MAANDAG 6 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT 1WFEDE BLAD - PAG. 7 VAN DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. H.B.S.Ajax 25: Voor den wedstrijd tusschen HBS en Ajax, welke de beslissing moest brengen voor het afdeelingskam- pioenschap, bestond een overweldigende belangstelling. Het leek wel of het een in terlandwedstrijd gold, want ettelijke tien duizenden aanvragen om kaarten moesten worden afgewezen. De accomodatie van Houtrust was uitgebreid tot 18.400 plaatsen, doch naar onze schatting waren er zeker meer dan 20.000 menschen. Het kon dan ook niet anders of het moest misloopen en het liep mis, want reeds van voor den aan vang ging het publiek over de afrasterin gen heen en schaarde zich rond de lijnen. Wel werden ze later en vooral in de rust, tot op eenigen afstand van het speelveld teruggedrongen, maar dat nam niet weg, dat talloozen, op soms duur betaalde plaat sen, niets of nagenoeg niets van den wed strijd hebben kunnen zien. Neen, wat de organisatie betreft, is het eigenlijk maar goed, dat H.B.S. geen kampioenswedstrijden te spelen krijgt! Op het nieuwe terrein van de hoofdstede lijke club zal een en ander stelilg beter zijn. De wedstrijd zelf is tegengevallen. Onge twijfeld heeft de beste ploeg gewonnen, maar het spel van beide ploegen bleef be neden de verwachting, welke er aan mocht worden gesteld. Ajax heeft de overwinning in de eerste plaats te danken aan haar soliede midden linie, waarvan een groote, stuwende kracht uitging. Wel heeft het de roodwitten eenigs- zins meegezeten door twee doelpunten uit dubieus toegekende vrije schoppen,- maar aan den anderen kant was het overwicht van Ajax, over den geheelen wedstrijd ge nomen, toch wel zóó groot, dat een verschil van minstens twee doelpunten gerechtvaar digd was. HBS viel wel erg tegen. Van voor naar achter rammeide het bij de zwarthemden, en de beide internationals Mul en Bakhuys deelden in de algemeene malaise. Mul heeft positieve schuld aan minstens twee doel punten en ging bij een derde ook niet vrij uit. Bakhuys was gewoon nergens. We heb ben maar één behoorlijk schot van zijn voet gezien, en als Bakhuys er niet in is, kan HBS nu eenmaal geen wedstrijd winnen. Na 24 minuten opent van Deyck met een vrijen schop, voor Ajax de score (10). Ta verne ging hierbij niet vrij uit, want hij belemmerde Mul het uitzicht. Op precies de zelfde wijze wordt na 41 minuten, door van Reenen, bij een free kick tegen Duy- zens, de stand op 02 gebracht. Een minuut later, laat Mul een schot van Dintelbank, die voor Gischler is ingevallen, op een voorzet van van Wijngaarden, door zijn handen glippen en het is 03. Een onver - geefelijke blunder. Inmiddels is Ophorst vervangen door Hordijk, terwijl na rust van den Bergen blijkt uitgevallen, waarvoor van Kesteren invalt, hetgeen enkele omzettingen noodig maakt. Als er 8 minuten gespeeld is, vergroot Ajax den voorsprong tot 04, alweer uit een vrijen schop. Deze wordt door van Wijngaarden genomen. In de HBS-achter- hoede ontstaat even verwarring door een misverstand en Distelbank kopt keurig in (04). Een mooie solo-ren van van Vliet besluit deze met een prachtig schot, dat N-A.C—BE QUICK 3—0. De eerste kampioenswedstrijd is geëin digd in een 30 overwinning der Zuidelij ken, waarbij het spel der Groningers niet is meegevallen. Opmerkelijk was, dat Be Quick zich aan de spelopvatting van de Bredasche club niet voldoende heeft weten aan te passen. De rust gaat in met een stand van 1—0 voor NAC uit een benutten