ZATERDAG 28 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke Wind, zwaar tto half bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Het Scandinaafsche hooge drukgebied is ■weer in beteekenls toegenomen en heeft zich Oostwaarts over Finland, Zuidwaarts over de Randstaten, Polen en Duitschland uitgebreid. Aan zijn Noordzijde wordt het aangetast door een daalgebied, dat uit de Poolzee Oostwaarts trekt en dat in Noord- -Noorwegen sneeuw veroorzaakt. Over Finland en Midden-Zweden vriest het nog matig. Het verdere Scandinavië heeft lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Nog steeds blijft in het Westen en Zuid- Westen de depressie stationair. Op den Oceaan schijnt zij in diepte te zijn toege nomen doch over Frankrijk en de Britsche eilanden verloor zij wat aan beteekenis. De temperaturen in IJsland, Groot-Brittan- nië en Ierland, onze omgeving en geheel West-Frankrijk zijn nog boven normaal. Ook in Duitschland is de temperatuur nog vrij ver boven haar normale waarde. Het weer blijft over de Britsche eilanden en het grootste gedeelte van het vasteland nog vrij somber. Alleen in onze omgeving is het helder. De regenval heeft over het al gemeen minder te beteekenen dan gisteren. Eenige toeneming in de bewolking lijkt wel waarschijnlijk. Overigens zal in het zachte weer nog weinig verandering komen. De regenkansen zijn gering. LUCHTTEMPERATUUR. 14.4 gr. C. L1CH1 OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagavond 6.55 uur tot Zondag morgen 5.15 uur. Van Zondagavond 6.56 uur tot Maandagmorgen 5.14. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 29 Maart voorm. 7.00 uur en nam. 7.31 uur. Maandag 30 Maart voorm. 8.02 uur en nam. 8.44 uur. EUCHARISTISCHE ACTIE Propaganda-avond Het was gisteren een jaar geleden, dat in den Leidschen Volksbond opgericht werd een Eucharistische club, welke ten doel heeft niet het naar buiten uitdragen van den godsdienst, maar den opbouw van het innerlijke leven der leden. Daarom werd dat één-jarig bestaan niet herdacht met een feest of met schetterende fanfares, dat is het doel niet. Toch had het bestuur gemeend dezen dag niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan. Het had den heer Schalkwijk uit Haarlem bereid gevonden dezen feestavond te komen spreken over de „H. Eucharistie in de Kunst". De heer Schalkwijk begon zijn belang wekkende lezing met te verklaren, dat er verschillende onderwerpen over de H. Eucharistie in de kunst zijn te behandelen Spr. wilde dezen avond spreken over de H. Eucharistie in de schilderkunst. Verduidelijkt door een serie projectie- plaatjes werden wij meegevoerd naar de catacomben, waarboven een altaargraf de H. Mis gelezen werd, en waar heel primi tief werd uitgebeeld de Fractio Pan is, d.i. het breken des Broods. Het begin der tweede eeuw kenmerkte zich door de kerkvervolgingen. Ook nu nog moesten de voorstellingen een symbolisch karakter dragen. In het jaar 311, toen onder Constantijn den Groote de godsdienstvrijheid kwam, kreeg men een ander soort kunst, het z.g. fresco. Dit waren voorstellingen aange bracht op natte kalk. Werkelijke kunste naars werden daarvoor uitgezocht. Deze waren evenals hun voorgangers met het zelfde idee doordrongen, n.1. geen voorstel ling van het laatste Avondmaal, maar een uitbeelding van de wonderbare broodver menigvuldiging. Bijna alle kunstenaars ver oorloofden zich groote vrijheden op het gebied der schilderkunst, waarvan spr. eenige voorbeelden noemde. Na den tijd der