DONDERDAG 26 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 R. K. VOLKSBOND. Ontwikkelingsavond voor de werkloozen. Gisteravond werd in het Bondsgebouw een ontwikkelingsavond voor de R. K. werkloozen gehouden, waar als spreker op trad de weleerw. heer kapelaan W. J. Hes sing. Na het welkomstwoord door den heer v. Dam verkreeg kap. Hessing het woord om te spreken over de richtlijnen voor de christelijke opvoeding volgens de richt lijnen der pausen. Spr. deed zulks aan de hand v3n de laat ste encyclieken des pausen en wees er in zijn inleiding op, dat men zich aan geen enkel beroep wijdt zonder grondige voor bereiding of studie. Alleen voor de opvoe ding van kinderen schijnt men geen op leiding noodig te hebben! De verschillende stelsels der laatste jaren hebben geleidelijk den godsdienst uit het huisgezin weggenomen. Het liberalisme heeft een huwelijk weten ingevoerd te krijgen, dat niets meer is dan een contract tusschen twee personen, dat maar goedvinden kan verbroken worden. In Amerika zijn de gevolgen daarvan zoo erg, dat er reeds één echtscheiding op zeven huwelijken voorkomt. En de kinderen zijn daarvan de dupe. Naast liberalisme en vrijmetselarij heb ben socialisme en communisme het gods dienstig leven vernietigd. Het communisme bracht de totale vernietiging van het huis gezin. Reeds in 1924 besloot de Komintern in Rusland tot afschaffing van het ouder- recht op de kinderen. Volgens het com munisme behoort het kind aan den staat, beter gezegd aan de communistische partij. De droeve gevolgen daarvan ziet men in Rusland, waar de zwervende kinderleger scharen een erbarmelijk bestaan leiden. Het banditisme onder de kinderen heeft daar een ontzettende verhouding aangenomen. Een andere vijand is het „nationale be wustzijn" uit den huidigen tijd. Alles moet imen „nationaal" doen en de staat wordt als het einddoel van den mensch be schouwd. Het huisgeziii heeft slechts die rechten, welke de staat het gezin wil toe- bedeelen. De ouders hebben geen veranit-* woordelijkheid meer en hebben slechts te doen wat de staat him voorschrijft. In den beginne leken veel van die dingen schoone 6chijn, doch de werkelijkheid leerde reeds anders. Daarom staan de katholieken zoo sterk omdat zij steunen op het gezag der Pausen, van wie Christus gezegd heeft: „Wie u hoort, hoort Mij". Spr. wees in dit verband op de Encycliek van Paus Pius XI van 29 Juni 1931. Er gaat een roep over de wereld om de maatschappij opnieuw op te bouwen, doch de Paus zegt daarover: herstel den mensch, herstel de wereld. De mensch moet hersteld worden in het huisgezin, want daar verschijnt hij in het leven, daar kreeg hij zijn opleiding van vader en moeder en hoe hooger een levend wezen ontwikkeld is, des te meer zorg heeft het noodig. Waar nu de mensch het meest verheven schepsel is, zal hij ook de hoogste zorg noodig hebben. Wanneer het huisgezin aan den jongen mensch zijn plicht goed doet, zal zulks een hernieuwing der maatschappij ten gevolge hebben. De plant richt zich op naar het zonlicht, doch wanneer de wortel is aangetast, dan valt zij weer terug op de aarde. Zoo geven mensch en huisgezin hetzelfde beeld. Leo XIII heeft in 1890 en 1894 reeds op duidelijke wijze de richtlijnen aangegeven voor den opbouwvan een huisgezin, dat de hoeksteen is voor de maatschappij. Uit dit alles blijkt de zware plicht der ouders voor de godsdienstig-zedelijke en lichamelijke opvoeding der kinderen. God heeft aan de ouders de onbaatzuchtige lief de gegeven voor hun kinderen en de moeder liefde kan door geen enkele andere ver vangen worden. De katholieke plicht moet in de allereer ste plaats een plicht zijn voor het huisge zin, zoodat de ouders de eerste verantwoor delijke personen zijn voor de opvoeding der kinderen. Zelfs is dit het geval, 'indien de staat