DONDERDAG 26 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. II Urr DE OMGEVING HILLEGOM. Bouwkundig teekenen. Gisteravond •werd in de gemeenteschool de laatste les gegeven van den cursus in bouwkundig teekenen; leer aar de heer W. F. van de Rotte, architect te Bennebroek. Door de cursisten, bestaande uit timmerlieden, met selaars, loodgieters, straatmakers en een machine-bankwerker uit Hillegom, Zilk, I a~s.se en Haarlemmermeer waren 160 tee- keningen vervaardigd Het aantal lesavon- den was 24. Verschillende modellen waren geëxposeerd, monsters en werkstukken, o.a. een compleet dak, vervaardigd door den heer Mesman te Lisse. Namens de leerlingen bracht de heer J. Versteegt aan den leeraar dank voor het gegeven onderricht. Als blijk van waardeering werd den leeraar een souve nir aangeboden. De heer van de Rotte deelde mee, dat B. en W. verhinderd waren dezen sluitings avond mede te maken, doch het College stelt dit onderwijs op zeer hoogen prijs. Spr. dankte voor het geboden aandenken en nam afscheid van hen, die den cursus gaan verlaten; de anderen hoopt spr. in het najaar weer te zien. Nog werd beslo ten een excursie gezamenlijk te maken maar Hilversum om het Raadhuis te be zichtigen en naar Amsterdam, waar de be hangselpapierfabriek der firma Goudsmit zal worden bezocht. Vakvereeniging van kruideniers. Gis teren heeft de oprichtingsvergadering plaats gehad eener Gewestelijke R.K. Ver- eeniging van Kruideniers, onderafd. van de Hanze. De belangstelling was groot: we zagen vakgenooten van Hillegom, Lis- se, Sassenheim, Voorhout, Noordwijker- hout en Warmond. Als spreker trad op de heer H. Post, dir. van het bondsbureau van den R.-K. Ned. Kruideniersbond. Spr. gaf een zeer dui delijke uiteenzetting van het programma van den Kath. Landelijken Bond, zoowel op vakkundig gebeid als op het terrein van Collectieven Inkoop. Vervolgens werd behandeld de situatie der zelfstandige krui deniers in het Gewest. Door een intensie ve, collegiale samenwerking der Gewes telijke Vakcentrale kunnen zeer voorna me kwesties aan de orde worden gesteld iter bescherming van het zelfstandige be drijf. Na de overtuigende rede van den heer Post gaven alle aanwezigen zich als lid op en werd door den voorzitter van het vocrloopig bestuur het voorstel geadan, om officieel tot oprichting der nieuwe Ge westelijke Vakvereeniging over te gaan, hetgeen geschiedde. Tevens werd een pro- paganda-commissie benoemd, ten einde de Gewestelijke zoo sterk mogelijk te maken. Slechts bona fide beroepskruideniers kun nen toetreden. De heer Post zegde nog toe, aan alle leden een vertrouwelijk schrij ven te zullen doen toekomen, ten einde een zoo juist mogelijk overzicht te hebben over de Gew. Kruideniers, mede in ver band met de andere bevolkingsgroepen. Aan het einde der vergadering deelde de voorz. mede, dat binnenkort een 2de vergadering zal worden belegd; hij ver trouwde dan weder op een overgroot be zoek, dankte voor dé belangstelling en me dewerking en sloot met den chr. groet. LISSE. Bloembollencultuur. In het café van den heer A. Faas hield de afdeeling Lis- serbroek van de Alg. Ver. van Bloembol lencultuur gisteravond een goedbezochte vergadering onder leiding van den heer B. Berbee. Deze opende met een woord van welkom, waarna de notulen werden gele zen en vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat een voordeelig saldo viel te boeken van 25.01. De com missie van verificatie, de heeren C. Cle mens en A. Wijnhout, rapporteerde de be scheiden in de beste orde. De secretaris, J. M. de Graaf, bracht vervolgens een goed gestyleerd en zakelijk jaarverslag uit, waarin hij de werkzaamheden van het af- geloopen vereenigingsjaar de revue deed passeeren. Als afgevaardigden naar