straf schop wegens opzettelijke hands. Na de rust is het spel iets minder aan trekkelijk. De Groningsche voorhoede is actiever, maar de NAC-achterhoede wijst alles resoluut terug. Na tien minuten spe len wordt het Be Quick-doel keer op keer door de Bredanaars belaagd, maar eerst na achttien minuten boeken- deze succes. Een schijnbeweging van Simons geeft aan De Swart gelegenheid met een hard schot, juist onder de lat, de leiding te vergrooten (20). Nog geen twee minuten later heeft Lucassen er bij een scrimmage 30 van gemaakt. Het spel heeft dan verder een kalm verloop. NAC blijkt het sterkst; alhoe wel de Groningers tegen het einde eenige mooie aanvallen doen. Ze zijn evenwel te weinig doortastend om door de heftige NAC-verdediging heen te komen. Een mooi schot van Jensema, dat het bovennet raakt, dient hier nog vermeld te worden. Zoo komt het einde met een 30 overwinning voor de Zuidelijke ploeg, die haar op haar kwa liteiten ook absoluut verdiende. Als kam pioenswedstrijd bleef deze kalme kamp evenwel beneden de verwachtingen. OOSTENRIJK—HONGARIJE 3—8. Hongarije wint met 53. 45.000 toeschouwers woonden gistermid dag op de Hohe Warte te Weenen den lan denwedstrijd OostenrijkHongarije bfj, welke ontmoeting reeds de 80ste tusschen beide naties is. Hongarije won met 53, nadat zij met de rust reeds met 31 de leiding had gehad. De zwakke punten in het Oostenrijksche elftal vormden de doelverdediger Havli- cek en de back Sesta, immers de doelver dediger kon zeker drie doelpunten van de vijf houden, terwijl de beroemde back ho peloos uit vorm was. Hongarije was snel ler en bewegelijker en vooral de voorhoe de der bezoekers was gevaarlijker. Voor Hongarije werden de doelpunten gemaakt door Kallay (3) en Cseh (2), terwijl voor Oostenrijk Bican tweemaal en Zichek een maal scoorde. doel treft en het is 14. Ajax speelt verder sterk op verdedigen, maar kan toch niet voorkomen, dat het 24 wordt. Een goed schot van v. d. Vegt redt Weppner op het nippertje. De bal gaat naar Hordijk en na 21 minuten maakt die er fraai 24 van. Dat lijkt even hoopvol voor HBS, doch verder lukt er voor doel niets meer. Integendeel, 8 minuten voor tijd slaat Mul een schot van van Wijngaarden op een voorzet van Fischler in eigen doel (25) en daarmede is het pleit beslecht. H.F.C.V.U.C. 12: Na 10 minuten kreeg VUC een vrijen schop te nemen op den zijlijn van het strafschopgebied; door dat keeper van der Togt zich volkomen ver keerd opstelde, dreef de door van Gelder geschoten bal in het doel af (01). De vreugde was van korten tduur, want vijf minuten later was het Chapon, die met een goed schot de partijen weer op gelijken voet bracht (11). Na de rust scheen een Haagsch doelpunt in de lucht te hangen. Eenmaal kwam Kap pers alleen voor den keeper te staan, doch hij liet zich het leer afnemen; maar toen er 9 minuten gespeeld waren, kreeg hij op nieuw zoo'n kans, die hij niet ongebruikt liet (12). Dit was het sein voor VUC, om acht man voor het doel terug te trekken. De HFC-backs drongen ver op en er begon een ware belegering van het Haagsche doel. Keer op keer kwarten de Haarlemmers in het vijandelijke strafschopgebied, keer op keer werd de bal in de richting van het doel gedirigeerd, maar steeds weer was er een Haagsch been, lichaam of hoofd, dat den weg versperde. Het was voor de HFC-voor hoede, die een schutter miste, een wanho pige stryd. Bij de uitvallen der Hagenaars liep het HFC-doel* bovendien vaak groot gevaar; zoo was er een fraaie voorzet van Van Gelder, die door