XlwÊmX^' Olf >C. S®$; Ajax behaalt het afdeelingskampioenschap. 3)e £cidóohe0oii^a4it «Mfi -;•■-V - 01^ flf WA,ji- ;.-■ 5 - ft i- V;^ De .Limburgsche Betuwe" bij Eysden staat reeds in vollen bloei. Het Lim burgsche heuvelland is door de bloei ende kersenboom gaarden in een reusachtigen bloementuin herschapen Ajax behaalde Zondag door een 5 2 overwinning op H.B.S te den Haag het kampioenschap van haar afdeeling. Spelmoment uit dezen wedstrijd De pont over het Hollandsch Diep bij den Moerdijk, thans nog onmisbaar, doch na opening der nieuwe brug van geen waarde meer -.r-/ Tine Wagner heeft Zondagavond tijdens de zwemwed- strijden in het Sportfondsenbad te Amsterdam het wereld record 500 yards vrije slag voor dames met niet minder Om het kampioenschap van den Amstel. Zondag is de jaarlijksche 8 K.M. dan 4 seconden verbeterd. De nieuwe wereldkampioene roeiwedstrijd op het traject Ouderkerk Amsterdam gehouden. Nereus werd na haar prestatie winnaar in de eerste en tweede divisie Een aardig detail uit den grooten Palmpaasch-optocht welke Zondag te Amsterdam is gehouden, en waaraan door duizenden kinderen werd deel genomen FEUILLETON. DE GOUDEN BRUG Roman van Hanno Plessen. (Nadruk verboden). 37) Hij heeft zich niet vergist, jhr. Rudolf von Berg, eerste luitenant bij de cavalerie b.d., die zijn strijdmakker, den voormali- gen Honveökapitein, Stefan Szartossy, op den avond van den 2en Januari 1936 in Munchen verwacht. Het samenzijn van de beide vrienden is doortrokken van een gevoel van zoo inni ge saamhoorigheid, dat het daardoor nood zakelijk geworden uitstel van zijn weerzien met Ren ate, Szartossy niet al te zwaar valt. En ais hij haar de prentbriefkaart zendt, welke de oorzaak wordt, dat zij een hoo- gen muur plaatst tusschen zichzelf en hem, dan doet hij dat in een niets vermoedende voorpret. Zoo zeker waant hij zich van zijn geluk, dat hij zijn hart volkomen voor zijn vriend uitstort. Zeldzaam duidelijk schetsen daar bij zijn woorden het beeld van de vrouw, die hij lief heeft. Met warme belangstelling neemt Ru- dolf von Berg deze biecht ter kennis. Be ter'dan iemand anders kan hij beoordee- len, wat deze liefde voor Stefan Szartossy beteekent en van harte koestert hij dan ook de wensch, dat het geluk zijn vriend ten volle ten deel zal mogen vallen. Innerlijk echter is hij daarvan nog niet geheel over tuigd. Want zoo oud als de liefde is ook het leed. Geboren in hetzelfde uur zijn liefde en leed al te nauw met elkaar ver bonden vanaf het eerste oogenblik, waar- rp Amor's pijlen slachtoffers hebben ge maakt.... De dagen gaan voorbij. Dagen van drukke toebereidselen voor de reis van Rudolf von Berg in Munchen. Dagen van schier onwezenlijk geluk voor de beide, aan de buitenwereld ont trokken menschen in de Lantaarn. Zonnige dagen over Cairo, waarin Sir Herbert Hawkins naar een spoedige ver wezenlijking van zijn hartewensch ver langt Donkere, moeilijke dagen voor Emma Koch, die haar laatste hoop den ipan, die haar verlaten heeft, ooit weer terug te winnen, ten grave draagt. Dagen, waarin de ouderdom energiek klopt aan de deur van Eugen Delmer, die, als slachtoffer van den influenza-bacil bedlegerig, niet meer zoo goed als vroeger in staat is dezen brutalen indringer het hoofd te bieden „Zou ik toch maar niet eens aan me vrouw zeggen, wat er aan de hand is?" waagt Anton, die zich in dezen tijd als een uitstekende ziekenverpleger doet ken nen, een schuchtere poging om zijn heer en meester te vermurwen. „Dat verbied ik jewaarschuwt de zieke zoo gedecideerd, dat zijn bejaard factotum niets anders overblijft dan er zich met een zucht bij neer te leggen. Gedurende de laatste dagen hebben kof fers en diverse uitrustingsstukken zich zoo danig opgestapeld in de beide kamers, wel ke Stefan Szartossy en Rudolf von Berg in pension „Bavaria" bewonen, dat het verblijf aldaar wel zeer ongezellig is ge worden. „Den voorlaatsten avond voor je ver trek zou ik wel graag ergens genoegelijk willen doorbrengen", zegt