UIT DE OMGEVING Gisteravond is te Leiden een driedaagsch congres geopend voor studenten in de philosophie en technologische faculteiten. Den eersten avond werd een bezoek gebracht aan de sterrewacht, waarvan hierboven een foto. DINSDAG 7 APRIL 1936 c~ DE LOONBIJSLAG- REGELING VOOR LAND EN TUINBOUW Nieuwe voorzieningen van den Minister. De Minister van Sociale Zaken heeft aan alle inspecties van de werkverschaffing ver zocht een rondschrijven, betreffende de loon-bijslagregeling voor de landbouw-, veehouderij-, tuinbouw-, bloembollen-, boomkweekerij-, vasteplanten- en bloemcul- tuurbedrijven, aan de gemeentebesturen in htm ressort te richten, waaraan het vol gende is ontleend. De Minister van Sociale Zaken wijst er op, dat eenigen tijd geleden den gemeente besturen bij rondschrijven is bekend ge maakt, dat. ingaande 1 Mei a.s., voorloo- pig tot 30 April 1937, voor den landbouw weder een loon-bijslagregeling zou gelden en dat een gelijke regeling, te rekenen van 1 Januari van dit jaar. tot einde December 1936, ook geldt voor de tuinbouw-, bollen-, boomkweekerij en-, vaste planten- en bloemcultuurbedrij ven. „Nu heeft", aldus het rondschrijven, aan de gemeentebesturen te richten „toen de loonbijslagregeling werd ingevoerd, steeds voorgezeten, dat, wanneer een ge meente tot de regeling toetrad, dit niet tot gevolg mocht hebben, dat het totaal bedrag, dat de betrokken gemeente volgens haar begrooting in één jaar voor werkverschaf fing en steun verleening zou mogen beste den, zou worden overschreden. Integendeel, verwacht werd, dat de toepassing van de loonbijslagregeling zou leiden tot besparing van deze uitgaven. Tot zijn leedwezen heeft de Minister van Sociale Zaken evenwel moeten vaststellen, dat in de practijk in verschillende gevallen de toepassing van de loonbijslagregeling niet alleen niet tot besparing heeft geleid, maar zelfs tot overschrijding van de hier- voren bedoelde kosten voor werkloozen- zorg. De minister heeft daarom ernstig overwogen, of het wel verantwoord was, de loonbijslagregeling, voor wat betreft den landbouw, te laten ingaan en deze voor de andere bedrijven voort te zetten. Na rijp beraad heeft de minister echter besloten niet tot deze stopzetting over te gaan, maar wel enkele voorzieningen te treffen, welke, naar vertrouwd wordt, waarborgen, in de eerste plaats, dat geen overschrijding van kosten te duchten valt en ten tweede, dat slechts zij worden geplaatst, die werkelijk ingevolge werkverschaffing en/of steun- verleening worden geholpen. Daarom ver zoekt de minister mij nadrukkelijk onder uw aandacht te brengen, dat de loonbijslag regeling alleen dan mag worden toegepast, c.q. werden voortgezet, indien uw college ten volle er van overtuigd is, dat de op de begrooting uitgetrokken en toegestane gel den voor werkverschaffing en steunverlee- ning, ander invloed van de toepassing van de loonbijslagregeling, niet zullen worden overschreden. Wanneer deze zekerheid niet bestaat, dan verzoekt de minister uw college de loonbij slagregeling, wat betreft den landbouw, niet in te voeren en voor den tuinbouw en andere bedrijven, voorzoover deze regelin gen reeds loopen van 1 Januari j.l. af, ze zoo spoedig mogelijk te beëindigen". Wat nu betreft de nieuwe voorzieningen, welke noodig zijn om de loonbeslagregeling ten volle aan het gestelde doel te doen be antwoorden, zijn door den minister ter aanvulling van hetgeen reeds voor den landbouw- en andere bedrijven is medege deeld, eenige bepalingen getroffen, welke in hoofdzaak het volgende behelzen: lo. de loonbijslagregeling geldt voor den land bouw en het veehoudersbedrijf, voorloopig van 1 Mei 1936 tot 31 December aIn geen geval mogen bij eventueele berekeningen worden betrokken uitgaven, welke betrek king hebben op het jaar 1937. 