SÜ RADIOPROGRAMMA'S DONDERDAG 26 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Electrische personentrein bij Barendrecht ontspoord. De wissels te vroeg overgegaan. Geen persoonlijke ongelukken dank zij het zware materiaal De electrische personentrein <üe te 19.32 uur uit Dordrecht naar Rotterdam vertrekt, is (gisteravond bij Barendrecht door onbe kende oorzaak ontspoord. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De spoor weg, ter plaatse uit een dubbel spoor be staande, werd versperd, zoodat het trein verkeer stagnatie ondervond. De reizigers waren gedwongen vóór de versperde plaats uit te stijgen en in andere treinen, die aan de andere zijde gereed stonden, hiun reis te vervolgen. In verband met deze stagnatie werd de Parijssohe trein, die tet 20.30 uur van het Centraal Station uit Amsterdam vertrekt, over Utrecht geleid. Het geheele treinverkeer tussohen het Noorden van Nederland, Noord-Brabant, België en Frankrijk werd gestoord. De trei nen moesten n.L uit Adam over Utrecht rijden en de treinen uit Den Haag en Rot terdam over de Ceintuurbaan bij Rotter dam en dan via de Betuwe naar het Zui den. De trein uit Parijs, die om 21.50 uur in Amsterdam zou moeten aankomen, werd over Breda, 's Hertogenbosch en Utrecht geleid. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het te vroeg overspringen van een wis sel. Het voorstel rijtuig van den trein, die uit zes wagens bestond, reeds op het rech ter spoor. Even voorbij den overweg by het station Barendrecht is een wissel, die de rechter- en 1 inkerspoorbaan verbindt. De voorste wagens zijn op de rechterbaan ge bleven. De volgende zijn op het linker spoor terecht gekomen, doordat de wissel te vroeg oversprong. De rails zijn over een afstand van 300 tot 400 Meter op beide banen geheel verbo gen. Eenige wagens zijn bij de ontsporing schuin over beide banen"'komen te staan. Het ongeluk geschiedde om twaalf minuten voor acht, in Barendrecht had de trein ge stopt en had nog slechts weinig vaart, waar door ernstiger gevolgen uitbleven. In den trein ontstond een b^gin van consternatie, doch het treinpersoneel wist de opwinding onder de passagiers spoedig te bedaren. La ter heeft men de ongeveer 100 passagiers van den gederailleerden trein in het voor ste rijtuig gebracht, dat nog goed in de rails stond, welk rijtuig naar Rotterdam is gere den. Het opruimingswetrik zou geruimen tijd in beslag nemen. Men is er nog gisteravond mede begonnen, doch het was de vraag of men hedenochtend met het herstellen van de lijn gereed zou zijn. Op de baan tusschen Rotterdam en Dordrecht werd de verbin ding onderhouden door de passagiers voor bij de versperring te laten loopen en te laten overstappen in de aan de andere zij de gereedstaande treinen. Een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaak van het te vroeg overspringen van den wissel. Gebleken is, dat het treinmate- riaal, de metalen wagons van den electri- schen trein, zich uitstekend heeft gehou den. Wel hébben de onderstellen schade gekregen en zijn deze ontzet, maar van alle gederailleerde wagons is de passagiersruim te geheel intact gebleven, hoewel toch eeni ge wagens dwars over de rails zijn ge sleept en daarbij zware schokken, hebben gekregen. Het opruirningswerk werd verricht onder leiding van twee ingenieurs met een ploeg, welke met een hulptrein uit Rotterdam naar Barendrecht was gereden. JONGEN ONDER VRACHTAUTO GEDOOD. Toen gistermiddag te ongeveer drie uur de 17-jarige H. van Rossum uit Nieuw- Heeten (gemeente Raai te) zich op zijn fiets naar huis begaf, kwam hij op den Deventer- weg door een verkeerde manoeuvre met zijn rywiel onder een vrachtauto terecht. De jongeman was op slag dood. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD Gisteren kreeg de 24-jarige L. Duijzer te Anna Paulowna, toen hij paarden voor de ploeg spande, van een der dieren een trap tegen het hoofd. Hij werd in bewusteloo- zen toestand) naar het hospitaal te Den Hel der vervoerd, waar hij, zonder tot het be wustzijn te zijn teruggekeerd, is overleden SCHANDELIJKE BEHANDELING VAN OUDEN MAN De politie te Bathmen vond bij een boe renwoning aldaar in een in den grond uit gegraven ruimte, die dienst deed als aard appelbergplaats een 75-jarigen man opge sloten. De deur diie de ruimte afsloot, was van buiten met een paal versperd. Bij on derzoek bleek, dat de oude man daar door zijn familie was opgeborgen, omdat hij niet geheel normaal en daardoor wat las tig was. De man, die wat geld bezit, was bij zijn familie in dJen kost. De boer W. B., die voor deze daad ver antwoordelijk is, is in hechtenis genomen. KRANKZINNIGE ONTSNAPT. Gisternacht is uit het Krankzinnigenge sticht te Den Dolder een verpleegde ont snapt. Dit bleek de Biltsche politie toen zij bericht ontving, dat van de R.K. Pastorie te Bilthoven eenige ruiten waren inge gooid. Onmiddellijk daarna kreeg zij van verschillende kanten mededeelingen, dat ook in andere perceelen dergelijke feiten geconstateerd waren, terwijl een surveil- leerend agent plotseling tegenover een man in nachtgewaad gekleed, die hevig met een koperen staaf zwaaide, kwam te staan. Zich ontdekt ziende vluchtte deze man in de bos schen. Aan de achtervolging, die hierna op den man, zekeren van L. werd ingezet, werd door vele personen deelgenomen. Men kon evenwel den vluchteling niet meer ontdek ken. Deze werd later in den nacht wederom gesignaleerd, thans op den zolder van een perceel in De Bilt, op welken zolder een meisje sliep. De politie, die den man op den zolder zag staan, wederom hevig zwaaiende met zijn staaf, vreesde het ergste voor het daar sla pende meisje, waarom een revolverschot op den man werd gelost. De ongelukkige werd daardoor vrij ernstig aan den schou der gewond. Hierna kon de man gemakke lijk worden overmand. Hij is overgebracht naar het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht, alwaar hij ter verpleging is op genomen. Het meisje is niets geschied. De achtervolging door de politie. Omtrent deze geschiedenis meldt de „Tel." nog, dat de geheele politiemacht van De Bildt op onderzoek was uitgetrokken. Telkens meende men een spoor gevonden te hebben, doch het stikdonkere van de bosschen verhinderde verdere nasporingen. Een seinhuiswachter, die bij den overweg dienst had, had een man in een wit nacht gewaad opgemerkt, zoo waren er nog en kele andere aanwijzingen. Eerst toen het ochtendgloren begon kreeg,men vasten grond onder de voeten. Bij een boer in het huis De Hoeve was tegen zes uur een man verschenen, dóe wild met een ijzeren staaf zwaaide. Op hetzelfde oogenblik kwam de politie er aan en zij za gen inderdaad een man in de bosschen. Zij riepen hem en toen hij wegliep, loste men waarschuwingsschoten, doch het gaf niets. De krankzinnige verdween weer in het halfduister. Wat men ook deed, men vond hem niet weer. Men zou hem pas terugvin den bij het slot van dit nachtelijk drama. Diep in de bosschen staan vier in koepel- vorm gebouwde boerderijen. In een er van woont J. Niebeek. Het gezin bestaat uit man, vrouw en één kind van veertien maanden. Om kwart voor zeven 's morgens was de man even naar buiten gegaan. De vrouw bevond zich nog op de slaapkamer. Ineens hoorde ik, zoo vertelde zij, vreem de