PASCHEN - PONDJESDAG i KOUSENAANBIEDING I ONZE EXTRA VOORDELIGE 1 Morgenmiddag halen wij de pondjes af Zet s.v.p, een en ander gereed. Bereid onze armen 'n mooi Paaschfeest 33 43 55 95 59 69 40 1 VRIJDAG 3 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PASCHEN PONDJESDAG. Namens de St. Vincexutius-ver. te dezer stede wordt ons nog de volgende aanbeve ling voor den z.g. Pondjesdag gezonden: Het belooft een mooie Paschen te wor den. Wat loopt het groen van boomen en struik reeds uit. Het lijkt wel of dit groen met bloem en bloesem elkaar concurrentie aan doen om met Paschen het best voor den dag te komen; het zal feest zijn in de natuur. Maar ook voor ons zal het feest zijn en wij zullen zorg dragen dat ook de minst bedeelden feest hebben. Onder de huismoeders is ook concurren tie ontstaan over de wijze waarop ze mor gen het best voor den dag zullen komen. Wij weten dat er goed is gezorgd, en dat het een edele concurrentiestrijd zal zijn. Zet dus Uw pondjes levensmiddelen ge reed, morgenmiddag wordt het afgehaald. Geeft spontaan. ESTHER DE BOER-VAN RIJK TE LEIDEN. Op initiatief van den heer van Ingen Schenau, gérant der Stadsgehoorzaal te Leiden, zal het De Boer-Van Rijk ensemble uit Amsterdam, dat dit jaar nog niet te Leiden is opgetreden, één populaire ver tooning geven van Herman Heijerman's komedie „De Meid", met Mevrouw Esther de Boer-van Rijk in haar klassieke rol van Annemie, de Meid. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6749. A. Dekker, Boter- en Kaashandel „Het Kaas huis", Leiden, Haarlemmerstraat 33. E.: A. Dekker, Leiden. (H.V.). Hedennacht te 2.10 uur is door een agent van politie brand ontdekt in een rookkast van den slager W. F. de la Rie, staande in een werkplaats aan.de Mirakelsteeg. De po- litiebrandweer was spoedig aanwezig met een motorspuit, doch slaagde erin het vuur te blusschen met een binnenslang op de wa terleiding. Vermoedelijk is een zijde spek of zijn eenige worsten in het vuur geval len, waarop de brand is ontstaan. De aan gerichte schade is niet groot. De rookafvoer werd door de brandweer weggebroken. Bij K. B. is verleend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons aan A. J. Hendriksen, tuinman- grafmaker bij de Ned. Herv. gemeente te Leiden. Op verzoek van de Amsterdemsche poli tie is te Haarlem aangehouden dé 29-jarige W. A. R., die eenige dagen geleden bij een vechtpartij een vrouw met een mes ver wond had. Hij is te Amsterdam in arrest Gevonden voorwerpen in de maand Maart 1936. Een zak met touw, een zadeltaschje met gereedschap, portemonnaies, een autoped, een bankbiljet, een étui, inh. passer, pen liniaal enz., handschoenen, 2 brillen met hoornen montuur, 3 armbanden, sleutels, taschjes, een paal. een koperen gewicht van 50 gram, een poederdoos, een bruin koord, een parelketting met /erm. zilveren slot, rijwielbelastingmerken, een paar witte kinderschoentjes, een gouden broche met bloedkoralen steentje, een ringetje met rood steentje, een handkap, een sjaal, twee jurken, een bruine actetasch, een bruin lederen étui, een boodschappentasch, een R. K. gezangenboekje, een lage zwarte damesschoen, een duimstok, twee rozen kransen, een paardendek, een broche (verm. zilver) een alpinomuts, een porte feuille, inh. notitieboekje ,2 vulpenhou ders, een paar witte gymnastiekschoenen, een blauw ceintuur met gesp, een wollen das, een zwarte gymnastiekschoen, een corset, een reclamebord, een ladder, een ring met steen, een kerkboek, een lees boekje met peau de pêche bandje, een étui, inh. spiegel en kammetje, een zwart horlogelint, een notitieboekje, een padvin- dersriem, rentezegels, een jongensjasje, een regenjas, een das, een dameshoed, een bril met nikkel montuur, een actetasch, inh. boeken, een autoband. Gevonden in de Electrische tram (stads- lijn): vijf paar handschoenen, drie hand schoenen, één parapluie, een halsketting, en een schort. Gevonden in het Postkantoor: een paar bruine astrakan heeren handschoenen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 13 uur na middag, behalve Donderdags en Vrijdags ten politiebureele alhier. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE-GROENENDIJK Aanrijding. Gistermorgen is het 7- jarig zoontje van den scheepmaker H. bij bet oversteken van den straatweg door °en passeerende auto aangereden. Met een ernstige hoofdwonde is het ventje, nadat door dr. VI. een noodverband was gelegd, voor verdere behandeling overgebracht naar het ziekenhuis te Leiden. HAZERSWOUDE. Jubileum. Onder overstelpende bewij zen van belangstelling heeft de heer J. Blyleven, kantoorhouder bij de P.T.T.- dienst alhier, zijn 40-jarig ambtsjubileum mogen vieren. Zijn woning was in een bloemenhof her schapen, waaronder een tweetal prachtige bloemenmanden, die afzonderlijk vermel ding verdienen n.l. een van de redactie en administratie van het Leidsch Dagblad en. een van het bondsbestuur van D. P. F. R. Behalve de vele schriftelijke gelukwen- schen en telegrammen die de jubilaris in ontvangst had te nemen, kwamen vele vooraanstaande personen hem complimen teeren. Daaronder werden opgemerkt den directeur van het P. T. T. kantoor te Lei den, de heer van de Elaert, en de refe rendaris, de heer Bregman, leden van het bondsbestuur van D. P. F. R., bestuursle den van de afd. Alphen en Omstreken, verschillende collega's uit omliggende plaatsen, het dagelijksch bestuur der ge meente en gemeente-ontvanger, den predi kant der Ned. Herv. kerk, dokter Zoete en anderen, welke allen in waardeerende woorden uiting gaven aan hun hartelijk medeleven met den getrouwen en verdien stelijken ambtenaar. De jubilaris hoopt in den loop van dit jaar, wegens volbrachten diensttijd, den dienst met pensioen te gaan verlaten. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 6 April des nam. 1.45 uur. De agenda vermeldt: Me- dedeelingen. Overdracht Lage Rijndijk en Leiderdorpsche brug met recht van tol heffing. Onderhandsche verpachting recht van tol- en bruggeldheffing. Wijziging bouw- en woningverordening (garage-ver ordening). Onderhandsche verhuring van tennisbaan en in het sportpark. Verkoop grond aan Gebrs. A. en N. Mol. Gunning onderhoud plantsoenen. Vaststelling kor ting op de wedde van het hoofd der Open bare Lagere School wegens vrij wonen. Vaststelling kohier Hondenbelasting 1936. Subsidie Chr. Gezondheid- en Vacantie- kolonie afd. Leiden. Wijziging Algemeene Politieverordening. Reclames belastingen. Wijziging begrootingen 1935 en 1936. Aan koop grond van M. van der Velden. KOUDEKERK. Ingekomen: Gerrit Reijneveïd, van Haarlemmermeer; Cornells Teikker, van Alphen aan den Rijn; Dirk Jan Knikker, van Bodegraven; Jantje Duiker, van Oegst- geest; Wilhelmina J. van de Werken, van Wassenaar; Arie var. Driel en gezin, van Hazerswoude. Vertrokken: Cornelia van Stuijven- berg, naar Alphen aan den Aijn; Neeltje J. Nagtegaal, naar Leiderdorp; Pieter van Bostelen, naar Oude Wetering; Robbert Schellingerhout, naar Haarlem; Willem Groen, naar Haarlem; Hendrik van der Voort naar Katwijk aan den Rijn; Maria A. W. Lieverse, naar den Haag; Dina Mo- lema, naar Alphen aan den Rijn. Geboren: Willem, z. v. W. A. van der Meijden en S. W. Geerlof. Abert, z. v. J. W. Zweeris en