2o. Voor elk bedrijf afzonderlijk, dient door de u bekende plaatselijke commissie aan mij te worden opgegeven het mini- mum-loon/bedrag dat voor rekening moet komen van het bedrijf, dat tot de regeling toetreedt, en het maximum-loonbedrag, dat in het bedrijf in de aangegeven periode mag worden verleend. Onder minimum- loonbedrag wordt verstaan het bedrag aan loon, dat in het desbetreffende bedrijf moet worden verleend, om het, zij het zeer be scheiden, in stand te houden, terwijl onder maximum-loonbedrag wordt verstaan het bedrag dat onder geheel normale economi sche omstandigheden in het bedrijf zou worden verleend. 3o. Wanneer een bedrijfsleider in aan merking wil komen voor toeslag in hetgeen wordt verloond boven het onder 2o. bedoel de minimumloonbedrag, zal hij arbeiders moeten nemen uit hen, die opgenomen zijn in de steunregeling c.q. zijn geplaatst bij de werkverschaffing. Er mogen dus geen arbeiders worden ge plaatst, die wellicht eerst later onder de werkloozenzorg zullen vallen, maar op het oogenblik dat zij worden aangevraagd, geen hulp van de overheid ontvangen. Een be drijfsleider, dde arbeiders ontslaat, en van wien moet worden aangenomen, dat dit ontslag mede is 'beheerscht door de onder havige loonbijslagregeling kan niet in de loonbijslagregeling worden, c.q. blijven op genomen. 4o. De overheid (gemeente en Werk- loosheidssubsidiefonds) vergoedt ten hoog ste de helft van het verschil tusschen het minimum-loonbedrag en het maximumloon- bedrag, met dien verstande, dat nooit meer mag worden berekend dan het loon, dat aan den werkloozen arbeider, betrokken uit werkverschaffing, en/of steunregeling, per week wordt betaald vermenigvuldigd met het aantal weken, dat deze arbeider in het betrokken bedrijf is geplaatst als uit vloeisel van de onderhavige beslagregeling. 5o. Nadat de plaalselijke commissie het NIEUWVEEN. Coöp. Boerenleenbank. De jaarverga dering der Coöp. Boerenleenbank „Ter Aar", gevestigd te Nieuwveen, op Zaterdag morgen in het Bondscafé Verhoef gehou den, droeg wegens het vijf-en-dertig-jarig bestaan een meer feestelijk karakter. Met de Bank vierde tevens de heer J. W. Kelder, Ter Aai% zijn zevende lustrum als bestuurs lid, waarom hij in een smaakvol opge maakte zetel troonde. De voorz. van den Raad van Toezicht, de heer A. P. van der Weyden, heette de vergadering welkom en herdacht in tref fende woorden het verscheiden van den heer A. Breedijk, dde vijftien jaren als be stuurslid en twaalf jaren als directeur met warme toewijding en kunde de instelling diende. Zijn nagedachtenis zal bij bestuur en leden steeds in hooge eere blijven, be sloot spr. het in memoriam. Vervolgens wendde spr. zich tot den heer Kelder, hem namens de vergadering van harte geluk- wenschend met zijn bijzonder jubilé, daarbij hopend hem nog vele jaren actief in het bestuur werkzaam te zullen zien. (Instem ming). Sprekende over den economischen toestand constateerde de voorz. tot zijn spijt, dat deze sinds de laatste vergadering geen gunstiger aspect biedt. Met dankbaarheid repte spr. van de steun der overheid, waar door vele bedrijven althans voor het ergste zijn behoed. Na uiting van zijn lof voor het