MAANDAG 6 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 NIEUWVEEN. Staatspartij. De jaarvergadering van afd. Nieuwveen der R. K. Staatspartij had Vrijdagavond plaats in het schoolgebouw. Onder het geringe aantal opgekomenen za gen wij den zeereerw. heer pastoor. De heer H. S. Ran opent met den Chr. groet en laat het woord aan den heer F. M. v. d. Berg voor de notulen. De heer J. v. Eijk ontketent een discussie met de voor zittersverkiezing op de vorige zitting ter sprake te brengen. Toen kreeg de heer C. A. Campfens de meeste stemmen, doch maakte de indruk, dat hij de functie ver moedelijk niet zou aanvaarden. De heer Ran, aftredend voorzitter, verkreeg eenige stemmen minder. De vergadering stelde voor, dat beide lieden met elkaar zouden uitmaken wie voorzitter zal worden. Op de zitting van nu opende de heer Ran, ter wijl de heer Campfens als gewoon bestuurs lid aanzat, waaruit dus af te leiden viel, dat de laatste zich definitief voor de hamer had teruggetrokken. De heer v. Eijk acht de notulen niet volledig waar deze voor zitterskeuze wordt beschreven en trekt ernstig in twijfel of de heer Ran wel ge kozen is. Van verschillende kanten wordt gezegd, dat de keuze geheel is geschied volgens de afspraak toen door de vergadering goedgekeurd De Pastoor stelt voor te onderzoeken of de benoeming niet in ernstig conflict ge schiedde met het reglement, dit voor de goede gang van zaken. Tot zoolang wil spr. den toestand bestendigen. Allen gaan hier mede accoord. De voorzitter blijkt door enkele uitingen van den heer v. Eijk zoo ontstemd, dat hij meent de vergadering niet langer te kun nen leiden en deze verlaat. De 2e voorzitter, de heer P. A. Vink, neemt dan de leiding over en de discussies zetten zich voort. Ofschoon toegegeven wordt, dat de heer v. Eijk recht had zijn op merkingen te plaatsen, komt duidelijk de gedachte naar voren, dat de noodzakelijk heid van zijn betoog geenszins bewezen is. Tenslotte wordt besloten op 24 April as. een nieuwe vergadering te houden om een nieuwen voorzitter te kiezen. Volgt het jaarverslag van den secretaris, waarin o.a. genoemd wordt, dat het leden tal dalende is van 252 op 207 (96 vrouwel. en 111 mann. leden). Bij de adspirantleden daalde het cijfer van 58 op 40. De uitein delijke gunstige uitslag van de gemeente raadsverkiezing, ondanks de vrye lijst, die eenigen tijd rondgewaard heeft, wordt ge releveerd. De drie gekozen leden zijn H. S. Ran, D. P. Akerboom en P. Springintveld. Het financieel rapport van den penning meester, den heer D. P. Akerboom, is min der gunstig door de verkiezingsonkosten; het batig saldo daalde van 75.73 op 15.72. Dg rondvraag hield eenigen tijd op, waarna de voorzitter sloot. Gunning. Het bouwen van een woon huis ten laste van den heer J. C. Bulk is gegund aan de fa. Van de BreggenBoeree, alhier. ROELOFARENDSVEEN. De eerste aardbeien. Heden werden aan de veiling aangevoerd de eerste aard beien door den tuinder P. Bakker. ZEVENHOVEN. „Voorzorg." Vorige week vergaderde de vereenieging „Voorzorg" in café Smit. Op vastgestelden tijd opende de voorzitter de heer Th. Visser, de vergadering met een hartelijk welkom en betreurde de ge ringe opkomst, vooral als het de jaarver gadering betreft. De secr., de heer W. Kerkhoven, kreeg gelegenheid voor het lezen der notulen dej^vorige vergadering, welke met een hartelijk dankwoord van den Voorz. zonder op- of aanmerking wer den gearresteerd. Thans het financieele* gedeelte. Het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer G. J. de Bruijn, Het ledental