Dancing Paiais de Danse „Zomerlust" ZATERDAG 28 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Kiein entrée - Groot Orkest - Correcte leiding D.O.8.: Op eigen terrein spelen onze reserven morgen den laatsten thuiswed strijd van dit seizoen. Santpoort 3 komt op bezoek. Deze ploeg is wel een ernstige de- gradatiecandidaat, zoodat een DOS-over- winning het meest voor de hand ligt. Toch maar flink aangepakt, aanvang half 3. Om half 1 ontvangt DOS 5 de Nic. Boys- reserven. DOS 3 gaat op bezoek bij KRV 2, aan vang half 3, vertrek kwart voor 1 Noord- hoek. DOS a ontvangt om 12 uur op het Ma- jellaterrein Ad. Kolping a. V.VX.: Morgen gaat het 1ste elftal bij OOS op bezoek. Jongens jullie zijn het ïoch zeker niet vergeten dat GDS in staat is een ernstige kampioenscandidaat te kloppen. Maar als jullie goed spelen en 'n overwinning in de wacht slepen dan is het lot beslist. Vertrek per bus half twee. Sup porters die per fiets gaan en dit is bij goed weer een heel mooie rit rijden tot Hoornbrug, daarna den Trekweg af circa 3 kwartier rijden vanaf Voorschoten. Het 2de krijgt een ernstige kampioens candidaat thuis op bezoek. Jongens den ken jullie er oók aan, als jullie RSA met een nederlaag naar huis sturen, behooren ook jullie bij de gegadigden voor de bo venste plaats. Aanvang 2.30 uur. Van de Junioren gaat b op bezoek by Meerburg. De benjamins krijgen thuis bezoek van Teylingen. Probeert de punten thuis te houden; aanvang 12.30 uur. Alph. Boys: De dag van morgen staat in het teeken van uitwedstrijden. Het gaat op reis naar onze grootste badplaats, om al daar Lenig en Snel I te ontmoeten. Boys, onderschat je tegenstanders niet en tracht nu eens de punten mee te brengen- Het tweede elftal heeft rust. Het derde gaat naar Bodegraven om Esto stevig partij te geven, met een verrassen den uitslag? S.M.C.: Het eerste elftal gaat naar Leiden om daar op het sportpark Haagweg zijn krachten te meten met R.W.D. I. Dit zal een lastige wedstrijd worden, maar met eendrachtig samenwerken kan er heel wat bereikt worden; aanvang 2.30 uur; vertrek 1.45 uur per fiets van de Baan. S.M.C. II gaat bij Meerburg II op visite in Zoeterwoude, Hooge Rijndijk. Tweede elftallers, onderschat de tegenpartij niet, al hangt Meerburg onderaan, want zij kan de punten best gebruiken. Laat jullie je schittemde kans nu niet ontnemen. Nog 3 wedstrijden hebben jelui te spelen en uit deze 3 ontmoetingen hebben jelui nog 3 punten noodig. Dus de zaken serieus aan gepakt en volhouden van het begin tot het einde; aanvang 2.30 uur, vertrek om 1.40 uur per fiets van de Baan. Thuis ontvan gen de Junioren N.V.C. a Vooruit jongens, probeeren jelui nu ook eens de punten thuis te houden, maar dan ook eendrachtig samenwerken en aanpakken van het begin tot het einde; aanvang 12.30 uur. Meerburg: Morgen gaan de Senioren van Meerburg I op bezoek bij Ad. Kolping te Langeraar. Als er weer gespeeld wordt als de voorgaande keeren, kan er gewonnen worden, maar men kon thans wel eens voor een verrassing komen te staan. De reis wordt gemaakt per autobus. De Senio ren II spelen op eigen terrein tegen S.M.C. 11 van Warmond. De Junioren a spelen eveneens op eigen terrein tegen Nic. Boys uit Nieuwveen. De uitwedstrijd werd ge wonnen. Dus zorgt, dat wederom de beide puntjes thuis blijven; aanvang te 1.15 uur. De Junioren b spelen eveneens thuis om 12 uur tegen V.V.L. b uit