ZATERDAG 28 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 POiOJESDIG 4 APRIL "*7*™ - nrnTT-MTTTIT' ITf -r~-nnnr HIBllBllBBlinB IB ölt 0^0 STOMP WIJK-VEUR. GEMEENTERAAD Onder voorzittechap van Burgemeester W. Keijzer kwamen de Raden der Gemeen ten Stompwijk en Veur in openbare gecom bineerde vergadering bijeen. Secretaris is de heer H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer Smits, met kennisgeving. De voorzitter deelt mede, dat van den heer Wiegel bericht is ingekomen, dat hij bedankt als lid van den Raad wegens ver trek; hij dankt den heer Wiegel voor het geen hij deed en wenscht hem alle goeds toe. Notulen worden na enkele opmerkin gen goedgekeurd. Ingekomen is procesverbaal van kasop- neming en controle Bedrijfsadministratie; wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt wijziging begrooting dienst 1936 van het Lichtbedrijf; a. wijzi ging electriciteitstarief en b. inbouw nieuwe oven. De heer Willemse merkt op, dat hij den brief heeft gezien, welke B. en W. aan Ged. fitaten geschreven hebben; het bevreemdt hem, dat deze brief in dien vorm geschre ven is, waaromtrent hij zijn standpunt uit eenzet'; wij hadden kunnen begrijpen, welk antwoord hierop zou ontvangen worden en hij vraagt of dit de weg is. Alles komt hem vreemd voor, doch hij zal zich bij het voor stel der Commissie van Beheer neerleg gen, omdat hij bank is dat er anders van verlaging niets zal terecht komen. De heer Borst is niet de meening toege daan van den heer Willemse; hij vraagt, of de Commissie zich inzake de verlaging houden aan het nieuwe contract met Delft. Hij wil een datum vaststellen, waarop de verlaging zal ingaan, omdat wij toch niet kunnen blijven wachten. De heer Uittenhout is het eens met den heer Willemse en wil de klokkenhuux als nog terugbrengen op 25 cent. De voorzitter antwoordt, dat men ver geet, dat B. en W., alvorens de bedoelden broef geschreven werd, eerst op de pro vinciale griffie geconfereerd hebben en dat de bedrijfs- en gemeentebegrooting een zijn. B. en W. en de Commissie van Be heer werken in het belang der Gemeente en hebben een groote verantwoording en moeten trachten alles in de goede banen te lijden en hij meent, dat zij niets hebben gedaan dan gewerkt in het belang der Ge meenten. De Commissie heeft zich aan het contract met Delft gehouden en door deze voorstellen zeker geen contractbreuk ge pleegd; een en ander zal dan ook zeker igeen moeilijkheden met Delft geven. Na enkele besprekingen, waarbij de heer Borst er op aandringt, dat Ged. Staten er mede zullen worden in kennis gesteld, dat de Raad er prijs op stelt, dat lMei zal wor den aangehouden als ingangsdatum der ver laging en de Commissie heeft toegezegd bij de volgende begrooting met een voorstel te zullen komen inzake verlaging klokken- ihuifl wordt dit punt z.hs. aangenomen. Ter tafel komt het voorstel tot Invoering van den vrijen Zaterdagmiddag, waarbij de heer de Langen er zijn vreugde over uit spreekt, dat de Commissie met dit voorstel gekomen is, waarvoor hij dank brengt, bij welke woorden zich de heer Uittenhout aan sluit, waarna het voorstel z.h.s. wordt aan genomen. Punt 5 herziening salarissen en loonen ambtenaren en werklieden wordt van de agenda afgevoerd naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten; deze zaak moet eerst nog in georganiseerd overleg behan deld worden. In bespreking komt het voorstel tot toe kenning vergoeding aan H. C. v. d. Akker te Stompwijk ter zake berging van huis- en straatvuil over de jaren 1935 en 1936. De voorzitter zegt, dat thans een schrij ven is ingekomen van den heer v. d. Akker, dat hij met het voorstel niet accoord gaat, ofschoon B. en W. hierover met hem ge confereerd hebben. Volgens contract, dat loopt tot 1938 is men tot geen enkele ver- doeding verplicht, doch de Raad weet, waarom deze vergoeding is gegeven. De heer Vink zegt, dat v. d. Akker heeft gezegd met het voorstel van B. en W. ac coord te gaan, doch merkt op, dat na een gehouden bespreking in zijn fractie men tot de overtuiging is gekomen, dat de ver goeding van 100.