Szartossy. „Je hebt gelijk, Steffi", valt zijn vriend hem onmiddellijk bij. „Laat je het programma aan mij over?" „Nee jongeman, want dat heb ik zelf al opgemaakt". „JijHoe dan, als ik vragen mag?" „Ik heb een invitatie voor vanavond ge provoceerd!" „Hoe kom je daar bij? Waar dan in 's hemelsnaam?" „Ja weliswaar niet bij den keizer van China, maar desondanks keurig netjes.... Je zult er van opkijken, Steffi!" „Bij wien vraag ik, verdraaid..J" „Sst.... Niet direct zoo leelyk doen. Raad liever eens", gaat Berg plagend voort „Ik wil er met liefde tien mark onder verwedden...." begint Szartossy, maar zijn vriend laat hem niet eens uitspre ken. „Niet weddenZoowaar als ik hier sta, ik neb een geweldige verrassing voor je in pettoEen verrassing.... enfin, je raadt het toch niet „Dan zou ik het eindelijk maar eens zeg gen", adviseert Szartossy en de ander gaat daar thans gretig op in: „Nou, goed dan Ga zitten en luister.... Herinner jij je nog onzen Duitschen ka meraad in het derde Isonzo-offensief?" „Natuurlijk, die reserve luitenant van het 21ste infanterieregiment, Gabriël Schwarzer.een patente kerel! Maar wat heeft dat te maken met. „Wacht even. Kalm aan! En weet je ook nog, dat hij van beroep commissaris bij de recherche was?" „En of! Ik herinner me z'n interessan te verhalen over het leven aan het hoofd bureau in Berlijn nog stuk voor stuk.... Eigenlijk jammer, dat je zulke menschen zoo gauw uit het oog verliest „Ik heb hem teruggevonden", zegt Berg triomfantelijk. „Ach kom. „Ja. Hij is nu particulier detective met een uitstekende reputatie, een keurig kan toor en wat er zoo meer bij behoort.." „In Berlijn?" „Nee hier in Munchen, Brienner- straat 31. Ja, daar kijk je van op, wat? Wij zijn elkaar vanmorgen al in de armen ge vallen, terwijl jij voor mij die boodschap bij het consulaat deed. En vanavond heeft hij ons beiden voor het diner geinviteerd". Deze avond, welke de drie strijdmakkers in Gabriël Schwarzer's behagelijke vrij gezel! en woning vereenigt, is voor een deel aan de herinnering, voor een ander deel aan een uitwiseling van gedachten over de toe komst gewijd. Szartossy is degene van het klaverblad, die de laatste jaren uiterlijk het minst ver anderd is en wiens levensweg ook scherp afgeb^kkena voor hem ligt. In de vroeg verouderde, fijne gelaatstrekken van den Oostenrijkschen aristocraat, Rudolf van Berg hebben de zorgen en de strijd van de na-oorlogsche jaren duidelijk een on- uitwischbaar spoor nagelaten En dat, ,wat voor hem lig' is wederom strijd, avontuur en als geheel een verre van onbezorgde toekomst. Gabriël Schwarzer, de voormalige lange infanterist, is tijdens zijn roemrijk be staan als particulier detective, bepaald dik geworden. „Je hebt zoowaar een onderkin gekre gen" meent Rudolf von Berg hem te moe ten berispen. „Die heb ik bij mijn beroep dringend noodig", verdedigt de aangevallene zich. „Hoezoo?" „Ik moet altijd iets te masseeren heb ben, als ik ingespannen nadenkzie je, zoo.en hij demonstreert een gecaraca- turiseerde Sherlock Holmes, die zijn ima-. ginaire puntbaard streelt „Nog steeds de oude", lacht Szartossy. „Prosit!" moedigt Schwarzer zijn gasten aan om de glazen met zware Bordeaux te ledigen. „En hoe sta je nu tegenover het schoone geslacht, Schwarzer?" informeert Berg. „Hopeloos vreemd", antwoordt deze. „Geen tijd en geen gelegenheid". „Ja, ja, dat is de keerzijde van de me daille. Een beroemde, gezochte persoon lijkheid te zjjn, is ook ftiet alles", knikt Berg zijn vriend Szartossy toe. „Beroemd dat is waar ook", herinnert deze zich plotseling. „Dat lijkt me een mooi werkje voor jou, Schwarzer. Een pracht gelegenheid om me te bewijzen, dat je werkelijk de Sherlock Holmes bent, waarvoor jp je uitgeeft". „Wil je me op de proef stellen, Stefan!" „Ja, dat ligt inderdaad in m'n bedoeling. Ik zou graag een volledige informatie heb ben over een zekeren Sylvester Von berg, van beroep musicus, wonende te Mun chen", (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12