UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 3 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEESl Gisterenavond kwam de Eaad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. Gerrevink, secr. R. Reitsma. Aanwezig 12 leden. Afwe zig de heer C. Bakker met kennisgeving. Notulen worden goedgekeurd. Mededeelingen: Burgemeester en Wethouders stellen voor aan H. Bijl, wonende te Oegstgeest, een per perceel bouwterrein aan de Hofdijck, groot pl.m. 350 M2. te verkoopen, tegen een prijs van ƒ8.50 de M2. Zij stellen tevens voor aan F. M. Klokgieter, door wiens be middeling de verkoop is geschied, een pro visie van 2 pet. 60.toe te kennen. Burgemeester en Wethouders deelen me de, dat op grond van artikel 18 van het arbeidsovereenkomstenreglement aan G. H. van der Kooi een belooning is toegekend over het le kwartaal 1936, van 75.voor dienst buiten de gewone werktijden in ver band met de uitvoering van de regelingen betreffende opname van arbeiders in de be drijven. Burgemeester en Wethouders stellen voor ingaande met de week van 6 April a.s. de buur van de perceelen Dorpsstraat 62 en 66, bewoond door C. J. van der Aar en B. van Abswoude met 0.25 epr week te verla gen. Burgemeester en Wethouders stellen voor het loon in werkverschaffing met in gang van 6 April a.s. vast te stellen op 15.per week en alleen het verbeteren van den hoek RijnsburgerwegOegstgees- terweg te Rijnsburg nog in werkverschaf fing uit te voeren (5 weken van 10 man is 50 manweken). Naar aanleiding van de door den heer Kruizinga in de vorige vergadering gestel de vraag deelen' Burg. en Weth. mede, dat de laatste brandweeroefening heeft plaats gehad in September j.l. De oefeningen wor den gehouden in de maanden Mei, Juni. Juli en Septemeber. Des winters wordt niet geoefend, daar het dan uiterst moeilijk is de slangen droog te krijgen. Het onderhoud der plantsoenen. Voorstel van B. en W. tot het uitvoeren in eigen beheer van het onderhoud der nieuwe gemeente-plantsoenen. B. en W. ge ven de volgende toelichting. Bij de behan deling der gemeentebegrooting werd beslo ten een proef te nemen met het aanbesteden Vein het onderhoud van alle gemeente plantsoenen gedurende het jaar 1936. Het resultaat der gehouden inschrijving is ge weest, dat het werk, dat in 5 perceelen was gesplitst, door drie verschillende inschrij vers, die voor de onderscheidene percee len de laagste waren, uitgevoerd kan wor den voor een totaal bedrag van 1855. Voor de plantsoenen, die het vorig jaar reeds zijn uitbesteed, de oude plantsoenen: rosarium, Prins Hendrikpark, Juliana- en Oranjepark, is daarbij de inschrijvingssom van 425 op 505 gekomen. Bij de mededeeling van het resultaat heeft de gemeente-opzichter tevens een vergelij king gemaakt tusschen de vermoedelijke kosten voor 1936 en de kosten, die in 1935 zijn gemaakt. Uitgegeven werd in 1935: I. Inschrijving door J. v. cL Schrier on derhoud oude plantsoenen 425. II. Loon los gemeentepersoneel onder bout nieuwe plantsoenen 1295.67. Hl. Loon gemeente-arbeider van 34 we ken 949.28. In totaal 2669.95. Behalve het onderhoud is hiervoor ook geschied het inboeten van gewassen en heesters, de snoei van boomen en de aan- en afvoer van mest en afvalstoffen. Voor 1936 zijn de kosten begroot op 2455. Werd uitsluitend tot aanbesteding van de plantsoenen, die het vorige jaar ook wer den aanbesteed, overgegaan de oude plantsoenen dan zou de gemeente, in dien zij er toe overging het onderhoud van de nieuwe plantsoenen in eigen beheer uit te voeren, voor een bedrag van ongeveer ƒ1950 (ƒ2455 ƒ505) kunnen verloonen. Dit beteekent, dat door werkloozen bij een loon van 18 per