MAANDAG 30 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Dioc. Haarl. Athletiekkring. Jaarvergadering te Leiden. In hotel café-rest. „Rijnland" hield de D.H.A.K. gisteren haar jaarvergadering. Aanwezig waren een groot aantal afge vaardigden van de aangesloten vereeni gingen, de voorz. en geestelijk adviseur, rector Doeswijk, rector v. d. Lugt, kape- laon Schrama en het eerelid W. de Zwa ger. Te één uur opende de voorz. de ver gadering met den Christel, groet en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder het eerlid den heer W. de Zwager. De eerw. spr. deelde mede, dat dit de laatste vergadering is, die hij als voorzitter zou leiden. Drukke werkzaam heden en andere omstandigheden noopten hem den voorzittershamer neer te leggen. De heer N. de Zwager bracht rector Doeswijk dank voor al hetgeen hij gedaan heeft voor de katholieke zaak, waarmee de vergadering onder applaus instemming geeft. De notulen worden daarna onveranderd goedgekeurd, terwijl in ingekomen stuk ken aan de vergadering worden voorge lezen. De jaarverslagen Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan het negende jaarverslag van den secretaris ontleenen we, dat dit sei zoen de voorbereiding moest worden voor lustrumjaar 1936. Het begon goed, maar het eindresultaat is verre van optimis tisch. De katholieke sportbeweging gaat n.L een zwaren tijd tegemoet. De vereeni- gingen strijden om te blijven bestaan. De financieele moeilijkheden stapelen zich op, leden en donateurs kunnen niet meer betalen en uitgaven worden niet minder. Alleen de zuivere athleten blijven op de ledenlijst over en deze geeft een schrik bar enden terugang te zien. Bedroeg het aantal leden in het oprichtingsjaar 10 ver- een igingen met 167 seniores en 93 juniores, deze aantallen liepen behalve voor de juniores geleidelijk op tot 27 vereeni- gingen in 1933 met 334 seniores en 24 ju niores, terwijl deze cijfers over het afge- loopen jaar resp. bedroegen 26, 143 en 65, totaal 208 leden, hetgeen minder is dan in de eerste twee jaren van het Kringbesta an, terwijl het nieuwe seizoen weer begon met het verlies van vijf vereenigingen. De secretaris klaagt in zijn verslag ver der over de nog steeds geringe medewer king van de katholieke pers, vooral ten aanzien van het publiceeren van foto's. Daarom spoort de secretaris de vereeni gingen aan toch vooral de kath. pers goed op de hoogte te houden. (Medewerking willen wij gaarne geven, maar dan vragen we ook wederkeerig medewerking. Voor deze vergadering o.a. werd ons geen uit- noodiging gezonden. Hadden we niet toe vallig achteraf gehoord, dat deze ver gadering gehouden werd, we zouden geen verslag hebben kunnen geven. Sportred.). Het lustrumfonds is momenteel zeventig gulden groot en zooals met de rest gaat dit fonds een lijdensweg. De toekomst is een groot vraagteeken. De wandelsport zal wel geen groote moei lijkheden opleveren, hoewel het aantal principieele wandelaars nog gering is. Voor de athleten staat heel wat te gebeuren, vooral in verband met Weenen en den na- tionalen kamp. Deze laatste wordt geor ganiseerd door Jong Leven te Amsterdam. Op 12 Juni zullen de katholieke gymnas ten en athleten elkaar treffen in Weenen. Voor de uitzending van zes athleten en zes turners door Nederland zullen duizend gulden noodig zijn. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf aan inkomsten en uit gaven een bedrag aan van 324.92, de be grooting wees een bedrag aan van ƒ232.50. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden na ampele opmerking goedgekeurd, met woorden van dank aan den samenstellen, den heer L. de Vreede Het jaarverslag van den secretaris der Tech. Commissie is in mineur gesteld, zelfs ondanks de D.H.A.K. in een duelmeet met den D.U.A.C. zegevierde en bij de natio nale kamjpioenschappen op negen van de veertien tiels beslag wist te leggen. Ten aanzien van de verrichtingen van andere diocesane instanties moge een minder ob jectieve beschouwing nog reden tot juichen geven, in vergelijking tot de resultaten van 1931'32 is het afgeloopen seizoen slecht te noemen, vooral in de verband met den teruggang van het ledental. Na de verschillende technische resulta ten te hebben gememoreerd, wordt het juniorenvraagstuk door den secretaris be handeld. Groote teleurstelling werd on dervonden bij de propageerhvg van de ath- letiek bij de schoolvrije jeugd onder de zeventien jaar. Het was moeilijk voor de interparochieele vereenigingen om vat te krijgen op de in parochieel verband georga niseerde jeugdige personen, omdat deze zoodanig in het K.J.C.-werk geinteresseerd waren, dat weinig of geen tijd voor inten sieve sportbeoefening overbleef. De toe komst van den D.H.A.K. zal worden be slist met de al of niet gunstige oplossing van het juniorenvraagstuk. Het jaarverslag van de afdeeling wandel sport merkt o.m. op, dat het afgeloopen jaar de eerste speciale wandelsportvereeni- gingen heeft opgeleverd, n.l. D.D.V. (Am sterdam), Spartaan (Delft) en de K.J.M.V. Beide jaarverslagen werden na een klei ne opmerking goedgekeurd. Ook het verslag van de recordcommissie werd na eenige opmerkingen, als volgende hamerpunt, zonder ingrijpende verande ring aanvaard. Deze lijst ziet er als volgt uit (resp. oud en nieuw record): 100 M. H. de Lange J. L. 11.4 sec., H. de Lange J. L. 11 sec. 200 M. B. Blaisse V.I.C. 23.6 sec., idem. 400 M. B. Blaisse V.I.C. 54.14 sec., J. Oosterveer Holl 53.06 sec. 800 M. B. Hoven J.L. 2 m. 6 sec., J. Oos terveer Holl. 2 mïn. 4,2 sec. 1000 M. T. Vriesekoop Wilsk 2 m. 47 sec., idem. 1500 M. W. Vessies D.E.M. 4 min. 21.5 s. L. v. d. Klugt Bat. 4 m. 20,5 sec. 3000 M. W Vessies DE.M. 9 min. 39.8 sec B. Loogman Wilsk 9 m. 30 sec. 5000 M. W. Vessies D.E.M. 16 min. 33.6 sec. J. Zeegers V.I.C. 16 m. 25.4 sec. 10.000 M. P. v. Dam Bataven 37 min. 8,8 sec., J. Zeegers 36 m. 2.4 sec. 4 x 100 M. Jong Leven 46,8 sec., Jong Leven 46,2 sec. 4 x 400, Holland 3 min. 57.4 sec., Holland 3 m. 40,8 sec. 3 x 1000 M. A.C.E. 8 min. 55,8 sec., Hol land 8 m. 44.1 sec. 10 x 100 M. Holland 1 m. 58 sec. 8421, Jong Leven 3 min. 46 s., Hol land 3 m. 39 sec. 4321, Jong Leven, 2 min. 11.4 sec., Holland 2 m. 11 sec. 8422, Holland 3 m. 51 sec. Verspringen m.a. H. de Lange J.L. 6.60, m., J. Mathot, Holland 6.735 m. Verspringen z.a. J. Ronde Holland 2.88 Yt M., L. Middendorp Holl. 3.00 M. Hoogspringen, m.a. H. Geeld. Holland 1.684 M., idem Hoogspringen z.a. J. v. Warmendam U. D.I. 1.36 M. Fr. Bakker, Holland 1.305 M. Polsstokhoog, W. Kaptein, D.E.M., 3.53 M. idem. Polsstokver B. Ronde, Holland 8.36 M., idem. Speerwerpen, P. Rippe V.I.C. 45.53 M., M. Lammerts V.I.C. 45.87 