H. M. PIERROT, «AARSMAIISSTEEGI4 GERO-ARTIKELEN. VRIJDAG 3 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KANS OP NACHTVORST. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Noordelijke tot Oos telijke wind, afnemende bewolking, wei nig of geen neerslag, kans op nachtvorst, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 769.2 te Lerwick. Laagste barometerst.: 737.3 te Vardö. Ofschoon de hooge drukknig zich ver naar het Zuiden tot over ons land heeft uitgebreid, is vereeniging met de Zuide lijke hoogedrukking niet tot stand geko men en vertoont zich de Westelijke de pressie in de Golf van Biscaje. De hooge drukking breidt zich nog verder over Scandinavië uit, zoodat Oostelijke winden te wachten zijn, die tot op 1000 meter hoogte sterk zijn afgekoeld. Op de Brit- sche Eilanden daalde de temperatuur en hield de regen op. In Noord-Scandinavië waaien Noordelijke sneeuwstormen, waar bij te Vardö 18 m.m. viel; de vorst heeft zich bijna over geheel Scandinavië uitge breid, zonder in het Noorden in beteeke- nis toe te nemen. Duitschland heeft zwaar bewolkte lucht met regen in het Oosten en sterk gedaalde temperatuur in het Noorden. Ook Frankrijk heeft grooten- deels betrokken lucht, de temperatuur bleef er nog boven normaal. Voorloopig is weinig of geen neerslag te wachten met kans op nachtvorst, terwijl overdag de zon de koude zal temperen. LUCHTTEMPERATUUR. 6.9 gr. C. LICHI OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 7.06 uur tot Zaterdagmorgen 5.00 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 4 April voorm. 1.35 uur en nam. 1.52 uur. DE VERBINDING DEN HAAG—GOUDA UTRECHT Zooals bekend schrijft ons de K.N.A.C., is de reconstructie van den beruchten Haastrecntschen dijkweg krachtig onder handen genomen. Deze op het provinciaal ■wegenplan van Zuid-Holland voorkomen de weg krijgt een breedte van 6 m. met twee afzonderlijke rijwielpaden ter breed te van 1.25 m. Verwacht wordt, dat het eerste gedeelte van Gouda naar Haastrecht, ter lengte van ongeveer 4 km. nog dit jaar zal kunnen worden voltooid. Met het twee de gedeelte, tusschen Haastrecht en Oude water, lang 6 km. zal waarschijnlijk nog dit jaar kunnen worden aangevangen, waarna de voorloopige ingebruikstelling in 1937 kan worden verwacht. In 1938 zullen deze 10 km. geheel gereed komen, ongeveer gelijktijdig met het wegvak van den autoweg 'sGravenhage naar Utrecht, voor zooveel dit aansluiting geeft via den Middelweg en Moordrecht naar Gouda. Het snelverkeer zal dan tusschen den Haag en Utrecht dus via GoudaOudgwa- terMontfoort en de Meern kunnen rij den, hetgeen een belangrijke verbetering beteekent, vergeleken met de thans ge bruikte route van 'sGravenhage via Haag- sche Schouw en Leiden, Alphen, Bode graven en Woerden naar Utrecht. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij U een plaatsje voor het onderstaande in uw veelgelezen blad. Morgen Zaterdag, 4 April, zal de telken- jare terugkeerende Emmabloemcollecte gehouden worden. Opnieuw zal er in dezen moeilijken tijd van U een offer worden ge vraagd. Maar we durven met klem deze collecte aanbevelen, waar 't hier geldt de bestrijding van de tuberculose, die ook in onze stad zoovele slachtoffers maakt. Hedenavond te 7.30 uur hopen wij U pen gemeentelijke-radio deze collecte nog eens aan te bevelen. Tot nu toe waren wij in staat aan alle aanvragen voor uitzending te voldoen. Maar de nood der tijden deed ons ledental slinken, de Rijkssubsidie werd minder, zoodat wij alle zeilen zullen moe ten bijzetten om ook dit jaar aan onze verplichtingen te kunnen voldoen. Moge dit een prikkel zijn voor de Leid- sche inwoners om onze collecte met milde hand te bedenken. Namens het Bestuur, A. J. B. POORTMAN, secr.-penningm. v. d. Vereen, tot bestrijding der t. b. c. KOELER WEER IS NU TE VERWACH TEN MET AFNEMENDE REGENKANS. 