F. de Jong. Bastiaan, z. v. A. Visser en M. Vrijhof. NOORDEN. Geslaagde 1 Aprilmop. Dinsdag was een kapper bij den heer v. d. B. aan huis om een kind van zijn overtol- lge haardos te ontdoen. Tijdens de werk zaamheden werd door de radio, die in de huiskamer stond, bekend gemaakt dat H. M. de Koningin den anderen dag Noorden met een bezoek zou vereeren en dat omstreeks half vier de thee gebruikt zou worden in Hotel ,,'t Piashuis" aan het Noordsche dorp. Onze kapper had niet het minst in de gaten, dat dit een van te voren in elkaar gezet en afgesproken plan was. Het radio toestel was n.l. aan een andere luidspreker, die in eén nabijgelegen kamer stond, ver bonden en men had dit zoo geconstrueerd, dat indien men door deze luidspreker sprak het door de luidspreker op het toestel werd doorgegeven. Na afloop van zijn werkzaamheden toog de kapper met het nieuws naar huis en een kapperswinkel op een dorp is nu eenmaal een nieuwsblad, dus werd het dien avond het gesprek van den dag. Zelfs werden er weddenschappen op aangegaan, want velen geloofden het niet, maar ja onze kapper had het toch zelf door de radio gehoord. 's Avonds verzocht v. d. B. nog verschil lende buren aan huis om naar de K.R.O. te luisteren, maar de opzet was natuurlijk nogmaals door het toestel het bezoek van H.M. aan te kondigen, wat dan ook weder om schitterend gelukte. Den anderen dag hadden velen in ver band met het hooge bezoek de vlag uitge stoken en ook de eigenaar van 't Piashuis, die mede in het 1 Aprilcomplot zat, had de vlag uitgestoken en zijn echtgenoote zou voor de te verwachten Koningin fungeeren. Vele nieuwsgierigen hadden zich om streeks half vier langs den weg opgesteld en inderdaad verscheen er omstreeks dien tijd een préehtige luxe auto met twee vlag getjes voorop op 't Noordsche dorp. Men stelle zich echter de ontgoocheling voor van de eenvoudige dorpsbewoners, toen in plaats van H.M. mevrouw L. uit de auto stapte. Ook nu heeft men moeten ontwaren dat op 1 April allerlei moppen worden bedacht om de menschen bij den neus te nemen. Het zij zoo het zij, men is hier wonderwel WOERDEN. 1 April in het ooievaarsnest. Een origi- neele Aprilgrap heeft geheel Woerden ver maakt. Eenige tyd geleden is op initiatief der Dierenbescherming, een groot ooie vaarsnest geplaatst op een aan de gemeen te toebehoorend stuk grond, aan de Singel gracht. Het wachten was slechts op den komst der ooievaars. Tot nog toe waren ze uitgebleven. Op den morgen van 1 April kon ieder echter een paar schitterende ooie vaars aanschouwen, maarvan hout! Ze waren in zoo natuurlijke stand gezet, dat menigeen slechts van dichtbij kon zien, dat men er ingeioopen was. Ze zullen nu echter weer verwijderd moeten worden, om de ware ooievaars niet te doen afschrik ken. ZEVENHOVEN. Vijfhonderd eieren in de sloot. Dins dagmiddag was de heer K. als naar ge woonte met zijn bakfiets de eieren aan het ophalen voor de veiling. Hij beging de on voorzichtigheid zijn bakfiets even onbe heerd te laten staan zonder de rem er op te zetten. Een klein rukwindje en de fiets ging aan het rollen en kwam in de ring- sloot terecht met 500 eieren. Na fiets en eenige kisten op het droge te hebben ge bracht waren al de eieren er nog niet. Met een schepnet werd naar de eieren ge- vischt en op het einde waren er slechts 20 eieren tekort, zoodat de schade niet groot was. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake huurverlaging en schoon houden van een kantoor. Antwoord: Of die gulden u al of niet toekomt, hangt van de gemaakte afspraak fa. Indien u voor 5.10 per week hebt aan genomen om het kantoor schoon te houden en dit bedrag werd tot ny toe verrekend met de huur, dan komt. u thans deze gulden toe. Maar als u hebt afgesproken, om het kantoor schoon te maken in ruil voor vrij wonen, dan komt die gulden u niet toe. LAATSTE BERICHTEN MET MOTORRIJWIEL GESLIPT EN TE WATER GEREDEN Gistermiddag trof de landbouwer Beute te Dedemsvaart een man, doornat en ern stig bloedend aan het hoofd gewond, nabij zijn woning aan. Hij waarschuwde ter stond een dokter en de politie. Bij een daarop ingesteld onderzoek bleek, dat men hier te doen had met dén 24-jarigen A. Velema. marechaussee te Apeldoorn, die per motor te Schoonebeek een bezoek aan zijn ouders had gebracht en op den terug weg in een bocht van den weg was geslipt en in de Dedemsvaart gereden. De man had nog kans gezien tegen den wal op te klauteren, doch toen kon hij niet meer verder. Met een ernstige hersenschudding en een schedelbasisfractuur is hij bij Beute ondergebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Het motorrijwiel is later uit de Dedemsvaart opgehaald. De strijd in Oost-Afrika ITALIAANSCHE LEGERBERICHT ROME, 3 April. Het Italiaansche le- gerbericht no. 174 luidt als volgt: „Maarschalk Badoglio telegrafeert: in het gebied van het Asjanghi-meer trekt de vijand naar het zuiden, achtervolgd door I onze troepen en gebombardeerd door de j luchtmacht. I De derde Erythreaansche brigade onder commando van generaal Cubeddu, heeft zich \ereenigd met de colonne,, welke door Starace wordt gecommandeerd in I het gebied van Gondar. I Van het Somaliefront valt niets bizon- 1 ders te vermelden". TELEGRAMMEN DE COMMISSIE VAN DERTIEN. GENèVE, 3 April (A.N.P.). Thans is zeker, dat de Madariaga binnenkort de Commissie van Dertien te Genève zal con- voceeren als gevolg van de verklaring van Mussolini, dat hij bereid is vredesonder handelingen aan te knoopen. Naai wij ver nemen heeft de Madariaga nog geen ant woord van de Italiaansche regeering ont vangen op dc beschuldiging dat Italië mos terd ?as zou geV'irVen. VERKLARING VAN EDEN LONDEN, 3 April. (A. N. P.). De mi nister van buitenlandsche zaken Eden heeft hedenmorgen in het Lagerhuis een verkla ring afgelegd over het Duitsche memoran dum en de brieven, die hij gisteravond aan de ambassadeurs van Frankrijk en Bel- België heeft overhandigd. Eden zeide, dat hij in zijn onderhoud van gisteren met von Ribbentrop den Duitschen gedelegeer de heeft medegedeeld, dat de Britsche re geering de voorstellen van Hitier als zeer belangrijk beschouwd. Hij heeft van Rib bentrop verzocht, aan zijn regeering de ver zekering te geven dat de Britsche regeering geen moeite zal sparen om te komen tot onderhandelingen, welke tot een definitieve regeling moeten leiden. Eden had er tegen over von Ribbentrop zijn leedwezen over uitgesproken, dat de Duitsche regeering met betrekking tot de interim-periode niet tot tegemoetkomingen in staat is. Met be trekking tot de bespreking der generale staven wees Eden er in zijn rede op, dat deze slechts betrekking zouden hebben op de periode der onderhandelingen en dat zij van zuiver technischen aard zouden zijn en de politieke verplichtingen niet zouden vermeerderen. Eden las den inhoud voor van de brieven, die hij gisteren aan de am bassadeurs van Frankrijk en België had overhandigd, welke vrijwel overeenkomt met het ontwerp, dat gevoegd was by het accoord, dat op 19 Maart door de Locar- no-mogendheden was opgesteld en waarin werd gesproken over het overleg tusschen de generale staven van Engeland, Frank rijk en België. De betreffende conferentie zal te Londen worden