stappen in de kamer. Ik schrok. Ik dacht: „Wat is diat?" In de kamer was het nog donker. Ik durfde niet kijken. Maar meteen hoor de ik de stappen op de trap naar boven. Een zwaar gek los. Ik riep mijn man te hulp. „Kom hier, kom hier", schreeuwde ik. „Er is een vreemde man in ons huis". Hij kwam aangerend. De man bij het kind. Meteen gebeurde het vreeselijke. Op den zolder boven ons hoorden wij een harden slag en een dof geraas. Wij hoorden hoe al les aan stukken werd geslagen. Dof gebons van hout weerklonk. Krakend werd een kast omvergetrokken, het geheele huis dreunde er van en onze buren werden wak ker. Ik heb gegild wat ik kon. Vooral om dat boven het daverend gekraak het ge schreeuw van onzen kleine uitklonk. Vlak daarna kwamen de agenten. Zij za ten den ontvluchten man op de hielen. Mijn man kon niet anders doen dan naar boven te wijzen. De agenten stoven de smalle trap op. Doch de krankzinnige had voorzorgs maatregelen genomen. Hij had de zware kleerkast op het trap- luik gelegd, zoodat niemand naar boven kon. Wij hoorden hem lachen. Dan hoorden wij weer doffe geluiden en telkens boven alles uit, dat geschreeuw van ons kind. De man raasde en tierde. Het was het vree- selijkste wat ik ooit meegemaakt heb. Ik schreeuwde wat ik kon, ik weet niet meer wat ik geroepen heb, maar u voelt wel, de agenten zeiden, dat de man krank zinnig was, en ik wist, dat hij daar boven bij mijn kind was. De zolder heeft een smal raampje. Daar voor was hij telkens weer te zien. Hij had blijkbaar het ledikant, waar ons kind in sliep in stukken getrokken en zwaaide nu met een van de ijzeren spijlen voor het raam in het rond. Wij zagen zijn witte ge daante. Hij stond daar maar te schreeuwen en te tieren. Ik weet niet meer, wat ik gedaan heb. Ik werd bijna gek van angst. Ik heb de agenten gebeden en gesmeekt om iets te doen, maar wat moesten zij doen? i Hij wilde slaan. I Mijn man heeft een laddertje uit de schuur gehaald. Daar zijn zij op geklom men, doch de man stond dreigend met de ijzeren staaf voor het raam te zwaaien, en riep, dat hij ieder, die naar boven kwam neer zou slaan. En het ergste was nog het geschreeuw van het kind, dat telkens weer klonk. Ineens zweeg het kind. Er ging een schok door ons allen heen. Wij dachten: nu heeft hij iets gedaan. Een der agenten trok een revolver en zei: „Wij kunnen nu niet lan ger wachten, wij kunnen niets meer riskee- ren". Hij richtte op den man voor het raam en riep: „Voor het laatst, ik zeg je openma ken!" De man zwaaide weer met de staaf, hij lachte en riep: „Jullie kunnen me nooit raken". De agent loste een paarschoten, die in den muur drongen. Ik zag telkens weer hoe hij de revolver ophief. Driemaal schoot hij, driemaal drong een kogel in het steen. Doch de man ging niet weg. Hij keek nog naar bulten. Ik zag hem nog eenmaal met die staaf zwaaien en ik hoorde hem nog eenmaal roepen: „Jullie kunnen me nooit raken". Op het zelfde oogenblik richtte de agent zijn revolver op den man, trok af, een schot, daarna stilte. De ladder werd nu tegen den muur ge plaatst. Mijn man met de agenten gingen naar boven, zij maakten het raam open en drongen naar binnen. Het is het gelukkigste oogenblik van mijn leven geweest, toen zij mijn kind er uit namen en het mij gaven. U weet niet, hoe blij ik was. Nia het schot was de man teruggevallen. Hij had tusschen schouder en borst een ko gel gekregen en zijn wond bloedde hevig. Een der agenten heeft pastoor Schaepman uit De Bilt gehaald, die hem bediend heeft. Toen is hij weggebracht. MISDADIGE OPZET BIJ EEN BRAND? Heeft petroleumventer te Éohteld schuld aan den dood zijner