miniaturen en mozaieken behandeld te hebben, bracht spreker eenige mooie projectie-plaatjes op het doek van de voorstellingen van het Laatste Avond maal, geschilderd in de kloosters. Mooi wa ren deze plaatjes zeer zeker, maar de ge zichten misten alle uitdrukking en waren zonder leven. Na de meer moderne schil ders besproken te hebben, besloot de heer Schalkwijk dit eerste gedeelte met een foto van het beroemde Laatste Avondmaal van Leonardo da Vinei. Tijdens de pauze sprak prof. Ceophas nog een kort opwekkend woord tot de le den en niet-leden, waarin de eerw. spr. het doel en het streven der Euch. club naar voren bracht. Het tweede gedeelte van den avond werd geheel gevuld door declamatie van den heer Schalkwijk. Voorgedragen werden ge dichten van Vondel, Guido Gezelle, van Tichelen e.a. De voorz.. de heer Kuipers, was zeker de tolk van allen toen hij den heer Schalk wijk dank bracht voor diens schoone voor dracht. De avond werd daarna gesloten met den christelijken groet. AFSCHEID NOTARIS A. D. VIJGH. Als voorzitter van de Maatschappij voor Toonkunst. In het gebouw der Maatschappij voor Toonkunst heeft gisteravond het afscheid plaats gehad van den voorzitter, den heer D. Vijgh, die 37 jaar lang deze functie had bekleed. Gisteravond presideerde hij voor het laatst de vergadering en het valt te be grijpen, dat na zulk een lange bestuurs periode dit heen gaan gevoeld werd. Dit plechtige afscheid van iemand, die zoo nauw met de maatschappij verbonden was •geweest, had plaats om ongeveer negen uur, na de vergadering welke om half negen be gonnen was. In deze algemeene vergadering werd o.a. mededeeling gedaan van het aftreden van de heeren A. D. Vijgh, Mr. G. H. E. Nord Thomson, E. R. D. Crommelin en H. P. H. Würtz. In de stemming, hierna gehouden, werd in deze vacatures voorzien door de benoeming van de heeren Dr. C. de Jong, Mr. P. J. Teebaal en Bern. Buurman. De vacature van den heer Würtz werd niet aangevuld. Als voorzitter, opvolger van den heer Vijgh, werd aangewezen Dr. C. de Jong. In tegenwoordigheid van de familie van den aftredenden voorzitter, den directeur der school, den heer Richard Boer en an dere belangstellenden, nam hierna Dr. Bor- gerhof Mulder het woord. Deze legde er den nadruk op dat de heer Vijgh in de Maatschappij voor Toonkunst een nieuw tijdperk had voorbereid; een tijdperk van herbeginnende bloei. De grootste moeilijk heden zijn overwonnen. Talrijke nieuwe leerlingen sinds dt laatste maanden zijn daarvan het bewijs. Beter dan een lauwer krans, aldus spr., eer en zij U en Uwe Maat schappij voor Toonkunst. Hierna gaf spr. een schets van de 37 jaren, waarin de heer Vijgh een functie in het dagelij ksch bestuur van Toonkunst had vervuld. Spr. dankte met een persoonlijk woord namens alle commissarissen en oud- commissarissen, die hem altijd hebben ver eerd en nog eeren als den gentleman, voor al naar het innerlijk. Namens commissarissen en oud-commis sarissen bood spr. den heer Vijgh tenslotte een penning aan met het symbool der maat schappij. Hierna sprak de secretaris, de heer G. W. Groen den heer Vijgh toe. Deze begon met een schrijven voor te lezen namens het Be stuur van de Maatschappij voor Toonkunst, waarin werd medegedeeld, dat commissaris sen in de laatstgehouden bestuursvergade ring hadden besloten, den heer Vijgh te be noemen tot eere-lid en eere-voorzitter van de Maatschappij voor Toonkunst. Spr. gaf hierbij nog de verschillende data, welke de heer Vijgh aan de maatschappij