Hü RADIO-PROGRAMMA'S Hl UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 6 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. DINSDAG 7 April. NOOTDORP. Propagandavergadering. van L. T. B. en „St. Deus Dedit". Vrijdagavond had in het Vereenigings- gebouw te Nootdorp een groote propagan- da-vergadering plaats, georganiseerd door de R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus De dit" en de afdeeling Nootdorp van de R.K. Land- en Tuinbouwbond. Vele R.-K. boe- ren en tuinders, leden en niet-leden, woon den deze propagandavergadering bij. Na een kort openingswoord van den voorzit ter, verkreeg de spreker van den avond, professor A. Cleophaa, het woord. Spreker had als onderwerp gekozen: „Ordening op principieelen grondslag". In een zeer boeiende rede maakte prof. Cleo- phas de vergadering duidelijk, dat thans in deze crisistijd meer dan ooit samen werking noodzakelijk was. Slechts door onderlinge samenwerking kon men komen tot systematiseering en zoodoende meer ordening brengen in het bedrijfsleven. Spr. betoogde echter met klem, dat by deze or dening het principieele criterium niet op den achtergrond mocht raken; de ordening tzal slechts heilzaam kunnen zijn en tot verbetering der slechte toestanden in tal rijke bedrijven kunnen leiden, als zij plaats vindt op principieele grondslag. Professor Cleophaa ging vervolgens diep in op het wezen en doel der R.-K. organi saties. Na afloop der rede sprak de voorzitter den geest. adv. zijn dank uit voor het zeer leerzame betoog en hoopte, dat de aanwe zigen van deze rede hun profijt zouden trekken. VOORHOUT. BISSCHOPPELIJKE NIJVERHEIDS SCHOOL. Sluiting van den cursus. Zaterdagmorgen werd de cursus aan de B.N.S. gesloten. Vanwege de vervroegde vacantie kon dit geen officieel karakter dragen. De Eerw. Br. Directeur gaf in zijn ope ning te kennen, dat het voor het bestuur, de broeders, leeraren en leerlingen een niet gering gemis werd geacht, dat de ouders hierbij niet konden tegenwoordig zijn. Zoo gaarne zien zij, dat de ouders deelen in de vreugde der jongens, dat zij de vorderin gen kunnen waarnemen die hun kinderen hebben gemaakt. Het zoo gewenschte con tact dat op die dag gewoonlijk-bestaat tus- schen ouders en school is door deze maat regel helaas voor een groot deel verbroken. In volle berusting de Wil van O. L. Heer hierin ziende, werd dan onder groote dank baarheid voor alle ontvangen gaven de cursus gesloten. Aan de volgende leerlingen kon het di ploma worden uitgereikt: Jan Eekhout uit Kwlntsheul, Arie Hille uit Ursum, Henri Langendijk uit Beverwijk, Louw Schilder uit Alkmaar, Antoon Schiphorst uit Heer len, Arie Tuin uit 't Zand, Ferry Diepen broek uit Hilversum, Rob. Gonris uit Schie- broek, Giel Kronenburg uit Culemborg, Si mon Kroon uit Spaarndam, Bert Blondeel uit Eede (Z.), Theo v. Bracht uit Cuyk, Car Dullens uit Rotterdam, Barth. de Greeff uit Moergestel, John Mes uit Mid delburg, Bern. de Mol uit Schiedam, Jan Schous uit Den Haag, Piet Sips uit Gro ningen, Henny v. Vliet uit Utrecht, Carl, Beckers uit Treebeek, Leo Besselink uit Arnhem, Martin Colee uit de Bilt, Frans v. Gastel uit Waalre, Herman Hutten uit De venter, Frans Ivens uit Hontenisse (Z.), Marinus Mariën uit Roosendaal, Piet v.' Noort uit Leiden, Nico Nuhn uit Ede (Gld.), Antoon Rooymans uit Someren, Lambert Sch&lx uit Breukelen, Antoon Schroei- uit Zieuwert, Willem Schuyt uit Heemskerk, Wim Verest uit Geldrop, Leo de Vreede uit Delfgauw, Piet-v. d. Weerden uit Som eren, Jan v. d. Gaag uit Heemstede. Aan enkele leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Een aansporing voor hen, die thuis deze berichten lezen, om in de toekomst met zeer veel ijver te werken, opdat, zij een vol gende maal tot de eerste groep en niet tot de laatste zullen behooren. Hierna volgden woorden van geluk- wensch, dankbaarheid, bemoediging en aansporing van den Zeereerw. Rector L. M. v. d. Griendt, den Eerw. Br. Directeur, den Eerw. Br. Overste en de leeraren. Antoon Schiphorst dankte met zijn be kend geworden welsprekendheid de leiders en