worden door de Leidsche Stedemaagd hartelijk welkom ge- heeten en zoo beëindigt de revue ,,'t is niet zoo eenvoudig" de avonturen van Lit teris en tevens haar jubileumseizoen, waarin ze haar tachtigjarig bestaan zoo luisterrijk herdacht. Te Rotterdam slaagde voor het door de Ned. Chem. Ver. afgenomen examen ana lyst 1ste gedeelte chemie mej. N. J. Geest te Dordrecht, met vrijstelling voor schei kunde. Mej. Geest genoot haar opleiding bij de Middelbaar Chem. School hier ter stede. De voorgeoefenden der lichting 1936, niet bestemd voor de officiers- of onderoffi ciers-opleiding bij het regiment infanterie, worden 20 Juli ingelijfd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2