verbonden is geweest n.l.: Als penningmeester van 26 April 1899 tot 24 April 1902, als secretaris van 24 April 1902 tot 30 Aprü 1912 en als voorzitter van 30 Aprü 1912 tot 27 Maart 1936. Hierna sprak de heer Groen een persoon lijk woord van hulde als secretaris, voor de hulp, die hij in deze functie immer van den heer Vijgh ondervonden had. Hij beval zich tenslotte in zijn blijvende vriendschap aan. Hierna sprak hij Mevr. Vijgh toe, haar dankend voor de vele hulp van haar onder vonden om haar aan het einde een bloemen hulde aan te bieden. Tenslotte sprak de directeur, de heer Richard Boer, eenige hartelijke woorden van dank namens leeraressen en leeraren, namens wie hij den heer Vijgh bloemen aanbood. Hierna nam de heer Vijgh het woord, die dank bracht aan Dr. Borgerhof Mulder, zeggende, dat hij altijd met genoegen zijn functie had vervuld en den wensch uitspre kend, dat de prettige geest, die er altijd ge- heersebt heeft, altijd moge blijven. Vooral dankte hij voor het eere-voorzitterschap, dat hij gaarne zou aanvaarden en dat hij vooral zoo bijzonder op prijs stelde, omdat deze onderscheiding in de Maatschappij zoo wei nig verleend werd. Hij dankte tenslotte de heeren Groen en Richard Boer en het geheele onderwijzend personeel. Ook Mevr. Vijgh sprak woorden van dank. Tenslotte sprak Dr. Borgerhof Mulder eenige hartelijke woorden tot de afgetreden bestuursleden. Hiermede was de plechtig heid ten einde. „ST. RAPHAEL". Donderdagavond had een ledenvergade ring plaats in het Bondsgebouw onder voor zitterschap van dein heer Naber. Na de ope ning door den voorzitter, werd begonnen met het voorlezen der notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden- goedgekeurd. De ingekomen stukken we-r den in behandeling genomen. Het voor naamste punt was de pensioen-kwestie van het spoorwegpersoneel. Aangaande dit punt waren eenige vragenstellers, welke door den voorzitter werden beantwoord. Twee nieuwe leden, w.o. één gepensio neerde werden weder in St. Raphaëls rijen opgenomen. Op waardige en hartelijke wij ze werden deze vrienden door den voorzit ter geïnstalleerd, waarbij hij de hoop uit sprak, dat zij ijverige en goede leden zullen zijn en blijven. Punt 3 der agenda was: besprekend te houden feestavond, in verband met het 33- jarig besttaan der afdeeling in Mei as. Hierover ontstond eenige discussie. Eenige leden wüden in verband met het vergevor derd seizoen geen feestavond houden. Na ampele bespreking werd door een der be stuursleden een voorstel ingediend om den feestavond uit te stellen tot October as. Dit werd met algemeene stemmen aange nomen. Daarna volgde rondvraag. Nadat de vragenstellers naar genoegen waren be antwoord, volgde sluiting met den christe lijken groet. VER. TOT BEVORDERING VAN DE OPLEIDING TOT INSTRUMENTMAKER. Gisteravond heeft de Vereeniging tot Bevordering van de opleiding tot Instru mentmaker in de groote collegezaal van het Kamerlingh Onnes Laboratorium aan de Nieuwsteeg haar jaarlijksche algemee ne vergadering gehouden onder voorzit terschap van prof. dr. W. J. de Haas. Na opening der vergadering werd door den secretaris, dr. C. A. Crommelin ver slag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Hieraan ontleenen we het volgende: Het aantal leden der vereeniging onder ging een kleine vermeerdering, 11 leden bedankten, 17 nieuwe leden traden toe, zoodat het aantal op 31 December 1935 bedroeg 248. Het bestuur is thans bezig met krachtige pogingen tot het werven van