de e.v. Algemeene Vergadering werden benoemd de heeren A. Buurman en C. Clemens; als secundi de heeren Th. Straathof en J. v. d. Lely. Deze laatste zal op de e.v. vergade ring de heer Clemens vervangen daar deze dien dag verhinderd is. De Beschrijvings brief gaf geen stof tot breedvoerige be schouwingen, zoodat de punten onder de hamer doorgingen. Bij de rondvraag werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de groote winstmarge voor den export van Narcissen tegenover de Tulpen. Dit bleek haar oorzaak te vinden in het meerdere werk, dat aan de export van Narcissen ver bonden is Op de waag van den heer v. d. Lely of in Narcissen de volle 85 pet. van het Surplus zal worden betaald, wordt be vestigend geantwoord. De heer Buurman verzocht het daarheen te willen leiden, dat door de Sierteeltcentrale bij de e.c. re serveering en inlevering rekening wordt gehouden met Narcissen, welke voor 2 jaar geplant blijven staan. Hierna sluiting der vergadering. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond in de zaal van den heer J. Koot een vergade ring onder voorzitterschap van den heer J. Zandvliet. Van het bestuur van het Dio cesaan Kruisverbond was een circulaire ontvangen houdende de mededeeling, dat een Offerweek (de goede week) zal wor den georganiseerd, waarvoor offertjes zul len worden gezonden welke voor Palm zondag zullen worden uitgegeven en di rect na Paschen zullen worden terugge haald. Na ampele bespreking werd besloten ■aan deze offerweek deel te nemen. De voorzitter liet vervolgens den gehouden Dr. Ariënsavond de revue passeeren en concludeerde dat dezen avond als geslaagd kan worden beschouwd, alhoewel de zaal niet voor 100 procent vol was. Het bestuur heeft gemeend, mede naar aanleiding van de Dr. Ariënsavond, het huisbezoek ter hand te nemen om nieuwe leden te werven. In verband hiermede zal een circulaire worden uitgezet welke dan na enkele dagen zal worden teruggehaald. Eenige leden gaven zich staande de ver gadering op deze actie te voeren. Wiel van de auto geloopen. Dinsdag avond reed een auto op den Heereweg bin nen deze gemeente ter hoogte van de Veld horststraat toen plotseling het wiel van de auto liep. Het wiel werd eenige honderden meters verder tot stistand gebracht. Bij on derzoek bleek het achteras van de auto te zijn gebroken. De auto kwam op de tram rails terecht, waardoor stagnatie ontstond in het verkeer. NOORDWIJK Ergerlijke vernielzucht. Van gemeen tewege is onlangs op den hoek Noord-Bou levardQuarles van Uffordstraat eenver- keerszuil geplaatst, welke des avonds ver licht is. Binnen enkele dageh reeds ble ken van deze zuil een drietal transparanten vernield te zijn. Het is wel een bedroevend verschijnsel, dat er altijd personen blijken te zijn, voor wie het blijkbaar wel erg moeilijk is hun vernielzucht te bedwingen. Zou het goedwillende publiek er niet toe mee kunnen werken, om, wanneer het dergelijk vandalisme ziet, hiervan zoo spoe dig mogelijk, b.v. telefonisch, de politie kennis te geven Geboren: Hans z. van A. Ooms en J. Weber Maria Cornelia d. van J. J. Steen voorden en J. Schelvis. Ondertrouwd: A. Korbee en E. Plug. W. Nieuwenhuys en W. H. Zimmer. H. Bolhuis en J. Jolink. Ove rieden: Theodora Maria Knep- pers 73 j. geh. met C. F. Droogh. Doro thea Martha Hollenkamp 66 j. VOORHOUT Chr. Zangvereeniging en Koor. De christelijk gemengde zangvereeniging „Voorhoutsch Gemengd Koor", hield haar jaarvergadering in de chr. school alhier. De voorzitter, de heer H. Renée, opende deze vergadering met gebed, nadat allereerst de coupletten 1 en 2 van het Bondslied van zangvereenigingen waren gezongen. De voorz. heet nu allen welkom en in 't bijzonder den eere-voozitter, den weleerw. heer ds. Klomp. Daarna kreeg