week gedurende ruim 100 manweken, productieve arbeid kan worden verricht. Stelt men het steunbedrag op ƒ8, dan wordt gedurende dezen tijd aan steun een bedrag van ten minste 800 bespaard. Bij de berekening is ook het loon van den vas ten arbeider berekend. Gelet op het bedrag, dat in 1935 aan ar beidsloon voor het onderhoud der nieuwe plantsoenen is uitgegeven, zijn B. en W. van oordeel, dat de gemeente voor het be drag van 1900 ruimschoots zelf dit onder houd kan verrichten. In dat onderhoud is dan tevens dat van de nieuwe vijver begrepen. Daar B. en W. veronderstellen, dat de inschrijvers geen extra personeel voor het onderhoud zul len aanstellen, zal de gemeente bij uitvoer in eigen beheer dus het voordeel hebben, dat zij enkele werkloozen gedurende de zo mermaanden te werk kan stellen, In verband met deze overweging stellen B. en W. voor alsnog te besluiten het on derhoud van de nieuwe plantsoenen door los personeel dat de gemeente daarvoor tijdelijk tegen een loon van 18 per week in dienst neemt te doen geschieden. Het onderhoud der oude plantsoenen zal dan aan de laagste inschrijvers worden gegund voor de som van 505 totaal. De heer Paardekooper vraagt waarom B. en W. af willen wijken van het Raads besluit. De heer Kortmanri wijst eveneens op het afwijken van het besluit van den Raad en vervolgens op het feit, dat reeds aanbesteding heeft plaats gehad. Daaren boven moet er toch werk blijven voor de betrokken vakgroepen. De heer den Ouden sluit zich aan bij den heer Kortmann. De heer Kruizinga spreekt zich uit om de wer ken in eigen beheer uit te voeren. De heer Sanders vraagt zich af, of de aanbesteding aan het doel heeft beantwoord. Spreker meent van weL Er is geen enkel motief om van 't eenmaal genomen besluit af te wij ken. De heer Kattenbusch vraagt voorle zing van art. 6 van 't bestek, hetwelk ge schiedt. (Het betreft hier het verplicht aan nemen van werkloozen). De heer Smit wijst op den aard der werkzaamheden, hetwelk niet door iedereen kan worden verricht. Men heeft daar vakmenschen voor noodig. Wethouder v. Egmond verdedigt het voorstel van B. en W. Op verzoek van B. en W. hebben slechts drie vakmenschen in geschreven. Het is geenszins de bedoeling den middenstand te kort te doen, wat spre ker nader uiteenzet. De heer den Ouden wijst op de onduide lijke passages in het bestek, o.m. ook weg lating loonbepaling en inlassching van werkloozen. De heer Paardekooper ziet niet in waarom kleine patroons deze werkzaam heden niet zouden kunnen uitvoeren. Laat men dan het groote perceel in eigen beheer houden, indien zulks niet anders kan. De heer Kortmann is het met de verdediging van B. en W. niet eens en toont zulks na der aan. De motiveering van den voorzitter, dat er met jongens wordt gewerkt gaat ook niet op. Spreker toont nader aan, dat het juist belangrijk is om jeugdige personen aan 't werk te krijgen. Het voorstel van B. en W. verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 8 tegen 4 stemmen. De heeren mr. Sprey, Kruizinga, van Egmond en Zand bergen stemden vóór.' De heer Paardekooper stelt voor de 4 per ceelen te gunnen en perceel drie in eigen beheer uit te voeren. De heer den Ouden ondersteunt dit voorstel. Bij stemming ble ken de stemmen te staken, zoodat in een as. vergadering over dit voorstel opnieuw moet worden gestemd. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sohe verhuring van een gedeelte van de Krogt aan de heer A. A. van Tienhoven. De heer Paardekooper is tegen de wijze van verhuring. Zeer zeker zijn er meer lief hebbers. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verleen en van een vergoeding aan de gemeenteveldwach ters voor het gebruik van de kleeding, die zij op 2 Aug. 1935 bezaten, zulks in verband met de nieuwe verordening. Voorstel van B. en W. inzake subsidie R.K. School in verband met aanschaffing van leermiddelen. Leer en hulpmiddelen voor de Katholieke scholen. Door het R.K. Kerkbestuur is onder dag teek ening van 22 Jan. 1936 verzocht, over eenkomstig het bepaalde in art. 72 der L.O. wet 1920, de benoodigde gelden beschikbaar te willen stellen voor de in 1933 aangeschaf te leer en hulpmiddelen, noodig wegens toe name van het aantal leerlingen van de on der zijn bestuur staande RJC. School. Ter toelichting van dit verzoek deelt het Kerk bestuur het volgende mede: Het is vanzelf sprekend, dat bij regelmatige toeneming van het aantal leerlingen meer leer- en hulpmiddelen noodig zijn. Een goede gele genheid voor noodzakelijke aanvulling en uitbreiding was er eind 1933 toen de ver bouwde school gereed kwam. Het school bestuur achtte een verzoek ex. art. 72 aan den Raad niet noodig, omdat het voorschot ex art. 101 over 1933 berekend was naar een zoodanig bedrag, dat het bestuur kon verwachten, de aan te schaffen leer- en hulpmiddelen gemakkelijk uit art. 101 te kunnen voldoen, welke handelwijze voor de Gemeente het voordeeligst was. Een zoo aanzienlijke verlaging van het bedrag ex art. 101 over 1933 als later plaats had, was door het bestuur redelijkerwijze niet te ver wachten. Bijgevoegd zijn de kwitanties, die betrekking hebben op hetgeen aangeschaft is in verband met de omstandigheden, in het verzoeik genoemd. Met te meer vértrou wen richt men zich tot den Raad, omdat men in het verleden getoond heeft blij kens de driejaarlijksche afrekeningen dat men altijd door gepaste zuinigheid de financieele belangen van de gemeente in het oog heeft gehouden. Het aangevraagde bedrag is totaal 638.57. B. en W. deelen mede, dat overeenkomstig art. 77 le lid der L.O. wet 1920 met het schoolbestuur overleg is gepelegd, in hoe verre het verzoek krachtens de wet moet worden ingewilligd. Hierbij is gebleken, dat bij de aanvraag niet voldoende rekening is gehouden met art. 4 der wet van 4 Aug. 1933 gewijzigd bij de wet van 29 Dec. 1934 bepalende o.m., dat een aanvrage om de noodige gelden te ontvangen, moet worden afgewezen, indien het betreft aanschaffing van leer en hulpmiddelen ter vervanging van leer en hulpmiddelen die ten gevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden, of ter aanvulling van den voorraad van schoolbehoeften in verband met de vermindering door verbruik. Er mo gen, rekening houdende met het vorenstaan de, slechts gelden worden verstrekt tot een bedrag van 374.49, hetwelk B. en W. voor tellen, daarbij nog opmerkend, dat meer malen bij Koninklijk Besluit is beslist, dat een verzoek als hierbedoeld niet kan wor den afgewezen op grond van het feit, dat de aanschaffing reeds vóór de aanvrage aan de gemeenteraad heeft plaats gehad. Bij discussies bleek het formeel meer juist het verzoek van het schoolbestuur af te wijzen. Het schoolbestuur kan nu een nieuw verzoek indienen tot een bedrag van 374.49. Comptabiliteitsbesluiten werden zonder commentaar genomen. Rondvraag. De heer Kortmann wil als lid der commissie inzake jeugdige werkloozen ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Maart zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslachtingen: 14 koeien, 29 varkens en 4 nuchtere kalve ren. Noodslachtingen: 3 koeien, 27 nuch tere kalveren, 3 varkens, 4 schapen en 1 paard. Huisslachtingen: 3 varkens. Aan keurloon werd ontvangen 247.50. Geboren: Jacobus Adrianus, z. v. J. Turk en K. van Klink; Maria Alida, d. v. L. J. Zoet