STADS NIEUWS MAANDAG 30 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 Hortulanus E. Th. Witte overleden In den ouderdom van 70 jaar is te zijnen huize in Wassenaar overleden, de heer E. Th. Witte, die gedurende 42 jaar als hortulanus verbonden was de Hortus Bo tanicus alhier en die op 1 December 1930 deze functie neerlegde. Als hortulanus van den Leidschen hor tus is hij in 1898 zijn vader, den heer H. Witte, opgevolgd, die vooral door het schrijven van tal van artikelen en werken de liefde voor den tuinbouw bij vele lief hebbers en vaklieden heeft opgewekt en bevorderd. Ook diens vader bekleedde reeds het ambt van hortulanus. Deze, de heer C. Witte was toch als zoodanig ver bonden aan den botanischen tuin die eer tijds zich langs de Witte de Withstraat te Rotterdam uitstrekte. In dien tijd verzorg de deze tevens de etiquetteering der ge wassen in de Rotterdamsche Diergaarde. De heer E. Th. Witte is ruim 42 jaar aan den academietuin alhier verbonden geweest. Na het behalen van het einddi ploma der H.B.§. alhier, werd hij volon tair bij zijn vader, waardoor hij een bui tengewoon goede gelegenheid kreeg onder diens leiding een grondig elementaire ken nis van en tuinbouw te vergaren. Daarna trok hij naar den botanischen tuin te Glasnevin bij Dublin, waar hij gedurende anderhalf jaar werkzaam bleef, totdat hij een aanstelling ontving in het eertijds wereldberoemde tuinbouwbedrijf der fir ma James Veitch en Sons, dat in de om geving van Londen was gevestigd en waar van vele bloemplanten voor het eerst in den handel zijn gekomen. Na aldaar een jaar vertoefd te hebben vertrok hij naar Duitschland, waar de „jonge" Witte zooals hij zelfs nu nog wel in tuinbouwkringen wordt genoemd in den Berggarten te Herrenhausen bij Hannover werd aangesteld. Deze tuin is uit de kweekerijen van de vroegere Ko ningin van Hannover voortgekomen. Van daar keerde hij naar hier terug, waar hij benoemd werd tot eersten knecht in den hortus. Tien jaar later, in 1898 volgde hij zijn vader als hortulanus op. Na 40 jaren aan den hortus verbonden te zijn geweest, erkende de regeering zijn ver diensten door hem tot ridder in de orde van Oranje Nassau te benoemen. Bovendien heeft de heer Witte zoowel de plaatselijke afdeeling der Kon. NederL Maatschappij voor tuinbouw en plantkun de, als die maatschappij zelve aan zich verplicht, doordat hij tijdens zijn hortula- nusleven in den tuinbouw, waarin hij een voorname plaats heeft ingenomen. Zoo was hij gedurende 26 jaren voorzitter van de afdeeling Leiden der genoemde maat schappij, op welker vergaderingen hij vrijwel nimmer heeft ontbroken. Slechts enkele jaren korter was hij adviSeerend lid van het hoofdbestuur en redacteur van het orgaan dier maatschappij. Voorts is hij reeds gedurende 45 jaren lid der vaste keuringscommissie, die op alle door die maatschappij georganiseerde keuringen en tentoonstellingen als jury optreedt. Tal van jaren was hij voorzitter der Ned. Dahlia- vereeniging voor school- en werktuinen al hier en van den oprichting der tuinbouw school voor meisjes Huis ter Zande te Rijswijk, haar voorzitter van den raad van bestuur. Vooral in zijn functie van redacteur van het Weekblad der Kon. Ned. maatschap pij voor tuinbouw en plantkunde heeft hij vele artikelen op het terrein van den tuin bouw gepubliceerd. Ook als schrijver van tuinbouwwerken heeft hij den arbeid van zijn vader voortgezet. Van zijn hand ver schenen boeken over kamerplanten, dah lia's, sierheesters, vaste planten en over het onderhoud van den tuin, welk laatste werk den titel draagt: Een geheel jaar in den tuin. Zijn bemoeiingen op het gebied van den tuinbouw in het buitenland omvatten de werkzaamheden als lid van de interna tionale tuinbouwers en als jurylid op ten toonstellingen te St. Petersburg, Londen, Berlijn en Gent. De Kon. Ned. maatschappij voor tuin bouw en plantkunde, die in zoo hooge mate van het inzicht en den arbeid van den heer Witte heeft mogen profiteeren, benoemde hem in 1929 tot haar eerelid. De afdeeling Leiden dier maatschappij erken de het vele waardoor de heer Witte als voorzitter haar aan zich verplicht heeft, door hem bij zijn aftreden als zoodanig tot haar eere-voorzitter te benoemen. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats vinden a.s. Donderdag half één aan de Groenesteeg alhier. AFSLUITBOOM VERNIELD. Hedenmiddag te ongeveer half twee is door een vrachtauto van de Gebr. K. te Hilversum een afsluitboom van den over weg aan den Haagweg alhier stukgereden. Toen de auto, welke de stad verliet, den overweg naderde, waar de afsluitboomen reeds 'n weinig in dalende richting. De overwegwachter liet den wagen echter passeeren, doch om het van buiten komend verkeer tegen te houden, liet hij den af sluitboom aan de zijde Rhijnzichtbrug te vroeg zakken, waardoor het op de vracht auto bevestigd ijzeren hekwerk achter het raster van den afsluitboom bleef haken, waardoor deze werd meegetrokken, af knapte en tegen de straat gesmakt werd. Gelukkig bevond zich juist niemand ter plaatse, zodat geen persoonlijke ongeluk ken voorkwamen. VOOR DE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Geestelijk weekend speciaal voor jeugdige werkloozen in het Liduinahuia, Zoeterw. Singel 33 op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 2, 3, en 4 April. Eiken morgen 9.30 H. Mis, waarna ge meenschappelijk ontbijt, daarna Conferen tie en dan 's middags te 3 uur en 's avonds te 7 uur weer Conferentie. Sluiting Zondag 5 April met de plechtig heden van den Palmzondag, terwijl in het begin van die week een Passie-avond zal worden georganiseerd. De onderwerpen der conferenties luiden: God's rechten op het leven. Gevaren der jeugdige werkloosheid. Gruwel der verwoesting door de zonde. Het werk de Verlossing. De jeugdige werkloosheid en het doel van het leven. Hoe worden de gevaren der jeugdige werkloosheid bezworen? Geestelijk herstel. Spijze ten eeuwigen leven. Deze onderwerpen worden behandeld door Rector. L. Beune, Prof. A. Cleophas, Kapelaan W. Hessing en Rector H. Son- daaL Wij vertrouwen, dat de katholieke jeug dige werkloozen gaarne van deze hun aan geboden gelegenheid gebruik zullen maken. Als zij in dezen tijd hun energie ver liezen, hun levensmoed en levens lust, als zij geen levensdoel meer vóór zich zien dan is alles verloren. Welnu, zoo'n geestelijk week-end waarop tot U, jonge werkloozen, het woord zullen voeren priesters, die uw nood ken nen, die óók uw hartstochten kennen, die met u mee-voelen en mee-leven in op rechtheid en waarachtigheid, zoo'n geeste lijk week-end kan van onschatbare waarde zijn voor uw veerkracht, uw energie. Trekt dan op Donderdagmorgen om 9.30 uur naar de kapel van het Liduinahuis! NOODKREET VAN KATHOLIEKE JONGENS. Ik ben zoo wat op de helft van de groote stadsactie ten bate van ons jongensjeugd- werk; de noodkreet wordt gehoord en door velen beantwoord; dat is mij een heel har telijk dankwoord waard; nu reeds hebben zich 250 donateurs gemeld; enkelen brach ten spontaan hun inschrijving aan mijn adres en wachtten niet eens het bezoek der zelatricen af; we zullen eens toonen, hoe vele kleintjes toch groot werk kunnen doen; als de fanantieele basis gezond wordt, zal heel het katholieke jeugdwerk een ernstige belemmering kwijt raken en kunnen wij op menig jeugdterrein met sprongen vooruit. Maar dan heb ik ook nog enkele hon derden noodig, die jaarlijks een riks of mandelijks een