MAANDAG 30 MAART 1936 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 NOORDWIJKERHOUT. INSTALLATIE PASTOOR MAAS. Zondagmorgen om 10 uur heeft de plech tige installatie plaats gehad van den nieu wen herder der St. Jozef-Parochie, den zeereerw. heer Maas. Deze installatie ge schiedde door den Deken van Noordiwijk, den Haogeerw. heer Borsboom. De benoe mingsbrief werd door den Deken voorge lezen waarna Pastoor Maas met de hand op het Evangelieboek de voorgeschreven eed aflegde. Na de verdere handelingen welke in verband met de installatie moesten ge schieden, zong het zangkoor onder leiding van den directeur, dén heer Pijnenburg, Veni Creator, later gevolgd door het „Tan tum ergo". Na de installatieplechtigheden droeg Pastoor Maas een plechtige Hoogmis op, geassisteerd door Pater B. van Gonuchten en Kapelaan Dekleermaeker als diaken en subdiaken. Onder de H. Mis betrad de De ken van Noordwijk den kansel om de ge- loovigen toe te spreken ongeveer als volgt: Beminde parochianen van St. Jozef! De laatste weken was uw hart vervuld van groote droefheid in verband met het afster ven van uwen beminden Pastoor Quant, die gedurende 20 jaren met vaste en krach tige hand de parochie heeft gestut. Al was zijn gezondheid sinds jaren geschokt en kon hy zich daardoor niet zoo meer onder de parochianen begeven, toch bleef hij vanuit zijn kamer zijn parochie besturen en bleef ten volle de Pastoor van de parochie. Al had de dood den Pastoor dikwijls belaagt, toch leefde hij elke keer op en in zijn laat ste ziekte dachten we, dat het nog niet zou gebeuren, dat Pastoor zou sterven. Toch is het gebeurd en had Onze Lieve Heer an ders besloten en vroeg hij onzen beminden Pastoor verantwoording van zijn rentmees terschap. We zijn nog bedroefd over het af sterven van Pastoor Quant. Hij heeft in de twintig jaren, dat hij deze parochie be stuurde, veel gedaan en nog in lengte van dagen zal dit kerkgebouw met de scholen een getuigenis zijn van de onvermoeide ar beid van Pastoor Quant. Ik sta hier even wel niet om een z.g. „lofrede" op uw over leden Pastoor af te steken, want op lof was hij nooit gesteld. Hierna wees de Deken op de plicht van de parochianen om een dankbaar en veel vuldig gebed te storten voor den overleden herder en als 't kan H. Missen te laten op dragen voor zijn zielerust. -• Vandaag, vervolgde de Deken, hebben we ook weer andere gevoelens. Met belang stelling zijn we naar deze installatie geko men om met den nieuwen herder bekend te worden. In hem heeft de parochie een nieuwe vader gekregen, die het werk van Pastoor Quant moet voortzetten. Hij zal de parochianen met raad en daad bijstaan. Dit is geen eenvoudige taak, vooral niet in de zen tijd. Hierna weer de Deken op het ge vaar voor het godsdienstig leven als er groote weelde is en zooals thans groote zorgen. Hij wees op de teugedlooze critiek van tegenwoordig op alles wat overheid is. Spreker zeide, dat een gelegenheid als deze benut moet worden om de parochianen te wijzen op de plichten welke zij tegenover hun herder hebben. De priester vervult een gezantschap voor Christus, zoodat de paro chianen eer aan hun priesters moeten geven en den man, door God gezonden, moeten hoog houden. Spreker wees op de voorname opdracht van een Pastoor; dit is om de pa rochianen tot het einddoel te brengen waar voor we geschapen zijn. We moeten niet, al dus de Deken, met critiek gereed staan als we 't een of ander gebrek in den priester als mensch, zien, doch zijn woord aanhoo- ren en aannemen. Na den Pastoor hartelijk geluk gewenscht te hebben met zijn be noeming in de landelijke parochie van St. Jozef verzekerde de Deken, dat de werk lust van Pastoor Maas een waarborg zal zijn, dat hij een goede herder is voor de parochie. Vervolgens werd de H. Mis voortgezet. Na de preek