1ENKANS. In den loop van de nu bijna geëindigde week is het mooie, warme lenteweer ge leidelijk overgegaan in regenachtig, koe ler weer. Het was moeilijk te verwachten, dat het nog veel langer zoo warm zou blij ven, daar deze weersgesteldheid voor de zen tijd van het jaar bij zoo langen duur toch zeer abnormaal is. Daarentegen kan men in dezen tijd van de lente eerder koel weer met Noordelijken wind verwachten en het is eigenlijk iets bijzonders, dat wij den laatsten tijd zoo zelden zulk weer ge had hebben. Noordelijke windrichtingen zijn in alle jaargetijden koud omdat hiermede koude lucht uit hoog Noordelijke streken wordt aangevoerd. Een veel voorkomende toe stand is, dat zich in dezen tijd over Scan dinavië een uitgebreid gebied van lage luchtdrukking ontwikkelt, terwijl in net Westen boven den Oceaan een gebied van hoogen druk ligt. Er loopt dan een breede stroom van koude lucht van het Noorden naar het Zuiden, die in den regel over ge heel West-Europa koel weer brengt. Welnu, nadat gedurende de geheele tweede helft van de maand Maart de lucht druk verdeeling juist ongeveer de tegen overgestelde is geweest dan de boven be schrevene, hadden wij een Zuid-Oostelij ken wind, die warme lucht aanvoerde. Langzamerhand is hierin een verandering gekomen en is de luchtdrukverdeeling meer in overeenstemming geworden met die, welk voor dezen tijd van het jaar nor maal is, en nu dringt een koele Noorde lijke luchtstroom hoe langer hoe verder over West-Europa door. Het is daarom zeer waarschijnlijk, ja, wel zoo goed als zeker, dat het weer eenige dagen koel zal zijn, ook Zondag. Daarbij zal echter slechts weinig regen vallen, aan het einde der week waarschijnlijk in het geheel niet. Aanvankelijk zal het weer zwaar bewolkt of betrokken zijn, daarna gaandeweg wat opklaren en afwisselend zonnig zijn. De windrichting zal naar het Noorden draaien en de wind zal over het algemeen matig tot zwak zijn. Of deze minder gunstige weerstoestand lang zal duren is nog niet zeker maar vóór het einde der week is geen warm weer te verwachten. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift, getiteld: „Nitratie van benzylaniline en derivaten", de heer P. van den Berg, geboren te Schipluiden. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter H., de heer W. J. M. v. d. Wey- den, Wassenaar: candidaatsexamen Klassieke Letteren de heer A. C. Nielson, Rotterdam (cum laude) candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren L. P. Nyenbandring de Boer, Over- veen; C. D. A. van Lynden, Den Haag; C. H. Nuis, Amsterdam; economisch doctoraal examen Indologie: T. Huitema, Leeuwarden; artsexamen eerste gedeelte: F. H. An- singh, Den Haag; J. v. d. Berg, Zwartsluis; Mej. H. C. Hallo, Oegstgeest. RECHTZAKEN DE N.SR-PAMFLETTEN. Inbeslagname niet door justitie doch door politie. Zooals men zich zal herinneren, heeft de N.S.B. kort geleden een pamflet verspreid, waarin o.m. een afdruk voorkomt van de plaat in „De Notenkraker" van 18 Febru ari 1932, waarop de minister-president, dr. Colyn, wordt afgebeeld met bebloede han den, onder welke afbeelding voorkomen de woorden: „mijn God is een God der wrake en daar houd ik mij aan", alsmede twee aan „De Notenkraker" ontleende gedichten on der het opschrift: „Hou ze er onder" en ,.Er viel een bom". Bovengenoemd pamflet is op enkele plaatsen door de politie in beslag geno men, op grond, dat daarin wordt gezien een z.g. „indirecte beleediging" van het open baar gezag. Dezer dagen verspreidde de N.S.B., als gevolg van deze inbeslagneming, een nieuw pamflet onder het opschrift: „Wij zyn de eer en het geweten der natie", welk pam flet in hoofdzaak is gericht tegen de S.D.A.P. In dit nieuwe pamflet komen nu o.m. de volgende zinsneden voor: „Dit is niet naar den zin van de heeren van