kwartje of wekelijks een stuiver willen offeren. Maar ook die komen wel, ik ben al zeer dankbaar voor wat op heden bereikt is. L. BEUNE, pr. Zoeterw. Singel 33. Giro 69230. VOORDRACHTSAVOND. Muziekschool Mij. voor Toonkunst. Zaterdagavond was de concertzaal van de Muziekschool der Mij. voor Toonkunst geheel gevuld met belangstellenden, die kqwamen luisteren naar het werk der leerlingen. Er werd aardig gemusiceerd. De jon gere en meer gevorderde leerlingen heb ben ieder op hun manier de aanwezigen doen genieten van het gebodene. Zelfs al haperde er hier en daar wat aan het gepresteerde, de intenties der leer lingen werden nauwkeurig gevolgd. Achtereenvolgens hoorden we leerlin gen van den heer H. Geirnaert, mej. C. van Batenburg, mej. C. van Gulik en me vrouw Ollif Folge Fonden. Voor den leerling van deze laatste lee- rares den jeugdigen Sietze Bouwer, 'n spe ciaal'compliment. Met 'n zekere virtuosi teit, die aanleg doet verraden, speelde hij uit het hoofd het „Allegro non troppo" uit het Schülerconcert G-dur van Seitz. Een warm applaus viel den jeugdigen violist ten deel. Een woord van hulde mag ook niet onthouden worden aan mej. Nelly Kanbier, die na 'n eigen stukje, 2e deel uit de Sonate Pathétique van L. v. Beet hoven, verschillende andere leerlingen heel verdienstelijk begeleidde. Na de pauze kwamen er leerlingen van den heer Jan Prins (kwartet voor vier fluiten), van mevr. Maart je Offers, den heer Richard Boer en den heer Franco Mendes voor het voetlicht. 't Was een welgeslaagde avond. Gistermorgen te 10 uur heeft een lichte gasontploffing plaats gehad ten huize van J. G. H. S. aan den Nieuwe Rijn. Door het doorsmelten van een gastoevoerleiding ont plofte de gasgeyser in de badkamer. Er was gelukkig niemand in de badkamer aanwe zig. De aangerichte schade is gering. Italiaansche club. Zaterdagavond heeft de hier ter stede bestaande Circolo Italiano in de bovenza len van „de Harmonie" op opgewekte wijze haar eerste jaarfeest gevierd. De voorzitter, de heer O. A. Bergamini, bracht in den loop van den avond, die grootendeels gewijd was aan den dans, ver slag uit over de activiteit der vereeniging in het afgeloopen jaar. Telde zij bij de op richting slechts 5 leden, thans bedraagt dit aantal 36, waarvan 19 Italianen en 17 Hol landers. Wat de taalcursussen betreft, zeide spr., dat er 28 samenkomsten voor beginnelin gen en 54 voor gevorderden werden gehou den. Het ligt in de bedoeling om in het komende seizoen niet alleen de Italiaan sche taal en cultuur te bestudeeren, maar ook een tooneelclub te vormen en lezingen met lichtbeelden te doen houden. De les sen worden gegeven volgens de methode van jhr. prof. R. Guarnieri, die daartoe zijn toestemming gaf, terwijl ook het Ita liaansche consulaat en gezantschap aan het bestaan dezer club hun goedkeuring hecht ten. De vrij druk bezochte bijeenkomst had verder een gezellig verloop. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elias zoon van M. Vermond en M. Bavelaar Johannes Jacobus, zoon van J. J. v. d. Blom en P. Mulder. Ondertrouwd: P. Hartevtlt jm. 25 jaar en C. Pelt jd. 23 jaar P. J. Otgar jm. 25 jaar en G. de Nobel jd. 20 jaar i H. Otgaar jm. 20 jaar en G. M. J. v. Strien jd. 18 jaar M. Erades jm. 25 jaar en J. Aaddoom jd. 24 jaar. Overleden: L. F. Nieuwenhuizen zn. 4 maanden. De eigenaars van een drietal vrijwel waardelooze rijwielen, welke gevonden zijn in de omgeving van Hartebrugskerk en v. d. Werfstraat worden verzocht zich bij de politie te melden. De Leidsche Conservenindnstrie. Na verschillende besprekingen met di rectie en personeel is door de samenwerken- j ed organisaties, aan Tieleman en Dros con- servenfabrieken, voor het personeel, ingaan de 27 Maart 1936 de volgende loonsverlagin gen aanvaard. Het loon van arbeiders van 21 jaar en ouder wordt verlaagd met 4 pet. Dat der jongeren arbeiders met 6 pet. en dat der vrouwen met 10 pet., terwijl het uurloon van 35 cent voor volwassen arbei ders ongewijzigd zal blijven. Voor enkele kleine kwesties werd nog een bespreking met de directie aangevraagd. Ook werd nog aangedrongen om deze regeling 1 jaar te doen gelden. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 4639. Zuiderzicht, Leiden, Leliestraat 116a en b. Garagebedrijf. Vol macht verleend aan: P. P. Devilée, Lei den. (B.P.). Bij beschikking van den Minister van De fensie d.d. 10 Maart 1936 wordt met ingang van 1 Mei 1936 de 2e Luitenant C. W. C. Adank van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier overgeplaatst bij den Staf der Artil lerie en voor dien tijd van ten hoogste 3 jaar werkzaam gesteld bij het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen. Genoemde Luitenant komt met ingang van dien datum te behooren tot het onbe reden gedeelte van het wapen der Artil lerie. Zaterdagmiddag te 1.20 uur is de 11-jari- ge W. v. d. V., wonend in het Kooihof, op den Lage Rijndijk nabij de Schrijversbrug tegen een wielrijder geloopen. Met een beenbreuk werd het slachtoffer door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. De K.N.A.C. deelt mede, dat aan de we gen LeidenLeiderdorp, Bodegraven Woerden (nabij Bodegraven) werkzaam heden aan het wegdek worden uitgevoerd; passeeren blijft echter mogelijk. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 9 EN PAG. 14. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. DE MOEDER-OVERSTE VAN „DE GOEDE HERDER" OVERLEDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag 29 Maart is na een kortstondige ziekte over leden in het klooster „De Goede Herder" te Zoeterwoude aan den Hoogen Rijndijk de zeereerw. Moeder Maria van de H. Cae- cilia (in de wereld mej. Faaze) Provinciale Overste van de Nederlandeshe Prnvincie der Congregatie van O.L. Vrouw van Lief de des Goeden Herders van Angers (Fr.). De beminde Overste werd geboren te Bloemendaal 12 September 1867, trad in bovengenoemd klooster 9 Juli 1895, alwaar ze Hare Geloften aflegde op 26 October 1897. In 1918 werd haar de last opgelegd van het bestuur der Hollandsche Provin cie, welke functie zij vervulde tot 1924, toen ze benoemd werd tot Overste van het klooster derzelfde Congregatie te Til burg. In 1929 werd haar opnieuw de leiding der Provincie op de schouders gelegd en met méér dan moederlijke toewijding heeft ze de velen, die aan haar zorgen waren toevertrouwd, voorgegaan in plichtsvervul ling en diepen godsdienstzin. Ondanks haar altijd zwakke gezondheid, die haar reeds meerdere malen den dood onder de oogen deed zien, bleef ze steeds de krachtige figuur, die van géén wijken wist, wanneer de plicht drong. Het was dan ook niet te verwonderen, dat ze soms méér van haar krachten vroeg, dan deze hadden te geven, zoodat ze in waarheid, midden onder den arbeid, vrij plotseling aa nde haar zoo geliefde omge ving werd ontrukt. Een vruchtbaar leven werd bekroond door een vredigen dood, terwijl ze in volle berusting de sloopende, smartelijke ziekte aanvaardde uit de hand van Gods Vaderlijke Voorzienigheid. Allen, die deze sterke vrouw hebben ge kend, kwamen onder den indruk van haar beminnelijke persoonlijkheid. Voor de geheele Congregatie van den Goeden Herder en in het bijzonder voor de Hollandsche Provincie is dit heengaan een zéér droevig verlies. De plechtige uitvaart zal plaats hebben Woensdag 1 April a.s. te 10 uur in de ka pel van het klooster aan den Hooge Rijn dijk, waarna de begrafenis op het klooster kerkhof. Graal. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal": Maan dag van 7.309 uur Tooneel. Maandag van 7.309 uur charitatief naaien. Dinsdag van 7.309 uur zang inplaats van Woensdag. Woensdag na schooltijd Kruiskinderen. Woensdag van 7.309 uur Reidansen. Woensdag 7.309 uur Handwerken. Don derdag van 89.45 uur Apologie. Vrijdag om 8 uur vergadering voor de ingewijde leden. Excelsior! Vooruit! LAATSTE BERICHTEN DE AANVAL OP DE NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS AMBULANCE. Dr. van Schelven keert naar het vaderland terug. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede langs diploma- tieken weg te hebben vernomen, dat Dr. van Schelven, vergezeld van Dr. Junod, afgevaardigde van het Comité Internatio nal, op 24 Maart per vliegtuig uit Dessie in Addis Abeba is aangekomen, vanwaar hij op 26 Maart per spoortrein naar Dji bouti zou vertrekken, om de terugreis naar Europa te aanvaarden. De schotwon den, die door hem werd opgeloopen tijdens het gevecht met de roovers of rebellen, blijkt toch van vrij emstigen aard te zijn geweest. Bevestigd wordt, dat verschei dene soldaten van het Ethiopische bevei ligingsdetachement bij de ontmoeting zijn gesneuveld; ook de hoofdtolk, die Dr van Schelven in de ure des gevaars manmoe dig ter zijde moet hebben gestaan. In het geheel moeten ongeveer 60 man bij de schermutseling zijn gevallen. MOLEN AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is de korenmolen „De Kivie", staande aan de Tolstraat te Meerkerk, (Z.-H.) geheel door brand ver woest. De molen, die in eigendom toebe hoord aan de familie Kiviet, bestond dit jaar juist één eeuw. De laatste jaren was de korenmolen niet meer in bedrijf. De eige naar woonde apart van den molen. Er wa ren dan ook noch meubelen, noch meel- voorraden in den molen aanwezig. Om trent het ontstaan van den brand tast men in het duister. De schade, die op onge veer ƒ7000 wordt geraamd, wordt door verzekering gedekt. BOERDERIJ UITGEBRAND. Hedenmorgen omstreeks half tien is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Jil Eindhoven, gelegen op den dijk achter het dorp Zevenhuizen (Z.-H). De brand is vermoedelijk ontstaan door een lek in den schoorsteen. Het rieten dak stond weldra in lichter laaie, waarna de vlammen zich ook aan de boerderij mede deelden. De brandweer van Zevenhuizen, die het vuur bestreed, kon niet-voorkomen dat de boerderij geheel uitbrandde. Alleen de muren zijn blijven staan. Het vee kon gered worden. De schade wordt door ver zekering gedekt. TOESTAND DOELVERDEDIGER CHRISTIAENS. Geen reden tot ongerustheid. Naar ons bij informatie aan het Wilhel- mina Gasthuis te Amsterdam werd mede gedeeld, heeft de Belgische doelverdediger Christiaens, die gistermiddag tijdens den landen wedstrijd NederlandBelgië zoo ernstig kwam te vallen dat hij een her senschudding opliep, een goeden nacht ge had en kan ook zijn toestand over het alge meen goed genoemd worden. TELEGRAMMEN BERGBEKLIMMERS IN EEN AFGROND GESTORT. Vier dooden, vier gewonden. MOSKOU, 30 Maart. (A. N. P.) Bij Pia- tigorsk in den noordelijken Kaukasus zijn acht jongens en meisjes, die een bergtop wilden beklimmen, in een afgrond geval len. Zij waren door een touw met elkaar verbonden; het ongeluk geschiedde, door dat een der meisjes uitgleed en de ande ren medetrok. Vier der bergbeklimmers werden gedood, de andere zwaar gewond. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. De oorlog in Abessinië. DE BOMBARDEMENTEN IN ABESSYNIE. ADDIS ABEBA, 30 Maart. (A. N. P.) Volgens een officieel communiqué van het Abessijnsche hoofdkwartier hebben Ita liaansche vliegtuigen gisteren en vandaag Enda Mahoni en de omstreken met Yperiet- gasbommen gebombardeerd er daarbij talrijke slachtoffers gemaakt Een jacht vliegtuig, dat door het luchtafweergeschut was getroffen, is brandend neergestort. De militaire situatie wordt door het hoofd kwartier zeer bevredigend geacht. ADDIS ABEBA, 30 Maart. (A. N. P.) Over het luchtbombardement van Harrar zijn thans meer berichten van Abessijnsche zijde binnengekomen. Volgens deze mede- deelingen hebben 35 vliegtuigen aan het bombardement deelgenomen; de stad werd ook heftig met machinegeweervuur be stookt. Behalve het radiostation zou ook een gebouw van het Fransche consulaat verwoest zijn. Vijftien bommen zouden zijn gevallen in de nabijheid van de Egyp tische ambulance. Het Abessijnsche hos pitaal zou door verscheidene bommen ge troffen zijn. In de onmiddellijke omgeving van het Zweedsche Roode Kruisstation zouden twee bommen ontploft zijn. Over het aantal dooden en gewonden zijn nog geen mededeelingen ontvangen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 30 Maart. Vee. Totaal aan voer 1851, 677 vette runderen, 294 vette kalveren, 243 schapen en lammeren, 627 varkens, 10 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 48, 42 en 2634 cent, vette ossen 44, 40 en 3034 cent, vette kalveren 90, 75 en 4855 cent, varkens (lev. gew.) 34, 33 en 32 cent, schapen 41, 38 en 30 cent, lammeren 41, 38 en 29 cent. Prijzen per stuk: schapen f 201712, lam meren f 171410. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel stug, prijzen vette koeien iets lager, os sen onveranderd, prima koe 54. os 46 cent, Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzenu lager, prima 1 cent. Scha pen en lammeren, aanvoer ruimer, weinig handel, prijzen als vorige week. Varkens, aanvoer korter, handel zeer kalm, prijzen als vorige week konden zich handhaven weinig tegen hoogste noteering verkocht. Enkele partijen schapen voor export ver kocht. AMSTERDAM, 30 Maart. Vee. 589 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4953, een enkele hooger, 4048 en 3238 cent per kg. slachtgewicht, 89 melk- en kalf- koeien f 140190 per stuk, 106 vette kal veren 2e kwal. 4656 en 3e kwal. 3644 cent per kg. levend gewicht; 114 nuchtere kalveren 3.507.00, 43 schapen 1820, per stuk; 568 varkens: vleeeschvarkens wegende 90110 kg. 4142 cent, zware 39 40 en vette 3839 cent per kg. slacht gewicht, 19 paarden 70110 per stuk. Overzicht; Runderen flinke aanvoer, han del kalm en nauwelijks prijshoudend. Vette kalveren matige aanvoer, handel traag, prijzen iets hooger. Nuchtere kal veren geringe aanvoer, handel vlug, prij zen hooger. Schapen geringe aanvoer, han del sleepend, prijzen iets lager. Varkens flinke aanvoer, handel kalm, prijzen lager. UTRECHT, 28 Maart. Vee. Aanvoer 4030 stuks. Stieren 1821 cent, slachtkoeien 2e soort 2123 cent, 3e soort 1820 cent, al les per pond; vaarzen 80140, pinken 5570, melkkoeien f 120200, kalfkoeien 130210, varekoeien f 80140, magere kalveren 3565, nuchtere kalveren 3 4, magere varkens 2028, schrammen 1319, biggen 8.0012.50, magere schapen 1020 per stuk. Boter. Prijs 8590 cent per pond, kaas 2030 cent per pond, eieren 2.303.00 per 100 stuks. DELFT, 28 Maart. Kaas Aan stadswaag gewogen 6 stapels kaas, wegende 1229 kg. prijs 25 cent per kg. VEUR, 28 Maart. Groentenveiling. Kropsla le soort 3.605.50, 2e soort 2.90 3.50, stoofsla per kg. 1012 cecnt, peen 14.6016.10, andijvie per kg. 67, rabar ber 4.905.10, spinazie per 4. kg. 1827 Radijs 1.502.00, prei 1.601.80, sel derie 1.101.60, schorseneeren 44.90. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.303/4 Berlijn 59.11 Parijs 9.72i/2 Brussel 24.97 New Yorkl 47% Zwitserland 48 091/» Kopenhagen32 61% Stockholm37.63-% Oslo 36.68% Milaan Madrid 20.14% Praag 6.11 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3