bankpersoneel, dat weder met voorbeeldige ijver en tact zijn taak verrichte, besloot hij: geve God, dat wij weer spoedig normale tijden mogen beleven. De heer I. M. Schoorl werd tot secretaris der vergadering gekozen, aldus de traditie bestendigend, en las de notulen der vorige jaarvergadering, welke met hooge instem ming werden goedgekeurd. Een schrijven van den heer C. Breedijk, Nieuwkoop, getuigde van warme waardee ring, ook van zijn moeder, voor de deel neming bij het overlijden van zijn vader ondervonden, tevens voor de genoeglijke samenwerking, die immer tusschen den di recteur en de bestuurderen bewaard bleef. Volgde mededeeling van wijziging der rente voor vast spaargelden, welke van 4 op 3X pet. is teruggebracht, terwijl de cre dit-rente voor rekening-courant daalde van 3 op 2% pet., ingegaan 1 Jan. j.l. Uit de Rekening 1935, aan weerskanten sluitend op ƒ2.303.390.95, lichten wij uit de ontvangsten: Spaarbank ƒ713.569; te rugbetaalde voorschotten ƒ31.231; ontv. in L.R. 1.494.735.ontv. rente a. van hyp. en voorschotten 38.627, b. in L.R. 10.264, c. van coupons ƒ177, d. van de Centrale Bank 749; diverse ontv. ƒ437.92. Bij de uitgaven; Spaarbank ƒ688.078; ge geven voorschotten ƒ11.195; uitg. in L.R. 1.541.705. uitgegeven rente: a. aan spaar gelden 36.195, b. in L.R. 709, c. aan de C.B. ƒ166. De balans 1935 geeft aan bezittingen: kas 10.585, hypotheken 450.729, voor schotten 400.413, vorderingen in loop. rek. 288.752, nog te vorderen rente voorschot ten, welke thans belangrijk is aangezuiverd, ƒ9.699; totaal bezit ƒ1.160.180.36. Aan schulden geeft de balans: Spaarbank 1.065.936, loop. rekening 30.629, reserve fonds ƒ61.240, winst ƒ2.374; totaal 1.160.180.36. Rekening en Balans werden na het mon delinge rapport van den heer N. J. Hooger- vorst, Ter Aar, sprekend namens de com missie voor onderzoek, door de vergadering goedgekeurd en vastgesteld. De heeren J. J. Könst, Zevenhoven; P. C. van Rijn, Langeraar en H. Egberts, Ter Aar, werden benoemd in de commissie voor het boekjaar 1936. Het jaarverslag van den kassier was uit voerig, met veel smakelijke trekjes ge kruid en vond een gespannen gehoor. De teruggeloopen winst wordt verklaard uit de financieele sancties, welke de Bank zich oplegde door renteverlaging der hyp. en voorschotten van 4% op 4 y2 pet., hetgeen pLm. 2400 verschil maakte. De bovenge noemde wijziging der rentevoet voor ge deponeerde gelden is voor compensatie in 36 bedoeld. Het ledental groeide tot 337, terwijl in totaal 21.377 dagboekposten ver werkt werden. De Bank heeft 1460 spaar ders, 324 hypotheek- en voorschotnemers, 278 veilingrekeninghouders en 86 rek.-cou- ranthouders. Uit de stijging van het spaar saldo met 25.000 blijkt het vertrouwen in de Spaarbank. De liquiditeit nam toe, mede door een spaarzaam verstrekken van nieu we leeningen. Het verslag sloot met een warme herdenking van den verscheiden directeur. De heer Schoorl wijdde een afzonderlijk overzicht aan de 35 gepasseerde bankjaren, waarin veel belangwekkende feiten uit de „kleuterperiode" gememoreerd werden. De maximum- en het minimumloonbedrag heeft bepaald en toegezonden aan den des- betreffenden inspecteur voor de werkver schaffing, zal door dezen, in opdracht van den minister, in samenwerking met den bedrijfs- en/of rijkstuinbouwconsulent, de finitief het minimum en het maximumloon- bedrag worden aangegeven. Verder heeft de minister van Sociale Za ken bepaald, dat daar waar de loonbijslag regeling al functionneert, dat