M. Discuswerpen, G Westgeest, 36.84 M., idem. Kogelstooten, Ch. Duin D.E.M. 11.94)4 M., Ch. Duin D.E.M. 12.215 M. Hink Stapsprong B A. Ronde Holland 13 M. 40 K cM. De kascommissie had de boeken en be scheiden in volmaakte orde bevonden, zoo dat de penningmeester werd gedechar geerd. Voorste! bestuurswijziging Voor de behandeling van de ingekomen voorstellen kwam allereerst een bestuurs voorstel ter tafel, waarin werd voorge steld- a. het bestuur te doen bestaan uit drie personen; de voorzitter wordt als zoodanig gekozen, de andere functies wor den verdeeld. De bende technische com missies worden opgeheven; het bestuur vervult alle functies, een en ander in ver band met de geboden bezuiniging. Uit de vergadering gingen stemmen op om het bestuur uit vijf personen te laten bestaan, daar het voor drie personen veel te zwaar is. De secretaris verdedigde het bestuursvoorstel, waarna een tusschen- voorstel uit de vergadering naar voren werd gebracht om in de kosten tegemoet te komen door ƒ2.50 per vereeniging per jaar bij te dragen, welk voorstel hier en daar tegenstand ondervond. Het bestuursvoorstel werd daarna aan genomen met alg. stemmen. Als voorzitter werd daarna gekozen de heer N. de Zwager, die zijn nieuwe func tie dadelijk aanvaardde, na het uitspreken van een hartelijk woord van dank voor 't in hem gestelde vertrouwen. De andere bestuursfuncties zullen in de toekomst vervuld worden door de heer en L. de Vreede en H. Sende. Diverse besluiten. o De begrooting werd met algemeene stemmen aangenomen. De nationale kampioenschappen worden 26 Juli op de Sintelbaan te Amsterdam ge houden. Als plaats voor de volgende jaarverga dering werd Delft aangewezen. Ingekomen voorstellen Het bestuur stelde voor: a. Een C-klasse in te stellen, waaraan alle katholieke sporters, aangesloten bij een katholieke organisatie, kunnen deel nemen. Het eerste jaar zal gelden als proef. b. De persoonlijke contributie van de wandelsport zal komen te vervallen en de persoonlijke bijdrage van 2)4 cent per deelnemers te brengen op 5 cent. c. Alleen R.K. wandelaars, georganiseerd in een erkende katholieke organisatie, kun nen aan de door den D.H.A.K. goedgekeur de marchen deelnemen. Een tusschen-voorstel-Jong Leven en Holland om 5 cent per persoon per wed strijd meer te eischen dan het bestuur heeft vastgesteld, dus boven het inschrijf geld, dat de vereeniging vaststelt, werd aangenomen. De voorstellen sub b. en c. werden daar na in stemming gebracht en beide aange nomen. De vereeniging Teijlingen stelde voor, dat de D.H.A.K. toestemming verleene om R.K. dames te laten uitkomen op mar- schen, teglijkertijd te laten starten en de zelfde route te mogen laten loopen als de heeren. Het bestuur merkte hierbij op, dat dit voorstel buiten de bevoegdheid van den D.H.A.K. gaat en slechts als verzoek kan worden behandeld, terwijl de jaarvergade ring alleen kan besluiten om wijziging in de bepalingen aan te vragen. Het voorstel-Teijlingen werd aangeno men en door het bestuur in studie geno men. The Walking Boys stelde voor: a. dat toestemming wordt gegeven voor het hou den van trainingstochten op Zondag na 10 uur; b. dat toestemming worde gege ven voor het deelnemen aan de „Vierdaag- sche" voor R.K. wandelaars en wandel clubs; c. dat de start van officieele mar- schen op Zondag één