de poli tieke partijen. Deze zijn het met elkander eens. Een Van Schaik bijt een Albarda niet, een March ant of Slingenberg bijt geen Dumaer van Twist, een Wendelaar bijt geen Joekes". De politie heeft in sommige plaatsen ook dit pamflet in beslag genomen op grond van beleediging van het openbaar gezag. Naar wij thans van bevoegde zijde ver nemen, zyn de inbeslagnemingen van beide pamfletten niet geschied op last van de justitie, doch heeft de politie zulks gedaan, teneinde van hoogerhand te doen uitmaken, of het verspreiden van pamfletten, waarin aanhalingen van voor andere partijen tegen de Overheid of bepaalde groepen der be volking geuite beleedigingen voorkomen, welke niet strafbaar waren vóór het inwer kingtreden van art. 137a W. v. S., nu onder het bereik der Strafwet vallen. Het onderzoek hieromtrent is gaande. ZIE ONZE SPECIALE ETAGE Bijzonder aanbevolen ZILMETA tegen verlaagde fabrieksprijzen KATHOLIEK LEIDEN. Algemeene Jaarvergadering. Gisterenavond vergaderde in een der bovenzalen van „De Turk" Katholiek Lei den. Van vrijwel alle aangesloten katho lieke organisaties waren afgevaardigden aanwezig. Circa kwart voor negen opent de voor zitter, de heer W. Kriek, de vergadering met den Chr. groet en een woord van wel kom. Spr. spreekt een kort openingswoord en verwelkomt den geestelijk adviseur, Deken A. Homulle. De voorz. deelt mede, dat op een Zondag Li Mei, waarschijnlijk 24 Mei, een sociale middag zal worden gehouden op het sport terrein aan den Haagweg. Voorts is beslo ten, dat dit jaar het feest van Christus Ko ningschap luisterrijk zal worden gevierd, dat de contributie niet zal worden ver laagd, maar alleen voor een vereeni ging van 25 leden de contributie zal wor den gebracht op 2.50 en aat de toetre ding tot de vereeniging per 3 maanden mogelijk zal zijn. De notulen worden onder dank goed gekeurd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. v. d. Fluit, vermeldt de toetreding van 3 vereenigingen nl. „Pulchri Studio", „Perosi" en de R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus van Assisië". Momenteel zijn by „Katholiek Leiden" aangesloten 21 veree nigingen met 3200 leden. Een beroep werd hierin gedaan op de aanwezigheid van alle vereenigingsafge- vaardigden op de vergaderingen. Een woord van dank werd gebracht aan den afge treden secretaris, den heer W. Kriek, thans voorzitter der vereeniging. Voorts hield het jaarverslag een uitgebreid overzicht in der werkzaamheden in het afgeloopen jaar. De voorz., de heer W. Kriek, brengt den secretaris dank. Naar aanleiding van het jaarverslag maakt de heer C. Streefland de opmerking dat hij de bedoeling v.d. toe zending der adressen, aan wie 20 kaarten „Redt Volendam" moesten worden gezon den, niet heeft begrepen. De voorzitter meent, dat hier een misverstand in het spel is geweest. De heer Haverkorn had bij het gedeelte waar gesproken wordt over de tegenwer king bij de oprichting van een begrafenis fonds gaarne het waarom vermeld gezien. De voorz. licht dit toe, waarmede deze zin snede is opgehelderd. Het jaarverslag van- den penningmees ter den heer A. Langeveld, sloot in ont vangsten en uitgaven op f 409.66 terwijl de begrooting 1936 407.50 y, aangaf. De begrooting 1936 sluit in ontvangsten en uitgaven op 410.92, Op een opmerking van den heer Speel over de honoraria der sprekers wordt door den voorz. geant- woordt, dat deze honoraria uit de inkom sten der bijeenkomsten werd gefinancierd. De heer Streefland vraagt, of dit een goede wijze van financieren is, in ieder geval wordt volgens spr. met deze aparte finan ciering van den gebruikelijken weg afge weken. De voorz. meent, dat, waar voor elke bijeenkomst een aparte rekening wordt geopend, dit zelfs voorkeur ver dient. Ook de heeren Lombert en Lange veld verdedigen deze zienswijze. Een vaste