de secretaris, de heer P. v. Leeuwen, gelegenheid tot het lezen van zijn jaarverslag en notulen der vorige jaar vergadering. Hierin kwam o.a. voor het bedanken van den toenmaligen voorzitter, dien heer G. H. Spierenburg, waarvoor in de plaats gekozen was de thans functjo- neerende heer H. Renée. De voorz. dankt den secretaris voor zijn enthousiast verslag, hetwelk wel bleek uit het applaus dat hem te beurt viel. De notulen werden hierna goedgekeurd. Nu volgdie verslag van het financieele lichaamsdeel der vereeniging, door de pen- ningmeesteresse mevr. J. Spierenburg Evers. De slotsom hiervan was een batig saldo van 53.09 3-6. De inkomsten waren dit jaar 279.10, terwijl de uitgaven waren 226.00 Ji. De controlecommissie bevond de boeken en bescheiden in de beste orde, waarna de penningm.esse dank gebracht werd voor haar keurig beheer. De controle commissie bestond uit de dames D. Colijn en D. de Haan. Volgde nu stemming wegens het perio diek aftreden van den voorzitter H. Reinée, de penningm.esse mevr. J. Spierenburg Evers en ais bibliothecaris de heer Nic. v. Schaik. De genoemden waren allen her kiesbaar. De uitslag der stemming bleek dan ook dat alle drie weer herkozen waren, waar na zij hun benoeming wederom aanvaar den. Nadat die rondvraag kwam, welke niets opleverde, werd door den eere-voorzitter, ds. Klomp, gesloten, voorgaande in dank gebed. WASSENAAR. Theehuis Albertushof'. In een heer lijke landelijke omgeving, temidden van het wijde velde, is op de Katwijksche weg al hier verrezen het theehuis „Albertushof", waarvan gistermiddag met de noodige fees telijkheid de officieele opening heeft plaats gehad. De architect, de heer Herm. de Jong uit Leiden, heeft hiermede een fraai stukje werk op z-ijn naam gebracht. In vormgeving, kleur en materiaal sluit „Albertushof" zich geheel bij de fraaie omgeving aan, zóó, dat het een centraal punt in die omgeving is geworden, dat ver in de omgeving de oogen tot zich trekt en toch, wel verre van aan de schoonheid dezer omgeving afbreuk te doen, daaraan juist een goed en prettig accent verleent. En dat is meer dan van menig modern gebouw gezegd kan worden. Het gebouw is omgeven door breede terras sen en een keurig aangelegde tuin, die in de komende zomermaanden een heerlijk zitje beloven. Het voornaamste gedeelte van het in- terreur wordt uit den aard der zaak ge vormd door de café-zaal, die als 't w^re een groote serre vormt met mooie aange zichten door de glazen wanden. Een keu rige schouw met open haardvuur, een typi sche verlichting met kleine smeedijzeren •kronen en-kleine schemerlampjes geeft aan het interreur de noodige gezelligheid en in timiteit. Ook de bijvertrekken, de keukens en het woonhuis, gelijkvloers zoowel als op de De Raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Het eerst is aan de orde de vaststelling der notulen van de vergaderingen van 28 Oct. en 13 Nov. 1935. Deze worden goedge keurd. Punt 3 is aanwijzing van raadscommis sies voor het onderzoek van de gemeente- rekening en van de rekeningen van afzon derlijke diensten en bedrijven. Tot deze eereposten worden benoemd de raadsleden die hiervoor volgens toerbeurt in aanmer king komen. De heer v. d. Marei wil nog plaatsvervangers doch volgens het regle ment van orde is zulks niet mogelijk. Dan heeft herstemming plaats over het voorstel van den heer M. v. d. Marei in zake de huur van de woning Zuidstraat 83B waarover in vorige vergadering de stem men staakten. De uitslag was thans als volgt: voor het voorstel van B. en W. stemmen de heeren v. d. Zwan, v. 