Voorschoten. Adolf Kolping: Vanwege den slechten toestand waarin het terrein verkeert, zulks door het leggen van drain eerbuizen, is verzocht den wedstrijd Meerburg tegen 't eerste elftal uit te stellen. De reserven gaan naar Oudewater om daar hun krachten te meten tegen Unio n. Dit is voor hen een gehel onbekende, doch afgaande op de resultaten tegen andere clubs, is overovering van een enkel puntje niet uitgesloten. De Junioren gaan naar Roelofarendsveen. Tegen D.O.S. wacht hun ontegenzeggelijk een zware taak. OJ).I.: Morgen hebben alle elftallen van O.D.I. rust. O.D.I. zal echter een wedstrijd gaan spelen tegen D.S.V. te Noorden. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden. Aan vang 1 uur. N.V.C.Morgen gaat N.V.C, II op bezoek bij R.W.D. II uit Leiden. De N.V.C.'ers zijn vast besloten het seizoen met een overwin ning te besluiten. De puntjes kunnen bo vendien nog best gebruikt worden. De eer ste wedstrijd op eigen terrein eindigde in een 31-overwinning van de NVC.-ers. Maar of het nu weer zoo zal zijn valt te betwijfelen. De R.W.D.-ers zijn den laat sten tijd goed op dreef. De N.V.C.-ers zul len dus hun beste beetje voor moeten zet ten om een goed resultaat te bereiken. De a-Junioren moeten bij S.M.C. a op bezoek. Deze wedstrijd kan gewonnen wor den, indien van meet-af-aan gewerkt wordt Heel wat zwaarder hebben het hun colle ga's, de b-junioren, die op bezoek moeten bij Lisse a, het elftal, dat tot nog toe on geslagen is en wel zeker kampioen zal worden. Maar voetbal is voetbal en men weet nooit, wat er gebeuren kan. N.V.C. c heeft ook al een zwaren tegen stander te bekampen. De S.J.C. b-ere zijn in de eerste competitie kampioen gewor den en zullen de N.V.C.-ers ook nu willen staan. Jongens, beste beentje voor en dan is er misschien wel wat te bereiken. Nicolaas Boys: De elftallen zoeken 't morgen alle in den vreemde. N.B. I speelt by St. Bern. II haar laatsten competitie wedstrijd en neemt de puntjes mee terug, hopen we. N.B, II gaat naar D.O.S. V, die no. 2 staat, maar in Nieuwveen met 41 geklopt werd. N.B. a is, meenen we, mor gen ook voor 't laatst in de weer voor deze competitie. Meerburg a won hier met 7 Wedstrijden om de Leidsche Courant bekers. Nu de competitie ongeveer ten einde is, komen de bekerwedstrijden weer aan de beurt. Dank zij de Leidsche Courant, welke ons indertijd eenige bekers ter beschikking heeft gesteld, om te doen verspelen onder de vereenigingen gevestigd in het District Leiden. De groote beker is wel een der be kendste, daar hierom reeds in 1923 werd gestreden. Verschillende jaren namen bijna alle vereenigingen in het District deel aan deze wedstrijden, en in de laatste twee ja ren was het de vereeniging DOS I uit Roelofarendsveen welke beslag wist te leggen op den grooten beker. Wij hebben zoo'n voorgevoel dat de Veenders ook dit jaar alles op alles zullen zetten, om voor goed den beker in hun bezit te krijgen. Het zou dan n.l. driemaal achtereenvol gens zijn, dat zij den beker hadden gewon nen. Doch in deze competitie is wel geble ken dat er nog meerdere sterke elftallen zijn, die ook nog wel een woordje mee zul len sprekeh, o.a. Lisse II, V. V. L. I, Lei den I, N, V. C. I, St. Bernardus I, S. J. C. II, Teylingen II enz. enz. Ook de kleine beker trekt aller belang stelling. Vorig jaar was het S. J. C. III, dat den beker veroverde, doch er zijn zooveel 3de en 4e klassers, welke