verzorgers voor de goede opleiding en steun welke de leerlingen steeds mochten ondervinden. Waterschap „De Zandsloot". Het Wa terschap „De Zandsloot" vergaderde in café „Eigenzorg". De voorzitter, de heer E. J. Speelman, opent deze vergadering met een woord van welkom, en hoopt, dat de be sprekingen zullen leiden tot behartiging der belangen van het Waterschap en der ingelanden. Het maximum aantal stemmen, dat kan worden uitgebracht bedraagt 84, waarvan ter vergadering aanwezig zijn Ingelanden, met een stemmen aan tal van 39. De Notulen der vergadering van 9 April 1935 werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens behandeling der rekening over 1935, waarop door de Com missie van onderzoek der rekening, rap port werd uitgebracht, dat zij alle beschei den, behoorende bij de rekening 1935, had den nagezien, en alles in de beste orde hebben bevonden. De rekening werd aldus voorloopig vastgesteld: aan inkomsten op 3372.66 y2en aan uitgaven 2990.37, zoo dat het batig saldo bedraagt 382.291/,. De voorzitter dankt de commissieleden P. N. Ves ter, C. J. Zonneveld en P. L. Warmer dam voor hunne bemoeiingen, en stelde de vergadering voor deze heeren weder te be- R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. noemen voor onderzoek der rekening 1936, en tot plaatsvervangers L. Onderwater, J. Philippo en J. W. van Reisen. De vergade ring kan zich hiermede vereen igen; aldus besloten. Alvorens tot behandeling der Begrooting 1936 over te gaan, wil de voorzitter eerst in bespreking brengen punt 8 der agenda, over het baggeren der pijpen van de Zand sloot. Het bestuur wenschte op de begroo ting een post van 300.— uit te trekken, om daarmede te bekostigen het uitbaggeren van enkele pijpen van de Zandsloot, en dan de Aangelanden van die pijpetn de helft der kosten te laten bijdragen. Hierover werden uitvoerige besprekingen gevoerd, en alhoewel de soepele houding van het bestuur werd gerespecteerd, was men toch bevreesd voor de consequenties, welke hier door kunnen ontstaan. Men wilde liever de schouw over die pijpen wat strenger opvat ten, en de aangelanden verzoeken de pij pen tot op den bodem schoon te maken, en bij niet-nakoming van die verplichting het voor hunne kosten te laten doen. Besloten werd om een post van 200.op de be grooting uit te trekken, en aan het bestuur de besteding der gelden over te laten, maar vooral te zorgen, dat de Zandsloot als goed vaarwater blijft behouden. De Begrooting 1936 werd dan vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van 1744.25 y met een onvoorzien van 467.85}^. De om slag over 1936 zou dan kunnen worden vast gesteld op 9.per HA. Daar de omslag over 1935 nog was 11.per HA, is het in dezen drukkenden tijd een verblijdend verschijnsel als men de omslag met ƒ2. per HA. kan verminderen. Tot deze verla ging van omslag heeft ook medegewerkt de Mij. van Gemeente-Crediet te Amster dam, door de 5 pet. leening, groot 5120. te converteeren tot 4 1/8 pot. Machtiging werd aan het bestuur ver leend tol het doen van af- en overschrij vingen op de begrootingsposten, en tot on- derhandsche aanbesteding en uitvoering van wenken in eigen beheer. Van den Rijks waterstaat werd verzocht goedkeuring van de vergadering der Stemgerechtigde Inge landen, tot het venkoopen aan het Rijk van een perceel water, kadastraal Gemeente Warmond Sectie E. N. 371, groot 580 c.A., en 95 cAre, deel uitmakende van het perceel kadastraal Gemeente Saseenheim Sectie A. N. 3805, voor de totale som van 67.50. Eveneens van de Provinciale Waterstaat voor de aankoop van een perceel water ka dastraal Gemeente Voorhout Sectie B. N. 1268 en 1269 ter gezamenlijke grootte van 62 cA,, voor den prijs van 6.20, en een gedeelte vaart en erf kadastraal Gemeente Voorhout Sectie B. N. 2968 groot 4 A. en 70 c.A., voor de som van ƒ47.Met alge- meene stemmen goedgekeurd, en het be stuur machtiging verleend, die maatregelen te treffen om tot de gevraagde overdracht te geraken. Het Ambtenaren Reglement wordt vastgesteld, alhoewel heden het Wa terschap geen ambtenaren, volgens