vrouw? Het binnenbrandje, dat Dinsdag te Ech- teld ten huize van een petroleumventer, naar aanvankelijk was bericht, door het omvallen van een petroleumkacheltje ont stond, en waarbij zijn 45-jarige echtgenoote om het leven kwam, zou, naar men meent, een misdadigen achtergrond hebben. Hardnekkige geruchten in het dorp wil den heden reeds, dat de man zich, door het veroorzaken van een brandje, dat zijn vrouw mee moest helpen blusschen, van zijn echtgenoote heeft willen ontdoen. De politie vond aanleiding een onderzoek in te stellen en als resultaat hiervan is hij in den loop van den dag op verdenking van brandstichting, waarschijnlijk met het doel zijn vrouw van het leven te berooven, ge arresteerd. Rijks- en gemeentepolitie hébben den man na zijn arrestatie verscheidene uren aan een streng verhoor onderworpen waarby hij, ondanks het feit, dat zijn verklaringen tegenstrijdig waren, bleef volhouden, dat de brand is ontstaan door het vlamvatten van een tafelkleedje, dat nabij het petro leumkacheltje hing, en de de kleeren van zyn vrouw bij het blusschen in brand zijn geraakt Hij werd ten slotte in het arres tantenlokaal te Ochten opgesloten. Bij het onderzoek, dat de politie onder leiding van den burgemeester van Éohteld instelde, kon men het petroleumkacheltje aanvankelijk nergens vinden, doch ten slot te vond men het ergens in een schuurtje verborgen. Het geheele toestel zat vol met teer, zoodat de conclusie werd getrokken, dat de man een pan met teer op het petro leum toestel had gezet, welke stof het vuur zeer aangewakkerd heeft. Bij zijn verhoor gaf v. T. toe, dat hy teer had gekookt om een houten schuurtje er mede te bewerken. De man sohynt geen enkele poging ge daan te hebben om zyn vrouw, die, nadat haar kleeren in brand waren geraakt, naar buiten was gesneld, te redden, af althans haar maar bij te staan. Hij bepaalde zich er toe het vuur in het in lichterlaaie staand woonvertrek te blusschen, waarin hij slaag de. Hij was niet tegen brandschade verze kerd, wel had hij, naar men zegt, een ver zekering op het leven van zijfi vrouw af gesloten, aldus bericht de „Tel.". Het echtpaar scheen overigens niet goed te harmonieeren. Herhaaldelijk waren er oneenigheden, en de main moet zioh zelfs herhaaldelijk niet hebben ontzien zijn vrouw, die ©enigszins zonderling was, een pak slaag toe te dienen. Verleden zomer moet hy zijn vrouw eens zoo ernstig heb ben mishandeld, dat zij met enkele gebro ken ribben, en eenige inwendige kneuzin gen naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Hij verklaarde toen dat zijn vrouw een ongeluk had gehad met een paard en kar, waarmede zij dien dag op weg waren geweest. In een kort onderhoud, dat wy met den behandelenden geneesheer, dr. Braaken- burg, uit Ochten hadden, deelde deze ons mede, dat hij zelden zulke ernstige brand wonden had gezien, als de vrouw had op- geloopen. Beide armen, de beenen en de rug van het slachtoffer waren tot diep in het vleescih verbrand. De justitie heeft het lijk in beslag genomen; morgen zal er waar schijnlijk sectie op worden verricht. De substituut-officier van justitie, graaf Van Limburg Stirum, heeft gisteren ter plaatse met den rechtercommissaris mr. Hanema, vergezeld van den politiedeskun dige dr. Hesseling een onderzoek ingesteld. Mededeelingen omtrent het resultaat hiervan konden in het belang van het on derzoek, niet worden gedaan. De man blijft thans nog in voorloopige hechtenis. BENZINE-DIEFSTALLEN. Uit Hoogeveen wordt ons gemeld: In den laatsten tijd werden op verschillende plaat sen te Noordscheschut en omgeving alsme de andere plaatsen in