uur vervroegd worde Het bestuur gaf ten aanzien van deze voorstellen eveneens te kennen, dat zij slechts als verzoek kunnen behandeld worden. Dat sub c werd ingetrokken, terwijl a en b voor kennisgeving werden aangenomen. Tenslotte was er nog een voorstel van D.D.V.a. telefoon voor den secretaris van den D.H.A.K.; b. medeloopen van militaire groepen, politie, burgerwacht aan de mar- schen; c. wijziging sporthalfuur voor den K.R.O. Ten aanzien van het eerste vroeg het bestuur hoe de kosten moeten betaald wor den, ten aanzien van het laatste voorstel, dat zulks aan den K.R.O. kan verzocht worden. Het voorstel sub a verviel. Voor dat sub b is toestemming van het bestuur noodig, hetwelk dit voorstel verder zal onderzoe ken en uitwerken, terwijl men voor sub c af zal moeten wachten hoe de KRO. het verzoek zal opnemen, eventueel inwilligen De rondvraag leverde nog eenige geani meerde besprekingen op, waarbij alle vragenstellers tevreden werden gesteld. De voorzitter sloot daarna deze jaarver gadering met eenige opwekkende woor den, waarin hij er op wees, dat alleen hard werken den D.H.A.K. omhoog kan brengen. WIELRENNEN VIERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. De Zaterdagmiddag en avond. De Zaterdagmiddag had op de Amster- damsche Zesdaagsche een kalm verloop. Er werd weinig strijd geleverd. Om vijf uur hadden Jan van KempenPellenaars en SchönHürtgen resp. met 14 en 13 Dunten de leiding. Op een ronde volgde het koppel AertsBuysse, op twee ron den de koppels Ignat—Diot, Zims—Küster en SlaatsCharlier, op vijf ronden Pijnen burgPiet van Kempen, BillietDeneef en Gebr. Vroomen en op zes ronden Wals Rausch. Ook het begin van den avond was zeer rustig. Omstreeks tien uur begonnen ech ter verschillende jachten en SlaatsChar lier was het eerste koppel, dat een ronde nam. Het publiek genoot van de duels tus- schen PijnenburgPiet van Kempen en WalsRausch. Ondanks het groote voetbalevenement dat in het Olympische Stadion plaats vond, waren Zondagmiddag toch nog ve len naar het R.A.I.-gebouw getrokken om aldaar getuige te zijn van den Zesdaag sche. Zij hebben er geen spijt van behoe ven te hebben. Zooals altijd was het aan vankelijk zeer rustig en draaiden de ren ners rustig hun rondjes over de piste. Even voordat het klassement van half drie een aanvang zou nemen gaven Bos- land en Loskamp het sein voor een jacht. Zij gingen er tusschen uit en hadden spoe dig een ronde genomen. Hierbij bleef het niet en Pijnenburg, Wals, Rausch, van Kempen, Aerts, Buysse volgden weldra hun voorbeeld en het geheele veld kwam in beroering. Het werd nu een ge jaag van jewelste en er was dan ook spoedig geen overzicht meer te krijgen, er werden heel wat ronden genomen en verloren. De sprints voor het klassement van half drie werden voorloopig maar uitgesteld. Als deze jacht ongeveer een half uur aan den gang is blijkt het dat J. v. Kempen en Pellenaars aan den kop gekomen zijn en alleen aan de leiding staan. Op 1 ronde volgen dan SchönHürtgen, SlaatsChar lier en AertsBuysse, terwijl ZimsKüs ter op twee ronden gekomen zijn. De jacht blijft nog steeds aanhouden en nog steeds wacht men op de klassement-sprints. Intusschen krijgen we den eersten uit valler. Korridon moet op dokter's advies wegens een voetblessure den strijd staken. Het werd een prachtigen