was door vertrek of bedan ken iets achteruitgegaan. Overigens was het voor de vereeniging een gunstig jaar. Slechts 5 personen hebben uitkeering ge noten. Voorts was de kas in het afgeloopen jaar met 115 vooruitgegaan en bedraagt thans 214.13. Bij monde v^n den heer A. J. de Groot, brengt deze report uit namens de verificateurs van het vorige jaar, dat alle bescheiden van den penningmeesteh prompt in orde waren. Voor dit jaar wer den tot kasnazieners benoemd de heeren H. K. Bos en S. v. d. Meer, die hun benoe ming aannamen. De voorz. brengt den penningmeester dank voor zijn gehouden beheer. De voorzitter deelt vervolgens me de, dat het bestuur voorstelt, de uitkee ring van 5 op 6 weken te stellen en voor het geheele jaar, waarmede de vergadering instemde. Vervolgens stelde het bestuur voor een clausule aan art. 6 toe te voegen, waarin het bestuur meer bevoegdheid krijgt, ter beslissing bij twijfelziekte. Met aigemee- ne stemmen aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werd herko zen de heer Th. Visser en gekozen als com missarissen de heeren H. K. Bos en A. Boer. Bij rondvraag dringt de heer Bos er op aan ieder in zijn omgeving jonge le den aan te werven, bij welke aansporing het bestuur zich aansloot. Eerst naar LINKS, dan naar 2HTC uitkijken vóór u oversteekt, en.... even uw beurt af- wachten. (Neem lie- föuftSA ver een latere tram dan., de aufo van SR den „Eerde Hulp dienst 8TOMPWIJK. S.N.A. Het is gisteren op het S.N.A.- terrein weer een heele drukte geweest. Om 1.30 uur stelden 2 elftallen van den Volks bond zich op en het was aardig deze aan het werk te zien, daar de meesten nog nooit een voetbal aangeraakt hadden. De lach spieren van het talrijke publiek werden nogal eeps geducht aan den tand gevoeld. Vermelden wij, dat Kapelaan van Bregte met een toepasselijk woord de aftrap voor dezen wedstrijd deed. Om 2.30 uur de be langrijke wedstrijd S.N.A. IMeerburg I. De twee kampioens-candidaten hebben in dezen wedstrijd zich van de beste zijde la ten zien. In een uiterst sportieven wedstrijd hebben zij de punten gedeeld (11). Het was een wedstrijd, die werkelijk een pro paganda was, voor de R.K. sportbeweging. Scheidsrechter P. Speel leidde uitstekend. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Sluiting en tentoonstelling Nutsambachts- teekenschool. Onder zeer veel belang stelling zoowel van de zijde der cursisten, ouders en anderen als leeraren en bestuur had Zaterdagavond de sluiting plaats van den cursus 19351936 van de Nutsam- bachtsteekenschool en bestond gelegen heid de tentoonstelling van de vervaardig de werkstukken en teekeningen te bezich tigen. Ook van deze gelegenheid om het werk te bezichtigen bestond veel belang stelling. Het geheel was als gebruikelijk zeer overzichtig opgeiteld en gaf een uit stekenden indruk. Bijzonder viel op en kele ingezonden werkstukken, zeer mooi waren o.m. de werkstukken op scheeps- bouwgebied. Door een viertal cursisten scheepsbouwers werd bij het verlaten van den cursus een keurige ets aangeboden. De sluiting werd verricht door den heer H. van Kleef. Aan het keurig verzorgd en zeer uitvoerige jaarverslag van den directeur der school den heer W. van Diest ont- leenen wij het volgende: Evenals de laatste jaren ondervonden wij ook in dezen cursus weer invloed van de moeilijke toestand in het bedrijfsleven. Verschillende leerlingen veranderden van beroep, sommigen konden de school niet meer bezoeken door werken in een andere gemeente, anderen weer moesten terwille van de verdiensten plaatsing aannemen als