't Wout, v .d. Bent, M. v. d. Marei, J. Kulk, J. Scho- neveM, C. v. Rijn, P. Guyt, H. Grimbergen. Het prae-advies is dus aangenomen. Nog een soortgelijk experiment volgt over het afwijzend praeadvies van B. en W. op het voorstel van den heer C. v. Rijs e.a. in zake wijziging van het Ambtenaren- en het Werkliedenreglement, waarover in vorige vergadering evenzoo.de stemmen staakten. Uitslag thans: 9 voor, 8 tegen. Tegen stem den de heeren Hueting, M. v. 't Wout, M. v. d. Marei, J. Schoneveld, C. v. Tongeren, C. v. Rijs, P. Guyt en H. W. Grimbergen. Dan is aan de orde als punt 6 het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geld- leening. In verband met den bouw en de in richting van diverse scholen behoor en ver schillende kapitaals-uitgaven, tot een be drag van 117.000.te worden gedekt. Na reeds meerdere malen met verschillende bankinstellingen in relatie te zijn getreden, teneinde te trachten voor deze leening een aanvaardbare offerte te verkrijgen, zijn B. en W. er thans in geslaagd een aanbieding te ontvangen welke aannemelijk is, n.l. van de „Stichting Alg. Mijnwerkersfonds in Limburg". Looptijd der leening 40 jaar. Koers 100%, rente 4 3/8%, extra aflossin gen toegestaan. B. en W. adviseeren op deze aanbieding van de heeren Westerwoudt en Co. te Amsterdam in te gaan. Nadat de heer M. v. d. Marei als zijn mee- ning uitsproken heeft dat hij die rente te hoog acht, hetwelk door den voorzitter wordt weerlegt, wordt het voorstel met alg. stemmen aanvaard. Door IJsbr. Verdoes wordt het aan hem toebehoorend pand Hoogstraat, aan de ge meente te koop aangeboden voor 350. vrij geld. B. en W. zijn van meening dat dit pand voor de gemeente wel eenige waarde heeft met het oog op de omstandigheid dat bij afbraak een belangrijke verbetering voor het verkeer langs de Hoogstraat zal worden verkregen. B. en W. zijn van mee ning dat dit aanbod voor aanvaarding vat baar is en stellen voor tot aankoop te be sluiten. Conforin het voorstel van B. en W. wordt besloten. Punt 8, vaststelling van de verordening inzake het toekennen van een kindertoe slag is het gevolg van een principieele uit spraak in vorige vergadering waarna B. en W. een verordening hebben ontworpen waarin staat: boven en behalve het loon, de toelagen en verdere belooningen, genieten de werklieden met een bezoldiging van 1200.en minder, die in gemeentedienst hun hoofdbestaan vinden, bij wijze van tijdelijke toelage, voor hun wettige of ge wettigde, zoomede voor de uit een vroeger huwelijk van hun echtgenoote gesproten kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar, die zij op 1 Jan. van het jaar bezitten te berekenen vanaf het derde kind tot en met het 6de kind, een kindertoeslag van 0.50 per week en per kind, ingaande 1 Jan. 1936. Goedgekeurd. Volgt punt 9, Bij de behandeling van de begrooting 1936 werd besloten ook de kos ten van vervolging bij niet-betaling der be lastingpenningen in de gemeentekas te doen vloeien. Hiervan werd de controleur der belastingen de dupe. Met zijn salaris was hierop gerekend. Eerlijkheidshalve moest dus dit salaris worden verhoogd. Over 1935 zou zulks voor dezen ambtenaar een schade post geweest zijn van plm. f 300.Uit dien hoofde komt het B. en W. zeer billijk voor dat, ten einde het gemis dier inkomsten te vergoeden, de hiervoor genoemde normen tot 300.te verhoogen en deze nader worden vastgesteld op 2000.tot 2300. Dit punt heeft meer dan gewone belang stelling. De heer M. v. d. Marei voerde het eerst het woord. Hij meent dat zijn gewone salaris zooals dat op de begrooting staat, zonder die bijkomstigheden, meer dan yol- étage, het is alleemaal in strijd gehouden en in schier ieder vertrek heeft men weer dat heerlijke uitzicht dat men niet genoeg be wonderen kan. Het gebouw heeft zijn eigen eleetrische centrale, zijn eigen watervoor ziening (warm en koud), zijn eigen centrale verwarming-installatie en beschikt voort over ruime