namen in het priesterkoor plaats de Hoogeerw. heer Westerwoudt, pastoor der St. Victor-Parochie en de wel- eerw. Pater Kuijt van-het Retraitehuis al hier. Het was een eenvoudige, doch tref fende plechtigheid. R.K. Middenstandsvereeniging. In de zaal van café „de Zwaan" vergaderde de R.K. Middenstandsvereeniging. De voor zitter opende de vergadering met den chr. groet en wijdde een woord ter nagedachte nis aan den overleden Pastoor Quant. De Geestelijk Adviseur bad hierna een gebed voor de zielerust van den overleden her der. Hierna nam de spreker van den avond de weleerw. Pater Verhegge, het woord, die sprak over zijn 23-jarigen arbeid in de Missie. Het was een boeiende en mooie le zing en zij die dezen avond niet aanwezig waren hebben veel gemist. Bij punt 3 van de agenda deelde de voorzitter een en ander mede over de V.V.V. en de actie „Schep Kindervreugd". Besloten werd een prijs beschikbaar te stellen voor het muziekconcours dat alhier in Juni a.s. zal gehouden worden. Aan het einde der vergadering sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank tot den spre ker van den avond. Ook dankte hij de leden der K.J.M.V. voor him belangstelling. De voorzitter spoorde de leden aan om met hun dames toch zeker de feestavond in April te houden, bij te wonen. Na nog eeni- ge propagandistische woorden sloot de voorz. de vergadering. VOORSCHOTEN. si. Jos.-Gezellenver. Morgenavond, op de verplichte bijeenkomst, worden alle leden verwacht. Op dien avond worden namelijk lichtbeelden vertoond over en worden uitgelegd de plechtigheden der Goede Week. Daarom zal een aansporing om te komen' overbodig zijn. Een ontploffing. Tijdens het demon- teeren en schoonmaken van een verplaats bare benzinepomp in de garage van Rein deers Import van Petroleum en Olieproduc ten „Rex" aan de Donklaan, alhier, ont plofte plotseling, terwijl de heer de B. met een schapper wat losse verf zou verwijde ren, het gas in het reservoir. De bodem werd uit het toestel geslagen en de steek vlam, die bij de explosie ontstond, vormde een begin van brand, die gelukkig door den heer B. met een brandbluschapparaat werd onderdrukt, terwijl omstanders een vracht auto, die gebruikt wordt voor vervoer van benzine enz. hadden verwijderd. De brand weer was wel gealarmeerd, maar rukte niet uit, omdat het gevaar, dat in deze omgeving niet denkbeeldig is, reeds was geweken. In de vaart gereden. Zondagmiddag kwam langs de Leidschevaart omstreeks 3 uur zekere J. J. v. H. alhier in een 4-per- soons Ford-auto van den ondernemer Veen- hof alhier, uit de richting Leiden aangere den, toen hij voor een tegenligger moest uitwijken. Hij schoot de berm op, geraakte het beheer over zijn stuur kwijt en reed aan de linkerzijde van den weg in de Leidsche vaart. Door zijn tegenwoordigheid van geest wist hij, eenig ingezetene, uit den wagen te komen, die reeds voor 'n groot gedeelte onder water lag. Met behulp van 'n kraanwagen werd de auto eenige uren later op het droge gebracht UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Begrafenis notaris R. van den Berg. Onder zeer groote belangstelling had Zaterdagmiddag op de algemeene begraaf plaats (Schoolstraat) de ter aardebestel- ling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen de heer R. van den Berg, in le ven notaris alhier. Onder hen, die van hun belangstelling blijk gaven waren o.a. Bur gemeester en wethouders dezer gemeente, commissarissen der H.B.S. en tal van voor aanstaande personen. Ds. Schonewille voerde het woord, waarna de zoon van den overledene dankte voor de eer aan zijn vader bewezen. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor de hedenavond te houden gemeente raadsvergadering: 10a. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel bouw grond aan den Buitenweg, aan den heer W. Brouwer, alhier, q.q. Diefstal. Van Zaterdag op Zondag nacht werd door inbraak bij een bewoner van de v. Velsenstraat uit een schuurtje een wringer eener waschmachine, bene vens een fietswiel ontvreemd. Moge het zonnewijzer zijn! In het Vis serpark werd dezer dagen een zonnewijzer geplaast, welke ontworpen en vervaardigd is door cursisten van de vakcursss voor jeugdige werkloozen, onder leiding van den heer W. v. Diest. Het vervaardigde ziet er zeer smaakvol uit, waarbij vooral het smeed- en laschwerk de aandacht trekt. De zonnewijzer is geplaatst op een gemetseld voetstuk. HAZERSWOUDE-GROENENDIJK. Keuring der Geitenstallen. Van de onlangs gehouden stalkeuring werd Vrij dagavond in het café van den heer van der Voort de uitslag bekend gemaakt. De door de vereeniging beschikbaar gestelde prij zen, welke bestonden uit levensmiddelen, werden aan de gelukkige winnaars uitge reikt. De prijzen werden behaald door P. Wortman le prijs. Jan Wortman 2e prijs, D. G. van der Voort 3e prijs. B. Kraan 4e prijs. Jac. Wortman 5e prijs en B. Bruy- nis 6e prijs. Dat er door onze leden naar een goede stal wordt gestreefd, bewijst het feit, dat een gemiddeld aantal punten van ruim 75 was behaald. Het hoogste te behalen aan tal punten bedraagt 100. Hanze. Op Donderdag 26 Maart hield de middenstandsvereeniging, onder voor zitterschap van den heer F. J. Kouwenho- ven, een goed bezochte vergadering. De voorzitter dankte na opening de leden voor de goede opkomst een bewijs dat men belangstelling heeft voor hetgeen er in het belang van den middenstand wordt gedaan. Spr. hoopt, dat de goede verstand houding, die er in onze vereeniging heerscht. moge blijven bestaan. De notu len werden gelezen en goedgekeurd. Van het hoofdbestuur was ingekomen een zeer uitgebreide circulaire betreffende commissie van bijstand, borgstellingsfonds en voorschotfonds. Ook de bondscirculaire werd gelezen en behandeld. Tot afgevaar digde naar den Centralen Raad op 27 Mei a.s. werd benoemd de heer Joh. de Boer, met als plaatsvervanger de heer B. Gor dijn. Wederom konden eenige leden wor den ingeschreven, zoodat ons ledenaantal gestadig vooruit gaat. De rondvraag maak te de avond zooals gewoonlijk vol; veel werd er besproken en behandeld zooals, ventverordening, vak- en standsorganisa tie, ziekenhuisfonds enz. Al deze zaken werden vlot en zakelijk behandeld. Hierna dankte de voorzitter met een kort woord en sloot de vergadering met den gebruike- lijken groet. NIEUWVEEN. Een bofferd. De elfjarige Corrie van Vliet Cd. werd Zaterdag de gelukkige winnares van een rijwiel door deelname aan een prijsraadsel, uitgeschreven door een kruidenierscombinatie. NIEUWKOOP. Ontwikkelingsavond. De Centraal voorzitter van den Ned. R. K.. Volksbond, de heer J. W. van den Akker trad alhier op voor de leden van den Volksbond en anderen met de twee nog op het program ma voor dezen winter voorkomende on derwerpen: de moderne Staat is kapitalis tisch en: de Staat weer dienstbaar aan de Menschheid. Na een inleidend woord van voorzitter Alb. van Houten vingt spr. al dus zijn rede aan. Er wordt nog al eens gekankerd tegen den Staat, wat al heel gemakkelijk is, doch men vergeet, dat men zelf een deel van dien Staat is, het is daarom zoo noodig, dat men op de hoogte is en dat politieke voorlichting gegeven wordt. De Kapitalistische staat is de vrucht van de Fransche revolutie. Vrijheid werd be loofd, doch wanorde werd gebracht. Met de leuze: geen God geen meester, werd de middeleeuwsche orde vernietigd. De libe rale of liever kapitalistische leuze: ieder zorge voor zich en God voor ons allen plaatste de mensch op de eerste en God op de tweede plaats, met als gevolg, dat de hooge zedelijke belangen van den mensch ondergeschikt werden gemaakt aan den mammon. Het organisatieverbod was