voor de opvoeding der kinderen zou zorgen, want „men moet God meer gehoor zamen dan de menschenl" Daarom moeten de ouders er voor waken, dat een opvoeding van „voor volk en vaderland" niet kome te staart boven de eigen opvoeding volgens Christus' leer. De eerste beginselen voor een goede op voeding leeren de kinderen uit het goede voorbeeld van vader en moeder. Het gebed van iederen dag moet de draad vormen voor de verbinding met den goeden God. De school neemt de taak van heit huis gezin niet over, doch treedt slechts aan vullend op. De ouders zijn de eerste op voeders, zij moeten de kinderen voorberei den voor de eerste H. Communie. De moeilijkheden van de opvoeding in dezen tijd zijn ontzettend groot. In de al lereerste plaats komt dit door den nood der tijden, waardoor de ouders stoffelijk niet bij machte zijn op voldoende wijze voor hun huidige kinderen 'te zorgen. Maar daarnaast staat de zorg voor de ziel van het kind. En meer dan ooit wordt het kind tegenwoor dig bestormd door een zee van indrukken van buitenaf. Meer dan ooit moeten de ouders dus voorzichtig toezien op de gees telijke vorming hunner kinderen. Spr. uitte den wensch, dat de kinderen van hun ouders mogen zeggen, dat zij van hen hebben gekregen, en kapitaal niet aan stoffelijke, maar aan geestelijke goederen. Daarnaast is er nog de zegen van het Sacrament des Huwelijks. Daardoor vindt men kracht in de stormen des* levens. Gods goede vaderhand heeft nog nooit iemand laten verongelukken. Dit moge, vooral in dezen tijd, voor allen een houvast zijn, al dus besloot kap. Hessing zijn met aandacht gevolgde rede. Na een korte gedachtenwisseling dankte de heer v. Dam den spreker met eenige har telijke woorden. De heer v. Dam herinnerde de werkloozen vervolgens nog eens aan het te houden Triduum. Er zijn op het oogenblik 556 werk loozen in den Bond, maar lang nog niet al len hebben zich voor deelname aangemeld. Prof. Cleophas onderstreepte deze opwek king nog eens en wees erop, dat het vooral in dezen tijd noodzakelijk is de moeilijk heden van een bovennatuurlijken kant te bezien. Dit kan men alleen door een sterk geestelijk leven en een triduum is daarvoor 'n prachtige gelegenheid. Hierna volgde sluiting der bijeenkomst. OPENB. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". In het gebouw aan de Breestraat werd gistermiddag, de gebruikelijke voorjaars vergadering der Leeszaal „Reuvens" ge houden, welke onder leiding stond van den voorzitter, dr. A. A. van Rijnbach. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Aan het jaarverslag over 1935 van den secretaris, ir. Rauwenhoff is het volgende ontleend: Het aantal leden is ook dit jaar weder eenigszins teruggeloopen, hetgeen blijkt uit de volgende cijfers: 1933 2235; 1934 2156; 1935 1980. Het aantal donateurs bleef hetzelfde, n.l. 5. Het ledental zou ongetwijfeld nog ster ker teruggeloopen zijn, indien niet een commissie, gevormd uit leden en eenige bestuursleden, zich ernstig met het wer ven van nieuwe leden had bezig gehouden. Het totaal aantal uitgeleende boekwer ken is dit jaar wederom vermeerderd, niettegenstaande den achteruitgang van het aantal leden. In 1935 werden 108.995 boekwerken uitgeleend tegen 101.539 boek- deelen in 1934, dus een vermeerdering van 7.456 boekdeelen. Deze vermeerdering is grootendeels ont staan door de nog toegenomen uitleening aan werkloozen, welke uitleening vorig jaar 11.879 boekdeelen omvatte en dit jaar 16.135. De subsidies van Rijk en Provincie zijn ook dit jaar weder verlaagd en het is dan ook zeer te betreuren, dat voor het om vangrijke werk, dat de Vereeniging, geheel belangeloos, voor de werkloozen verricht, noch van Gemeentewege, noch van Ver- eenigingen op sociaal gebied, ook maar eenige steun werd verkregen Op een tot den Raad der Gemeente ge richt