gehouden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 April. Vee. Totale aanvoer: 1181 runderen, 429 kalveren, 1210, 1152 varkens, 5 paarden en 10 bokken of geiten. Prijzen: 17 stieren 60—180, handel stug; 278 kalf- en melkkoeien f 85—190, handeJ lui; 621 varekoeien e. a. 70150, handel tamelijk; 265 vette koeien 85210, schoon gewicht 28—52 cent, handel tamelijk; fok- kalveren f 610, handel vlug; 35 vette kalveren 4090, schoon gewicht 50—84 cent, handel tamelijk; 394 nuchtere kalve ren 46, handel vlug; 100 vette schapen 1822, 700 vette lammeren f 1420, 286 weideschapen 10—16 en 124 lammeren handel goed; 387 mestvarkens 1325, en 765 biggen 7.50—11.00 handel zeer matig; 10 bokken of geiten f 38, handel matig. Kaas. Aangevoerd 48 partijen waar van 41 partijen Goudsche en 7 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor le soort Goudsche kaas 1820, 2e soort 1617, le soort Leidsche kaas 1417 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. DELFT, 2 April. Vee. Aanvoer 3 paar- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Johanna Theodora Hubertina, d. van H. H. v. Soest en J. M. S. Smeets Alida Maria, d. van H. Riebeek en M. Naber. Ondertrouwd: M. v. d. Voet jm. 25 j. en J. A. H. Uiterwijk jd. 20 j. A. v. Reen jm. 29 j. en W- Momberg jd. 27 j. Overleden: G. Verbaan-Pels wede. 74 j. P. J. Develing wedn. 70 j. den, 335 runderen, 224 nuchtere kalveren, 313 magere varkens, 604 biggen, 29 scha pen of lammeren, 45 weidelammeren, 7 geiten of bokken. Prijzen: paarden f 50 150, kalfkoeien 100210, varekoeien /70 150, nuchtere kalveren 310, magere varkens 10—36, biggen 6—15, schapen met lam 22—28, geiten of bokken 3—6, alles per stuk, rundvleesch 324250 ct. per kg. Boter 1.451.55 per kg., aanvoer 13 achtste en 4 zestiende vaten, wegende sa men 300 kg. Handel gewoon. ALKMAAR, 3 April. Kaas. Aangevoerd 42 stapels, zijnde 82.500 kg. Fabriekskaas kleine 19, fabriekskaas commissies 15.50 Boerenkaas kleine f 17.50 per kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 3 April. Vee. 48 En terstieren 70—120, 94 Twenterstieren 120220 per stuk, 505 vette koeien 90 —175 per stuk, 32—47 cent per kg.; 175 melk- en kalfkoeien 90—190, 205 pinken 3580, 23 vette kalveren f 2565, 1196 nuchtere kalveren 2.504.50, 320 vette schapen 1021, 85 weideschapen 8 16, 375 vette varkens 20—90 per stuk, 28 —34 cent per kg., 40 magere varkens f 15 —40 cent per kg., 93 kleine biggen 7—12 per stuk, 30 bokken en geiten, 57 paarden, Totaal aanvoer 4826 stuks. Kaas. Sleutelkaas 25, Nagelkaas 15 —18, Edammerkaas 25, Aanvoer 2381 kg. Boter. Mijnboter 1.52—1.421.23, Veilingboter 1.26—1.24 per kg., Aanvoer 1 derde, 8 zesde vaten. Commissie 44. WISSELNUTEEiiliSIiEN i MSTEKDAM) (Niet officieel). Londen 7.293/4 Berlin 59.21i/2 Parüs 9.705/g Brussel 24.9 U/2 New York471 ji Zwitserland 47 99 Kopenhagen32 56l/4 Stockholm 37.6U/4 Oslo36.633/4 Milaan Madrid 20.H1/.> Praag 6 091/Ö Weenen Boedapest ^IIIIIIIIIIIIIIIlllISIllllllliiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiju Dameskousen zijde, fijn weefsel, extra vers'erkte voet Dameskousen solide kwa'iteit, mat- zijde, mod. kleuren Dameskousen fijnste Bembergzijde eerste kwaliteit Zebra, Bemberg mat. Bijz. solide kous, zeer elastisch ONZE McESf GEVRAAGDE MEhKCN Dolly Chrysant Bembergzijde, solide Bemberg, mat. wandelkous, elastisch Onze populaire kous, weefsel elegant en sterk KINDERSPORTKOUSJES SS Aardige elastische Fijne til d'écosse ES randjes voorjaarstinten S3 Leeftijd 2 k 3 jaar Leeftijd 2 3 laar SB 5 ct. stijging SB HAARLEMMERSTRAAT 226-230 f

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3