strijd en vooral Aerts en Buysse zetten er alles op om weer aan den kop te komen. Ook Pijnen burg en Piet van Kempen roerden zich duchtig. De gebr. Vroomen reden ook bij zonder goed en lieten menigmaal een keu rig staaltje van rijden zien. Intusschen wa ren Wals en Rausch er in geslaagd enkele rondjes te nemen. Het was dus wel een strijd die de noodige veranderingen in het veld bracht. De sprints laten nog steeds op zich wachten. Ook Billiet en Deneef hebben zich geroerd en eenige ronden van hun achterstand teruggenomen. De Belgen willen zeker laten zien dat zij op wieier- gebied er zijn mogen en het beter kunnen dan hun voetbalbroeders. Wie verwacht zou hebben, dat de be langstelling voor de vierde Zesdaagsche Zondagavond na afloop van den voetbal wedstrijd Nederland—België, die zoovele landgenooten uit alle deelen van het land en zoovele Belgen allen van nature geestdriftige aanhangers van de wieler sport naar Amsterdam had gebracht, wat grooter zou zijn, kwam bedrogen uit. Toen om 10 uur de klassementssprints be gonnen, waren de tribunes zoo mogelijk nog slechter bezet dan des middags tijdens den voetbalwedstrijd. De groote gapingen op de tribunes ble ken ook de stemming van de renners te beïnvloeden, want ook na de opheffing van de neutralisatie bleef het ternpo uiterst langzaam en hoewel dat tegen 9 uur eenigszins versneld werd, kwam het voor de sprints van 10 uur niet tot eenigen strijd. Tijdens de tweede sprint zag het kop pel BillietDeneef kans, een ronde uit te loopen. Aanvankelijk lijkt het, dat het bij deze individueele poging zal blijven, maar voordat de klassementssprints ten einde zijn wordt hun voorbeeld door verschil lende andere koppels gevolgd. Wals Rausch en Van der HeydenSchotman nemen eveneens een ronde, weldra ge volgd door Pellenaars—Jan van Kempen. Het jagen blijft nu aan den gang. Er is weer leven in de brouwerij en er worden heel wat ronden genomen, waarbij vooral de koppels PijnenburgPiet van Kempen en Wals—Rausch zich onderscheiden. Uiteraard bestaat de grootste belangstel ling voor de duels, die zich daarbij van tijd tot tijd tusschen Wals en Pijnenburg af spelen. Dit zijn de eenige momenten, die de lauwe stemming van het nog steeds niet talrijke publiek weten te overwinnen en zoowel de Hagenaar als de Brabander worden luide aangemoedigd. Toch krijgt men niet den indruk, dat deze tweestrijd een van beide koppels rondenvoordeel op brengt, zoodat integendeel het gevaar be staat, dat de beide rivalen elkaar slechts afmatten in het voordeel van de andere koppels. Door deze duels wordt af en toe de aan dacht afgeleid van de andere koppels, die echter eveneens tal van ronden nemen, zoodat het veld, als tegen 11 uur de rust weer eenigszins terugkeert, sedert de neu tralisatie groote veranderingen heeft on dergaan. Tusschen 10 en 11 uur, terwijl de groote jachten aan den gang waren, zijn 48 K.M. afgelegd, maar nu schijnt men dan ook schoon genoeg van het hooge tempo te hebben. In totaal zijn na 48 uur rijden af gelegd 1143,897 K.M. Bij het bekend maken van den stand om half twa?1! blijken het Belgische en het Duitsche kopp-"' Den"°f en Schön- Hürtgen het mees" c-r-o- fiteerd te hebben en de leiding te hebben gei-regen. Een lange rustpooze volgde. Meer dan anderhalf uur ging het in een rustig gan getje rond de baan. Omstreeks dien tijd kwamen enkele spelers van het Neder- landsch elftal een kijkje nemen in het R.A.I.