den zin der Wet, in dienst heeft. De zekerheidstelling van den secretaris- penningmeester wordt gesteld op 1000. hetwelk door een persoonlijke borgstelling wordt gedekt, mits de soliditeit der borg •door het bestuur wordt aanvaard. De voorzitter deelt mede, dat er klachten zijn binnengekomen, hetzij rechtstreeks aan het bestuur, hetzij via Rijnland, over het slechte bevaarbaar worden van den Zand sloot, en wel voornamelijk tengevolge het omspuiten der landerijen van de firma H. de Graaf en Zonen te Voorhout. Hij kan echter als gevolg van die klachten antwoor den, dat het bestuur die klachten heeft doorgegeven aan die firma, en dat als ant woord de firma H. de-Graaf en Zonen, de schriftelijke toezegging heeft gedaan, bij het beeindigen der werkzaamheden, de Zandsloot voor die perceelen grondig zal worden uitgebaggerd. Die werkzaamheden zullen ongeveer einde Mei afgeloopen zijn, en het bestuur heeft dan ook het volste ver trouwen, dat genoemde firma, ter voldoe ning van het bestuur, die toezegging zal gestand doen. De vergadering kan zich ook met dit antwoord vereenigen, doch wensch te het bestuur erop te wijzen, dat het nood zakelijk zou kunnen zijn om ook het ver dere gedeelte van de Zandsloot te laten na zien voor de eventueele gevormde dammen, waarmede het bestuur instemde. Bij de rondvraag stelde de gemachtigde der firma Baarbman en Koning de vraag, of het Wa terschap „De Zandsloot" de bevoegdheid heeft, de sloot langs de 's Gravendamsche weg te laten uitdiepen, waarop de voorzit ter ontkennend antwoordt, maar de raad geeft een vergadering uit te schrijven van de aangelanden van die sloot, daar het Wa terschap als zoodanig daar niets aan kan doen. Vervolgeus vraagt de heer Dann ijs of het bestuur stappen wil doen bij de Rijks waterstaat, om te verzoeken de nieuw te maken brug, in het wegvak Postbrug Ringvaart voor weg No. 4, een doorvaart- hoogte te maken van 2.50 Meter plus N.AP, inplaats van 1.90 Meter plus N.A.P., daar met het rietvaren in het najaar moeilijkhe den worden verwacht. Meerdere Ingelan den kunnen dit bezwaar deelen, zoodat het bestuur de toezegging doet, dit bij de be trokken autoriteiten te verzoeken. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RUN. MOTORRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond omstreeks half zes had aan de Gnephoek een motorongeluk plaats, waarbij de 71-jarige F. W. Breeuwen, wo nende te Bleiswij k, zoodanig werd gewond, dat hij aan de gevolgen van dit ongeluk is overleden. Omtrent dit droevig ongeluk vernemen we nader de volgende bijzonderheden. Het ongeluk speelde zich af bij de brug, gele gen op de grens der gemeente Koudekerk en Alphen. Ter ordënteering van een en ander, diene, dat een kort gedeelte van dezen weg vanaf de brug zwaar begrind ligt. Toen dan ook de motorrijder de brug afreed, en in het grint terecht kwam, slipte het motorrijwiel en sloeg met zijn berijder over den k0p. De man bleef aanvankelijk bewusteloos liggen. Hij had bovendien aan het hoofd en handen verwondingen beko men. Nadat men hem ten huize van de fa milie O. aldaar had binnen gebracht, ver leende dr. v. V het slachtoffer de eerste hulp. Later heeft de man zich te voet naar Woubrugge begeven, alwaar hij bij een familielid, zekere S. zijn intrek nam. Za terdagavond verergerde intusschen de toe stand van den man zoodanig, dat hij Zon dagmorgen reeds aan de gevolgen is over leden. Mooie opbrengst. De Zaterdag ten bate van het comité „Jong Holland snakt naar werk", gehouden straatcollecte heeft ƒ440 opgebracht. In den Rijn. Zaterdagavond is een bak fiets, beladen met zuivelproducten, behoo- rende aan G. L., welke onbeheerd op het Jaagpad stond dan gs den Kortsteeksterweg door den wind in den Rijn terecht geko men. Aan de invaargeul van het pontveer werden wagen en zijn doorweekte inhoud op het droge gebracht. AARL ANDERVEEN. L.T.B. Het bestuur van den L.T.B. al hier vergaderde deze week om twee zake lijke aangelegenheden. Eerstens over de L.T.B.