het binnen trio ge mist werd. Vrijwel tot het einde duurde het beleg van het Haagsche doel. De HFC-supporters smeekten en gilden letterlijk om een doel punt bij een stierengevecht kan het pu bliek niet hartstochtelijker zijn! maar de Hagenaars vochten verbitterd voor hun voorsprong en met succes. Iedere Haarlem- sche aanvaller werd van oogenblik tot oogenblik scherp bewaakt en toen scheids rechter van Welzenes einde floot, had VÜC een zwaarbevochten zege behaald. Door enthousiaste supporters werden de Hagenaars op de schouders van het veld gedragen. D. H. C.Feyenoord 11. Onder enorme belangstelling er waren meer dan 10.000 bezoekers werd te Delft de wedstrijd D. H. C.Feyenoord ge speeld. Met blanken stand breekt de rust aan. Na de hervatting onderneemt D. H. C. enkele goede aanvallen en na 11 minuten slaagt v. d. Sloot er in, om uit een voorzet van v. Nellen den Delftenaren de leiding te geven. (1—0). D. H. C. geeft dan uitste kend spel en het is een wonder, dat geen tweede doelpunt volgt. Geleidelijk aan neemt dan Feyenoord het spel in handen. De voorhoede krijgt echter weinig kansen en het is reeds 23 mi nuten na de rust als uit een scrimmage door Kantebeen de gelijkmaker komt. (11). Beide partijen zwoegen dan gedu rende de laatste minuten nog geweldig, doch er komt in den stand geen verande ring meer. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde League-wedstrijden zijn: Eerste afdeeling. ArsenalBrentford ll Birrmingham—Pr. North End 0—0 Blackb. RoversBolton Wand. 03 ChelseaHuddersfield Town 10 Grimsby Town—Aston Villa 41 Leeds Un.Wolv. Wand. 20 LiverpoolMiddlesbrough 22 Manch. CityDerby County 10 Stoke City—Everton 21 SunderlandPortsmouth 50 West Bromw. Albion—Seff. Kedn. 22 De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Sunderland 36 22 6 8 95—59 50 Derby Country 36 16 10 10 52—39 42 Stoke City 38 18 5 13 53—49 41 Hudd. Town 36 16 9 11 52—50 41 Arsenal 35 13 12 10 67—40 38 Manch. City 36 16 5 15 60—49 37 Pr. North End 35 15 7 13 53—48 37 Birmingham 35 13 11 11 49—45 37 Brentford 36 13 10 13 64—56 36 Middlesbr. 36 14 7 15 77—60 35 Bolt. Wand. 36 12 11 13 58—68 35 Portsmouth 35 14 6 15 45—59 34 Leeds United 35 12 9 14 53—52 33 Everton 36 10 13 13 72—74 33 Wolverh. 35 13 7 15 60—62 33 Liverpool 36 12 9 15 52—56 33- Sheff. Wedn. 35 12 9 14 59—67 33 Grimsby Town 36 14 5 17 53—64 33 Chelsea 34 12 9 13 48—61 33 W. Br. Albion 36 14 4 18 78—74 32 Aston Villa 37 12 7 18 71—99 31 Blackb. Rov. 36 10 7 19 44—82 27 De uitslagen der tweede afdeeling lui- den: BlackpoolTottenham Hotspur 24 BradfordHull City 21 BuryPort Vale 50 Done. RoversManch. United 00 Leicester CityCharlton Athletic 41 Norwich CityBradford City 11 Nottingham ForestNewc. United 1—2 Sheffield UnitedBarnsley 20 Southampton—Plymouth Argyle 20 Swansea TownBurnley 13 West Ham UnitedFulham 00 ZWITSERLAND—ITALIË 1—2. 25.000 toeschouwers woonden gisteren te Zurich den landenwedstrijd ItaliëZwit serland bij, welke eindigde in een 21 overwinning der Italianen. Het Zwitsersche elftal speelde uitstekend waarbij men nog in aanmerking moet ne men, dat de achterspeler Minelli voor de rust geruimen tijd wegens een blessure niet kon meespelen. Juist in deze periode scoor de Italië met een fraai schot van den links binnen De Maria Met een 10 stand voor Italië ging de rust in. In de tweede helft verhoogde Colaussi, de Italiaansche linksbuiten, den stand tot 20, nadat er 20 minuten van de tweede helft gespeeld waren. Een kwartier voor het einde veroorzaakte Allemandi een strafschop