nieuwe leden. De toestand der geldmiddelen eischte bij zondere voorzichtigheid en zorg. Een ver meerdering der inkomsten werd verkregen door evenals het vorige jaar zoowel van de deelnemers aan de examens als van die aan de vacantiecursussen een bijdrage van 10.te vorderen. Op deze wijze is het gelukt de vereischte vermindering der ex ploitatiekosten te verkrijgen. Dank wordt gebracht aan het onderwij zend personeel, dat ook dit jaar zich met ijver en plichtsbetrachting van zijn dik wijls moeüijke taak heeft gekweten. De goede naam der Leidsche opleiding in bin nen- en buitenland is ongetwijfeld voor een groot deel hieraan te danken. Het aantal leerlingen bedroeg bij den aanvang des jaars 75. Gedurende het jaar 1935 verlieten ons 15 leerlingen: één werd geplaatst als instrumentmaker bij de Ve rificatie van 's Rijks Zeeinstrumenten te Leiden, één als preparateur-technicus bij het Laboratorium voor physische Chemie te Gent, één als instrumentmaker bij den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart te Amsterdam, één als tijdelijk instrument maker op het vliegveld Soesterberg, één als amanuensis aan het Phonetisch Labo ratorium te Amsterdam, één als instru- menmaker bij de metaalwarenfabriek G. de Goederen te Woerden, één als instru mentmaker bij de Bataafsche Petroleum Maatschappij te Curagao, één kon de op leiding niet bekostigen, één kon de avond school van M S. G. niet volgen, twee ver trokken tot het vervullen van hun militai ren dienstplicht, drie werden geplaatst als instrumentmaker bij de K. L. M. op Schip hol. Gememoreerd werd het overlijden van Matthijs van Wijk, een der jongere leer lingen. De plaatsing van de oudere leerlingen in voor hen passende betrekkingen heeft dit jaar, ondanks de moeilijke tijdsomstan digheden, evenmin als in de vorige jaren (moeilijkheden opgeleverd]. Herhaaldelijk werden zelfs aanvragen om werkkrachten der opleiding ontvangen, zonder hieraan te kunnen voldoen In September werden wederom als naar gewoonte de practische instrumentma kersexamens afgenomen. Deelgenomen werd: door 45 candidaten aan het examen voor leerling-instrumentmaker, 11 voor gezel-instrumentmaker, 10 voor leerling glasblazer, 1 voor gezel-glasblazer. De aantallen der geslaagden van deze groepen waren respectievelijk 33, 5, 8, 1. De vacantiecursussen in instrumentma ken en glasblazen vonden wederom als naar gewoonte in de laatste helft van Augustus plaats. Aan den cursus voor in strumentmaken werd door 8, aan dien voor glasblazen door 28 personen deelgeno men. Vooral het aantal der deelnemers aan den glasblaascursus was aanmerkelijk klei ner dan de vorige jaren. Ongetwijfeld is dit te wy'ten aan het cursusgeld, dat sinds eenige jaren betaald moet worden, terwijl vroeger de cursussen kosteloos wa ren. Deze vacantiecursussen handhaven hun internationale beteekenis. Ook nu weer bevond zich een aantal buitenlanders on der de deelnemers. Het jaarverslag werd onder dank -aan den samensteller goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat prof. dr. H. B. Dorgelo werd herko zen. Na de pauze hield de heer ir. J. L. van Soest, ingenieur bij de Commissie voor Phy sische Strijdmiddelen, een voordracht over „Een radiosonde". Wichelroede-aardstralen en onze gezondheid. De heer J. G. Mieremet, als Directeur van het Eerste Ned. Bur. voor Wichelroede- Bodem-Onderzoek tegen Gezondheidscha- dende Aardstralen, zal a.s. Dinsdag, 31 Maart des avonds te 8.30 uur in de zaal van Hotel „In den Vergulden