DINSDAG 7 APRIL 1936 Ut LtlUSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP MOTORSPORT GRASBAANRACES TE ALKMAAR. Op Tweeden Paaschdag, 13 April, zal op het Alkmaarsche Sportpark het grasbaan- seizoen weer geopend worden met een aan tal motorraces in o.a. de 350 c.c.-klasse se niores en in de 500 c.c.-klasse voor seniores. Ingeschreven hebben o.m. Houtop, Bosman, van Dijk, Jac. Al, Hamers, Hartman, Jan Rijk, Westerop, Moeke, v. d. Berg Jr. en Jesbert, Bovendien wordt er een aantal races voor juniores verreden. WIELRENNEN PIJNENBURG WINT TEGEN VOORT- RAZENDEN TIJD. En beheerscht dan nog de wielerbanen. Pijnenburg heeft een race tegen den tijd gereden en gewonnen niet een race op de wielerbaan, niet een race op de fiets, maar een race per auto en door drie lan den. aldus lezen we in de „Tel.". Donderdag j.l. stapte de Tilburgsche wiel renner te middernacht van zijn fiets, na zes dagen en zes nachten rondgetold te hebben op het houten kuipje in het Amsterdamsche R.A.I.-gebouw, Vrijdagavond ging hij per trein naar Tilburg, en na een korten slaap was het Zaterdagochtend al vroeg dag. De fietsen werden in orde gemaakt, en om half elf zat Pijnenburg achter het stuur van zijn wagen, met naast zich den zesdaag- schen-winnaar Slaats en voort ging het, in razende snelheid naar Parijs: de eerste race tegen den tijd. Om beurten reden de beide renners, tijd om te rusten hadden zij niet, en of halfzes snorden zij Parijs binnen. Snel de fietsen uitgepakt, wat gegeten en om acht uur zag het elegante publiek in het Vel. d'Hiv. twee sterke Nederlandsche wiel renners aan den start, blakend van strijd lust, gereed om acht uur aan één stuk te gaan fietsen. Slaats moest het opgeven, maar Pijnenburg reed als een duivel met zijn oude partner Piet van Kempen enfin, men heeft het kunnen lezen hoe die twee met verbluffende meerderheid hun tegen standers de baas bleven. Maar toen terwijl de nacht overging in den dag, slaperige toeschouwers naar huis gingen om uit te rusten van de vermoeie nissen en de emoties van het kijken naar den jagenden Pijnenburg toen pakte de renner haastig zijn koffer, en om zes uur reed hij al weer weg uit Parijs. De tweede race tegen den tijd begon. Slaats stuurde den wagen: „Ga jij maar slapen", had hij tegen Pijnenburg gezegd, maar ga maar eens slapen als een snelle wagen voortsuist over spiegelgladde wegen! Er werd dus niet geslapen, gansch den rit van Parijs tot Breda niet, waar even gestopt werd om er een boterham te eten. Toen ging het weer door, verder naar het Noorden en precies twee uur stopte de wagen voor de wieler baan in Gouda. Vijf minuten later zat Pijnenburg op zijn fiets, aan den start voor een sprintrit en alsof er niet een spannende race tegen den tijd, alsof er niet eer. zware achturenkoers in de been en zat, albof het niet meer dan een etmaal geleden was sinds Pijnenburg een bed gezien had, demarreerde hij razend snel en won, zooals hij óók op de ouderwet- sche manier demarreerde in een klasse- men trace, die hij won, en in een koppel- koers, die hij óók won. In Gouda kon men het niet zien, de achtuursrace en de races tegen den tijd daar zag men Pijnenburg in topvorm, die blij was weer eens te kun nen fietsen, goed ts fietsen, en te winnen zelfs. POSTDUIVEN LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING ..DE VRIENDENCLUB". Bovengenoemde vereeniging heeft op 21 Maart 1936 op hare statuten de Koninklijke goedkeuring ontvangen en is erkend onder den naam van Leidsche postduivenvereeni- ging „De Vriendenclub". Dit is voor bovengenoemde vereeniging een stap in de goede richting en wordt door haar leden zeer op prijs gesteld. Het vluchtseizoen wordt op a.s. 12 April geopend met een vlucht op Delft, 15 April Dordrecht en 19 April Roozendaal; 26 April wordt St. Kathalijne Wavre (België) 119 KM. gevlogen en vanaf dit station tot Bor deaux 896 K.M. tellen de punten. 