U.V.S. - HAARLEM RADIO-PROGRAMMA'S UIT DE OMGEVING VRIJDAG 3 APRIL 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Zaterdagmiddag, aanvang 472 uur-Terrein: N. B. N. 0. (Zoeterw. Singel) Entreeprijzen: 25 cent. Werkloozen en jongens 10cent Rijwielstalling op het terrein- N B. U.V.S. 2 vertrekt a.s. Zondag om 10.15 uur per spoor naar Den Haag. Retour derde klasse fl.0.55. VerzamelOlaats Stationsplein om 10 uur. ZATERDAG 4 APRIL 1936. VOETBAL V. SHAARLEM. Smit is van de partij! Het elftal, waarmede „Haarlem" naar Leiden komt is als volgt samengesteld: J. Voogd J. v. d. Berg W. Stammers H. Cornet R. Kammeijer A. Vreeken A. Effem F. v. d. Hulst J. C. Smit A. de Winter J. A. v. Polanen. Scheidsrechter is de heer C. Aarsen. Laakkwartier nU. V. S. n Het U. V. S.-elftal vertrekt om 10.15 uur per spoor. Zij, die de spelers willen verge zellen kunnen zich hierbij aansluiten. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als volgt: le k 1 a s s e: ARC 1—Quick B. 1 3.30 uur; Katwijk 1SLF 1 3.30 uur. 2e kL A: O. Clubje 1Koudekerk 1, 3.30 uur (U.V.S.-terrein)Ter Leede 2 Sleutels 2 3.30 uur. 2e k 1. B: SCO 2—Rijnsb. B. 2, 3.30 uur; Weter. B. 1—A.S.C. 1, 3.30 uur. 3e kL A: Quick B. 4Noordwijk 3 3.30 uur. 3e kL B: Rijnsb. B. 3Noordwijk 4, 4 uur; LH.C. 3—O. Clubje 2, 3.30 uur; Quick B. 5Weter. B. 2, 3.30 uur (bijtrrein); Adsp.: NoordwijkQuick B. (b), 3.30 (bijterrein); Rijnsburg—Katwijk, 2.30 uur. Nederlaagwedsrijden Electro-Boys. Zaterdagmiddag om 4 uur speelt Electro- Boys tegen de Fabrieksarbeiders. Terrein W assen aarscheweg. MOTORSPORT 'RIJSUITREIKING DUINRELL- TERREENRIT. De prijsuitreiking van den gehouden ter- reinrit op het landgoed Efuinrell, georgani seerd door de Motorclub Wassenaar en Om streken, zal worden gehouden op Zondag 5 April na afloop van de K.N.M.V.-reünie in het Café „Willem Bakker", Rijksstraat weg 465 te Wassenaar. Niet minder dan 10 bekers, waaronder een vijftal van zilver, zal aan de gelukkige winnaars worden overhandigd, waarbij de Graaf van Zuylen van Nijevelt, die een fraaien zilveren Wisselbeker beschikbaar stelde, persoonlijk aanwezig zal zijn. De prijsuitreiking zal plaats vinden te circa 5.30 uur. DAMMhN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De zesde partij om het wereldkampioen schap dammen werd door Raichenbach ge wonnen, zooodat de stand 93 in het voor deel van den Parij zenaar werd. De zevende partij was echter weer voor den Berg Vaessen, die hiermede zijn twee den wedstrijd won en den stand op 95 bracht. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD 500 METER VRIJE SLAG. Jack Medica verbetert Arne Borg's record met 0,4 sec. Tijdens de Amerikaansche overdekte zwemkampioenschappen, welke thans te Chicago worden gehouden, heeft de be roemde Amerikaansche zwemmer, Jack Medica, het wereldrecord over de 1500 M. vrije slag, dat de groote Zweedsche zwem mer Arne Borg reeds op 2 September 1927 te Bologna op zijn naam had gebracht, met een tijd van 19 min. 7,2 sec., verbetert en gebracht op 19 min. 6,8 sec. Bij de dames wist Claudia Reckert over 100 yards vrije slag den goeden tijd van 1 min. 2,5 sec. te behalen. In vele gevallen is het voorgekomen, dat Medica wereldrecords heeft gevestigd, waarbij het later bleek, dat die om ver schillende redenen niet konden worden ge homologeerd. In het bovenstaand bericht over het verbeteren van het wereldrecord over 1500 M. vrije slag wordt niet gespro ken, dat aan alle voorwaarden, die voor er kenning noodig zijn, is voldaan. Vollediger mededeelingen zijn dus hieromtrent nog nader af te wachten. SCHITTERENDE PRESTATIE VAN PETER FICK. Wereldrecord van Weissmüller geëvenaard. Tijdens de zwemwedstrijden om hot Amerikaansche overdekte kampioenschap verrichtte de bekende Amerikaansche vrije- slagzw emmer Peter Fick een