provisie- en wijnkelders, ter- wijl men overal de nieuwste snufjes op bouwkundig, hygiënisch en technisch ge bied heeft toegepast. De heer de Jong kan over het resultaat van zijn arbeid, zoowel aesthetisch als prac- tisch tevreden zijn, terwijl ook aan de fa. Gebrs. Schroder te Wassenaar, de aan- neemster en de verschillende onderaanne mers voor de wijze van uitvoering alle hul de kan worden gebracht. Bij de opening zijn door den eigenaar van het nieuwe ge bouw, den heer' Albert Rietkerk woorden van dank gesproken, terwijl voorts vele hartelijke gelukwenschen zijn geuit. Vele tientallen bloemstukken gaven de zaal een vroolijk aanblik. Ge'boren: Getsje Elisabeth Jeanne d. van J. de Zwaan en G. E. Lodeizen Ma ria Errardina d. van J. K. A. Draaijer en J. Ouwerkerk. MEENTERAAD VAN KATWIJK doende was. Als je nog 2050.niet een boord om kan verdienen is dat welletjes. En na deze uitspraak viel hij weer in zijn raadsheerlijken zetel terug! De 'heer v. Rijs dacht juist in tegenover ges telden zin. Die wil deze functionaris met een commies ter secretarie gelijk stellen 2200—2500. De heer Grimbergen wil 100.geven ter tegemoetkoming wat de deurwaarder thans mist. De heer Meerburg acht noodig een salaris van 2100—2400. Na vrij lange besprekingen komt het voorstel van den heer Meerburg in stem ming. Wordt verworpen met 412 stem men. Voor Hueting, Meerburg, v. 't Wout, v. Rijs. Het voorstel van B .en W. wordt dan aan genomen met 133 .stemmen. Tegen de heeren v. 't Wout, v. d. Marei en Grimber gen. Punt 10, het voorstel tot wijziging van de igemeente-begrooting voor het dienstjaar 1936, noodig in verband met een bijzondere uitgave wordt goedgekeurd. De salariskortmg. Punt 11 ging minder vlot onder den hamer door; het was het praeadvies met be trekking tot het verzoek van den Minister van Binnenl. Zaken inzake salariskorting Reeds op 4 Sept. 1935 deelde de Minister mede dat in verband met de hernieuwde korting op de rijkssalarissen, het noodzake lijk was geworden de loonen van het per soneel der lagere publiekrechtelijke licha men andermaal aan het rijkssalarispeil te toetsen. Een verlaging van 2 1/2% was vol gens Z. Ex. gemotiveerd. B. en W. hebben toen bericht, dat het peil van de salarissen zich ten sterkste verzette tegen een verdere verlaging. Er was pas een verlaging inge treden die in zijn geheel pas op 1 Jan. 1936 zou zijn doorgewerkt. Van excessen was geen sprake doch men was veeleer aan den lagen kant. Op 29 Nov. deelde de Minister mede, dat hij van oordeel bleef dat ten op zichte van sommigen aanleding tot verla ging bestaat, b.v. op de wedde van den Di recteur der Bedrijven, den Directeur van Gemeentewerken en den bode-congierge. Voorts op die van de twee Brugwachters (21/2%), van de vroedvrouw, de secr. der commissie tot wering van schoolverzuim te Katwijk aan Zee, de schoonmaakster der Bewaarschool te Katwijk aan Zee. De by- zondere vaklieden en de voerlieden 5%. De pogingen van B. en W. om den Mi nister van het onbillijke dier kortingen te overtuigen, leidde uiteindelijk tot het re sultaat dat de Minister ten slotte meedeel de dat hij een weddeverlaging van 2 1/2% voor den Directeur der bedrijven, den Di recteur van Gemeentewerken en van den congierge noodzakelijk blijft achten. Ten aanzien van de werklieden, die op een be zoldiging van 1700f 2000 en van 2100 2400 werkzaam zijn, handhaaft de Mi nister zijn standpunt dat een korting van 5% noodzakelijk en onvermijdelijk is. Ondanks 's Ministers standpunt blijven B. en W. van meening dat het niet aangaat om een greep te doen in de wedden en loonen, dde in verhouding tot het geheel en dn verband met de plaatselijke toestanden op de juiste normen kunnen worden ge steld. B. en W. handhaven daarom het standpunt