-gebouw: we zagen van Heel, Wels, Pauwe, Pienter en Anderiessen. Om ruim kwart over een werd een nieu we jacht ingezet, die ruim een half uur duurde. Aan het slot lagen vijf koppels aan den kop, nJ. AertsBuysse, Büliet Deneef, CharlierSlaats, WalsRausch en SchönHürtgen. Op 1 ronde volgden Jan van KempenPellenaars, op 2 ronden Pij nenburgPiet van Kempen en ZimsKüs ter. Op 3 ronden lagen toen de Franschen IgnatDiot met voorts de gebroeders Vroomen op 5 ronden, van der Heyden Schotman op 10 ronden, BoslandLoskamp op 15 ronden. Het was tien minuten rustig en de klok van 2 uur herinnerde er aan, dat het weer tijd werd voor de nachtsprints. De eerste sprint werd gewonnen door Jan van Kempen voor Deneef, Schotman, Küster. Tusschen de eerste en tweede sprint begon Pijnenburg te jagen en op nieuw ontstond een felle jacht, die tot ruim half drie duurde. Het Duitsche kop pel SchönHürtgen reed bijzonder goed, terwijl PijnenburgPiet van Kempen af zakten en tenslotte op 5 ronden achter stand kwamen te liggen. Na de sprints was het onmiddellijk „uit". In een sukkelgantje ging het door tot aan de neutralisatie. De stand Maandagmorgen half 6 bij de neutralisatie was: 1. SchönHürtgen 38 punten. Met 2 ronden pch'?: -2 Aerts Buysse 99 punten; 3. Billiet--Poneef 88 pnt.: 4. Jan van KempenPellenaars 56 pnt.; 5. CharlierSlaats 58 pnt.; 6. Zims Küster 54 pnt. Op 3 ronden achterstand: 7. IgnatDiot 60 pnt.; 8. WalsRausch 44 pnt. Op 5 ronden achterstand: 9. Pijnenburg- Piet van Kempen 168 pnt. Op 8 ronden achterstand: 10. Gebr. Vroo men 51 pnt. Op 14 ronden: 11. Van der Heyden Schotman 43 pnt Op 19 ronden: 12. BoslandLoskamp 63 pnt. Vaessen rijdt als reserve. SWIFT Gisteren was de laatste dag voor de competitie over de maand Maart. Doordat er verschillende renners in de A-klasse niet aanwezig waren, en door hun con tracten elders, toch kansloos waren, zat er al heel weinig spanning in. W. Severijnen, die Woensdag bij de wedstrijden te Half weg een leelijke tuimeling gemaakt had, was present en heeft zich schitterend ge weerd. R. van Aart, die reeds eenige koer sen gereden heeft in Oudenbosch en Roo- zendaal en daardoor voor deze competitie te weinig punten vergaard had, reed mee op een gewone fiets, zoodat hij bij voor baat al uitgeschakeld was. De eenigste rit die nog eenige spanning bracht was die tusschen Severijnen en C. Paats, welke in het voordeel van Severijnen beslist werd. De volledige uitslag was als volgt: 1. W. Severijnen 3 p., 2. C. Paats 4 p., 3. R. v. Aart 5 p., 4. C. Gras 6 p. Voor de A-klasse is de totaal uitslag over de maand Maart: 1. W. Severijnen 18 p., 2. C. Paats 7 p., 3. R. Veraart 7 p. Doordat C. Paats tweemaal de eerste plaats bezet heeft, werd hij tweede ge plaatst. De eerste prijs bestond uit een vevsnellings-apparaat, de tweede uit een tube, terwijl de derde prijs uit een rem bestond. De B-klasse was beter bezet. Had men verwacht, dat daar aardige sprintjes ten beste zouden worden gegeven, dan is dit anders uitgekomen. Wat die heeren voor sprinter verslijten, heeft er alleen maar de naam mee gemeen. Niet één, maar dan ook niet één begrijpt wat feitelijk een sprint is. Van meet af hard naar de finish is geen sprinten, 't Is wel het