Turk", Bree- straat 84, te Leiden, een lezing houden over bovengenoemd onderwerp. De heer Mieremet is een geschoold wi- cchelroedelooper. Hij ontving zijn opleiding van Europa's grootste en eerste pionier op dit gebied n.l. Gustav Freiherr von Pohl te Dachau bij München. Hij zal vertellen van de groote invloed welke de verdichting der- natuurlijke uit straling der aarde op menschen, dieren, boomen en planten hebben en hoe bepaalde ziekten daardoor worden veroorzaakt. Door voorbeelden zal hij laten zien, hoe men deze invloeden kan ontgaan en de laatste wetenschappelijke proeven bespre ken. Tevens zal hij met eenige experimen ten aantoonen hoe de wichelroede op deze verdichte aardstralingen onmiskenbaar rea geert. Naar de verschillende verslagen van de pers te oordeelen, zal het een hoogst be langrijke avond worden. Men zie de betref fende annonce in dit blad. EEN ADRES VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Inzake de fabriek van Tieleman en Dros. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden heeft aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart het volgende adres gezonden: Excellentie, In aansluiting aan de pogingen welke worden aangewend om het aan de Con serven- en Vleeschwarenfabriek Tieleman en Dros te Leiden mogelijk te maken haar bedrijf voort te zetten, veroorlooft ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zich met verschuldigden eerbied de èandacht van Uwe Excellentie te vra gen. Gedurende de laatste jaren ondervindt dit grootbedrijf zeer ernstige moeilijkheden en is het töt nog toe slechts met opoffe ring van niet onbelangrijke bedragen ge lukt, dit bedrijf in stand te houden, zulks in de hoop dat in de naaste toekomst meer gelijke concurrentievoorwaarden zouden ontstaan. Ten aanzien van deze moeüijk- heden veroorlooft de Kamer zich het vol gende op te merken. De export inzonderheid van geconser veerde vleeschwaren van dit bedrijf, is door de ontreddering van de cultures in Nederlandsch Oost-Indië zeer ernstig ge troffen daar het aantal Europeanen aldaar zeer sterk is verminderd en het welvaarts- peü der overblijvenden zeer is gedaald, zoodat deze voor de afname van de arti kelen van dit bedrijf nauwelijks nog in aanmerking komen. Daarenboven zijn de invoerrechten voor vleesch in blik in Nederlandsch Indië, wel ke aanvankelijk 12 pet. bedroegen, eerst tot 18 pert, en sedert begin 1934 tot 30 pet. verhoogd. De daling van het Engelsche pond maakte de concurrentie in de En gelsche Dominions en andere landen zoo goed als onmogelijk, terwijl over nage noeg alle afzetgebieden exhorbitant hooge invoerrechten den invoer bemoeilijkten. De devaluatie in andere landen, zooals Polen en Denemarken, deed de internatio nale prijzen tot een desastrueuse laagte dalen. Volgens de cijfers van onze Uitvoersta- tistiek bedroeg de uitvoer van vleesch en worst in blik: over 1931: 7.070.289 1934: 3.178.523 1935: 2.706.000 Nu had redelijkerwijs mogen worden verwacht, dat deze omstandigheden de Nederlandsche regeering er toe zouden hebben gebracht om, zoo al niet directe compensatie te scheppen, dan toch de le vensbelangen van een reeds zoo ernstig getroffen industrie zooveel mogelijk te ontzien. Het tegendeel is echter helaas het geval geweest. Het baconcontract bevoordeelde in zoo sterke mate de fabrieken de ge mengde bedrijven, die zoowel bacon als ook fijne vleeschwaren fabriceeren dat voor de fabrieken die slechts vleeschwa ren produceeren en van het maken van bacon zijn