'AMES RUBRIEK MANTELCOSTUUMS EN BLOUSES. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel In manteltjes, rokken en blouses is een groote verscheidenheid te nemen wat coupe, garneering en weefsels betreft. De manteltjes val len even op de heupen, terwijl de blouses nu eens tot het middel, dan even er over reiken. Rokken zien wij veel met plooien-groepen, ook in het midden met knoopen gesloten. Geruite rokken met effen blouses en fluweelen manteltjes zal men veel zien dragen, terwijl ook mooie wollen weefsels in de hoofdkleur der ruiten verwerkt worden. Het mantelcostume rechts is van beige wollen stof met wijde mou wen, die aan een cape doen denken. Hierbij wordt een reebruine blouse gedragen met of zonder ceintuur. Bijzondere aandacht verdient het manteltje, dat in bolero-vorm geknipt is en de blouse gedeeltelijk laat zien. Het smoking-costume is van zijde, die in grillige figuren bedrukt is en met een breede effen rand wordt afgewerkt. Een tafzijde blouse kan hierbij gedragen wor den, waarvan het garnituur boven de man tel gedragen wordt. In het midden een frambozen-kleurige mantel-japon met opstaande boordje, waar onder een blouse wordt gedragen in dezelf de kleur, doch aanmerkelijk lichter van toon, ook ivoir past hierbij. Garneering met tressen en knoopen; op de mantel smalsoutache. Het sportieve ensemble bestaat uit een geruiten wollen rok en vyella blouse met smalle kraag en dhabot, die meerdere stik sels te zien geeft, welke zich op de mouwen herhalen. Garneering van de mantel op kraag en revers van de ruit. Dikke been en en enkels vinden vaak hun oorzaak in nier- of hartlijden en in de eer ste plaats moet medisch advies worden in gewonnen. Blijkt geen organische afwij king dit euvel te veroorzaken, dan kan men door massage veel bereiken, evenals door koude wikkels gedurende den nacht en door het dragen van gummikousen over- GOED NIEUWS VOOR DE DAMES. Inderdaad: goed nieuws. Want als er ooit een tijd geweest is, waarin het een ver- eischte waS, goedkoop gekleed te gaan, dan is het wel onze tijd. Wij willen u daar bij helpen, door onze premie, welke bestaat uit een fraai modeblad. Vraag deze premie nog vandaag aan onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels, bij de Redac trice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag. DAPPERE VROUWEN. Dapper zijn zij, die zich met moed en op gewektheid door dezen moeilijken tijd heenslaan;'die naar buiten trachten te ver bergen, dat ze bezuinigen moeten, ook in haar kleeding. Zij maken tegenwoordig zelf de kleeren, die ze vroeger voor zich en haar kinderen lieten maken door anderen. Zij doen dat volgens de wenken en de gegevens, die „Het Practisohe Modeblad" zijn lezeressen in overvloedige mate verstrekt. En in het bi- zonder kan men dit zeggen van het Voor jaarsnummer, dat zoo juist verschenen is. Zoo'n Voorjaarsnummer, dat een buiten gewoon grooten omvang heeft, is een bron van genoegen voor iedere dappere vrouw. Bovendien voor de vrouw, die een eigen smaak heeft en zelf rustig het patroon en de stof kiest, die haar het best aanstaan. Vraagt u dit Voorjaarsnummer eens aan! U vindt daarin dan bovendien een interes sante prijsvraag met 600 gulden en vele an dere prijzen. Het wordt u toegezonden, indien u twaalf cents aan postzegels inzendt aan de Redac trice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag. SMAKELIJKE HAPJES. Vruchtenrijst Een ons rijst wordt met melk gaar ge kookt en gezoet met 80 gr. suiker, daarna roert men er twee, in een weinig heet wa ter opgeloste, bladen witte gelatine door, af laten koelen en er nog 1 d.L. stijfgeklop te room door mengen en in een pudding vorm doen, koud laten worden, storten en gameeren met een blik gemengde vruchten. Broodpudding met chocolade-saus. 60 gr. boter wordt met 80 gr. suiker tot room geroerd, achtereenvólgens 4 eier dooiers bijvoegen en 40 gr. geraspte choco lade en ten slotte 125 gr. oude geraspte broodkruim. 