en J. C. Klink; Jacoba Margaretha, d. v. P. Klomp en E. Horsman; Joseph Petrus, z. v. G. M. Vermy en A. A. van der Meer; Antonius Johannes Wilhelmus, z. v. J. W. Peek en H. G A. Linthorst; Anthonia Theodora Maria, d. v. A. L. Schrijvers en J. Th. M. Hogenboom. Arie Marinus, z. v. P. M. Oostlander en W. C. Jochem; Ma ria Selma, d. v. G. J. van der Meer en C. M. van Zeil. Overleden: Cornells van der Meer, 82 jaar; Nicolaas Johannes l'Amie, 79 jaar; Catharina Moliers geh. met Kors van der Meer, 81 jaar; Johanna van der Zon, geh. met G. Plasmyer, 61 jaar. Ondertrouwd: Johannes Adrianus Vollebregt jm. 26 jaar en Maria Cornelia Rotteveel jd. 25 jaar. Gehuwd: Gerrit Schuilenburg wedn. 57 jaar en Marytje van Nieuwkoop jd. 28 j. NOORDWIJK. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik in onze gemeen te 746, waarvan 25"? landarbeiders, 58 vis- schers, 100 bouwvakarbeiders, 67 losse ar beiders, 160 jongens, 68 dienstboden, 9 kin dermeisjes, 5 chauffeurs, 2 kantoorbedien den, 2 schippers, 2 typografen, 2 winkel juffrouwen en 1 werklooze voor talrijke an dere beroepen. Werkloozensteun. Over het jaar 1935 is uitgekeerd aan steun voor werkloozen een bedrag van 154934,71, ingevolge loon- toeslagregeling voor de bedrijven een be drag van 31836.02, aan loon in contra prestatie een bedrag van ƒ3547.65, aan loon wegens werkverschaffing in e staats- duinen een bedrag van ƒ45500.55. Deze werkverschaffing is beëindigd 20 Juli 1935. NIEUWVEEN. datgene wat per 1 Mei door opheffing van het N. C. C. komt te vervallen. Er wordt medegedeeld, dat de kosten per leerling der O. L. school in 1933 en 1934 resp. 19.09 en 18.11 bedroegen, hetgeen de heer Plomp wel een verbetering vindt, maar toch nog te hoog. Aan den heer A. v. d. Vaart wordt na ampele bespreking een „waardeloos" stuk je gemeentegrond verpacht raison van ƒ1.per jaar, waarvoor een overeen komst zal worden opgesteld, waarin de verpachting van jaar tot jaar doorloopt met iecht van tusschentijdsche opzegging door de gemeente, welke de huur over het loo- pendejaar zal teruggeven als de pachter tengevolge hiervan schade mocht lijden voor zijn gewas. Als laatste punt komt ter sprake de instal latie van deh burgemeester, waartoe de vroedschap een zeker bedrag voteert. Niets is er voor de rondvraag, zoodat de voorz. de bijeenkomst, voor zoover ze openbaar is, tegen negenen sluit. Onderscheiding. De jeugdige bakkers knecht C. P. Habermehl alhier zag zijn inzending garneerwerk onderscheiden met een 2e prijs op de bakkerijtentoonstelling te Woerden. Gevestigd: R. de Boer en gezin van Leimuiden. B. A. v. Overmeeren van Den Haag. Vertrokken: C. W. Bulk naar Den Haag. M. J. Hilders naar Haarlem. A. Spek, naar Nibbixwoud (N.-H.). RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer is thans be perkt tot slechts heel enkele producten, die trouwens allen nog een goede prijs opbren gen. Vooral de waschpeen kan nog gemak kelijk koopers vinden tegen 11.90 tot 16.20 per 100 K.G. Ook Kroten gaan goed weg tegen loonende prijzen varieerend van 3.50 tot 4.20 per 100 K.G. Selderieknol- len brengen ongewansschen van 2. tot ƒ4.10 per 100 op. Groene kool in tweede kwaliteit (1ste soort wordt niet meer aan geboden) gaat voor 0.80 tot 1.90 per 100. Roode en gele kool zijn duur en brengen naar gelang van kwaliteit van 4.50 tot 25.20 per 100 op. SASSENHEEVL Emmabloempje. De opbrengst van de Emmabloemcolecte bedraagt 125.65. Het conflict bij de Fa. Boot bijgelegd. Inzake het loonconflict bij de firma Boot kan worden medegedeeld, dat ook de di rectie het voorstel van den rijksbemidde laar heeft aanvaard. Bedwelmde visschen. In de Rijn tusschen