financieele rekening zou volgens den heer Lombert de actiesfeer van K. L., welke onmogelijk van te voren is te overzien, be perken. De heer Langeveld licht nog eens toe, dat het hier geen twee aparte potjes zijn, maar dat de voordeelen of nadeelen eenvoudig ten voordeele of ten nadeele van de kas komen. De heer Schoonder- gang meent, dat alle moeilijkheden kun nen worden ondervangen door de post saldo 1936 te vervangen door propaganda. De heer Haverkorn maakt nog enkele op merkingen, die door den voorzitter wor den beantwoord, waarna de heer Streef land er den nadruk op legt, dat hij de persoonlijke opmerkingen van zijn mede afgevaardigde niet voor zijn rekening wenscht te nemen. Als kasnazieners worden herbenoemd de heeren Buil en Speel en benoemd de heer F. van Noort. Bij punt 10 Bestuursbeleid brengt de heer Streefland het bestuur dank voor de gedane werkzaamheden. Volgt bespreking der ingediende voorstel len, allen van den Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden. De Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden stelt voor, dat vakafdeelingen, welke deel uit maken van de plaatselijke centrale R.K. Arbeidersbeweging, geen lid kunnen zijn van uw vereeniging. Toelichting. Bij de oprichting van Kath. Leiden heeft by de oprichters voorgestaan, dat alleen standsorganisaties of andere zelf standige vereenigingen lid konden worden van Kath. Leiden. Mocht echter uw bestuur meenen, dat art. 4 van de statuten en huishoudelijk regle ment zich verzetten, zoo stelt indiener van het voorstel mede voor, dat een en ander bij notulenbesluit wordt vastgelegd. Prae-ad/vies bestuur. Het bestuur kan aan dit verzoek geen gevolg geven, zie art. 4 der statuten. Hierdoor vervalt automatisch het vaststellen in notulen. Verder verwijzen wij nogmaals naar ons schrijven dato 14 Maart 1935. De heer C. Streefland is door dit ant woord onbevredigd. Het is de meerling van het bestuur van den R.K. Volksbond, dat de vakvereenigingen behooren onder de plaatselijke vakcentrale. In de toekomst zou men aldus op het terrein van den Volks bond kunnen komen. De heer Heemskerk meent dat deze kwes tie moet worden uitgevochten door de be sturen van den Volksbond en de betrokken vakafdeelingen. Overigens meent spr., dat de statuten maar niet zoo gemakkelijk kun nen worden veranderd. De heer Lombert deelt de meening van het bestuur van den Volksbond niet, De vakorganisaties zijn zelfstandig. Het ver band tusschen R.K. Volksbond en vakafdee- ling betreft alleen arbeidersbelangen en verder niet. Spr. beveelt den Volksbond dienaangaande een advies van de topleiding in Utrecht aan. De topleiding in den Volks bond denkt er anders over. De heer Hen- sing, vertegenwoordiger van „St. Paulus", verklaart hier niet te zijn als Volksbonder. De voorzitter verzoekt dit voorstel, dat nu reeds voor de derde keer is ingediend, niet meer in te dienen, aangezien hij anders een stemming daartoe zou moeten uitlokken. Hierna wordt het voorstel verworpen. Het tweede voorstel van den R.K. Volks bond, verzoekend uit te zien naar een voor zitter staande boven alle partijen, wordt in getrokken. Voorstel van den Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden: De Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden geeft het bestuur van Kath. Leiden in overweging, dat bij het vaststellen van een socialen Zondag een langere tijd van voorbereiding wordt getroffen. Toelichting. Bij de 1.1. gehouden Socialen Zondagmorgen is de tijd van Voorbereiding te kort geweest, zoodat door secretarissen van Standsorganisaties te overhaast gewerkt moest worden. Prae-advies bestuur. Het bestuur zal met dit verzoek zooveel mogelijk rekening hou den. Hierna goedgekeurd. Voorstel van den Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden: De Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden geeft het bestuur in overweging meerdere ontplooiing van het werk en de bedoeling van Katholiek-Leiden, zooals dit is omschreven in art. 2 van de statuten uwer vereeniging. Toelichting. Het komt onze afdeeling voor, dat men van een vereeniging als Ka tholiek-Leiden meer mag verwachten, dan het jaarlijksch terugkeerend feest van Christus-Koningschap en een sociale Zon dagmorgen. Prae-advies bestuur. Het bestuur is zeer gevoelig voor wenken of voorstellen, mits deze uitvoerbaar blijken. De voorz. verdedigt het verleden en neemt acte van de verklaring van den heer Streefland. De heer Schoondergang vraagt een be spreking van het Nat. Socialisme. De voorzitter is bevreesd de politiek in huis te halen. De heer Schoondergang meent dat het Nat.-Soc. tegenover het Ka tholicisme staat. De voorz. deelt hierop me de, dat op 23 April a.s. Pater Borromaeus de Greeve hierover zal spreken in zijn rede: Rotvaste eenheid, welke hij dien avond zal houden in de Stadsgehoorzaal. Bij de rofidvraag vraagt de heer v. d. Veer alle bestuursleden der aangesloten vereenigingen statuten en huish. reglement te verstrekken en vervolgens of het druk werk in een georganiseerd bedrijf wordt gemaakt. Tegen de eerste vraag heeft de voorz. bezwaar, alle besturen hebben er twee ge had, dat lijkt spr. voldoende. Meer exem plaren zouden te groote kosten meebren gen, daar ieder jaar andere bestuursleden worden gekozen en overdracht niet altijd zal plaats hebben. Wel zullen er nog eeni ge exemplaren kunnen worden verstrekt. Op de tweede vraag antwoordt de voorzit ter bevestigend. De heer v. d. Lugt vestigt nog de aan dacht op de tooneelopvoering ter gelegen heid van de dies van „St. Augustinus" op 3 Mei a.s. in de Schouwburg. De voorzitter dringt aan op de medewerking van alle organisaties. Hierna leest de voorzitter een schrijven voor van den R.K. Volksbond, waarin wordt voorgesteld, dat de aangesloten or ganisaties zullen stemmen naar het aan tal aangesloten leden op 1 Januari. Het be stuur zal dit nader onder de oogen zien. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. St. Joseph's Gezellen Vereeniging. Zondag a.s te half elf uur in de kerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen de H. Mis voor de zielerust van Jan Langeveld als lid van de Tooneelclub „Adolf Kolpong". De tooneelisten en Gezellen worden ver zocht deze H. Mis bij te wonen. Ook worden de Gezellen en Gehuwde Gezellen, die belang stellen in het retraite- werk Zondagavond in de Vereeniging ver wacht, daar voor dit doel een tombola zon der nieten wordt gehouden. Er zijn mooie prijzen. 10 cents per lot. A. R. K. A. De leden van A.R.K.A. worden beleefd verzocht om voor de jaarvergadering, wel ke hedenavond om 8.15 uur in den Burcht gehouden wordt, him orgaan no. 10 van 7 Maart 1.1. mede te brengen. Alle leden wor den op deze jaarvergadering verwacht. AGENDA Vrijdag, Jaarvergadering A. R. K. A., den Burcht, te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest telef. 274. Officieele Crisispublicaties STEUNVERLEENING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 15 Maart tot erf met 21 Maart 1936 voor de kwaliteitsklassen C en D. respectievelijk 3.60 en 3.10 per 100 K.G. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, valdoende aan de standaardmon sters C. en D. zal respectievelijk 3 en ƒ2.50 per 100 K.G. bedragen. 