-schapen welke zijn verkocht en een batig saldo opbrachten van 177.Het Volgende punt was afscheid te nemen van den heer Th. Cox. die verscheidene jaren secretaris is geweest, maar wegens vertrek moest bedanken. Daar hij altijd een ijverig bestuurslid is geweest, was het bestuur van meaning, hem een klein aandenken te geven. De geestelijk adviseur, pastoor Jac. N. Omtzigt, sprak den scheidenen secreta ris een hartelijk woord van dank toe. Spr. hoopte, dat hem in zijn nieuwen werkkring goed moge gaan, wat ook zeker den wensch van het bestuur is. HAZERSWOUDE GROENENDIJK. De gevolgen van hot ongeluk. De toe stand van het 7-jarig zoontje van H., die dezer dagen door een auto is aangereden en zooals is gemeld naar het St. Elizabeth- Gesticht te Leiden is vervoerd, is op heden nog zorgwekkend. Het jongetje is voor zien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Alle leden waren aanwezig. Na opening, werd op voorstel van den voorzitter besloten het lezen der notulen aan te houden tot een volgende vergade ring. De vuilnis-auto! Daarna stelde de voorzitter aan de orde de bespreking van het al of niet reparee- ren van den ouden asch- en vuilnisauto, dan wel al ot niet aankoop van een nieuw exemplaar, onder opmerking, dat sinds de laatst gehouden vergadering het oude ve hikel er niet beter op geworden was, want, aldus luidde het ingekomen rapport van den opzichter, er waren weer enkele ge breken bijgekomen. Een en ander heeft B. en W. aanleiding gegeven om de in de vorige vergadering aangehouden beslissing te bespoedigen. Op een vraag van den heer Wessel deel de de voorzitter mede, dat het ooilege van B .en W. thans in zijn gegheel voor aan koop van een nieuwen wagen is, waarop wethouder Onderwater zeide, dat hij van meening veranderd was, omdat bij aankoop van een nieuwen auto, de kosten die jaar- Hilvorsum I, 1875 M. KR.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. (de „Missa Solemnis" van Beethoven). 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 De K. R. O.-Melodisten en gramo foonpl. 2.00 Vrouwenuurtje, 3.00 Modecursus. 4.00 Oratorium-programma (GrampL). 5.10 Het K. R. O.-orkest. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Het K. R. O.-orkest. 7.50 Berichten en mededeelingen. 8.00 Lijdensmeditatie, door pater Borromaeus de Greeve O. F. M. 9.00 Gramofoonpl. 9.30 „De aarde wankelt", hoorspel 10.00 „Der Tod Jesu", oratorium, door het K. R. O.-koor. 11.30 Berichten en gramofoonpl. Hilversum II, 301 M. AVRO-uitzending. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.15 Jetty Cantor's Ensemble. I.15 Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Psychologische caiöerie. 7.00 Voor de kinderen en piano-recital. 7.30 Engelsohe les. 8.00 Berichten. Cabaret-programma. 10.00 Radio-tooneel II.00 Berichten, waarna gram.pl. Droit wlch, 1500 M. 11.50 Orgelspel. 12.20 BBC-Northern orkest. I.20 De „Continentals" en soliste. 2.35 Orkestconcert. 3.25 Jack Wilson's kwintet. 4.40 Zang en strijkkwartet. 5.35 Kwintetconcert. 6.50 Piano-recital. 8.20 Viool-recital. 8.50 Operette-programma. 10.50 BBC-Midland-orkest. Radio Paris, 1648 M. II.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestoonoert. 9.05 Concert. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. lijks ten laste van de begrooting zullen ge bracht worden niet grooter zijn dan die bij reparatie. De heer Meijdam vond het bedrag van 750.toch ook wel aan den hoogen kant en was van meening, dat enkele voorge nomen reparaties van onderdeelen achter wege zouden kunnen blijven, waardoor ge noemd bedrag zou gereduceerd kunnen Spr. lichtte nog toe dat hij in de vorige ver gadering heeft gestemd voor een nieuwen auto, omdat er een oplossing moest gevon den worden, doch uit zijn hart kwam het niet. Wethouder de Graaf antwoordde dat B. en W. een en ander besproken hebben. De moeilijkste kwestie zit hem hierin dat men geen eensluidende opgave- kan krijgen en dat niemand bevoegd is om te beoordeelen wat er gedaan moet worden. De heer Paardekooper had gedacht dat B. -en W. na de laatste vergadering zouden trachen nieuwe opgaven te krijgen voor reparaties en voor aankoop