wil zeggen voor de tuinbouw- en bollenbedrjjven, de loopende regeling ten spoedigste, b.v. per 30 April a.s., dient te worden afgesloten, opdat met 1 Mei de nieuwe regeling kan gaan werken. De minister vestigt ei' nog de aandacht op, dat los van deze loonbijslagregeling, de re geling voor particuliere ontginningen, waaronder begrepen drainage, extra-diep- spitten enz. blijft bestaan. DE LEIDSCHE COURAN» heeren J. W. Kelder, T. A.; C. de Boer, Lang.; en D. v. Leeuwen Lzn., Nieuwveen, herdachten persoonlijk hun 35-jarig lid maatschap, terwijl de eerste bovendien evenveel jaren bestuurslid is. Met een har telijk woord bood de heer van der Weyden den jubilaris een fraaie zorgstoel aan en bestuurderen, mevr. J. M. Schoorl-Copray, de heer Schoorl en klerken drukten hem de hand. De heer Kelder sprak zijn dank uit voor deze onverwachte hulde en spon taan klonk een „Lang zal hij leven!" Een telegram van de Raiffeisen-Bank kwam tijdens de vergadering binnen en werd bijzonder gewaardeerd. Onderwijl werden de aanwezigen rijkelijk op verver- schingen onthaald. De verkiezingen verliepen uit ere t vlot De heeren J. C. Bulk en G. van Tol Mzn. werden herkozen; de eerste werd meteen „overgeheveld" van de R. v. T. in het be stuur. De heer G. Verburg Czn., Leim., werd in de R. v. T. gekozen om deze aan te vullen. De aanvraag in loop. rekening der Centr. Veiling moest aan de vergadering ter goed keuring worden voorgelegd, wijl ze boven ƒ40.000 uitgaat; ze werd ingewilligd. De rondvraag verliep vlot', waarna de voorz. de bijeenkomst met een toepasselijk woord beëindigde, vooral den heer Schoorl dankend voor zijn veelzijdige en op onvol prezen wijze uitgevoerde werkzaamheden aan zoo'n jaarvergadering verbonden. ROELOFARENDSVEEN. Tentoonstelling. Zooals gebruikelijk bij het einde van het schooljaar, had ook Zondag weder in de speelzaal van de Eerw. Zusters de jaarlijksche tentoonstelling plaats van al, wat de meisjes van de la gere school in den loop van dit jaar hadden vervaardigd. Wederom hebben wij met vol doening kunnen const ateeren, dat de eerw. Zusters geen moeite en geen tijd- te veel vinden, om de meisjes bij te brengen voor al datgene, wat zij later in het practische leven noodig hebben. Zelfs van de meis jes in de laagste klassen zagen we muts jes, kleedjes, shawls, zóó aardig en zóó nuttig, dat de toekomstige huismoedertjes dit zeker later met evenveel pleizier voor hun kindertjes zullen maken, als ze het nu voor haar poppen deden. En naar ge lang wij werk zagen van de oudere meis jes in de hoogere klassen steeg onze be langstelling en onzé waardeering, tot wij door de leerlingen der hoogste klasse zelfs schorten, jurken en mantels zagen tentoon gesteld, die zij voor eigen gebruik noodig hebben. Een hartelijk woord van dank aan de Zusters-onderwijzeressen voor het geen zij eiken dag opnieuw voor de Veen- sche meisjes over hebben, is hier zeker op zijn plaats. Een alleraardigste verzameling klei-, teeken- .vlecht- en uitknipwerk vertoonde de kleine speelzaal. Hier zagen wij het werk der kleuters van de fröbelschool. Engelen geduld is hier zeer zeker aan het werk ge weest, om uit die kleine, onhandige vin gertjes zooveel moois te voorschijn te kunnen tooveren. Ook de Zusters van de fröbelschool onze oprechte waardeering. VOORHOUT R.K. Landbouwwinterschool. De na volgende leerlingen werden bevorderd van het eerste naar het tweede leerjaar P. de Baar van Borsele; J. v. d. Burg te Berkel; M. van Dam te Egmond