loopjongen in winkels waar ze tot des avonds 6 uur moesten werken, en waardoor de gelegenheid ontbrak het onderwijs te volgen. Bovendien laten verschillende pa troons de jongens te laat werken, waar door zij niet tijdig bij den aanvang der lessen aanwezig konden zijn. Nogmaals wil de directeur evenals voorgaande jaren de patroons dringend vragen om meer me dewerking. Het is toch immers en vooral voor vak ken als autotechniek, electriciteit, enz. het be'ang van den patroon wanneer de toe komstige werklieden goed theoretisch ont wikkeld zijn. Bij eenige goede wil moet toch zeker iedere leerling om 6.15 uur aan wezig kunnen zyn. Juist nu zooveelen niet voldoende in de practijk werkzaam kun nen zijn, is goed vakonderricht toch zeker van het hoogste belang. Twee leerlingen slaagden de vorige zo mer voor V. E. V.-diploma electro-tech- niek. Voor de cursus autotechniek zal he den voor de 1ste maal een diploma worden uitgereikt. Voor bouwkundigen is gelegen heid geopend voor vervolgonderwijs be staande uit het volledig tot in details uit werken van bouwplannen etc. Een bijzon der woord van dank bracht den directeur in zijn verslag aan het bestuur voor de wijze waarop men hierdoor financieel in staat was geweest tot het bereiken der ver schillende resultaten. Tevens bracht spr. dank aan de groote medewerking van het peisoneel en wanneer wij in de toekomst aldus steeds gezamenlijk kunnen werken kan het niet anders of de school moet bloeien. In het bestuur der school kwamen geen veranderingen voor. Op 1 Januari 1936 werd de school door 166 leerlingen bezocht waarvan 115 uit Alphen; 22 Ter- Aar; 6 Woubrugge; 7 Nieuwveen; 5 Nieuw koop; 3. Zevenhoven; 2 Koudekerk; 1 Ha- zerswoude; 2. Boskoop; 1 Roelof arendsveen; 1 Leimuiden en 1 Bodegraven. Van de le kl. konden 21 leerlingen worden bevor derd; 3 voorw. en 7 niet. Van de 2e kl. 31 bevorderd; 2 voorw.; 5 niet. Van de 3e kl. 19 bev7ordend; 3 niet (halve cursus ver trokken) en 2 niet; Van de 4e kl. 14 leer lingen bevorderd, 2 niet; 4 naar andere ge meenten vertrokken en tot de 5e kl. bevor derd 14; 5e kl. A. 24 leerlingen 15e kl. B. 27 leerlingen. Getuigschriften en diploma's konden worden uitgereikt voor vakteekenen tim merlieden aan: C. J. Heemskerk, Ter Aar; C. Koelman, Ter Aar; A. Loef, Koudekerk; P. Oudshoorn, Alphen aan den Rijn; B. Rombouts Alphen aan den Rijn; J. J. van Rijn, Alphen aan den Rijn; Th. Schellin- hout, Alphen aan den Rijn; Adr. van Vliet, Zevenhoven. Diploma voor vakteekenen metselaars aan: H. Egberts, Nieuwveen en W. van Winkel te Alphen aan den Rijn. Di ploma voor vakteekenen schilders aan: G. Windhorst, Alphen aan den Rijn. Diploma voor hout- en marmerschilderen aan. A. v. Veen te Alphen aan den Rijn. Diploma voor scheepsteekenen aan: H. de Graaf, te Woubrugge; A. Valentijn en C. Valentijn, Ter Aar en P. J. Heemskerk te Roelof- arendsveen. Diuploma voor vakteekenen (constTuctiebouw) W. W. Smit te Alphen aan den Rijn. Diploma autotechniek (vak cursus) E. Idelenburg, Alphen aan den Rijn. Aan twee leerlingen der 5e kl. A kon geen diploma gegeven worden, terwijl 2 leer lingen nog niet in aanmerking kwamen. Ter opluistering werden nog ingeleverd de werkstuken: 1 motorjacht model naar tee- kening van A. Valentijn, Ter Aar en 1 trap en een kap door C. Terhorst, Wou- brugger. KOUDEKERK. Een vroolijke kerk-restauratie. By de restauratie van de oude kerk werd in de muur boven het portaal een bierfleschje ontdekt van een lang in onbruik geraakt model met een kort lijf en een lange hals. In dat fleschje bevond zich een