wegens hands. Deze werd door Weiier ingeschoten. In de laatste minuten van den wedstrijd waren de Zwitsers veel en veel sterker, doch door forsch spel van Italië gelukte het den bergbewoners niet den gelijkmaker te scoren. Het einde kwam met een 21 zege voor Italië. De wedstrijd werd op uitstekende wijze door den Hongaarschen scheidsrech ter Ivancsics geleid. ENGELAND—SCHOTLAND 1—1. De jaarlijksche landenwedstrijd tus schen Engeland en Schotland werd Zater dagmiddag voor 90.000 toeschouwers in het Wembley-stadion te Londen gespeeld en eindigde, nadat de rust met een 10 voorsprong voor Engeland ,was ingegaan in een gelijk spel. (11). Door dit gelijke spel is Schotland in het bezit gekomen van den Britschen kam pioenstitel. In het eerste kwartier werd er aan beide ij dan prachtig gespeeld en de toeschou wers volgden met groote spanning dezen uitstekenden strijd. Na een half uur spé len brachten Camseli, de midvoor' van Middlesbrough en de Arsenal-linksbuiten Bastin den bal prachtig op en de Engel- sche aanvalsleider wist op magnifieke wijze zijn p!oeg de leiding 'te geven. Deze stand bleef tot aan de rust bewaard. In de tweede helft kende ie scheidsrech ter een strafschop aan Schotland toe en deze werd door den rechtsbinnen Walker benut. Verder werd er niet meer ge scoord en het einde kwam met een pun ten verdeeling. (11). Van de zestig landenwedstrijden, die sedert 1872 tusschen Engeland en Schot land zijn gespeeld, heeft Schotland er 27 gewonnen, Engeland achttien, terwijl de vijftien overige ontmoetingenu in een ge lijk- spel eindigden. Nederlaagwedstrijden Electro Boys. Zaterdagmiddag speelde Electro Boys haar vierde wedstrijd tegen Fabrieksar beiders. Het was een spannende strijd die door Electro Boys met 32 gewonnen werd. KORFBAL FLUKS n—O.S.C.R. 3—5 't Was gisteren juist de datum, dat de L.K.C. Fluks 25 jaar geleden werd opge richt. De jubileumfeesten komen nog, maar 't was zeer attent van O.S.C.R. op den op richtingsdatum door middel van den aan voerder van der Linden, Fluks een wimpel aan te bieden. De wedstrijd begon daar door wat later en had, tengevolge van een ongeval geen vlot verloop. In 't begin gaan de partijen tamelijk ge lijk op. De Rotterdamsche aanval is ech ter productiever dan de Leidsche, en Hoo- genboom bezorgt de gasten in twintig mi nuten twee punten voorsprong. En nu wis selen is het spoedig 03 door De Wit. De Fluks-aanvaal is ook wel op dreef, maar heeft geen succes. Dan komt een der O.S. C.R.-dames door een botsing te vallen en moet het veld worden afgedragen. Fluks laat uitvallen. Vóór rust worden geen pun ten meer gemaakt. In de tweede helft is Fluks aan het woord en door Van Weesel v/ordt het 13. Maar dameshanden maken er spoedig 14 van. Dan wordt bekend, dat de dokter bij de uitgevallen O.S.C.R.- dame een lichte hersenschudding heeft ge constateerd. De wedstrijd wordt tijdelijk gestaakt, maar, na keuze van O.S.C.R., hervat; echter zonder Buys en zijn tegen partij. Van Weesel en dienst tegenpartij nemen uit een ander vak de opengevallen plaatsen in. Van Wijnbergen brengt dan de stand op 15, waarna Van Weesel nog tweemaal succes heeft en den achterstand verkleint tot 35. Met dezen stand komt het einde. HOCKEY All Right IStick I (dames) 03 Er stond een stevige wind van de eene goal naar de ander en All Right, die des toss won, had daar in de eerste helft voor deel van. Toch was Stick vaak in den aan- /al. De verschillende voorhoede-speelsters schoten om beurten, maar het geluk was niet met haar. Ook de