2219 's-Gravenhage, 2 April 1936. MEVR. INA BO UDIER-BAKKER OVER „VROUW JACOB". Voor de afdeeling Leiden van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen heeft gister middag mevr. Ina Boudier-Bakker frag menten voorgelezen uit haar jongste roman „Vrouw Jacob". De bekende schrijfster werd ingeleid door de presidente der af deeling, mevr. A. v. Gilse-Geldermalsen, die haar dank bracht voor hetgeen zij in haar vorige boeken reeds aan ons volk en in 't bijzonder aan de Nederlandsche vrouw heeft geschonken. Mevr. Boudier ving aan met een kort overzicht van het leven van de hoofdper soon in haar boek, Jacoba van Beieren, deze hoogst merkwaardige vrouw, die als een plotseling opstijgende raket in het leven van haar tijd is verschenen, die met een verwonderlijke glans een korten tijd aan den hemel heeft geschitterd om even plot seling en wonderlijk haar ondergang te vinden. Spr. vertelde van de omstandighe den, waaronder Vrouw Jacob op haar zes tiende jaar reeds tot landsvrouwe werd uit geroepen, van haar Gorcumsche avontuur, waardoor ze geworden is wat ze toen en later was en van haar tweede huwelijk, waarin ze moedeloos ingedreven is en dat een aaneenschakeling was van kuiperijen van haar onwaardige echtgenoot, de bedor ven knaap, Hertog van Brabant. Ze heeft het bestaan in dien tyd, dit huwelijk te ver breken, zonder toestemming van den Paus. En zonder dat 't huwelijk ontbonden was is ze ook haar 3de huwelijk, dat met Humphry van Gloucester aangegaan en daardoor heeft ze velen, hoewel een groot deel van het volk haar nog trouw bleef, van zich vervreemd. Twee dingen zijn haar nood lottig geworden: de tijd waarin zij leefde en strijd moest voerei) en de personen, waaraan zij zich heeft verbonden. In menig opzicht was zij haar tyd vooruit. Zij las en had een bibliotheekje, zij had een hang naar schoonheid. De eigen tijd heeft haar niet kunnen begrijpen. De derde stand heeft zij die meende dat geen enkele andere stand dan de ridderstand iets beteekende onderdrukt en vernietigd, waar zij kon en daardoor heeft ze rampen en ellende over zich getrokken. Het derde huwelijk, nadat het tweede nog niet was ontbonden, is de groote ramp van haar leven geweest. Humphry van Gloucester is indirect de oor zaak geweest van haar ongeluk. In de strijd om het geloof in hem te behouden, is haar frissche gezondheid gebroken. Voor haar vierde huwelijk, met Frank van Borselen, heeft ze afstand moeten doen van al haar eer en macht. Ze was niet langer vrouw Jacob en spoedig is de dood barmhartiger geworden dan het leven voor deze vrouw, die in een kort tijdsbestek niet één, maar twintig levens heeft geleefd. Na deze inleiding las mevr. Boudier ver schillende van de meest kenmerkende frag menten uit haar boek, fragmenten die er vooral op berekend waren de gespletenheid in het karakter van Vrouw Jacob krijgs haftig en vrouwelijk zwak te doen uitko men en die de groote tragiek van haar ko ninklijke figuur aangrijpend duidelijk voor ons neerzetten. Leidsche Konijnenfokvereeniging „Eigen fok". Gisteren had in café P. v. Rijn, Noord einde alhier, een bijeenkomst plaats van fokkers en liefhebbers van raskonijnen. De leider, de heer P. Vintges, opende deze bij eenkomst, bracht dank aan den heer P. v. Rijn voor het gratis beschikbaar stellen dezer zaal. Doel dezer bijeenkomst was het oprichten eener Leidsche konijnenfokver eeniging, waarin een bestuur moest worden gekozen uit leden, gevestigd te Leiden, en het streven naar verbetering der raskonij nen. In het kort zette spreker uiteen hoe zulks geschieden kan en wel door het hou den van lezingen, bespreking, tafelkeurin gen tentoonstellingen en het geven der juiste adviezen de fok en sport betreffende. Twintig leden hebben zich opgegeven, ter wijl meerderen zouden volgen. Met algemeene stemmen werden tot be stuursleden gekozen de heeren: P. Vintges, le voorzitter, A. Boot, seer., J. v. d. Belt, penningm., A. Bruines, 2e voorzitter, P. J. v. d. Hulst, commissaris. De contributie werd bepaald op 10 cent per maand. De voorzitter beantwoordde diverse leden naar tevredenheid en met den wensch, dat ieder lid spoedig een nieuw lid moge aanbrengen, sloot hij de vergadering met dank.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2