5 Juli beginnen de jonge duivenvluchten van 1936 en zullen eindigen op 23 Augustus Noyon 303 K.M., daar dit laatste station al reeds eenige jaren met succes gevlogen is zal ook deze plaats in de punten geteld worden. Daarna volgen de vluchten Oude en Jon ge duiven en wel op 13 Augustus te begin nen en te eindigen op 27 September 1936. Juist op dien datum zal het 5 jaar geleden rijn, dat de Vriendenclub werd opgericht, en zal ter gelegenheid daarvan een kring- concours gehouden worden vanaf Quie- vradn, zoodat de omliggende plaatsen ook mede kunnen doen aan die concours met hunne vereenigingen, wat wij dan ook ver wachten. Reeds zijn eenige dames- en heeren co mité leden aan het werk om dit le lustrum op luisterrijke wijze te herdenken. Verder zal er een stedelijke vlucht op Orleans 7 Juni en een stedelijke vlucht met jonge duiven op Mons 16 Augustus gegeven wor den, waaraan alle Leidsche vereenigingen hunne toezeggingen hebben gedaan en hare leden zullen aansporen daaraan mede te doen. Op 17 Mei zal de L.P.C. op Noyon haar traditioneele T.B.C.-vlucht houden en zoo- aJe wij vernamen „de Bonte duif" een ste delijke vlucht. Verder zal de LP.C. haar Bondeconcours geven óp Limoges benevens een stedelijk concours op Bordeaux en Dax en een ste delijke vlucht op Parkestone en wekken ■wij alle Leidsche liefhebbers, georganiseerd in den N. A, B. v. P. op om deze te doen slagen door het stellen van een eereprijsje en tevens het inzenden van hunne duiven. Indien hieraan voldaan wordt zaal de Duivensport in Leiden met de liefhebbers in een sportief verband komen. Nu Moeder-natuur wat zachter wordt, want juist met de le africhtingsvluchten binnenland met Noordenwind op den kop maakt men groote kans vele goede duiven te verspelen, is het aan te raden de duiven deze week minstens van de 4 wind streken van zijn hok op pijn. 5 K.M. in te doen vliegen; als men dit doet zal men de minste kans maken zijn duiven te ver spelen en leert men aldus hun oriënteerver- mogen opwekken. OLYMPISCHE SPELEN VIER MILLIOEN OLYMPISCHE WINTER- POSTZEGELS VERKOCHT. Volgens berekening van het rijkspostmi- nisterie zijn tot eind Februari bijna vier millioen Olympische postzegels en bijna een half millioen briefkaarten met opge drukte Olympische zegels ten bate van de winterspelen te Garmisch Partenkirchen verkocht. Van de postzegels zijn verkocht 1.680.000 6 pfennig, 1.291.000 12 pf., 823.000 a 25 pf.; van de briefkaarten 334.000 a 6 pf. en 134. a 15 pf. LUCHTVAART PICCARD HEEFT GEEN GELD VOOR STRATOSFEERTOCHTEN. Professor Piccard heeft tegenover een verslaggever van het I. K. C. verklaard, dat hij gedwongen is een volgenden tocht naar de stratosfeer uit te stellen tot het komende jaar, aangezien hem op het oogenblik de fondsen voor de financiering ontbreken. Ondanks de goedkoope aanbieding van een Poolsche ballonmaatschappij -zullen de kosten voor een nieuwen ballon toch meer dan een millioen Belgische franken bedra gen, welke Piccard voor het oogenblik niet bijeen kan brengen. Piccard hoopt het wereldhoogterecord van 30.000 meter te kruinen brengen op 32.000 meter. KERKNIEUWS PASTOOR J. REIJNENBERG O.F.M. t Gistermorgen half negen is op 63-jarigen leeftijd te Haarlem overleden de zeereerw. pater J. P. Reijnenberg O.F.M., sinds 1934 pastoor van de parochie van het Allerhei ligst Hart aan het Kleverpark te Haarlem. Pastoor Reijnenberg werd Zondagavond tijdens een gesprek plotseling door een be roerte getroffen en geraakte bewusteloos. Het O. Oliesel werd hem nog toegediend. De overledene werd geboren te Rotter dam 10 November 1873 en trad in Sept. 1891 in de Orde der Minderbroeders. 