a. d. Hoef Th. van Egmond te Aarlanderveen; W. v. d. Geest te Hoofddorp; Jos. de Groot te Hazerswoude; J. Hartveld te Langeraar; J. van Kampen te Hoogkarspel; B. Knook te Purmer; P. Knook te Nieuwendam; G. Stokman te Abbenes; P. Verkleij te Al phen a. d. Rijn; J. Vollebregt te Zegwaart C. de Vos te Wadinxveen; M. van Winden te Berkel; D. de Winter te Lisse. Een leer ling werd niet bevorderd, twee leerlingen werden voorwaardelijk bevorderd. De Hanze. In café „Klein Boerhaave" vergaderde de R.K. Middenstandsvereen. De Hanze onder voorzitterschap van den heer C. van Velzen. De secretaris, de heer A. Heerings Sr., en de notulen welke on der dank onveranderd werden vastgesteld. Het woord was thans aan den heer Mol, die dezen avond sprak over „Het streven naar betere tijden". Spr. zeide dat de mid denstand een voorbeeld moest geven, als men wil verwachten dat de afnemers den middenstand zuilen steunen; zij moeten zelf ook niet naar warenhuizen loopen, zegt spr. Na deze interessante lezing van den heer Mol was het woord aan den voorzitter om den spreker dank te zeggen voor zijn ge houden lezing. Hierna volgde installatie van een nieuv lid, waarna een schrijven werd voorgelezen, inzake het plaatsen van borden en wijzers ten behoeve van de bloem enkijkers. Nadat nog even van de rondvraag was gebruik gemaakt, werd de vergadering gesloten met den chr. groet. H.B.G. De H.B.G., afd. Voorhout hield zijn eerste vergadering na de fusie met de kleine kweekers. De voorzitter, de heer P. L. v. d. Hulst, is verheugd zooveel le den van het H.B.G. te zien. Spr. verwel komt allen, in 't bijzonder de 27 nieuwe leden. Het is tegenwoordig noodzaak zich te vereenigen. De Alg. Vereen, voor Bloembollenteelt behartigt meer de zaken van den export, dan die der kweekers, wel te begrijpen, daar dit voor hun belang is. Aldus heeft de heer Lefeber, lid van het bestuur Sierteelt, op de Alg. Verg. gezegd. Gezien ook de maatregelen der saneering blijkt wel, dat de regeering niet genoeg kweekersadviezen heeft gehad. Spr. brengt dan dank aan den heer P. A. v. Werkho ven voor zijn spontane reclame, welke hij gemaakt heeft om de leden der Kleine Kw. Vereen, over te halen lid van het H.B.G. te worden. De notulen worden door den heer P. L. Warmerdam gelezen en onveranderd goed gekeurd. De voorz. maakt nu bekend dat het bestuur heeft besloten om en bloc af te treden, om een ieder gelegenheid te geven in het nieuwe bestuur zitting te nemen. De penningm., de heer P. v. d. Vlugt, stelde zich niet herkiesbaar. Aftr. zijn P. L. v. d. Hulst, voorz., P. L. Warmerdam, secr., A. v. d. Vlugt, penningm., P. L. Zonneveld, commis., C. J. Zonneveld, 2e voorz. De kas heeft een saldo van ƒ35.45. Aanwezig wa ren 31 leden. Verkiezing nieuw bestuur. Gekozen werden de heer Ph. v. d. Hulst, voorz. met 30 st., P. L. Warmerdam met 23 st., P. A. v. Werkhoven met 22 st. Deze heeren brengen dank voor het in hen ge stelde vertrouwen. Besproken wordt nu, dat zeer noodzake lijk is dat het Kweekersgenootschap een groot lichaam moet worden om reden, door den voorz. in zijn openingswoord reeds ge memoreerd. Bekend is, dat de regeering, minister en Sierteelt adviezen hebben aan genomen van menschen met export als eigen belang. Als het H.B.G. een groot lichaam wordt, zal ook haar stem gelden. Na rondvraag sluiting. G e v e s t i gd J. Griffioen en gezin uit Ede Bennekom M. M. Angevare uit Den Helder Th. M. Duivenvoorde uit Noord- wijkerhout N. J. Jansen uit Amsterdam W. A. Floris