vele corners lever den niets op. All Right brak verschillen de keeren door, maar de halflinie weerde zich goed, en als die eens gepasseerd werd, werd de aanval afgeweerd door de backs. Zoo ging de rust in met een blanco score. In de tweede helft werd het doel van All Right herhaaldelijk bekogeld. Er was goed samenspel. Een doelpunt kon niet uitblijven. De bal werd door de spil keu rig doorgegeven naar den linkervleugel, waar de linksbuiten den bal vrij kreeg en Stick de leiding gaf (0—1). Kort daarna weer een schot. Dit werd goed gekeept, maar de bal bleef in den slagcirkel, en de rechtsbuiten, snel naar binnen gekomen, vergrootte den voorsprong (02). Nog steeds bleef Stick de aanvallende partij. Eenmaal werd er nog gescoord en wel door de midvoor, die met een keurig schot den stand op 03 bracht. De goede, on partijdige leiding werd door beide partijen zeer gewaardeerd. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND De wedstrijd tusschen P. W. en E. M. H. C. om het kampioenschap van Nederland heeren is Zaterdag te Arnhem gespeeld, waarbij P. W. met 30 won. De ontmoeting H. O. C.Hilversum als promotie-degradatiewedstrijd voor dames :s geëindigd in een 3O-overwinning voor H. O. C., waarmede H. O. C. in de eerste klasse blijft. CRICKET NEDERL. CRICKETBOND De jaarvergadering handhaaft de competitie-indeeling ongewijzigd Zaterdagmiddag hield de Nederland- sche Cricket Bond onder leiding van zijn voorzitter, jhr. mr. C. Feith, in „Krasna- polsky" te Amsterdam zijn jaarlijksche ver gadering. De mededeelingen, welke op de agenda stonden, bevatten de komt in September a.s. van 't sterke Kent-elftal, waarover ech ter nog de laatste regelingen moeten wor den getroffen. Verder zal de sterke Engel- sche coach Bowley eind Augustus en be gint September een 3-tal weken in ons land vertoeven, teneinde er o.a. het Nederland- sche elftal te trainen. Bij de bestuursverkiezing werd door het bestuur in de plaats van den heer Van Heek, die om gezondheidsredenen zich ge dwongen zag af te treden, als candidaat drs. Kleefstra gesteld. De heer Kleefstra echter woont in het Westen en daar de clubs in het Oosten zich liever door iemand uit het Oosten zagen vertegenwoordigd, wat ook de instemming van vele westelij ken had, werd de heer Stroink van P. W. als tegencandidaat gesteld, die zonder stem ming tot bestuurslid werd gekozen, daar drs. Kleefstra zijn candidatuur introk. De overige bestuursleden werden bij acclama tie herkozen. Een voorstel tot competitiewijziging in zake de indeeling der eerste en overgangs klasse, werd na ampele bespreking ver worpen, daar ook het bondsbestuur van meaning was, dat het beter is de huidige competiie-indeeling nog te continueeren. De heer K. Leeser deed namens de V.R. A. de mededeeling, dat in 1937 ter gele genheid van het zilveren jubileum van de N.V. Nederlandsch Sportpark „Het Sta dion" in September belangrijke sporteve nementen zullen plaats vinden. Het be stuur heeft in dit verband bij monde van de heeren J. J. van den Bergh, directeur, en A. Scheltema, commissaris, toezeggin gen gedaan, die het mogelijk maken, een monster-cricket-wedstrijd in Amsterdam te doen slagen. Namens de V.R.A. gaf de heèr Leeser het N.C.B.