19 Maart 1898 werd hij priester gewijd in het klooster te Weert. Van 18991917 vertoef de hij in het klooster te Woerden, in wel ken tijd hij de onvermoeide leider was van tridua, novenen en geestelijke oefeningen. Verder was hij de vurige propagandist voor Derde Orde en drankbestrijding en een bekend mi6sieprediker. 10 November 1917 werd hij belast met de zielzorg der parochie van den H. An- tonius van Padua te Haarlem; 14 Septem ber 1934 werd hem om gezondheidsredenen een rustiger werkkring aangewezen als pastoor der H. Hartkerk, eveneens te Haar lem. Dinsdagmorgen 11 uur zal gelegenheid gegeven worden langs de lijkbaar te defi- leeren. 's Avonds 7 uur worden de Metten gebeden, terwijl morgen te 9.30 uur de Lauden aanvangen, waarna de plechtige Requiemmis en begrafenis op het klooster kerkhof te Katwijk. „Msbd." RECHTZAKEN UITSPRAAK IN DE OSSCHE MISDRIJVEN. Het Gerechtshof te den Bosch heeft gis termorgen uitspraak gedaan in de Ossche zaken die op 25 Maart j.L in hooger beroep werden behandeld. Het Hof veroordeelde Peer de Bie uit Oss en L. v. d. Heuvel uit Hees terzaek van den roofoverval te Mariaheide en de inbra ken te Gassel en Lamgenboom tot veertien jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. De rechtbank had een zelfde straf opgelegd, doch zonder aftrek van voorarrest, hetgeen ook de eisch van het Hof was. Het Hof bevestigde het vonnis tegen A. H. de Louw, die door de rechtbank tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld, wegens inbraak te Oss. De eisch van het Hof was twee jaar en zes maanden. De arbeider J. de Veer werd door het Hof wegens uitlokking van brandstichting ver oordeeld tot twee jaar en zes maanden. Het vonnis der rechtbank was een jaar en zes maanden en de eisch van den advocaat- generaal drie jaar en zes maanden. A. H. den Brok en M. van Orsouw wer den wegens de inbraak te Heeewijk over eenkomstig het vonnis van de rechtbank en den edsch van den advocaat-generaal ver oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en M. J. den Brok wegens inbraak bij den slager P. Janssen te Oss werd tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld. Hem had de recht bank een jaar en zes maanden opgelegd en de advocaat-generaal had vier jaar te gen hem geëischt. Bij al deze veroordeelin gen werd door het Hof het voorarrest in mindering gebracht. Mishandeling van een klein kind. De mijnwerker P. V. uit Heerlen, thans gedetineerd, werd voorts door de recht bank veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar, wegens het mishandelen van het twee jarig kind van zijn inwonende dochter, waardoor de kleine soms bewuste loos geraakte. Zijn echtgenoote, M. E. B. die het kind ook meermalen mishandeld had werd tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, veroordeeld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Boerenkool weggehaald. C. K. te R ij n s b u r g was ten laste ge legd, dat-hij een 30-tal struiken boerenkool, toebehoorende aan zekeren M., heeft afge sneden en deze struiken heeft verkocht voor een bedrag van 1.35. Verdachte erkende het feit en zeide door werkloosheid tot zulk een daad gekomen te zijn. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. Ernstige baldadigheid. J. E. te A1 k e m a d e, die verstek liet gaan, heeft te Alkemade een tweetal jonge boompjes uitgerukt alleen uit pure balda digheid, maar bovendien had hij nog een aantal banden doorgesneden, die de boom pjes bevestigd hielden aan de palen en be schermden tegen het omwaaien door den wind. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. Varken aangevoerd zonder oor merk. J. R. te Haarlemmermeer heeft op de vee- marat te Leiden een zeug verhandeld van 150 K.G. 'terwijl het beest niet voor zien was van het vereischte oormerk. Een en ander was geconstateerd door een con troleur der landbouwcrisiswet. Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitsrpaak 15 subs. 5 dagen. V erkeersovertredingen. A. F. v. d. B. te N o o r d w ij k heeft met zijn auto op de Endegeesterlaan te Oegst- geest geen voorrang verleend aan verkeer van rechts, waardoor een aanrijding was ontstaan met een wielrijder. Na getuigenverhoor was de eisch 6 subs. 3 dagen. Uitspraak f 10 subs. 4 dagen. H. B. te Sassenheim is met een auto, rijdende in de Hoofdstraat te Sassenheim, plotseling van richting veranderd zonder daarvan vooraf duidelijk kennis te hebben gegeven. Een achter hem rijdende auto was door deze onverwachte zwenking tegen een boom gereden. Bij getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdachtezijn richtingaanwijzer wel heeft uitgestoken, maar dat door den bree- dsn laadbak slechts één c.M. bulten de auto stak. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 6 subs 2 dagen. Aangehouden tot het hooren van meer dere getuigen werd de zaak tegen A. J. v. D. te Warmond. Deze zou met zijn auto rijdende te Voor hout twee voetgangers, die rechts van den weg liepen, hebben aangereden en ver wond. A. S. te N o o r d w ij k heeft te Katwijk een jongetje ven 13 jaar een auto laten be sturen. Verdachte was naast het ventje gezeten. Zulk een kind een auto, en nog wel een vrachtauto, te laten besturen is geen voor beeld voor veilig verkeer. Eisch 5 subs. 2 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. Verder werden veroordeeld: J. L. C. te Leiden voor het rijden met een rijwiel onder de reeds in dalende be weging zijnde spoorboomen. Eisch 2 subs. 1 dag. Uitspraak 8 subs. 1 dag. Mej. L. P. N. te Oegstgeest een zelfde overtreding gepleegd als voetgang- eter. Eisch 2 subs. 1 dag. Uitspraak 8 subs. 1 dag. C. M. teLeiden overtreding leerplicht wet. Eisch 2 subs. 1 dag. Uitspraak 1 subs. 1 dag. P. R. te Katwijk aan Zee een zelfde feit. Eisch 2 maal 2 subs. 2 maal 1 dag. Uit spraak: schuldig verklaard zonder opleg ging van straf. D. V. te 's-Gravenhage, muziek gemaakt Alle leden aanwezig. Voorzitter: Burge meester Brug. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna hij voorstelt de notulen der vorige vergadering aan het eind van de agenda te lezen en richt zich tot de heeren Wethouder M P. Splinter, Klaver en Groe nendijk, van welke de eerste 12 1/2'jaar wet houder is en de anderen 12 1/2 jaar raadslid zjjn. De voorzitter acht het gewenseht zich een oogenblik te bepalen tot het jubileum der 3 heeren. Met hartelijke woorden wenscht de voor zitter den wethouder en de raadsleden ge luk met hun jubileum, herinnert aan de voortdurende aangename samenwerking en hun warme belangstelling voor de ge meentezaken en hoopt dat zij bij den voort- duur gaven en krachten van God mogen ontvangen, om te samen met de andere leden, in deze moeilijke dagen, het beste voor onze gemeente te zoeken. De heeren Splinter, Klaver en Groenen dijk danken den voorzitter voor zijn waar- deerende woorden. Hierna wordt de agenda afgehandeld. Ingekomen zijn: de goedkeuring van het raadsbesluit van de kasgeldleening met Bergschenhoek, idem begrootingswijziging 1935 en 1936, idem overneming strook grond voor wegverbreeding Hoofdstraat, alle voor kennisgeving aangenomen. Overdracht Lage Rijndijk en Leiderdorpsche brug. Aan de orde is punt 4 van de agenda: Overdracht Lage Rijndijk en Leiderdorp sche brug. De heer D. de Haas vraagt of het nog lang zal duren, dat de brug vrij van den tol komt. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit geregeld moet worden tusschen ge meente, provincie en rijk. De heer Groenendijk vraagt of het finan- cieele risico van de overname van den Lage Rijndijk met schoeiing niet te groot is, waarop de voorzitter antwoordt, dat hier aan wel eenig risico is verbonden, doch dat dit te zijner tijd geregeld zal worden daar de overneming van den Lage Rijndijk met schoeiing onafscheidelijk is verbonden met de overname van de brug met tol. Met algemeene stemmen wordt tot de overdracht van den Lage Rijndijk en Lei derdorpsche brug besloten met tol. (De fi- nancieele overeenkomst werd reeds eerder in dit blad opgenomen). De verpachting van tol- en bruggeld. Vervolgens is aan de orde: de onderhand- sche verpachting van tol- en bruggeldhef fing. De voorzitter stelt namens B. en W. voor, de tol te verpachten aan den heer J. A. Ra maker voor 3 jaren voor 2500 per jaar, met 500 terugbetaling aan den heer Ra maker voor Leiderdorpsche wielrijders (w.o. bakfietsen, motorfietsen e.d.) dit laatste wordt apart geregeld. Het voorstel van den heer D. de Haas, gesteund door de heeren Klaver en Huis man, om de tol voor één jaar te verhuren wordt door B. en W. overgenomen en daar na met algemeene stemmen aangenomen. De heer Huijsman (S.D.A.P.) heeft eeni ge voorstellen ingezonden, doch daar deze niet worden ondersteund door de leden, worden ze voor kennisgeving aangenomen. De heeren De Haas en Klaver willen ver der nog eenige wijzigingen aanbrengen in de pachtvoorwaarden betreffende het per soneel (de bedienden moeten ingezetenen van deze gemeente en hoofden van gezin nen zijn) en het arbeidsloon, hetwelk zij niet lager willen gesteld zien, dat het thans bestaande. De voorzitter stelt voor, geen wijziging aan te brengen in de pachtvoorwaarden, te Noordwijkerhout zonder vergun ning. Eisch 8 subs. 3 dagen. Uitspraak 2 subs 1 dag. W. C. van H. teLeiden wegens het niet geven van een teéken bij het veranderen van richting als wielrijder. Eisch en uitspraak 2 subs. 1 dag. S. N. te Leiden, dito. Eisch en uitspraak f 2 subs. 1 dag. J. W. te Oegstgeest wegens het on beheerd laten staan van een motorrijwiel terwijl de motor werkte. Eisch en uitspraak 1 subs. 1 dag. A. H. te Rijnsburg, bloemen venten zonder vergunning. Eisch 2 subs. 1 dag. Uitspraak 1 subs. 1 dag. DE GEBROEDERS „GOCHEM" welk voorstel met 3 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. De onderhandsche verpachting voor 1 jaar aan den heer Ramaker, wordt na een langdurige discussie aangenomen met 6 tegen 1 stem (die van den heer Huijsman). B. en W. hebben het noodzakelijk geacht omdat het aantal garages in deze gemeente steeds grooter wordt bepalingen in de Bouw- en Woningverordening (garage-ver ordening) aan te brengen, betrekking heb bende op het bouwen en in gebruik nemen van garages, welke wijziging, zonder ver dere bespreking, met algemeene stemmen wordt aangenomen. De tennisbanen. Hierna wordt met algemeene stemmen vastgesteld een besluit tot onderhandsche verhuring van de tennisbanen. Twee tennisbanen zullen begin Mei ge reed komen. De reeds ingekomen aanvragen omtrent het gebruik der tennisbanen heb ben B. en W. er toe gebracht voorwaarden en bepalingen te ontwerpen, waartegen deze banen zouden kunnen worden verhuurd. Met algemeene stemmen wordt goedge keurd aan Gebr. A. en N. Mol grond te ver- koopen voor bouwterrein aan de Acacialaan. Voor de aanbesteding van het onderhoud der plantsoenen