dat de wedden van het gemeente- personeel voor geen verdere verlaging in aanmerking kunnen komen. Aangezien de Minister evenwel uiteindelijk van den Raad een uitspraak verlangt, is dit college, onder toevoeging van de adviezen der desbetref fende organisaties in deze aangelegenheid, thans ter beslissing aan den Raad voor. De heer v. d. Marei opent de rij van spre kers. Hij meent, dat er na de salarisrege ling van 1935 nog wel een paar ambtenaren zyn uit te pikken onder de hoogere waar wat af kan. 2 1/2% waarvan de Minister spreekt is niet waardig dat men daarover discussieerd. De heer Veltkamp bestrijdt hetgeen de heer v. d. Marei zegt. Men moet de regeling in z'm geheel bezien, 't Is voor niemand aan genaam om nog wat van het salaris af te knijpen.' De heer v. Tongeren meent, dat de pap niet zoo heet wordt gegeten als ze wordt op gediend. Er zal nog wel met den Mi nister te praten zijn. De heer Schoneveld meent, dat het juist in het genre is van Minister de Wilde om niet van de hooge, doch van de lagere sala rissen te nemen. Spr. citeert uit het raads- verslag van Voorburg, waar het zelfs voor een A.R. wethouder te machtig werd. De heer v. d. Zwan acht het ook niet juist gezien zooals Den Haag wil. Na lange dis cussies wordt het praeadvies z.h.st. goedge keurd. Ondertrouwd: A. E. van Leeuwen en M. C. Looijestein. Getrouwd: A. Blankespoor en J. K. A. Batenburg. Overleden: Eibertje van 't Slot 81 j. echtgen. van G. Blankenspoor Maria Christina Grundeken 14 j. Gerardus Jo hannes Matthijssen 69 j. echtgenoot van M. J. de Graaff. Cornelis Veul 56 j. echtgen. van B. Knijnenburg. Gevestigd: A. Anema, uit Opsterland H. M. A. W. van den Bergh en zn., uit Oegstgeest E. Borrie. unit Dordrecht M. J. Flikweert, uit Valkenburg (Z.H.) C. P. Gerstel en gezin P. J. van Hemert en gezin, uit Voorschoten G. M. A. Holzhen, uit Londen E. Hoogweg, uit Voorschoten L. B. Hoogweg en gezin uit Voorschoten M. Roldaan geb. Hos- kom uit Den Haag N. H. Kaaijk, uit Beverwijk A. Kayser uit Keulen W. E. H. Ketelaar, uit Bergh E. van Keulen uit Sassenheim C. J. Laurier uit Den Haag E. B. A. Mijnlieff, uit Zandvoort H. Opolony, uit Den Haag E. V. Roet- man, uit Den Haag W. Visser, uit Rijs wijk H. J. Vonk en gezin uit Tietjerk- Het terrein van het voormalig Badhotel. Dan is aan de orde punt 12 het verleen en van uitstel van bebouwing van een deel van'het voormalig Badhotelterrein, enz. In Maart 1933 is aan D. Lucas en C. W. Pray te Voorburg een deel der gronden verkocht van het v.m. Badholteterrein voor 125.540 welke (grond gedeeltelijk werd bebouwd. Voor 28 Maart 1935 moest de rest bebouwd zijn. Het boterde echter niet en werd een jaar uitstel van bebouwing gegeven. Het jaar is om en de omstandigheden zijn van dien aard dat weer om uitstel van bebou wing en betaling werd gevraagd. Er is een waarborgsom gestort van f 12550.en over de resteerende koopsom wordt 5% rente vergoed. Aangezien nog geen uitzicht voor 'bebouwing bestaat wordt door genoemde heeren nogmaals voor twee jaar uitstel ge vraagd. Het komt B. en W. voor dat tegen over de ondernemers een tegemoetkomen de houding moet worden in acht genomen, te meer daar zij zich zeker beijveren zullen itot verdere bebouwing over te gaan wan neer de omstandigheden zich eenigszins 'gunstiger doen aanzien. De heer v. Rijs meent dat te voren vast stond dat daar stroppen moesten vallen. Dat zag iedereen 4 jaar geleden.behalve het gemeentebestuur! In Rotterdam staan 400 café-restaurants leeg. Het zal voor de gemeente ook hier een strop worden. De heer v. Tongeren zegt, dat hij als raadslid 4 jaar geleden al geprofeteerd heeft dat er op dat' Badhotelterrein meerderen finantieel den nek zouden breken. Spr. vraagt momenteel meer zekerheid