mededingen, dat wij meenen, dat de Noordwijkers wel het beste beentje zullen voor moeten zetten, om in het bezit te blijven van den beker. Gezien de groote deelname voor dit jaar hebben wij gemeend om vroegtijdig te be ginnen. Van daar dat de inschrijving reeds begint op Maandag 3 0 Maart as. en eindigt op Dinsdag 7 April as. Bij de inschrij ving moet gelijk het inleggeld zijnde f 1 per elftal worden voldaan aan onderge- teekende. Bij de inschrijving moet vermeld wor den met hoeveel elftallen men wenscht deel te nemen voor den grooten beker en met hoeveel voor den kleinen beker. Alle elftallen van elke klasse mogen deel ne men om den grooten beker, doch voor den kleinen beker, alleen vanaf de 3de klasse en lager. De voorschriften zijn gelijk het vorig jaar. De thuis spelende vereeniging mag 5.in rekening brengen voor on kosten (terrein aocomodatie) en schelds- rechters-onkosten. Elke vereeniging gebruikt haar eigen entréekaarten, en gelijk met het opzenden van het formulier moeten alle gel den worden opgezonden aan den pen ningmeester A. H. Schrama, Grachtweg 79, Lisse. Bij algeheelen afloop van dezen wed strijd ontvangt elke deelnemende vereeni ging een gespecificeerde afrekening en de hem toekomende gelden. Hieronder vermelden wij het Reglement, en verzoeken wij de vereenigingen, dit nummer speciaal te bewaren. Reglement. Art. 1. De Beker draagt den naam van de Leidsche Courant-Beker en moet, om in eigendom te worden verkregen, drie maal achtereen of vijfmaal in totaal ge wonnen worden. De hoofdbeker Is thans in het bezit van D. O. S. I. Art. 2 De inschrijving staat open voor elf tallen van vereenigingen spelende onder D. H.V.B.-verband in Leiden en omgeving, 't volgende rayon bestrijkende: binnen de ly-n getrokken langs Hillegom, Leimuiden, Nieuwveen, Woerden, Nootdorp, Veur Leidschendam, Wassenaar en de kust tot Hillegom. Art. 8. Het inschrijfgeld bedraagt 1. Art. 4. De wedstrijden worden gespeeld volgens het reglement van den D. H. V. B. Art. 5. De deelnemende elftallen spelen twee aan twee tegen elkaar, nader aan te wijzen door loting. De verliezende elftal len vallen af. De overwinnende komen in de volgende ronde. Bij gelijk spel wint de bezoekende vereeniging. Is het aantal deel nemende elftallen oneven, dan komt het vrij lotende elftal in de volgende ronde. Een elftal kan slechts eenmaal vrij loten. De lo ting zal plaats hebben op het bureau van „de Leidsche Courant." Art. 6. Alle wedstrijden hebben plaats op het terrein van een der deelnemende ver eenigingen, nader te bepalen door loting. De wedstrijden in de voor en laatste ronde hebben plaats op nader door de Hegelingscommissie te bepalen terreinen! Art. 7. Alle wedstrijden duren twee maal drie kwartier, met een tusschenruim- te van één kwartier. De finale wordt bij gelijk spel tweemaal 7H minuut verlengd. Wanneer dan geen resultaat is verkregen, zal loting plaats vinden. Art. 8. De inschrijvingen, vergezeld van het inschrijfgeld, moeten worden Ingezon den bij den wn. secretaris-penningmeester van het District Leiden, Lindelaan 7, Sas- senheim. Art. 9. Donateurs hebben vry toegang, echter alleen de donateurs van de thuis spelende vereeniging. Tegelijk met het opzenden van de for mulieren, vermeldend de uitslagen der wedstrijden, moet een afrekening van de totale opbrengst worden ingesloten. De betrokken vereeniging ontvangt later een afrekening