— wel wat weinig is en hij stelt daarom namens zijn fractie voor de vergoeding terug te brengen op het oude bedrag van 150. De voorzitter zegt persoonlijk hiertegen geen bezwaar te hebben. De heer Zuijdwijk vraagt, of er geen an deren weg is om het huis- en straatvuil kwijt te raken, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit moeilijk is. Breedvoerige en lange besprekingen wor den hiervoor nog gevoerd, waarop de heer Vink B. en W. adviseert een tusschenvoor- stel te doen om aan v. d. Aker voor 1936 100.— en voor 1936 150.— vergoeding te geven. Met dit voorstel kunnen echter enkele heeren niet accoord gaan, doch we derom na vele besprekingen, toelichtingen en uiteenzettingen wordt ten slotte het voorstel èn door den Raad van Stomp wijk èn van Veur met algemeene stem men aangenomen. Het voorstel tot toekenning eener gratifi catie aan de volontairs ter Secretarie wordt z.h.st. goedgekeurd. Hierna sluiting. STOMPWIJK Sportnieuws. Zondag 5 April a.s. zal een gedenkwaardig gebeuren worden op- geteekend in de sportannalen van ons Stompwijk. Wacht, we vallen direct met de deur in huis: dien dag zullen veteranenrbeenen hun spieren trainen met 't rollend leer, maar denkt erom, door die beenen door indoor-training fit zijn gemaakt en dus... zal het 'n spannende match worden. We hebben hoor en fluisteren, dat de toe loop geweldig dreigt te worden, maar weest gerust, u krijgt ieder 'n plaats, zoo noodig zal voor bereden politie worden gezorgd. En waarom die groote toeloopwel de opbrengst, de entree-gelden komen ten goede aan de werkloozen. Daarom komt iedereen; het wordt een spannende match; aanvang precies half twee. Na deze match de competitie-wedstrijd van S.N.A. I. Gezien het feit, dat ons eerste er erg goed voorstaat, en er voor deze kamp 'n medaille beschikbaar wordt ge steld, beloofd dit 'n mooien strijd te wor den. Wat wilt u nog meer? Iedereen koope ook 'n lot voor een te verloten lam. U helpt dan ook de werk loozen? Dank u! VOORHOUT Wegverbetering Engelschelaan. De lang verwachte, en speciaal voor de En- gelschelaan-bewoners zoo welkome ver betering van de Engelschelaan, schijnt wer kelijkheid te moeten worden. Men heeft thans een aanvang gemaakt met het egali- seeren van het wegdek, om over plm. 2 maanden het wegdek te asphalteeren, in den geest zooals ook de Loosterweg ver leden jaar is bewerkt geworden. Zoo zal de Engelschelaan spoedig een stofvrij weg dek bezitten, hetgeen zeker geen overbodi ge luxe genoemd kan worden. Bloembollencultuur. De afdeeling Voorhout van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur vergaderde dit maal in café „De Bonte Koe", onder pre sidium van den waarnemenden voorzitter, den héér L. H. Prins. De eigenlijke voor zitter, de heer P. A. van Reisen, was af wezig. De secretaris, de heer C. J. Zonneveld, las het jaarverslag voor over 1935, waarin hij dankbaar herdacht de groote werk zaamheid en activiteit van wijlen den heer W. van der Laan, in wien de afdeeling een harde werker heeft verloren. De af deeling, zoo vervolgde spr., telt momen teel 62 