schitterende prestatie, door het wereldrecord over 100 yards vrije slag, dat de beroemde Johnny Weissmüller op 5 April 1927 te Ami Arbor met een tijd van 51 sec. heeft gevestigd, te evenaren. HOCKEY Hockeyclub „Zuidwijck". Morgenmiddag te 2.30 uur wordt ge speeld: „Leiden"„Zuidwijck" Dames (Vrien/dsch.). ATHLETIEK JAARVERGADERING „HOLLAND". Dinsdag vond in Biesiot's Lunchroom aan de Steenstraat de bovengenoemde vergade ring plaats, welke onder leiding stond van den heer G. van der Linden, vice-voorzitter der vereeniging. Uit het verslag van den secretaris, den heer A. J. van Bakel, stippen wij aan, dat de athletiekvriendenkring „Holland" in het afgeloopen vereenigingsjaar heeft deelge nomen aan 18 wedstrijden, terwijl het mee- rendeel der leden is gepromoveerd naar de A of B klasse. Het verslag van den pen ningmeester, den heer J. G. Gussenhoven,, bracht geen bizonderheden en de begroo ting voor het nieuwe vereenigingsjaar werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld. De Pers- en Propaganda-Commissie bracht bij monde van haar secretaris, den heer A. J. Visser, verslag uit van de door haar gedane werkzaamheden. Het punt vaststelling embleem bracht vele ontwerpen ter tafel. Ten slotte werd met een bestuursvoorstel om als embleem enkel een eenvoudige H te voeren accoord gegaan. Bij de bestuursverkiezing deelde de voor zitter de vergadering mede, dat het hui dige bestuur voorstelde om in de vacature van een voorzitter voorloöpig niet te voor zien en te volstaan metde verkiezing van een viertal leden. Dit voorstel werd aange nomen.. Na de stemming bleek het huidige bestuur in zijn geheel te zijn herkozen, zoo dat dit wederom bestaat uit de heeren G. van der Linden, A. J. van Bakel, J. G. Gus senhoven en A. J. Visser. De heer van der Linden nam de functie van waarnemend voorzitter op zich, terwijl de andere func ties nader verdeeld zullen woden. Als trainingsterrein werd voor dit sei zoen gehuurd het N.B.L.O.-terrein aan de Zoeterwoudsche SingeL Daar dit terrein echter alleen Dinsdags- en Donderdags ter beschikking staat van de vereeniging, zal voor de Woensdagen en Zondagochtenden nog een andere gelegenheid worden ge zocht. Eveneens werden hog de as. Nationale wedstrijden, welke door „Holland" hier ter stede dit seizoen zullen worden georgani seerd, besproken^ Het bleek, dat deze niet gehouden zullen worden op de eerst aan gevraagde datum 7 Juni as., maar pas na de athlietiekwedstrijden van de Olympiade op 16 Augustus. Oorzaak hiervan is het feit, dat op 7 Juni in Amsterdam tevens de Olympische dag wordt georganiseerd en dat er op 9 Juni in Londen internationale da meswedstrijden zijn. Tevens schijnt het de Nederlandsche Olympische athletiekploeg verboden te zijn om voor de Olympiade op grasbaanwedstrijden te starten. In de vacature van een lid der P. en P.C. werd gekozen het juniorlid, J. Ververs. Nadat in de rondvraag nog het houden van onderlinge wedstrijden werd aanbe volen en tevens de instelling van een ga rantiefonds voor de door „Holland" te orga- niseeren Nationale wedstrijden werd be pleit sloot de waarnemend voorzitter om pl.m. 11 uur deze geanimeerde vergadering. A.V. „HOLLAND". Clubrecordverbe tering. Op de in Rotterdam gehouden interaca demiale wedstrijden verbeterde het Hol land-lid O. J. G. Kronig op uitstekende wijze het clubrecord 100 M. door hiervan 11.2 sec. te maken en het kogelstooten met een stoot van 12.33 M. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het raakt nu werkelijk op een einde met de aanvoer van win terpro ducten. Het is ook daarom dat thans in- plaats van driemaal, slechts tweemaal per week veiling is. Het wachten is dus nu op de jonge groente van den kouden grond die na het mooie weer met de malsche re genbuien niet lang meer op zich zal laten wachten. De beperkte aanvoer van wasch- peen gaat tegen vrij hooge prijzen weg varieerend van 12.30 tot 16.50 per 100 K.G. Uien zijn weer iets in prijs gezakt. Deze gaan voor ƒ2.80 tot 3.40 per 100 K.G. Selderieknollen komen ook al niet meer in beste kwaliteit. Wat wordt aange boden gaat voor 2 tot 3.30 per 100. Kool soorten zullen wel duur blijven tot het laatste partijtje is aangeboden. Wat goed is in gele en roode kool brengt van 12 tot ƒ25 per 100 op. Begrafenisvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Begrafenisvereeniging „St. Barbara" haar jaarvergadering in het pa rochiehuis. Pastoor Buys opende de verga dering met gebed en eenige welkomstwoor den, waarna volgden notulen en jaarver slag door den secretaris. Beiden konden de instemming der vergadering verwerven. De penningmeester de heer P. J. Alkemade deed financieel verslag dat gunstig luidde. Er was een kassaldo van 87.28. De hee ren P. H. van Paridon en F. v. d. Valk fun geerden als controle-commissie en bevon den boeken en bescheiden in uitstekende orde. De penningmeester mocht de dank der vergadering inoogsten. De contributie werd vastgesteld op hetzelfde bedrag als in 1935. Periodiek aftredende bestuursle den waren de heeren P. J. Alkemade en W. Caspers. De heer P. J. Alkemade wenschte wegens hooge leeftijd niet meer in aan merking te komen. De heer W. Caspers werd met bijna algemeene stemmen her kozen. In plaats van den heer P. Alkemade werd gekozen de heer M. J. Alkemade. De voorzitter bracht woorden van dank aan den afgetreden penningmeester, de heer P. Alkemade die gedurende 16 jaar op de meest nauwgezette wijze deze func tie heeft waargenomen. De vereeniging is daarvoor de heer Alkemade grooten dank verschuldigd. Zijneerw. spreekt de hoop en de verwachting uit dat de zoon de voet sporen van den vader zal volgen. (Ap plaus). Bij de rondvraag brengt de heer Schrama namens de R.-K. vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel dank aan het bestuur van „St. Barbara" voor de promp- ten eervolle wijze waarop dit bestuur de laatste eer heeft helpen bewijzen aan het overleden lid van St. Raphaël, wijlen de heer H. v. d. Eshof. Spr. vraagt tevens aan de politie ook den dank van „St. Ra phaël" te willen overbrengen voor de goe de regeling van het verkeer. Nadat nog en kele vragen gesteld en beantwoord waren brengt de heer R. Alkemade dank aan het bestuur voor de prettige en goede samen werking gedurende den tijd dat hij het penningmeesterschap vervulde. Hierna slui ting met gebed. LISSE. Volksbond. Onze afdeeling van den Ned. R.-K. Volksbond hield gisteravond een vergadering onder voorzitterschap van den heer J. P. de Koning. Aan de orde was de behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de e.v. vergadering van den Centra- len Raad. Allereerst deelde de voorzitter mede, en wel naar aanleiding van een vraag in de vorige vergadering inzake het geven van amusementsfilms in den Vastentijd, dat het bestuur unaniem heeft besloten geen amusementsfilms in dien tijd toe te staan en wel naar aanleiding van de sta tuten, welke zeggen dat de Bond ten doel heeft de godsdienstig-zedelijke verheffing har er leden; wel zijn dus toegestaan reli- gieuse of wetenschappelijke films. Voorts de andere vraag om bij bruiloften te ver zoeken sterken drank te mogen schenken. Het bestuur had hieromtrent advies inge wonnen bij den rechtskundigen adviseur, mr. Maarseveen, waaruit het concludeerde, dat aan dat verzoek niet kan worden vol daan. Vervolgens werd begonnen met de behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de Centrale Raadsvergadering van 11 Mei a.s. Na voorlezing en ampele bespre king werd de houding der afdeeling Lisse vastgesteld. Tot afgevaardigden werden vervolgens benoemd de heeren J. de Jong (bestuurslid) en