-bestuur in overweging stappen te doen op dien datum het Neder landsch elftal in het Stadion te doen spelen tegen den Engelschen county-kampioen 1937. Het internationale programma voor het a.s. seizoen is zeker belangwekkend. Be halve de komst van het Kentsche elftal zullen ook The Bootleggers, Free Foresters en de Harrow Wanderers een aantal wed strijden komen spelen. Het programma luidt: 26 Juli: The BootleggersFlamingo's te Den Haag; 27 en 28 Juli: Free ForestersNeder landsch elftal te Enschedé; 29 en 30 Juli: Free ForestersFlamingo's te Laren; 1 en 2 Augustus: Free ForestersNeder- landscvh- elftal te Haarlem; 3 en 4 Augstus: Harrow WanderesNe derlandsch elftal te Bilthoven; 5 en 6 Augustus: Harrow Wanderers Flamingo's te Laren; 8 en 9 Augustus: Harrow Wanderers Nederlandsch elftal te Amsterdam. Na een kort slotwoord sloot de voorzit ter de vergadering. ATHLETÏEK NIEUW WERELDRECORD HOOG SPRINGEN ZONDER AANLOOP De Olympische winnaar van Parijs en de vroegere wereldrecordhouder Harold Osborn verbeterde bij een atletiekwed strijd te St. Louis het wereldrecord hoog springen zonder aanloop door een hoogte te bereiken van 1.67.8 meter. Het oude re cord stond op naam van zijn landgenoot Leo Goehring met een sprong van 1.67 me ter, gevestigd op 14 Juni 1913 te New-York DE BOSCHLOOPEN VAN „DE TREKVOGELS" Onder groote belangstelling hebben de Haagsche Trekvogels gistermiddag de jaarlijksche serie „Boschloopen" gehouden De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: A klasse (plm. 5 K.M.): 1. W. J. Bak ker, A. A. C. Amsterdam 16.37; 2. R. Meeu- wissen, Hells, Utrecht 16.56.9; 3. J. Meijer A. A. C. Amsterdam 17.03.1; 4. J. de Groo:t. Trekvogels, Den Haag; 5. A. Paap, Haarlem. B. klasse (plm. 5 K.M.): 1. J. Stender, Gac, Hilversum 17.10.2; 2. P. van Rijn, Zwaluwen, Dei Haag, 17.16; 3. G. Bakker, Hercules, Dordrecht; 4. H. Lams, D. O. S. Bussum; 5. W. Bruggemans,. Zwaluwen, Den Haag. C. klasse (plm. 3A K.M.): 1. A. Kalk man, Sportclub Rotterdam 11.35.4; 2. P. v. Egmond, HollandLeiden 11.59.8; 3. J. Rijkelijkhpizen, K.N.A.U. Leiden 12.00.6. De vereenigngsprijs werd gewonnen door Achilles te Gouda. D.-klasse (plm. VA K.M.): 1. L. v. d. Kluit, Honselersdijk 11.46.9; 2. W. van Hoff, Schoonhoven. 11.56.4; 3. L. Berke- laer, Delfgauw 12.064. De vereen igingsprijs werd gewonnen door „Rijswijk" te Rijswijk Z.H. SCHAKEN V.A.S. ONGESLAGEN KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Gisteren werd te Amsterdam voor het clubkampioenschap van Nederland de wedstrijd tusschen het Vereenigd Amster- damsch Schaakgenootschap en het D.D. uit Den Haag gespeeld. Het eindresultaat was 55, waarmede het V.A.S. ongeslagen kam pioen van Nederland werd. WIELRENNEN DE 5 STEDENTOCHT Weinig sportieve opvatting van de deelnemers 8 Leden van Swift namen aan deze rit deel, zoodat de rit voor hen ruim 10 K.M. meer bedragen heeft, dan voor de Haag sche deelnemers. Maat Stafleu en Mens, die uit Noordwijk komen, kwamen daardoor dus aan de 100 K.M. De start vond plaats te Veur en een groote sliert renners sto ven om ruim 8 uur den weg op. Het tem po, dat door de kopgroep flink werd opge voerd, liep zeker naar de 35 K.M., waar door er direct een groote groep genood zaakt werd, achter te blijven. Al spoedig zag men de echte pechren- ners aan den weg staan met lekke bandjes en defecte kettingen. Ook Jac. de Groot kreeg onder Gouda met pech te kampen, doch wist zich toch nog flink naar voren te werken. Waar er in zoo'n rit doorgaans te veel deelnemers zijn (de Junioren-af dee ling had reeds 80 deelnemers) zag men, toen ~de wedstrijd even aan den gang was, zich clubgroepjes formeeren, die in club verband verder reden. Dat men btf zoo'n groot aantal deelnemers een weinig ge luk moet hebben, spreekt van zelf. Maar ook oplettendheid speelt een groote rol. Want had A. Lodewijks