hebben 9 personen inge schreven, waarvan de laagste inschrijver was de heer B. van der Vecht voor 235. B en W. stellen voor aan den laagsten in schrijver het onderhoud te gunnen, hetwelk met algemeene stemmen wordt goedge keurd. Vastgesteld wordt vervolgens een besluit tot korting op de jaarwedde van het Hoofd der Openbare School wegens vrij wonen. Het kohier Hondenbelasting 1936 wordt vastgesteld op 327. De vereeniging voor Chr. Gezondheid en Vacantiekolonie heeft om een subsidie ver zocht voor uitzending voor 3 kinderen uit deze gemeente. B. en W. stellen voor 81 toe te staan. Aldus besloten. Geen koelen in plantsoenen. Daarna stellen B. en W. voor een wijzi ging aan te brengen in de Algemeene Po litieverordening t.w een verbodsbepaling betreffende het loopen van vee in plantsoe nen. Behandeld worden eenige reclame's hon denbelasting en straatbelasting, waarna overgegaan wordt tot behandeling van het voorstel van B. en W. .betreffende aankoop grond van M. van der Velden. De voorzitter licht een en ander nader toe. In deze gemeente is reeds lang behoef te gevoeld aan een gelegenheid waar buiten het gebruik van den openbaren weg, ge legenheid is tot het lossen en laden van vrachten en materialen voor woningbouw, straataanleg, zoowel voor de gemeente als voor particulieren. De heer Van der Vel den heeft een terrein te koop aangeboden, hetwelk B. en W. voor genoemd doel uiter- ,mate geschikt achten. B. en W. stellen der halve den Raad voor tot aankoop van het terrein over te gaan voor de somma van 2500, welke prijs voor het doel aanneme lijk is. Te zijner tijd' zal de Raad ter vaststelling aangeboden worden een verordening op het lossen en laden, waardoor inkomsten kun nen worden verwacht ten bate van de ex ploitatie van dit terrein. De heer Groenendijk vindt de plaats niet geschikt. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 6 tegen 1 stem (die van den heer Groenendijk). Hierna worden de notulen gelezen en vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer Groe nendijk, nu een van de volontairs ter secre tarie benoemd werd tot ambtenaar te Voor schoten, of het niet mogelijk is, voor hem in de plaats een vaste ambtenaar aan te stellen, waarop de voorzitter antwoordt, dat benoeming van de ambtenaren ter secre tarie aan B. en W. moet worden overge laten. De heer Huijsman wil de aandacht van B. en W. nogmaals vestigen op de sloot achter de huizen van de Van der Does- straat De voorzitter zegt, dat hierop acht zal worden gegeven. Verder vraagt de heer Huijaroem of de loonen van werkverschaffing en de steun gelden niet eerder kunnen worden uitbe taald, dan op Dinsdag. De voorzitter ant woordt hierop, dat dit niet anders kan. De heer De Haas vraagt of het niet moge lijk is, het ijsverkoop op Zondag te verbie den. De voorzitter zegt, dat in overweging te rullen nemen. De heer Rijnsburger informeert of het werkverschaffingsplan in zijn geheel zal worden uitgevoerd, waarop de voorzitter zegt, dat dit moeilijk is te zeggen. Sluiting. 253. Zoo zaten ze nog een poosje bij elkaar, toen de deur opeens open ging en éénoog binnenkwam, die ze vertelde dat ze zich gereed moesten houden, want dat er merkwaar dige dingen gingen gebeuren. Hij bracht hen voor den ka pitein, die een raar taaltje sprak en op Pit en Pat wees. 254. Ze werden daarop door éénoog geboeid, die ze daar op beduidde dat ze op een houten kist moesten gaan zitten, waarvan ze niet mochten opstaan. Ze keken nu eens rond, terwijl iedereen aan dek op zenuwachtige wijze rondholde. Aan den eenen kant van het schip zagen ze een rotsachtige kust voor zich.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10