door b.v. te eischen behalve de waarborgsom, want de grond kost gemiddeld plm. 15.per M2, 5% aflossing- van de koopsom als het niet bebouwd wordt. Nadat nog enkele leden het woord ge voerd hebben, wordt de zaak op voorstel van B. en W. aangehouden waardoor ook imet belanghebbenden kan worden gepraat en overlegd. Punt 13 is een voorstel van B. en W. om aan B. Mulder, M. A. de Ruyterstraat 42, dispensatie van art. 22 der bouwverorde ning te verleen en en hem vergunning te verleenen tot het verbouwen van een hou ten schuur op het achterterrein van het per ceel M. A. de Ruyterstraat 52. Zooals te doen gebruikelijk is heeft de aanvrager reeds zonder de vereischte vergunning de schuur verbouwd. Tegen deze overtreding is inmiddels aan Mulder een „bonnetje" af gegeven. De dispensatie wordt alsnog ge geven. En ten slotte punt 13a als toegift. De tim merman Jac. Haasnoot te Katwyk aan den Rijn vraagt het driehoekige perceeltje grond aan den Wassenaarschen weg, split sing Molenweg-Molentuinweg, in huur te mogen hebben om daarop een houten ben- zine-laatstation met een tweetal benzine pompinstallaties te plaatsen. Aanvrager is genegen tot betaling van een jaarlij kschen huurprijs van 20.bij een huurtermijn van drie jaren en een opzeggingstermijn van drie maanden. B. en W. vestigen de aandacht van den Raad er op, dat voor het hebben van een benzine-pompiiLstaliatie volgens de preca- rio-verordening aan de gemeentekas ver schuldigd is een recht van totaal 30.per jaar. B. en W. stellen den Raad voor de ge vraagde dispensatie te verleenen en tot ver huur van bedoelde grond over te gaan. De raadsleden waren over een en ander echter niet geheel gerust wat tot gevolg had dat de grond verhuurd wordt voor 50.—. Van precariorechten zal dan niet gesproken worden. Rondvraag. Allereerst antwoorden op in vorige ver gadering gedane vragen. Vraag Grimbergen antwoordt de voorzit, ter, dat de schoeiing aan de losplaats te slecht is om te repareer en. Moet geheel ver nieuwd worden. Momenteel nog geen „spie- en" voor aanwezig. Vraag Meerburg: Tramstraat bestraten, geen geld voor. Vraag v. Rijs: Tonnenstelsel, wel heel aardig, maar kost te veel. Geen poen voor. Vraag Dr. Hueting of post Rijksveld wachter wordt opgeheven, antwoordt de voorzitter dat zulks helaas het geval is. De Burgemeester heeft bezwaren ingebracht. Hulp is toegezegd doch de voorzitter is er niet erg gerust onder. Vraag Dr. Hueting op wiens initiatief al die verkeersborden in Katwijk aan den Rijn zijn geplaatst antwoordt de voorzitter: van B. en W. Eenwraag om er vragen over te stellen, wordt ontkennend beantwoord. Na nog enkele vragen sluit de voorzitter met gebed. steradeel M. de Waij. uit Amsterdam E. J. Tli. Wenting, uit Amsterdam P. M. van Wouw, uit Oegstgeest. Vertrokken: A. B. M. van Hemert n. Den Haag G. P. Touber naar Haarlem Wed. A. W. Kymell geb. A. J. H. A. Bra- kel Reiger naar Den Haag R. W. Peter sen en gezin naar Chicago C. Kooij n. Nieuwer Amstel (Amstelveen) Graaf F. R. W. H. M. J. de Marchant et d'Ansem- bour en vrouw naar Kopenhagen (Dene marken) A. L. M. Massar naar Loos duinen A. Koedam naar Culemborg E. St. Witte naar 'sGravenhage J van Wel naar 'sGravenhage A. van Wel. id. H. Rapp, naar Leiden F. Hauslmayer n. 's Gravenhage L. Amdt naar 's Graven- hage J. C. Pieters naar Voorschoten - H. E. van Geldere naar Westzaan C. Hoogerwaard en vrouw naar Barendrecht W. M. Vreeswijk naaf Amsterdam (O.) S. Ciegerl naar Den Haag J. Limburg naar Voorburg H. W. M. Stoof en gezin naar Voorburg J. M. A. v. d. Zon naar Leiden P. van Schooneveld naar Rot terdam S. Dijkstra en gezin naar Sas senheim G. H. M. Moree naar Middel burg M. Tukker naar Sassenheim.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11