uitgekeken, dan had hij juist nog een extra-prijs in de wacht kunnen sleepen, die hem nu z'n neus voorbijging. Wat men in zoo'n rit echter niet noodig schijnt te hebben is het gevoel voor spor tiviteit. Renners, die een flinken achter stand hadden, werden er door motorrijders of ai^to's bijgetrokken, om in het gezicht van dc finish op eigen kracht verder te gaan. Ja, zoo ver werd het onsportieve ge doe opgevoerd, dat wij motor-duo-rijders zagen, die met hun hand achter den rug van den renner hem zoo meesleepten. Prettig voor de anderen, die op eigen kracht hun wedstrijd reden! Voor de Swift-leden is de uitslag als volgt; 1. A. Maat, 2. W. Mens, 3. Van Pan huis. Voor de junioren: 1. A. Lodewijks 12e, 2. Jac. de Groot 22e, 3. J. Sinteur 23e, 4. C. Bierman 24e, 5. C. Stafleu 25e. Door dezen uitslag viel er niet een Swift-lid in de prijzen. Volgende week houdt Swift een eieren- rit, welke hoogstwaarschijnlijk zal bestaan uit een vossenjacht. Deze rit is openge steld voor leden, donateurs en verdere be langstellenden. VAN DE GOUDSCHE WIELERBAAN. De resultaten van de gisteren gehouden wielerwedstrijden waren: Internationale omnium HollandBelgië. Sprint, Eerste serie:: 1. van Egmond, 11,1 sec., 2. Van der Linden. Tweede serie: 1. van den Heuvel, 11 sec., 2. Buysse. Derde serie: 1. Pijnenburg, 11,2 sec., 2. Depauw. Finale der verliezers om de vierde, vijfde en zesde plaats 1. Van der Linden, 12 sec., 2. Depauw, 3. Buysse. Finale der winnaars om eerste, tweede en derde plaats: 1. Van den Heuvel, 11 sec., 2. Pijnenburg, 3. Van Egmond. Klassementwedstrijd over 5 K.M.: 1. Pij nenburg, 33 punt.; 2. Van den Heuvel, 13 pnt.; 3. van der Linden, 7 pn-t.; 4. Depauw, 3 pnt.; 5. Van Egmond, 2 pnt.; 6. Buysse 0 pnt. Totaal uitslag omnium: 1. Nederland, 2 pnt.; 2. België, 4 pnt. Ploegachtervolging over 5 K.M.: 1. Riet hovenVerschoor winnen met 20 Meter van PeekVan Rijen in den tijd van 7 min. 53 sec. Achtervolging over 5 K.M. individueel: Van Amsterdam haalt Schotman na 14 ron de nin, tijd 3 min. 54 sec. 5 K.M. amateurs: 1. Rietveld, 2. Hofstede, 3. Van Vliet, 4. Kempens. 50 K.M. koppelwedstrijd met drie klas sementen: 1. PijnenburgKremers, 5 pnt, tijd 1 uur, 13 min. 0,6 sec. 2. BuysseDe pauw, 0 pnt. Met twee ronden achterstand: 3. Van Egmondvan den Heuvel, 18 pnt; 4. SchotmanVan Rijen, 5 pnt,; 5. Riethoven Verschoor, 2 pnt. Met drie ronden achter stand: 6. van AmsterdamPeek, 3 pnt. Met vier ronden achterstand: 7. van der Lin den—Biesheuvel, 11 pnt. DE NACHT VAN PARIJS PijnenburgPiet van Kempen winnaars In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Parijs als sluiting van het winter seizoen een 8 uurs-koppelwedstrijd gehou den met den naam „De Nacht van Parijs". Hieraan namen twee Nederlandsche kop pels deel, n.L PijnenburgWals en Piet van KempenSlaats. Nog voor de helft van den wedstrijd achter den rug was, moesten Wals en Slaats den strijd staken, waarna Pijnenburg en Piet van Kempen een nieuw koppel vormden. Na drie uur rijden leidden de beide Hollanders en on danks heftige aanvallen van Deneef en Klisters Zims had opgegeven wisten Piet van Kempen enij Pijnenburg met niet minder dan drie ronden voorsprong te winnen. Het resultaat was: 1. Piet van Kempen—Pijnenburg 608 p.; afgelegd 326 K.M. Met drie ronden achterstand: 2. De- neefKüster 116 p. Met vier ronden ach terstand: 3. BroccardoGuimbretière, 474 p. 4. Archaumbaud—Lapebie 315 p. Alle andere koppels waren meer dan vier ron den achter.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7