uit Rotterdam N. Groot uit Amsterdam B. C. E. Kühne uit Am sterdam A. J. J. v. d. Linden uit Haar lem G. P. Miedema uit Hilversum H. Frauwenpelder en gezin uit Alkemade A. C. A. Paardekooper uit 's Graven- hage P. Taay uit Pijnacker H. L. v. Teijlingen uit Hazerswoude A. J. Zwet- sloo' uit Groesbeek C. A. Kortekaas uit Oegst geest. Vertrokken: P. C. v. Riek naar Sas- senheim H. F. H. Willink naar 'sGra- venhage J. A. Wolff naar Rotterdam C. G. v: Lemmers naar Amsterdam J. C. Koningstein naar IJsselmonde H. J. Christiaans naar Medenblik M. J. W. C de Groot naar Tilburg C. G. v. d. Voort naar Lisse J. G. Belt naar Noordwijker- hout M. Wijsman naar Noordwijk P. de Jong en gezin naar Rhenen B. W. v. Kampen naar Lisse R. Zijlstra naar Oegstgeest W. van Hoeven naar De Lier WASSENAAR. Patronaats-teekenschool. In het Ver- eenigingsgebouw is heden en gisteren een tentoonstelling gehouden van de werkstuk ken der leerlingen van de Patronaatstee- kenschool. Maandagavond werd deze tentoonstelling door den voorzitter van het bestuur, den heer S. van den LJssel in tegenwoordigheid van enkele leden van den gemeenteraad, verschillende ouders van leerlingen en de leerlingen zelve, geopend. In zijn openingswoord heette hij allen hartelijk welkom en sprak hij er zijn ver heugenis over uit, dat de belangstelling voor deze school steeds groeiende is. Hij achtte het niet noodig op het nut van dit soort onderwijs te wijzen, omdat dit over bekend was en meende goed te doen op het verloop van den cursus de aandacht te vestigen. Deze is bezocht door 59 leerlingen, ver deeld in de cursussen in bouwkundig tee kenen, technisch teekenen en schildertee- kenen. Alhoewel de belangstelling vol doende was, hoopte hij toch op meerdere deelname en vroeg daarom de medewerking van de ouders. De resultaten van het on derwijs waren zeer bevredigend. Vooral ook het vak Meetkunde en Algebra, waar voor in het vorig jaar zoo weinig interesse was, mocht thans groote belangstelling ge nieten. Spreker bracht dank aan de leeraren voor de moeite an opofferingen welke xij zich hadden getroost. Spreker bracht ver der een woord van dank aan de jury, wel ke geen gemakkelijke taak heeft gehad, waarna hij een lange lijst van prijswin naars in de diverse vakken opsomde. Na voor de belangstelling te hebben be dankt noodigde hij de aanwezigen uit de tentoonstelling, welke keurig is ingericht in de groote zaal van het gebouw te gaan bezichtigen. Veel en velerlei soorten teekeningen wa ren hier opgesteld, allen blijk gevend van het goede, vruchtbare werk op deze avond school gewrocht. De tentoonstelling mocht zich onmiddel lijk in een groot bezoek verheugen. Passiespel door de Kruisvaart. Der traditie getrouw wordt ook dit jaar in het R.-K. Vereenigingsgebouw door de Kruis vaarders het Passiespel gegeven op Goe den Vrijdagavond, na de lijdensmeditatie in de Parochiekerk „St. Willibrordus". Dit VIERDE BLAD - PAG. 11 maal wordt medewerking verleend door de Zangvereeniging van den R.