adres d.d. 4 Februari 1935, inhou dende een verzoek tot een bescheiden tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan het gratis uitleenen van boeken aan de werkloozen, mocht nog steeds geen ant woord worden ontvangen. De Vereeniging zal dan ook in de naaste toekomst gedwongen zijn hare werkzaam heden op dit gebied belangrijk te beper ken, zoo niet geheel stop te zetten. Het boekenbezit steeg van 26349 tot 26798 boekdeelen, terwijl 531 boekwerken werden opgeruimd, dus een feitelijke ver meerdering van 980 boekdeelen. In de Kinderleeszaal werden 20.236 boek deelen uitgeleend tegen 15.435 vorig jaar. De studiezaal werd in 1935 door 990 personen bezocht. Het aantal leden in het correspondent schap Voorschoten bedroeg 67; het totaal aantal uitgeleende boekdeelen bedroeg 6343, weer een kleine vermeerdering dus. Naar aanleiding van dit verslag stelden verscheidene aanwezigen vragen over de kosten, verbonden aan de uitleening van boekwerken aan werkloozen. De voorzitter antwoordde hierop, dat wanneer van over-, heidswege nites wordt gedaan ter tege moetkoming in die kosten het bestuur hoogstwaarschijnlijk genoodzaakt zal zijn deze uitleening aanzienlijk te beperken of zelfs geheel te staken. Het verslag van den secretaris werd on der dank goedgekeurd. De penningmeester, dr. I. M. van der Vlerk bracht vervolgens financieel rapport uit. De ontvangsten bedroegen 16.330, waarvan aan contributiën en subsidiën van particulieren ƒ4000, van de gemeente Leiden 5350; van de provincie Zuid-Hol land 875 en van het Rijk 2500; voorts werd van het kaptaal 1000 opgenomen. De uitgaven bedroegen, inclusief een na- deelig aanvangssaldo van 1425, 17.525, zoodat er een nadeelig saldo is van 120O. In aanmerking nemende alle bijzondere omstandigheden hebben de uitgaven de ontvangsten met circa 175 overtroffen. Op voorstel van de Kascommissie werd de penningmeester gedéchargeerd voor zijn beheer, waarbij de voorzitter hem dank bracht voor het vele werk, door hem in het belang der leeszaal verricht. Van de rondvraag werd door geen der aanwezi gen gebruik gemaakt, zoodat hierna de vergadering werd gesloten. Handelsregister K. V. K. W ij z i g i n g e n: 3880. N.V. Nationale Aannemings Maatschappij v/h van der Vel den en de Jong (tijd. kantoor): Leiden, Ra penburg 32. Uittr. Dir.: P. G. de Jong, Oegstgeest. Tijdelijk waarn. van de werk- zaamh. der Directie: mr. A. J. Romijn, Lei den. 211. N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfa- brieken voorheen D. van Oordt Co., Al phen a. d. Rijn, Woubrugscheweg 10, dak- pannenfabricage. N. Comm.: mr. G. H. Lambert, Rotterdam. Nieuwe inschrijving. 6747. F. A. M. Gründemann's Manufacturenhandel, Leiden, Lorentzkade 32. E.: F. A. .M. Grün- demann, Leiden. (H.V.). Gisteravond te kwart voor acht werd de politie-brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in perceel Oostdwars straat 21, bewoond door de 76-jarige wed. H. De bewoners hadden reeds getracht het vuur met eenige emmers water te blus- schen, hetgeen niet gelukte. De brandweer heeft daarop den schoorsteen schoon ge veegd. Hedenmiddag heeft in 't Trianon Theater een speciale voorstelling van de K XVIII- film plaats gehad voor de manschappen van het 4e Reg. Infanterie. Tegen A. R. is proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling van zijn echtgenoote, die hij met een stoel 'n buil op het hoofd, heeft geslagen. Bij Koninklijk besluit van 21 Maart is met ingang van 1 Mei benoemd en aange steld tot kolonel, commandant van de 4e Infanterie Brigade de luit.