Alphen en Bode graven kamt een vischbedwelming op groote schaal voor. Honderden bedwelmde visschen verschijnen aan de oppervlakte, die gemakkelijk kunnen worden buitge maakt. Naar wij vernemen, wordt dit veroor zaakt door een melkfabriek, die zure wei in den Ryn laat loopen, waardoor het wa ter is vergiftigd. Filmvertooning in de rechtszaal. Voor den aanvang van de strafzitting van het kantongerecht alhier werd hedenmorgen een film vertoond van de aanrijding te Bo degraven, waarbij door de vrachtautobe stuurder D. uit Culemborg en O. uit Gro ningen nabij het Gasbedrijf een tweetal huizen bijna geheel werden vernield. Deze film, voorstelende een reconstruc tie van de aanrijding, was vervaardigd door den raadsman van verdachte N., mr. Koeleman uit den Haag. Deze film, voorstellende een reconstruc- heid van verdachte en getuigen, waarna met de behandeling der zaak een aanvang werd gemaakt. BODEGRAVEN LUCHTKETEL UIT ELKAAR GESPRONGEN Een jongen zwaar gewond In de garage van den heer Versloot aan de Noordzijde alhier had een ernstig onge- zal plaats. In die garage stond opgesteld een luchtketel, waardoor de daarkomende motorrijtuigen van lucht worden voorzien De ketel heeft een druk van tien atmos feer en laadt automatisch en schakelt automatisch uit wanneer het maximum van tien atmosfeer is bereikt. Op een gegeven oogenblik, terwijl de ketel lucht bijlaadde, is deze met een vreeselijke knal uit elkaar gesprongen. De ketel vloog in stukken door de garage. De ruiten spron gen door den geweldigen luchtdruk stuk, terwijl een knecht van Versloot en diens zoontje door de garage werden geslingerd, doch wonder boven wonder geen letsel opliepen. Anders ging het met een even eens daar aanwezige zestienjarige jongen, Wensveen, genaamd. Deze kreeg een stuk van den ketel tegen het rechteronderben, waardoor hij een gecompliceerde been breuk en een vreeselijke wonde opliep. Op de knal schoten direct menschen toe. Dr. Weeder werd gewaarschuwd, die ter stond geneeskundige, hulp verleende en overbrenging naar een ziekenhuis ge lastte. De politie zette terstond de verniel de omgeving af en stelde 'n onderzoek in. Daarbij werd een der veldwachters ge plaatst, waarop terstond de inspectie van den Veiligheidsdienst te 'sGravenhage werd gewaarschuwd, die des middags een deskundig onderzoek instelde, waarna een en ander kon worden vrij gegeven. Van 't geval zal proces-verbaal worden opge maakt. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 7 April, des nmaiddags te 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Beëediging van den heer G. Uithol, be noemd verklaard lid van den Raad. 3. Vaststelling der notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Inlichtingen omtrent het adres van G. Vroege te Niewerbrug om vergun ning tot verbouwing van een schuur in woonhuis. 6. Voorstel inzake een adres van bewoners van het eerste gedeelte van de Zuidzijde om uitbreiding van de be bouwde kom. 7. Voorstel tot onbewoon baarverklaring van perceelen. 8. Voorstel tot het verleenen eener bijdrage uit de gemeentekas aan het Borgstellingsfonds voor Gouda en Omstreken. 9. Benoemingtg Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 10 Wijziging begrooting 1935. 11. Voorstel tot het verleenen van voorschotten, art. 101 der Lager Onderwijswet, aan bijzon dere scholen. 