van de verdeeling der gel den en moet deze opzenden aan onderge- teekende. Elke vereeniging op zich stuurt voorts de ruilformulieren aan het secretariaat van den D. H. V. B. Van de netto-recettes der wedstrijden komt: 25 pet. ten bate van de ontvangende vereeniging; 25 pc£. voor de bezoekende vereeniging, en het restant voor het Dis trict Leiden. Art. 10. In alle gevallen, waarin dit re glement niet voorziet, beslist de oommis sie. Deze commissie bestaat uit een verte genwoordiger van den D. H. V. B., het bestuur van het District Leiden en een vertegenwoordiger van de Leidsche Cou rant. H. HOOGERVORST, Secretaris-Competitieleider. WIELRENNEN. 0, maar mogelijk brengen onze jongens 't er nu beter af. Majella: Het eerste elftal ontvangt mor gen bezoek van Kolping Boys uit Leiden. Alle spelers nog eens hun beste beentje voorgezet, en bet wordt nog 'ns een echte propaganda-wedstrijd voor de roomsche sport. Aanvang half drie. De Junioren gaan St. Bernardus a opzoe ken. Vertrek 11 uur. Op de jaarvergadering deze week is on der meer besloten, dat de contributie voor taan betaald zal worden 's Zondags een half uur na de H.H. Missen in de R.K. school. V.C.H.: Morgen krijgt het eerste elftal O.D.V. I uit Nieuwkoop op bezoek. Aange zien er thans nog geen wedstrijd verloren is, verwachten we ook nu, dat zij zich mor gen zullen handhaven; maar dan zal er zeker hard gewerkt moeten worden; aan vang 2.30 uur. Het tweede elftal trekt naar Nieuwkoop, om daar de reserven van O.D.V. te ont moeten en naar wij meenen kunnen zij de puntjes wel mede brengen. Vertrek 1.15 per autobus. Foreholte: Foreholte I heeft nu al reeds de eer om aan serie-wedstrijden deel te nemen. Te 1.30 uur gaat de strijd tegen Lisse III. Vertrek per fiets 12.30 uur vanaf Parochiehuis (J. Verdegaal). Onze jongens zien dus een vreemd elftal tegenover zich. Op de eerste plaats, behooren de Forehol- ters goed partij te geven om het jubileum van Lisse te doen slagen. Dan vervolgens is deze (nederlaag) wedstrijd op z'n plaats, als Foreholte wint! Dit doen de Voorhouters zeker, wanneer de tegenpartij niet onder schat wordt, want Lisse III is een zeer sterke reserve 2e klasser! Thuis om 2,30 uur de competitie-wed strijd Foreholte IIITeijlingen III. De der de elftallers zijn den laatsten tijd nogal aan de winnende hand! Zouden ze de S assen- heimers een halt toe kunnen roepen?! Bei de elftallen achten we van gelijke kracht. Het kan dus spannen. S.N.A.: Voor mórgen staan er weer twee thuis-wedstrijden op het program. En wel om 12.30 S.N.A. II—S.J.C IV. En om 2.30 uur S.NA ISt. Bernardus, die de twee de plaats bezet in deze afdeeling. Maar als de Boys de zaken flink aanpakken in een sportieven wedstrijd is er een kans op een overwinning. Van Nispen: Er staat voor morgen een mooi programma op papier. Om 12 y, uur reeds komen de B-Junioren in 't veld om de dito's van BSM te bekampen, terwijl om 2 y2 uur het derde den strijd aanbindt tegen TYBB 7 en wel weer verliezen zal. Of zullen de jongens van het derde ook eens voor een verrassing zorgen? Tot slot speelt het eerste om 3 uur tegen het sterke Lisse II welk elftal men niet moet onderschatten daar onze jon gens daar wel eens een dobber aan kunnen hebben. A.V.V.: Het programma voor morgen ver meldt de navolgende wedstrijden: Den Haag: Gr. Willem HIA.V.V. II, 2.30 uur; Leidschendam: A.V.V. IIIWilhelmus IIL 2.30 uur; Den Haag: G.D.S. c.A.V.V. b. 2.30 uur. Het tweede elftal wacht een zwaren strijd tegen de a.s. kampioenen, toch ge- looven wij, dat zij met een beetje goeden wil een gelijk spel kunnen behalen, terwijl het derde elftal thuis wel kan winnen van Wilhelmus. Wij rekenen er in elk geval op dat allen hun best zullen doen een zoo be hoorlijk mogelijk resultaat te behalen. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. 1 e k 1 a s s e: LDWS 2Alphen 3, 12 uur; Lugd. 2LFC 3, 12 uur (le terrein); Sportman 1Alphia 3, 12 uur. 2 e k 1. A: LFC 4—DVS 2, 12 uur; Lugd. 3TJVS 4, 10 uur (le terrein); Rooden- burg 2N. Vennep 1, 12 uur; DSO 2Al phen 4, 12 uur; Zuiderkw. 1Lugd. 4, 11 uur. 2 e kl. B: UVS 5—ASC 3, 12 uur (gr. bijterrein); Hazersw. B. 1LDTS, 12 uur; Sportman 2Rouwkoop 2, 10 uur. 3 e k 1. A: LFC 5—ASC 4, 10 uur; DVS 3Leidsche B. 2, 10 uur; TONA 2Sport man 3, 12 uur. 3 e k 1. B: Lugd. 7—TONA 3, 10 uur (2e terrein); Rouwkoop 3DVS 4, 11.30 uur; Roodenburg 3UVS 6, 10 uur; LDTS 2 Zuiderkw. 2, 10 uur. 4e kl. A: Leidsche B. 3Hazersw. B. 2, 12 uur. 4 e kl. B: LDWS 4Zuiderkw. 3, 10 uur; LFC 6Rouwkoop 5, 10 uur (bijterrein); Lugd. 9DSO 4, 12 uur (3e terrein); UVS 7LDTS 3, 10 uur (gr. bijterrein); TONA 4Leidsche B. 4, 10 uur. Juniores: AlphiaSportman a, 11.30 uur (bijterrein); ASCUVS, 10 uur (Kem- penaerstr.). Adsp. A: Alphen aSportman a, 11.30 uur (Alphia-bijterr.)UVS aASC a, 10 uur (kl. bijterrein); LDTSLFC a, 10 uur. Adsp. B: LFC bAlphen b, 12 uur (bijterrein); Lugd. bLDWS, 10 uur (3e terrein). Adsp. C: ASC b—Lugd. c, 12 uur (2e terrein); DVSUVS c, 12 uur. De vierde Amsterdam- sche Zesdaagsche De strijd al dadelijk begonnen OM 11 UUR VIEL HET STARTSCHOT VOOR 13 KOPPELS. De Vierde Zesdaagsche van Amsterdam is begonnen! Precies 11 uur klonk het start schot, gelost door den voorzitter van de Ne- derlandsche Wielren Unie, Jhr. van den Beroh van Heemstede, en dertien koppels begaven zich op weg. En de wedstrijd was nog geen tien minuten oud of de Belgen Bill iet en Deneef trokken er uit en na ron den lang vechten slaagden zij er in de eer ste ronde te nemen. Dat was het sein voor de eerste groote jacht. Doch laten wij bij het begin beginnen. De voor wedstrijden hadden al heel weinig om het lijf. Duitschland met zijn vertegen woordigers Richter en Engel was in den drielandénwedstrijd tegen Nederland en België de beste. Intusschen dient de tijd van Scherens vermeld te worden in de tijdrace over 1 ronde, een onderdeel van dezen 1 an denwedstrijd. De Belgische wereldkam pioen liet n.l. een tyd noteeren van 10 sec. over 166 2/3 Meter bij vliegenden start. Het officieuze wereldrecord voor een baan van deze lengste staat op 9.9 sec. eveneens op naam van Scherens. De Belg slaagde er dus niet in dit record te verbeteren, maar niettemin moet zijn prestatie als buitenge meen fraai worden beschouwd. Onze landgenooten van Egmond en van der Linden presteerden in dezen 1 anden wedstrijd het minst, al wist van Egmond in de 20 ronden puntenrace op een gegeven moment te ontsnappen en een dergelijken voorsprong te nemen, welke niet meer door Scherens en Richter kon worden ingehaald. Voor de resultaten der voorwedstrijden verwijzen wy verder naar de uitslagen. De belangstelling voor dezen eersten avond was zeer behoorlijk te noemen. Het publiek komt n.l. nimmer op zoo'n eersten avond in grooten getale naar de baan, het wacht eerst eens af, kijkt de kat