Jer. Koelewijn (lid) en als plaatsvervanges resp. P. Verdoorn en H. van Leeuwen. Na rondvraag volgde sluiting. Geboren: Roelof z. v. D. Kruithof en A. Tibben. Frida d. van W. J. E. Tis- sing en M. W. C. Thljssen. Teun is Da niël z. van E. Luijk en C. Kranenburg. Lambertus Willibrordus Jeroen z: van L. B. Jonkman en C. C. de Brabander. Leonardus Petrus Maria z: van W. L. On derwater en C. C. M. Langeveld. Jo hanna Geertruida Cornelia d. van C. van der Meer en C. Hoogkamer. Petrus Theodorus z. van A. J. Wassenaar. Ma- rinus z: van J. Mastenbroek en K. van Heusden. Ondertrouwd: Jacob Willem Kort- hagen, 46 jaar en Elisabeth van Til 29 j. Overleden: Franciscus xan Alkmaar 83 jaar, echtgen. van J. Jelierse. Cor nelia Blokhuis 83 j. wed. van G. van Pa rijs. Adrianus Dirk van 't Wout 29 j. Jacobus Reeuwijk 67 j. echtg. van C. v. d. Poel. Petronella. van den Aardweg 79 j. wed. van G-. Schreurs. Gevestigd: J. M. Slijkerman uit Haarlem. M. J. Elfering uit 's-Graven- hage. J. van der Weerd uit Haarlem mermeer. J. C. van Kesteren uit Hille- gom. G. van der Wal uit Haarlemmer meer. C. Tulen uit Hillegom. C. G. v. d. Voort uit Voorhout. A. M. Persson uit Zweden. Vertrokken: H. E. Schmidt naar Haarlem. A. van Opzeeland naar Haar lem. M. C. van Opzeeland naar Hille gom. A. van Loon naar Haarlemmer meer. C. J. Beijk naar Haarlem. M. E. Staats naar Doesburg. A. J. Verha gen en echtg. naar Alphen aan den Rijn. A. van Es, naar Haarlemmermeer. Hilversum L 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon en KRO-orkest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de HIRO. 5.00 De KRO-boys. 5.30 Esperanto-nieuws en KRO-Meio- disten. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht en gram.pl. 7.15 Katholieke Radio Volksuniversiteit. 7.35 Lichtbakens door Henri de Gree- ve Pr. 8.00 Berichten, actueele aetherflitsen en gramofoon. 8.30 HET KRO-orkest. 9.15 Reisprogramma's in Roomsch Ver band. 9.30 Solistenconcert door het KRO-orkest, m. m. v. José Candel, sopraan. 10.00 Het Passieverhaal van Cyriel Ver- schaeve en gram.pl. 10.30 Berichten en gram.pL Hilversum II, 301 M. V ARArUitzending. 8.00 Gram.pL 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en gram.pL 12.001.45 VARA-Orkest en gram.pL (2.00 Lezing). 2.50 Gram.pl. 3.10 Schaakpraatje. 3.30 R'damsch Philh. Orkest, en zang (4.30 Filmpraatje). 5.40 Lezing. 6.00 VRO. 7.00 Opera-uitzending, m. m. v. ■solisten, koor en orkest. (7.15 Film en Theater). 8.05 Berichten. Vervolg opera-uitzending. 8.45 Berichten, gram.pL 9.00 VARA-Orkest. 9.45 Causerie. 10.00 Nieuwsber. VARA-Orkest. 11.00—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. I.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Falkman en zijn Apachen-Band. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Weekend-programma. 8.05 BBC-Theater-orkest. 8.50 Variété-programma. 10.20 Koorconcert en solisten. 10.50 BBC-Orkest en sopraan. 12.0012.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. II.20 Nat. Orkest. 4.20 Pascal-orkest. 8.35 Opera-uitzending. 11.5512.35 Krettly-orkest. OEGSTGEEST. Hanze. In „St. Willibrord" hield de Hanze een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy. Notulen werden door secretaris de Bruin voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een adres van de vereeniging van Han delaren in Groningen, ageerend tegen geza menlijke inkoop van de meest uiteenloopen de artikelen door sommige landbouworga nisaties. Besloten wordt adhaesie te betui gen aan een dienaangaand voorstel gedaan aan de Centrale Raad door de afd. Leiden. Bij de rondvraag vestigt de heer Koel man de aandacht er op, dat voor de levering van tuingereedschappen aam de gemeente ook opgaaf is gevraagd aan groothandelaars te Leiden, waarvan de firmanten hier wo nen. Spreker wees er op, dat het niet mo gelijk is daartegen te ooncurreeren. Er zal dienaangaande aan den Raad worden gere- questreerd. Hierna sluiting. Gevestigd: J. M. Zandbergen van Valkenburg. B. G. J. Sanders van Am sterdam. N. J. Anker, van Voorschoten. E. Nahalke geb. Deme van Leiden. Wed. A. Eikelenboom geb. Constandse, van Katwijk. N. Koning geb. Slegtkamp, van Sassenheim. Jac. van Leeuwen, van Leiden. J. H. Notting, van Coevorden. Vertrokken: A. van der Meer, naar Leiden. J. andbergen, naar Valken burg (Z.