-kolonel L. J. Rieber, commandant van het 9de Reg. In fanterie. Verschenen is het verslag van de Con tactcommissie voor de samenwerking tus schen de Stedelijke Lichtfabrieken en de erkende Installateurs hier ter stede over het jaar 1935. Voor het theoretisch gedeelte van het machinisten-examen diploma C is te Den Haag geslaagd de heer J. Bink, alhier. KERKNIEUWS AALMOEZENIER DER ZIEKEN. Ned. Nationale Bedevaart. In de door de benoeming van Mgr. Hui- bers tot Bisschop van Haarlem ontstane vacature van Priester-lid van het Bisdom Haarlem in het Comité tot Samenstelling van Ned. Bedevaarten, werd door Zijn- Hoogw. Excellentie Mgr. Huibers benoemd, de zeereerw. heer L. J. Willenborg, pas toor te Bloemendaal. Voor de vele zieken die pastoor Willen borg reeds hebben leeren kennen als lei der van het zoozeer gewaardeerde Zieken- apostolaat, zal het een aangename verras sing zijn te vernemen, dat de zeereerw. heer pastoor Willenborg voortaan de func tie van Aalmoezenier der Zieken bij de Ned. Bedevaart zal vervullen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtgeleerdheid de heeren W. J. M. Kerckhoff, Wassenaar; W. S. A. N. Gorter, Haarlem en Th. A. de Walle, Delft. economisch doctoraal examen Indologie de heer C. K. Jonasse, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN KWAKZALVER GEARRESTEERD. Twee menschenlevens op zijn geweten. Naar aanleiding van een open brief van dr. Züble te Dedemsvaart aan de mare chaussee te Hardenberg is de z.g. Duitsche dokter Fick gearresteerd, die daar volgens den medicus den dood van twee zijner pa tiënten op zijn geweten heeft. Fick had in Noord-Oost-Overijssel, waar hij geregeld zittingsdagen had, een zeer drukke practijk. Hij gaf zijn patiënten me dicamenten in den vorm van genummerde fleschjes, uadat hij hun kwalen uit de oogen gelezen had. In beide gevallen, die aanleiding tot zyn arrestatie waren, schijnt het, dat de pa tiënten in het leven te houden waren ge weest indien zij zich aan de voorschriften van hun arts hadden gehouden. Door Fick te consulteeren hebben zij zich hieraan ge- ruimen tijd onttrokken en toen zij tot hun huisarts terugkeerden, was het te laat. Het betreft hier vader en moeder van één gezin. ONDER AUTO GERAAKT TENGEVOLGE VAN DRANKMISBRUIK. Gisteravond omstreeks acht uur heeft op de Loolaan te Apeldoorn een ernstige aan rijding plaats gehad. Bij het oversteken van den rijweg ter hoogte van de Groote Kerk is de zeventigjarige J. Feit door een auto, bestuurd door van H.' uit Apeldoorn, ge grepen. Enrstig gewond werd F., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij hedenochtend, zonder bij kennis te zijn ge komen, aan de bekomen verwondingen is overleden. POLITIE TE AMSTERDAM SLAAT EEN GOEDEN SLAG. Achttien jongelieden verdacht van inslui pingen, muntmeterdiefstallen enz. Gistermiddag vervoegde zich aan het politiebureau aan de Warmoesstraat te Am sterdam een jongeman, die mededeelde, dat in een café aan de Koningstraat een groot aantal jongelieden bijeen waren, die onder elkander verhalen deden van vele inbraken, die zij gepleegd hadden en daarover hoog opgaven. De politie vond in deze mededee- ling voldoende aanleiding om een onder zoek in te stellen en even later reeds deed een aantal manschappen en rechercheurs onder leiding van een inspecteur een inval in het café, waar inderdaad achttien jonge- menschen werden aangetroffen, die zich onledig hielden met hazardspel. Allen wer den aangehounden en naar het bureau over gebracht. In het onmiddellijk ter hand genomen onderzoek naar de antecedenten van deze jongelui heeft de politie aanleiding gevon den, een vijftal vast te houden, jongens van 20 tot 22 jaar, tegen wie inderdaad ernstige vermoedens bestaan, dat zij zich gedurende geruim en tijd aan diefstallen en insluipin gen in wijken van het centrum der stad hebben schuldig gemaakt. Een van hen werd ook nog gezocht door de politie van een der andere afdeel in gen in de stad. Het gaat hier in hoodfzaak om z.g. „krui meldieverij". ais het lichten van munt meters, het stelen van postzegels