12. Vaststelling van pen sioensgrondslagen. Verkeersstremming. Gisteren werd te ongeveer half negen de hulp van de politie, irgercepen voor een toUle verkeersstrem ming, die was ontstaan op de Noordzijde doordat wegens de gladheid van den weg een groote tractor met oplegger dwars over den weg was gekomen en met het voorste gedeelte in de sloot was gescho ten. De weg was daardoor geheel afgeslo ten, welke afsluiting eenigszins penibel was, daar ieder oogenblik de hofauto met H.M. de Koningin kon passeeren. De poli tie, die met een en ander op de hoogte was, heeft terstond maatregelen getroffen en zoodoende kon met vereende medewer king van het publiek het vehikel van den weg worden verwijderd juist eenige oogen- blikken voor de hofauto deze plaats pas seerde. Lange file's auto's stonden te wach ten, die daarna zonder verdere incidenten zijn vertrokken. Omstreeks 9 uur werd de politie te lefonisch gewaarschuwd voor een aanrij ding nabij Nieuwerbrug. Daar bleek een tractor met oplegger in den kant van de sloot te zitten, doordat de bestuurder, om een ernstig ongeluk met een andere mo torbestuurder te voorkomen, te veel naar één kant was gaan rijden ook deze zaak werd onderzocht en proces-verbaal opge maakt. Kippen-diefstal. - Gistermorgen werd aangifte gedaan van diefstal van kippen in den nacht ten nadeele van een veehou der aan de Zuidzijde alhier. Onmiddellijk begon de politie haar onderzoek en het mocht veldwachter Rutten gelukken de kippen op te sporen en in beslag te ne men. Als verdacht van dezen diefstal werd aangehouden zekere v. d. A. alhier. Deze heeft volledig bekend en zal voor den of ficier van justitie te 'sGravenhage worden geleid. GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de vroedschap der gemeente in openbare zitting bijeen, nadat eerst een half uur in 't geheim gesproken was. Weth. H. S. Ran zetelde als loco-bur gemeester op de voorzittersplaats. Uit het verloop der zitting bleek wel, dat men niet van plan is burgemeester Bakhuizen na zijn a.s. installatie onmiddellijk met een serie kleingoed lastig te vallen. Doch wij loo pen de zaak vooruit. De voorz. opent de vergadering met het ambtsgebed en geeft het woord aan den heer J. J. Roovers voor diens notulen. On derwijl verhuizen de persmenschen demon stratief met bank en blocnotes naar een plekje met uitzicht, want de perstafel is zwaar verschanst achter een hooge kast. Waarom toch die herhaalde plagerijtjes van den secretaris? vragen wij elkaar af. De notulen worden onder dank ongewijzigd gearresteerd,, nadat weth. Joha eerst nog het een en einder over de commissie voor loontoeslag gevraeigd heeft, want hij blijkt van plan daar te gelegener tijd eenige uit breiding aan te willen geven. Herinneringen aan den oud-burgemeester. De voorz. doet voorlezing van een af schrift van het K. B. dato 22 Febr., waarbij aan den heer J. W. Geesing op diens ver zoek eervol ontslag wordt verleend als bur gemeester der gemeente Nieuwveen, in gaande 1 Maart 1936. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer Geesimk is ingekomen een adres houdende verzoek om eervol ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand als voorzitter der commissie tot wering van schoolverzuim. Ingewilligd. Weth. Joha informeert belangstellend of er geen ander moet worden aangesteld voor tijde lijke waarneming van de eerste functie, doch de secr. zegt, dat er naast hem nog twee reserven zijn, Geen krimp dus. Het rapport over de controle der kas van den gemeente-ontvanger, den heer J. G. E. Menningh, luidt gunstig. Voor inning van enkele achterstallige belastingposten wordt een krachtiger wijze van invordering aanbevolen, dit om afschrijving ten na deele der gemeente te voorkomen. Inzake een verzoek tot overname der verplegingskosten van A. v. E., liggende in het St. Elisabeth Gesticht te Leiden, be slist de raad vanaf 10 Maart j.l. de ver- pleeggelden ad 2.50 per dag te zullen dragen, en wel voor den duur van twee