leden. Naar de algemene vergadering worden afgevaardigd de heeren P. van den Nou- land en P. A. van Reisen, terwijl de hee ren L. H. Prins en C. J. Zonneveld als eventueele vervangers zullen optreden. Hierna werd aan de orde gesteld de be schrijvingsbrief, bij welker behandeling de pers verzocht werd niets te noteeren. Ver volgens werd aan een breedvoerige bespre king onderworepn: „Het bewaren van bol gewassen voor den verzendtijd", de titel van de lezing welke gehouden zal worden door dra Ja. J. Beijer, te Lisse, na afloop der a.s. algemeene vergadering. Bij de rondvraag, treedt de heer P. van den Nouland naar voren, die eenige vra gen gaarne gesteld zag, in verband met de wanordelijkheden, waardoor de Zand- sloot vaak op verschillende plaatsen zoo aanslibt, dat er met geen mogelijkheid meer een geladen schuit ter plaatse kan passeeren. Dit verschijnsel vertoont zich niet alleen in de onmiddellijk omgeving van het in bewerking zijnde land, maar ook op enkele honderden meters afstand. Ook eenige andere aan de Zandsloot wo nende leden beamen het door den heer Van den Nouland gesprokene. De waarn. voorz. kan de vergadering mededeelen, dat het bestuur van het Waterschap „De Zand sloot" reeds stappen heeft gezet in de rich ting als door den heer Van den Nouland aangegeven. Het Waterschapsbestuur zal wel zorgdragen voor een behoorlijke af werking. Na nog eenige ondergeschikte punten werd de vergadering dioor den waarn. voorz. gesloten, met een dankwoord aan de aanwezigen voor de aangenaam gevoerde discussies. Polder „Boekhorst". Onder voorzit terschap van den heer H. L. van der Hulst, werd gisteren een ingelandenvergadering gehouden in café „De Bonte Koe". De voor zitter heet alle aanwezige stemgerechtige ingelanden hartelijk welkom, waarna hij het woord geeft aan den waarnemenden secretaris, den heer P. N. Vester, tot het lezen van de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. De financieele com missie, welke in het afgeloopen jaar be stond uit de heeren: P. L. van der Hulst, L. van der Geer en J. P. Vester, geeft thans een beknopt verslag weer van de door hen gehouden controle. Rekening, boeken en bescheiden werden in volmaakte over eenstemming bevonden, met den werkelij- ken stand der kas. De penningmeester, de heer P. J. van der Hulst, geeft thans zijn financieel verslag over 1935, waaruit blijkt dat het saldo bij den aanvang van 1935 be droeg: ƒ3778.53, dat aan rente was ont vangen ƒ67.77. dat aan hoofdelijken om slag over 1935 was ontvangen: 1501.03, berekend naar een omslag van 6 per H. A.; aan pensioensbijdragen was ontvangen ƒ11.25. Het totaal der uitgaven over 1935 bedroeg: ƒ3035.35, dat der inkomsten be droeg: ƒ5358.58, zoodat 1935 een voordee- lig verschil aantoonde van 2323.23. Thans werd door de vergadering het bedrag per H.A. voor hoofdelijken om slag voor 1936 bepaald op 5, een vermin dering derhalve van 1 per H.A., welke thans toelaatbaar is, aangezien 1935 een voordeelig verschil heeft gegeven van plm ƒ2000. Hierna wordt de begrooting behan delt waaruit in ontvangst zoowel als uit gaaf werd geraamd 3579.95, welke na eenige toelichting door de vergadering wordt bastgesteld. Hierna wordt in aanmerking genomen, dat gedurende het afgeloopen jaar dank zij het regenachtige jaargetijde, vele ma len de hulp van den machinist moest in geroepen worden. In verband met deze werkzaamheden besloot men daarom aan den machinist Th. van den Nouland een gratificatie toe te kennen van 50. Vervol gens werd door de vergadering goedkeu ring gehecht aan het besluit tot verkoop van een perceel