1 dJL. witte of bessenwijn, 20 gr. amandelen, citroenschil en kaneel, het allerlaatst worden de stijf geklopte witten er door geroerd. De massa wordt in een in gevette puddingvorm gedaan en met de dek sel, die eveneens beboterd is, afgesloten, daarna anderhalf uur in een waterbad ko ken en serveeren met warme chocolade- Het handwerk in eere hersteld. Binnenkort zien wij weer de aardige voile, neteldoek, organdie en andere weef sels dragein en het zal te verwachten zijn, dat opvallend veel blouses gedragen wor den, die met de hand geborduurd zijn. Ieder kent de mooie Bulgaarsche blouse in vele kleuren met kruis- en platte steek bewerkt. Ze zijn op zich zelf heel mooi en kunstig, doch de modellen zijn lang niet altijd flat teus voor ieder figuur. De thans geldende modellen passen zich ieder figuur aan en geven een mooie lijn, maken lang en klee- den af, zooals de blouse laat zien. Strijkpatronen voor het borduursel zijn, evenals het kleurrijke materiaal in alle handwerkwinkels te krijgen of te bestellen. Ook de Russische modellen met recht boordje en gameering naar links ziet men dn de komende seizoens. Men kan ook pastel of andere effen gekleurde weefsels met randen in kruissteek bewerken, veelal wor den tasschen en kappen van handschoe nen van overeenkomstige randen voorzien. Chabots, strooken, pllssé's zullen even eens hoogtij vieren en deze worden op wol len of wol met zijde weefsels veelal van ef fen of gestreepte tafzijde aangebracht. De effen strooken, zooais de blouse links onder aan geeft heeft een ruime inge haalde strook van tafzijde, die van eenige rijen stiksels is voorzien, in het midden wordt een smalle bies onzichtbaar tegen genaaid. Vierkante halzen worden veel met vo lants afgewerkt, een eenvoudige en vlotte gameering, ook met plissé's, die dan aan den buitenkant wat uitgehaald worden, hetgeen een vlotter idee geeft. Strooken, welke schuin geknipt worden, vallen het mooist, althans als men ze inrimpelt. Moeten wij de kinderen dwingen te eten? Een probleem voor vele ouders. Een der grootste fouten, die onverstan- tige ouders begaan is: het kind tot eten dwingen als het geen trek meer heeft. Vele ouders houden geen rekening met het feit, dat het kind veel minder behoef ten heeft dan volwassenen, evenmin let ten zij op zijn tegenzin tegen zekere spij- Heel vaak is dit laatste een gevolg van grillen of luimen, maar dikwijls voelt het kind intuïtief, dat hij het een of ander niet kan verdragen. Is een kind gezond, dan late men het gerust eten zooveel hij wil en make mén zich absoluut niet be zorgd, wanneer het eens minder eet. Een ander geval is het, als het slecht etende kind niet goed groeit. Dan is het een gebiedende eisch het advies van den huisarts in te winnen, opdat deze een leefregel voorschrijft. Hoeveel kinderen zijn er niet, die aan het ontbijt niets of bijna niets naar bin nen kunnen krijgen, hetgeen in den regel een gevolg is van hun angst om te laat op school te komen of om een les, welke ze straks moeten opzeggen. Een andere groep kinderen, die tot de moeilijke eters behooren, zijn de nerveuze kinderen, die niet den krachtigen ontwik kelingsgang hebben van het normale, ge zonde kind. Bij deze werkt verandering van lucht, hetzij zee-, land- of boschlucht, dikwijls heilzaam, vooral als zij gedurende eenigen tijd verblijf kunnen houden in een tehuis, waar ook andere kinderen zijn, mits onder deskundig toezicht. Er moet echter voor worden gezorgd, dat het l*nd al vroeg die stoffen krijgt toegevoegd, die het jonge lichaam noodig heeft. Behalve kalkstoffen heeft het kinderlichaam ook veel phosphor noodig, een der voornaamste bestanddeelen tot instandhouding der zenuwcentra, waaronder de hersenen. De vele indruk ken, welke het kind moet kunnen verwer ken, maken het noodzakelijk de hersenen extra te versterken, en niet te worden overbelast, waardoor het kind zwek en ner veus zou worden. Daartoe zijn in den handel verscheidene uitstekende preparaten, welke iedere dokter kent en naar waarde weet te schat ten. Sanatogen is een der meest gevraagde middelen van wereldbekendheid. Daar het kind op den gevaarlijken leeftijd te ob- serveeren en met verstanddig overleg dit middel te geven, voert men het die be langrijke stoffen toe, welke het zich nog ontwikkelende organisme