papier met deze mededeeling: „Koudekerk den 22 December 1843 On der opzigt van den Heer G. van Gier van Woubrugge is alhier de belangrijke repa ratie geschiedt aan de Kerk der Hervorm den aangenomen door de Heeren A. Rut gers en A. Vermeulen, Timmerlieden; L van leverden, Metselaar; W. van Ottingen, Loodgieter en Lijdekker; Moppe, Mr. Smit; P. H. Jonker, Schilder; Sabelist, Steen houwer; D. Peereboom, Behanger, en J. v. Egrnond, Leverancier van sterke drank etc. Accordeert met het origineel P. Jon ker ZOETERWOUDE. Gezinsavond. Palmzondag was door de samenwerkende organisaties de hooge be stemming gegeven tot het werken aan het ideaal: het gezin terug aan Christus. Er is nog geen naam gegeven aan de Roomsche kern, die zich tot een permanen te samenwerking heeft gevormd. De voor zitter, de heer A. C. Paardekooper, gaf in zijn openingswoord reeds eenige voorloo- pige mededeelingen, waar spr. te kennen gaf, dat het groote werkplan nog niet was gemaakt en de taak ook\iog niet omlijnd werd. De voorzitter getuigde, dat de commis sie deze actie heeft beschouwd als een zaak van even ho( ge waarde voor alle standen, zoodat het een voldoening is dat deze avond tot stand mocht komen. Nadat de vele aanwezigen, w.o. Pasioor Klaverweijden, Prof. Dr. H. v. Rooyen en Kapelaan Sijm, hartelijk verwelkomd wa ren, begon het scryk-ensemble van den Groenendijk aan de afwerking van haar, voor dezen avond goed gekozen repertoir; een muzikale opluistering die zeer te waar- deeren viel. Allereerst nam de hoogeerw. heer C. M. Jonckbloedt, deken van Zoeterwoude, het woord. Vooraf verklaarde spr. dat het zyn ge woonte niet is om voor sociale vereemgin- gen het woord te voeren; voor dit geeste lijk belang van de parochie en hare leden in de gezamenlijke organisaties is de uit zondering gemaakt; van een bevoorrech ting van de eene boven de andere organi satie is hier ook geen gevaar. Het herstel van het christelijk huisgezin L een geestelijk onderwerp. Teveel worden de tijdelijke belangen naar voren gescho ven in de organisaties; men wordt lid van de sociale vereenigingen alleen met den eisch er tijdelijk gewin voor te hebben en men vergeet meestal dat het een plichts vervulling van gehoorzaamheid is tegen over de wenschen van Paus en Bis schoppen gesteld in het belang van de H. Kerk en tot verder welzyn van hare kinderen. Spr. zal dan over de heiligheid van het Huwelyk voorhouden, dat een gelukkig ge zin noodzakelijk beleefd moet worden met God en met den godsdienst, waarbij de wetten die God voor het Huwelijk heeft ge steld, vermeld moeten worden. Spr. wil zijn inleiding in twee deelen splitsen: de funeste gevolgen van een huwelijk zonder God en de noodzakelijkheid om een ge lukkig huwelijk aan te gaan volgens de wetten van God. In de landen waar de Godshaat zege viert, lydt altijd het huwelijk het eerste; de staat van het huwelijk is het eerste wat ontheiligd wordt In een goed gedocumenteerde beschou wing somt spr de afschuwelijke excessen op die in Rusland zijn opgetreden ten op zichte van het huwelijk en de gevolgen, die er in de samenleving ontstaan, als een opgezet plan om de kinderen in volkomen Godshaat als kind van den staat in handen te krijgen. Na deze treurige opsomming van het vol slagen geestelijk verval van het huwelijk als de godsdienst haar bescherming niet meer geeft, vangt spr aan met een heer lijke bewijsvoering voor de heiligheid van huwelijk. Met Sint Paulus noemt spr. het groote voorrecht in het huwelijk: nieutve dienaren van God te vormen voor het huis des Vaders. Dan