van een nieuwe auto, waarop de voorzitter ant woordde dat de opgaven aanwezig zijn be halve voor reparaties. De heer Meijdam vond den gang van za ken juist, want in de vorige vergadering is uitsluitend besloten om de beslissing aan te houden en is geen opdracht verstrekt om meerdere opgaven te vragen. Spr. was van oordeel dat de auto verwaarloosd is ge worden en waarschuwde er voor, dat wan neer eventueel tot aankoop van een nieu wen wordt overgegaan, men moet oppassen dat er meer zorg aan den wagen besteed wordt. De heer van der Krogt vond het een moeilijke kwestie. Het kon wel eens ge beuren dat de voorgenomen zuinigheid later DE GEBROEDERS „GOCHEM" Keulen, 4W M. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroeporkest en EmDé-orkest. 3.20 Omroepkoor, trio en zang. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Piano-resital. 7.309.20 Gevar. programma. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Klien-orkest en gram.pl. 6.30 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Variété. 10.30—11.20 Gram.pL 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest I.502.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 0.35 Gram.pl. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Relig. muziek. 9.10 Klein-orkest. 10.30—11.15 Gram^l. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Kamermuziek. 10.2011.20 Concert uit Leipzig. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Derde programma 8.00 Brussel (VI.). 9.20 Keulen. 10.05—10.35 Deutachk. II.20 Kalundborg. Pl.m. 12.15 Brussel (VI.) 14.20 Kalundborg. Pijn. 15.00 Parijs R. 15.50 Droitwich. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel (VLL 18.50 Parijs R. 19.55 Rome of <Mv. Vierde programma 8.05 Parijs R. Pijn. 8.50 Diversen. 10.20 Droitwich. 11.05 Londen Reg. 11.50 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.15 Londen Reg. 19.35 DeutschlA 20.20 Droitwich. 21.50 Londen Reg. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). kon klijken nog van duurderen aard te zijn. De heer Starren burg zou opgave willen, vragen van een deskundige buiten de ge meente. Spr. heeft voorts bezoek gehad van een persoon die den ouden wagen uit el kander wil halen in het bijzijn van een door B. en W. aan te wijzen persoon en zal zeggen wat er gerepareerd moet worden en hoeveel de kosten zijn, waarvoor die persoon dan de werkzaamheden wil uit voeren en eventueel ook mee wü inschrij ven. Volgens die bewuste deskundige heeft men voor f 750.haast een nieuwe. Wethouder Onderwater wees er op dat reparatie van dsn auto geen 750.kost, want er zit een bedrag van ongeveer 400.in voor een nieuwen bak. Meerdere leden voerden hierna nog ver schillende malen het woord, waaruit een voorstel Tijssen geboren werd om den auto te doen repareeren volgens een om schrijving tijdens de vergadering door den heer Tijssen gegeven. De voorzitter bracht echter eerst het voorstel van B. en W. in stemming om een nieuwen wagen te koopen, welke voorstel kelderde met 8 tegen 3 stemmen (beide wethouders en de heer Wessel). Hiermede was het voorstel Tijs sen aangenomen. Een nieuwe moeilijkheid was nu wie er gevraagd moest worden om in te schrijven voor de reparaties. Een genoeglijk debatje van ongeveer een half uur wees uit dat een tweetal gemeentenaren daarvoor in aanmer king zullen komen, terwijl tenslotte beslo ten werd bij Ged. Staten gedaan te krijgen dat de kosten over twee jaren verdeeld kun nen worden. Ongeveer twee uren na den aanvang sloot de voorzitter daarop deze vergade ring. 251. „Doe het maar na", hijgde Pit. Jij bent zoo bang als een wezel". „Klets nu niet", viel Pat nijdig uit, doch vertel me liever wat er aan boord van dit schip gebeurt, want 'het is een kabaal van je welste. 252. Pit vertelde daarop zijn wedervaren en haalde de zes zakjes met de schatten te voorschijn. Daarop verdeelden ze den buit in twee hoopjes, deden deze in de twee grootste zakjes en bewaarden er nu elk een van, terwijl Pit de rol papieren tusschen zijn kleeren stak.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9