oorzaak, dat de groepen zich niet kon den doen gelden en de enkeling stond machteloos. Het geld voert een dictatuur over de wereld uit, ook thans nog, waar van een der gevolgen is de geweldige strijd tusschen de Staten onderling, zooals wij deze thans ook kennen. De staat moet zijn middel, niet doel, dit laatste is de mensch onwaardig. De ency cliek Rerum Novarum leert het, dat in deze een omwenteling moet komen. Ook de huidige werkloosheid is een bittere aanklacht tegen de bestaande staatsvor men. Een verschrikkelijk beeld is het van de aangekondigde vrijheid, niets dan wan orde en strijd, zonder orde zegt St. Thomas geen vrede. Hoe die orde en vrede in de wereld te verkrijgen leert de encycliek Quadragesimo Anno, welke de R. K. Staatspartij tot richtsnoer nam. In een geestdriftig slotwoord wekte spr. zijn gehoor op om steun te verleenen aan de sociale organisaties en aan de staats partij en God te bidden om uitkomst in de wanorde, waarin de wereld thans gekluis terd ligt. Nog werden een drietal gestelde vragen door spr. op leerzame wijze beantwoord met als slot een dankbaar applaus. Jeugd werkloozenzorg. Namens het comité voor Jeugdwerkloozen zal het lid, de heer H. A. Otto op Vrijdag, 3 April a.s. des avonds 7 uur in het gemeentehuis zit ting houden, waar de jeugdwerkloozen van 14 tot 25 jaar zich kunnen aanmelden, voor Noorden bij het lid, den heer J. Baas (Raadslid), die eiken dag tot en met 3 April a.s. ten zijnen huize hiervoor gele genheid geeft. Zoodra deze registratie heeft plaats ge had zal men zien, wat voor hen gedaan kan worden. VOOR DE HUISVROUW. Hoe vervangen we in onzen maaltijd het vleesch? Wie, om welke reden ook, tijdelijk of blijvend afstand moet doen van vleesch en alle daarmee verband houdende stoffen bouillon, braadvet, reuzel, enz. die zal ervoor moeten zorgen, dat het in de voe ding benoodigde eiwit, het evenzeer nood zakelijke vet en de zeker ook onmisbare ,,smaak"-stoffen, zij het dan op een andere manier, in de gerechten toch een plaats krijgen. Met eenig nadenken kan de huisvrouw aan dien eisch heel goed voldoen: in eieren, in kaas, in melk, of karnemelk, in peul vruchten om maar enkele mogelijkheden te noemen vindt ze het verlangde eiwit; roomboter, plantenvet, plantenboter en olie helpen haar aan het vereischte vet; versche kruiden, maar ook het bekende extract daarvan in den vorm van Maggi's Aroma, worden toegevoegd om den smaak de ge- wenschte „pittigheid" te geven. Een paar voorbeelden van bijzonder sma kelijke gerechten, ontleend aan de peul vruchtenrubriek, zullen in dezen tyd van het jaar de huisvrouw zeker welkom zijn; om „elk wat wils" te geven, kiezen we een soep, een vóórschotel en een soort „lapjes" die het vleeschgerecht bij de groente en de aardappelen kunnen vervangen, Bretonsche soep (4 personen) 250 G. pond) witte boonen, 1 L. wa- Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Allereerst leest de heer Koerts het rap port voor der Commissie, die belast was met het onderzoek inzake de kwestie, dat het lid Kerkhoff in een brief beleedigende woorden zou hebben gebezigd aan het adres van den Burgemeester. De Commissie was van meening, dat niet voldoende is aan te toonen, dat beleedigende woorden zouden zijn gebruikt, terwijl de heer Korkhoff heeft verklaard niet de bedoeling te hebben gehad beleedigende woorden te uiten; wes halve de commissie voorstelt de discussies hierover te sluiten. De voo^itter kan hier mede accoord gaan, ofschoon de heer Uit- tenhout het hiermede nog niet geheel eens is. De zaak wordt echter als afgedaan be schouwd. Notulen worden na enkele opmerkingen van den heer Kerkhoff goedgekeurd. Het voorstel tot wijziging der bouwveror dening wordt z. h. s. goedgekeurd. Ter tafel komt het voorstel tot het doen vaststellen van schade, ingevolge