systeem-van Egmond, maar tactiek en fijne knepen, wij gedoelen wat hersenwerk, is er dan ver te zoeken. Dit is iets, wat de renners nog moeten afkijken van hun groote voorgan gers. Door dat al deze ritten in denzelfden geest werden verreden, was er absoluut geen spanning in. A. Maat wis al z?n ritten te winnen en kwam al zoo aan 8 punten. Jac. de Groot en W. Bakker eindigdeen met 10 p., B. Lo- dewijks 1 p. S. Stafleu 12 p., L. de Romijn 13 p., W. Meit 14 p., G. Groeneweg en J. Riethoven 16 p. De uitslag over de maand Maart is al dus: 1. A. Maat met 11 p., die hiermede de Verschoor-beker in de wacht sleepte. 2. Jac. de Groot eveneens met 11 p. Prijs een paar raceschoenen. 3. W. Bakker met 10 p. Prijs een fraaie verguld zilveren me daille. 4. W. Mens met 8 p., een medaille. Na afloop werden de prijzen door den voorz. met een toepasselijk woord in het clublokaal uitgereikt. De Swift-leden C. Verburg en P. v. d. Meer hebben zich als koppel schitterend geweerd op de Goudsche wielerbaan. Hoe wel het veld niet zoo buitengewoon sterk bezet was, zaten er toch koppels in, waar mede terdege rekening mee gehouden diende te worden. Den Cattel, Schöne- marek, Hofstede, Amsterdam zijn stuk voor stuk in een groote wedstrijd alles zins hun plaats waard. En dat zij daarin niet alleen konden meekomen, maar dik wijls den toon aangaven, bewijst, dat deze renners uit het goede hout gesneden zijn. Het eerste klassement werd gewonnen door A. v. Amsterdam, 2. werd E. de Jong, 3. P. v. di Meer. Het 2e klassement door C. Verburg, 2. Schönemarck, 3. Cattel. Het 3e klassement door Hofstede, 2. Schöne marck, 3. CatteL Het 3e klassement door Hofstede, 2. Schönemarck, 3. P. v. d. Mleer. In een fel tempo werden de laatste ron den afgelegd. Een tempo dat door genoemd koppel uitsekend kon bijgehouden worden, met als uitslag dat het koppel Cattel—Hof stede le werd, gevolgd op le ronde door C. Verburg—P. v. d. Meer, 3e werd Schö nemarck—Rietveld, 4e R. Riethoven— Schiiller, 5. Kempers alleen, doordat van Amsterdam had opgegeven. In een achtervolging over 4 K.M. gere den door A. v. d. Meer en J. Schüller, loopt v. d. Meer 140 meter in. Tijd 5 min. 51 s. Niet zoo'n buitengewoon snelle tijd dus. J. Riethoven, die Zaterdag zijn behaalde prijzen in ontvangst heeft genomen in Ant werpen, heeft zijn spullen ingepakt en komt zich weer bij de Leidsche inwoners voegen. Zooals men weet is het koppel RiethovenVerschoor voorloopig goed be zet met contracten, waaraan het opmerke lijk goede rijden van eerstgenoemde in Antwerpen zeker niet vreemd is. NIEUW-SWIFT Gistermorgen werd de derde competitie wedstrijd verreden. Allereerst startte de A-klasse voor een strijd over 54 K.M. Daar Riethoven en Schüller te Gouda reden, verschenen er 5 renners aan den start. Hiervan heeft vooral J. Benning een zeer strijdlustigen wedstrijd gereden en bracht door zijn herhaaldelijke demarages aardi- gen strijd naar voren. Met C. van Diemen is hij nog eenmaal 300 meter weg geweest, doch werd gezamenlijk door A en B-klas- sers weer bijgetrokken. Ook K. de Haas, die steeds serieus zijn training volhoudt, begint nu succes te boeken en wist in deze course te zegevierne. Een mooie be looning voor stug volhouden. Strijk en Bergman hebben evenals van Diemen hun aandeel in den wedstrijd gehad. De uit slag was