uitgesloten, geen bestaansmo gelijkheid meer open bleef. De enorme voordeelen door het baconcontract den ge- mengden bedrijven in de schoot gewor pen, maakten het dezen mogelijk, bedrij ven als van Tieleman en Dros een doode- lijke concurrentie aan te doen. De Kamer veroorlooft zich een voor beeld te noemen. Onmiddellijk na invoering van het ba concontract stegen de varkensprijzen van pl.m. 35 tot pl.m. 48 ct. per K.G.; de prij zen van rookworst le en 2e soort respec tievelijk 1.30 en 0.95 daalden echter tot resp. 1.en 0.60. Dit was niet alleen mogelijk door de winst der bevoordeelde fabrieken op de baconzouterij, maar vooral ook, doordat de voor de baconzouterij afgekeurde var kens en de bij het zouten overblijvende deelen tegen zeer lage prijzen als grond stof voor de fabricage van fijne vleesch waren konden worden gebruikt. Daardoor werd de normale verhouding tusschen het gereede product en den grondstof voorzoover deze op de vrije markt te verkrijgen was, verbroken. Alle protesten heben tot nogtoe in deze situatie geen afdoende verbetering ge bracht. Wel is het baconcontract met ingang van 1 Januari van dit jaar opgezegd, maar de daarvoor in de plaats gekomen regeling geeft aan de reeds zoo benadeelde bedrij ven die uitsluitend fijne vleeschwaren maken geen verbetering, maar brengt zelfs een slechteren toestand teweeg. Door dat tegemoet gekomen werd aan het ver langen der baconzouters om voortaan evenals de gemengde bedrijven ook fijne vleeschwaren te mogen vervaardigen, wordt de concurrentie voor bedrijven als Tieleman en Dros, die geen bacon mogen zouten, nog veel zwaarder. Gevolg van dezen regeeringsmaatregel zal zijn, dat dit groote en voor Leiden zoo hoogst belangrijke bedrijf, zijn poorten geheel of gedeeltelijk zal moeten sluiten, daar de toekomst alsdan niet meer een zoodanig aspect kan bieden, dat het zin zou hebben telkenjare de groote verliezen bij te passen, zoo zulks al mogelijk zou zijn. Excellentie, allerwege wordt getracht o.a. door middel van Economisch Techno logische Instituten die van Uwentwege zoo zeer gewaardeerd worden, o.m. de in standhouding van bedrijven te bevorde ren. Thans wordt aan een groot, zeer goed geoutilleerd en krachtig bedrijf, door re- geeringsmaatregelen het voortbestaan on mogelijk gemaakt. Door vestigingseischen zal het teveel aan bepaalde bedrijven worden geweerd. Hier worden opzettelijk nieuwe bedrijven toegelaten op een gebied waar reeds, blij kens o.a. een doodelijke concurrentie, een teveel bestaat. De Kamer doet daarom een dringend beroep op Uwe Excellentie om te willen bevorderen, dat zoodanige maatregelen worden getroffen dat dit groote, zoo goed j geoutilleerde, voor de welvaart en werk- 1 verschaffing te Leiden zoo beteekenisvolle bedrijf, zal kunnen blijven voortbestaan. GEMEENTEL AANKONDIGINGEN, AFSLUITING HOOGEWOERD Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Hoogewoerd tusschen Kraaierstraat en Ko- revaarstraat, met ingang van Maandag 30 Maart a.s. tot nadere aankondiging voor alle doorgaand rij verkeer zal zijn afgeslo ten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1936. (2096) STREMMING DOORVAART ZOETERWOUDSCHESINGELGRACHT Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de doorvaart in de. Zoeterwoudschesingel- gracht, tusschen de Jan van Houtbrug en de Van Disselbrug, met ingang van. Maan dag 30 Maart a.s., tot nadere aankondiging zal zijn gestemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 28 Maart 1936. (2096) AGENDA