gaat spr. verder met een bewijsvoe ring over de onontbindbaarheid en de een heid van het huwelijk. Dan volgde een breede beschouwing over de goede en slechte motieven die tot het huwelijk leiden, waarbij het gebed van To bias de 'verhevenheid bewijst van de God delijke instelling voor den mensch: deel name aan de schepping Gods, voortbrengen van wezens naar het beeld van God en nieuwe zielen het aanschijn te geven met bestemming voor de eeuwigheid. Na een duidelijke samenvatting komt spr. ook aan de kruiser, en wederwaardigheden die te samen gedragen moeten worden in liefde en vrede en houdt aan het einde de groote troost en steun voor dat God de echtelieden die als zwakke menschen zoo'n groot werk in de schepping mochten vol brengen, eenmaal zal voeren in het groote hemelsch gezin waar geen tranen meer zul len vloeien en de dood het geluk niet meer zal oncrooven. Onder gespannen aandacht werd deze krachtige rede gevolgd; een forsch woord, overtuigend en eenvoudig voor alle aan hoorders. Dan komt de voordrachtkunstenaar Theo van der Meer op het podium, die met groot succes werken declameerde van Guido Ge- zelle, van Tichelen, Albert Verwey e.a. Vooral het sappige Vlaamsch was een heerlijk genieten, beloond door een telkens sterker app'aus. Na de paqze kwam de hoogeerw. zeer- gel. heer prof J H Nielcel spreken over de christelijke gebruiken in de gezinnen. Met een vroolijke lach, in een gemoede lijke verteltrant is zyneerw. nog eenmaal onder de Zoeterwouders geweest.... alsof BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Petrus, z. v. J. P. v Kampen en M L. v. d. Berg. Willem Frederik, z. v. W F. Meijers en G. A. Ru ben. Ondertiouwd: G. Kooien jm 21 j. en M. Springer jd 20 j. H. Kriek jm en H. Smit jd. N de Wolf jm 25 j. en A. Kras- senburg jd. 23 j. Overleden J. M. v. d. Plas m. 80 j. N. Keijzer zn. 4 dgn. hij hier nog Kapelaan was, maar toch wa ren het waarheden en opmerkingen die velen niet meer zullen vergeten en waar van de opvolging een mooi resultaat moge zijn. Na eerst gewezen te hebben op de herin nering van onze jeugd, dankbaar wel voor vele levensgemakken, maar toch wel bovenal voor de godsdienstige opvoeding die onze ouders hebben gegeven, wijst spr. op de hooge waarde van de goede opvoe ding van het gezin, om den weg tot het ware geluk te bereiden. Ik heb hier, aldus spr., nog een schuld goed te maken. Toen ik hier was heb ik nog eenige vereenigingen mee uit den grond helper, stampen waardoor menige vader uit den huiselijken kring werd ge haald. Hierdoor kwamen onregelmatig heden en werd de gewoonte om 's avonds den rozenkrans te bidden misschien ge broken. Men mag echter om het eene goede te doen het andere niet laten. Nog blijft spr. op het standpunt staan, eenmaal hier zoo sterk verdedigd, dat men zich bij zijn stand- en vakorganisatie moet aansluiten, maar de chr. gezinsgebruiken moeten in stand worden gehouden. Spr. noem. nu eenige practische zaken o.a. de inrichting van de woning waarin de oogen getrokken moéten worden naar God. In' het kindje moet men niet alleen de lieftalligheid zien maar bovenal de gave Gods, de verjaardag is de doopdag en de naam van het kind moet ons iets zeggen van den beschermheilige. De ouders zyn de eigenlijke opvoeders en het voorbeeld voor al is het beste middel tot opvolging. Op vroolijke wijze herinnert spr. aan zoo vele oude gebruikenhoort men de An- gelusklok? Bidt Klein Kevelaer de rozen krans nog gezamenlijk? Spr. weet zeker, dat men de goede ge bruiken nog wel kent in Zoeterwoude en toch heeft uw Bestuur