steunen en ver sterken. Men moet de kinderen echter van den beginne af, dat zij de school bezoeken, ge wennen aan rustig en voldoende ontbijten. Hoofdzaak is, dat er tijd genoeg voor wordt genomen en het kind een kwartier vroeger op staat om meer tijd te hebben voor zijn eten. Heeft het kind goed en rustig ontbeten, dan zal het leeren het minder moeilijk vallen, doordat het zijn gedachten beter kan concentreeren en de resultaten zullen aanmerkelijk verbeteren. Heerenkleeding en de mode. Wanneer de gedachte van de vrouw zich vervult met hetgeen de voorjaarsmode biedt en zij in verschillende mode-tijd schriften bladert, dan begint de heer ge maal eveneens na te denken. Ziet hij zijn vrouw dan op een goeden dag voor zich staan met een nieuw voorjaarscostume of complet, dan zal ook hij zijn kleeding cri- tischer gaan bekijken. Zijn voorhoofd trekt zich in lichte rimpels, want de onbarm hartige voorjaarszon doet alle kleine ge breken duidelijk in het oog vallen, hij be merkt, dat het hoognoodig is, dat ook hij zich wat nieuws aanschaft. Wij hebben altijd onze aandacht aan de kleeding van onze eigen sexegenooten be steedt, dus is het geenszins onbillijk indien wij ook de heeren der schepping geden ken. De mode der heeren ondergaat even eens veranderen, zijn zij dan ook niet van zeer ingrijpenden aard, doch nu eens zijn de pantalons strak, dan weer aanmerke lijk wijder. De hoogte van de revers, slui ting, lengte colberts wisselen evengoed als de weefsels, die verwerkt worden. Men zal kamgaren weefsels zien dragen, doch daar naast vele poreuse willen stoffen, die niet alleen prettig in het dragen, doch tevens uit hygiënisch oogpunt te verkiezen zijn. Grijs in allerlei nuanceeringen is up to date, terwijl vele streepdessins de aan dacht vragen. Deze kleed en vooral zeer goed voor gezetten heeren, die zich echter ONS PATRONENHOEKIE. In deze rubriek geven wij zeer goed- koope patronen, waax-van de prijs be draagt 25 cents plus 5 cent voor admi nistratie- en verzendkosten. De patro nen zijn aan te vragen bij „Het Prac- tisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per postwissel of per giro op gironum mer 203203 van Het Practisch Mode blad. Wij vertrouwen, dat iedereen met deze patronen, die wij ten gerieve van de lezeressen van ons blad plaatsen, veel succes zal hebben! MORGENJAPON, Nr. 1494. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. De morgenjapon is van wollen stof ge maakt, b.v. in twee tinten, koningsblauw met rood of grijs met lila voor oudere da mes. Het eenvoudige model is rV«r gemak kelijk te maken en het bezit van zoo'n los se japon biedt veel gemak. In geval van zieken, waarvoor men soms 's nachts op moet staan, kan zoo'n losse japon gemak kelijk aangeschoten worden, terwijl hij te vens practisohe diensten bewijst voor her steende zieken, die zich nog niet fit ge noeg voelen zich te kleeden. NACHTJAPON Nr. 1495. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Deze nachtjapon wordt van wit, gekleurd of gebloemd materiaal gemaakt en versierd met borduursel of kant, al naar gelang van het weefsel. De mouw is op polshoogte inge haald en afgewerkt met een smal strookje, waaraan eveneens kant is gezet. tot stemmige kleuren moeten bepalen. Korte vesten zijn voor de laatste figuren het best, met vijf knoopen, doch al deze kleine trucks zal de kleermaker wel in het belang van zijn cliënt weten uit te voeren. Zulks is een deskundige coupeur volkomen toevertrouwd. Bruine en grijze flanellen costumes zul len dezen zomer gezien worden, vrijwel al tijd zonder vest evenals diverse sportcos- tumes. Zijden zoowel als popeline en an dere overhemden zullen naar gelang zulks vereischt wordt in groote verscheidenheid van dessins verkrijgbaar zijn. Zeker zyn alle vrouwen het er over eens, dat niet minder aandacht besteed moet worden aan de garderobe der heeren en tevens regelmatig zorg gedragen moet wor den voor persen, stoom en en luchten. Voor al de pantalon moet een onberispelijk ge perste vorm hebben, dit is het oog van het geheele costuum. 1495 BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11