Drenthe groote hoe veelheden benzine vermist uit de zichh Door de nauwe samenwerking van den Brigade Commandant, den heer G. Valen tin, Rijksveldwachter H. Bakker van Noordscheschut en Gemeenteveldwachter Fr. Bakker is het hem na langdurig onder zoek mogen gelukken de vermoedelijke da ders op te sporen en tot bekentenis te bren gen. Dit drietal, dat er met een Fordje op uit trok, de Gr., Kr. en D., allen van Nieuwer- oord, zal aanstaande Donderdag naar As sen worden overgebracht. VRIJDAG 27 MAART 1936. Hilversum II, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 Quatre-mains-concert. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble v. d. Horst, 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Cellorecital. 4.00 Orgelspel. 5.05 Gramofoonplaten en Zang. 6.30 Causerie. 7.00 Berichten. P. T. T.-Kwartiertje en Lezing. 8.00 Berichten, waarna Arnhemsehe Or- kestvereen. (9.00 Lezing). 10.2511.30 Gramofoonplaten. Hilversum I, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en gramofoonplaten. 12.00 Kovacs Lajos' orkest. £.00 Meisjeskoor. 2.20 Omroeporkest en soliste. In de pauze: Causerie. 4.00 Variatieconcert. 5.05 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.15 Orgelspel. 7.00 Lezing. Dansmuziek. 7.50 Berichten. Causerieën. 8.30 Kwartet en piano.. (9.00 Lezing). 10.15 Lezing. 10.45 Berichten, Rep. v. d. Zesdaagsche, gramofoonplaten en berichten. Droitwich, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Orkestconcert. 12.50 Dansmuziek. I.352.20 Strijkorkest en solisten. 4.50 BBC-Midian-orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Vocaal concert. 8.20 Radiotooneel. 10.20 Nieuws uit Amerika. 10.40 BBC-Theaterorkest en sopraan. II.3512.00 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Kamermuziek. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Cembalo en voordracht. 9.05 Concert; 11.0512.35 Gramofoonplaten. Keulen, 466 M. 11.20 Populair concert. 1.35 Ge var. concert. 5.20 Orkestconcert. 7.30 Voor oud-strijders. 9.40 Zang, piano, voordracht. 10.2011.20 Orkestconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 en 7.20 dito. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Zigeunermuziek. 1.40 Zang. 1.502.20 en 5.35 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders. 9.35 Zang. 10.30 Gramofoamplaten. 10.4511.20 Harmonicamuziek. Deutsehlandsender 1571 M. 7.30 Gramofoonplatencabaret. 8.20 Populair concert. 9.40 Nieuws uit Amerika. 9.50 Fluit en piano. 10.2011.20 Maandoverzicht. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Derde programma 8.00 Brussel VI. 9.20 Keulen. 9.3510.05 Duitschl. Sender. 10.35 Parijs R. 13.05 Brussel VI. 15.05 Parijs R. 15.20 Duitschl. Sender. 16.20 Parijs Radio. 17.20 Keulen, 18.50 Brussel Fr. 10.20 Berlyn. 21.20 London Reg. 22.15 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 23.20 Weenen of div. Vierde programma 8.05 Parijs Radio. 8.20 Diversen. 10.35 London Reg. 12.10 Droitwch. 13.35 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 20.20 Gram. muz. G, R. D. 22.30 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). TAXI-PASSAGIER GAAT ER MET DEN WAGEN VANDOOR Chauffeur gedupeerd Gisteravond om half negen arriveerde voor het station te Bloemenülaal een taxi, waarin gezeten waren de chauffeur en een De passagier, die in Haarlem in de auto was gestapt, verzocht den chauffeur even zyn koffers en wat sigaren van het station te halen, terwijl de passagier in den auto zou blyven zitten. De chauffeur voldeed aan dit verzoek, doch de dienstdoende ambtenaar" van het depot kon geen koffers afstaan, omdat hem het voor de koffers noodige