-K. Volksbond, terwijl voorts het Passiespel iets uitge breider is en levendiger aan gebaren, dan vorige jaren. Entreé wordt wederom niet geheven, terwijl het verboden is te applaudisseeren. Vanaf het binnentreden der Kruisvaarders tot na afloop van het spel, zal uiterste stilte in acht moeten worden genomen. Alle zang, ook die van een tweetal Kruisvaar ders die de solozang uitvoeren, geschiedt capella, dat is zonder muzikale begelei ding. Het zal, evenals vorige jaren, mede ook door de soberheid in uitvoering, een tref fende plechtigheid zijn. Motorclub Wassenaar en Omstreken. Zondagnamiddag had in café Willem Bak ker, alhier, de prijsuitreiking plaats van de door bovenvermelde motorclub op 22 Maart j.l. op het landgoed Duinrell ver reden lsten terreinrit Voor deze prijsuitreiking bestond een enorme belangstelling van de zijde van het motorrijdend publiek. Door den heer Flentrop werd de be schermheer, graaf Ph. J. van Zuylen van Nijevelt hartelijk welkom geheeten. Graaf van Zuylen verkreeg hierop het woord en zeide het als een groote eer te beschouwen om hier de prijzen te mogen uitreiken. Hij ving aan met de motorclub Wassenaar en Omstreken geluk te wen- schen met het zeer groote succes dat deze heeft weten te oogsten met de uitgeschre- venterrein rit op Duinrell. De belangstel ling was enorm zoowel van het motormin nend publiek als van de gewone belang stellenden. Deze belangstelling van de laatste groep was bijna te groot, waar op een dergelijke groote toeloop allerminst was gerekend. Daarom temeer was er zoo'n groote reden tot tevredenheid dat alles zoo perfect is verloopen, en zonder ongevallen. Spreker heeft gedurende die ritten met genoegen toegezien en in de zware klasse heeft hij, doordat hij erop attent was ge maakt dat die die rijder een goede kans zou maken, speciaal op de prestaties gelet van den heer D. Eysink. Spreker heeft niet veel verstand van motorrijden, maar het was hem opgevallen, waar anderen veel beenwerk vertoonden, de heer Eysink bijna nooit zijn voeten gebruikte. Voorts vond hij het een buitengewone prestatie dat deze kans had gezien bijna 2H ronde op zijn opvolger uit loopen. Hieraan zou men dus niet kunen zeggen dat de rit te zwaar is geweest. Het doet hem daarop zulk een buitengewoon genoe gen, de door hem uitgeloofde zilveren wis selbeker aan den heer Eysink te mogen uitreiken. De verdere prijzen werden op verzoek van graaf van Zuylen, door den heer Flen trop uitgereikt, die deze taak op de hem zoo eigen en prettige wijze verrichtte. Voor allen had hij een welgekozen woord of een kwinkslag ten beste. Vervolgens werd naar voren geroepen de jongste deelnemer, nl. Piet Knijnenburg, die tijdens de oefenwedstrijd buitengewo ne prestaties had laten zien en door pech niet in staat was het geheel uit te rijden. Als aanmoediging overhandigde graaf van Zuylen hem een mooie beker. De heer Flentrop bracht vervolgens dank aan allen die aan het welslagen van dezen wedstrijd hadden medegewerkt, welken wedstrijd is gebleken van een geweldige propagandistische waarde geweest te zijn. Hij deelde dan ook mede, dat dit jaar waar schijnlijk een tweede wedstrijd zal wor den uitgeschreven. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den voorzitter van de Wassenaarsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Met een warm applaus werden de woor- wen van den Zeedijk beloond. Tenslotte deelde de heer Frentrop nog mede dat door de Motorclub Leiden en Omstreken in den nacht van 25 op 26 April een nachtrit wordt georganiseerd en dit officieele gedeelte werd beëindigd met het uitbrengen van een driewerf hoera op de motorclub Wassenaar en Omstreken, den beschermheer graaf van Zuylen van Nijevelt en den voorz., den heer Willem Bakker. ZILK. Overtreding snij-verbod. Tegen eenige inwonende alhier is proces-verbaal opge- maakt voor het snijden van bloemen in strijd met den regeling van de SierteeTtcen- trale.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12