-H.). P. SoL naar Bergam bacht. G. M. van Exter, naar Leiden. P. v. d. Bosch, naar Leiden. A. van Keulen, 456 M. 11.20 Concert. 12.35 Vroolijk programma. 6.20 Zang en orgel. 7.30 Dansmuziek. 10.2011.20 Vroolij-k programma. BrusteL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.35 Zigeunermuziek. I.30 Klein-orkest. 2.20 Radiotooneel. 3.20 Symphonieconcert. 5.20 Gram.pl. 6.20 Klein-orkest. 7.35 Gram.pL 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. II.20—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Klein-orkest. I.30 Zigeunermuziek. 2.20 Gram.pL 3.05 Radio-tooneel 4.35 Kamermuziek. 5.35 Omroeporkest. 6.35 dito. 7.20 Zang. 8.20 Vocaal concert. 8.50 Reportage. 9.20 Vocaal concert. 9.50 HoorspeL 10.30 Cabaret. II.35—12.20 Dansmuziek. DeutschJandsender, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Kamermuziek. 10.2012.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrljl te Leiden. Derde programma 8.00 Brussel VI. 9.20 Keulen. 12.20 Brussel VI. 14.20 Br.-rei Fr. 15.05 Parijs Radio. 15.20 Keulen. 17.20 Brussel VL 19.20 Keulen. 20.35 Parijs R. Vierde programma 8.05 Parijs R. 8.50 Diversen. 10.35 London R. 11.50 Droitwich. 15.10 London Reg. 15.50 Drc. -»n. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 20.05 Droitwich, 21.50 London Reg. 22.20 Droitwich. .50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). der Meer, na.r Leeuwarden. C. A. Kor- tekaas, naar Voorhout. P. v. d. Heijden, naar Sassenheim. H. M. Th. Peters naar Roosendaal. C. C. M. Molenkamp, naar Noordwijk. J. L. van der Linden naar Leiden. C. A. Kamerlingh Onnes geb. Tutein Nolthenius naar Den Haag. J. Wilod Versprille, naar Nijmegen. E. W. Sluiman, naar Lunteren. J. P. Menger en gez., naar Ede (Lunteren). E. M. Bril, naar Leiden. L. J. W. van der Laan, naar Aalsmeer. Geboren: Maria Catharina Adriana d. van W. Hoebert en M. W. v. d. Beek. Hendnka Maria d. van J. C. Zandvliet en J. G. Hogervorst. Wilhelmus Jozef z. v. S. N. van der Salm en C. M. van Leeuwen. Neeltje d. van J. P. Breedijk en N. Koudijs Johannes Marinus z. van W. Jonk en C. M. Huisman. VOORHOUT. Veiling Kleinveever. D. V. V. Gister avond hield D. V. V. haar gewone weke- lijksche veiling in café Boerhaave. De aan voer en belangstelling was zeer goed, er werden goede prijzen besteed, vooral voor jonge dieren. Aangevoerd werden 55 ko nijnen, die opbrachten van 25 cent tot 1.25 per stuk; 12 kippen van 3075 cent per stuk. 7 duiven van 2535 ct. per stuk. Verder nog 40 nummers diverven, die ook allen verkocht werden. Volgende week Donderdag weer veiling om 8 uur. DE GEBROEDERS „GOCHEM 247. Ha, eindelijk voelde hij het plankje opzij schuiven, nadat hij precies gedaan had wat hij van den kapitein had afgekeken. Vlug pakte hij de zes leeren zakjes en stak de papieren rol in zijn mouw. Het plankje schoof hij weer op de plaat en nauwelijks was dit gedaan of hij hoorde zware voetstappen en gepraat bij de deur. 248. Hij stond als aan den grond genageld. Wat nu? Als ze hem hier met zijn buit vonden, werd hij beslist over boord gegooid. Bliksemsnel schoot hij achter een zwaar gor dijn dat achter den wand hing. Hij was geen seconde te vroeg want direct daarop kwamen er een paar mannen bin nen en werd er licht gemaakt.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10