biljet niet ge geven kon worden. De chauffeur had het niet ontvangen. Hij ging naar de auto te rug, om het biljet aan den passagier te vra gen. Toen hij buiten het station kwam, be merkte hij, diat de passagier en taxi waren verdwenen! De politie is van de verdlwijning in ken nis gesteld en bezig om den wagen op te sporen. Het nummer der auto is GZ 23225. De taxi is een zespersoonsvoertuig merk Nash en donkerblauw gekleurd. De passagier is een jonge man van don ker uiterlijk, gebrild en ongeveer 30 jaar oudt Het is niet onmogelijk, dat men met een wraakneming te doen heeft in verband met een kwestie over het eigendomsrecht van de auto. STUDENTEN, DIE BANDIETEN ZIJN De Delftsche studenten hebben dezer da gen den dies natalis van het corps gevierd met een optocht van versierde sleepers karren, die, in Delft begonnen, in het vre dige, overwegend katholieke dorpje Schip luiden een einde nam.' De inval der vroolijke studenten heeft daar, naar het „Hlbd." meldt, schrik, ver ontwaardiging en ontsteltenis veroorzaakt. Een der deelnemers aan den optocht was als kloosterling verkleed en had een ro zenkrans om wat de ergernis van verschil lende dorpelingen opwekte. Nadat de op tocht ontbonden was brachten de studen ten een bezoek aan verschillende scholen waarvan de leerlingen, naar later werd ver klaard, in de meening verkeerden, dat er een bandietenoverval werd gepleegd. Na zich eerst in de vensterbanken te heb ben geposteerd en donderbussen in de W. C.'s te hebben geworpen drongen de stu denten vervolgens de klassen binnen en schreven op de borden, dat de kinderen vrijaf haddien. Zij rukten een onderwijze res een boek uit de hand en dreven de uit bundigheid zoover dat verschillende kin deren huilend naar huis liepen. Tenslotte trokken de „studenten" weer naar d)e Prin- senstad af. DUIZENDEN GLOEILAMPEN EN BESLAG GENOMEN Dat het smokkelbedrijf ook In Roosen daal en omgeving nog geducht beoefend wordt, blijkt wel uit het feit, dat in den tyd van de laatste twee dagen wederom groote partyen smokkelwaar gloeilam pen, suiker, wapenen en margarine wer den in beslag genomen, meldt de „Msbd." Nog maar enkele dagen terug werden bij den landbouwer B. aan het Huisdonksche- wegje uit België gesmokkelde revolvers met patronen, welke in een hooimijt waren verstopt, in beslag genomen, alsmede 500 boekjes sigaretten-papier, terwijl nu weer in een pand aan den Nispenscheweg door de rijksambtenaren een partij van 5400 gloeilampen werd aangetroffen, welke werd aangeslagen. Deze ontdekking was het resultaat van een onderzoek naar aanleiding van den verkoop van diergelijke lampen in verschil lende plaatsen boven den Moerdijk, welke uit Roosendaal bleken verzonden te zijn. Verder werd Dinsdag in de omgeving van den Nispenschenweg een groote partij gesmokkelde gloeilampen, tijdens het ver voer door een weidie, door de ambtenaren in beslag genomen. Ook hier bleek de par tij eenige duizenden stuks lampen te ver tegenwoordigen. Behalve vorengenoemde inbeslagnemin gen en de beslaglegging op tal van kleine re hoeveelheden smokkelwaar, zooals deze schier dagelijks plaats vinden, waarbij het vooral het vervoer van suiker en marga rine betreft, wisten d)e kommiezen in samen werking met de marechaussees gisteren nog weer bij zekeren J. R., wonende in de Ak kerstraat te Roosendaal, een partij van 400 K.G. suiker en margarine op te spo ren, welke is beslag werd genomen. Weet je nog wel, Greet, dat we als jonge spring-in't-veldjes hier op deze bank waren gaan zitten en later bemerk ten, dat die pas geverfd was!?....

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9