en kleine bedragen. Ofschoon tot vanmorgen geen van de aangehoudenen een bekentenis had afgelegd, spraken zij elkaar bij het verhoor op verschillende punten tegen, zoodat er alle aanleiding was hen in arrest te hou den. BEGRAFENIS VAN DE SLACHTOFFERS VAN DE „UTVER". Naar wy vernemen zal Woensdagmiddag om twee uur de begrafenis plaats hebben van de slachtoffers van de „Uiver", die met het Stoomschip „Radenfels" te Rotterdam uit Basra zullen worden aangevoerd. Het vervoer van het stoffelijk overschot van W. M. A. O. Beekman, J. van Steen bergen, G. van Zadelhoff en H. A. Wale- wijn van Rotterdam naar Amsterdam zal geschieden door de begrafenisonderneming J. D. Struys en Zoon. Dinsdag zullen de kisten in de aula van de begraafplaats „Zorgvliet" aan den Amsteldijk zyn opge baard. De aula zal dan alleen toegankelijk zijn voor de familie. Het stoffelijk overschot van gezagvoerder Beekman zal Woensdagmorgen elf uur op de familiebegraafplaats te Muiderberg ter aarde worden besteld. De begraafplaats „Zorgvliet" zal Woens dagmiddag na half twee voor het publiek gesloten zijn. Zij, die op dien middag fa miliegraven wenschen te bezoeken, kunnen den dag tevoren daar kaarten voor ontvan gen bij de administratie van de begraaf plaats. FRANSCH VRACHTSCHIP BIJ HULL GEZONKEN. Vijftien personen gered; het lot der overige opvarenden nog onzeker. Volgens bij de firma Erhardt Dekkers te Rotterdam, agenten van de Société Na- vale Cannaise, ontvangen berichten is het vrachtschip „Boree" van deze Fransche Maatschappij in den afgeloopen nacht tij dens mist in de nabijheid van Huil gezon ken, waarschijnlijk na met een ander vaar tuig in aanvaring te zijn gekomen. Wat het lot der bemanning, welke vermoedelijk uit 20 personen bestond, betreft, beschikt men alleen over de mededeeling, dat vijftien der opvarenden zijn opgepikt door een van de Spaansche Mendibooten. Omtrent de ove rigen is nog niets bekend. Het schip, dat een laadvermogen heeft van 3000 ton, schijnt op weg geweest te zijn naar Frank rijk. Verdere bijzonderheden over deze scheepsramp waren nog niet te verkrijgen. COMMISSIE-NOTEERING. De Nederlandsche Zuivelcentrale maakt bekend, dat de Commissie-noteering voor Nederlandsche boter voor het tijdvak van 30 Maart4 April is vastgesteld op 43 ct. per K.G. De oorlog in Abessinië. Het gebeurde met de Nederlandsche ambulance. DJIBOETI, 26 Maart. (A.N.P.) Uit Addis Abeba wordt aan het Italiaansche nieuws bureau Stefani gemeld, dat dr. van Schel ven van de Nederlandsche ambulance, die van het Noordelijk front te Addis Abeba is aangekomen, heeft bevestigd, dat zijn am bulance is aangevallen door een ongeregel de Abessijnsche bende, die 17 soldaten van het escorte doodde. Dr. van Schelven kon zich als door een wonder in veiligheid stellen, doch een an dere Nederlandsche arts (dit zou dan dr. Veeneklaas zijn red. A.NP.) werd ge wond. ITALIAANSCHE OPMARSCH IN OGADEN BEGONNEN Sassa Baneh gevallen? Een bericht uit Harrar meldt dat de Ita liaansche opmarsch in Ogade is begonnen, en Sassa Baneh reeds gevallen is. Hiervan is echter nog geen enkele officieele beves tiging ontvangen. Legerbericht no. 165 meldt niets bijzonders ROME, 26 Maart (A.N.P.) Het Itali aansche legerbericht no. 165 luidt als volgt: Aan het Eritrea-front is de luchtmacht zeer actief. Van het Somali-front valt niets bijzonders te melden. TELEGRAMMEN DE BEIDE LUCHTSCHEPEN VOOR VLUCHT OVER DUITSCHLAND GESTART. FRIEDRICHSHAFEN, 26 Maart. (A. N. P.). Vanmorgen te 6 uur zijn de lucht schepen L.Z. 129 en „Graf Zeppelin" opge stegen voor hun vlucht over Duitsch- land. FRIEDRICHSHAFEN, 26 Maart. (A. N. P.). De L.Z. 129 heeft zijn vlucht boven Stuttgart moeten onderbreken en is naar Friedrichshafen teruggekeerd, waar een BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth, d. v. L. v. d. Spek