gevraagd er over te komen spreken, merkt spr. laconisch op. En dan wegr ernstig: vragen we vooral om de bovennatuurlijke dingen voor onze kinderen; denk niet, dat door controle en voorschriften alleen een kind van de ge varen kan behoed worden. Diep bes^f van de schoone taak die de ouders vervuden kunnen moeten de ge huwden bezitien. Moeder is gestorvenelfkinderen, waaronder een priester, vele kleinkinderen. Daar gaat zoo'n mensch naar God toe.... hier op aarde blijven allen die van haar geleerd hebben in God te geloovende kinderen zijn bedroefd en toch zoo blij dat zij zoo ging, haar eeuwig geluk tegemoet. Zoo eindigde spr zijn hartelijke samen spraak die niet te beschrijven is, omdat het maar eenige losse gedachten waren die al len bestormen alle dagenniet uitge sproken en nu eens in woorden gebracht tot verdere overweging en beleving. De voorzitter dankte namens de aanwe zigen de beide eerw. sprekers, de declama tor Theo van der Meer en het strijken- semble die al te samen zoo'n mooie avond hebben bereid aan de leden van de stands- organisaties. LAATSTE BERICHTEN KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht ontstond brand in de groote landbouwschuur van den land bouwer F. Borm in de gemeente Bosch- capelle. Het vuur, dat direct groote afme tingen aannam liet niet toe ook maar het geringste te redden. In totaal kwamen 40 stuks vee, te we ten paarden, runderen en varkens in de vlammen om. Al het aanwezige gereed schap ging verloren. Het woonhuis kon behouden blijven. Vermoed wordt dat kwaadwilligheid in het spel is. In 1934 zijn, eveneens bij den heer Borm, zeven stapels graan door brand verloren gegaan, terwijl in 1935 bij den burgemeester van Boschcapelle een land bouwschuur verbrandde, waarbij ook eenig hoornvee om het leven kwam. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. De landbouwer is tegen brand verzekerd. BOERDERIJ EN WOONHUIS AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht te omstreeks twee uur is te Berghen bij Rosmalen brand uitgebroken in de boerderij van den land bouwer J. van Erp. Spoedig stond alles in lichter laaie. De bewoners konden zich ternauwernood redden. Vier koeien, een paard en vier varkens vonden den dood in de vlammen. De inboedel om het land bouwgereedschap ging verloren. Van de boerderij s.oeg het vuur over op het huis bewoond door de weduwe 3rok. Hier kon de inboedel gedeeltelijk in veiligheid wor den gebracht; het huis brandde tot den grond toe af. Landbouwer van Erp was verzekerd; de weduwe Brok echter niet. Daar er geen water in de buurt aanwezig is kon de brandweer geen hulp bieden. De oorzaak van den brand is niet bekend. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. TELEGRAMMEN HET STADJE TUPELO DOOR WERVELWIND VERWOEST. Honderden dooden? BIRMINGHAM (Alabama), 6 April (A.N.P.). Een wervelwind heeft het stadje Tupelo verwoest. Naar men vreest zijn hon derden personen bij de ramp om het leven gekomen. (Tupelo is een plaats van 5100 inwoners in den staat Mississippi). BIRMINGHAM. 6 April (A.N.P.). Tupelo is door den cycloon, welke hier woede voor de helft vernield. Een veertigtal personen werd gedood en velen werden gewond. Verscheidene branden braken uit en van uit alle omringende plaatsen is medische hulp gezonden. De redders werken bij fak kellicht en worden ernstig gehinderd door den stroomenden regen. De regen belet evenwel de branden zich uit te breiden. Ook verder in Tennessee, Mississippi en Alabama woeden cyclonen, evenwel niet zoo hevig als te Tupelo. Toch werden nog enkele personen gedood en velen gewond. R. K. GEESTELIJKEN WEGENS DEVIEZENSMOKKEL VEROORDEELD. KREFELD, 6 April (AN.P.). Tien gees telijken, behoorende tot de congregatie van het H. Hart van Jezus, zijn Zondag veroordeeld wegens het smokkelen van de viezen van Duitschland naar Nederland. De hoogste gevangenisstraf werd be paald op drie en half jaar, terwijl in het geheel een bedrag van 88.000 M. aan boe ten moet worden betaald. De geestelijken wérden er van beschuldigd een bedrag van 400.000 M. te hebben gesmokkeld. 