art. 2 le lid, der schadevergoedingsverordening (uitbreidingsplan) ten behoeve van A. Wol- ters en Th. Romijn. De heer Borst vraagt, hoe Ged. Staten reageeren op het eerste adres, dat is door gegeven, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit nog in behandeling is, terwijl hij eveneens nader antwoordt op een vraag van den heer Kerkhoff, waarna het voor stel z. h. s. wordt aangenomen. In behandeling komt het voorstel tot wij ziging, resp. het geven van straatnamen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. deze zpak nader hebben bekeken en de straat in het verlengde der Smidslaan rechts van den Veurschenstraatweg, welke men aan vankelijk Vlietstraat wilde noemen, nu ook Prinses Julianastraat willen noemen. Meer dere heeren voeren hierover het woord en er worden namen genoemd als Raadhuis straat, enz. Ten slotte wordt besloten de be doelde straten de namen te geven van de leden van het Koninklijk Huis en het ge deelte (thans Veurschestraatweg) vanaf de Damlaan tot aan de Roode Molenbuurt en het bovengenoemde gedeelte Prinses Ju lianastraat te noemen, terwijl het verdere gedeelte Veurschestraatweg, hetwelk B. en W. „Voorschoterweg" wilde noemen, voor- loopig ongewijzigd zal blijven. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur worden met algemeene stemmen herkozen de heeren A. A. Bontje en A. va Staaldui nen. In bespreking komt het voorstel tot op heffing betrekking van onderwijzer aan de O. L. School en tot het verleenen van ongevraagd eervol ontslag aan den on derwijzer P. Bontenbal. De heer Uittenhout begrijpt, dat het ont slag onvermijdelijk is, doch had liever ge zien, dat de onderwijzeres ontslagen was en zet hieromtrent zijn standpunt nader uiteen. De heer Borst vraagt, of er geen weg te GEMEENTERAAD VAN VEUR vinden is om don heer Bontenbal alsnog te handhaven en of B. en W. hiervoor het noodige gedaan hebben en zoo niet, of B. en W. hun voorstel willen terugnemen om een en ander nader te onderzoeken. De heer Kerkhoff merkt op, dat men nu een school krijgt, die niet aan alle eischen voldoet, omdat 2 leerkrachten niet voldoen de zyn voor een behoorlijk onderwijs. Hij zet zyn meening en standpunt duidelijk uiteen en stelt voor aan de O. L. School een boventallige leerkracht te benoemen. De voorzitter zegt, dat B. en W. alles hebben gedaan en niet anders kunnen han delen, gezien de wet en het koninklijk be sluit. Een boventallige leerkracht ontraadt hy, omdat hij niet weet, waar het geld hier voor te halen. Het voorstel Kerkhoff wordt niet ondersteund, waarna het voorstel van B. en W. z. h. s. wordt aangenomen. De vaststelling voorschotten gemeente lijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 L. O. Wet 1920 ten behoeve der bijzondere lagere scholen voor 1936 wordt na een vraag van den heer Borst en na toelichting door den voorzitter z. h. s. goedgekeurd, evenals het voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 L. O.-Wet 1920 over 1932. Ter tafel komt het voorstel tot aanvulling der leges-verordening. De voorzitter merkt op, dat B. en W. hieraan nog iets hebben toe te voegen; het is n.l. hun bedoeling om gedeelten van kaarten, hetzy ongekleurd of gekleurd beschikbaar te stellen tegen den kostenden prijs door B. en W. te bepalen. De heer Koerts vindt de prys van 30. voor een gekleurd plan veel te hoog en zet hieromtrent zijn meening uiteen. Wethouder Schrader zegt, dat is gecon troleerd, hoeveel tijd hiervoor noodig is en dat de prijs werkelijk niet te hoog is. De heer Blonk vraagt B. en W. zuinig te zyn in het verstrekken van ventvergunnin gen en zou gaarne weten, hoe ver het staat met de ventverordening. De voorzitter zegt, dat de ventverordening in een der volgende vergaderingen aan de orde komt. Het voor stel wordt z. h. st. goedgekeurd. Het voorstel