grond aan de provincie, tot verbeeding van den 's Gravendamschen weg. De door de den penningmeester te stellen zekerheid werd thans bepaald op 1000. De tochtschouw zal in 't vervolg worden gehouden in de laatste weken van de maand Mei, terwijl de z.g. najaars schouw in de laatste weken van de maand Augustus zullen worden gehouden. De af tredende poldermeester Ant. Jansze, werd hierna met 5 stemmen (de overgroote meerderheid) als poldermeester herkozen. Hierna sluiting. De vinder beloond. Dezer dagen de boerenarbeider Jac. Abr. van der Geest, landbouwersknecht bij den heer H. L. van der Hulst, een kievitsei in de weide, en bood het aan H.K.H. de Prinses aan. Gis teren mocht hij van den burgemeester al hier, den dank overgebracht krijgen van H.K.H. voor de toezending van het eerste door hem gevonden kievitsei, terwijl hem bovendien een gratificatie werd toegezegd van ƒ2.50. WASSENAAR. Kath. Garde. Voor de R. K. Garde sprak in het R. K. Vereenigingsgebouw het Tweede Kamerlid A. J. Loerakker over het onderwerp „Werkloozenzorg en Overheids- bemoeing". Na een paar algemeene opmerkingen vooraf, wees spr. erop, dat een surplus van arbeidskrachten noodig is, wil productie mogelijk zijn, waarbij het dan de taak van den Staat is ervoor te zorgen, dat de slacht offers daarvan, niet ten onder gaan. Wordt de werkloosheid meer algemeen, dan is het de taak van den Staat, dat- tegen te gaan. In breede lijnen schetst spr. dan het ont staan en langzamerhand toenemen van de overheidszorg voor werkloozen. Achtereen volgens passeerden de revue, de stichting van werkloozenkassen door de vakorgani saties, de Staatscommissie Lovink als vrucht van welks werkzaamheid de L.andarbei- derswet tot stand kwam, de Staatscommis sie Treub, het Koninklijk Besluit dat de be taling uit werkloozenkassen garandeerde en het Werkloosheidsbesluit, het regiem waaronder de werkloozen nu nog staan, de Werkloosheidsverzekering-noodwet en de W erklo osheidsr aad. Op duidelijke wijze toonde spr. hierna aan de wereldverarming als gevolg van de werldooriog en de verzwaring der narigheid door het verdrag van Versailles. Het natio nalisme werd bevorderd, de zorg van ieder land voor zich, werd gestimuleerd, we zit ten met onze veredelde producten, die te duur zijn. De scheepvaart is verminderd, het in het -buitenland geplaatst kapitaal is weg, de vermogens verminderen, veler zelfstandig bestaan is vernietigd. Het aan tal werkloozen bedroeg op 28 Febr. 1.1. 483.000, waarbij nog komen die niet Inge schreven zijn. Het ergst van al is wel de mo- reele inzinking als gevolg daarvan, die alle onderscheidingsvermogen doet gaan mis sen. Er is een leger van jonge menschen, vol idealen, maar zonder perspectief. Wat een warhoofderij moet daarvan het gevolg zijn. De overheid doet voor leniging wat mogelijk is, want men kan niet onbegrensd belasting heffen. Dit jaar wordt voor leni ging 141 millioen besteedt, geen land ter wereld doet zooveel voor leniging. Nadat spr. dan heeft verklaard, dat hij is tegen aftrek van door liefdadige instel lingen en particulieren geboden hulp, zegt hij, dat naast die leniging ook alle midde len moeten worden aangewend om de werkloosheid te doen verminderen. Vooral de R. K. Staatspartij heeft telkenmale de klemtoon gelegd op arbeid voor ons volk. Met alle waardeering voor de Regeering en beseffend haar groote verantwoorde lijkheid is de R. K. Staatsparty van mee- nning, dat de aanpassing die noodzakelijk is om onze producten weer op de wereld markt te brengen, door de Regeering on volledig wordt gedaan. De Regeering