uit de boom. Tegen het officieele aanvangsuur waren de diverse tribunes vrij goed bezet, terwijl het middenterrein als altijd zeer druk bevolkt was. Om tien uur waren de voorwedstrijden afgeloopen en direct daarna kwamen de Zesdagenrenners op de baan om zich loe te rijden. Wals was er het eerst op en na tuurlijk kwam een oogenblik later zijn concurrent Pijnenburg zich laten zien. Men draait! Het gewone schouwspel van een Zesdaag sche volgde nu. De voorzitter van de N.W. U., Jhr. van den Berch van Heemstede, kwam voor de microphoon en richtte zich met een kort toespraakje tot de renners, jury en publiek. Hij verwachtte van de renners, dat zij hun beste krachten zouden geven en dat zij den ongetwijfeld te ver wachten strijd op sportieve wijze zouden uitvechten. Hij verzocht den juryleden voor overtredingen te waken en wenschte allen een volledig succes van dezen Zesdaag sche toe. Direct daarop werden de koppels op de traditioneele wijze voorgesteld. Het eerst klonk de Marseillaise: Ignat en Diot reden hun voorstellingsronde. De buitenlanders waren vanzelfsprekend het eerst aan de beurt. Na de Franschen kwamen de beide Belgische koppels: BillietDeneef en Aerts Buysse. En daarop volgden de Duitschers SchönHürtgen en ZimsKüsters en zoo vervolgens nog Pellen aarsJan van Kem pen, van der HeydenSchotman, Pijnen burgPiet van Kempen, Willy en Mathieu Vroomen, BoslandLoskamp, Koridon- Vaesspn, Slaats met den Belg Charlier, die op het laatste moment voor Lacquehaye was ingevallen, terwijl Wals met Rausoh de rij sloten. Precies 11 uur werden de renners losge laten en daar gingen zij weer in een lange sliert over de baan, dadelijk in een scherp tempo. Het waren de Belgen Billiet en De neef, die er het eerst tusschen uit trokken en kans zagen de eerste ronde dezer Zes daagsche te nemen. Het was het sein voor een jacht, die naar later zou blijken, bijna twee uur achtereen zou duren, een waar- digen inzet dus. Midden in de felste jachten kwamen Slaats en M. Vroomen ten val. Aanvanke lijk scheen het nog al ernstig te zijn, beiden kregen een kwartier neutralisatie. Doch tenslotte bleek, dat beide renners er met schaafwonden waren afgekomen. En inmiddels duurden de jachten maar voort. En tijdens dit felle tempo werden direct de bokken van de schapen geschei den. De zwakkere koppels konden dit tem po niet volhouden, geraakten verscheidene ronden achter en toen omstreeks 1 uur in den nacht de rust in het veld geleidelijk aan terugkeerde hadden de Nederlandsche koppels van der HeydenSchotman, Bos landLoskamp en KoridonVaessen resp. 8, 12 en zelfs 14 ronden achterstand op de leiders Jan van KempenPellenaars. Zaterdagmorgen half 6 was de stand bij de neutralisatie de volgende: 1. Jan ve» KempenPellenaars 0 punten. Op 2 ronden achterstand: 2. IgnatDiot I punten; 3. AertsBuysse 19 punten; 4. en 5. CharlierSlaats en 21imsKlister bei den 13 punten; 6. SchönHürtgen 6 pun ten. Op 4 ronden achterstand: T. Billiet—De neef 18 punten. Op 5 ronden achterstand: 8. Pijnenburg Piet van Kempen 31 punten; 9. Wals Rauszh 16 punten; 10. Gebroeders Vroo men 14 punten. Met 10 ronden achterstend: 11. Van der HeydenSchotman 11 punten. Op 12 ronden achterstand: 12. Bosland Loskamp 23 punten. Op 14 ronden achterstand: 13. Koridlon— Vaessen 12 punten. DE VOORWEDSTRIJDEN. De uitslagen van de voor wedstrijden wa ren als volgt: AchtervolgingswediStryd over 10 