hier: 1. K. de Haas 10 p., 2. J. Benning, 8 p., 3. Ab. Strijk 6 p., 4. J. Berg man 4 p., 5. C. van Diemen 2 p. In de B-klasse was het aanvangstempo zoo snel, dat de renners, alhoewel later gestart dan de A-klasse, deze wist in te loopen, waarna gezamenlijk werd verder gestreden. Vermeldenswaardig is het mee rijden van den oud-kampioen van Neder land W. Graaf mans, die na een viertal ja ren zijn fiets weer had te voorschijn ge haald en het geheele traject heeft uitgere den. Zijn demarrages op den heenweg be wezen, dat hij het rijden lang nog niet was verleerd. Wim van Rooyen kan aan vankelijk dit tempo niet volgen en raakte circa 1500 meter achter. Niet ontmoedigd zette hij door en wist na 33 K.M. bij te komen. W. Burgy heeft door herhaalde lijk weg te loopen, getracht te verhinde ren, dat van Rooyen weer zou inloopen, hetgeen mislukte. Ook Joop Bosman was van de partij en reed een mooie course, evenals J. Ribot, die er veel beter in komt. J. de Haas gaf onderweg zijn fiets aan zijn broer K. de Haas, die met pech had te kampen, terwijl P. Sinteur eveneens met pech had te kampen. Doordat teveel renners op den eindstreep afstormden kon geen zuivere eindsprint worden verreden. De einduitslag was: 1. W. Burgy 10 p., 2. J. Bosman 8 p., 3. W. van Rooyen 6 p., 4. J. Ribot 4 p., 5. J. Krimp 2 p., 6. W. Graaf- mans, terwijl Brosins en J. de Haas heb ben opgegeven. In de C-klasse ging den strijd over 28 K.M. Hier werd zeer snel gereden, n.l. 43 min. 2 sec. Reeds in het begin liep C. Ouwehand een hoog tempo en vooral aan hem is deze mooie tijd te danken. Steeds weer rukte hij het peleton uit elkaar en bij het keerpunt waren het alleen P. Ver berg en M. Segaar die nog bij hem waren. Op 100 meter volgde J. v. d. Leest, die nog een aanrijding had en zijn groote ach terstand nog mooi wist in te loopen. Ach ter hem hield Wim Rijsbergen moedig vol Segaar moest tenslotte ook lossen, terwijl P. Verberg van Ouwehand wist weg te loopen. Hij dacht al gewonnen te hebben en ging opzitten, toen Ouwehand met een laatste krachtsinspanning hem nog wist te slaan. Den strijd tusschen Huisman en Kapaan werd ditmaal in het voordeel van eerstge noemde beslist. Uitslag; 1. C. Ouwehand 10 p., 2. Verberg 8 p., 3. M. C. Segaar 6 p., 4. J. v. d. Leest 4 p., 5. W. Rijsbergen, 6. W Huisman, J. C. Kapaan. De stand der competitie is: A-klasse: 1. R. Riethoven 20 p., 2. K. de Haas 19 p., 3. J. Bergman en Ab. Strijk 18 p., 4. J. Benning 15 p., 5. J. Geertsma 10 p. 6. C. van Diemen en J. Schüller 8 p. A-klasse: 1. W. Burgy 22 p., 2. W. van Rooyen 20 p., 3. J. Bosman en J. Ribot 18 p., 4. J. Krimp en J. Sinteur 8 p. C-klasse: 1. C.a Ouwehand 30 p., 2. M. C. Segaar 20 p., 3. J. v. d. Leest 18 p., 4. W. Rijsbergen 14 p., 5 J. Hintzbergen 12 p., 6. C. Kapaan en P. Verberg 10 p., 7. P. Keyzer 6 p., 8. C. Boot 2 p. „De Rijnstreek" (Alphen). Wegens beëindiging van het home-trai ners-seizoen werd gisteren op den weg een trainingsrit gereden over een afstand van 30 K.M. AlphenWoerden. De hometrainer kampioenen lieten op zich wachten. Overi gens waren de renners, welke bij de home trainers-wedstrijden niet konden winnen, present. 1. G. v. Veen tijd 124; 2. Beyp tijd 1 418; 3. v. d. Sijs tijd 1648; 4. Pouw tijd 1825; 5. J. Pouw tijd 1933.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8