en E. v. d. Klaauw. Eisa Jan Gerhard, z. v. M. Toonder en A. K. Dik. Jannetje Catharina, d. v. A. Kluts en T. Baars. Geert, z. v. J. C. Spruit en J. Meijering. Hendrica Cathorina, d. v. H. Hillenaar en E. C. Verschuren. Johnny, z. v. J. Pen- nenburg en J. Mader. Petrus, z. v. H. Groenendijk en K. Doesburg Lanooy. Theodorus, z. v. A. Zandvliet en H. C. Lens. Leendert Marinus, z. v. H. Biersteker en A. K. Biesboer. Bartha, d. v. K. Redeker en H. Frijlink. Arnoldus Adrianus, z. v. J. Leuven en D. Schrama. Johannes, z. v. J. Eikelenboom en J. v. Tol. Leendert, z. v. G. A. Kamerman en M. Dekker. Mattheus Jacobus, z. v. C. T. de Lèeuw v. Weenen en J. v. Zoelen. Gehuwd: P. F. Breedevéld jm en E. v. Wensveen jcL A. Develing jm en H. C. v. Heusden jd. -- I. de Feij jm en E. F. Selier jd. J. Griessie jm en E. Te Water jd. G. v. d. Post jm en H. A. de Ruiter jd. J. Singeling jm en A. S. Stavleu jd. H. J. Tuiinhof de Moed jm en H. van Strater jd. J. L. H. Vierkant jm en E. Boezelijn jd. C. J. v. d. Wilk jm en J. v. d. Zeeuw jd. G. Gaijkema jm en H. v. d. Burg jd. D. de Boer jm en M. M. Smit jd. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. technische wijziging zal worden aange bracht. Daarna zal het luchtschip weer op stijgen en zich bij de „Graf Zeppelin" voe gen. DE AFFAIRE-HAUPTMANN. TRENTON, 26 Marrt. (A. N. P.). Gou verneur Hoffman heeft het voorstel van dr. Condon, om een onderhoud te hebben over het lot van Hauptmann, afgewezen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1.902.00, roode- kool 6.0026.90, savoyekool 5.3010.10, pieterselie f 3.203.50, prei S 0.302.20, radijs 1.305.10, kropsalade 1.309.60, selderie f 1.402.50, knolselderie 3.30 3.50, per 100 kg.: kroten f 5.60, kroten ge kookt 713, witloof f 116, spinazie 615, uien 1.204.50, wortelen 3.10 17.80, spruiten I 7—19, spruiten II 214, andijvie f 818. GOUDA, 26 Maart. Vee. Aangevoerd in totaal 1579 stuks, waarvan 45 slachtvar- kens: vette 15.516.5 cent en Londensche 1314 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 223 magere varkens 1826, 667 biggen, f 812 per stuk, Geldersche biggen 1214, 8 runderen 100160, 628 nuch tere kalveren f 4.505.50, 8 bokken en geiten 25 cent per stuk. Handel redelijk. Kaas. 161 partijen kaas, prijzen le kwal. met rijksmerk 2021, 2e kwal. met rijksmerk 1719. Handel traag. Boter. Aanvoer 634 ponden. Goeboter 6575 cent en Weiboter 6065 cent. Han del vlug. Eieren. Aanvoer 210.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 2.10—2.60 en eenden eieren 1.752.25 per 100 stuks, Handel matig. DEN HAAG, 25 Maart. Haagsche Veiling. De prijzen waren heden: Goudreinetten extra 19.20—23,40, I f 16.70—19.—, II 12.90—15.80, Rabouwen 5.50—9.70, Huis man I 11.90—12.10, II 7.90—10.—; Keu- lemans f 9.309.50; Spinazie 1213, Wit lof I 11—13.80, II 8.40—9.80. Totaal aanvoer witlof 6520 kg. UTRECHT, 25 Maart. Kalveren. Aanvoer 840 nuchtere kalveren, prijzen 2.504.00 per stuk. Handel malig. BODEGRAVEN, 25 Maart. Eierenveiling. Aanvoer: 17807 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.202.50, bruin 2.302.80, een deneieren 1.50—2.70 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.27~/s Berlijn 59.17 Parijs 9.701/4 Brussel 24.881/., New York1 463/j Zwitserland 48. Kopenhagen ..v..32 521/2 Stockholm37.55 Oslo36.60 Milaan Madrid 20.14 Praag 6 09l/2 Weenen Boedapest Prolongaties 1 y2 pet. De eenige uitdeelingslijst in het faillissement van J. VAN VLIET 6zn. te Ter Aar is met ingang van 26 Maart gedeponeerd ter griffie van de Arrondissements Rechtbank te VGravenhage en in afschrift ter grilfie van het Kantonge recht te Alphen a/d Rijn om aldaar gedurende 10 dagen ter inzage te liggen. De curator Mr. E. J. M. H. BOLSIUS Stationsweg 8a. 2012

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3