LEIDEN. Zaterdag. Jaarfeest Circolo italiano, „Har monie" te 9 uur. Maandag. De Hanze, ledenvergadering café rest. „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, Jaarvergadering „Katholiek Leiden", Turk, te 8.30 uur. Vrijdag, Jaarvergadering A. R. K. A., den Burcht, te 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren v. Alphen, Hovens Greve, Kors, Kort man en v. Driesum. De Zondagdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274, Geveilde perceelen Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier. De villa „Aegidia", Zoeterwoudsche Singel--de Laat de Kan terstraat 2 in bod 9.400, kooper de heer J. J. de Cler q.q. alhier voor 9.400. Ten overstaan van notaris M. G. Bon al hier: Winkelhuis en erf Heerenstraat 53, in bod 2.600, winkelhuis en erf, Heeren straat 84, in bod 2.600 en huis en erf Hee renstraat 82 in bod ƒ2.550, kooper de heer J. J. G. de Cler q.q. alhier voor resp. 2.850, 2.800 en 2.900. Huis en erf For- mosastraat 8 is niet gegund. Ten overstaan van notaris H. M. Markus- se alhier: heerenhuis en tuin Terweeweg 69 in bod 3.900, kooper de heer C. Kuypers q.q. te Oegstgeest voor ƒ3.900. Alsvoren Terweeweg 65 in bod ƒ3.300, kooper de heer E. v. Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 3.400. Heerenhuis met tuin Zoeter woudsche Singel 93 in bod ƒ8.500, kooper de heer F. H. Charbon q.q. te Amsterdam voor 8.500. Winkelhuis met bovenwoning en tuin Nieuwe Rijn 83 in bod 7.800, koo per de heer G. W. Proper q.q. te Oegst geest voor 7.800. Huis en tuin Timorstraat 29 in bod 2.950, kooper de heer E. v. Star kenburg q.q. te Oegstgeest voor ƒ2.950. Winkelhuis met bovenwoning Voldersgracht 10c in bod 2.800, kooper de heer J. Kamps q.q. te 'sGravenhage voor ƒ2.801. Huis m. bovenwoning Oude Vest 65Koddesteeg la en Pakhuis Koddesteeg 1, tezamen in bod 4.200, kooper de heer J. Kamps q.q. voornoemd voor 4.201. Timmerfabriek met bovenwoning Oude Vest 89 met de daarin aanwezige machinerieën tezamen in bod 13.206.50, kooper de heer J. Kamps q.q. voornoemd voor ƒ13.207.50. Heeren huis met tuin Da Costastraat 31 in bod 2.850, kooper de heer J. van Wijk te Leiden voor ƒ3.000. Huis en erf Lange- straa.t 10 in bod 1.000, kooper de heer A. J. Goddijn te Leiden voor 1.000. Pak huis Looierstraat 12 in bod 100, kooper de heer L. Prins alhier voor 100. Pakhui zen Klikstraat 13 en 15, tezamen in bod 380, kooper de heer P. Meiman q.q. al hier voor 400. Heerenhuis Terweeweg 67 huis Hooigracht 65-65a, huizen Timorstraat 39 en 41, huis Looierstraat 2, zijn niet ge gund. Huis Timorstraat 23 is uit de hand verkocht. jm:M Wiim6?nhuiz-zen teLe2Be.eij sh sb U. S. L. B. De Senatus Veteranorum der Unitas Stu- dioeorum Lugduno-Batava heeft zich voor het jaar 19371937 als volgt samengesteld: E. B. Bisschop, rector; H. S. Zwarenstein, ab-actis; J. H. Lobstein, fiscus; D. J. van Dijik, assesor I, Mej. J. J. van Staveren, as sessor na. Door mevr. de G. in de Groenhoven- straat is bij de politie aangifte gedaan, dat zij is opgelicht voor 10 door een per soon, die zeide een kamer van haar te willen huren. De jongeman gaf voor inge nieur bij den Rijkswaterstaat te zijn en zijn portefeuille verloren te hebben. De gevraagde 10 had zij hem geleend, doch tot nu toe heeft zij hem nog niet terugge zien. Signalement: 35 a 36 jaar, lang postuur, blauwe oogen, blozend gelaat, achterover gekamd dun blond haar, hij droeg "en grijs gespikkelde overjas.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2