ronden voor amateurs: le series: 1. Hiddes 2 min. 14 3/5 sec.; 2. v. Veen; 2e serie: 1. West- broek 2 min. 9 sec.; 2. Loozer. Sprint (drielandenwedstrijd): le serie: 1. Engel (Did.) 10 4/5 sec.; 2. v. d. Linden (Ned.); 3. Arlet (België); 2e serie: 1. Rich ter (Did.) 10 2/5 sec.; 2. Scherens (België); 3. v. Egmond (Ned.). Tydraoe over 1 ronde (Drielandenwed strijd): 1. Scherens (Belg.) 10 sec.; 2. Rich ter (Did.) 10,3 sec.; 3. Engel (Did.) 10.4 sec.; 4. v. d. Linden (Ned.) 10,5 sec.; 6. Arlet (Belg.) 10,7 sec.; 6. v. Egmond (Ned.) 10,8 sec. Sprint voor amateurs en onafhankelij- ken (over 4 ronden) finale: 1. Ooms (Haar lem) tijd laatste ronde 11 sec.; 2. Krop man (Nijmegen); 3. v. Gelder (Amster dam). Achtervolging voor amateurs en onaf hankelijke n over 10 ronden (finale): 1. Westbroek (Utrecht) 2 min. 11 2/5 sec.; 2. Hiddes (Amsterdam). Sprintwedstrijd voor profs over 4 ronden (Drielandenwedstrijd): 3e serie: 1. Engel (Did.) 10 2/5 sec.; 2. Scherens (Belg.); 3. v. Egmond (Ned.). 4e serie: 1. Richter (Did.) 10 2/5 seo.j 2. v. d. Linden (Ned.); S. Arlet (Belg). 50 Ronden klassementraoe voor amateurs en onafhankelijken: 1. Roes 11 min. 0.3/6 sec. Op 1 ronde: 2. Groenewegen 8 pnt.; 3. van Gelder 5 pnt. 20 Ronden klassementsrace (Drielanden wedstrijd): le klassement: 1. Richter, 2. Scherens, 3. Engel, 4. v. d. Linden; 2a klas sement: 1. v. Egmond, 2. Scherens, 3. v. d. Linden, 4. Engel. Eindklassement landenwiedstrljd: 1, Duitschland 26 pnt.; 2. België 21 pnt. 3. Ne derland 19 pnt. SWIFT. Morgen laatste rit voor de maandcompe^ titie, bestaande uit een sprint over 500 Me ter op wegmateriaal, zoowel voor de A- als de B-klasse. Ondanks z'n pijnlijken val Woensdag te Halfweg zal W. Severynen toch z'n eerste plaats verdedigen. C. Verburg en P. v. d. Meer rijden als koppel mede in den wedstrijd op de baan te Gouda. Samenkomst 9 uur. Vertrek uiterlijk 9.15 uur naar de startplaats. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. le klas N.-H.: Koog ZaandijkSwift; OlympiaSportief; DVDWesterkwartier; 1 e klas Z.-H.: DeetosRozenburg; Fluks—DKC. le klas Noord: VitesseSparta; DioWWMD. 2e klas Z.-H.: Spangendie Haghej Fluks 2HBS; Velox—Aio. Leidsche Bakkersgezellen Dinsdag a.s. spelen de Leidsche bakkers gezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen een sterke combinatie van Leidsche Boys I-II elftal, op haar terrein aan den Wassenaarschen weg achter het nieuwe ziekenhuis; aanvang 4 uur. BILJARTEN DE WEDSTRIJDEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP 45/2. De wedstrijden van Vrijdag hebben tot resultaat gehad, dat Reicher en Domingo uitvallen. De gedetailleerde uitslagen van den der den dag luiden: tot. brt. h.s. gem. Cabra 400 44 67 9.09 Reicher 396 44 53 9.00 Da vin 400 15 85 26.66 Lütgehetmann 136 15 68 9.06 Gabriëls 400 21 143 19.04 Sweering 170 21 31 8.09 Gabriëls 400 10 172 40.00 Domingo 75 10 34 7.50 Reicher 400 20 89 20.00 Albert 233 20 69 11.65 Davin 400 39 114 10.25 Cabra 252 39 68 6.46 Moons 400 19 78 21.05 Sweering 395 19 87 20.78 Gabriëls 400 8 154 50.00 Cabra 65 8 31 8.12 Sweering 400 21 92 19.04 Albert 182 21 30 8.66 In zijn partij tegen Moons stond Swee- ring op 395, toen hij een poedel maakte. Moons kwam toen aan stoot en maakte met een serie van 78 de partij uit. Dit was de hoogste serie, welke Moons in deze partij notep^'

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14