zal andere dingen moeten gaan aantasten dan de loonen en salarissen die al een stuk naar beneden zijn. Men zal nu ook de vaste lasten moeten gaan verminderen, anders wordt de spanning te groot. Dat is het ver schilpunt van de R. K. Staatspartij met de Regeering. Het vaste-lasten-ontwerp dat ge- reer ligt, is de moeite niet waard. In een kernachtig slot wekt spr. op tot trouw aan de R. K. Staatspartij en het bewaren der eenheid. Van de gelegenheid tot gedachtenwisse- ling werd een bescheiden gebruik gemaakt. Na een dankwoord aan den spreker, volg de sluiting. WOUBRUGGE. Aanbesteding. Burgemeester en Wet houders hebben aanbesteed het maken van een schoeiing voor de los- en laadplaats met bijbehoorende werken. Er werd ingeschre ven als volgt: Ggbr. van Luiing f 1500, G. Verbij f 1685, J. Jongeneel f 1690, Gebr. van der Laan f 1700, J. Moree f 1705 en Gebr. Stigter f 1732. Voorts het aanleggen van een tegelspeel- plaats voor de R. K. school te Hoogmade waarvoor werd ingeschreven door J. Jan sen f 327, J. P. Blom f 330, G. A. van Win gerden f 340 en J. Moree f 349. Het werk is aan de laagste inschrijvers opgedragen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Gouwsluische brug aangevaren. Gisteren moest de Gouwsluische brug, ten Oosten van den Rijn, liiggende over het kanaal, het andermaal ontgelden. De sleep boot „Utrecht" mei, de baggermolen „Fries land II" en drie bakken van de firma A. Bos uit Dordrecht kwam met de brug in aanvaring, waardoor een der brugdekken werd uitgelicht en ontzet. Het verkeer, zoo wel te water als langs den Kortsteekter weg, was eenige uren gestremd. Ook te Waddingsveen bleek de molen tegen de brug te zijn gevaren, waarbij twee bokken- pooten afknapten en neervielen zonder iemand te raken, terwijl de molen aan zienlijk werd beschadigd. Tegen den kapi tein der boot werd proces-verbaal opge maakt. Hanze. Door de R. K. Middenstands- vereen iging de Hanze werd gisteravond de jaarvergadering gehouden. De bijeenkomst werd met een openingswoord door den voor zitter aangevangen, waarna de notulen on veranderd werden vastgesteld. Het financieel verslag van den penning meester wees op een batig saldo van plm. 77, terwijl uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental tot 60 was gestegen. Bij de aan de orde komende bestuurs verkiezing werd de heer Deerenberg her kozen, terwijl in plaats van het periodiek aftredend bestuurslid, den heer A. D. v. Vliet, werd gekozen de heer Winninghof f, die zijn benoeming in beraad hield. Samengesteld werd een commissie, be staande uit drie leden, welke ten doel heeft met het bestuur overleg te plegen betreffen de het aannemen van nieuwe leden. In de vaandelcommissie werd gekozen de heer A. H. Balk. Namens de Santos-commissie bracht de heer S. Breukel het verslag uit. Van de rondvraag werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. BODEGRAVEN. Operatie-Fonds. In Hotel Oudejans kwam onder leiding van den voorzitter van het Onderling Fonds voor Ziekenhuisver- pleging een groep personen bijeen om te komen tot de definitieve oprichting van bovengenoemd operatie-fonds en tot vast stelling van het reglement. Slechts betrek kelijk weinigen waren aanwezig, we had den minstens een 100-tal inwoners ver wacht. Na een korte uiteenzetting, waarin doel en oprichting werd medegedeeld, giing men over tot het vaststellen van de ver schillende artikelen. We vermelden hier uit: Het Fonds van Ziekenhuisverpleging geeft 500.als eerste reserve. Indien op het einde van. het jaar blijkt, dat de uitga ven de inkomsten overtreffen, dan zal