tot vaststelling verordening op de heffing schoolgelden, het voorstel tot opnieuw vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom ge meen te-fondsbelasling, het voorstel tot wij ziging en opnieuw vaststelling gemeen schappelijke regeling betreffende recon structie, onderhoud en reiniging Looiers laan, de wijziging Gemeentebegrooting 1935 en 1936 en het kohier straatbelasting dienst 1935 worden alle z. h. s. aangenomen. Een voorstel van B. en W. om de volks tuintjes publiek te verhuren, wordt door den voorzitter nader en duidelijk toegelicht, terwijl B. en W. den Raad machtiging vra gen de tuintjes publiek te mogen verhuren. Enkele heeren voeren hierover het woord, ten slotte wordt aan B. en W. de noodige machtiging verleend en het voorstel z. h. 3. aangenomen; eveneens wordt een wijzi ging erfpachtcanon met de Woningbouw- vereeniging „St. Willebrordus" z. h. s. goed gekeurd. Hierna sluiting. ter, Vj afgestreken eetlepel zout, L. melk, 1 uitje met 2 ingeprikte kruidnagels, 1 eierdooier, 3 theelepeltjes Maggi's Aroma. Wasch de boonen en zet ze liefst een dag vóór de bereiding te weeken in de aange geven hoeveelheid water. Breng ze aan de kook met het uitje en laat ze zachtjes 2 uur doorkoken; giet dan den inhoud van de pan in een zeef en vang het uitlekkende kooknat op. Zeef boven de thans leege pan de boonen, tot enkel de schillen overblij ven; giet er nu en dan eenige lepels van het kooknat bij om het zeven gemakkelij ker te maken. Verdun de hierdoor verkre gen vrij dikke massa geleidelijk met do melk, voeg er het zout bij, laat de soep nog even zachtjes doorkoken en giet ze dan on der voortduren droeren in de soepterrine, waarin de eierdooier met de Maggi's Aro ma en een paar eetlepels melk is geklopt. Presenteer by de soep een schaaltje knappend gebakken „croütosn" (dobbel steentjes oud brood). Vóórschotel van boonenpurée 250 G. pond) witte boonen, 60 G. (3 afgestreken eetlepels) boter, een paar lepels melk, wat peper en nootmuskaat, 2 thee lepeltjes Maggi's Aroma; 5 dunne sneetjes oud brood, 5 daarop passende plakjes kaas (vry dik), 40 G. (2 afgestreken eetlepels) boter. Laat de gewasschen boonen liefst een nacht in ruim water weeken; kook ze den volgenden dag gaar (ongeveer 2 uur), laat ze op een zeef uitlekken en wrijf ze dan bo ven de leege pan geheel door de zeef, zoo- dat slechts de schillen achterblijven. Giet af en toe een lepel kooknat over de boonen, zoodat ze gemakkelijker gezeefd kunnen worden; zorg er echter voor, dat de verkregen purée flink stevig blijft. Warm dé purée op met een paar lepels melk, neem de pan van het vuur, roer er vlug de boter, de Maggi's Aroma, de peper en de nootmuskaat door en stapel de purée op een schotel eenigszins „kussenvormig" op. Omring ze met de in 8 driehoeken ver deelde sneetjes brood (gesmeerd en met kaas belegd), die intusschen met de na het smeren overgehouden boter in de koeken pan aan de onbelegde zijde mooi bruin zijn gebakken en waarvan de kaas dus door de warmte is gesmolten. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 239. „Maar U wordt toch niet als gevangene behandeld" ,zei Pit. „Dat is zoo", antwoordde de man. Ik heb den kapi tein eens een dienst bewezen, en sindsdien denkt hij dat ik niet meer probeer te ontvluchten en ben ik min of meer in de bende opgenomen." Pit stond nu op en rekte zich eens flink uit. 240. „Nu weet ik tenminste hoe de toestand is", zei Pit. Ik zal nu weer eens gaan kijken hoe mijn broer het maakt. Ze namen als vrienden afscheid van elkaar en éénoog beloofde dat hij een oogje in het zeil zou houden, in het geval er iets bijzonders mocht gebeuren en ongezien sloop Pit de hut uit, en den gang op Voor een van de hutten die vol mannen was, bleef hij staan.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11