maanden. Voor dien trok de patiënt van „Onderl. Hulpbetoon". Extra hulp werkloozen. Na toelichting van den secretaris wordt z.h.s. besloten een bedrag van 15 maal 2 uit te trekken voor dekking en schoeisel aan werkloozen. Het departement van so ciale zaken voegt hier dan aan toe 15 maal 2.20 voor hetzelfde doel, wat alzoo uit komt op ƒ4.20 extra steun aan 15 perso nen. Deze regeling is een vergoeding voor nogmaals de aandacht op dit instituut vesti gen door middel van het Raadsverslag. Na de publicatie in de bladen heeft niemand zich nog aangemeld. De heer Kattenbusch wijst op het drogen van waschgoederen in de tuinen, zelfs bij perkbewoners. Het aanzicht wordt daar door niet verhoogd. De heer Paardekooper dringt aan op verbreeding Rijnsburgerweg. Deze weg is zeer gevaarlijk. Hierna slui ting. WASSENAAR. Dr. J. C. Kallmann, t In den ouderdom van zestig jaar is gis termiddag te Wassenaar overleden dr. J. C. Rullmann, predikant der Gereformeer de Kerk aldaar. De overledene was bekend als kerkhistoricus van de Gereformeerde Kerk in Nederland. In 1928 werd hij predikant te Wasse naar. Filmavond. In het Wapen van Was senaar hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een buitengewone bijeenkomst waartoe uitgenoodigd waren behalve de leden, die van diverse zuster- en samen werkende vereenigingen. Door den voor zitter, den heer Polderman, werden de aan wezigen allen hartelijk welkom geheeten op deze buitengewone filmavond waartoe de heer Ir. A. B. Japikse zoo welwillend was deze avond het een en ander te ver tellen over de kleurfotografie en kleur films en de belangrijkheid ervan voor den tuinbouw. Alvorens het woord aan den heer Ja pikse te verleenen memoreert spreker het feit dat aan de vereeniging een trouw lid door overlijden is ontvallen, een lid dat nimmer op de bijeenkomsten der afdeeling ontbrak, namelijk de heer E. Th. Witte. Spreker hoopte hierop op de eerstvolgende ledenvergadering uitvoeriger terug te ko men. Hierop werd het woord verstrekt aan den heer Japikse, die na een inleiding verschillende kleurenfilms vertoonde. Deze behandelde allereerst de kleurenfotografie in het algemeen. Door den voorzitter werd nog meegedeeld dat op 15 April a.s. een excursie wordt gehouden naar de bloemententoonstelling Primavera te Rotterdam, vertrek des n.m. 1 uur van de Viaduct. Hierop volgde slui ting van deze zeer bijzondere genotvolle en leerzame avond. ALPHEN AAN DEN RIJN. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Met een schedelbreuk opgenomen. Gisternamiddag stak de 10-jarige H. v. L. voor zijn ouders woning in den Hoorn, zon der richting aan te geven plotseling op zijn rijwiel den Rijksstraatweg over, op het moment dat een uit de richting Alphen komende auto, bestuurd door den heer L., passeerde. Hoewel L. uit alle kracht remde, kon hij niet voorkomen, dat de jongen werd gegrepen en over de straat weg geslingerd. Met een schedelbasisfractuur en ernstige schaafwonden werd de jongen in bed en kel ij ken toestand naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. Dit is reeds het derde kind dat uit het zelfde gezin bij een auto-ongeval ernstig werd gewond. Kolendamp vergiftiging. Bij den ar beider v. d. V. in de Raadhuisstraat was door een defect aan de kachel in de woon kamer, waar het echtpaar sliep, kolendamp ontstaan. De man die ontwaakte, gevoelde zich zeer onwel, doch had nog de kracht zijn zoon, die op den zolder sliep te wek ken. Deze maakte onmiddellijk de buren wakker, waarna de hulp van dr. H. werd ingeroepen, die het reeds half bedwelmde echtpaar medische hulp verleende.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7