een extra hoofdelijke omslag worden geheven, nadat eerst de reserve is aangesproken. In het algemeen kunnen alleen leden van het Fonds voor Ziekenhuisverpleging lid wor den behoudens enkeel uitzonderingen. Een inkoopsom van ƒ10.tot ƒ20.kan dan geëischt worden. De contributie bedraagt 1.50 per persoon per jaar. Indien in een gezin meer dan drie inwonende kinderen zijn beneden de 16 jaar bedraagt de contri butie in totaal 7.50. De leden en hun be talende kinderen hebben eenmaal per jaar onder bepaalde omstandigheden recht op een vergoeding van operatiekosten tot een maximum van 50.en 15.voor operatiekamer en verbandartikelen. Een wachttijd van 3 maanden geldt als regel; zij, die voor 1 April lid worden en hun con tributie betaald hebben, hebben slechts een wachttijd van één maand. Elk lid verbindt zich ten slotte voor het loopende kalender jaar. De vergadering had een aangenaam ver loop; verschillende personen namen aan de besprekingen deel en na afloop gaven ver scheidene zich op voor het nieuwe Fonds, dat op de zelfde wijze functioneert als te Boskoop, waar men over de werking zeer tevreden is. Stierenkeuring. Uitslag van de ge houden keuringen op 26 Maart. Aangevoerd werden 16 stuks. Keurmeesters waren: A. Louter, 's-Gra- venhage en M. C. v. Buuren te Zuidland. 2-jarigen: „Ferdinand", eig. W. Boer, Bo degraven, 2de prijs; „Reginus", eig. A. Dorrepaal, Bodegraven, 3de prijs; „Doms", eig. Th. Mouris, Noorden, 4de prijs. I-jarigen: le prijs „Ada's Korengaarster", eig. J. Zijtveld, Alphen; 3e prijs „Frede ric 21", eig. W. Boer, alhier; 4e prijs „Ber nard", eig. A. J. de Jong te Hazerswoude; eervolle vermeldingen: „Kees", eig. J. H. v. Leeuwen, Nieuwveen; „Wodan Jan V", eig. H. C. Kroft te Alphen aan den Rijn. Schaakclub. De gehouden massakamp te Alphen ter gelegenheid van de herop richting der schaakclub aldaar, werd door de onzen verloren met 14—13. De tientallen waren samengesteld: Al phen le, 2e, 5e; Bodegraven 2e, 3e, 5e. Geboren: Willemina d. van M. Bikker en T. J. Kaplein Dirk z. van J. Blijleven en B Kroon Elizabeth d. van A. E. van Leeuwen en E. Versteeg. Ondertrouwd: J. Muller 28 j. en C. van Ingen 2 j. G. J. Weekhout 25 j. en C. van Ingen 24 j. Getrouwd: L. Jansen 25 j. en A. C. Sluijk 26 j. Overleden: J. M. van Kippersluis 2 m. G. Streefland 72 j. NIEUWVEEN. DE NIEUWE BURGEMEESTER. „Een beste man, vooral voor behoeftigen". Met voorbedachten, rade kruisten wij Vrijdagnamiddag per velo naar Leimuiden en daarom was onze belangstelling meer dan anders bij deze uitgestrekte gemeente, zóó uitgestrekt, dat degene die van Nieuw veen naar Leimuiden rijdt een half uurtje door Leimuiden rijdt, vóór hy in Leimuiden is, d.w.z. in de gemeentekom. Dat lijkt in gewikkeld, maar reeds vóór Kattenbrug heeft Leimuiden haar domeinen, m.l. vanaf den tuinder G. A. de Boer Czn. tegenover „Ons Belang", iets waar wij in het dage- lyksch leven niet bij stilstaan. Van de Bilderdam tusschen de vredige DreCht ter linker- en de weidsche akkers ter rechterzijde door peddelend over een echter polderweg, overdachten wij de ge ruchten, die aanleiding waren tot dezen tocht. Amper vier weken terug raakten Nieuwveen burgemeester Geesink kwijt en nu vertelde „men", dat ze geen eigen bur gervader meer zou krijgen, doch samen zou moeten doen met Leimuiden en Rijnsater- woude. Zou de minister ook geweten heb ben van die eigenaardige grens en zoo op het idee gekomen zijn? peinsden wij. 