22 PERSONEN TIJDENS PANIEK GEWOND. LOUISVILLE, (Kentucky), 6 April. (A.N. P.) Tijdens een cabaret-voorstelling vatten de gordijnen op het tooneel vlam door van ken, welke uit een met vuurwerk geladen pistool waren gespat. Er ontstond een pa niek onder de 300 aanwezigen, met wie niets gebeurd zou zijn, indien zij rustig waren blijven zitten. In het gedrang wer den 22 personen gewond, van wie zes ern stig. Een man beweert in de opwinding een portefeuille met 500 dollar te zijn kwijt geraakt. TWEE DOODEN BIJ EEN AUTO ONGELUK. KOPENHAGEN, 6 ApriL Gisteren heeft op het schiereiland Mols aan de oost kust van Jutland een ernstig auto-onge luk p:aats gehad. Een auto met 7 perso nen reed met een snelheid van 60 K.M. te gen een boom en sloeg over den kop. De chauffeur en een der inzittenden werden op slag gedood, vier anderen werden ern stig gekwetst. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 6 ApriL Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 437 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5256, 4250 en 3440 cent per kg. slachtge- wicht, 92 melk- en kalfkoeien 140190 per stuk, 127 vette kalveren: 5460 4653 en 4045 cent per kg. levend gewicht; 182 nuchtere kalveren 3.507.00 per stuk, 66 schapen f 1620 per stuk, enkele zuig- lammeren 12.563 varkens vleeschvar- kens. wegende van 90110 kg. 4142 cent per kg. slachtgewicht, zware 3940 cent en vette 38—39 sent idem, 20 paarden 70— 110 per stuk. Overzicht: Runderen vrij korte aanvoer, handel zeer stug, hoogere prijzen, enkele prima beesten hooger dan noteering. Melkkoeien gewone aanvoer, stille handel; Vette kalveren, redelijke aan voer, stugge handel, prijzen vrijwel onver anderd. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, constante prijzen. Schapen ruimere aan voer, handel vrij vlug, onveranderde prij zen. Varkens, redelijke aanvoer, stugge handel, prijzen onveranderd. Paarden kor te aanvoer, gedrukte handel. UTRECHT, 4 April. Vee. Aanvoer 4170 stuks vee. Stieren 1821 cent, slacht koeien 2e soort 2123 cent, idem 3e soort 1820 cent, alles per pond; vaarzen f 80 145, kalfkoeien 130210, varekoeien 80150, magere kalveren 3560, nuchtere kalveren 46, magere varkens 19—28, schrammen 1319, biggen 8 —13, magere schapen 11—20 per stuk. Boter 8590 cent, kaas 2030 cent, beide per pond, eieren f 2.303.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 4 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 40 55 cent, Rosalandia 16—26 cent, Briarcliff 2546 cent, Edith Helen 4060 cent, Aug. Noack 30—37 cent, Azalea 60—150 cent, Seringen 3055 cent, Lathyrus 1822 cent Asparagus 18 cemt,( Cerasus Hisakura 2.00—3.40. VEUR, 4 April. Groentenveiling. Krop sla le soort f 3.80—5.80, 2e soort f 1.20— 2.60, stoofsla 78 cent, Bloemkool 4.60 6.15, Andijvie per kg. 45 cent, spinazie 2645 cent, postelein 16.8020, rabar ber per 100 bos 4—5, snyboonen 1.12 1-15, radijs 1.102.00, Brusselsch Lof 8.50—15.90, Prei l.?0—2.00, selderie 5080 cent, aardbeien f 1.02—1.12.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3