't Zou wel uit bezuiniging wezen, als het door ging. Wij bereikten tenslotte de dorpskom, een schilderachtige ligging, vooral onder een blije lentezon. Zekerheid omtrent de geruchten hadden wij nog niet, die gingen wij halen, en toch drong het dorpje ons nu reeds meer zijn belangstelling op. Onze collega, die in nauwe relatie met den heer Bakhuizen staat, stelde ons meteen maar voor een fait accompli: de Burge meester van Leimuiden en Rij nsaterwo ude is zijn benoeming te wachten tot burge meester van Nieuwveen, en hij maakte het inog sterker door mee te deelen, dat in het avondbladi alles reeds te lezen zou staan. Wat een service en dat terwijl het telex apparaat nog op inschakeling wacht! De Staatscourant van gisteren bevatte het be richt, dat de benoeming geschiedde met in gang van 16 April. Wij hebben dus een nieuwen burgemees ter, Johannes Arnoldus Bakhuizen, waar van het Vrijdagnummer u alle bijzonder heden vertelde. Op den terugweg waren wy nog méér in gedachten. Reeds veel goede dingen hadden wij over den nieuwen burgervader verno men. Maar wie zal het ons euvel duiden, dat hét ons lichtelijk smartte geen burge meester voor Nieuwveen alléén te hebben gekregen. Geen trein meer en nu dat weer! Onder de (kachel)rook van eigen dorp, maar nog steeds in Leimuiden, polsten wij eenige menschen over hun Burgemeester en een stemmig zeiden ze: ,,'t Is een beste man, vooral voor de behoeftigen, Nieuw veen zal er geen spijt van hebben". Vooral werd bij ons de indruk sterk, dat de heer Bakhuizen de nooden der werkloozen en tuinders zéér goed aanvoelt, trouwens voor dien hoorden wy dit al meermalen. Al heeft Nieuwveen den Burgemeester dan niet alleen, de zekerheid van een zorgvol- •len en bekwamen magistraat te hebben, kan practisch van veel grooter belang zijn. Namens de burgerij brengen wij onzen nieuwen Burgemeester en diens echtge- noote warme gelukwenschen over en spre ken het vertrouwen uit, dat zijn a.s. be wind zegenrijk moge zijn voor de gemeente Nieuwveen en haar bevolking, wier hoog achting met de jaren moge groeien tot op rechte genegenheid. NOORDEN. Naaikrans. Op Woensdag 25 dezer kwam de R.K. Naaikrans bijeen om de laat ste werkzaamheden van het afgeloopen sei zoen te verrichten. Dezen avond waren al len present. De reden daarvan was niet, dat het naaiwerk haar dezen avond zoo in teresseerde, neen, de dag dat mej. M. v. Leeuwen vóór tien jaar haax functie als presidente aanvaardde, werd dezen avond in een vroolijke stemming herdacht. De juibilaresse, zich van niets bewust zynde, vond bij het ingaan tot het hand- werklokaal, allen in een kring opgesteld. Haar werd een welkomstlied toegezongen, waarna een der bestuursleden haar een mooi tafelkleed overhandigde wat door de leden der vereeniging als aandenken aan haar tien-jarig voorzitsterschap, alsmede als dankbetuiging voor de goede zorgen en werken voor den Naaikrans gedaan, werd geschonken. Hierbij werd de wensch geuit, dat het de juibilaresse moge gegeven wor den, nog vele jaren en met dezelfde ijver te mogen werken in de vereeniging. Daarna dankte de presidente voor de er kentelijkheid haar bewezen, maar vooral voor de gezellige en zakelijke medewerking in die jaren van haar medebestuursters en aRe leden ondervonden. Spreekster zeide hartelijk dank voor het mooie geschenk, en zal bij het ingebruiknemen steeds denken aan het onverwachte en hartelijk huldebe toon nu ondervonden. Na nog een uurtje gezellig werken, ging ieder voldaan huiswaarts. WOERDEN. Bakkerij-tentoonstelling. Dinsdag en Woensdag a.s. wordt een groote bakkerij- tentoonstelling gehouden in hotel Concor dia, waaraan ook attracties zijn verbonden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7